تصویر دنیای بعد از ظهور در نظر وذهن شما چگونه است؟؟؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تصویر دنیای بعد از ظهور در نظر وذهن شما چگونه است؟؟؟

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

دوستان آیا تا به حال به این مطلب فکر کرده اید که دنیای بعد از ظهور مولایمان(عج) چه شکل و صورتی از حکومت را دارد ؟

برای شروع مثلا" نحوه ی فعالیت های اجتماعی به چه شکلی تغییر پیدا خواهد کرد ؟ ویا اصولا" ارتباطات اجتماعی دچار چه تحولاتی خواهد شد ؟

ویا مثلا" در عبادات فردی ویا جمعی تغییراتی صورت خواهد گرفت ویا نه ؟ واگر آری ، به چه دلیل ؟ و اگر خیر نیز به چه دلیل ؟

آنچه میگویید مستند به کدام یک از موارد است ؟

1- فتوا واخبار امام معصوم(ع)
2-فتوا واخبار از فقها ومجتهدان وعلماء
3- خواست و دلنوشته ی خود شما

حق یارتان :Sham:

طه;200785 نوشت:
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

دوستان آیا تا به حال به این مطلب فکر کرده اید که دنیای بعد از ظهور مولایمان(عج) چه شکل و صورتی از حکومت را دارد ؟

برای شروع مثلا" نحوه ی فعالیت های اجتماعی به چه شکلی تغییر پیدا خواهد کرد ؟ ویا اصولا" ارتباطات اجتماعی دچار چه تحولاتی خواهد شد ؟

ویا مثلا" در عبادات فردی ویا جمعی تغییراتی صورت خواهد گرفت ویا نه ؟ واگر آری ، به چه دلیل ؟ و اگر خیر نیز به چه دلیل ؟

آنچه میگویید مستند به کدام یک از موارد است ؟

1- فتوا واخبار امام معصوم(ع)
2-فتوا واخبار از فقها ومجتهدان وعلماء
3- خواست و دلنوشته ی خود شما

حق یارتان :Sham:

سلام و درود!

با تشکر از سرکار طه بابت ایجاد این تاپیک مهم

اما اینکه گفته شد تصور ما از دنیای بعد از ظهور چیست؟

خب بعضی از تصوراتی که ما داریم از نهاد و فطرت ما سرچشمه گرفته و در آیات شریف قرآن و روایات وارده از ائمه معصومین (علیهم السلام) نیز مورد تاکید واقع شده است

مثل این:

عصر ظهور، زمان پایان همه نابسامانی ها و بی عدالتی ها و در هم پیچیده شدن بساط ظلم و ستم و براندازی حکومت مستکبران و متجاوزان است.

وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ (انبیاء/ 105)

و در حقيقت در زبور پس از تورات نوشتيم كه زمين را بندگان شايسته ما به ارث خواهند برد

و نیز در زیارت آل یاسین می خوانیم:

الذی یملأ الارض عدلا و قسطا کما ملئت ظلما و جورا

آن کسی که زمین را پر از عدل و داد می کند پس از آنکه مملو از ظلم و جور شده باشد.

واجعلنی اللهم من انصاره و اعوانه و اتباعه و شیعته

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

خب ، تصور من که از خواست و دلنوشته ی خودمه همونور که گفتید منبعش کجاست ..... این است که تمام دنیا یک پارچه میشه ، روابط اجتماعی بسیار خوب میشه و خوبی در اوجش قرار گرفته میشود ، اما بازم به نظرم تا انسان هست بدی هم هست ، چون اگر بدی نباشد خوبی معنا پیدا نمی کند !

پس بنظرم در اون موقع هنوز بدی وجود خواهد داشت اما درصد پاکی و نیکی بیشتر است و فکر کنم که یک حکومت ، شاه یا خلیفه یا هر چیز دیگری بوجود نخواهد آمد و همان کشور های قبلی ولی ایندفعه با افراد خوب .

اما فکر می کنم این وضعیت طولانی مدت باشد و قیامت دقیقا نزدیک به ان رخ ندهد ، چون انسان هنوز کشفیاتش راجع به این دنیای بزرگ و این جهان تمام نشده ، خب خدا حتما دلیل محکمی داشته برای اینکه این جهان را اینقدر بزرگ آفریده ! خب وگرنه می توانست فقط یک کهکشان باشه و یک کره و انسان ها در ان زندگی می کردند و هیچ شرایطی فراهم نمی توانست بشود تا انسان ها بیرون از کهکشان را بفهمند !

من اصلا نمیتونم تصورشو بکنم ولی امیدوارم اون دوره رو بتونم تجربه کنم.

موضوع قفل شده است