جمع بندی راه حل کنترل حس جنسی در دوران مجردی

تب‌های اولیه

56 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه حل کنترل حس جنسی در دوران مجردی

salam!! man amir hastam!! 22 sale va daneshju!! rastesh man moteasefane az 13 salegi be estemna motadam!! be khatere hamin moshkele kheili hade zuderzaee daram!! yanee hich vaght nemitunam ezdevaj konam!! pishe chandta motekhases ham raftam vali migam be ye seri dalayel darman nadare!!
mikham bebinam hala man bayad chi kar konam??? che juri khodamo kontrol konam???? tamame rahe hal haee ke tu internet o in var unvar o ba porsidan az doctora peyda kardam mitune hese jensi ro bara modate kutahi kam kone!! na in ke az beyn bebare!! hala man bayad chi kar konam?????

amirreza1990;202464 نوشت:
salam!! man amir hastam!! 22 sale va daneshju!! rastesh man moteasefane az 13 salegi be estemna motadam!! be khatere hamin moshkele kheili hade zuderzaee daram!! yanee hich vaght nemitunam ezdevaj konam!! pishe chandta motekhases ham raftam vali migam be ye seri dalayel darman nadare!!
mikham bebinam hala man bayad chi kar konam??? che juri khodamo kontrol konam???? tamame rahe hal haee ke tu internet o in var unvar o ba porsidan az doctora peyda kardam mitune hese jensi ro bara modate kutahi kam kone!! na in ke az beyn bebare!! hala man bayad chi kar konam?????

مشکلات جنسى جوانان

نامه هاى فراوانى که در زمینه گرفتارى هاى جنسى جوانان به دست معظّم له رسید، ایشان را بر آن داشت تا کتاب جامعى جهت پیشگیرى و درمان این مشکلات بنویسند. این کتاب به زبان عربى نیز ترجمه و منتشر شده است.
تعداد جلد: 1 جلد
زبان: فارسى
تعداد صفحات: 184
قطع: جیبى
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: سى و هفتم

man in ketabo khundam!! vali chizi raje be in ke che juri dar tajarod khodemuno kontrol konim nagofte!!

اول سعی کن از محیط الانت دوری کنی و یه محیط جدید بسازی
حتما حتما ورزش کن و مثلا شنا برو
خیلی تایر داره
روزی 50 تا
اگررمق بود برات اونکارو کنی هر چی خواستی بگو

چله بگیر و هر روز یاد داشت کنروز چندمه
اول چهار روز
بعد یه هفته و...
تا اینکه چهل روز تموم میکنی
راه زیاده انشالله همین ورزشو عمکل کنی نتیجه میگیری
عسل و خرما و موز هم اصللا نخور
و یه اعتقاد و توسل قوی
ان شالله حله
یا علی ع

ina ke goftid doroste !! vali ina bara tarke un adate bade!!man ina ro midunam va mikham beheshun amal konam!!in bar vaghean tasmim gereftam tark konam!! omidvaram moafagh sham!!vali moshkelam ine ke jaygozini barash nadaram!! bara hamin porsidam che juri adam mitune khodesho kontrol kone!!

مضرات استمنا

1- جوانانی که به اين عمل مبادرت می ورزند همواره دچار کشمکش های روحی و اضطراب هستند.
2- حساسيت و ضعف مراكز عصبي
3- جلو گيري از رشد قسمتهاي عصبي در طول رشد نوجوان
4- بر هم خوردن نظم وآرامش روحي( به خاطر ترس از گناه )
5- ضعف بينايي شنوايي و سوت كشيدن ممتد گوش
6- از دست رفتن لذت مقاربت پس از ازدواج( باعث مي شود همسران از بعد از مقاربت هيچ لذتي نبرند)
7- احتلام مكرر
8- خستگي و ضعف عضلاني
9- سر گيجه
10- مبتلا شدن به انزال زود رس (در باره عوارض جسمي روحي و حتي خانوادگي زودانزالي مطالب بسيار ميتوان گفت که اين خود امروزه يکي از مشکلات بزرگ تعداد زيادي از مردان و بصورت ثانويه بسياري از زنان متاهل جامعه ما ميباشد.)
11- احساس سر و صدا
12- ضعف روحي به واسطه ارضاء نا كامل وسپس پشيماني از عمل
13- آسیبهای شديد عصبي بدني مثل لاغري لرزش و افسردگي و اضطراب
14- از دست دادن اعتماد به نفس بر اثر از دست دادن قوه اراده

راهها مقابله با آن

1- هر وقت به فکر این کار افتادید به خود بگوئید که آلان خدا من را می بیند.
2- هر وقت به فکر این کار افتادید به خود بگوئید که می خواهید در مقابل چه کسی گناه کنید
3- به یاد داشته باشید وقتی گناه می کنید امام زمان علیه السلام برایتان گریه می کند پس ببینید چه کسی را می خواهید بگریانید.
4- هر کاری که شما را به فکر این کار بیندازد آن کار را سریع ترک کنید.
5- هر صحنه ای که شما را تحریک می کند آن صحنه را ترک کنید.
6- به خدا توکل کنيد.
7- به امام مهدي (عج) توسل کنيد. زیرا شما شیعه او هستید و اگر ظهور کند سربازش شما هستید.
8- قاطعانه براي ترک این عمل تصميم بگيريد. (اگر قبلاً نيز تصميم به ترک جلق گرفته باشيد اما موفق نشده باشيد، اراده شما تا حدي ضعيف شده است. در اين صورت بايد به خود تلقين کنيد که اراده قوي اي داريد. براي اين کار موفقيت هاي خود در زندگي را در ذهن مرور کنيد و مرتب به خود بگوييد که من بسيار پر اراده هستم و تصميم به هر کاري که بگيرم، آن کار را انجام خواهم داد.)
9- از رفت و آمد با کساني که شما را مستقيم و غير مستقيم به جلق دعوت مي کنند، دوري کنيد و رابطه خود را با دوستان جلقي تان تا حد ممکن کم کنيد.
10- از صحبت کردن در مورد مسايل شهوت انگيز دوري کنيد. ج) از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب کنيد.
11- از خيال پردازي دوري کنيد و سعي کنيد هميشه مشغول به کارهاي مفيد باشيد. (مطالعه کتابهاي غير شهوت انگيز، ورزش سنگين و ...) و به ياد داشته باشيد بيکاري مسأله اي است که اگر از آن دوري نکنيد، ممکن است شما را به هر چيزي وادارد. از به ياد آوردن لحظاتي که جلق مي زديد و همچنين تصاوير شهوت انگيزي که ديده ايد، خودداري کنيد.
12- از بودن در مکان هاي تنها خودداري کنيد و وقتي به حمام و دستشويي مي رويد، در را قفل نکنيد. بعد از شستشو حمام را سريع ترک کنيد.
13- از نگاه کردن به بدن عريان خود نيز اجتناب کنيد.
14- سعی کنید تماس بدنی با دیگران و لو در شوخیهای دستی پرهیز کنید.
15- روزه گرفتن دو روز در هفته براي کم کردن حس شهوت جويي شما بسيار مفيد است. اگر قادر به روزه گرفتن نيستيد، غذاي خود را به حداقل برسانيد و وعده غذايي ظهر را نخوريد. سعي کنيد به هنگام خواب شکم شما بيش از حد معمول پر نباشد.
16- از خوردن غذاهاي محرک جنسي پرهيز کنيد. (موز، شکلات، انجير، خرما، پياز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهاي پرچرب و ...)
17- هميشه مثانه خود را خالي نگه داريد و زياد ادرار کنيد و مايعات کم بنوشيد و قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.
18- شبها قبل از خواب مطالعه کنيد و با لباس کامل بخوابيد و بعد از بيدار شدن سريع رختخواب را ترک نماييد. همچنين هرگز به رو نخوابيد.
19- سعي کنيد حتي الامکان از لمس کردن آلت خود دوري کنيد.
20- سعی کنید دائما وضو داشته باشید.
21- از ذکر خدا ولو در دل غافل نشوید.
22- در اتاق تنها نمانید.
23- شبها تنها نخوابید و یا در جایی بخوابید که فرصت انجام این عمل نباشد.
24- بیاد داشته باشید که تصمیم دارید این عمل را ترک کنید.
25- بعد از تصمیم حتی یک بار هم سراغ این عمل نروید زیرا اراده شما را سست خواهد کرد.
26- یاد مرگ انسان ساز است .
27- پشیمانی بعد از عمل را بیاد داشته باش.
28- این احتمال را بده که دیگر زنده نمانی و بدون توبه در پیشگاه خدا حاضر شوی.
29- مضرات این عمل را بیاد داشته باش.
30- این را بدان که بخاطر لذت چند لحظه ای از رحمت خدا دور می شوی و در نظر اهل بیت(ع).......

amirreza1990;202481 نوشت:
ina ke goftid doroste !! Vali ina bara tarke un adate bade!!man ina ro midunam va mikham beheshun amal konam!!in bar vaghean tasmim gereftam tark konam!! Omidvaram moafagh sham!!vali moshkelam ine ke jaygozini barash nadaram!! Bara hamin porsidam che juri adam mitune khodesho kontrol kone!!

مطالعه
کار
تنها نموندن
ورزش خودش میتونه جایگزین باشه
البته مضراتشو تو ذهنت مرور کنی یه تلنگر خوبیه

یاد مرگ..... آخرت

و از همه مهمتر ازدواج
نگو نمیشه توکل کن
از ته دل بخواه
از زمین و اسمون جور میشه

kar o varzesh o fekr kardan be marg va mazeratesh be nazaram rahe khub va manteghi bashe vali ezdevaj na!!!!!!!!!!!

amirreza1990;202496 نوشت:
kar o varzesh o fekr kardan be marg va mazeratesh be nazaram rahe khub va manteghi bashe vali ezdevaj na!!!!!!!!!!!

ببین
همه این کارای تو از رو تجسم و تصور و تخیلاتته
ولی وقتی ازدواج کنی
راحت راحت میشی
و نیازی به تجسم ندایر و همه بدنت استراحت میکنه و دیگه خستگی و ناراحتی بعد گناه رو نداری و فقط ارامشه
تو برو جلو ان شالله درست میشه

باید تغییر 180 درجه ای کنی مهم ترین چیز اینکه اعتماد به نفست رو بالا ببری سعی کن یه کار نیمه وقت جور کنی تا زمانی که دانشگاه نمیری بری سر کار و بعدش با دوستات برو گردش همچنین آخر شب قرآن گوش کن(خیلی مهمه) اگه عربی نمیدونی میتونی ترجمه فارسی قرآن رو دانلود کنی و گوش کنی و از محیط اینترنت هم زیاد استفاده نکن مثلا بگردی دنبال راه حل و راه درمان و در کل در مورد این مسئله اصلا جستجو نکن کلا نسبت به این مسئله بیخیال باش از این کتاب های مزخرف هم استفاده نکن که کمکت نمیکنه هیچ بیشتر هم درگیر این موضوع میشی بازم میگم اعتماد به نفست رو بالا ببر

amirreza1990;202464 نوشت:

سلام به دوست عزیزم...

این درد مشکل همه ی افراد جامعه هست و باید کنترل بشه .....

حالا اگه موقعیتش هست خب ازدواج ...

ولی من خودم سعی میکنم با بعضی برنامه ها مثل ورزش و دیدن دوستان سالم که

واقعا الان کمیاب شدن این مشکل و کمی هموار کنم ، البته کمی...

و من فکر میکنم باید درمان اصلی رو از خدا بخوایم چون خدا دانای اشکار و نهان عالمیان

هست و قادر مطلق که اگه به خودش متوسل بشیم مطمئنم بهترین کار هست..

در پناه اسمون:Gol:

سلام علیکم

جناب امیررضا گرامی، افراد بسیاری مانند شما این مشکل خود را در انجمن مشاوره مطرح کردند و راه حل های فراوانی از سوی کارشناسان مشاوره و اخلاق و همچنین کاربران دلسوز ، خدمتشان ارائه شده .

در این بخش:

صحبت های دوستان رو با دقت مطالعه بفرمایید و اگر هنوز هم نقطه مبهمی برایتان باقی مانده بفرمایید تا از کارشناس مشاوره برای پاسخگویی دعوت به عمل آید

mamnunz agha ya khanume 5 setare!!rahe hal haye khub va manteghi farmudid va man say mikonam ta unja ke mishe amal konam!!
vali agha behruz,shoma hamash harfe khodeto mizani,migam man nemitunam ezdevaj konam!!!man nemitunam az pase bazi az vazayefe ye shohar bar biam!! motevajeh mishid ke ??? doroste man admae gonah kari hastam vali hanuz inghadr past nashodam ke tu ezdevaj faghat be fekre khodam basham!!!!!!

bebinid agha behruz bazam migam!!man nemitunam va nemikham ezdevaj konam!! yanee hata nemikham behesh fekr konam!! bara hamin ham donbale ye rahe hal bara kontrole khodam dar zamane tajarod hastam!!

salam maryam khanum!! man matalebe un bakhsh ke moarefi karde budid ro khundam!! vali bishtar be zarare ....... va pardakhte !! man soalam ine!!man ke alan be in kar motadam va vaghean tasmim gereftam tark konam!! vali bebakhshid ke rok migam!!hich jay gozini barash nadaram !! moshkele man ine !! hala be dalayele ziadi ke shayad jash inja nabashe,hich vaght ham nemitunam ezdevaj koanm!! pas man bayad chi kar konam????????

amirreza1990;202557 نوشت:
bebinid agha behruz bazam migam!!man nemitunam va nemikham ezdevaj konam!! Yanee hata nemikham behesh fekr konam!! Bara hamin ham donbale ye rahe hal bara kontrole khodam dar zamane tajarod hastam!!

سلام
دوست عزیز میفهمم چی میگی
ولی خب مگه درد بی درمونه؟
پیش کدوم پزشکی رفتین که گفته لا علاجه؟
من خیلی بد اوضاع ها رو شنیدم با یه اسپری یا قرص مشکلشون حل شده و...
باز پیش یه پزشک متخصص و کار بلدد برو

البته نمیدونم درسته یا نه
ولی خب اگه میخوای ترست از ازدواج بریزه
ازدواج موقت رو یه تجربه ای کن
شاید برای روحیه و رفع شدن تلقینات منفی بدردت بخوره

من خودم جرات رفتن سمت صیغه رو ندارم
دلایل زیادی چون عادت کردن و تنوع طلبی و عدم تمرکز رو همسر آینده و...

behrooz_313;202571 نوشت:
سلام
دوست عزیز میفهمم چی میگی
ولی خب مگه درد بی درمونه؟
پیش کدوم پزشکی رفتین که گفته لا علاجه؟
من خیلی بد اوضاع ها رو شنیدم با یه اسپری یا قرص مشکلشون حل شده و...
باز پیش یه پزشک متخصص و کار بلدد برو

البته نمیدونم درسته یا نه
ولی خب اگه میخوای ترست از ازدواج بریزه
ازدواج موقت رو یه تجربه ای کن
شاید برای روحیه و رفع شدن تلقینات منفی بدردت بخوره

من خودم جرات رفتن سمت صیغه رو ندارم
دلایل زیادی چون عادت کردن و تنوع طلبی و عدم تمرکز رو همسر آینده و...

صیغه اصلا" درست نیست

agha behruz,kheili ha behem sighe ro pishnahad kardan vali man khodam aslan khosham nemiad va be hich vajh samtesh nemiram !!midunam jaye goftane in chiza in ja nist vali bebakhshid ke migam,man nemitunam ba kasi ke dusesh nadaram rabete dashte basham!!!!!!
dar morede pezeshk ham man pishe chand ta az behtarin motekhases ha raftam!! ye chizaee ham hast ke nemishe inja goft!! albate bazam mamnun az rahnamaeetun!! vaghean mamnun!!!
hala agar khastid bishtar sohbat konim,behem mail beanid!! man inja kheili rahat nistam ke bekham hame chio

با سلام خدمت دوست خوبمون من این موارد رو پیشنهاد میدم
1.اراده و خواست جدی برای کنار گذاشتن این کار
2. توکل به خدا وتوسل از معصومین حتما توی این راه سخت کمکت میکنن
3. داشتن یه سری دوستان خوب یا قرار گرفتن در جو دوستان خوب خیلی خیلی تاثیر داره
4. جایگزین کردن عادت های جدید به جای عادت قبلی
5. تنها نموندن و پر کردن وقت خود
6. روزه گرفتن و کمتر خوردن هم مهمه
ممکنه چند بار شکست بخوری ولی اگه بر ارادت بمونی اعتماد به نفست که خیلی خیلی مهمه میره بالا و این عادت بد رو ترک میکنی
امیدوارم که موفق شی

با سلام
من یه پیشنهاد خوب دارم، همونطور که میدونید ما الان در کشور بانک ناف داریم، یعنی وقتی نوزاد به دنیا میاد نافش رو میبرن و در اون قسمت نگهداری میکنند تا در صورت مبتلا شدن به بیماری های صعب العلاج ازش استفاده کنند.
ما میتونیم همین کار رو در مورد ازدواج انجام بدیم. چون جوون ها سن ازدواجشون بالا رفته، برای اینکه دچار مشکل نشن، در بانک نگهداری کنیم و بعد از اینکه به سن مناسب رسیدند دوباره بهشون پیوند بزنیم.

muhammad-aga;202644 نوشت:
با سلام
من یه پیشنهاد خوب دارم، همونطور که میدونید ما الان در کشور بانک ناف داریم، یعنی وقتی نوزاد به دنیا میاد نافش رو میبرن و در اون قسمت نگهداری میکنند تا در صورت مبتلا شدن به بیماری های صعب العلاج ازش استفاده کنند.
ما میتونیم همین کار رو در مورد ازدواج انجام بدیم. چون جوون ها سن ازدواجشون بالا رفته، برای اینکه دچار مشکل نشن، در بانک نگهداری کنیم و بعد از اینکه به سن مناسب رسیدند دوباره بهشون پیوند بزنیم.

شوخی کردین؟؟

mmaahhddii;202655 نوشت:
شوخی کردین؟؟

پ ن پ

خب دوست عزیز تابلو بود داره شوخی میکنه دیگه
مگه ممکنه همچین چیزی
[spoiler]

ولی اگر میشد...
[/spoiler]

behrooz_313;202763 نوشت:
خب دوست عزیز تابلو بود داره شوخی میکنه دیگه مگه ممکنه همچین چیزی

با سلام، شوخی چیه عزیز من
اگر از نظر شرعی مشکل نداشته باشه و از نظر پزشکی هم ضرر نداشته باشه، راه خوبیه.
البته در زمان های گذشته این کار حرام بود چون اگر کسی این کار رو با خودش میکرد دیگه قابل برگشت و پیوند نبود. اما الان این امکان هست.
میدونید، مسائل جنسی به کار و درس و روحیه انسان های مجرد چقدر ضرر میزنه، اگر میشد کاری کرد که آدم های مجرد برای مدت موقتی از این مسائل دور باشن خیلی خوب میشد.

muhammad-aga;202831 نوشت:
با سلام، شوخی چیه عزیز من
اگر از نظر شرعی مشکل نداشته باشه و از نظر پزشکی هم ضرر نداشته باشه، راه خوبیه.
البته در زمان های گذشته این کار حرام بود چون اگر کسی این کار رو با خودش میکرد دیگه قابل برگشت و پیوند نبود. اما الان این امکان هست.
میدونید، مسائل جنسی به کار و درس و روحیه انسان های مجرد چقدر ضرر میزنه، اگر میشد کاری کرد که آدم های مجرد برای مدت موقتی از این مسائل دور باشن خیلی خوب میشد.

ولی این گمون کنم که امکان نداره
اونی هم که شما گفتین در حقیقت بانک خون بند ناف است نه بانک بند ناف که اون خون چون حاوی یه سری سلول هایی است که قابلیت تبدیل به سلولهای دیگه و ترميم بافت هاي مختلف بدن رو داره رو نگه میدارن
برای اینکه تاپیک منحرف نشه اگر ابهامی بود توی پیام خصوصی در خدمتم

دوست عزیز باور کنید شک نکنید که توکل و از خدا طلب کمک کردن بهترین راهکار و دعا می باشد
امیدوارم که هر چه زودتر این کار را ترک کنید

حی علی الشهدا

سلام دوست عزیز، شهید مطهری تو کتاب حکمتها و اندرزها عامل ایجاد فتنه و سایر مشکلات جامعه و همچنین مشکلات فردی رو به خوبی مطرح فرموده البته تو جلد 2 ، من فکر می کنم بیکار بودن عامل ایجاد فنته و گرفتاری باشه سعی کن بری سر کار وقتی سر کار رفتی به غیر از خوب کار کردن و نمونه بودن به هیچ چیز دیگر فکر نکن سعی کن تو محیط کار یا حتی تو محیط دانشگاه همواره نمونه باشی و خودتو از مسائل روزمره،دور نگه داری از صحبت کردن با دختر خانوم های مجرد شدیداً پرهیز کن اگر دوست پنهانی داری یا در ارتباط با دختر خاصی هستی شدیداً ارتباطتو قطع کن چون از دامهای شیطان هستش و نگران مضراتش نباش چون این عمل یه اختلال در بدن شما هست عمدی در کار نیست انشاءالله خدا می بخشه به یه دکتر متخصص غدد مراجعه کن و ازش بخوا شما رو به آزمایش بفرسته احتمال اختلال غدد هست . سعی کن با شنیدن موعظه های دینی تو هیئت و یا مسجد یا هر جای دیگر شرکت کنی و اندازه علمی و دینی خودتو با موعظه افزایش بدی، باز هم می گم از ارتباط با دختران مجرد تو دانشگاه یا اینترنت شدیداً پرهیز کن . انشاءالله درست می شه .

salam agha ya khanume salva!! mamnun az rahnamaeetun vali ehtemale ekhtelale ghodad montafie!!bebakhshid ke ino migam vali in ye niaze zatie adame!!shoma age goshnatun beshe yanee ekhtelale ghodad darid??????????
dar morede mozue dokhtara,man alan ba hich dokhtari hich rabete ie nadaram!! vali rastesh az ye dokhtari tu daneshgah khosham miumad!! vali aslan say nakardam behesh nazdik sham!!va ba koli talash tunestam az fekresh biam birun!! alanam ba hich dokhtari hich rabte ie nadaram!! tu contactaye gushim tanha mojude moanas ke vojud dare madarame !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز، اول اینکه خدا رو شکر که شما اون دختر رو از فکرت آوردی بیرون،اگر هم خواستی باهاش ازدواج کنی با مادرت صحبت کن که برن خواستگاری در این شرایط اگه خودت تنهایی با اون خانومه حرف بزنی شیطان برات تور باز می کنه، باز هم پیشنهاد می کنم حتماً بری پیش متخصص غدد اصلاً ضرر نداره،اگه هم مشکل از اون نباشه ممکنه دکتر شما رو نصیحت و توصیه ای بکنه که به دردت بخوره خیلی وقتا شده که من رفتم از یه استاد سوال پرسیدم جواب اصلیمو نداده ولی پرسیدنم باعث شده یه چیزی یاد بگیرم ازش که راه گشای سوالم باشه حتماً این کار رو بکن اگه تونستی روزهای دوشنبه و پنجشنبه رو روزه بگیر چون تو کاهش شهوت تاثیر داره . ورزش رو هم از یادنبر .

bazam salam salva khan!! man un dokhtar ro az fekram birun kardam chon nemitunam bhash ezdevaj konam!!un vaght shoma migi be mamanam begam bere khastegari!!dar zemn man majburam bazi vaghta bahash harf bezanam albate dar jahaye sholugh!!chon ham daneshgahime!!
va in ke man doctor borto nistam!!vali vaghean mamnun az rahnamaeehatun!! motshaker!!:Gol:

ye chiz yadam raft!!mamnun az hameye kasaee ke mikhan be man va amsale man komak konan!! vaghean mamnun !! va dustan inam begam ta jaee ke beshe say mikonam be tosiehaye shoma amal konam!! baz ham mamnun az hamegi!!

لجبازی نکن دوست عزیز ، ازدواج راه رهایی شما از مشکلتون هست بعد از ازدواج همه شرایط شما تغییر می کنه ما تغییر زندگی و فضای زندگیت و با تصاحب مسئولیت خانواده همه چیز شما بهبود پیدا می کنه اگر کار داری و حقوقی می گیری حتماً خواستگاری برو .باور کن تغییر شرایط زندگیت خیلی کمک خوبیه،پیش دکتر هم نمی ری نرو ولی بدون خدا فاعل بعید هستش برای هر چیزی وسیله گذاشته شما می تونین بدون داشتن لامپ به خدا بگین اتاقتون رو نورانی کنه ؟ خدا می تونه ولی ، ولی خدا می گه من وسیله قرار دادم برو وسیلشو تهیه کن تا به هدفت برسی خدا اونوقت بهت شفا می که بری دکتر اونوقت خدا هم کمکت می کنه و خوبت می کنه ، تنها بودن برات بده سعی کن تنها نباشی وقتی وسوسه شدی ذکری که امام علی(ع) به مالک یاد دادن رو بگو » اعوذ بالله من الشیطان رجیم ، یا بگو لا اله الا الله . باز هم خود دانی خیلی با تغییر شرایط و تصاحب شرایط جدید همه چیز رو فراموش کردن توصیه های من رو جدی بگیر .
انشائالله خوب میشی.

یه چیز دیگه یادم رفت بگم صحبت کردن با دختر تا حفظ حدود شرعی اشکال نداره اما اگر ضروری نیست حداقلش کن، دوست من بیشتر وسوسه ها و عاشق شدن ها از طریق ارتباط چشمی صورت می گیره موقع صحبت کردن به چشم دختر زیاد نگاه نکن اینجاست که معلوم میشه کارت ضروری یا به خاطر نفسه . و مواظب باش رابطه دوستی ایجاد نشه چون شیطان در کمینه .

ما برات دعا می کنیم امبر رضای عزیز :Gol::Gol:

salam salva khan!! agha vaghean mamnun ke mikhayd be man komak konid!! in niate shoma baram kheili arzesh dare!! jeddi migam!!bebakhshid agar ye vaghti tori harf zadam ke baese narahatitun shode vali in ke ezdevaj montafie ro jeddi goftam!! man emitunam ezdevaj konam vagarna sare aghtesh in karo mikardam!! fekr mikonid man az tanha budan khosham miad??? albate alan ke ba pedar madaram zendegi mikonam manzuram ayandas!!! man ke nagoftam doctor nemiram !!goftam ye seri pishe chand ta motekhases raftam!! vali goftan ke rahe hali nadare!!!!
baz ham sadeghane azatun tashakor mikonam ke mikhayd be man komak konid!!!
dar morede un dokhtar ham say mikonam ta jaee ke momkene azash duri konam vali baza vaghta majburam ke bahash harf bezanam!! midunam ke jash inja nist!! va az dustan mazerat mikham!! vali vaghti shoma az ghiafe ye nafar khoshetun miad,kheili sakhte ke vaghti bahash harf mizanid be suratesh va makhsusan cheshmash negah nakonid!!!

سلام، من ناراحت نمی شم ، شما یه مشکلی داری نمی خوای واقعیت رو قبول کنی هر چیزی راهی داره مشکل شما هم راه حل داره هیچ چیز بدون راه حل نیست اگر دکترای شما گفتن راه حل نداره به این خاطره که شما پیش متخصص مشکل خودت نرفتی اگر من چشمم درد کنه برم پیش جراح پلاستیک شاید نتونه راهنمایی کنه اگه شما بری یش متخصص مجاری ادرار و یا غدد یقیناً مشکلت حل میشه مرکز تولید منی در مرد در مغزشه ممکنه تعدل بدنی شما به هم خورده اگه پیش متخصص ادرار یا غدد بری ممکنه بهت دارویی بده که اعتماد به نفست برگرده به حال اول وقتی به حال اول برگشت دیگه خودت کنترل هکه چی روبه دست خواهی گرفت هر چیزی راهی داره هی ما و کارشناسای محترم دینی دارن می گن بابا حرف زدن در صورت ضرورت اشکال نداره ولی اگه ضرورت نداره حداقلش کنین باز شما می گین از قیافش خوشتون اومده ، اول از قیفش خوشت می یاد بعد شمارشو می گیری بعد بهش اس ام اس می دی بعد بهش زنگ می زنی بعد هم معلوم نیست چه به سر جفتتون بیاد برای ازدواج به نظر من سیرت مهمه اگز به خاط صورت بخوای ازدواج کنی حدیث داریم خدا او ازدواج رو به خودشون واگذار می کنه ، حضرت علی(ع) می فرمایند به به خانمهای جوان سلام نمی دم چون می ترسم جواب سلامشون در من اثر کنه شمت که از حضرت علی بزرگتر نیستی یا اگر خدا به حضرت داود نبوت و عصمت نمی داد و کمکش نمی کرد حتماً به سمت زلیخا می رفت اگر کنترل نکنی بیماریت بیشتر میشه . اگر دکتر نری این بیماری دست از سرت بر نمی داره بعد ممکنه رو قیافت تو بچه آیندت که از شما می خواد به دنیا بیاد تاثیر بزاره حتی ممکنه خدای نکرده ناقص به دنیا بیاد اونوقت عذاب وجدان می گیری و می گی ای کاش پیش پزشک می رفتم ، سعی کن با کلاس هنر مثل خطاطی رفتن و یا کلاس هنر دیگری بتونی محیط رو عوض کنی اگر محیط عوض بشه آدمهای جدیدی می بینی اگر دخترای جدیدی ببینی و خودتو از نگاه چشمی حفظ کنی دیگه فکر بیماری که داری به ذهنت نمی یاد و وقتی به ذهنت نیاد کلاً ریشه کن می شه ولی اگه بخوای با اون دختره حرف بزنی برای خطرناکه من این حرفا رو از روی تجربه دارم می گم کلاس هنر برو و خودتو کنترل کن لجبازی هم نکن پیش یه متخصص مجرای ادرار یا غدد برو تا بعد پشیمون نشی . ذکای بالا رو هم که بهت گفتم موقع افتادن گناه به ذهنت بگو .
برات دعا می کنم انشاءالله

dobare salam salva khan!!
man pishe chandta az behtarin motekhasesaye majri edrar raftam ke goftane esmeshun dar inja dorost nist!!vali az be nam tarin ha hastan!!!hamashun ham ba koli azmayesh o moayene va ....... in nazarao dadan!! man ke az khodam harf dar nemiaram!
dar morede un dokhtare ham man kheili vaghte ke mishnasamesh!!age mikhastam shomarasho begiram ya kari konam,ta lalan karde budam!!vali goftam ke dige behesh fek nemikonam!!hata azash farar ham mikonam!!
in ke dobare goftid boro doctor ,bara tarke ......... ya un masale ezdevaj!! bazam migam ezdevaj kolan montafie!!

rasti ye chizi yadam raft!!darbare tagheere sharayete zendegi bahatun moafegham vali rastesh felan emkanesh nist!! chon daram dars mikhunam!! va ye chiz dige!! man ghasde tohin be honarmandan ro nadaram vali chon khodam hich estedadi dar zamine honar nadaram,az honar badam miad!!!!!!!

سلام علیکم من امروز برای شما دعا کردم برای همه بیماران دعا کرذم و این کار رو ادامه می دم، آیا پیش متخصص غدد هم رفتین اگر رفتین که هیچ اگر نرفتین یکبار هم به اونجا سر بزنید،شما اگر کلاس خوشنویسی برین به نظر شما آیا استعدادی لازم داره؟ اگر استعداد می خواست که کلاس نمی رفتین خودتون می شدین استاد، می خواین کلاس برین تا استعداد بدست بیارین تغییر شرایط زندگی خیلی مهمه،خوب یکبار هم امتحان کن ، یک روش دیگه هم می گم ببین برای حل شدن مشکلت ابتدا باید علت رو پیدا کنی معمولاً نگاه کردن به فیلمهای آنچنانی ویا مجله ها خیلی تاثیر بد دارن یا معمولاً فکر یه دختر خانوم همیشه تو ذهن شما هست که باعث انجام دادنش میشه اولاً اگر فیلمی یا مجله ای یا هر چیز دیگه هست بنداذشون دور اگر فکر یک دختر خانومه یا فکر یک نا محرمه ای که با فکر اون به گناه می افته ای یک روشی هست به نام روش تلقین به نفس تو کشورهای خارج از این روش دارن استفاده می کنن، یه کاغذ و قلم بردار توی اون کاغذ ایرادهای دینی و عرفی اون فرد رو بنویس بعد از نوشتن هی به خودت تلقین من او فرد به خاطر عیوبش به درد من نمی خوره هی به باخودت از این جور حرفا بزن خیلی موثره هر وقت به ذهنت اومد تلقین رو به خودت شروع کن و ایرادتشو به خودت بگو ، خیلی تاثیر نداره تا وقتی هم امتحان نکردی و نتیجشو ندیدی به من نگو که فایده نداره انجامش بده اگر نتیجه نداد اونوقت بگو . اگر کار می کنی و حقوقی داره می تونی ازدواج کنی نگو منتفی هستش . به امید موفقیت .ذکر ها رو که بهت گفتم فراموش نکن یه روش دیگر می تونی با فرستادن صلوات به یکی از ائمه مثل خانوم فاطمه یا امام حسین به تعداد 1000 تا یا بیشتر مشکلتو حل کنی اینم توصیه شده اگر تمامی روش های منو که از اولین روز گفتم تا به الان واقعاً انجام بدی و نتیجه نگیری باید بگم که مقصر خودتی .

dobare salam salva khan!!va bazam manun az rahnamaeeha va doa hatun!!dar morede khoshnevisi,moafegham!!vali goftam ke !!alan vaghtesho nadaram!!shadidan mashghule dars o daneshgam!! khodaeesh vaghte khali kheili kam daram!!
dar morede un ravesh ke goftin be name talghin,bayad begam man khodam ba in ravesh tunestam az fekresh biam birun!! man ba in ravesh ashna budam!! shayad nabayad in ja goft yanee rabti be topic nadare vali man chon be etefaghaye jange jahani 2 alaghe khasi daram,dar heyne gasht o gozar tu internet fahmidam nazi ha ye nafar o ba in ravesh koshtan!!!!va dar morede man ham javab dade!!man ke ghablan saram dard mikard bahash harf bezanam hala vaghti ham ke khodesh mikhad harf bezane az dastesh dar miram!!
man kar nemikonam!!felan az jibe pedaram mikhoram!!akhe hanuz darsam tamum nashode!!
dar morede slavat bara yeki az masumin,cashm,ghol midam emtehan konam!!zarar ke nadare!
midunam dige lus bazai mishe bvali vaghean bazam mikham azatun tashakor konam!!!

دوست عزیز الان فاطمیه هستش
اگر از حضرت زهرا بخوای کمکت میکنه
20 روز فاطمیه داریم
اگر مراقبه داشته باشی انشالله به پیروزی میرسی
و از این عادت مرگ اور نجات پیدا میکی و زندگیت آروم میشه بدون وحشت جنسی و...

این 20 روز بهانه خوبیه و مطمئنم حرمت این روزا خیلی عالی و کار گشاس
تو یکی از تاپیکا یکی از کاربرا دو تا عکس گذاشته بود که گفته بود تایپش کن و بزار تو محل خواب و...
یا حاظر و یا ناظر و یا فاطمه اشفعی.......

دعا میکنم موفق بشی
هم تو و هم همه جوونای خوب و مومن شیعه
یا علی ع

سلام، موضوع اتفاقاتتان بسیار شبیه بنده است، اولا در اینترنت جستجو کردم ولی راه حل پزشکی که این موضوع را حل کند نگفتند، اما از یک طریق کمتر و حتی مطمئنا خوب می شوید، به این طریق: توکل به خدا،نماز اول وقت،خواندن هر دعا یا هر زیارت نامه ای که خود شما به آن ایمان واقعی داری، خواندن دعای مخصوص روزانه، لباس تنگ نپوشیدن، همه افراد جامعه را باید با ذهن اینکه از اقوام نزدیک شما مثل پدر و مادر هست نگاه کنی، حتما با یک فرد که از نظر علمی و عقیدتی قبول داری، ارتباط داشته باشی، اگر یک فرد روحانی باشد بهتر، ولی مطمئن باش هیچ دکتر اعصاب و روان نمی تواند کمکت کند بنده 22 ساله هستم از سال 86 به خاطر یک بیماری نزد دکتر هستم ولیکن نه خود ایشان نه هر دکتری ایشان معرفی کردند خوب نشدم، در ضمن من 3 ماه متوالی این کارهایی که گفتم انجام دادم واقعا نتیجه گرفتم، اما ارتباط با یک سری از دوستان متاسفانه باز دچار این مشکل شدم، باید با این جور دوستان نیز قطع رابطه کنی،هیچ گاه تنها در محیط بسته نباش، با نظر به احترام دیگران، نظر دوست عزیزمان victoryone در مورد راه حل بسیار عالی است. فقط باید خودت عمل کنی. موفق باشی

سلام...
عجيبه متخصصان گفتند راهي نداره..
دقيقا چي گفتندبه شما؟
مسائل نادر؟
اگرمشكل ويابيماري حادش باشه كه از13سال
ي شروع نميشه؟
اگرتوانستيداين موضوع رابيشتربارش كنيدتاكارشناسان مربوطه راهنمايي لازم روبكنند..
البته دوستان هم راهكارهاي خوبي داده اند..
ان شاءالله كه حل بشه...
ياحق.

سلام
یه راه قطعی ومعروف که خیلی جواب میده (البته واسه کسایی که به نذر و احکام الهی پایبندن!):
خیلی ساده نذر میکنی که اگه من فلان گناه(در اینجا استمنا) رو مرتکب شدم فلان عمل رو انجام میدم.مثلا:میگی (للله علی:فکر کنم صیغه نذر این باشه)اگه من خود ارضایی کردم درست از روز بعدش تحت هر شرایطی 10 روز روزه میگیرم مگه اینکه در روز حرام باشه یا ماه رمضون باشه که در این صورت میمونه واسه بعدش و به هر تعداد که خود ارضایی کردی 10 روز اضافه میشه مثلا واسه دو بار پشت سر هم میشه بیست روز!بعد مدت اعتبار این قرارداد رو مثلا بگو تا تولد 28 سالگیم.راستی وقتی صیغه نذر خوندی عملی رو که گفتی باید حتما انجام بدی و اصلا شوخی بردار نیست مثلا اگه 10 روز روزهه رو نگیری چون واجب شده بوده جاش 600 روز روزه قضا گردنت میمونه بخاطر همینش گفتم واسه پای بندا به احکام الهی جواب میده.راستی اوایل ممکنه بخاطر فشار و سختی چند بار اینکارو تکرار کنی و به طبع روزه شم مجبوری بگیری ولی این روزهه کار خودشو میکنه واونقدر سختی داره که عمرابعدا تکرار کنی.

بعضی ها کارای واجب دیگه غیر از روزه رو تو نذر میارن ولی رایجترین و فکر کنم بهترینش روزس اونم با شرایط سخت بالا چون قضا و کفاره مشخص و سنگینی داره!!!!!!
بعد این نذر میبینی نتنها مشکلت حل میشه بلکه ازت یه مرد قوی هم میسازه.

تو این مورد خاص روزه خیلی جواب میده و لذت جنسی رو کم و کنترل شده میکنه و زود انزالی رو هم تا حد زیاذی ذرمان میکنه-و ازینا گذشته ارادت رو خیلی قوی میکنه.
خیلی ها راهای دیگه رو رفتن و جواب نگرفتن ولی در آخر ازین جواب گرفتن!نمیگم راهای دیگه بدن ولی خوب اجباری واسه انجامشون نیس به همین خاطر اونا اراده شدیدا قویی رو میخوان مثل درس خوندن و اول شدن تو کنور!!!!که اگه ارادهه بود که ..................
یه چیزم بگم یه وقت اگه دیدیم یکی روزه نذر کرده تند تو دلتون نگین بابا این طرفم داره واسه ترک خود ارضایی روزه میگیره چون همونطور که گفتم این نذر روزه واسه ترک خیلیی از محرمات استفاده میشه البته کار هرکسی هم نیس.
زیادی نوشتم امیدوارم سرتونو درد نیاورده باشم.
راستی اگه جواب گرفتین(چون بنظرم هیچ 100%ی تو دنیا وجود نداره)اولش یه صلوات هدیه کن واسه مادر امام زمان و بعدشم شمام مثل من این متن رو تو فروم های ترک کپی کنین که هم بقیه استفاده کنن هم گواهی باشه بر جواب دادن این کار:Cheshmak:.

به نام علی اعلی

سلام به همگی و خصوصا استارتر محترم جناب امیر رضا ی عزیز:Gol::Gol:

ممنون از عنوان تاپیک که انتخاب کرده اید : راه حل کنترل غریزه جنسی در دوران مجردی

استفاده از واژه کنترل رو عرض می کنم.

شاید تصور عده ای از غریزه جنسی این باشد که باید این غریزه را سرکوب کرد

اما حقیقتش این است که تا جایی که من مطالعه و بررسی کرده ام ندیده ام جایی که اسلام گفته باشد فلان غریزه ات را سرکوب کن و نابودش کن.

هرگز

بلکه همیشه از واژه « کنترل » و یا « مدیریت» استفاده شده است.

حتی در مورد غریزه جنسی هم همین کلمه استفاده شده است.

از دوستان بزرگوار هم که با دلسوزی خودشان مطالبی را بیان نمودند تشکر می کنم:Kaf:

امیر رضای عزیز:Gol:

من هم چون یک طلبه هستم و بیشتر با جوانان سروکار دارم در بسیاری از این مسائل مورد سوال واقع شده ام که خلاصه آن را تقدیمتان می کنم

فقط یک نکته و یک خواهش

اما نکته:
من یک روانشناس یا کارشناس نیستم، این مطالب رو که خدمتتان عرض می کنم به آن دید نگاه نکنید.
و همینجا از همه کارشناسان محترم می خواهم در صورت مشاهده هر گونه مطلب ناصوابی از این حقیر آن را اصلاح و و یرایش کنند

اما خواهش:
از امیر رضا خواهش می کنم که از این به بعد پستهای خودشون رو به فارسی بنویسند یکساعت کامل طول کشید تا همه پستها رو خوندم

خواهشا دیگه فارسی بنویس:Ghamgin:

همانطور که گفتم همه پستهای این تاپیک رو تا اینجا مطالعه کردم و سعی می کنم که مطلب تکراری نگم

یک سوال که برای من پیش اومده اینه که شما که مجرد هستید از کجا متوجه شدید که دچار این مشکل شده اید ( زود انزالی رو میگم ) ؟؟؟؟:Gig:

مطلب بعدی اینه که در اکثر پستهای شما این مطلب هست که گفتید: دکترها گفته اند هرگز خوب نمی شوم!!!

این دوتا مطلب اصلا برای من قابل هضم نیست

یعنی نمی تونم درک کنم

الان با کمک پزشکی حتی افرادی که اردواج کرده اند به راحتی این مشکل را حل نموده اند آن وقت شما که هنوز مجرد هستید می گویید هرگز قابل درمان نیست؟؟؟!!!:Gig:

نکته دیگری که در پستهای شما مشهود بود مساله جایگزین بود

نوشته بودید به دنبال جایگزین هستید

دوستان هم اشاره کرده بودند به بحث شیرین ازدواج:khandeh!:

راهکار اصلی کنترل این غریزه جنسی همان ازدواج می باشد و بقیه راهکارها موقتی هستند

این نظر من نیست بلکه قرآن در این باره چنین می فرماید:

« وَأَنكِحُوا الْأَيَامَى مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَاء يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ

وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ . . . »

« بى‏همسران خود و غلامان و كنيزان درستكارتان را همسر دهيد اگر تنگدستند خداوند آنان را از فضل خويش بى‏نياز خواهد كرد و خدا گشايشگر داناست و كسانى كه [وسيله] زناشويى نمى‏يابند بايد عفت ورزند تا خدا آنان را از فضل خويش بى‏نياز گرداند »

سوره نور آیه 32 و 33

قرآن می فرماید که ازدواج کنید چون راه اصلی این است اما اگر برای کسی چنین زمینه ای فراهم نیست باید راه عفاف و تقوا و پاکدامنی در پیش بگیرد

من در شرایط شما نیستم و نمی دانم که وضعیت شما به چه نحو است ولی اینکه اصلا به ازدواج فکر نکنید به نظر این حقیر اصلا صحیح نمی باشد.

در مورد راهکارهای موقتی هم می توانید به تاپیک خود ارضایی؛ پیشگیری و درمان( معرفی منابع برای مطالعه بیشتر) مراجعه کنید.

در تاپیک فوق بعضی راهکارها بیان شده است و از همه مهمتر چند منبع برای مطالعه بیشتر توسط جناب استاد حامی معرفی شده است.

در پایان اگر باعث رنجش خاطر دوستان عزیز اسکدینی شدم پوزش می طلبم

بارخدایا از تو درخواست می کنیم تا علم و عمل را درکنار هم به همه ما عطا نمایی

التماس دعا

:Gol:یا علی:Gol:

سلام
امیر رضای گرامی تو دانشجویی و من کاملا درک می کنم
واسه ترک این عمل من چند توصیه بهت می کنم البته توصیه بسیاری از دوستان نیز واقعا بجا بود
ببین امیررضا جان شما یه امری رو از 13سالگی مرتب تا الان داری انجام می دی یعنی در درونت این پذیرفته شده
تمام احساساتت تمام فکرکردنات حتی ترشح هورمون های درونی بدنت خودشون رو با این مساله وفق داده اند
شاید اگر بخوای ترک کنی بدون برنامه فشارت بالا پایین بشه قندت همینطور ضربان داشته باشی حالت تهوع داشته باشی و هزارتا چیز دیگه
ولی با برنامه می شه خودت خیلی نکته خوبی اشاره کردی چیزی به اسم جایگزین اگه اینو نداشته باشی بهت قول می دم نمی تونی ترک کنی
درسته که بهترین جایگزین ازدواجه ولی از نظر خود من یه پسر مجرد نباید فقط بخاطر این مساله ازدواج کنه
وقتی ازدواج کردی باید بتونی حداقلش دستت تو جیب خودت باشه یا نه؟ تازه بفهمی که اخلاق همسرت به اخلاق خودت نمی خوره و هزار تا چیز دیگه که هزار درجه از مشکل الانت بدتر می شه پس شرط اصلی ازدواج در مرحله اول داشتن یه فکر سالم روح سالم و حداقلش سر یه کار خوب باشی
یکی از مهمترین جایگزین ها می تونه رقابت باشه رقابت خصوصا تو درس خیلی بهت کمک می کنه
یا فوتبال بازی کردن یکی از دوستای خودم تونست با بازی فوتبال ترک کنه چون این انرژی در درون همه هست و باید تخلیه بشه ولی نه اگه بشینی تو خونه تا عصر و هیچ فعالیتی نداشته باشی این انرژی می مونه و بیچارت می کنه
جایگزین دوم پرداختن به چیزی که بهش علاقه داری
دیدی این مخترع ها وقتی می خوان یه چیزی درست کنن تا سه شبانه روز اصلا نمی خوابن؟یه همچین چیزی باید واسه خودت جفت و جور کنی و بهش عشق بورزی و تلاش کنی و وقتی نتیجه تلاشت رو ببینی خیلی حس خوبی بهت دست می ده
جایگزین سوم ایجاد ارامش و کاهش استرس و فشار روانی هست
استرس یکی از بدترین موارد امروزی هست سعی کنید به موسسات و کانون های کاهش استرس مراجعه کنید و از اونا بهره ببرید
البته این 3جایگزین در کنارشون حتما باید از جایگزین معنوی نیز استفاده کنی چرا که قدرت این جایگزین بسیار بالاست
نماز اول وقت و شمرده شمرده خوندن
روزی یه صفحه قران خوندن
نماز شب خیلی کمک می کنه
اینا رو امتحان کن و سعی کن با چندین مشاوره هم تلفنی صحبت کنی و ازشون راهنمایی بگیری
شاد و موفق باشید

عزیز جان اینایی که میگی یه اعتقاد یا یک روش هست برای پذیرفتن چیز دیگر اینها جواب این اقا نیست
میلی طبیعی هست و ممکن است اگر اینکار نشود این بنده خدا مریض بشه.. پس باید دکتر بره و با اون مشورت کنه . نه اینکه براش روضه خونده بشه.. این مسئله مسئله ای پزشکی و طبیعی هستش
باید شرایطی برای جوانان پیش بیاد که زودتر ازداج کنند یا بتونن امر صیغه که امری شرعی هست رو دنبال کرد...

salam khedmate hame dustan !!aval az hame ozr mikham be khatere farsi naneveshtanam vali bavar konid man balad nistam!!yanee age bekham ye jomle kutah benevisam bavar konid 20 daghighe tul mikeshe!!
aghaye haj lai va ali 2000 mamnun az rahnamaeehatun!!vali bezarid manam chand nokte begam!!avl in ke bebakhshid vali vaghean malum nist man az koja fahmidam fahmidam moshkele zud enzali daram???? dar zemn chon shak ham karde budam va raftam pishe doctor una ba 1000000000 azmayesh goftan yanee man az khodam harf dar nemiaram!!ama dar morede ezdevaj,man ta hala chand bar goftam va bazam migam!! man be khatere hamun dalili ke alan goftam nemitunam ezdevaj konam!!bebinid doroste man adame gonahkari hastam vali hanuz inghadr past o razl nashodam ke bekham tu ezdevaj faghat be fekre khodam basham!! asllan ezdevaj yanee chi!?? yanee paye ye nafar dige ham vasate va man nemikham kasio azyat konam ya in ke ye nafaro be khatere khodam az ye nemat va lezat mahrum konam!!!!va bazam dar morde ezdevaj ba jenabe ali 2000 be tarze shadidi moafegham!!bebakhshid vali alan eyne 1000 sale pish nist ke haminjuri daste pedar madareto begiri beri khastegari va begi har anke dandan dahad nan dahad va...........!!man lan daramad nadaram!! dar zemn baba ezdevaj koli gashtan mikhad!!baba bayad yekio peyda koni ke akhlaghesh behet bokhore!! man nemigam man az nazare akhlaghi adame kameli hastam vali ye seri akhlagh ha va tarze fekrhaye khas daram va ba in ke koli dust daram (albate pesar!vali hich kaso nadidam eyne man fek kone
va in ke migid shoma hazm nemikonid ke doctora felan harfo zadan vali bebakhshid ke migam ,shoma ye talabe hastid yanee eyne man va kheili hae dige az opezeshki sar reshte ie nadarid!!vaghti una goftan labod rast goftan dige
aslan farz konim yekishun eshtebah gofte vali baghi chi???!!!!
va inke khaheshan harchi migid begid be joz ezdevaj!! rastesh injuri man azyat misham!!bezarid rastesho begam harvaght in vajaro mishnavam narahat misham!!!
ama ali 2000 jan dar morede karaye faree mesle football bayad begam aslan vaght nadaram !!haminjurish be darsam nemiresam che berese be in ke bekham beram football!!va dar morede estres bayad begam bahat moafegham vali kolan chizi ke lan tu zendegim bishtar az hame chiz hozur dare estrese!!taghriban hamash ham be khatere daneshgas!!

dobare salam!!dar morede rahe hale ghaye A B D!!nemidunam vali be nazaram gheyre manteghi miad!! bebinid in ke hese jensi yeki az niazhaye adame bahsi daresh nist!! yanee ino hich kas nemitune enkar kone!!man hamun tor ke az aval goftam donbale ye jaygozinam!!
rabateye jensi yeki az niazhaye adame!!mesle che midunam ghaza khordan!! to tamame un karaeeo ke gofti bokon,bebinam mituni 1 mah ghaza nakhori ya na!!!!!!!!!!agar tunesti man harchi begi anjam midam!!!!!!!!!!!!
bebakhshid vali man donbale rahe hal hastam!!na ye seri sokhanranihaee ke khodetun ham midunid amali nist!!!!!!!!!!

سلام...
دوست گرامي من تاحدودي درمورد اين موضوع كاملا مطالعه داشته ام.....البته نه خيلي كامل...نه به صورت تخصصي اما دربخش هاي انجمن ومشاوره به اون زيادتوجه ميشه...
اجازه هست چندنكته بگم....؟

1:طوري كه داريد ميگيد اين يك بيماريه..
اما واقعا واقعا خيلي عجيبه كه دكترها گفتن درمان نداره.......نمي گم شما داريد دروغ ميگيد...نه ...

اما حداقل بگيد نام بيماري مورد نظرچيه؟دقيقا چه اسمي به كاربردن؟
بعضي ازاين بيماري ها هستند كه

درمانشون خيلي سخته اما اينكه هيچ درماني نداشته باشه!!

تابه حال توي هيچ مقاله ايي نخوندم كه بيماري ج ن سي درمان نداشته باشه...غيرازاينكه فردمورد نظر

ازنظر روحي هم دچارجنون ويا اختلال شديد شده باشه..كه او رو طي يك كنترل همه جانبه نگه داري ميكنند..او از نظر هورموني وحتي ازنظر جسمي دچارمشكله...وان عمل ناخودآگاه انجام ميشه.....ويا ممكنه يكي از نيمكره هاي مغزاو قسمت كنترل كردن بخش عواطف وهيجانات وبخش نيروي ج ن سي دچارمشكل شده باشند..وضربه ديده باشند..
بايد ديد موضوع شما ازكدام علته؟

2:ما فكرميكنيم نياز ج ن سي يك نيازي است كه قابل كنترل نيست ومنحصرا مربوط به جسمه..و اگرهست خيلي سخته..خودمان روبه جسم محدود كرديم وازروح خودمان وقدرتش غفلت پيداكرديم..

بهتره بدانيم اين نيازها اكثرا با يك جرقه احساسي ورواني شروع ميشه..جديدا..بيماران اين چنيني روبا يك گفتاردرماني وكناريك دارو ساده كنترلي جسم....درمان ميكنند...معمولا به خاطر مسائل روحيه..وخيلي كم پيش ميادفقط اختلال جسمي باشه.

در واقع مسائل جسمي هم بايك طيف روحي شروع ميشود..
پس فقط مراجعه كردن به يك متخصص كافي نيست..اول بايد ريشه يابي بشه كه چطوردچاراين عارضه شديد..

علت اصلي ان چي بوده...به شكل كاملا استاندارد وبااستفاده ازواژه هاي بهتر كه قابل گفتن درعموم

باشد(مثلا بااصطلاح علمي)بيان كنيد كه چطوردچاراين عارضه شديد...ويا اگراينجا گفتنش ميسر

نيست...پس بهتر اينه كه پيش يك مشاورروان شناس برويد وگذشته خودتان روشرح بديد..دقيقا شروع اين

عمل واينكه آيا محيط وديگران هم درشكل دادن آن ميسربوده اند؟؟وواينكه چطور زيادبه اين سمت كشيده

شديد؟وآيا اصلا بدون دليل ناگهان به شكل كابوس هاي كودكانه(13سالگي)وشب ها نا خودآگاه اين اتفاق

مي افتاده؟همه اين هاروبرايش شرح دهيد تا اول ازطريق رفع شكافهاي روحي شما وارد شودوآنها روبرطرف

كندوسپس نيروي جسمي شما مهار...يا بهتر عرض كنم..درطيفي متعادل قرار بگيرد..چون اصلا ممكنه اين مشكل به خاطر يك اختلال عميق روحي باشد...

چون اين موضع طوري كه داريد ميگيد مشخصه از خلا هاي روحي شروع شده...
درمورد ازدواج حق باشماست..تازماني كه ازنظر روحي وجسمي متعادل نشديد درفكرش نباشيد..چون ممكنه آنوقت بخاطر حس ارجحيت نيازجسمي به روحي انتخاب كنيد..

درسته قرآن كريم راهكار بهترينش روازدواج گذاشته اما براي زماني كه حداقل سلامتي ظاهري داشته باشيم و بدونيم توانايي تصميم گيري بدون دخالت زيادنياز جسمي قراره تصميم بگيريد..

ان شاءالله با مراجعه به مشاور روان شناس بتونيد به موفقيت برسيد..
ياحق...

موضوع قفل شده است