من يك ساعت از دنيا را به تمام آخرت نمي‏دهم(کارشناس:مجید)

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من يك ساعت از دنيا را به تمام آخرت نمي‏دهم(کارشناس:مجید)

با سلام
این احادیث از کیست؟ و در کجا امده اند؟
من يك ساعت از دنيا را به تمام آخرت نمي‏دهم، زيرا اين‏جا فرصت و امكان عبادت وجود دارد» و اين‏كه «من جلوس در مسجد را ترجيح مي‏دهم بر جلوس در بهشت».

دوستان جواب من چه شد؟؟

چرا عبادت را به بهشت ترجیح می دهی؟
دلیل می خواهم نه نظرخواهی؟؟؟؟؟؟؟؟
هدف اصلی خلقت که عبادت نیست
یعنی عبادت مقصود بالذات خلقت نیست بلکه مقصود بالعرض است
یعنی عبادت موضوعیت ندارد بلکه طریقیت دارد

شبکه1;201399 نوشت:
با سلام
من يك ساعت از دنيا را به تمام آخرت نمي‏دهم، زيرا اين‏جا فرصت و امكان عبادت وجود دارد» و اين‏كه «من جلوس در مسجد را ترجيح مي‏دهم بر جلوس در بهشت».

مرگ ما هست عروسی ابد

این روایات رو کی نقل کرده؟!!!!!

کدوم امام و پیامبری و عارفی حضور در مسجد را به حضور در محضر معشوق حقیقی ترجیح میده؟

اقتلونی اقتلونی یا ثقات
انّ فی قتلی حیاة فی حیاة

آقا جواب من رو اول بدید بعد سوالات خودتون رو مطرح کنید

كتابي از علامه حلي فكر مي كنم اسم كتاب آداب راز و نياز به درگاه بي نياز هست روايتي از پيامبر(ص) نقل شده
كه مضمونش همينه .

کدوم احادیث از کجا امده اند؟؟؟؟؟؟؟

شبکه1;201399 نوشت:
با سلام این احادیث از کیست؟ و در کجا امده اند؟ من يك ساعت از دنيا را به تمام آخرت نمي‏دهم، زيرا اين‏جا فرصت و امكان عبادت وجود دارد» و اين‏كه «من جلوس در مسجد را ترجيح مي‏دهم بر جلوس در بهشت».

باسلام

العدة واعلام الدين: عن أمير المؤمنين عليه السلام قال: الجلسة في الجامع خير لي من

الجلسة في الجنة فان الجنة فيها رضا نفسي، والجامع فيها رضا ربي.بحارالانوار

همچنین :

إن أحداً من الأئمة سئل: ساعة من ساعات الدنيا خير أم ساعة من ساعات الآخرة؟ وكان جواب الإمام: ساعة من ساعات الدنيا خير، لماذا؟ قال : ((لأني بساعة الدنيا أشتري الساعات الكثيرة في الآخرة)).

البته در منابع کهن ندیدم .

شبکه1;201399 نوشت:
با سلام

[="darkgreen"]التوبه :
وَعَدَ اللَّهُ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا وَمَسَاكِنَ طَیبَةً فِی جَنَّاتِ عَدْنٍ وَرِضْوَانٌ مِنَ اللَّهِ أَكْبَرُ ذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ«72»
خداوند به مردان و زنان با ایمان باغهایی وعده داده است که از زیر [درختان] آن نهرها جاری است در آن جاودانه خواهند بود و [نیز] سراهایی پاکیزه در بهشتهای جاودان [به آنان وعده داده است] و خشنودی خدا بزرگتر است این است همان کامیابی بزرگ[/]

[="blue"]سلام

بهشت رضایت نفس است و دنیا وسیله رضایت خدا و رضایت خدا از همه چیز بالاتر است .[/]

با تشکر از دوست عزیز خیر البریه
اگر آدرس دقیقتر رو بدید ممنون میشم.

شبکه1;201399 نوشت:
با سلام

سلام دوست عزیز...

بنظرم باید ببینیم این احادیث از زبان ه کسی و در رابطه

با چه موضوعی گفته شده....

خب مثلا من شنیدم که بعضیها دوستداشتن دیرتر بمیرن تا بیشتر عبادت کنن و اخرتشون

ابادتر کنن ...

احادیث باید بفهمییم از کیه و در کجا و به چه علت گفته شده....

البته این نظر منه و فقط خواستم کمک کنم و یه نظری داده باشم تا بی نظر از دنیا نرم!!!

شبکه1;202410 نوشت:
اگر آدرس دقیقتر رو بدید ممنون میشم.[/
با صلوات بر محمد وال محمد
وسلام بر دوستان حدیث دوست
آدرس دقیقی که خواسته بودید
6325- 6- «5» الْحَسَنُ بْنُ مُحَمَّدٍ الدَّيْلَمِيُّ فِي الْإِرْشَادِ عَنْ عَلِيٍّ ع قَالَ: الْجَلْسَةُ فِي‏ الْجَامِعِ‏ خَيْرٌ لِي‏ مِنَ‏ الْجَلْسَةِ فِي الْجَنَّةِ لِأَنَّ الْجَنَّةَ فِيهَا رِضَى نَفْسِي وَ الْجَامِعَ فِيهِ رِضَى رَبِّي.
حضرت علی علیه السلام :
نشستن در مسجد، نزد من دوست داشتنى‏تر از نشستن در بهشت است، زیرا نشستن در بهشت برای رضای من است اما نشستن در مسجد برای رضايت خداست.
منبع:
إرشاد القلوب إلى الصواب ، جلد‏2 ،صفحه 218 ،فصل: في عبادته و زهده

وسائل الشیعه ج5 ص199
بحار الانوار ج80ص36
عدةالداعی ونجاح الساعی ص

208
التماس دعا:Gol:

موضوع قفل شده است