جمع بندی آیا تفکر اردیسم در ایران رو به گسترش است؟

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا تفکر اردیسم در ایران رو به گسترش است؟

سلام

یه میلی از یکی از دوستام برام اومده بود که داشت تفکر اردیسم رو تبلیغ میکرد.
همین باعث شد که یه کم در موردش تحقیق کنم و به این نتیجه رسیدم که با شما هم این مساله رو در میون بذارم که با هم نقدش کنیم.

در مورد اردیسم چندنکته رو اول بگم بد نیست .

اردیست ها کسانی هستند که دوستدار و پیروی اندیشه های حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ می باشند آنها می گویند : هشت جمله زیر ، روح کلی حاکم بر حکمت اردیسم است :

هشت اصل در حکمت اُرُدیسم

1- اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست .

2- زندگی بدون آزادی ، شرم آور است .

3- تا چیزی از دست ندهی چیز دیگری بدست نخواهی آورد این یک هنجار همیشگی است .

4- آنانیکه همیشه در آرامش هستند لاابالی ترین آدمهایند .

5- رسیدن به راستی و درستی چندان سخت و پیچیده نیست کافیست کمی به خوی کودکی برگردیم .

6- دشمنی و پادورزی ، به آدم خردمند انگیزه زندگی می دهد .

7- اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن .

8- عشق به میهن نشان پاکی روان آدمی ست .

بر این اساس اردیست ها به سه شعار رسیده اند که عبارتند از ( شادی ، آزادی و میهن )

معمولا لباس قرمز میپوشن.

خود ارد الان در قید حیاته و در کرج زندگی میکنه .

خود اردیست ها از اون به عنوان حکیم ارد بزرگ یاد میکنن.

حکمت اردیسم برگرفته از اندیشه حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ می باشد . این حکمت به ما می گوید شاد باشیم ارزش شادی در این اندیشه بالاتر از هر چیز دیگریست . فرگرد (بخش) 101 کتاب سرخ به شادی اختصاص دارد ، حکیم بزرگ درباره شادی می گوید :

رازها در هنگامه شادی و بازی آدمی است . نکته فراموش شده جهان اندیشه ، تعریف درست این حالت هاست . ارد بزرگ

شادی و امید روان آدمی را می پرورد گر چه تن رنجور و زخمی باشد . ارد بزرگ

شادی و بهروزیمان را با ارزش بدانیم ، تن رنجور نیرویی برای ادب و برخورد درست برجایی نمی گذارد . ارد بزرگ

زندگی ، پیشکشی است برای شاد زیستن . ارد بزرگ

آنکه نگاه و سخنش لبریز از شادی ست در دوران سختی نیز ماهی های بزرگتری از آب می گیرد . ارد بزرگ

ابله ترین آدمیان آنانیند که با مسخره نمودن شایسته گان شاد می گردند . ارد بزرگ

سنگینی یادهای سیاه را با تنهایی دو چندان می کنی …
به میان آدمیان رو و در شادمانی آنها سهیم شو
لبخند آدمیان اندیشه های سیاه را کمرنگ و دلت را گرم خواهد نمود . ارد بزرگ

هنگامه شادمانه سرودن و بنواختن ، چه زود گذر و کوتاه است . ارد بزرگ

آنکه شادی را پاک می کند ، روان آدمیان را به بند کشیده است . ارد بزرگ

رنگ های روشن به زندگی و شادی نزدیکترند . ارد بزرگ

آدمیان نیرومند در هنگامه آورد و پیکارهای سهمگین ، شادی هدیه می دهند . ارد بزرگ

اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست . ارد بزرگ

چه بسیار اشکهایی که نوید شادی اند و چه فراوان خنده هایی که لبالب از غم و اندوه ... ارد بزرگ

شادی کجاست ؟ جای که همه ارزشمند هستند . ارد بزرگ

به گفته طرفداران ارد ،

سخنان بزرگان (برآیند و نتیجه سالها تجربه) همانند “خون سرخ” سرشار از زندگی و نیرو برای همگان بوده و هست .

سخنان ارد بزرگ نیز سرشار از آموزه های ارزشمند برای کسانی ست که بدنبال آموختن هستند .
ارد بزرگ ، فیلسوف و اندیشمندی ست که اندیشه هایش افق های جهان امروز را در نوردیده در سخنان حکیمانه اش انسانها را به زندگی خردمندانه ، دوستی ، صلح و مهر دعوت می کند .
کتاب سرخ نسخه کاملتر آرمان نامه (امیر همدانی / بهمن 1387) است .

در آرمان نامه 745 سخن از ارد بزرگ وجود داشت که در کتاب سرخ به 935 فرمان افزایش یافته و فرگردها (بخش ها) نیز از 113 به 122 فرگرد افزایش داشته است .

این کتاب در شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ تهیه شده است .:Gig:

خب اینها یه اطلاعات اولیه در مورد این تفکره که براتون گذاشتم .
برای اطلاعات بیشتر فقط کافیه که کلمه ارد یا اردیسم رو تو گوگل سرچ کنین . میبینین که بنیاد جهانی تشکیل دادنو همایش و سمینار و سخنرانی و کتاب فرامین!!! و ... هم تو این تفکر موجوده .

ولی جالب بود که تحصیلات این فیلسوف رو من جایی ندیدم .
اگه شما دیدین بگین تا اطلاعاتمون بره بالا .

منتظر نظرات دوستان میمونم.

ابن هم لینک کتاب سرخ

http://sorkh.blog.com/

نقل قول:
- اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست .

واقعا اینقدر دنیا بی ارزش شده؟ که بدون پایکوبی نشه توش زندگی کرد؟

نقل قول:

اینو عمه منم میدونه

نقل قول:

اینو راستش هم عمه من میدونه هم پسر عمم. حتی بچه 3 ساله هم میدونه که باید پول بدی تا شکلات بهت بدن

نقل قول:

یادتون باشه همیشه یه سوهان روح همراه خودتون داشته باشین تا لاابالی نشین یه وقت.
مردم همه کاری میکنن تا به ارامش برسن اونوقت میگین لاابالین؟

نقل قول:
5- رسیدن به راستی و درستی چندان سخت و پیچیده نیست کافیست کمی به خوی کودکی برگردیم .

به اونم احتیاجی نیست . فقط کافیه یه کم مسلمون باشیم
نقل قول:

یعنی اگه دشمن نداشته باشیم ، خودکشی میکنیم؟

نقل قول:

اگر میخواهی بزرگ شوی کردار نیک دیگران را خودت هم انجام بده

نقل قول:

خیلی ها هست که خودشونم میدونن که روانشون پاک نیست ولی عاشق وطنشونن.
عشق به میهن در سرشت هر انسانی هست چه پاک چه نا پاک

با سلام
دوستان خواهشن اجازه دهند که طرح سوال در مورد نظر
ات جناب ارد گفته شود بنده در مورد ایشان شناخت چندانی ندارم !اما الان نگاهی به نظریه های ایشان کردم و بسیار متعجب شدم!! بهتر است از مطلبهای حاشیه ای پرهیز کنیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم

رضا;200980 نوشت:
اما الان نگاهی به نظریههای ایشان کردم و بسیار متعجب شدم!!

از کدوم قسمتش متعجب شدین؟

یعنی جالب بود؟
البته نظریه هایی در مورد جاده ابریشم و قاره کهن و ... هم هست که لنکشو اگه سرچ کننین پیدا میکنین .

البته اینم بگم که وقتی تاپیک شما در مورد جعلی بودن کاخهای پاسارگاد رو خوندم یاد این میل افتادم .

راستش این خیلی عجیبه که تو سال گذشته تبلیغات زیادی در مورد ایران باستان و فرهنگ ایرانی و تو پرانتز همون مکتب ایرانی خودمون :khandeh!:و کوروش و منشور و این حرفا زده میشه که مسلما هدفداره
و به نظر من عده ای قصد دارن فرهنگ ایرانی رو در مقابل فرهنگ ایرانی - اسلامی علم کنن و مردم رو به او سو سوق بدن .

جای این بحث فکر کنم تو تاپیک جدا گانه ای باشه .

فعلا همین بحث ارد بزرگ رو دنبال کنیم بهتره .

باتشکر از جنابعالی

[=century gothic]با سلام [=century gothic]

[=century gothic]البته امیدوارم عزیزان انجمن کلام در این زمینه بیشتر ما را همیاری کنند ![=century gothic]

[=Century Gothic]برای طرح و ادامه مطالب نگاهی به یکی از نظریه های جناب ارد میکنیم تا ببینیم سخنان او تا چه اندازه درست میباشد [=Century Gothic]
[=century gothic]
یکی از نظریات مشهور حکیم ارد بزرگ نظریه "بی آغازی و بی پایانی گیتی" نام دارد (1)
[=century gothic] هنگامی که از پدر فلسفه اردیسم (2) حکیم ارد بزرگ در مورد مهبانگ و یا همان انفجار بزرگ (3) سئوال می شود او می گوید :[=century gothic]
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]

[=century gothic]«ایده مهبانگ به آن اندازه خام و کودکانه است که می توان آن را رویای ماهی کوچکی در برابر ابردریاها (اقیانوسها) دانست که آغاز جهان سراسر آب خود را ، آب شدن کوههای سترگ یخ بداند برای ماهی کوچک باور رودخانه سخت است چه برسد به دریاچه و از آن بزرگتر دریا و از فراختر ابردریاها ، حال آخرین پرتاب اندیشه او چه می تواند باشد ؟
آری او آغاز گیتی خود را در نهایت با ایده پردازی می تواند همان آب شدن کوه های یخ بزرگ در گذشته ایی بسیار دور بداند .
[=century gothic]
[=century gothic]حال آیا براستی کوه های یخ و یا مِهبانگ که ایده اش را هر روز پر رنگ تر بیان می کنند می تواند نگرشی درست از گیتی باشد ؟
همان گونه که بارها گفته ام جهان را آغاز و انجامی نیست آنچه هست دگرگونی در گیتی است .
زمان و مکان صفر برای آغاز گیتی وجود ندارد همان گونه که شماره ایی برای انتهای آن نیست .
ما دگرگونی در درون گیتی را زایش و مرگ می نامیم .
ما بخشی از دگرگونی در گیتی هستیم دگرگونی که در نهان خود پویش و رشد را دنبال می کند بروز آینده ما بسیار فربه تر از امروز ما خواهد بود ، ما در درون گیتی در حال پرتاب شدن هستیم .
پرتاب به سوی جایی و مکانی و نمایی که هیچ چیز از آن نمی دانیم همان گونه که در کودکی از این جهان هیچ نمی دانستیم .
و در پایان باید بگویم میدان دید ما با تمام فراخنایی خود می تواند همچون شبنمی کوچک باشد بر جهانی بسیار بزرگتر از آنچه ما امروز از گیتی در سر می پرورانیم پس گیتی بی آغاز و بی پایان است

[=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif](1) - Theory of "no beginning and no end to the world" Hakim Orod Bozorg
[=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif](2) - Philosophy Orodism
[=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif](3) - Big Bang

http://7645.blogsky.com/?PostID=3
این وبلاگ هم اطلاعات خوبی داره

واقعا چرا جوونهای ما به سمت یه همچین تفکراتی سوق پیدا میکنن؟ بعدشم یه دانشگاه با اون همه عظمت ، انجمن اسلامیش بیاد از این اقا دعوت کنه که سخنران مجلسشون باشه.

من که خیلی خندم گرفت وقتی فرامین 8 گانهشونو خوندن .

جالبه که خودشون هم میگن که هر کس تو هر دینی باشه میتونه اردیست باشه ولی نظریات ارد با اسلام منافات داره . مثل همین نظریه پایکوبی و افرینش جهان .

کسی میدونه خود ارد چه دینی داره و تحصیلاتش در چه حدیه؟

http://orodism.nice-album.com/t653-topic

این لینک رو ببینین که این اقا چند جا صحبت کرده و چند جا ازش دعوت شده که بره و چند جا حرفاش چاپ شده و .........:Moteajeb!:

بعد یعنی هیچکی هیچی نگفته؟
عجیبه :Moteajeb!:

نیست؟

شایدم من نمیفهممشون. شاید اشتباه از منه وافعا. ها؟

نقل قول:

[="blue"]سلام

گزاره اول :

یعنی تمام کسانی که بنا به عللی مانند پیری مریضی فلج و.......... نمیتوانند پایکوبی کنند باید خودکشی کنند ![/]

نقل قول:

[="blue"]گزاره دوم :

یعنی هرکس برود مشروب بخورد بنگ چرس و تریاک بکشد شیشه و کراک اکس مصرف کند به هرکس دلش خواست تجاوز کند و ادم بکشد و هیچ کس هم مانعش نشود ![/]

نقل قول:

[="blue"]گزاره سوم :

خودت را در اختیار همجنست قرار بده تا او هم خودش را در اختیار تو قرار دهد خیلی کیف دارد ![/]

نقل قول:

[="blue"]گزاره چهارم :

مرتباً به خودت یک جوالدوز فرو کن تا نتوانی بخوابی ![/]

نقل قول:

[="blue"]گزاره پنجم :

سعی کن همیشه قیم داشته باشی بزرگ شدن خیلی سخت است ![/]

نقل قول:

[="blue"]گزاره ششم :

سعی کن از دوستانت دشمن بسازی چون اصل دشمنی است ![/]

نقل قول:

[="blue"]گزاره هفتم :

بالاخره در کودکی بمانیم یا بزرگ شویم این را میگویند تناقضضضضضضض ![/]

نقل قول:

[="blue"]
گزاره هشتم :

اگر یک افغانی ، افریقائی و ...... دیدی سعی کن به او توهین کنی چون از نژاد پست است !

[/]

نقل قول:

- اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست .

دکتر شریعتی : شادی بزرگترین انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت

زندگی بسیار پوچ و بی معنی است خصوصا اگر جهاتی ورای این جهان نباشد هرچه سن و تجربه ادمی بالاتر می رود و مفهوم مرگ و زندگی کوتاه و گذشت سریع زمان روشنتر و قابل درکتر میشود این موضوع را بهتر درمی یابد که براستی دنیا ارزش هیچ یک از ان مشغله های معمولی که گاها برخی انسانها بدنبال انها هستند را ندارد

بقول فردوسی :

جهانا چه بد مهر و بدگوهرى* كه خود پرورانى و خود بشكرى‏
نگه كن كجا آفريدون گرد * كه از پير ضحاك شاهى ببرد
ببُد در جهان پانصد سال شاه* بآخر شد و ماند ازو جايگاه‏
برفت و جهان ديگرى را سپرد * بجز حسرت از دهر چيزى نبرد
چنينيم يك سر كه و مه همه* تو خواهى شبان باش و خواهى رمه

نقل قول:

[="red"]لذات[/] نماند و المها
[="red"]شادی[/] گذرد چو برق و [="red"]غمها[/]

غمناک مباش ازآن و زین خوش
چون هردو رود سوی عدمها
هر حادثهٔ که برسرآید
هم سوی عدم کشد قدمها
هر پسریر است عسر در پی
هر عسریرا ز پی کرمها
آخر همه خواب با خیالیست
الا بنوشتهٔ قلمها
کز بهر جزای زشت و نیکو
ماند بصحیفها رقمها
[="seagreen"]لذات نماند و بماند
از پیروی هوا ندمها
هر محنت و هر بلا که بینی
کفّاره شمار بر ستمها
[/]
اندوه چو ما حی گناهست
خوشتر که در آن کشیم دمها
آن کن که بعاقبت بود خیر
فیض است و امید بر کرمها
+فیض کاشانی+

سلام
چند وقت پیش یه رمان خوندم که توش دختره اردیست شده بود.
جالبه ارد رو کنار کورش و ورتا و چند تا مثلا(!!!) فیلسوف ایرانی قرار داده بود. البته نادر افشار توی این لیست بود..! نادری که چشم پسرش رو هم کور کرد و مناره ساخت از چشما!! فیلسوف؟؟؟؟؟

سها;203542 نوشت:
سلام
چند وقت پیش یه رمان خوندم که توش دختره اردیست شده بود.
جالبه ارد رو کنار کورش و ورتا و چند تا مثلا(!!!) فیلسوف ایرانی قرار داده بود. البته نادر افشار توی این لیست بود..! نادری که چشم پسرش رو هم کور کرد و مناره ساخت از چشما!! فیلسوف؟؟؟؟؟

رمان هم در موردش چاپ کردن ؟
عجبا!!!!
خیلی برام جالبه که چرا کسی این اقا رو نقد نمیکنه .
یعنی واقعا رفتار و تفکراتش درسته که کسی به خودش اجازه نقد نمیده یا اینکه قضیه چیز دیگه هست؟

همچنان منتظر نظرت کارشناسان عزیز هستیم

nakisa;207282 نوشت:
همچنان منتظر نظرت کارشناسان عزیز هستیم

با سلام
قبلا هم عرض کردیم بیشتر عزیزان انجمن کلام باید پاسخگو باشند

سلام.به نظر من حکمت اردیست،خوب است و خود ارد بزرگ هم انسانی شایسته است.اردیست خوشبختانه به دنبال تخریب دین نیست و فقط می خواهد نکات اخلاقی را آموزش دهد.برداشت هایی که شما از حرف های ارد کرده اید،کمی بدبینانه است.لطفا کمی بیشتر روی آن ها فکر کنید.
خود ارد بزرگ از هرزگی بدی گفته و حتی یکی از سخنان او این است:شادی کجاست؟جایی که همه ارزشمند هستند.او همچنین درباره آزادی می گوید:آگاهی تنها راه رسیدن به آزادی است.
در مورد دین ارد بزرگ،او به خدا و آخرت معتقد است و حتی می گوید:غروب جان آدمی سپیده دمی ست به جهان دیگر.نباید خیلی در مورد دین او تحقیق کرد چون این گونه وقتمان را تلف می کنیم تنها به سخنان مفیدش باید توجه کرد.
شاد و پیروز باشید.از این گفتگو خوشحال شدم.

بعضیا چقدر سطحی و مغرضانه حرفاشو تفسیر کردن.اگر شخصیت مذهبی این حرفا رو زده بود به به و چه چه دنبالش بود

ولی دیگران باید تخریب بشن.

بعضیا راست می گفتن.

بله می شه تفسیر غیرمغرضانه کرد.وقتی می گه کسی که آرامش داره لاابالیه

منظورش آدم های بی وجدان و بی خیاله.این یه نمونه.

برادر!
شما اگه نظری داری بگو .
به نظر شما تفسیر دیگه ای هم میشه کرد؟

بله می شه تفسیر غیرمغرضانه کرد.وقتی می گه کسی که آرامش داره لاابالیه

منظورش آدم های بی وجدان و بی خیاله.این یه نمونه.

میتوکندری;235072 نوشت:
بله می شه تفسیر غیرمغرضانه کرد.وقتی می گه کسی که آرامش داره لاابالیه منظورش آدم های بی وجدان و بی خیاله.این یه نمونه.

خب مگه فقط انسانهای بی وجدان و بیخیال ارامش دارن؟
هیچکی دیگه ارامش نداره ؟
کسی که خودشو فیلسوف میدونه باید فکر همه جاشو بکنه .
در ضمن این حرف شما توضیح واضحاته دیگه احتیاجی به این همه آب و تاب دادن نیست .
همه ما میدونیم که اگه کسی کار اشتباهی امجام بده و بیخیال باشه آدم بدیه .
مگه نه؟
مگه ما گفتیم خوبه ؟ که ایشون تو جملات قصارشون این حرفو زدن؟

bafayde;234914 نوشت:
در مورد دین ارد بزرگ،او به خدا و آخرت معتقد است و حتی می گوید:غروب جان آدمی سپیده دمی ست به جهان دیگر.نباید خیلی در مورد دین او تحقیق کرد چون این گونه وقتمان را تلف می کنیم تنها به سخنان مفیدش باید توجه کرد. شاد و پیروز باشید.از این گفتگو خوشحال شدم.

سلام
نمیدونم شما چقدر با افکار ایشون آشنا هستین ولی من حرفایی که از ایشون شنیدم و خوندم با اعتقادات ما مغایرت داره . نمونه اش همین پیدایش جهان .
در ضمن ، چرا نباید در مورد دین کسی که میخوایم به حرفاش گوش بدیم تحقیق کنیم؟

سخنان مفید ایشون توضیح واضحاته و البته در کنارش حرفهایی هست که با دین ما سازگاری نداره .
بعد اونوقت چطوری میشه ؟

یه جمله از نهج البلاغه امام علی (ع) رو با هزار تا کتاب سرخ عوض نمیکنم. اصلا مقایشه این دوتا با هم هم کفاره داره.

یه جملشو که میخونی همیچین به وجد میای که نوری که از این کتاب به دلت میتابه رو با چشات میبینی .
من مسلمونی که گنجینه ی عظیمی مثل این دارم ، منو چه حاجت به توضیح واضحات و یه سری ...

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم جمیعا

نظریات ارد نمیتواند فلسفی باشد که بخواهیم بگوئیم فلسفه ارد. نمیدانم چرا وقتی کلامش را میخواندم یاد چگوارا افتادم.

و ضمنا اینکه انگار کسی است که میخواهد اثبات کند که دنیا همان کیک خامه ایست پس بیا و آنرا کیک خامه ای بدان بدون هیچ فلسفه ای.

در آن 8 بندی که ذکر کردید نقص نبود فلسفه مشهود است لذا خود نویسنده انگار آمده پیشنهاداتش را به مردم این دنیا به جورائی وصله زده

منظور نظریه 1 و 2 و حتی 3 او که دارای نقص لذت پرستی و شادی و آرامش جوئی است با نظریه 4 او وصله خورده

nakisa;200955 نوشت:
سلام

هشت اصل در حکمت اُرُدیسم

نظریات بالا با این نظریه وصله رفع عیب خورده

بر این اساس اردیست ها به سه شعار رسیده اند که عبارتند از ( شادی ، آزادی و میهن )

اگر اردیستها بهشان برنخورد لاجرم مطلبی را باید عرض کنم. کیک خامه ای را فقط در شیرین فروشی ها مصرف کنید

و حقیقت این دنیا را در فلسفه اسلامی و کلام خدا بجوئید نه جای دیگر .

ان شاء الله در مورد این نظریات در کنار دوستان تحلیل و نقد بیشتری خواهیم داشت.

یاحق

nakisa;201307 نوشت:
http://orodism.nice-album.com/t653-topic این لینک رو ببینین که این اقا چند جا صحبت کرده و چند جا ازش دعوت شده که بره و چند جا حرفاش چاپ شده و ......... بعد یعنی هیچکی هیچی نگفته؟ عجیبه

نه
کسی چیزی نگفته چون اولا این سخنان باید تحلیل و نقد میشد بعد تائید یا رد میشد که نشد و فکر کنم شما نفر اولی که این سوالات رو میپرسی.:Kaf:

خب ممکن است در هر جائی یکی دونفر باشند مدهوش چگوارا - نلسون ماندلا - زین الدین زیدان - مائوتسه تونگ - بهمن مفید و غیره باشند.

و در بین آنها هم یک طرفدار ارد.

این طرفدار ایشان را دعوت میکند
وقتی ارد هست و مشکلی هم نیست چرا دعوت نکند

تا آنجائیکه نظریاتایشان را خواندم ایشان بد مطلق یا حتی بد نسبی هم به آن صورت کامل مشخص نکرده که مثلا فلانی یا فلان تفکر بد است

وقتی تضادی نیست و در کلامشان ضدیتی یافت نمیشود خب اردیسم کمتر هم مورد حساسیت واقع میشود.

bina88;235404 نوشت:
تا آنجائیکه نظریاتایشان را خواندم ایشان بد مطلق یا حتی بد نسبی هم به آن صورت کامل مشخص نکرده که مثلا فلانی یا فلان تفکر بد است

آره
میگه کلا همه با هم دور هم خوش باشین و پایکوبی کنین و خوش بگذرونین.

نقل قول:
وقتی تضادی نیست و در کلامشان ضدیتی یافت نمیشود

به نظر شما نظریه ایشون در مورد به وجود امدن جهان با اسلام در تضاد نیست؟

nakisa;235463 نوشت:
به نظر شما نظریه ایشون در مورد به وجود امدن جهان با اسلام در تضاد نیست؟

سلام علیکم

ایشان اصلا اعتقاد به معاد ندارد
البته دارم کتاب ایشان را میخوانم امیدوارم اعتقاد به خدا و محوریت خداوند در کائنات داشته باشد .

نبوت اصل دیگری است که با این احکامی که دارد صادر میکند که با دین هیچ تناسبی ندارد میتوان گفت ایشان به نبوت هم معتقد نیست.

خب بقیه امر مشخص است که عقاید ایشان با دین سازگار است یا نه

یاحق

سلام
تا اینجا که من میدونم ادعا میشه ایشان حکیم دانشمندی در زمان های خیلی قدیم بوده . حالا سوال من اینه که جملات ایشون که سینه به سینه نگشته چند سالیه باب شده پس اینها از کجا اومده نسخه های قدیمیه کتاب کجاست . حتی داستان هایی مطرح میشه که کاملا" با لحن امروز و فضای امروزه.
----------------------------
وقتی تفکری قهرمان ندارد - مظهر ندارد - نماد و نشان ندارد و در مقابلش تفکری حسین(ع) دارد و علی(ع) دارد و ... - پیامبر دارد - آرمان دارد - معنی و افتخار دارد چه میشود کرد . میشود یکی ساخت و برایش جملاتی چون ائمه (ع) آورد میتوان دروغ گفت آری ولی هرگز نمیتوان داشت چون چیزی جز خیال نیست و همه حرف بدون عمل است هرگز کسی چون حسین (ع) به نیکی سخن نراند و به خون خود و همه ی دوستانش آن را امضا نکرد هرگز چنین ایمانی را نمیتوان با دروغ مساوی دانست

خب منم همینا رو میگم
میگم وقتی کسی حتی مسلمون نیست و عقاید غیر اسلامی داره و دعوت میکنن دانشگاه دولتی و براش همایش میگیرن و از این کارا .
و یادمون نره که کلی هم طرفدار داره . و به نظر من این تفکر در ایران رو به گسترشه چون تبلیغات زیادی هر روز از طریق میلها و فوروارد توسط دوستان میشه .

و هیچ جالب نیست.

سلام.تا جایی که من می دانم ارد بزرگ خدا و معاد را باور دارد.چون مثلا یکی از جملاتش هست که می گوید:«باید گفت پیکر بهترین دوست و همدم این زندگی جهانی روان است چرا که بدون کوچکترین بهانه به دنبال خواسته های او می دود.این که گفته شود روان در بند بدن است و باید زودتر آزاد شود تا به دیدار دلدار بشتابد اشتباه است چون او بدن را به روان هدیه نموده است.کسی که دلدار می خواهد باید به خواست او تن دهد.»
ولی بعید می دانم ارد نبوت را قبول داشته باشد با این حال امام باقر می گویند:«سخن طیب و پاکیزه را از هر که گفت بگیرید گرچه خود او بدان عمل نکند.»ارد هم حرف های خوب و درست زیاد دارد.زکریای رازی هم فردی که پیامبری را قبول نداشته ولی این دلیل نمی شود از الکل استفاده نکنیم.ارد هم شخصی است که باید از جملات خوب و پند آموزش بهره برد.
موفق باشید.

سلام.چه اشکالی داره که زیاد درباره کوروش و ایران باستان تبلیغ بشود؟من خودم آدم میهن پرستی هستم و عاشق کوروش و داریوش و تمدن ایرانی هستم.اتفاقا ارد کار خوبی می کند که زیاد از ایران باستان و میهن دوستی حرف می زنه این کار او باعث شد تا من بیشتر به کشور عزیزم علاقه پیدا کنم و سعی می کنم به امید خداوند اسباب پیشرفت کشورم را فراهم کنم.

[="Tahoma"][="Black"]نقد اردیسم

نقل قول:

ارزش ها انتخابی اند. تنها ارزش غیر انتخابی گرایش به شادی و فرار از رنج است. پس ارزش به شادی اختصاص ندارد. ضمنا پایکوبی یکی از صدها هزار روش شاد بودن است. روش مستقیم هم نیست. ریشه فرهنگی دارد. کنار هم آمدن شادی و پایکوبی مغالطه بزرگیست.

نقل قول:
ارزش انسان ها اغلب متناسب با مقدار رنجی ست که می کشند. زیرا شادی چیزیست که آسان و زیاد است و زیاد دنبالش می رویم. رنج و رنج کشی کمیاب و لذا ارزشمند است. این اصل نامفهموم است.

نقل قول:
حرف قشنگ ولی مبهمیه. میشه بپرسم قیمت بدست آوردن شادی از دست دادن چه چیزاییه؟
نقل قول:

خیر. آنهایی که همیشه شادند خیلی لاابالی تر اند.
نقل قول:
اکثریت مردم همین الانش در حدی بالاتر از راستی و درستی کودکان زندگی می کنند.
نقل قول:

خیر.[/]

[=B Nazanin]من نمی خواهم با سخن گفتن از آقای اُرُد او را مطرح کنم بلکه قصد من از ارائه تحقیق ذیل، پاسخ به این سؤال است که «به چه کسی حکمت داده شده است؟» قرآن می فرماید: مَنْ يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْراً كَثيراً به هر كس حکمت داده شود، خير فراوانى داده شده است. (بقره: 269) در این پست می خواهیم بدانیم چه کسی «خیر فروان» را داراست؟
[=B Nazanin]قرآن لقمان را [=Times New Roman]–[=B Nazanin] که به حکیم شهرت یافته است [=Times New Roman]–[=B Nazanin] کسی می داند که اولین توصیه اش توحید و پرهیز از شرک است. در ادامه از معاد می گوید روزی که خردل اعمال نیز آورده می شود و سپس به فریضه نماز و امر به معروف و نهی از منکر و صبر در مشکلات اشاره می کند و در ادمه از فروتنی در مقابل مردم می گوید و مصداق آن را راه رفتن فروتنانه و پایین آوردن صدا معرفی می کند. (آیات 14 و 16 تا 19)
[=B Nazanin]تعلیم حکمت را قرآن رسالت انبیاء می داند و پایه آن را ایمان به خداوند، انبیاء، کتب آسمانی، ملائک و قیامت معرفی می کند.
[=B Nazanin]کتاب سرخ، مجموعه 937 جمله از اُرُد است. این جملات در 122 فرگرد[=Calibri][1] گردآوری شده است. در این جملات هیچ سخنی از ایمانهای پنجگانه فوق وجود ندارد. بخصوص هیچ سخنی از خداوند و معاد نیست. تنها جملاتی که اشاره ای به خداوند و معاد دارد این سه جمله است:
[=B Nazanin]* آنکه ما را به این جهان آورد فر و خرد را مایه رشد ما قرار داد.
[=B Nazanin]* این که گفته شود روان در بند بدن است و باید زودتر آزاد شود تا به دیدار دلدار بشتابد ، اشتباه است چون هم او بدن را به روان هدیه نموده است کسی که دلدار می خواهد باید به خواست او تن دهد .
[=B Nazanin]* غروب جان آدمی ، سپیده دمی ست به جهان دیگر .
[=B Nazanin]خب شاید گفته شود ارد می خواسته اندیشه های مشترک جهانی را مطرح کند لذا از بیان موضوعات دینی اجتناب نموده است!
[=B Nazanin]در پاسخ باید گفت:
[=B Nazanin]اولا: ارد اگر به دنبال طرح اندیشه های مشترک جهانی بوده است طرح قاره کهن را مطرح نمی کرد و با ارزش ترین ارزش خود را ایرانی بودنش نمی دانست!
[=B Nazanin]ثانیا: موضوع خداوند، یک موضوع جهانی است. ما که نگفتیم چرا از شریعت اسلام سخن نگفته است!
[=B Nazanin]از این ایراد بزرگ که بگذریم، جملات او ایرادات دیگری نیز دارد:
[=B Nazanin]اول این که: غالب سخنان او دارای مضمون های نویی نیست. راهی را باز نمی کند، تعریفی را از مفاهیم پیچیده ارائه نمی دهد. کاربردی نیست. بسیاری از اوقات مضمون ساده ای را در الفاظی سخت جای داده است.
[=B Nazanin]دوم این که: بعضی از مضامین سخنان او، غلط است که در ادامه آنها را نقل خواهم کرد.
[=B Nazanin]سوم این که: بعضی از جملاتش را بهتر می توان گفت.
[=B Nazanin]من از میان 937 جمله او حدود پنجاه جمله اش را قابل اعتناء دانستم که البته لزوما این پنجاه سخن، دارای مضمون نویی نیست ولی قالب شیوایی دارد!
[=B Nazanin]در دو پست بعدی مضامین غلط جملات ارد و جملات زیبای او را ان شاء الله ذگر می کنم.

[=Calibri][1][=B Nazanin]فَرگَرد فصول اوستا است. چنانکه سوره فصول قرآن و سفر فصول تورات است.

[=B Nazanin]جملات نادرست اُرُد:
[=B Nazanin]1) مهم نیست تا چه میزان رشد کرده ایم ، مهم این است که از آرمان هایمان دور نشده باشیم .
[=B Nazanin]اگر رشد نکنیم، آرمان هایمان به آروزهایی بی تأثیر تبدیل خواهد شد و به تعبیر قرآن «امانی» بیش نخواهد بود. (بقره: 111)
[=B Nazanin]2) کوشش های سیاسی برای جوانان ، مردابی مرگبار است.
[=B Nazanin]ارد از یک طرف عزلت و گوشه نشینی را نفی می کند و از طرفی دیگر کوشش های سیاسی جوانان را مرداب مرگبار می داند!!
[=B Nazanin]3) میهن پرستی هنر برآزندگان نیست که آرمان آنان است.
[=B Nazanin]میهمن پرستی اگر آرامان باشد، چیزی جر شرک نیست. علائق وطنی ابزاری است برای دفاع از تجاوز.
[=B Nazanin]4) تنها مادر و پدر خواست های فرزند را بی هیچ چشم داشتی بر آورده می سازند.
[=B Nazanin]اگر والدین مورد احسان فرزندان خود قرار نگیرند، علاقه ای به مهرورزی ندارند و خواسته های فرزندان خود را برآورده نمی سازند. چه بسیار والدینی که فرزند خود را طرد نموده اند به صرف آن که به خواسته آنها توجهی نکرده اند!
[=B Nazanin]5) اگر نامی برای فرزند خویش انتخاب نموده ایم در گذر زمان آن را همواره درست و شمرده بیان کنیم و نگذاریم دیگران نیز با نام فرزندمان بازی کنند.
[=B Nazanin]برای ابزار صمیمیت اشکالی ندارد نام اشخاص را مخفف و به تعبیر علم صرف مرغم تلفظ کنیم چنانچه پیامبر عایشه را عائش و حضرت امام خمینی عروسشان را فاطی می خواندند.
[=B Nazanin]6) ابومسلم خراسانی نماد برافراشته آزادگی ایرانیان است او بندهای دشمنان ایران را پاره کرد و خون گرمی شد در رگهای سرد کشورمان ، خونی که تا ابد در دل این کشور خواهد جوشید و هر زنجیری را پاره خواهد نمود!
[=B Nazanin]ارد از نادرشاه و ابو مسلم می گوید. جنایات ایندو در تاریخ ثبت است. خصوصا ابومسلم که نقشی بی بدیل در روی کار آ»دن عباسی ها داشت هرچند آنها ناکامش گذاشتند و بدست سفاع اولین خلیفه عباسی کشته شد.
[=B Nazanin]7) پیران اندیشمند به ریشه ها می پردازند نه به شاخه ها.
[=B Nazanin]پرداخت به ریشه ها و شاخه به طور هم زمان لازم است. این تفکر مال کسانی است منکر ایدئولژی هستند. آنها منکر شریعتند.
[=B Nazanin]8) اگر می خواهی کسی را بزرگ کنی ، پیوسته از او به دشمنی یاد کن.
[=B Nazanin]اظهار برائت از دشمنان خداوند و مردم، هر چند نامشان را همیشه بر زبانها جاری می سازد ولی آنها پست و حقیر می کند نه بزرگ!
[=B Nazanin]9) مردم آدمهای بردبار را با ادب می دانند حال آنکه بردباری سنجشی درست نیست ! باید ادب آدمها را در آزمون ها سنجید و نه در سکوتها.
[=B Nazanin]ارد بارها از سکوت بجا تمجید نموده است. سکوت در جایی که هم «باید» خود آموزنی بزرگ است که بسیاری در آن مردود می شوند.
[=B Nazanin]10) به جای آنکه بدنبال انسان سازی باشیم ، یاد بگیریم چگونه با دیگران رفتار کنیم.
[=B Nazanin]رفتار بهینه با دیگران همان ساختن آنهاست!
[=B Nazanin]11) آیینی که آدمی را به گوشه نشینی وادار کند دوامی نخواهد داشت.
[=B Nazanin]آیین بودا که دیگران را به گوشنه نشینی دعوت می کند و آیین کلیسا که هر گوه مقابله با ستم را نفی می کند همچنان پا برجا است! هر چند با ظهور حضرت حجت (علیه­السلام) همه مکتبهای باطل از بین می رود!
[=B Nazanin]12) خود را دوست بدارید و خویش را ستایش کنید این کاری است که کودکان و نوجوانان بخوبی می دانند اما با افزایش عمر ، کار بجایی می رسد که گاهی با شمشیر نقد خویش را ویران می کنیم.
[=B Nazanin]ستایش خود به معنای راضی بودن از خود است و خودپسندی مانعی بزرگ سر را ه رشدی است ارد خود می گوید پر مایه دانستن خود مانع را پیشرفت است.[=B Nazanin]
[=B Nazanin]13) خرد در دانسته های ما دیده نمی شود ، خرد تنها در کردار ما هویدا می گردد.
[=B Nazanin]خرد هم در حرفهایی که می زنیم و هم در نگاهی که جهان و رخدادی های آن داریم و هم در رفتارهایی که داریم خودش را آشکار می کند. قرآن در آیات زیادی آنانی را که دارای حهان بینی شرک آلود هستند بی خرد می نامد. [=B Nazanin]
[=B Nazanin]14) یکی از شواهد فروپاشی و پیری نظام سیاسی: مهم شدن تحولات برون مرزی برای مردم!
[=B Nazanin]چه دهکده جهانی را بپذیریم و چه نپذیریم رخدادهای بیرون مرز در رخدادهای داخل مرز تأثیر دارد و و باید مردم به ا«ها توجه کنند.
[=B Nazanin]15) میوه کشتن ، کشته شدن است.
[=B Nazanin]اگر کشتن به حق باشد مثل قصاص این نتها موجب کشتن بیشتر است که از کشتن بیشتر جلوگیری می کند. فی القصاص حیاة
[=B Nazanin]16) گذشت را می توان در مورد آدمها به کار گرفت اما باید دانست این درس از آن آدمهاست نه کشورها ، سکوت در مقابل وحشی گری دشمن هیچگاه درست نیست.
[=B Nazanin]تنها کسی که موجب خواری همیشگی ما می شود خود ما هستیم.
[=B Nazanin]گذشت اگر در جای خود باشد، دارای تأثیرات مثبت خود است فرقی نمی کند مورد گذشت، فرد باشد و یا کشور! اینهمه جنگ بین کشورهای مختلف صورت گرفته است اگر قرار بود کشورها یکدیگر را نبخشند، الان چه وضعیتی داشتیم؟!
[=B Nazanin]17) آدم های بزرگ به خوشی های کوتاه هنگام تن نمی دهند.
[=B Nazanin]خوشی های کوتاه مثل لذت خوردن و خوابیدن، اموری نیست که نشود به آن تن داد بلکه مهم دل ندادن به این خوشی هاست!
[=B Nazanin]18) اگر دشمنت با روی خوش نزدیکت شد ، در برابرش خموش باش و تنهایش بگذار!
[=B Nazanin]اگر دشمن می خواهد با این روی خوش ضربه ای بزند باید در مقابلش سکوت نکرد و او را رسوا نمود. او با این روی خوش بدنبال سکوت تو و رهاگذاشتن تو توست!
[=B Nazanin]19) وارونگی آدمیان و جانوران در پویایی اندیشه و دانش است ولی آدمی هر دم می تواند به رفتار و خوی بسیار بربرگونه دست یابد و دست به هر بزهی بزند که پلیدترین جانوران هم در بایسته ترین هنگامه از انجام آن می پرهیزند.
[=B Nazanin]آدمی هر دم نمی تواند بربر شود! بربریت آدمها مثل رشد و تعالی آنها پدیده ای تدریجی است. هر چند ممکن است اطرافیان بیکباره متوجه شوند.
[=B Nazanin]20) شورشهای آدمیان ، با بسامدهای پر توان کیهانی خیلی زود به سامانه درست خویش باز می گردد .
[=B Nazanin]ارد، شورش آدمیان را اگر فرمانروایان فکری به آن نکنند، هیچ وقت خاموش شده تلقی نمی کند. در ثانی این بسامد کیهانی چیست که این چنین قدرتی دارد؟ کدام شورش را این بسامد توانسته است خاموش بکند؟
[=B Nazanin]21) برآیند سامان یافتگی رفاه است!
[=B Nazanin]سامان نیافتگی ملتها، بیشتر بخاطر زیاده طلبی ها مرفهین و به تعبیر قرآن مترفین است.
[=B Nazanin]22) تنهایی برای جوان ارزشمند ، و برای پیر آزار دهنده است .
[=B Nazanin]مفهوم «ارزشمند» در تقابل با مفهوم «آزار دهندگی» نیست. اینان می توانند باهم جمع شوند. تنهایی برای جوان ارزشمند است ولی متأسفانه جوان کمتر می خواهد تنها بماند و از طرفی ارزشمندی «تنهایی» اختصاص به جوان ندارد![=B Nazanin]
[=B Nazanin]23) آب و هوا ، بر جهان بینی و پبوندهای مردمی اثرگذار است .
[=B Nazanin]آیا کویر نیشنان و ساحل نشینان و کوه نشینان و دشت نشینان و جنگل نشینان هر کدام از جهان بینی متفاوتی برخودار هستند؟! فِرق مختلف فکری را می توان در همه جای جهان دید!
[=B Nazanin]24) میان اشک مرد و زن فاصله و بازه ای از آسمان تا زمین است .
[=B Nazanin]درست است که زنان احساسات خود را بیشتر با اشک نشان می دهند ولی ربطی ندارد به اینکه اشک آنها را زمینی و اشک مردان را آسمانی بدانیم. مادری که برای کودکش اشک می ریزد و یا زنی که از ستمی که شوهرش به او نموده است اشک می ریزد چرا باید زمینی باشد؟
[=B Nazanin]25) مرد دلیر بهنگام ستیز و نبرد ، همراهانش را نمی شمارد.
[=B Nazanin]مرد دلیر اگر عاقل باشد باید با توجه به عِدّه و عُدّه ای که دارد آغاز به ستیز کند و الا احمقی است که مدام بدنبال ستیزه جویی است!
[=B Nazanin]26) حکمت نگاهی همه جانبه و خردمندانه به چرایی زندگی و گیتی است . اندیشمندانی آن را همپای فلسفه دانسته اند اما حکمت همانند فلسفه بدنبال رد اندیشه های دیگر نیست حکمت آرام است آزادی همه جانبه آدمی را خردمندانه می جوید و در آن رد هیچ نظریه و ایده و آیینی نیست حکمت بدنبال بهترین راه است وارون بر فلسفه که نظریات جامعه شناسانه را رد می کند حکمت نزدیکی بسیاری با جامعه شناسی و دانش های وابسته دارد . پس "حکمت ریشه از خرد می گیرد خردی که شکوفه دانش و تجربه آدمیان است حکمت راه های به زیستن را نشان می دهد ، در پی باید ها و نبایدها نیست ، آدمیان و اندیشه هایشان را می ستاید و رشد را در سایه نیک زیستی و دوستی خردمندانه می داند" .
[=B Nazanin]فلسفه به دنبال اصلی ترین سؤالات بشری است. لذا موضوعش اصل وجود است و حال آن که دیگر علوم از موجود سخن می گویند. اما حکمت، دانشی است که بر نفس «حَکَمَه» یعنی لجام بزند. (حکمه لجامی است که بر دهان اسب و شتر می زنند). حال این تأثیر شگرف حکمت هم می تواند بخاطر معنویت گوینده باشد و هم درستی سخن و هم بجا گفته شدن آن و هم آمادگی شنونده!
[=B Nazanin]موضوع فلیفه ربطی به اعمال آدمیان ندارد که بخواهد از باید و نباید سخن بگوید ولی حکمت همه خاصیتش در سامان دهی با بایدها و نبایدهای انسان است!
[=B Nazanin]27) در حکمت کینه و بدگویی نیست رد کردن هیچ آیین و اندیشه ایی نیست حکمت می گوید : شاد باش ، آزاد زندگی کن و آزادی دیگران را گرامی بدار ، میهن دوست باش تا شادی و آزادی ات همواره پایدار بماند .
[=B Nazanin]حکمت می گوید: فلسفه خلقتت را بشناس و از تانمندیها و محدودیتهایت آگاه شو و آنچه را لازم است انجام بده و برای راهنمایی، سوی کسانی باش که خداوند برایت هدیه نموده است. وقتی این چنین کنی به آرامش می رسی. آرامش چیزی است که بشر می خواهد به آن برسد. حال اگر می خواهید از آرامش تعبیر به شادی درونی کنید، این دیگر بازی با الفاظ است. [=B Nazanin]
[=B Nazanin]28) اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست .
[=B Nazanin]قرآن می گوید کسی که پرونده اش را به دست چپش می دهند او قبلا مسرور و شنگول بوده است. ولی کسی که پرونده اش را به دست راستش می دهند او از این ببعد شادمان و شنگول است. (انشقاق: 7 [=Times New Roman]–[=B Nazanin] 14) براستی تا زمانی که معلوم نشود ابدیت ما چگونه خواهد چه جای پایکوبی؟ مگر این که منکر معاد و جهان دیگر شویم و یا خود را بافته جدابفاته خلقت بدانیم و بهشت را حق خوم دانسته و دوزخ را برای دیگران بدانیم آنگونه که یهود می اندیشند که لن تمسنا النار الا ایاما معدود!
[=B Nazanin]29) همواره تنهایی ، توانایی به بار می آورد .
[=B Nazanin]تنهایی در جایی که باید، تنها بود توانایی می آورد و در آنجا که نباید، ضعف و ناتوانی به همراه دارد![=B Nazanin]
[=B Nazanin]30) دوستان زیاد برای یک نوجوان ، همانند آشیانه ساختن دهها کلاغ بر تاج نهالی نازک است .
[=B Nazanin]ممکن است دوستان زیاد سبب شود میزان دوستی زیاد نشود. آنها که دوستانی کمی و بخصوص اگر یک دوست داشته باشند، ممکن است در فتنه دلسپردگی سقوط کنند.
[=B Nazanin]31) آنگاه که ایران شکوه اساطیری خویش را باز یابد ، آرزوهای اُرُد به پایان می رسد .
[=B Nazanin]شکوه اساطیری ایران اگر بخواهد برگردد، اجازه تحصیل خاص طبقه دبیران خواهد شد و حتی اگر پالان دوزی نیمی از هزینه یکی از جنگهای ایران و یونان را نیز پرداخت کند باز به فرزندش اجازه نخواهند داد کسب علم کند. هر چند ایران دارای ارزشهای خود است اما با قبول اسلام و بخصوص تشیع توانسته است به شکوهی بی بدیل برسد. آنها که نقش اسلام را در شکوه ایران منکر می شوند، آنها هنوز اسلام را باور نکرده اند![=B Nazanin]
[=B Nazanin]32) با ارزشترین نشان اُرُد ، ایرانی بودن است .
[=B Nazanin]ارزش هر انسانی به تلاشی که نموده است. آقای ارد چه تلاشی برای ایرانی بودن خود نموده است؟ در ثانی ایرانی که اعضاء انجمش بیشتر خارج نشین باشند چطور می توانند ایرانی بودن را ارزشمن ترین خسلت خود بدانند؟ آنها کدام فرهنگ ایرانی را در کشورها غریبه، پاس می دارند؟

از میان 937 جمله ارد تنها می توان آنچه در پی می آید را در عینی که صحیح است، دارای مضمون و یا قالبی نو دانست:
1. آنکه هدفش را ساده و باز نموده کمتر دچار سر در گمی می گردد.
2. زمانی می توانید کسی را از راهی بازدارید که ابتدا هدفش را دگرگون ساخته باشید.
3. بزرگترین کجرویها را زمانی انجام می دهیم که فکر می کنیم دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم.
4. بازده روزهای سخت، بسیار بیشتر از دوران سرخوشی ست.
5. فرمانروا همیشه به مردم بدهکار است.
6. تندرستی پاداش نیک زیستی ست!
7. دلبسته با خویشتن خویش بیگانه است.
8. آنکه خودخواه است توان مهرورزی ندارد. او بسیار تنهاست!
9. اسطوره ها بی باکند، آنها خوی برتر خویش را به آیندگان هدیه می دهند.
10. اندیشمندانی همواره نا آشنا می مانند که راه سخن گفتن با مردم خویش را نمی دانند.
11. بیچاره مردمی که فرمانروایانش رایزن (مشاور)! و رایزنانشان فرمانروا هستند!
12. میرآب، به اندازه دهد، همه دشت سبز خواهد بود!
13. بیچاره مردمی که قهرمان ندارند!
14. برای پرش های بلند، گاهی نیاز است چند گامی پس رویم.
15. خبرچین، بزودی بی خبرترین آدم خواهد بود.
16. آسودگی آدمی، به گنج و دینار نیست که به خرد است و دانش!
17. قهرمان های آدمهای کوچک، همانند آنها زود گذرند.
18. با ولخرجی تنها مال نمی رود، زمان ارزشش فراتر است، و آن هم نابود می شود.
19. راه مبارزه با اندیشه نادرست، پرداختن بر اندیشه درست است. هر راه دیگری، ریشه کجروی را نیرومندتر می سازد.
20. کسی که زبانش پیش از اندیشه اش می جنبد، باید همواره بدنبال دوستان تازه باشد.
21. نگاه خردمندان به ریشه ها می رسد و دیگران گرفتار نمای بیرونی آن می شوند.
22. نگاه آدمهای کوچک، چه زود پر می شود و لبریز!
23. خوشرویی هدیه ای ست، که کادو ندارد.
24. برای پویایی و پیشرفت، گام نخست از پشت درهای بسته برداشته می شود.
25. آدمها را آنگونه بخواهیم که هستند نه آنگونه که می خواهیم.
26. اگر می خواهی بزرگ شوی، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن!
27. می گویند رسیدن به آرامش هدف است باید گفت آرامش تختگاه نوک کوه است آیا کوهنورد همیشه بر آن خواهد ماند؟ بیشتر زمان زندگی او در کوهپایه و دامنه می گذرد به امید رسیدن به آرامشی اندک و دوباره نهیب دل و دلدادگی به فرازی دیگر.
28. فرودستان، در بهترین هنگامه هم، بهانه های فراوان، برای انجام ندادن کار های خویش دارند.
29. هیچگاه امید کسی را ناامید نکن، شاید امید تنها دارایی او باشد.
30. شکست بن بست نیست، یک پیچ است بسوی پیروزی.
31. غروب جان آدمی، سپیده دمی ست به جهان دیگر.
32. پندار های خواب و بیداری ما اگر ادامه یابند کم کم ساخته خواهند شد.
33. پندارهای پلید چاه های ژرفی ست که تشنه خردمندان است.
34. بهترین آموزگار استاد، شاگرد اوست.
35. هنرمندی که آرمانی بزرگ در سر ندارد جز پلشتی چیزی نمی آفریند.
36. هنر زمانی ارزش می یابد که سخن ناتوان از گفتن آن است.
37. دوستی تنها برآیند نیاز ما نیست، از خودگذشتگی نخستین پایه دوستی ست.
38. زندگی از بودن شروع می شود و تا شدن ادامه می یابد.
39. بزرگترین گمشده های ما در زندگی، نزدیکترین ها به ما هستند !.
40. جز نامیدی و افسردگی هیچ بن بستی در زندگی آدمی نیست.
41. بدان همواره آنکه برای رسیدن به تو از همه چیزش می گذرد روزی تنهایت خواهد گذاشت، این هنجار دردناک زندگی است.
42. در زندگی نادان سرانجام یک گره، صدها گره باز نشدنی است.
43. دوستی بیش از اندازه دشمنی است.
44. دوستی با فاصله ای پا برجا می ماند!
45. همسرت را همواره لبریز از واژه های مهرآمیز کن!

دو نکته پایانی
نکته اول:
چرا آقای ارد اجازه داده است تا او را در زمان حیاتش حکیم بنامند؟ او خود را حکیم می داند؟ او خودش را اینگونه معرفی می کند:
ارد یک ایرانی است
کسی که عاشق میهن و مردم سرزمین مادری خویش است
سخنان او دلدادگی های اوست
شادی بر لب بام خانه ارد ننشست اما همواره برای همگان پیک شادی و دوستی و مهر بوده است .
آنچه او دوست داشت از او گرفته شد پس او ماند و مشتی سخن و دلی که دیگر در سینه او نیست .
آری ارد واژگانی شد به دهان همگان .
آدمیان هزاردستان سخنان او شدند
او خود در قفس سرد تنهایی .
تا کدام خنجر زهرآگین ، پرنیان تن و واژگان او را بشکافد و به این داستان غم انگیز پایان دهد ...
کسی این چنین زار می زند چطور توقع دارد پیروانش شاد باشند و پر تحرک؟! چرا باید تنهایی ارد، سرد باشد و قفس؟ مگر او خود از تنهایی تحلیل نمی کند؟! چرا او که ایرانی بودن را برترین ارزش خود می داند اینقدر احساس ناکامی کند و بگوید که شادی بر بام او ننشسته است. هرچه بر سر او آمده باشد هنوز ارزشمند ترین خصلت خود - که به زعمش ایرانی بودن باشد - را دارد!
نکته دوم:
مطرح شدن ارد چیزی جز عَلَم نمودن ایران مقابل اسلام نیست. و حال آن که ایرانیها برترین افتخارشان این است که بهتر از همه ملل جهان توانستند اسلام ناب را بفهمند و آن را باور کنند. وقتی دشمنان اسلام بتوانند ایرانیت را مقابل اسلام علم کنند آنوقت دیگر ایران اسلامی نمی تواند الگوی کشورهای جهان باشد و وقتی این اتفاق افتاد همه وحشت استکبار جهانی از ایرانی اسلامی فرو خواهد نشست.
آن دوستی که گفته بود استکبار چون بدنبال دهکده جهانی است کاری به تفکرات ارد ندارد باید پاسخ دهد، پس چطور است که استکبار بدنبال ایجاد انواع تفرقه هاست. مگر ایجاد تفرقه امکان دارد بدون این که تفکرات باطل را مقابل حق تزیین کند؟! مگر برای استکبار مهم است این تفکرات باطل را خودش هم باطل بداند یا نه؟!

چرا فکر می کنید اعراب باعث پیشرفت ما شدند؟آن انسان های خونخوار خشن با حمله به کشور عزیزمان و نابودی امپراتوری با لیاقت و عادل ساسانی کشورمان را خیلی ضعیف کردند.آن ها کتابخانه های ما را آتش زدند و زنان و مردان را قتل عام کردند و زنان و دخترانمان را کنیز کردند و حتی به آن ها تجاوز کردند.
من خیلی افسوس می خورم که یزد گرد سوم شاه عزیز و بلند آوازه ایران کشته شد و ناراحت می شم از این که بعضی ها فکر می کنند ایرانی ها با آغوش باز اسلام را قبول کردند حال که این طور نیست و اعراب دینشان را با زور و خشونت به ما تحمیل کردند و به زور متاسفانه دین زردشت را از بین بردند!
به هر حال شما برداشت های خیلی سطحی درباره عقاید ارد بزرگ می کنید و من با او هم عقیده ام و به نظرم باید تکنولوژی کشور را پیشرفته کنیم و سعی کنیم روش زندگی را مثل ایران باستان بکنیم.

نقل قول:
[=B Nazanin]من نمی خواهم با سخن گفتن از آقای اُرُد او را مطرح کنم

آقای روح بخش اگر شما بدنبال نقد سالم هستید چرا نخستین جمله شما با نفی موقعیت حکیم آغاز می گردد ؟!
اگر حکیم ارد بزرگ کوچک بود خود شما 937 سخن او را زیر ذره بین نمی بردید . حکیم ارد بزرگ آنقدر بزرگ هست که برای هزاران هزار آدم مثل خود من عاشق و شیفته دارد .
شما از قرآن و حدیث برای اثبات نظرات خود بر علیه حکیم یاری جسته اید ! حال مگر حکیم ارد بزرگ چه می گوید که شما را دچار این همه بحث و نظر نموده است

حکیم ارد بزرگ می گوید : مهربان باشید ، شاد باشید ، آزاده باشید و میهن دوست باشید ...
این یعنی اینکه ایشان دست پرورده استکبار است ؟! این به معنای حرکتی ضد دینی است ؟
مگر دین با مهربانی مخالف است ؟
مگر دین با شادی مخالف است ؟
مگر دین با آزادی مخالف است ؟
مگر دین با کشور و میهن مخالف است ؟؟؟

حکیم ارد بزرگ بسیار ساده با گزاره های روشن حرفهایش را زده است
کسی که تجربیاتش را نخواسته به گور ببرد
حالا شما و دوستان همراهتان هر آنچه خواسته اید در این انجمن به او نسبت داده اید
به شهادت سایت گرداب ، بهائیت و صهیونیزم در حذف مقاله حکیم ارد بزرگ نقش مستقیم داشت

سایت گرداب :

نقل قول:
نظام استبدادی و استوار بر رویه غلط اندر غلط ویکی‌پدیا تا آنجا پیش رفته که 3 مدیر ارشد بخش فارسی این دانشنامه حقیقت‌ستیز، خود بهایی هستند! کار به آنجا رسیده که این افراد با استفاده از ابزارهای قانونی ویکی‌پدیا به تقویت پان‌ترک‌ها و باقی جدایی‌طلبان در منطقه پرداخته و با حمایت از پشتون‌های افغان و ترک‌های افراطی نظریه پیوستگی کشورهای فارسی‌زبان را به سرعت حذف کرده و به اختلافات قومی و قبیله‌ای در مقالات با امتیاز بالا دامن می‌‌زنند. قضایای حول نظریه فلسفی- تاریخی "اُرد بزرگ" در باب پیوستگی کشورهای فلات ایران یکی از بحث‌برانگیزترین حوادث چند سال گذشته ویکی‌پدیای فارسی است که با ریزش جمع بزرگی از کاربران ویکی‌پدیا خاتمه یافت.

وقتی به سیاهه حرفهای آن بهائیون و نوع حمله آنها به حکیم ارد بزرگ در ویکی پدیا می نگریم و به مطالب این تایپیک ... !!!

آقای روح بخش نوشته اید :

نقل قول:
[=b nazanin]مطرح شدن ارد چیزی جز عَلَم نمودن ایران مقابل اسلام نیست. و حال آن که ایرانیها برترین افتخارشان این است که بهتر از همه ملل جهان توانستند اسلام ناب را بفهمند و آن را باور کنند. وقتی دشمنان اسلام بتوانند ایرانیت را مقابل اسلام علم کنند آنوقت دیگر ایران اسلامی نمی تواند الگوی کشورهای جهان باشد و وقتی این اتفاق افتاد همه وحشت استکبار جهانی از ایرانی اسلامی فرو خواهد نشست.
[=b nazanin]آن دوستی که گفته بود استکبار چون بدنبال دهکده جهانی است کاری به تفکرات ارد ندارد باید پاسخ دهد، پس چطور است که استکبار بدنبال ایجاد انواع تفرقه هاست. مگر ایجاد تفرقه امکان دارد بدون این که تفکرات باطل را مقابل حق تزیین کند؟! مگر برای استکبار مهم است این تفکرات باطل را خودش هم باطل بداند یا نه؟!

جالب است شما حامی حکیم ارد بزرگ را استکبار جهانی معرفی می کنید ؟!
جالبتر آنکه این غده سرطانی مورد حمایت استکبار در ایران و شهر کرج زندگی می کند و هنوز بدست هم اندیشان شما پاکسازی نشده است !
پس بگذارید با هم سخنان کمونیست های ضد خدای حزب وطن افغانستان را در مورد حکیم ارد بزرگ با هم بخوانیم تا ببینیم شما تا چه اندازه اندیشه مشترک دارید با آقایان حزب وطن که در پست بعد تقدیم می کنم

[=&quot]مطلب زیر از سایت رسمی حزب وطن افغانستان برداشت شده است

[=&quot]در ضمن نویسنده مطلب زیر یکی از مقامات وزارت امورخارجه افغانستان در دولت نجیب الله (نخست وزیر معدوم افغانستان بود که توسط شوروی سابق حمایت می گشت)

[=&quot]

[=&quot]
[=&quot]

نقل قول:
نويسـنده و تحليلگر
دوکتور جلال الدين بايانی
جولای 2011 ــــــ

{{ افـــغــانـــســــــــــــتان و همســايه های

طماع ، بدکنش و دســـيسـگر اش}}ــ

ايران ، پاکستان و ر همسايه های ديگر اش چون فدراتيف روس ، چين وقيحانه به اساس پلان های مطروحه دولتی و حکومتی خود طی پنج دهه و به خصوص ســه دهه اخير می خواهند که افغانستان ميدان کشمکش ها ، برخوردهای مسلحانه ، درگيريهای سمتی ، زبانی ، مذهبی ، مليتی ، تباری باشد . و جنگ مخالفين را با دولت های قبلی و حال دوامدارو تشديدی نگاه داشته بر آتشجنگ اختلاف ها تيل ميپاشند.
افغانهای که منافع ، شرف ، وجدان انها با منافع ايران ، پاکستان ، چين ، روســــيه فدراتيف گره خورده است وبی شرمانه ، ددمنشانه در خدمت منافع استراتژيک انها قرار دارند که با تألم بايد گفت در رژيم کنونی عده اعضای پارلمان ، مامورين عالی رتبه نظامی وملکی ، تعداد افراد شناخته شده به اصطلاح قلم بدست ، رسانه های خبری ، انترنيتی داخلی و بيرون مرزی ، شخصيت های استفراق شده حال و قبلی ، سران و هم قطاران ( جهادی ) ( طالبی ) عملأ برای تجزيه ، پارچه ، پارچه سازی افغانستان کمر بسته نموده اند، با سر دادن چرند ، پرند و دها نوشته تخر يشی را سرداده و نشر نموده بی شرمانه انرا از مباهات خود ميدانند .
تا امروز از موجوديت جوخه های (I.S.I ) در گذشته و حال به رهبری دژخيم های شناخته شده چون جنرال اختر ، جنرال حميد گل ، جنرال امام ، جنرال اسلم بيک ، نصيرشاه بابر ، جنرال اشفاق احمد پاکستانی که در عقب هر انفجار ، کشتار ، ترور ، تخريب و غارت در افغانستان قرار داشتند و هم اکنوننيز دست دارند . در مورد تجهيز ، تمويل طالب ها با کلاشنکوف چينايی ، استنگر دزدی شده امريکايی توسط رژيم اســتيلاگر آخندی ايران مطالب نشر گرديده است . و اما از دسيسه بزرگ هژمونيسـتی تنگنظرانه ايران که هدفش توسعه و برتری جوی رژيم آخند است تا در افغانستان توسط عمال داخلی خود شرايط ناگوار تفرقه ، شقاق قومی ، مليتی ، مذهبی ، زبانی و سمتی را تشديد با تلاش همه جانبه استخباراتی شاخه های از وزارت اطلاعات ج.ا. ايران که عبارت است ازسپاه پاسداران ، بسيجی ها ، و سربازان گمنام امام زمان و در همکاری و شبکه قدس ، موســسـه خيريه خمينی که سرتا سر افغانستان گسترده و فعال است و کميته های فرهنگی ايران در داخل خاک افغانستان فعاليت های استخباراتی دارند تا افغانستان را تجزيه قسمت های غرب کشور هرات ، غور ، فراه و نيمروز با آمون هلمند يا جـــيهــون نيمروز به ايران الحاق نمايند اگاهی دقيق وجود ندارد که در عقب اين نيات شوم و استيلا گرانه آخند های ايران [ کی ؟ ] قرار دارد و [ چگونه فعاليت دارند ؟ ]
در عقب اين ( پروژه آرمانی ايران ) در کنار صد ها ( سربازان گمنام امام زمان ) که نام مخفی کارمندان وزارت اطلاعات است و سپاه پاسدارانو بسيجی ها و شبکه قدس رهبری منظم آنرا به اصطلاح فيلسوف ساختگی استخبارات ايران ( اطلاعات ) فرد مجهول ، بی هويت ، سوال برانگيز [ ارد بزرگ ] ياســـــــــــــــــــرگرد ( دگروال ارد بزرگ ) قرار دارد که ضرورت است اين خصم سوگند خورده را که در داخل افغانستان صدها شبکه ، کميته ، رزدنتوری دارد مفصل با جنايات و نيات شومش شناخت تا با دست پر به افشا چهره پليد او پرداخت

«ارد بزرگ » يا « شـــــــــــــــــيطان بـزرگ!!!»

پادشاه ( شـــيا طين ) در ایران کسی نیست جز [ارد بزرگ ]. او مرجع فساد و اختلال در ایران و جهان است . آغشته به جنون تعصب نژادی موهوم و در عین حال از انسانيت بیزار است نگاه او چنان که در نظریه قاره کهن اش دیده می شود آفت بار ، و پرتعفن است بسیاری از شياطين ايران ، افغانستان رشد ظاهری خود را مدیون فتنه او ميدانستن و ميدانند . [ ارد بزرگ ] با سخنان و نظريات شيطانيش روح امید و زندگی را از قلب و روح جوانانو نسل امروز ايران و افغانستان پاک نموده در عوض تخم نفرت ، کينه ، نفاق ، شقاق و فساد را کشت ميکند [ ارد بزرگ ]دوست رژيم آخندی قرون وسطايی ایران دشمن جوانان است . نشریات بيشمار از طرف دستگاه استخبارات ايران در وصف بزرگ نمايی و فيلسوف بودن [ ارد بزرگ] اين بنيان گذار تفتن و شقاق کشورهای دری زبان و تاجکی زبان افغانستان و تاجکستان چاپ به مشتریان دائمی اندیشه های اين شيطان بزرگ منحيث آئين نامه و دستور ارسال و پست ميگردد که صدها نسخه آن در پنچشير ، بدخشان ، خواجه بهاوالدين ولايت تخار ، اندراب ولايت بغلان و جوزجان و اکنون کابل ، باميان ، هرات ، فراه و نيمروز يافت و موجوئ است و برای نوکرانش قابل احترام و اجرأ است [ دوست نزدیک او با احمد شاه مسعود بود ؟!!![
)استاد و رهبر واقعی اتحاد و مقاومت شمال افغانستان ارد بزرگ )(!!!) با رد نظریه دهکده کوچک جهانی و اعتقاد به اینکه[ در دنیای امروز برتری از آن فرهنگ های متعالی همچون اندیشه ایرانی است ؟ !!]
علاقه سران و مهره های معلوم و پنهان اتحاد و مقاومت به اصطلاح شمال افغانستان به او هم خود حدیثی مفصلی است . در سایت هوادران رییس جمهور تاجیکستان نام او را می بینید تا نمایندگان ارشد و حتی هیئت رییسه مجلس افغانستان و حتی هواداران رییسان جمهور گذشته افغانستان اقای ربانی ، همه جا یاد و نام اوست . نکته بارز عملکرد[ ارد بزرگ ]در آن است که به هیچ وجه خود را آغشته درگیریهای روزمره اجتماعی سياسی افغانستان و تاجکستان نمی کند و همواره همه به گونه خاص شيادانه صدای جدا طلبی ، الحاق پذيری ، طرح خراسان بزرگ ، ايجاد فدراليزم ، برتری نژادی ، زبانی و تحمل نکردن حاکميت های مليت های برزگ فرا می خواند و دستور ميدهد این در حالی است که در همه جا اتحاد مليتهای با هم برادر افغانستان انتقاد نموده و خواستار حرکت و جوشش نسل فريب خورده و يا خريده شده ميگردد .
بی شک ارد بزرگ برجسته ترین کار شناس و طراح تجزيه افغانستان در حال حاضر در دستگاه رژيم فاشيستی ایران است که هم رديف و هم طبق با جنرال حميد گل پاکستانی بوده . - تا کنون در دهها کتاب ، وجيبه ، دستور به اشکال گوناگون به طرح نظریات و افکار او مبنی بر الحاق خراسان افغانستان با خراسان اشغال شده ايران ، تجزيه قسمت های از افغانستان و الحاق آن با ايران و به افغانستان گسيل و ارسال گرديده است- از دوستانش می توان به احمد شاه مسعود ، لطيف پدرام ، بصی کامجو ، درويش دريا دلی ، رحمت الله بيژند پور ، بشير بغلانی ، نجم الدين کاويانی ، فريد مزدک ، امان الله استوار ، فضل احمد طغيان ، پيکارگر ، اسد الله کشتمند ، رسول رهين ، احمد ولی مسعود ، تورن اسماعيل ، مخدوم رهين ، مسعود خليلی،عنايت الله شهرانی ، خواجه بشی احمد صديقی ، محبوب الله کوشانی ، واحد فيضی ، ناديه فضل ، همزه واعظی ، دستگير پنجشيری و جان محمد پنجشيری نام برد اشاره کرد .او بسیاری روابط و ضوابط نزديک کاری استخباراتی با احمد شاه مسعود در پنج سال پایانی زندگی او داشت به خاطر ارتباط با او از یک چریک صرفا مذهبی تبدیل به یک تجزيه طلب ، الحاق پذير نمود . اين [ ارد بزرگ ]يا شيطان بزرگ ریشه خانواده گی خود را در تبار سلجوقیان می دانند همانهایی که شاهنامه را تکثیر کردند و تاریخ خورشیدی را در مقابل تاریخ قمری به ( فارس ها ) عرضه نمودند و هرات ، غور ، سيستان را ديار اصلی و قسمت از [ ايران ؟؟!! ] نشخوار ميکند (؟؟!!) و هرگز اشغال قسمت بزرگ خراسان افغانستان را نه پذيرفته .
خاطره ای از احمد شاه مسعود و ارد بزرگ به قلم ارد : این خاطره حکایت از روابط نزدیک و تنگاتنگ این دو تن دارد که در طی سالهای تنهایی احمد شاه مسعود و ظهور و قدرت دو چندان طالبان ، که کابل ، هرات و مزار و نود در صد خاک افغانستان را در اختیار طالبان و نیروهای متجاوز پاکستان بود . در آن هنگامه ، که افکار عمومی می پنداشت مسعود به زانو در خواهد آمد، سیاستهای آمریکایی دولت پاکستان و عربهای متجاوز امارات به دفاع از طالب وحشی قرار داشت .ارد بزرگ ، احمد شاه مسعود را با تجهيزات مدرن استنگر دزدی شده از افغانستان و وسايط زرهدار ، سلاح سبک ، پول نقد مورد حمایت قرار می داد و چنانچه در آن خاطره می خوانیم احمد شاه به شدت تحت تاثير [ارد برزگ ] اين کاردار اصلی استخبارات آخند های ... ايران قرار می گیرد. در این خاطره احمد شاه مسعود که بعد ها در ايران نشر وپخشگرديد می خوانیم [ ارد بزرگ !!]هدیه ای برای احمد شاه مسعود می فرستد .آن هدیه در واقع یک جلد کتاب « دستور نامه » اوست. وتابلویی فوق العاده زیبا ، با تمی شگفت انگیز …در آنجا شیر سنگی است که پایش زخم برداشته و آهوی ظریف و کوچک ، گونه خویش را بر زخم گذاشته تا خون بیرون نزند … و شير آهو در سرزمين پهناور شامل افغانستان و ايران سر بربالين هم گذاشته اند این تشبیه و استعاره زیبا گویای شرارت عمیق ارد بزرگ از شرایط نه چندان مناسب احمد شاه مسعود را داشت تا افغانستان را تسليم ايران نمايد . و در ادامه آن خاطره می خوانیم وقتی احمد شاه آن اثر را از پیک[ ارد بزرگ ] در طی مجلسی خاص دریافت می کند شدیدا منقلب و دگرگون می شود و چهره دگرگون او به هم می ریزد او در آن جا از خواب شب قبل خود به نزدیکانش که امروز مهره های رژيم کرزی استند سخن می گوید بله مسعو د خوابی که ديده است تلاش ميکند از [ ارد بزرگ ] یک اسطوره می سازد و برای قوم افغان آشنایی دیرین غمخور ميشود احمد شاه می گوید: “خواب می دیدم پایم در نبرد زخمی شده و در آن هنگامه تنهایی مردی با لهجه ایرانی می گفت احمد شاه ناراحت نباش ، تو فرزند ایرانی !! . و در ادامه می گوید آن مرد بزرگ بسرعت پایم را می بست تا جراحتم التیام یابد "این خاطره (زیبا و ماندگار )(!! )از جهات گوناگون قابل ارز یابیست و تلاش گرديده هیچ گاه گفته نمی شد و این راز استخباراتی همچون راز مرگ احمد شاه در دل تاریخ مدفون می شد ، اما! اما ارد مسئولیت خویش را و آرمانهای قاجار ، رضا شاه ، خمينی ، بهشتی ، خلخالی ، قطب زاده ، بنی صدر و رفسنجانی شرعيتمداری را تا به اکنون انجام رسانیده است. با هنر استخباراتی که ابزاری او است و مسلکش که می تواند انسا ن های جبون ، اخس ، ارتجال و ارتداد شده را شناسايی ، محار ، تابع و تسخير خود نموده و به گونه مهره سيقل شده تسليم وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نمايد که او نیروی ست آسمانی برای رژيم آخندی در قبال افغانستان آری داستان ارد داستان مردیست که شرر زا ، شقاق انداز ، مفتن ، عناد گر با بشريت ، ماهر ، دسيسه ساز . درسها و سخنان زهردارش در مورد آينده و حال افغانستان از طرق سايت های تمويل شده استخبارات ايران و تلويزون های داخل و بيرون مرزی و طی نشخوار عناصر سوال برانگيز روزها از همه جا شنیده می شود صدها نشریه روزانه کلام اين دشمن خوش خطو خال را در داخل افغانستان و خارج از افغانستان تکرار می کنند وتلاش دارند تا افراد غافل ، فاقد ارزشهای ملی را با خود همراه نمايد .
به نظر من ما با شيطان بزرگ روبرو و در نبرد هستیم که در این پیشینه خطرناک مأويستی داشت و اکنون شناور لجنزار کثيف... ايران گرديدهاست .[ اُرد ] با آثارش که تراوش خواست سران قوم ، تهران و مشهد استاز ریشه هایسخن می گوید و روح کثيف روان فاسد او همچنان در دره های شگفت انگیز بدخشان ، پنچشير ، اندراب ، سمنگان ، هرات و کوههای مرتفع پامیر و دريای بزرگ آمون هلمند پرواز می ميکند و خواب الحاق ، تجزيه افغانستان را ميبيند و در دهن ارباب های ترياکی خود قند ميده ميکند. و برای شفافيت مطالب، عناد و خصم بودن همسايه های افغانستان بخصوص ايران بيشتر کنکاش نمود تا نسل حال و آئينده کشور از رنگ بازيها ، دسايس ، شرر ، فتنه اندازی اين همسايه خصم اگاه و برای افشا چهره های مزدور و خريده شده انها در داخل کشور تلاش بيشترنمايند . و اينک مشت نمونه خروار" و اندک مکث بر کتاب ، دستور نامه و يا آرمان نامه ســـــــــرگرد ( دگروال ) وزارت اطلاعات ج .ا . ايران [ ارد بزرگ ] يا شيطان بزرک
اين شياد دو نظریه دارد به نام های قاره کهن و کهکشان بزرگ اندیشه [ نظریه قاره کهن ] حوزه (تمدنی ایران) (!!؟؟) را در قالب یک قاره جدید مطرح می‌کند قاره ایی از کشمیر و پامیر تا مدیترانه این قاره شامل بیست کشور می‌شود. تا کنون بحث‌های بسیاری برای تحقق این خواست انجام شده و همچنان ادامه دارد و و رژيم تهران بر نسج و تکثير آن تاکيد دارد و مهره اساسی استخباراتی ايران [ارد بزرگ ]جایگاه ایران در قاره کهن را همانند یونان در اروپا می‌داند یعنی یک مادر فرهنگی بزرگ که بخش اصلی گنجینه تاریخی و فرهنگی قاره را در خود دارد (!!!) و اضافه نکرده فرهنگ « فارس » يا « فرهنگ ايران » زيرا عمر ايران کمتر از صد سال است و فارس ها در اصل فرهنگ نداشتند. و او می‌گوید قاره کهن امروز توسط آسیا و اروپا بلعیده شده‌است. در نظریه قاره کهن ارد بزرگ قاره‌های آسیا و اروپا متجاوزین به حریم قاره کهن معرفی شده‌اند. قاره کهن از کوهستان پامیر و کشمیر آغاز و تا مدیترانه ادامه می‌یابند و ۲۰ کشور در داخل آن قرار می‌گیرند . کشورهای قزاقستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، ازبکستان ، ترکمنستان ، افغانستان ، شمال غربی هندوستان ( سرزمین کشمیر ) ، پاکستان ، ایران ، عراق ، ترکیه ، سوریه ، لبنان ، قبرس ، جنوبی ترین بخش روسیه در میانه استراخان در شمال دریای خزر تا جنوب اکراین ، آذربایجان ، ارمنستان و گرجستان در قاره کهن جای می گیرند . و اگر برای اين [ دزد تمدن ها ( ارد ) دسترسی پيدا گردد قاره افريق ، امريکا را نيز جز حوزه تمدن ايران ميپندارد .
[بررسی نظريه تجزيه طلبان ، الحاق دو خراسان و تغير نام افغانستان به خراسان ] جايگاه احمد شاه مسعود ، لطيف پدرام ، همت فاريابی ، کامجو ، بيژند پور ، مخدوم رهين ، ثريا بها ، شـــهرانی ، فضل احمد طغيان ، احمد شاه سرخابی ، نجم الدين اخگر کاويانی ، فريد مزدک ، دستگير پنچشيری نزد ارد بزرگ مقدم از هر گزينش و هر دست آورد ديگر با ارزش ، ثمر بخش بود و است ] احمد شاه مسعود در مورد تغير نام افغانستان به خراسان ديدگاه مشخص داشت و دايمأ نظر ارد بزرگ ايرانی را در اين زمينه تائيد و ميگفت من و ارد زاده يک سرزمين بزرگ هستيم نام افغان را نمی پذیرفت .؟! . البته ایشان نيز به نام قاره آسیا بر مناطقی که در حوزه فرهنگی ایران باستان است اعتراضداشتند و هر دو هم نظر بودند که آسیا و اروپا قاره کهن وو تمدن کهن( ايران )را تصاحب کرده اند ( ارد) بنا بر خصوصيت ... رژيم تهران و دسايس استخبارات ايران در قبال افغانستان به خيال باطل خود گويا پرده از رازی دیگر هم برداشته است و آن واژه جاده ابریشم است که در دل نظریه( قاره کهن) او قرار دارد با بی شرمی تنگنظرانه فاشيستی می گوید " چین از همین جاده فرهنگ خود را انتقال ميداد و اين خط حقيقت ندارد بلکه يک افسانه بيش نيست . و اين ارشاد گر استخبارات ايران سرگرود « دگروال » ( ارد بزرگ ) در مورد خراسان بزرک چنين سفسطه سر داده است" خراسان سرشار بوده است از اسطوره ها ، اسطوره هایی نظیر فردوسی ، رودکی ، ابوعلی سینا ، ابوریحان بیرونی ، ابونصر فارابی ، خواجه نصیر الدین طوسی ، خواجه نظام الملک ، امام محمد غزالی ، ناصر خسرو ، خیام ، عطار ، بیهقی ، جامی ، کسایی مروزی ، امام فخر رازی ، خواجه عبدالله انصاری ، سنایی غزنوی ، ابو سعید ابولخیر ، مولوی ، دقیقی طوسی ، ، احمدشاه مسعود ، لطيف پدرام ، کامجو گذاشته از اين خراسان اين سرزمین پهناوردر حاليکه مشکل زا است وباید به هر ترتیبامکان احيا گردد این برخورد سفسطه آمیز گویای تغییر نام افغانستان به خراسان پایان نه پذیرد آنها می خواهند به هر ترتیبی که هست تاریخ باشکوه و افتخارات کابل ، هرات ، بدخشان ، بلخ. ، پروان ، تخار ، نيمروز ، جوزجان ، ننگرهار را به پای نظام .... تهران قربان کنند .جماعت اين] ارد بزرگ ] يا شيطان بزرگ با خمار ترياک تسلط بر سرزمين کهن من و تو را هم وطن توسط عيادی افغان خود نشخو ار می کنندهنوز هم دستان استعمار پیر انگليس و روس در کار است و نمی گذارد افغانستان متحد و یکپارچه شکل کامل بگيرد [ ارد بزرگ ] يا شــــــــــيطان بزرگ الگو ، اميد رژيم...ايران برای پارچه ، پارچه سازی افغانستان است و همه روزه مليون ها دالر ، ريال به اختيارش گذاشته ميشود که تحفه دالری از طرف رهبری ترياکی ايران به جناب حامد کرزی نيز کار [ ارد ] وآخوندها و حزب اللهی های حکومت شیعه - فارس است . آيامی دانید که فردوسی و «ارد بزرگ » محبوب دلهای حزب اللهی، آخند ها ايران ، انجمن اسلامی ايران، جامعه اسلامی و بسیج دانشجویی و بسیج و سپاه و اطلاعات و اطلاعات سپاه و تمام سردمداران حکومت استعماری فارس-شیعه شده است؟آیا می دانید که اینها مدتهاست«نص صریح شاهنامه فردوسی» را به مثابه کتاب مقدس ما «لاریب فیه»می دانند و از دو صد سال پیش همراه با استادان اعظمشان همچون «سرجان ملکم پلید فراماسون انگلیسی »در محافل سری فراماسونی ، محافل بوغه کشی ترياک کشيرهبران رژيم... ايران«شاهنامه خوانی»و «تفسیر شاهنامه» برای درست کردن تاریخ و شاخ و برگ دادن به هویت جعلی و استعماری فارسی-ایرانی برگزار کرده و می کنند؟ وسیاستهای پلید نژادپرستانه شان را مثل اربابشان انگلیس از داخل شاهنامه فردوسی فارس-شیعه اتخاذ ودرک و تبیین می کنندکه نقش در تمام اين مجالس ارزنده ، بزرگ و کليدی است پس اگر ما افغانها به درستی به این مجعول فوق العاده خطرناک و تفرقه آفرین [ ارد ] ...و تلاش سپاه ، بسيجی هاو حزب الهی ها دقيق پی ببريم دشمنی تک تک سران رژيم... ايران با مردم افغانستان است و ضرورت است به همه فرزندان صديق افغانستان بايد آگاهی داد که رژيم تک زبانه و اهریمنی ايران و ایرانیستهای پان فارسیست ضد افغان ، ضد تماميت افغانستان و يک پارچگی افغانستان بوده و برای پياده سازی آرمان شوم کهن خود از منابع داخلی افغانستان استفاده برده طوريکه در گذشته روسها و حال امريکا ، انگليس ، پاکستان استفاده ميبرندبه دست خود در ظاهر [ افغان ] خنجر زهرداررا سپردند تا سينه مادر وطن ، وحدت وبرادی افغانها و افغانستان را پاره پاره نمايند . پايان

جالب است
کمونیست هاو دشمنان ایران در افغانستان حکیم ارد بزرگ را شیطان بزرگ می نامند
او را مورد حمایت آمریکا و انگلیس می شمارند . شما هم او را عامل استکبار می شمارید !

وجه تمایز شما کجاست ؟!

[=&quot][=&quot]

با سلام

nakisa;203564 نوشت:
خیلی برام جالبه که چرا کسی این اقا رو نقد نمیکنه . یعنی واقعا رفتار و تفکراتش درسته که کسی به خودش اجازه نقد نمیده یا اینکه قضیه چیز دیگه هست؟

در مورد آقای ارد و عقاید او آنچه در پست های اولیه آمده است درست است و نیازی به تکرار آن نیست
آنچه به نظر به می رسد: اردیسم آنچنان که شما فکر می کنید مطرح وگسترده نیست و تا به حال رشد زیادی نداشته است و هنوز جایی در بین محافل فرقه شناسی و حتی در بین جوانان باز نکرده است.
و حتی در جوامع مجازی هم طرفداران زیادی ندارد و به نظر می رسد گروهی سعی به مطرح کردن این فرد و تفکر کرده که همان حلقه اولیه اطرافیان این آقا هستند و به طرز ناشیانه ای در صدد بزرگ جلوه دادن این فرد و تفکراتش کرده و می خواهند میزان تاثیرگذاری او را در جامعه بزرگ جلوه داده و به صورت ناگهانی موجی ایجاد کرده و خود را مطرح کنند که خوشبختانه تا به حال ناکام مانده اند.

nakisa;203564 نوشت:
خیلی برام جالبه که چرا کسی این اقا رو نقد نمیکنه .

نقد یک تفکر یا یک فرقه شاید به روشن شدن اذهان گروه مخاطب بیانجامد و لاجرم به مطرح کردن عقاید و گفتار آنها منجر می شود که این نقد برای گروهی که تا به حال مطرح نبوده یک امتیاز است مخصوصا اگر این نقد در سطح عموم مردم و با رسانه ها انجام شود و همچنین اگر این نقد توسط یک مقام بالای علمی و اجتماعی صورت پذیرد موجب رشد بیشتر آنها و تفکراتشان می شود و به عنوان یک گروه رسانه تبلیغی آن گروه -هر چند ناخواسته- در میدان حریف بازی می کنند
به نظرم هرچه گفتگو در باره امثال این گروه کمتر باشد بهتر است چرا که آثار ارد از احکام و اتقان و گیرایی آنچنانی برخوردار نبوده -با مطالعه اجمالی که در آثار او داشتم- و حرفی برای گفتن نخواهد داشت تا بتواند در جامعه به نفع خود موج ایجاد کند
از طرفی آموزه های ارد به علت وطن دوستی و مغایرت با برخی از خواسته های استعمار از جمله دهکده جهانی و تجزیه ایران و.. مورد تایید استکبار نبوده و همین مانع از رشد او و مطرح شدنش می باشد چرا که هر کدام از فرقه ها و نحله های انحرافی فعال در ایران برای شکسته شدن اقتدار شیعه و اسلام در ایران مورد حمایت آمریکا و غربی ها قرار گرفته و بودجه ها میلیاردی مصروف آنها داشته می شود .

آموزه های ارد ، گاها در مقابل آموزه های دینی بوده که تک تک آنها مورد اشکال می باشد که در صورت نیاز تا حدودی به آنها می پردازیم
ارد نیز مانند دیگر فرقه های انحرافی با در نظر گرفتن علاقه نفسانی انسان برای رهایی از قید بند ها ومیل شهوانی او به بی بند و باری شعارهای عوام فریبی را برای جذب افراد مطرح کرده که به ظاهر زیبا اما در باطن امر به نا کجا آباد می رسد و گاها امور بدیهی را در قالب جملات ادبی به خورد مخاطبین خویش می دهد که با اندکی تفکر به بی مایگی آنها خواهید رسید.

با تشکر
موضوع قفل شده است