چیکار کنم واسه درس خوندن انگیزه پیدا کنم؟؟؟!!

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چیکار کنم واسه درس خوندن انگیزه پیدا کنم؟؟؟!!

من واسه درس خوندن انگیزه میخوام،چیکار کنم؟!:Black (7)::Graphic (59):

سلام دوست عزیز.
اگه از درس خوندن انگیزه نداری به چه چیزهایی انگیزه پیدا کردی که مانع درس خوندن شده.
چه چیز تازه ای وارد زندگیت شده که درس رو برات بی تفافت کرده.چه مشگلی داری؟
اگه مشگلاتتو بفهمی راحت تر میشه کنترلش کرد و به درس علاقه مند شد.

سلام دوستان
درپاسخگویی به این عزیز باتوجه به پروفایلشون زیر سیکلند
یعنی اول-دوم راهنمایی هستند،پس باید راه حلها هم متناسب سنشون باشه.
عزیزم اصلاً ایام عید کسی حوصله درس خوندن نداره چندروز تعطیلی میدن
بعدش دمار از روزگارمون درمیارن.کاری میکنن آدم روزای آخر کابوس:Black (1): مدرسه رو ببینه.
:khandeh!:

با سلام و احترام

در کنار نکات دوستان، امیدوارم مطالب تاپیک زیر هم بدردتون بخوره:

با بی حوصلگی در خواندن درس ها چه کار کنیم؟

سلام.ببخشید دیر اومدم نتونستم

هیچی وارد زندگیم نشده فقط هر وقت خواستم لای کتابمو ببینم یا بعدا بعدا میکنم یا اینکه زرنگ میشم میرم کمک مامانم(شانسکی هم نمرم بیسته خودمم از موضوع خیلی ناراضیم)
ممنون میشم جوابمو بدین...

خواهش میکنم راهنماییم کنین هفته ی دیگه امتحانام شروع میشن

بیشتر ماها واسه یه امتحان شاید از 2 ماه قبلش شروع کنیم به عزا گرفتن و گله و شکایت و نالیدن
ولی فقط ناله کردن رو بلدیم و دقیقا نگهش میداریم به شب امتحان
اون موقع هم مجبوریم با حداکثر توان و با گریه زاری هم که شده بخونیم و تا صبح بیدار باشیم
و اخرشم میگیم
وای اگر 2 ساعت دیگه وقت داشتم بازم میشد خیلی بهتر امتحان داد و...

ولی ما جای اون 2 ساعت 2 ماه وقت داشتیم که فقط به سختی امتحان فکر کردیم
و اصلا سراغ درس نرفتیم

پس از همین الان شروع کنید!!!
وگرنه به خودتون میاید و میبینید شب امتحانه هااااا

خادمة الرضا;204050 نوشت:

هر وقت خواستم لای کتابمو ببینم یا بعدا بعدا میکنم یا اینکه زرنگ میشم میرم کمک مامانم
(شانسکی هم نمرم بیسته خودمم از موضوع خیلی ناراضیم)

با سلام و احترام
شانسکی که نمیشه نمره بیست بشه! (خدا شانس بده :Cheshmak:)
شاید سر کلاس با دقت و تمرکز دروس رو یاد میگیرین و ا زاین جهت مطالعه مجدد درسها براتون خوشایند نیست!

در هر صورت تنها کسی که در این زمینه میتونه کمک تون کنه خودتون هستید.

اگر فرصت کنم و بتونم یک فایل صوتی مفید در مورد برنامه ریزی در کارها براتون میذارم، ولی اختصارا باید عرض کنم:
-در مدت زمان باقی مونده تا امتحانات کارهای غیر ضروری و غیر مهم رو کنار بذارین.
- برای مطالعه دروس مختلف برنامه ریزی کنید و برای خودتون
«باید» قرار بدین! (من باید امروز سوالات علوم رو دوره کنم. من باید تا ساعت 5 بعد از ظهر 7 درس اول عربی رو دوره کنم. من باید امروز این 50 تا لغت انگلیسی رو کاملا حفظ کنم و....)

نکته:
- برنامه ریزی سنگین و فشرده نکنید که یکدفعه خسته بشین و قید همه چیز رو بزنید.
- بین برنامه های درسی تون استراحت رو هم مدنظر قرار بدین.
- برنامه‌هاتون رو روی یک کاغذ بنویسید و در صورت انجام روش خط بزنید. (هم باعث آرامش ذهن و روان میشه که کارهاتون یکی یکی داره کم میشه و هم خود کم شدن لیست کارها شادی‌آفرین و لذت‌بخش هست.)
- در صورت انجام بایدها خودتون رو تشویق کنید. (با یک بازی دلخواه، دیدن برنامه مورد پسند، خوراکی و شربت و...)
- با دوستان درس خون و منظم هم نشینی کنید که همنشین خیلی خیلی موثر هست.

فکر کن 4 روز دیگه میخوای دست یک دخترو که دوستش داری بگیری ببری خونت
با سیکل که نمیشه :d

اول اینکه من دخترم

دوم من نگفتم اصلا درس نمیخونم،میخونم واسه خودم که یه چیز یاد بگیرم نه واسه اینکه نمره خوب داشته باشم

سوم من میخوام تا آخر درسمو ادامه بدم کاری رو که دوس دارم بش برسم

سلام

خادم الرضای عزیز شما لطف کن یه اطلاعات در مورد خودت به ما بده تا بتونیم مشکل رو حل کنیم. علت دادن اطلاعات هم این هست که برای هر گروه سنی و در هر موقعیتی یک سری عوامل مانع درس خواندن هست. مثلا کسی که ازدواج کرده با کسی که مجرد هست هر کدوم جدا باید بررسی بشند.

پس لطفا سنتون به همراه سال تحصیلی و وضعیت تجرد و تاهل تون رو بگید. خواستید این ها رو خصوصی برام بفرستید ولی من اینجا جواب بدم

منم خدمت شما دوست بزرگوار سلام عرض میکنم
اول اهنمایی هستم 12 سالمه

چرا اینجا هیچ کی جواب هر سوالی رو که میکنم نمیدن یا خییلییییییی دیر میدن؟؟؟؟!!!:narahat::kalafeh::Graphic (44):

سلام

خادمة الرضا;204982 نوشت:
اول اهنمایی هستم 12 سالمه

ماشالله. من ذهنم یک چیز دیگه ای بود. از بس متین و خوب مینویسی من گمان کردم از این خانم هایی هستی که بعد از مدتها میخواند درسشون رو ادامه بدند.

خوب پس الان خیلی وضع فرق کرد.

خادم الرضای عزیز بهمون بگو وقتی میخوایی درس بخونی چه مسایلی باعث میشه حوصله ی درس خوندن نداشته باشی؟

مثلا افکار پریشان . مثلا وجود کامیپوتر. یا رفتن سر کارهای دیگه. تماس گرفتن با دوستان. یا اصلا بی علاقگی به خود درس ها. کدومشون مانع درس خوندنت هستند.

سلام
من متوجه هستم چی میگی. چون خودم از این آدمهایی بودم تا ضرورت درسی را نمی دانستم نمی توانستم بخوانمش
تو یک هدف برای خودت در نظر بگیر، مثلا خدمت به امام زمان:حالا ببین چه جوری می تونی بهش برسی و بزرگترین خدمت چیه هر کاری بخواهی بکنی باید علمشو داشته باشی تو می تونی زمیمن هم جارو بزنی به نیست خدمت به امام اما می تونی کارهای بزرگتر هم بکنی می تونی جا معه را آماده کنی که امام زودتر ظهور کنند میتونی رو تربیت خودت و بعد هم مردم کار کنی تا هدایت بشوند اگر درس مربوطشو بخونی درس دینی بخونی. یا میتونی با تولید علم و تکنولوژی باعث عزت اسلام بشی و ...

سلام خانم مریم خواهش میکنم
هیچ کدوم از اینایی که گفتین باعث نمیشه
فقط واسه پرسشای کلاسی یا امحانای کلاسی حوصله ندارم ولی واسه امتحانای مهم میخونم درسو هم خیلی دوس دارم من همیشه مثلا وقتی میگن میخوان علوم بپرسن من حوصله ی درس خوندن جوری که متنو کامل بلد باشم (و ) هم جانذارم ندارم کل متنو میخونم تاجایی که درک کنم و بفهمم
راستس همه ی امتحانا عقب افتادن

از خانم یا آقای ذوالفقار هم تشکر میکن

موضوع قفل شده است