ابراز علاقه دختر به پسر اشکالی داره؟

تب‌های اولیه

73 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ابراز علاقه دختر به پسر اشکالی داره؟

چرا رابطه دختر با پسر حرام است ؟ دختری که به یه پسر علاقه داره چرا نباید بهش ابراز علاقه کنه و با او نتونه براحتی صحبت کنه ؟؟؟؟

چرا رابطه دختر و پسر گناه است؟

اسلام به طور کلی (خواه دختر و پسر یا زن و مرد نامحرم)به منظور حفظ عفت عمومی ،هر گونه ارتباط نامشروع با نامحرم اعم از سخن گفتن از روی شهوت، نگاه شهوت آمیز، تماس بدنی و عمل زناشویی را ممنوع کرده و بر حیا و عفت و پاکدامنی تأکید نموده است.
پیامبر اکرم(ص) از سخن گفتن زن با مرد نامحرمی نهی کرد و فرمود: "هر مرد با زن نامحرمی دست دهد، دچار غضب الهی شود و هر کس با زن نامحرمی همراه شود و در جای خلوتی قرار گیرد، در زنجیری از آتش قرار خواهد گرفت".(1)
فقها بر اساس روایات معصومان دربارة روابط با نامحرمی احکامی را بیان داشته اند که به پاره ای از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
1ـ خانم ها می توانند با نامحرمی صحبت نمایند، مشروط به این که:
1ـ به قصد لذت نباشد،
2ـ صدای خود را نازک و تلطیف نکنند،
3ـ خوف فتنه نباشد.(2)
مسئله 2ـ هر کسی که نگاه کردن به او جایز نیست،‌ تماس بدنی با او نیز جایز نیست و هر گونه لمس کردن بدن با هر عضوی باشد، حرام است و باید از آن اجتناب کرد، مگر این که از روی لباس و بدون قصد لذت باشد.(3)
مسئلة 3ـ اگر مرد و زن نامحرم در محل خلوتی باشند که کسی آن جا نباشد و دیگری هم نتواند وارد شود، چنانچه بترسند که به حرام بیفتند، باید از آن‌جا بیرون روند و ماندن آن‌ها در آن مکان حرام است.(4)
واقعیت آن است که غریزه جنسی از نیرومندترین غرایز در وجود انسان است که بسیاری از رفتارهای انسانی را شکل می دهد و به گونه های مختلف ظهور و بروز دارد. اسلام که یک مکتب جامع است و مى خواهد مردان و زنان مسلمان ,از یک طرف روحى آرام و اعصابى سالم و چشم و گوشى پاک داشته باشند تا بتوانند قله هاى رفیع انسانی و رستگارى را فتح نمایند و از طرف دیگر به نیازهای غریزی و فطری خود نیز دست یابند ، بنابراین با حساسیت ویژه , اما واقع بینانه و لحاظ کردن طبیعت و امیال درونى و خواسته هاى نفسانى انسان , قوانین و احکامى را جهت حفظ و نگه دارى فرد و جامعه در خط اعتدال و میانه روى وضع کرده است . از جمله آن احکام ، چگونگی ارتباط با جنس مخالف است .اینها همه به سبب این است که اسلام از جانب کسى براى هدایت انسان ها فرستاده شده است که خالق فطرت وغریزه با تمامى استعدادهاى بهینه و ذخیره شده در انسان است . بنابراین هر عاملى که موجب تحریک انگیزه هاى شهوانى درانسان شود و موجب اختلال در نظم اجتماعی و بنیان خانواده شود و به آرامش روحى ، روانى و عفت عمومى , صدمه وارد کند, موردتأیید اسلام نیست . اسلام می خواهد انواع لذت های جنسی در محیط و درون خانواده شکل گیرد واز این طریق آرامش روحی و روانی و پیوند های عاطفی نیز برقرار بماند و با طرح آن در محیط جامعه به پیوند خانواده و اجتماع نیز آسیب وارد نشود .
پی نوشت ها:
1. بحارالانوار، ج 101، ص 32.
2. مسعود معصومی، احکام روابط زن و مرد، ص 156.
3. همان، ص 161
4. همان، ص 175.

بنام خدا
پیش از پرداختن به حکمت حرمت ارتباط دختر و پسر، خارج از چارچوب شرع مقدس اسلام ضروری است، مقدمه ای کوتاه در ارتباط با نیاز جنسی زن و مرد به یکدیگر، راهکار عملی اسلام در برآورده شدن این نیاز بشری و محدودۀ این ارتباط از منظر فقهی را به اختصار ذکر کنیم:
اسلام و محدودۀ ارتباط بین دختر و پسر
از نظر اسلام زن و مرد دو موجودی هستند که مکمل یکدیگرند و خداوند مهربان آنها را برای همدیگر آفریده است. قرآن کریم می فرماید: "از نشانه های (قدرت) اوست که برایتان از جنس خودتان همسرانی آفرید، تا به ایشان آرامش یابید و میان شما دوستی و مهربانی نهاد ..."(1)
یکی از نیازهایی که زن و مرد به همدیگر دارند ، نیاز جنسی است. اما برآورده شدن این نیاز باید در چهارچوب قوانین و دستورات اسلام باشد تا به گوهر پاکی و عفت طرفین هیچ گونه خدشه ای وارد نشود.
اسلام برای بر آورده شدن نیازهای زن و مرد، چهارچوب ازدواج (دائم و موقت) را معین کرده است و هر گونه ارتباط جنسی اعم از صحبت های عاشقانه، لمس و نوازش و ... باید بعد از عقد ازدواج باشد. و حتی دختر و پسری که با هم نامزد هستند و قرار است که در آینده ی نزدیک با هم ازدواج کنند قبل از ازدواج نمی توانند از یکدیگر استفاده و لذت جنسی ببرند حتی اگر در حد گفت و شنودهای عاشقانه و دست دادن باشد.
با نگاهی به پاسخ مراجع عظام تقلید به برخی از استفتاءات، جواب سؤال فوق را پی گیری می کنیم:
سؤال1: آیا در گفتگوی زن و مرد نامحرم، فرقی بین گفت و گوی مستقیم و از راه دور هست؟
همه مراجع: خیر، هیچ تفاوتی در حکم نمی کند و در هر دو مورد، اگر با قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال دارد.(2)
سؤال2: چت کردن با جنس مخالف و رد و بدل کردن صحبت های معمولی، چه حکمی دارد؟
همه مراجع: در صورتی که خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد. جایز نیست.(3)
سؤال3: آیا سلام کردن مرد به زن نامحرم و زن به مرد نامحرم، جایز است؟
همه ی مراجع: اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال ندارد.(4)
سؤال4: شوخی کردن با نامحرم چه حکمی دارد؟
همه ی مراجع: اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا بترسد به گناه بیفتد، جایز نیست.(5)
همه ی مراجع: دوستی بین دختر و پسر جایز نیست؛ چون ترس افتادن به گناه در میان است. اما ارتباط شغلی، اگر باعث مفسده نشود و موازین شرع در آن رعایت شود، اشکال ندارد.(6)
سؤال6: نامه نگاری با نامحرم و طرح مسائل شهوانی از طریق ایمیل، چه حکمی دارد؟
همه ی مراجع: طرح مسائلی که باعث ایجاد فتنه و فراهم آوردن زمینه فساد است، اشکال دارد.(7)
از مجموع مطالب و مسائل مطروحه ی فوق نتیجه می گیریم که: هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن وجود داشته باشد، جایز نبوده و اشکال دارد.
اما ارتباط شغلی و حرفه ای و علمی و تحصیلی، اگر باعث فتنه و مفسده نشود و موازین شرع در آن رعایت شود، اشکال ندارد.(8)

انشاء الله در ادامه به حکمت و چرائی آن نیز خواهیم پرداخت.
پاورقی_________________
1. روم، 22.
2. امام، استفتاءات، ج 3، (نظر) س 52؛ بهجت، توضیح المسائل، م 1936؛ مکارم، استفتاءات، ج 1، س 819؛ تبریزی، استفتاءات، 1622؛ صافی، جامع الاحکام، ج 2، ص 1673، نوری، استفتاءات، ج 2، س 656؛ فاضل، جامع المسائل، ج 1، 1718؛ خامنه ای، اجوبة الاستفتاءات، س 1145؛ العروة الوثقی، ج 2، النکاح م 3؛ سیستانی، sistani.org (اینترنت)، س 20 و 19؛ دفتر: وحید.
3. سیستانی،sistani.org اینترنت؛ تبریزی، tabrizi.org، دفتر: همه. برگرفته از سایت اسلام کوئست.
4. العروة الوثقي، ج 2، النکاح، م 39 و 41.
5. همان، م31 و 39؛ فاضل جامع المسائل، ج 1، س 1720 و خامنه ای، استفتاء، س 782.
6. خامنه ای، استفتاء، س 779 و 651 و دفتر: همه.
7. امام، استفتاءات، ج 3، سوالات متفرقه، س 127؛ دفتر: همه.
8. برگرفته از رساله ی دانشجویی، دفتر 16، صص191- 195

سلام دوست عزیز.در این مورد باید بگم اگه دختر عاشق یه پسری بشه و بخواد به پسره بگه آیا پسر در موردش فکر بد نمیکنه؟
من خودم با یه دختر بودمو اما فقط این جور دوستیا وقته آدمو میگیره به غیر از گناهش.
به نظر من عاشق خدا بشین.اگه عاشق امام مهدی باشید هر آنچه را آرزو کنی بهت میده.ارزو کن که این پسر شوهرم بشه,از خدا بخواه نه از اون پسر که دربارت فکر بد کنه و از دستش بدی.
امید وارم متوجه شده باشی.
امید در ظهور اقایمان امام مهدی

سلام
پسر جماعت اوضاعشون فرق میکنه... عشق رو با عشق جواب نمیدن همیشه... زود هوایی میشن... و البته همه شون همین طورن... هر کسی یه مدل و با یه نگاه ولی کمتر پسری پیدا میشه که عشق رو درک کنه و چیزی قاطی نگاهش نشه

اگه بهش بگی و اون بگه نه... بگه من تو رو دوست ندارم و نمیخوامت... خورد نمیشی؟... به اینشم فکر کردی؟

به اضافه اینکه وقتی راحت به دست بیای کسی قدرتو نمیدونه و بعدا ممکنه بهت سرکوفت بزنه که تو منو میخواستی و اومدی سراغم

اگه هدف خوشبختیه این راهش نیست... هر چیزی از راهش

موفق باشید
بدرود

شاهده;264 نوشت:
چرا رابطه دختر با پسر حرام است ؟ دختری که به یه پسر علاقه داره چرا نباید بهش ابراز علاقه کنه و با او نتونه براحتی صحبت کنه ؟؟؟؟

1- اول از همه چون خدا گفته
2- حیا و نجابت دختر زیر سوال میره
3- زن منبع ناز هست و مرد منبع نیاز پس نیاز باید دنبال ناز باشه نه برعکس
4- دخترا احساساتی هستن و هر کسی رو یه مدت طولانی ببین بهش علاقه مند میشن و این براشون مشکل ساز میشه

بسمه تعالی

از نظر شرعی مشکلی نیست ولی ازنظر عرفی مشکل هست.

1 - حیای زن رو نسبت به فرد و خانوادش میاد پایین

2 - بعدا مشکلی پیش بیاد سرکوفتش میزنند

3 - انتخاب خودش رو برای گزینه مناسب از دست میده و غیره...:Gol:

موفق باشید

اگر سخن خدا را ملاک قرار بدهیم دوستی میان مردان و زنان مومن جائز میباشد
وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ

مردان مؤمن و زنان مؤمن دوستان يکديگرند
در این آیه نفرمود برخی از مردان دوست برخی از مردان و زنان دوست زنان میباشند.بلکه فرمود هردو دوست یکدیگرند
در آیاتی دیگر خداوند زنان محصنه را از دوستی پنهانی با مردان دیگر منع کرده اما در هیچ آیه ای نگفته که در صورت محصنه نبودن میتوانند دوست پنهان یا آشکار داشته باشند یا نه.
از طرفی خداوند فرموده
انما المؤمنون اخوة
مومنین برادران یک دیگرند.این به این معنی نیست که مومنین علاوه بر برادر تنی شما با شما اخوت دارند ولو اگر برادر شما کافر باشد.بلکه به این معنیست که تنها مومنین برادران یکدیگرند.
بنابرین دوستی و ارتباط میان مرد و زن مومن (در چهار چوب اخلاق و عفت) جائز میباد

والا یه دلیل بیشتر نداره اونم اینه که خدا مردارو بهتر از خودشون میشناسه و میدونه که بی جنبه هستن.

abolfazl_atoo;188058 نوشت:

به نظر من عاشق خدا بشین.اگه عاشق امام مهدی باشید هر آنچه را آرزو کنی بهت میده.ارزو کن که این پسر شوهرم بشه,از خدا بخواه نه از اون پسر که دربارت فکر بد کنه و از دستش بدی.
امید وارم متوجه شده باشی.
امید در ظهور اقایمان امام مهدی

دقیقا :hamdel:
اگه این حرف رو درک کنیم،اثراتش رو میبینیم!:Mohabbat:

شاهده;264 نوشت:

سلام

به نظر من اشکالی نداره.

اما . . .
اما . . .

برای من به عنوان یه پسر ، هیچ عیبی نداره ، که چندین دختر یا خیلی بیش تر ، به ابراز علاقه ی من جواب منفی بدهند.

برای یه دختر چی ؟ به همین سادگی هست.

با سلام،

فرزند فاطمه;188121 نوشت:
سلام
پسر جماعت اوضاعشون فرق میکنه... عشق رو با عشق جواب نمیدن همیشه... زود هوایی میشن... و البته همه شون همین طورن... هر کسی یه مدل و با یه نگاه ولی کمتر پسری پیدا میشه که عشق رو درک کنه و چیزی قاطی نگاهش نشه

black-black;241231 نوشت:
والا یه دلیل بیشتر نداره اونم اینه که خدا مردارو بهتر از خودشون میشناسه و میدونه که بی جنبه هستن.

عجب، این نگاههای عمیق و علمی! واقعا من رو مورد تاثیر قرار میده!

---

بطور کلی راه ابراز علاقه در مورد دختر و پسر فرق دارد. فرقی نمیکند چه قضیه رسمی باشد (مثلا دوران نامزدی) چه غیررسمی.

عموما آقایان میتوانند به شیوه مستقیم تری علاقه را نشان بدهند (کلامی و .. ) ، اما در مورد خانمها "اصولاً" راه متفاوت هست. خانمها در اکثر فرهنگها بنا بر ساختار ذاتی که دارند، از روشهای غیرمستقیم برای القای علاقه استفاده میکنند؛ و آقایان هم طوری آفریده شده اند که معمولا این روش های غیرمستقیم را "می فهمند" و لزوما نیازی به ابراز مستقیم نیست.

روش مستقیم از جهات مختلف میتواند خانمها را دچار مشکل کند و چندان مناسب نیست.

شاهده;264 نوشت:
درچهار چوب مشخص شده اشکالی ندارد

به نظر بنده حکم دینی و عرفی بیان شد اما مطلبی جا موند که مبتلا به هم هست و لازمه گفته بشه و اون مطرح کردن بحث با یک مشاور خوب هست. به شرطی که نظرات در چهارچوب دین و عرف باشند.چون برای هر شخصی این مساله متفاوته و یک مشاور میتونه به اون شخص بهترین راهنمایی رو بده.

یک گله دارم راجب کسانی که به پسرها توهین میکنند.حرفشون بر پایه ی احساس و از روی ناقص العقل بودن هست.همه پسرها بد بودند پس چرا مردها بر اونها نظارت دارند؟ آیا در قرآن نیومده مکر زنان بزرگه؟ نیاز از طرف پسره؟ این همش ظاهر قضیه هست. بگذریم. جای این بحثها اینجا نیست. فقط به طور کل به همه یک صفت رو ندید به همه بی احترامی میکنید.اگر قوانین اسلامی رعایت بشه کاملا متوجه میشید کسی که به شما پیشنهاد دوستی میده چه نیتی داره .اما وقتی قوانین اسلامی رو رعایت نمیکنید و خودتون مشکل دارید افراد زیادی هستند که سوء استفاده کنند و مسلما جزء دسته ی پسرها هستند.تا وقتی مشکل رو به دیگران نسبت بدید متوجه اشکال خودتون نمیشید که اصلاحش کنید.
موفق باشید

پس یک جوون چجوری باید برای ازدواج آماده بشه طرف رو بشناسه حالا که دیگه مثل قدیم نیست "مردم بی ظرفیت شدن"

شاهده;264 نوشت:

به نام خدا

برای اینکه محرم نیستن و گناه داره و ممکنه اسراف و زیاده روی کنند . و دختر نباید زینت و اندامش رو به نامحرم نشون بده چون گناه (ممکنه تمتع حرام ببرن و کار به جاهایگناهان کبیره زنا کشیده بشه )
طبق آیه حجاب النور

و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند و زيورهايشان را جز براى شوهرانشان يا پدرانشان يا پدران شوهرانشان يا پسرانشان يا پسران شوهرانشان يا برادرانشان يا پسران برادرانشان يا پسران خواهرانشان يا زنان [همكيش] خود يا كنيزانشان يا خدمتكاران مرد كه [از زن] بى‏نيازند يا كودكانى كه بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نكرده‏اند آشكار نكنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد اى مؤمنان همگى [از مرد و زن] به درگاه خدا توبه كنيد اميد كه رستگار شويد (31)

من مثل این دوستان جوابت و با قرآن نمی دم .

من خودم یک پسرم و حس خودم رو در این باره می گم و کاری ندارم که گناه هست یا خیر.

چون متعقدم عشق باعث می شه آدم تکامل و هارمونی پیدا کنه!

عشق باعث میشه آدم از حالت چندگانه به یک شخصیت واحد تبدیل شه.

علاوه بر این ها! بنده متعقدم که اگر عشق از سمت دختر ابراز بشه خیلی بهتر هستش.

هم راحت شکل می گیره و هم دخترا راحت می تونند رابطه اشون رو سازماندهی کنند!

دلایل مختلفی هم دارم براش که صلاح نیست اینجا ذکر کنم.

اما در مورد موضوع! ربط داره که شما چه نوع دوستی مد نظر دارید؟!

دوستی که پاش شهوت و این چیزا باشه! خوو معلومه که حرومه! اما عشق گناه نیست!

انسان باید عاشق شه! کسی که عاشق نشه باید به موجودیت انسان بودنش شک کنه!

به قول دکتر محبی الدین الهی قمشه، خدا اصلا انسان رو با عشق آفریده! حال مگه میشه بیاد و عشق و عاشقی رو گناه کنه؟!

البته این و یاد بگیرید که احساستون رو خیلی شیک مطرح کنید.

خیلی راحت برید جلو و پیشنهاد آشنایت بدید و راحت ابراز علاقه کنید.

و اگر در دوره آشناییتون دیدید که اخلاقتون بهم می خوره و با هم دیگه تناسب و تفاهم دارید.

و واقعا شخص رو به روتون همون کسی هست که شما تو رویا هاتون به دنبالش بودید وارد عشق و عاشقی بشید.

البته اون موقع دیگه نیاز نیست شما وارد شید! چون خود به خود حس عاشقی در خونتون دمیده میشه.

متاسفانه توی کشور ما این چیزا بر عکسه!

یک رابطه به سختی شکل می گیره و به راحتی اتمام پیدا می کنه!

یک دوست انگلیسی داشتم می گفت! رابطه ای که آسون و زود شکل بگیره دیر و شاید اصلا از هم نپاشه! اما رابطه ای که به سختی شکل بگیره! باعث کلی مشکل می شه و همیشه خطر پایان پیدا کردن داره! که بنده واقعا این حرف رو قبول دارم. چون در نوع دوم هیچ وقت دو شخص فرصت آشنا شدن با عقاید هم رو پیدا نمی کنند.

و در آخر:
خوش بحال همه کسانی که عاشق هستند و در قلب و روحشون محبوبی شریان دارد.

دلنما;293554 نوشت:
نقل قول:
من مثل این دوستان جوابت و با قرآن نمی دم .
خیلی خب "هرکس به آیات قرآن ایمان آورد به نفع او و هرکس کافر شد بضرر او"

من خودم یک پسرم و حس خودم رو در این باره می گم و کاری ندارم که گناه هست یا خیر.

چون متعقدم عشق باعث می شه آدم تکامل و هارمونی پیدا کنه!

عشق باعث میشه آدم از حالت چندگانه به یک شخصیت واحد تبدیل شه.

علاوه بر این ها! بنده متعقدم که اگر عشق از سمت دختر ابراز بشه خیلی بهتر هستش.

هم راحت شکل می گیره و هم دخترا راحت می تونند رابطه اشون رو سازماندهی کنند!

دلایل مختلفی هم دارم براش که صلاح نیست اینجا ذکر کنم.

اما در مورد موضوع! ربط داره که شما چه نوع دوستی مد نظر دارید؟!

دوستی که پاش شهوت و این چیزا باشه! خوو معلومه که حرومه! اما عشق گناه نیست!

انسان باید عاشق شه! کسی که عاشق نشه باید به موجودیت انسان بودنش شک کنه!

به قول دکتر محبی الدین الهی قمشه، خدا اصلا انسان رو با عشق آفریده! حال مگه میشه بیاد و عشق و عاشقی رو گناه کنه؟!

البته این و یاد بگیرید که احساستون رو خیلی شیک مطرح کنید.

خیلی راحت برید جلو و پیشنهاد آشنایت بدید و راحت ابراز علاقه کنید.

و اگر در دوره آشناییتون دیدید که اخلاقتون بهم می خوره و با هم دیگه تناسب و تفاهم دارید.

و واقعا شخص رو به روتون همون کسی هست که شما تو رویا هاتون به دنبالش بودید وارد عشق و عاشقی بشید.

البته اون موقع دیگه نیاز نیست شما وارد شید! چون خود به خود حس عاشقی در خونتون دمیده میشه.

متاسفانه توی کشور ما این چیزا بر عکسه!

یک رابطه به سختی شکل می گیره و به راحتی اتمام پیدا می کنه!

یک دوست انگلیسی داشتم می گفت! رابطه ای که آسون و زود شکل بگیره دیر و شاید اصلا از هم نپاشه! اما رابطه ای که به سختی شکل بگیره! باعث کلی مشکل می شه و همیشه خطر پایان پیدا کردن داره! که بنده واقعا این حرف رو قبول دارم. چون در نوع دوم هیچ وقت دو شخص فرصت آشنا شدن با عقاید هم رو پیدا نمی کنند.

و در آخر:
خوش بحال همه کسانی که عاشق هستند و در قلب و روحشون محبوبی شریان دارد.

داداش درسته عشق خوبه . و عشق باید فقط بین محرم ها باشه (بین نا محرم دختر و پسر عشق اسراف است )و غیر آن تفریط و زیاده روی است . آیه قرآن آوردم که زیاده روی از حدود نباشد . موفق باشید.

دوست عزیز.

عشق باید فقط بین محرم ها باشه

این حرفی که شما می زنی یعنی چی دقیقا؟!

پس من چطوری به دختر مورد علاقه ام حس خودم رو بفهمونم؟!

یعنی من عاشق اهالی خونمون شم که محرم من هستند؟!

بعد شخص مورد نظر برای زندگیم رو از اونجا پیدا کنم؟!

این چه حرف هایی هسش که شما ها می زنید؟!

کدوم اصراف؟! کدوم گناه؟! کدوم تفریط و زیاده روی؟!

من به دختر مورد علاقه ام عشق نورزم چون که محرم من نیست؟! اگر محرم من بود که دیگه نیاز نبود خودم رو به آب و آتیش بزنم که!

انتظار داری سر دختر کیسه بکشم بیارم تو خونه ! مرحمش کنم! بعد بهش عشق بورزم حتما؟!

الان سال 1900 نیست که دختر و بیارند تو خونه بزارند و شوهر بره کنارش بخوابه!

الان سال 2012 هست و چندین دهه گذشته! و فرهنگ ها جا به جا شده!

نه عزیزم! این درست نیست!

انسان باید برای محبوبش جون و معرفت بده! والا واژه عشق بی معناس.

با عشق فقط می تونی به یک دختر حس امنیت رو بفهمونی و دختر رو آماده زندگی در کنار خودت کنی!

و فقط با عشق می شه یک زندگی زیبا شروع کرد!

و لزومی نداره که محرم باشند!

در ضمن حرف بنده روی عشق های زیباس نه عشق های سر پیچ خیابون! (چه بسا که سر همین پیچ های خیابون هم عشق های اهورایی کم شکل نگرفته)

عشق هایی که سراسر معرفت و زیبایی هست! چیزی که خیلی کمه!

سلام
متأسفانه داریم خودمونا با خلط مفهوم و مصداق گول میزنیم
یعنی چی عشقه با معرفت و زیبایی اشکال نداره
خب من با هرکس دوست میشم و اگر گفتند چرا میگم عشقه با معرفته! لابد وقتی هم از وقتش گذشت و رفت باید بگم بی معرفته!
واقعیت را ببینیم
از امام زمان نظر بپرسیم: آقا جان رابطه دختر و پسر و ابراز علاقه اشکال داره؟؟
اگر برا شناخت باشه؟
آقا جونم شما چی می پسندید؟؟؟؟؟

خوب اگر یه دختری از یه پسری خوشش بیاد تا آخر عمرش باید اون عشق و علاقه رو توی دلش بکشه و از بین ببره و به هیچ عنوان ابراز نکنه؟

خانم rozane شما منتظر باش امام زمان برات می آد میره خواستگاری و عشقت رو پیدا می کنه و همه جوابات و هم میده!

خودت و گول نزن تو رو خدا، عشق و عاشقی رسم زندگی هستش !

حضرت علی هم عاشق حضرت فاطمه شد که رفت باهاش ازدواج کرد!

حضرت خدیجه هم عاشق حضرت محمد شد که باهم ازدواج کردن!

نکنه اونا هم گناه کار بودن! آره؟! گناه کار هستن دیگه! چرا بهم عشق ورزیدن؟!

حضرت خدیجه شما با چه اجازه ای به حضرت محمد عشق ورزیدید؟!

مگه نمی گید اسلام حرام کرده این چیزا رو؟!! ها؟!!

عشق منطق زندگی هستش و تموم.

در مورد عشق نامحرم ها آیه داریم .

"زنا کار و دوست گیران پنهانی نباشند"

فقط کسی که دوست پنهانی بگیره سعی میکنه دوستی رو باعشق حرام واسرافی ادامه بده .///////

دوم کتاب سینه بالاتر از کتاب آسمانی نیست ////////

rozane;293657 نوشت:
سلام
متأسفانه داریم خودمونا با خلط مفهوم و مصداق گول میزنیم
یعنی چی عشقه با معرفت و زیبایی اشکال نداره
خب من بپ هرکس دوست میشم و اگر گفتند چرا میگم عشقه با معرفته! لابد وقتی هم از وقتش گذشت و رفت باید بگم بی معرفته!
واقعیت را ببینیم
از امام زمان نظر بپرسیم: آقا جان رابطه دختر و پسر و ابراز علاقه اشکال داره؟؟
اگر برا شناخت باشه؟
آقا جونم شما چی می پسندید؟؟؟؟؟

اگه ارتباط دختر و پسر برای شناخت و ازدواج باشه پس خاستگاری و اجازه پدر و خانواده هم باید باشه .
وگرنه ارتباط دوستی و ابراز عشق حرام گناه است و بستر را برای گناه کبیره زنا آماده میکنه .

shahram1363;293688 نوشت:
خوب اگر یه دختری از یه پسری خوشش بیاد تا آخر عمرش باید اون عشق و علاقه رو توی دلش بکشه و از بین ببره و به هیچ عنوان ابراز نکنه؟

باید صبر کنه تا پسر توانایی مالی پیدا کنه و خودش و شخص ناتوان مالی رو دوچار عشق حرام و روابط اسرافی نکند .

دراین صورت میتوانند با اجازه خانواده باهم مدتی زندگی کنند(به شرط مهریه بچه دار نشن ) به شرط آنکه مومن باشند و و حکومت بتواند بین آنها حکم بدهد . و صبر بر شما بهتر است .

دلنما;293707 نوشت:
خانم rozane شما منتظر باش امام زمان برات می آد میره خواستگاری و عشقت رو پیدا می کنه و همه جوابات و هم میده!

خودت و گول نزن تو رو خدا، عشق و عاشقی رسم زندگی هستش !

حضرت علی هم عاشق حضرت فاطمه شد که رفت باهاش ازدواج کرد!

حضرت خدیجه هم عاشق حضرت محمد شد که باهم ازدواج کردن!

نکنه اونا هم گناه کار بودن! آره؟! گناه کار هستن دیگه! چرا بهم عشق ورزیدن؟!

حضرت خدیجه شما با چه اجازه ای به حضرت محمد عشق ورزیدید؟!

مگه نمی گید اسلام حرام کرده این چیزا رو؟!! ها؟!!
بله درسته ابراز علاقه کردند اما از راهش
نعوذ بالله حضرت علی توخیابونا با حضرت فاطمه قدم نزد که بهش ابراز علاقه کنه
داستان خاستگاری ایشون را مطالعه کنید اینقدر حجب و حیا داشت که سرش و پایین گرفت زمانی که با پیامبر صحبت میکرد
لطفا مطلب را درست بفهمید من نگفتم امام زمان بیاد برامون انتخاب کنه گفتم از راهی وارد بشیم که مورد پسنده ایشونه
درضمن کسایی که شما ازشون یاد کردید واقعا عاشق بودند نه اینکه دوست بشندا بعد بگند ما به درده هم نمیخوریم

mohammad+ali;293733 نوشت:
اگه ارتباط دختر و پسر برای شناخت و ازدواج باشه پس خاستگاری و اجازه پدر و خانواده هم باید باشه .
وگرنه ارتباط دوستی و ابراز عشق حرام گناه است و بستر را برای گناه کبیره زنا آماده میکنه .

منم دقیقا فرمایشه جناب محمدعلی را تأیید کردم
ماها واقعیتا گذاشتیم کنار دنبال افسانه لیلی و مجنون و شیرین و فرهادیم
تا که پرسیدم زمنطق عشق چیست
در جوابم اینچنین گفت و گریست
لیلی و مجنون همه افسانه اند
عشق تفسیری ز زهرا و علیست...

منم حرفم رو دوستی نیست دوست عزیز.
صد بار گفتم عشق واقعی نه دوستی های سر پیچ خیابون!
من هم ماجرای حضرت علی رو خوندم و هم حضرت محمد رو. می دونم دارم چی می گم!
بعدشم من چطوری بدونم کاری که می کنم پسند حضرت مهدی میشه یا نه؟!
در ضمن عشق باید از یک جایی شروع بشه!
حضرت علی چشم بسته عاشق حضرت فاطمه نشد.
عاشق پاک دامنیش بود!
عاشق حجب و حیاش بود!
این چیزا رو دیده بود که عاشقش شد!
حضرت خدیجه زیبایی حضرت محمد و دید که عاشقش شد!
امین بودنش و سنجید که عاشقش شد!
پس می بینی که اول دیدن بوده و بعد عشق و در آخر هم ازدواج!
این چیزا حروم نیست! حروم چشم نا پاکه! عشق مقدس هستش.

بله مقدسه اما به معنایه واقعیه عشق
دقیقا یادم نیست از کی اما تو روایتی نوشته بود اگر کسی عاشق شود و عفت خود را برای رضای خدا حفظ کند اجر شهید دارد
پس اگر کسی عاشق شد باید اول خانواده در جریان باشند بعد تحقیقات و بعد مراسماتی که همه باهاش آشنایی داریم
البته راههای زیادی هست ولی بنده بشخصه اینطوریشا بیشتر دیدم و گاهاً تجربه کردم

دوست عزیز کمی هم وضیعت جامع امروز رو هم بسنج! امروزه دیگه دوران حضرت محمد نیست.
امروز مثل قدیم نیست که دختر و تو خیابون ببینی یا تو دانشگاه.
بعد بری دست پدر و مادرت و بگیری و بری تحقیق کنی!
و بعدم کلت و بندازی پایین بری خونه دختره بگی.. هه هه اومدیم دخترتون و ببریم خونه خودمون...
امروز مثل قدیم ها نیست عزیز من! چه بخوای چه نخوای فرهنگ و تدبیر عوض شده!
الان دیگه ابتدا باید اول دختر و پسر باهام سنگ هاشون و وا بکنن و بعد از اینکه دیدن بهم می خورند!
ماجرا رو انتقال بدن به پدر و مادر هاشون!
و باز هم می گم حرف من رو عشق و دلدادگیست نه هرزگی و...
آدم عاشق این چیزا حالیش نمی شه!
عاشق شی ذهن و روح و جسمت میشه یک نفر اونم عشقته!
اونجا دیگه دین و قانون معنا نداره ا!
می گی نه؟! پس صبر کن تا عاشق شی!
بعد از اینکه عاشق شدی بیا و عقیدت رو بگو!
واقعا یک آدم عاشق اجر یک شهید رو باید ببره!
چون اندازه یک شهید می سوزه!
واسلام خواهشا دیگه ادامه ندید حوصله بحث ندارم.

دلنما;293834 نوشت:
دوست عزیز کمی هم وضیعت جامع امروز رو هم بسنج! امروزه دیگه دوران حضرت محمد نیست.
امروز مثل قدیم نیست که دختر و تو خیابون ببینی یا تو دانشگاه.
بعد بری دست پدر و مادرت و بگیری و بری تحقیق کنی!
و بعدم کلت و بندازی پایین بری خونه دختره بگی.. هه هه اومدیم دخترتون و ببریم خونه خودمون...
امروز مثل قدیم ها نیست عزیز من! چه بخوای چه نخوای فرهنگ و تدبیر عوض شده!
الان دیگه ابتدا باید اول دختر و پسر باهام سنگ هاشون و وا بکنن و بعد از اینکه دیدن بهم می خورند!
ماجرا رو انتقال بدن به پدر و مادر هاشون!
و باز هم می گم حرف من رو عشق و دلدادگیست نه هرزگی و...
آدم عاشق این چیزا حالیش نمی شه!
عاشق شی ذهن و روح و جسمت میشه یک نفر اونم عشقته!
اونجا دیگه دین و قانون معنا نداره ا!
می گی نه؟! پس صبر کن تا عاشق شی!
بعد از اینکه عاشق شدی بیا و عقیدت رو بگو!
واقعا یک آدم عاشق اجر یک شهید رو باید ببره!
چون اندازه یک شهید می سوزه!
واسلام خواهشا دیگه ادامه ندید حوصله بحث ندارم.

مگه احکام اولیه الآن با آن دوران فرقی داره؟
دوران حضرت مگه بهشت برین بود ؟
یعنی چی بی اجازه پدر و مادر دختر و پسر سنگ وا کنن؟
مگه محرم شدن تو این دور و زمونه ؟/////
پدرو مادر باید بیشتر مراقب فرزنداشون باشن نه رها کنن .:ok:

پس بشین و استخاره کن تا دختر مورد علاقت پیدا شه!

همون حضرت محمد خودش به زبان خودش گفت که پدر و مادر ها به فرزندان نسل بعد سخت نگیرید!

زیرا که دوره آن ها با شما فرق می کنه.

عزیزم بیخیال! شما هر کاری می خوای کن!

به من مربوط نمی شه! من که دوست ندارم همسر آیندم رو با چشم بسته انتخاب کنم! (کلی سختی کشیدم و شب بیداری کشیدم و برای همین هم برای دختری که می خواد در کنارم زندگی کنه معیار هایی در نظر دارم که باید داشته باشد! بایدد)

و تا زمانی هم که ندونم تمام چیز هایی که من مد نظر دارم تو دختر وجود داره!

هیچ وقت پای خانوادم رو وسط نمی کشم!

حال شما برو دختر و اول محرم کن بعد بشین باهاش حرف بزن ببین باهم تفاهم دارید یا نه!

من که همچین حماقتی و نمی کنم! چون می خوام کل عمرم رو باهاش زندگی کنم.

پس نهایت سر سختی و وسواس رو روش به خرج می دم!

حرف یک عمر زندگی وسطه، بازی که نیست!

اگر قرآن بخواد این رو حرام کنه من همین الان از این دین خارج می شم!

چون دوست ندارم مثل دین مسیحیت دختر و کلا جنس زن اینقدر مزخرف برام تشبیه شه!

اگر هم الان مسلمون شدم! و از مسیحیت اومدم به کنار برای همین بود.

که مسیحیت غرور مردانه یک مرد رو در نظر نگرفته بود! (البته مسیحیت مشکلات دیگه هم داره که دیگه من حوصله حرف زدن ندارم) من لایق زندگیم در کنار محبوب خودم هستم.

الگو ازدواج منم حضرت علی هستش!

این رو گفتم که نگید چشام هرزه هستش!

اما برای همسر آیندم علاوه بر پاک دامنی چیز های دیگری هم در نظر دارم.

درس خونده باشه و سواد عالیه داشته باشه!

زیبا باشه و از روحیه زنونه سرشار باشه!

مودب و خانواده دار باشه!

و اهل عشق به مردش باشه!

اگر اینا رو ببینم داره یک گام جلو می رم و حس خودم رو با اون دختر در میون می زارم.

و اون هم من رو قبول کرد. سپس با خانواده وارد قسمت پایانی می شم.

و با شما ها هم کاری ندارم! هر عقیده ای دارید محترم هستش. اما عقیده من همینه که گفتم.

واسلام...

ابراز علاقه ی دختر به پسر؟؟!! ؟؟
به نظر من یه دختر عفیف و با حیا هیچ وقت این کار رو نمیکنه...

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:سلام علیکم و رحمة الله و برکاته:Gol:

rozane;293750 نوشت:
بله مقدسه اما به معنایه واقعیه عشق
دقیقا یادم نیست از کی اما تو روایتی نوشته بود اگر کسی عاشق شود و عفت خود را برای رضای خدا حفظ کند اجر شهید دارد
پس اگر کسی عاشق شد باید اول خانواده در جریان باشند بعد تحقیقات و بعد مراسماتی که همه باهاش آشنایی داریم
البته راههای زیادی هست ولی بنده بشخصه اینطوریشا بیشتر دیدم و گاهاً تجربه کردم

در روایتی که من خواندم تا جایی که یادم هست اینطور بود اگر کسی عاشق شود و عفت پیشه کند و در همان حال بمیرد شهید رفته....

نقل قول:
همون حضرت محمد خودش به زبان خودش گفت که پدر و مادر ها به فرزندان نسل بعد سخت نگیرید!

عجب !!! اول این ...تی رو که گفتید معنی کنید

اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم ان شاءالله

monjigraphic;293875 نوشت:
ابراز علاقه ی دختر به پسر؟؟!! ؟؟ به نظر من یه دختر عفیف و با حیا هیچ وقت این کار رو نمیکنه...

پس انقدر در خانه منتظر خواستگار بماند تا کپک بزنه

مطمئن باشید حتی پسر عاشق دختر هم باشه قبول نمی کنه

حلاج;293924 نوشت:

یعنی یه دختر باید از پسرا خاستگاری کنه و جواب رد بشنوه و خودشو پودر کنه که به قول شما کپک نزنه!!!!!؟؟؟؟؟:Motehayer: :Narahat:این چه تفکریه که شما دارید؟
خود شما فک میکنید که یک آقا قبول میکنه که یک دختر ازش خاستگاری کنه؟ به نظز شما نسبت به اون دختر چه دیدی پیدا میکنه؟
حتی اون دختری که این حرفو زده هم مطمئن باشه اگه به اون پسر ابراز علاقه کنه خیلی زود پشیمون میشه چون اینکار با روحیه دخترا سازگار نیست. اگه به فرض با هم ازدواج کنن اگه خدای ناکرده مشکلی براشون پیش بیاد همون پسر بهش سرکوفت میزنه که خودت منو میخاستی.
ولی میشه غیر مستقیم به اون آقا فهموند که این دختر خانوم بهش علاقه داره بدون اینکه غرورش بشکنه.از طریق بزرگترها... فقط...

سلام و عرض ادب
تا اونجایی که من میدونم عاشق شدن در اسلام حرام نیست.
همین عشق، اگر در رابطه دوجنس مخالف باشد، تا زمانی که در حد یک حس قلبی است و بیان نشده، حرام نیست. خود بیان جمله " من عاشقتم " یا " دوستت دارم " به خودی خود حرام نیست اما با توجه به تبعاتی که به دنبال دارد و مسائلی که ممکن است پیش بیاید که واقف به آنها هستید، خالی از اشکال نیست.
ابراز علاقه دختر به پسر هم همینطور، کسی نمیگوید اگر بگویی، فعل حرام انجام دادی ولی این عمل با توجه به روانشناسی مرد و زن، غلط است و آسیب هم متوجه خود دختر خانم هست.
حالا اینکه کاربر بزرگواری به بیان ناشایستی فرمودند: پس دختر کپک بزند
جواب میدهیم، خیر
اولا اسلام در این اینجا راهی رو مشخص کرده! فرموده که از طریق واسطه ای امین این مسئله رو حلش کنند
دوما مگر خالق این دختر امور او را کفایت نمیکند!!! چرا گاهی فراموش میکنیم خدایی هم هست!!
و اما در جواب دوستانی که ازدواج موقت و محرمیت را راهی برای شناخت قبل ازدواج معرفی کردند!!!
ازدواج موقت شرایط دارد، برای زمان خاص و افراد خاص است! داروی مسکن نیست که برای همه افراد و برای هر دردی و در هر زمانی قابل استفاده باشد.

حلاج;293924 نوشت:

به نظر شما باقی دختران عفیف چیکار میکنن؟
نترسید کسی نیست که از دختران با حیا بدش بیاد ، دختر اگر با حیا باشه رو زمین نمی مونه!

monjigraphic;294089 نوشت:
نترسید کسی نیست که از دختران با حیا بدش بیاد ، دختر اگر با حیا باشه رو زمین نمی مونه!
mohammad+ali;294140 نوشت:
با سلام . پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) هر گاه میخواست به خانمی پیغام خواستگاری بدهد خودش اقدام نمی کرد . شخصی (خانم یا آقا) میفرستاد تا پیغام برساند یا تحقیق کند .

روایت بسیار معروفی هست که منبعش فعلا یادم نیست ولی اخرین بار در خطبه نماز جمعه تهران شنیدم
پیامبر مشغول موعظه بود که زنی برخاست و از پیامبر خواست برای او شوهری از میان آن جمع بیابد.
پیامبر رو به جماعت کرد و چندین بار این را پرسید،آیا کسی هست که بخواهد این زن را به نکاح خود درآورد؟
در میان مومنین چند مرد پاسخ دادند اما چون بذاعت پرداخت مهریه نداشتند پیامبر نپذیرفت.در آخر او را به عقد یک از مردان که مهریه اش آب بود درآورد
با این منطقی که شما دارید این زن باید بی حیاترین زن عالم میبود

حلاج;294518 نوشت:

با این منطقی که شما دارید این زن باید بی حیاترین زن عالم میبود

این برداشت به رای شما از این حدیث چه ربطی به کتاب سیره زندگی پیامبرداشت .
چطور از این روایت به این رای رسیدی که زنان با بیحیایی شوهر کنند .
پیامبر بدون اجازه ولی یا پدربزرگ چطور برای اون زن شوهر گرفت در حالی که در کتاب خدا اجازه والدین شرط است .////////////
کج گرفتن های شما واقعانگران کنندست .

زنی خدمت رسول خدا رسید و درخواست کرد: مرا شوهر دهید. پیامبر خطاب به حاضران فرمود: چه کسی حاضر است با او ازدواج کند؟ فردی برخاست و اعلام آمادگی کرد. رسول خدا پرسید: چه چیز به او هدیه ازدواج می‏دهی؟ مرد گفت: مالی ندارم که به او ببخشم. پیامبر قبول نکرد و برای بار دوم و سوم خطاب به حاضران گفت که چه کسی حاضر است با زن ازدواج کند، باز در بار دوم و سوم آن مرد اعلام آمادگی کرد و جز او کسی درخواست نکرد. رسول خدا وقتی آمادگی او را دید فرمود: آیا چیزی از قرآن را به خوبی از حفظ داری؟ مرد جواب مثبت داد و رسول خدا زن را به ازدواج او در آورد و مهریه‏اش را تعلیم آن آیات و سوره به وی قرار داد.
(وسائل الشیعه، ج21، ص242 (از مجموعه 30جلدی)
مورد دیگر:
مردی خدمت رسول خدا رسید و عرض کرد: می‏خواهم با این زن ازدواج کنم. حضرت فرمود: چه چیز مهریه او می‏دهی؟ عرض کرد: چیزی ندارم. رسول خدا انگشتری بر دست او دید و فرمود: انگشتر مال خودت است؟ عرض کرد: آری. رسول خدا(ص) فرمود: با او بر این مهریه ازدواج کن.
(مستدرک الوسایل، ج15، ص60)

mohammad+ali;294532 نوشت:

اگر شما متن ایشون رو با دقت میخوندید، چنین برداشتی نمیکردید.
به گمانم منظور ایشون این بود که اگر هم خانمی خودش درخواست ازدواج دهد، این نشان از بی حیایی او نیست.

پیامبر بدون اجازه ولی یا پدربزرگ چطور برای اون زن شوهر گرفت در حالی که در کتاب خدا اجازه والدین شرط است

شما اصل مضمون و روایت رو رها کردید، به حاشیه چسبیدید؟
مثل کسانی که وقتی داستان خاتم بخشی حضرت علی به مسکین رو بر سر نماز شنیدند، گفتند این چه نمازی که بر سر آن حواست به این و آن و مسکین نیازمند هم هست!!!!

کج گرفتن های شما واقعانگران کنندست

پس متوجه شدید که ایشون برداشت نادرستی از حدیث نداشتند!!

ولی
ما هم واقعا برای شما نگران هستیم وقتی میبینیم که با استفاده از چند آیه قرآن و برداشت و تفکرات شخصی بین زنا و محرمیت و عقد موقت و حجاب و چادر وووو ارتباط برقرار میکنید و آدم میماند که شما چگونه این استنباط ها را داشتید!
وقتی میبینیم که در هر بحثی هیچ حرفی جز یک یا دو آیه قرآن ندارید و فکر میکنید همه مسائل و مشکلات را میشود با همین یک دو آیه حل کرد!

این برداشت به رای شما از این حدیث چه ربطی به کتاب سیره زندگی پیامبرداشت .

هیچ ربطی.کی از کتاب سیره پیامبر حرف زد؟

لطفا تعریفتان را از حیا بگید تا من بگم چطور به این نتیجه رسیدم.در نظر داشته باشید که ما ایرانیان عرب نیستیم و با فرهنگ و تاریخ و زبان دیگری زندگی میکنیم ،حیا در این دو فرهنگ معانی متفاوت دارند.در فرهنگ عرب براوردن حاجت جنسی چه برای مرد چه زن بی حیایی نیست
پیامبر بدون اجازه ولی یا پدربزرگ چطور برای اون زن شوهر گرفت در حالی که در کتاب خدا اجازه والدین شرط است .////////////

در قران تنها ازدواج کنیزان مشروط به اذن والدین است نه دختران آزاد.به سوره نساء آیه 25 و همچنین داستان خواستگاری مولی علی از فاطمه (ص) رجوع کنید

باسپاس از جناب عرشیان.من روایت را درست بیان نکردم.مهریه این خانم آموزش آیات قران بود

مهراز;293936 نوشت:
ولی میشه غیر مستقیم به اون آقا فهموند که این دختر خانوم بهش علاقه داره بدون اینکه غرورش بشکنه.از طریق بزرگترها... فقط...

اینکه بعضی عقیده دارند عاشق شدن و ابراز علاقه باید مختص پسرها باشه اشتباه است ، در هر محله ای هستند پسران متین و با حیایی که ممکنه چندین دختر همون محله عاشق اونا باشند و دوست داشته باشند با اون پسر ازدواج کنند این علاقه مندی خیلی زیباست چراکه هر انسانی حق انتخاب داره ولی آنچه مهمه نحوه ی ابراز این علاقه ها است که به نظر این بنده حقیر بهترین راه و سودمند ترین راه ابراز علاقه دختر به پسر مورد علاقه اش اول استعانت از خدا با قلبی پاک و بعد از طریق معتمدین محل(چه زن چه مرد) یابزرگترا هست چرا که اگه دلایل یه دختر برای انتخاب پسر مورد علاقه اش منطقی باشه و دختر هم در خصوصیاتی که موجب محبوبیت پسر شده چند موردش رو در وجود خودش داشته باشه اطمینان دارم پسر مورد نظر پیشنهاد دختر رو قبول کنه و زندگی موفقی داشته باشند

حلاج;294658 نوشت:
هیچ ربطی.کی از کتاب سیره پیامبر حرف زد؟
لطفا تعریفتان را از حیا بگید تا من بگم چطور به این نتیجه رسیدم.در نظر داشته باشید که ما ایرانیان عرب نیستیم و با فرهنگ و تاریخ و زبان دیگری زندگی میکنیم ،حیا در این دو فرهنگ معانی متفاوت دارند.در فرهنگ عرب براوردن حاجت جنسی چه برای مرد چه زن بی حیایی نیست

در قران تنها ازدواج کنیزان مشروط به اذن والدین است نه دختران آزاد.به سوره نساء آیه 25 و همچنین داستان خواستگاری مولی علی از فاطمه (ص) رجوع کنید

باسپاس از جناب عرشیان.من روایت را درست بیان نکردم.مهریه این خانم آموزش آیات قران بود

یعنی شما میگید اجازه پیامبر از اجازه پدر زن بالاتر است///////////////// مگه پیامبر بالاتر از خداست////////از کجا معلوم روایت تحریفی نیست///////. زنان چطور میتوانند در مواقعی فرار کنند به مسجد بروند و از مسجد دار طلب پیداکردن شوهر کنند؟///////////

و بعد از آن پدر زن بفهمه بی اجازه شوهر کرده چی ؟////////////

مگه خدا همچین صیغه بدون رضایت پدر را حلال کرده در قرآن؟////////

مگه قرآن با حدیث منسوخ شده ؟////////////////////

همچین برداشت به رای شما از قرآن هیچ جای دنیا مادی و معنوی قرآن قبول نمیکنه و اختیار دختر بالا تر از اختیار پدر نیست .//////////////
"مردان را بر زنانشان برتری دادیم" زن نمیتونه بی اجازه شوهر کاری بکنه چه برسه به دختر////////

mohammad+ali;294866 نوشت:
یعنی شما میگید اجازه پیامبر از اجازه پدر زن بالاتر است///////////////// مگه پیامبر بالاتر از خداست////////از کجا معلوم روایت تحریفی نیست///////. زنان چطور میتوانند در مواقعی فرار کنند به مسجد بروند و از مسجد دار طلب پیداکردن شوهر کنند؟///////////

شما از کل روایت برداشت سوء کردید.کی از فرار و مسجد و اذن پیامر حرف زد؟هر چند که فرار از خانه به مسجد حرام و گناه نیست ولی مگر برای هر کاری ثوابی باید از خدا و پیامبر و....... اذن گرفت.پیامبر فرمود ازدواج سنت منست وهر کس ازدواج کرد نیمی از دینش را حفظ کرده.یقینا خدا بالاتر از همه اینهاست اما برای کار خیر که نیاز به اذن خدا نیست.اگر خدا فرموده کنیزان را به اذن والدین (نه پدر) همسر دهید برای اینست که برده ها اراده کافی برای دادن پاسخ رد را ندارند و ممکن است از ترس پیامد این پاسخ رد جواب بله دهند،اما والدین او این اراده را دارند.بفرض هم که روایت جعل باشد مگر غیر از اینست که اختیار هر کس دست خود اوست؟
و بعد از آن پدر زن بفهمه بی اجازه شوهر کرده چی ؟////////////

اولا چرا شما نقش مادر رو بکل نادیده میگیرید؟مگر مادر این وسط برگ چغندره؟
فرض کنید دختر مسلمان و پدر کافر بود و هرگز ایمان نیاورد.باز هم اینجا اذن پدر لازم است؟
"مردان را بر زنانشان برتری دادیم" زن نمیتونه بی اجازه شوهر کاری بکنه چه برسه به دختر////////

بر اساس کدام آیه قران چنین برداشتی کردید؟
در تاپیک دیگری خواندم که نوشته بودید از حاکمان هستید.‌هر چند که ننوشید چه حاکمی ولی بهر حال بااین اندیشه هایی که شما دارید باید به حال محکومین تان تإسف خورد

ضمن احترام به نظرات همه دوستان
محترمانه خدمتتون عرض میکنم که اینجا جایی برای بحث و جدل نیست.
من حدیثی که نقل شد و مطالبی که به دنیال آن آمد را به کارشناس حدیث ارجاع دادم تا ایشون در این مورد نظر قطعی و کارشناسانه بدن.
دوستان لطفا در این باره دیگه بحثی نکنند وگرنه مجبور به حذف پست دوستان میشیم.

چرا تیزی چاقو دستو می بره؟؟؟؟؟؟
این رابطه هم نادرسته .

کلا 2 حالت داره
1- شخص به شما علاقه داره
2- شخص به شما علاقه نداره
به عنوان یک مرد میگم که در هر صورت ابراز علاقه و وجود حالت اول دیدش به شما عوض میشه و ممکنه علاقه اش را به شما از دست بده در صورت دوم هم مطمئن باشید که ابراز علاقه نتیجه ای جز کوچک کردن خودتان نخواهد داشت البته این تاثیر ناشی از فرهنگ موجود جامعه مان است (درست یا غلط)
البته ابراز علاقه به صورت غیرمستقیم و عقلانی می تواند مفید واقع شود

[="Tahoma"][="SeaGreen"]سلام علیکم
یعنی چی دقیقاً غیر مستقیم؟
بهرجهت اگه اون آقا بفهمه ارزش دختر میاد پایین؛ اینطور نیس؟ دیگه چه فرقی داره مستقیم یا غیر مستقیم باشه؟
[/]

فرزانه!!;305868 نوشت:
بهرجهت اگه اون آقا بفهمه ارزش دختر میاد پایین؛ اینطور نیس؟ دیگه چه فرقی داره مستقیم یا غیر مستقیم باشه؟

ارزش این خانم بالا بره یا پایین بیاد مشکل خود این خانم است.کی میخواهید بفهمید که زن و مرد انسانند و انسان شإن و مقام داره نه ارزش .در فرهنگی که ابراز علاقه کثر شان و اظهار نفرت ارزش محسوب میشه جایی برای دین و ایمان وجود نداره
موضوع قفل شده است