صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کدام دین را قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    927
    حضور
    6 روز 13 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    937

کدام دین را قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟

نگاه کنید من الان در قرن بیست و یک به دنیا آمده ام
    جلویم صدها ادیان می بینم که من را به خود دعوت می کنند
    برای مثال و ساده شده بحث فرض می کنیم تنها 3 دین دارند چنین کاری را می کنند
    دین: ........................ اسلام .........................................مسیح .......................................... یهودی
    پیامبر: ..................... حضرت محمد ............................. حضرت عیسی ..................................حضرت موسی
    زمان ظهور پیامبر: ..... 1000 سال پیش.......................... 2000 سال پیش............................... 3000 سال پیش
    (آمارها فرضی است)
    هر 3 پیامبر هم طبق تاریخ متواتر معجزه دارند
    حالا من به دین کدومشان باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(توجه توجه:من به دین همین الان کار دارم وکاری به ادعای مسلمانان بنا بر تحریف ادیان ندارم چون الان من هیچ کدام از این دینها را قبول نکردم پس فعلا حرف هیچ کدامشان را قبول ندارم و فقط خواهان دلیل عقلی هستم که کدامشان را قبول کنم)
    سخن من مانند این مثال است:
    پدرم 20 سال پیش(که 15 سال پیش از دنیا رفته است و من او را اصلا ندیده بودم)به دیگر برادرانم که او را دیده بودند بگوید همه فرزندان من موظفند و من بر انها واجب می کنم به سخن کسی که این کارت را داشت گوش کنند بعد از فوت پدر 3 نفر امدند با این مهر و دستورات متناقضی دادند یکی گفت باید همه پسران در شهر کرمان زندگی کنند دیگری گفت باید در شهر تهران زندگی کنند دیگری گفت در مشهد زندگی کنند حالا من باید به حرف کدامشان گوش دهم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    (مثل همین الان که مسیحی ها می گویند خدا 3تاست مسلمانان می گویند1 و یهودی هم یه جور دیگه یا در احکام و اعتقاداتشان که همه با هم متناقض هستند)
    حالا من کدام دین را قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    (البته بیشتر سول من در مورد اثبات عقلانی ادعای نسخ ادیان توسط مسلمانان است)

ویرایش توسط velayat : ۱۳۹۱/۰۱/۰۷ در ساعت ۲۰:۵۳
    [CENTER]خیام:[COLOR=#ff0000][B][SIZE=3][SIZE=2]قومی به گمان فتاده در راه یقین!

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    ثقلین : ذوالقرنین
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

سلام

شما دینی را قبول کن که در روز تولد خدا به مردم ارائه شده !
    خدایا مرا آن ده که آن به

5. صلوات

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

نقل قول نوشته اصلی توسط velayat نمایش پست ها
    حالا من کدام دین را قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیام:قومی به گمان،فتاده در راه یقین!
    جناب دکتر یثربی:گسستن از یقینی که با شیر اندرون شده و از بیرون نیز این همه تکیه گاه و حامی دارد ،بسیار دشوار است. حق هم همین است که دشوار باشد.مگر آسان است که بفهمی که نمی فهمی؟!و بفهمی که نه تنها خودت ،بلکه پدرت،معلمت،روحانی ات ،نسل گذشته ات،جامعه ات و... همه و همه نادان بوده و نفهمیده اند؟! انصاف باید داد که مشکل است.
    به امید رهایی همگان از زندان یقین عوامانه و حرکت به سوی یقین منطقی ای که هیچ احتمال خلاف در آن نباشد.

حالا اگر ما از يقين عوامانه رسيديم به يقين منطقي آخرشم دوباره فهميديم اين هم اشتباه بود چي ؟
    آخر دو بيتي هاي خيام به اين نتيجه ميشه رسيد كه ميتواند وجود داشته باشد و ميتواند وجود نداشته باشد . در واقع هميشه بايد ميانه باشي و يقيني در كار نيست . كسي هم كه ميانه هست كه هويت نداره پس آخرش ميشه پوچي و آخر پوچي چي بود ؟ همون بود كه از پل خودش رو پرت كرد پايين .
    بگذريم ... اون چيزي كه شما ميگي اسمش يقين منطقي هست درواقع يك يقيني در نقطه مقابل هست نه بيشتر . ساده بگم : اگر x اشتباه است y هم اشتباه است . اگر x عوامانه است y هم عوامانه است .
    انجمن افشا , آرش بيخدا ! , ولتر , دكتر يثربي و همه كسايي كه اينجور فكر ميكنن عوام هستند نه خاص .
    ویرایش توسط vahid_barvarz : ۱۳۹۱/۰۱/۰۷ در ساعت ۱۶:۰۳

علاقه
    خداشناسی ، موسیقی راک - کلاسیک ،درام،فیزیک
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    216

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_barvarz نمایش پست ها
    حالا من کدام دین را قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    راجع به آیین های دیگه مثل بودا تحقیق کردی؟؟؟؟؟
    البته به هیچ وجه منظورم این نیست که این خوب تره یا اونا بدتر.این نتیجه ایه که خود تو باید بگیری
    ویرایش توسط magoot : ۱۳۹۱/۰۱/۰۷ در ساعت ۱۷:۴۲

8. صلوات

نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    269

بنام خدا و سلام

کدام دین را قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟

نظر من :

اگر می خوای وجدانت راضی باشه ، به ندای عقلت عمل کن.چرا که شما به اندازه ای که میدونی مختاری و به اندازه ای که مختاری حق انتخاب داری.

اگر برای دل مردمه :

" خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو "

اگر برای خداست :

" نا امید نباید شد .جوینده یابنده است "

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

ارادتمند

10. صلوات

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

شما همین دین خودمون ، اسلام شیعه رو قبول کن ، احکامشو انجام بده و همچنین به دنبال ادیان دیگر هم برو و قوانین و احکام و فلسفه و ... دو دین بزرگ دیگر را هم مطالعه کن ، اینجوری هر سه دین بزرگ رو در سر خود داری .

در ضمن مسیحی کی گفتن خدا سه تاست ؟ اونا هم خدای واحد رو قبول دارن ، فقط چون حضرت عیسی بدون پدر بوده ، می گویند که حضرت عیسی پسرش است !

به نظرم اگر دوست نداری فقط یه دین رو قبول کنی ، همشو قبول کن ، یکی رو نشانه ی خودت بگذار و بگو مسلمانی ولی در ذهن و باطن و عقل و وجود خودت ، هر سه دین را مطالعه کن و آنچه که با عقلت جور در میاد را انجام بده !

اینم نظر من هست ..... خود دانی .... زندگی خودت هست و تصمیم گیرنده هم خودتی .

نوشته
    187
    حضور
    3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1169

(توجه توجه:من به دین همین الان کار دارم وکاری به ادعای مسلمانان بنا بر تحریف ادیان ندارم چون الان من هیچ کدام از این دینها را قبول نکردم پس فعلا حرف هیچ کدامشان را قبول ندارم و فقط خواهان دلیل عقلی هستم که کدامشان را قبول کنم)
    کاری به قول خودتون ادعای مسلمانان نداشته باشید، ما حجت باطنی داریم که عقلمون هست. دینی که درسته و الهی و بدون تحریفه با فطرت و عقل ما سازگاری داره. بعد از مقایسه هم به این نتیجه میرسید که اون دین اسلامه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran نمایش پست ها
    به نظرم اگر دوست نداری فقط یه دین رو قبول کنی ، همشو قبول کن ، یکی رو نشانه ی خودت بگذار و بگو مسلمانی ولی در ذهن و باطن و عقل و وجود خودت ، هر سه دین را مطالعه کن و آنچه که با عقلت جور در میاد را انجام بده !
    .

پلاریسم دینی، برای رسیدن به خدا به اندازه انسانها راه وجود داره. دکتر ع..........ش

نکنید این کارهارو. نرید دنبال این حرفا که سخر الدنیا و الاخره میشد. این تجربه خواهر کوچترتونه.

ویرایش توسط frigg77 : ۱۳۹۱/۰۱/۰۷ در ساعت ۱۹:۴۷
    مادر چـــــه مادری بود
    می گفت پشت آن در
    صد فاطمـــــــــه فدای
    یـک تار موی حـــــــیدر

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

پلاریسم دینی، برای رسیدن به خدا به اندازه انسانها راه وجود داره. دکتر ع..........ش(همون دکتر علی شریعتی ؟)

نکنید این کارهارو. نرید دنبال این حرفا که سخر الدنیا و الاخره میشد. این تجربه خواهر کوچترتونه.

اینی که گفتی یعنی چه ؟ .... نفهمیدم درست ...خب چه بدی داره که یک انسان یک دین واحد داشته باشه و دین خودشو بشناسه و علاوه بر اون بره دو دین بزرگ دیگر رو هم یاد بگیره و باهاشون آشنایی پیدا کنه ؟ خب ، هر سه دین اسلام و مسیحیت و یهودیت دارن می گن خدا یکی هست و خوب این کار هاست و بد اون کار هاست ..... و مارو به راه راست هدایت می کنند !

اگر هم فکر می کنید که من پیرو عقاید کسی یا شخصی هستم ، کاملا در اشتباه هستید و من آنچه که خدا در دینش آورده را قبول می کنم و از حرف های مختلف فلاسفه ها و دین داران و ..... نکته جمع می کنم و سعی می کنم بهشون عمل کنم ...
    اگر با این قضیه مشکل دارید ...دلیل رو بگید چون از تعجب نمی دونم الآن چیکار باید بکنم !
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۱/۰۱/۰۷ در ساعت ۲۱:۲۱

نوشته
    187
    حضور
    3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1169

پلاریسم دینی، برای رسیدن به خدا به اندازه انسانها راه وجود داره. دکتر ع..........ش(همون دکتر علی شریعتی ؟)
    پلاریسم دینی که درستش پلورالیسم هست یعنی تکثرگرایی یا کثرت گرایی دینی که دو تعبیر داره.
    1. ما یک دین یا مذهب رو قبول داریم. ولی هر کس تعبیر و تفسیر خودش رو از این دین یا مذهب داره. خلاصه اینکه صراط های مستقیم داریم نه صراط مستقیم.
    2. همه ادیان ما رو به راه حق دعوت میکنن. پس ما میتونیم همه اونا یا هر کدوم از اونها رو که خواستیم قبول کنیم.
    من اولین بار از طریق ع...........ش با این تفکر آشنا شدم. عبدالکریم سروش

خب چه بدی داره که یک انسان یک دین واحد داشته باشه و دین خودشو بشناسه و علاوه بر اون بره دو دین بزرگ دیگر رو هم یاد بگیره و باهاشون آشنایی پیدا کنه ؟

هیچ بدی نداره! وظیفه ما برای انتخاب دینمون تحقیقه. پس باید ادیان الهی رو بشناسیم و حداقل برای خودمون دلیل داشته باشیم که چرا این دین رو انتخاب کردم.
    بعدم ما وقتی میگیم مسلمونیم معنیش اینه که به حقانیت پیامبران پیش از حضرت محمد (ص) ایمان داریم و شریعتمون، شریعت پیامبر اکرم (ص) هست.

خب ، هر سه دین اسلام و مسیحیت و یهودیت دارن می گن خدا یکی هست و خوب این کار هاست و بد اون کار هاست ..... و مارو به راه راست هدایت می کنند !
    صرف نظر از اینکه یهودیت و مسیحیتی که امروزه هست تحریف شدن، این کاملا درسته که همه ادیان ما رو به یک راه هدایت میکنن. روح تمام ادیان یکی هست ولی در هر زمان تنها یک دین، دین حقه.

اگر هم فکر می کنید که من پیرو عقاید کسی یا شخصی هستم ، کاملا در اشتباه هستید و من آنچه که خدا در دینش آورده را قبول می کنم و از حرف های مختلف فلاسفه ها و دین داران و ..... نکته جمع می کنم و سعی می کنم بهشون عمل کنم ...
    اگر با این قضیه مشکل دارید ...دلیل رو بگید چون از تعجب نمی دونم الآن چیکار باید بکنم !
    من درباره شما هیچ فکری نمیکنم و دوست ندارم که از صحبتهای من ناراحت شده باشید. کار شما درسته. باید همه نظرات رو دونست و با همه اونا آشنا بود و به اونی که درسته عمل کرد.

مادر چـــــه مادری بود
    می گفت پشت آن در
    صد فاطمـــــــــه فدای
    یـک تار موی حـــــــیدر

15. صلوات

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    927
    حضور
    6 روز 13 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    937

ر ضمن مسیحی کی گفتن خدا سه تاست ؟ اونا هم خدای واحد رو قبول دارن ، فقط چون حضرت عیسی بدون پدر بوده ، می گویند که حضرت عیسی پسرش است !
    پاسخ:نه می گویند خدا 3 تا است پدر و پسر و روح القدس و در عین 3 تایی یکی هستند و این یعنی توحید
    فران هم می گه لا تقولو ثلاثه ...
    دیگه این که خیلی معروفه
    بعد هم اگر همه دینها را قبول کنی خیلی تناقض در ادیان هست مخصوصا در احکام
    و هر دینی می گوید بقیه ادیان باطلند وگمراه پس من هرگز نمی توانم همه ادیان را قبول کنم
    بعد من دلیل عقلی می خواهم و نظرخواهی که نکردم عزیز

بعد فریگ گفته ای:
    هیچ بدی نداره! وظیفه ما برای انتخاب دینمون تحقیقه. پس باید ادیان الهی رو بشناسیم و حداقل برای خودمون دلیل داشته باشیم که چرا این دین رو انتخاب کردم.
    پاسخ:خب سوال من همینه که از کجا معلوم دین 1 درسته و دین 2 غلط است
    به نظر من هیچ راه تمایزی بین حق و باطل در ادیان نیست تا بفهمی کدوم دین حقه

[CENTER]خیام:[COLOR=#ff0000][B][SIZE=3][SIZE=2]قومی به گمان فتاده در راه یقین!

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)