كماني به نام نيت!

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
كماني به نام نيت!

کمانی به نام نیت

جنگ های قدیمی را دیده ای؟
همان جنگ ها که با تیر و کمان می جنگیدند و سپر و نیزه ...
تیر و کمانشان را دیده ای؟
هر قدر که توان بیشتری داشتند و کمان را بیشتر می کشیدند، تیر را دروتر پرتاب می کردند.
حالا با خودت فکر کرده ای که عمل تو هم مثل همان تیر است و نیتت مثل همان کمان!جالب است، نه؟ ...
کمانت را کم بکشی، تیرت هم جای دوری نمی رود و شاید هم زیر پای خودت بیفتد!
عملت را که در کمان نیتت می گذاری، هر چقدر توان کشش اخلاصت بیشتر باشد، عملت بیشتر به خدا نزدیک می شود... . وقتی نیتت خالص باشد و برای رضای خدا كاری انجام دهی؛ هر چقدر هم که سخت باشد، سرانجام کارت پیروزی و سربلندی است

کوشش کن قلب تو برای خدا باشد.

وقتی قلب تو برای خدا باشد، خدا آن جاست وقتی خدا آنجا بود همه آنچه مربوط به خداست در آن جا حاضر و ظاهر خواهد شد.
هر وقت اراده کنی همه نزد تو خواهند آمد چون خدا آنجاست.
ارواح همه انبیاء و اولیاء آن جا هستند.
اراده کنی مکه و مدینه همه نزد تو هستند. پس کوشش کن قلبت فقط برای خدا باشد تا همه آنچه مخلوق خداست نزد تو حاضر باشند.
یادم از سخن شیخ رجبعلی خباط می افتد ...
« وقتی کفش می دوزی اولاً برای خدا سوزن را فرو کن و بعد این که آن را خوب و محکم بدوز تا به این زودی ها پاره نشود،
هر درزی که می دوزی به یاد خدا بدوز و محکم بدوز. این جا (خانه من) که می آیید برای خدا بیایید،
اگر برای من بیایید ضرر می کنید. در اتو برای خدا فوت کن.
باید علاقه به فرزند برای خدا باشد. مقدس ها همه کارشان خوب است فقط (من) خود را با (خدا) باید عوض کنند. برای خدا کار کنید. در تمام زوایای زندگی انسان باید خدا باشد، کسی که صددرصد برای خدا کار کند خدا هم برای او خواهد بود. تو برای خدا باش، خداوند و ملائکه اش برای توست. اگر انسان موفق به عمل هم نشود، صحبت آن، اثر خوبی در روحیه او می گذارد»....

برچسب: 

[=Microsoft Sans Serif]اگر فکر و اندیشه و نیتت خوب شد،
[=Microsoft Sans Serif]خودت و شخصیتت نیز خوب خواهد شد،
[=Microsoft Sans Serif]منظور از خوب یعنی خدایی باشد.
[=Microsoft Sans Serif]برای رضای خدا باشد.
[=Microsoft Sans Serif]اگر فکرت قشنگ شد،
[=Microsoft Sans Serif]خودت هم قشنگ می شوی.
[=Microsoft Sans Serif]اگر نیت تو مثبت شد،
[=Microsoft Sans Serif]شخصیت و حقیقت تو نیز مثبت می گردد.
[=Microsoft Sans Serif]اگر فکرت خیرخواهی،
[=Microsoft Sans Serif]عدالت خواهی، مهربانی، صفا، صداقت بخود گرفت، روح و جان و حقیقت تو همان می شود. در این صورت شخصیت و حقیقت تو،
[=Microsoft Sans Serif]شخصیتی مستقل و ثابت و استوار می شود.
[=Microsoft Sans Serif]بنابراین اگر نتوانستیم محیط پیرامونی را مثل میز، صندلی، جسم، خانه، زن، بچه، مال، مقام، دنیا، دوست و… را اصلاح کنیم،
[=Microsoft Sans Serif]جای نگرانی نیست.
[=Microsoft Sans Serif]هر چند عوامل بیرونی در شکل دهی شخصیت انسان مؤثر است،
[=Microsoft Sans Serif]اما نهایتا این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم و این خود ما هستیم که هر جور دلمان خواست می توانیم شخصیت و منش و حقیقت خود را بسازیم. حتی در محیط پیرامون خود تأثیرگذار باشیم همانند انبیاء الهی، اولیاء خداوند که هم بر محیط عصر خودشان تأثیر گذاشتند و هم در جوامع عصرهای آینده نقش آفرینی کردند.
[=Microsoft Sans Serif]مهم این است که من بتوانم خودم را فردی مستقل تربیت کنم و این تنها از راه تقویت فکر و نیت ممکن است. اگر چنین شد حقیقت من، در درون خودم خواهد بود و از دسترس راهزنان بیرونی مثل شیطان و انسانهای شیطان گونه در امان خواهم بود.
[=Microsoft Sans Serif]دیگر در این صورت من وابسته به میز، صندلی، مقام، ثروت، دوست، دنیا و… نیستم بلکه من وابسته به نیت و فکر خودم خواهم بود و از همه تحولات بیرونی استقلال پیدا کرده ام.

موضوع قفل شده است