صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اصلاح فرهنگ غلط مصرف مصنوعات خارجي

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

سال توليد ملي , حمايت از كار و سرمايه ايراني

با سلام

تقاضا دارم نظرات خود را در اين رابطه ذكر نماييد .

گام اول :
    چرا بايد فرهنگ مصرف مصنوعات خارجي را اصلاح كرد ؟

يك ملت وقتى در راه درست، با هدايت صحيح و با بصيرت، ايستادگى و استقامت ميكند، هيچ قدرتى در مقابل او تاب مقاومت ندارد. (حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای )
    ویرایش توسط vahid_barvarz : ۱۳۹۱/۰۱/۱۰ در ساعت ۱۶:۴۸

2. صلوات

3.  

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

با سلام

تقاضا دارم نظرات خود را در اين رابطه ذكر نماييد .

گام اول :

يك ملت وقتى در راه درست، با هدايت صحيح و با بصيرت، ايستادگى و استقامت ميكند، هيچ قدرتى در مقابل او تاب مقاومت ندارد. (حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای )
    سلام با حرفاتون یکم مخالفم .

دولت اگر به اینجا برسه که بهتره مردم از اجناس داخلی استفاده کنن خیلی راحت جلوی ورود مصنوعات خارجی به داخل ایران رو میگیره . دولت بر این باوره که مردم دنبال جنس اولا ارزران ثانیا کیفیت خوب هستند و کاری با ایرانی یا خارجی بودن آن ندارند .

دولت بعضی وقتا مثلا تو ایام عید تصمیم میگیره میوه خارجی وارد کنه و ... اینا یه سری مصلحت داره ... که فکر میکنم حداقلش من نمیتونم ازش سر در بیارم .

بهتره به نظر من اصلا بهش فکر نکنیم . و چیزای بهتر و ارزان قیمت تر رو انتخاب کنیم .

5. صلوات

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن ایلخانی نمایش پست ها

دولت اگر به اینجا برسه که بهتره مردم از اجناس داخلی استفاده کنن خیلی راحت جلوی ورود مصنوعات خارجی به داخل ایران رو میگیره . دولت بر این باوره که مردم دنبال جنس اولا ارزران ثانیا کیفیت خوب هستند و کاری با ایرانی یا خارجی بودن آن ندارند .

دولت بعضی وقتا مثلا تو ایام عید تصمیم میگیره میوه خارجی وارد کنه و ... اینا یه سری مصلحت داره ... که فکر میکنم حداقلش من نمیتونم ازش سر در بیارم .

بهتره به نظر من اصلا بهش فکر نکنیم . و چیزای بهتر و ارزان قیمت تر رو انتخاب کنیم .
    ممنون از نظر واقع بينانه شما .

دولت يك بخشي از جامعه است كه كارش تصويب و اجراي مواردي در راستاي تقاضاي مردم ميباشد . دوستان بنظر شما اگه ما واقعا توليدات خارجي نخريم و بهترين جنس ايراني كه قيمتشم مناسب باشه بخريم باز دولت ميتونه جنس خارجي وارد كنه ؟اگه ما تقاضا ارائه نديم واسش سودي داره كه واردات داشته باشه ؟ قدرت مردم (به همراه رهبر كه بخشي از مردم محسوب ميشه) بيشتر هست يا دولت ؟

* مبارزه، مبارزه‌ى همتها و عزمها و اراده‌هاست. هر طرف اراده‌ى قوى‌ترى داشته باشد، او غالب است.(آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای)

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_barvarz نمایش پست ها

گام اول :

بازار ایران در حالی در قبضه محصولات و کالاهای داخلی قرار دارد که متاسفانه فرهنگ غلط استفاده از کالای خارجی و ارجحیت آن نسبت به مشابه داخلی، همچنان بین قریب به اتفاق مردم کشورمان رایج است و کمتر متوجه تبعات منفی و پیامدهای ناگوار عدم توجه به مصرف کالای تولید داخل هستیم. از انواع لوازم خانگی گرفته تا انواع اقلام بهداشتی و آرایشی و خوراکی و...، در هنگام انتخاب مردم، نوع خارجی آن در اولویت است و اگر نتوانستیم از پس قیمت آن بر آییم، آن گاه به سراغ مشابه داخلی آن می رویم. در صورتی که خوب می دانیم که محصولات داخلی به جهت کیفی، دست کمی از انواع خارجی آن ندارند (!!! ؟؟؟) ، مگر در برخی اقلام لوکس و غیر ضروری زندگی، که نبود آنها نیز لطمه به گذران زندگی وارد نخواهد کرد

منبع : refah.ir

با مصرف كالاي ايراني به كار و سرمايه ايراني كمك ميكنيم تا هم سرمايه گذاري بيشتر بشه هم اشتغال ايجاد بشه
    ویرایش توسط vahid_barvarz : ۱۳۹۱/۰۱/۰۶ در ساعت ۱۶:۴۳

8. صلوات

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

سلام جناب وحید خان !!!
    به شدت با حرف شما مخالفم . دولتمردان به دنبال این هستند که مردم به سمت استفاده از کالای خارجی برن تا کالای داخلی .

چرا !!!!

فرض کنید شما دولت هستید .

یک کیلو گوجه فرنگی برای مزرعه دار میوفته 100 تومان . میاد و اونو تو بازار با هزار دلال بازی میفروشه کیلویی 1000 تومن ... دولت چقدر سود کرده ... هیچی ... صفر تومان .

یک کیلو گوجه فرنگی زمانی که بخواهد آن را وارد کند برای دولت چقدر تمام میشود . 30 تومان ... و اونو تو بازار بدون هیچ دلالی میفروشه کیلویی 1000 تومن .... دولت چقدر سود کرده .... 970 تومن .

ولش کن ... بخوام دلیل بیارم زیاده ... خود دولت از خداشه که خیلی از محصولات رو وارد کنه ...
    ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۱/۰۶ در ساعت ۱۶:۳۵

10. صلوات

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

تعجب

سلام جناب وحید خان !!!
    به شدت با حرف شما مخالفم . دولتمردان به دنبال این هستند که مردم به سمت استفاده از کالای خارجی برن تا کالای داخلی .

چرا !!!!

یک کیلو گوجه فرنگی برای مزرعه دار میوفته 100 تومان . میاد و اونو تو بازار با هزار دلال بازی میفروشه کیلویی 1000 تومن ... دولت چقدر سود کرده ... هیچی ... صفر تومان .

یک کیلو گوجه فرنگی زمانی که بخواهد آن را وارد کند برای دولت چقدر تمام میشود . 30 تومان ... و اونو تو بازار بدون هیچ دلالی میفروشه کیلویی 1000 تومن .... دولت چقدر سود کرده .... 970 تومن .

ولش کن ... بخوام دلیل بیارم زیاده ... خود دولت از خداشه که خیلی از محصولات رو وارد کنه ...
    لطفا بیشتر توضیح بدید چون در قانون اساسی ایران، تأکید شده است که اقتصاد ایران باید به مرحله خودبسندگی و استقلال برسد و از وابستگی رهایی یابد. راه‌حل قانون اساسی در این مورد، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی منطبق با نیازهای عمومی‌است.

دولت اجازه انجام همچین کاری نداره . البته قصد دفاع از دولت را ندارم و فقط از نظر قانون اساسی گفتم . وگرنه شاید سندی هم ارائه بشه که بله دولت از واردات سودی میبره که خلاف قوانین هست که در این صورت باید این سند برسی بشه و حتی از مراجع قانونی پیگیری بشه .

12. صلوات

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

لطفا بیشتر توضیح بدید چون در قانون اساسی ایران، تأکید شده است که اقتصاد ایران باید به مرحله خودبسندگی و استقلال برسد و از وابستگی رهایی یابد. راه‌حل قانون اساسی در این مورد، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی منطبق با نیازهای عمومی‌است.

دولت اجازه انجام همچین کاری نداره . البته قصد دفاع از دولت را ندارم و فقط از نظر قانون اساسی گفتم . وگرنه شاید سندی هم ارائه بشه که بله دولت از واردات سودی میبره که خلاف قوانین هست که در این صورت باید این سند برسی بشه و حتی از مراجع قانونی پیگیری بشه .
    خیلی هست . خیلی ... چون جزو قوانین هست که بحث سیاسی با موضوعیت خاض ممنوع هست نمیتونم در موردش بحث کنم . یه بار مناظره احمدی نژاد با محسن رضایی رو ببین یه 40 50 تایی پیدا میکنی .

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

آفات اجتماعی
    يكى از آفات موجود اجتماعى ما كه ريشه‌ى آن، ميراث دوران طاغوت و دوران ظلمانىِ گذشته است، همين است كه افراد، دلبسته‌ى به توليدات بيگانه باشند. يك وقت توليد داخلى نداشتيم؛ يك وقت توليد داخلى، توليد غير قابل مصرفى بود؛ امروز اينجورى نيست؛ امروز توليدات داخلى، توليدات مرغوب و مطلوب است. در عين حال يك عده‌اى خوششان مى‌آيد كه بگويند فلان نشان خارجى روى لباسشان هست يا روى وسيله‌ى خوراكى‌شان هست؛ اين يك بيمارى است؛ اين بيمارى را بايد علاج كرد. اين كار، توجه نكردن به اين است كه ما در اين مملكت داريم زندگى ميكنيم و از نعمتهاى الهى بر اين كشور داريم برخوردار ميشويم. آن وقت پولى را كه در اين كشور به دست مى‌آوريم، ميريزيم توى جيب يك كارگر خارجى، به زيان يك كارگر داخلى. اين معنايش اين است كه ما به نياز داخل، به كارگر داخل كه دارد زحمت ميكشد و جنس توليد ميكند، بى‌اعتنائى ميكنيم، ميرويم سراغ كارگر خارجى. اين خيلى عادت بدى است. در سال جهاد اقتصادى، به نظر من يكى از قلمهاى مجاهدت اقتصادى مردم اين است كه بروند سراغ كالاى ساخت داخل؛ آن را بخواهند. البته اين طرف قضيه هم اين است كه كالاى ساخت داخل بايستى قانع‌كننده باشد؛ بايستى دوامش، استحكامش، مرغوبيتش جورى باشد كه مشترى را قانع كند؛ اين هر دو در كنار هم، يك كار لازم و واجبى است.

بیانات آقا در دیدار هزاران نفر از كارگران سراسركشور

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_barvarz نمایش پست ها
    تحريم هاي اقتصادي

يكي ديگر از اهداف اصلاح اين رفتار اجتماعي گذر از تحريم هاي نا عادلانه اقتصادي عليه ايران ميباشد . تحريم هايي كه بايد تبديل شود به فرصت .

نوشته
    187
    حضور
    3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1169

ما امسال شعارمون و هدفمون تولید ملی هست. ولی این با خودکفایی فرق داره. دولت ها معمولا خودکفایی رو هدف نمیدونن. اگر خودکفایی هدف بود، صحبت شما هم درست بود و راحت جلوی واردات گرفته میشد. دولتها دنبال تخصص هستن.
    این مصلحت هایی هم که میگید همینه.
    شما فرض کنید هدف خودکفایی باشه. هیچ کشوری به هاین هدف دست پیدا نمیکنه. به دست اوردن یک چیز مستلزم از دست دادن یه چیز دیگه است.

سلام جناب وحید خان !!!

چرا !!!!

هیچ دولتی به دنبال این وضعیتی که شما توصیف میکنید نیست. این میشه وابستگی. بخصوص جمهوری اسلامی اینو نمیخواد. چون یکی از راههای سلطه استعمار، وابستگی اقتصادی هست. لن یجعل الله الکافرین علی المسلمین سبیلا
    کشور اسلامی با کشورهای دیگه وارد معامله میشه. ولی یک معامله عادلانه.

مادر چـــــه مادری بود
    می گفت پشت آن در
    صد فاطمـــــــــه فدای
    یـک تار موی حـــــــیدر

17. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری