ما منتظران ظهور منتظر کیستیم؟

تب‌های اولیه

55 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ما منتظران ظهور منتظر کیستیم؟

سلام
آیا ما ایرانی ها که خود را شیعه و منتظر مهدی می دانیم توانسته ایم تاکنون جامعه خود را با تمام حقایقی که کشور ما شما می بینید یک جامعه منتظر بنامید؟
چرا؟

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

نخواستم موضوع جدید ایجاد کنم به نظر میرسد این موضوع برای مقصود بر اینکه ببینیم ان مولایی که ما در ذهن وقلب خود منتظرش هستیم ومرتبا" دم از انتظار ظهورش را میزنیم ، کیست ویا بهتر بگویم از نظر هرکدام از ما دارای چه خصوصیاتی است ویا باید باشد ؟ دقت کنید منظور نظر وعقیده و تصور شخصی خودمان از آقا امام زمان (عچ) میباشد .

حق یارتان :Sham:

omid_rch;200440 نوشت:
آیا ما ایرانی ها که خود را شیعه و منتظر مهدی می دانیم توانسته ایم تاکنون جامعه خود را با تمام حقایقی که کشور ما شما می بینید یک جامعه منتظر بنامید؟ چرا؟

سلام به شما

به طور صد در صد نمیتوانیم بنامیم، چون...
ایرانی که سالهای سال در دست بیگانگان به ویرانی کشیده شده چطور در عرض فقط سی و خورده ای سال که از پیروزی انقلاب اسلامی میگذرد توقع جامعه ی منتظر را ازش دارید؟
این را باید دانست خراب کردن راحت است اما آباد کردن وقت زیادی میخواهد و ما ایرانی ها هم به لطف خداوند و دعای خیر امام زمانمان که همیشه همراهمان بوده خواهیم توانست آهسته آهسته به هدفمان دست پیدا کنیم.

ان شاء الله

طه;200790 نوشت:

نخواستم موضوع جدید ایجاد کنم به نظر میرسد این موضوع برای مقصود بر اینکه ببینیم ان مولایی که ما در ذهن وقلب خود منتظرش هستیم ومرتبا" دم از انتظار ظهورش را میزنیم ، کیست ویا بهتر بگویم از نظر هرکدام از ما دارای چه خصوصیاتی است ویا باید باشد ؟ دقت کنید منظور نظر وعقیده و تصور شخصی خودمان از آقا امام زمان (عچ) میباشد .

شمايل و صفات امام زمان (عج) از نگاه معصومین:

اوصاف آن حضرت با دقت تمام از زبان پيامبر (ص) و ائمه (ع) بيان شده است . شايد فلسفه اين امر بدان جهت بوده که با ذکر اين اوصاف جلوي هر کسي را که قصد داشته ادعاي مهدويت بکند ، بگيرند . چرا که مساله ظهور امام مهدي در آخرالزمان يکي از ضرورتهاي ديني هم شده بود . و از آنجا که فراهم آمدن تمام اين صفات و ويژگيها ، که در روايات اسلامي ذکر آنها رفته ، در شخص مدعي مهدويت امکان ناپذير است بنابراين باعث مي شود تا دروغ او پيش مردم فاش شود .

سلام بر بقیة الله الاعظم و منتظرانش

درباره اوصاف آن حضرت چنين آمده است :
1- رسول خدا (ص) اوصاف حضرت مهدي را چنين مي فرمايد : «مهدي از من است ، او بلند پيشاني است و داراي بيني باريکي است که ميانش اندک برآمدگي دارد . مهدي از فرزندان من است . چهره اش چون ماه تابان است . چشمان گردي دارد . رنگش ، رنگ عربي و بدنش ، بدن اسرائيلي است . صورتش مثل دينار (گرد و سرخ) است . دندانهايش چون اره (تيز و بران) و شمشيرش چون سوزش آتش است».

منبع : کتاب «يوم الخلاص» نوشته کامل سليمان صفحه 51

2- امام علي (ع) نيز در توصيف حضرت قائم چنين مي فرمايد :
«مهدي ديدگاني مشکي دارد و موهايي پر پشت . او داراي چهره سرخ و پيشاني نوراني است . صاحب خال و علامت است . عالمي است غيور که اخبار گذشتگان را داراست . ساحت و درگاهش از همه شما گشاده تر و دانش او را تمام شما افزون تر و بيش تر از همه شما به جاي آرنده صله رحم است . به مرغ (که در آسمان پرواز مي کند) اشاره مي کند و در دستش فرو مي افتد ، و شاخي (خشک) در زمين مي کارد ، سبز مي شود و برگ مي آورد».

صورت حضرت
در روايات در وصف چهره و صورت حضرت مهدى (ع) چنين آمده است: سيمايى چون ماه تابان دارد و چهره اش گرد و درخشان است. (1) پيشانى باز و نورانى، بينى كشيده و باريك دارد (2) چهره ای چون دينار گرد وگلگون است. (3) ديدگانش سرمه كشيده، محاسن مباركش پر مو و برگونه راست او خالى جذاب است. (4)

1. بحار الانوار ج50 ص 78 منتخب الاثرص 185.
2. كشف الغمه ج 3 ص 259 بحار الانوار ج 51 ص 80 و 90.
3. بحار الانوار ج 1 5 ص 77 الزام الناصب ص 139.
4. کشف الغمه ج 3 ص 260.

سلام دوست عزیز.
چرا غربیها فیلم مهدی و ظهور و ارباب حلقه ها که در ان از مهدی ذکر شده صحبت میکند.به طوری که او امام مهدی را بهتر از ما میشناسد.
در احادیث امده که مهدی(ع)فردی جوان است اما به دلیل غم و اندوه از گناه شیعیان پیر شده.
در فیلم ارباب حلقه ها او را پیر میبینیم.در احادیث امده بر روی صورتش خال داردومیبینید که در فیلم خال درد.چرا اونها مهدی رو بهتر از مامیشناسند؟
بابا غربیها اونقدر عشق و حال هوس و شهوت خود را انجام داده اند.تازه به این پی برده اند که باری این ها افریده نشده.بخاطر همین دستشو میاره بالا میگه یکی بیاد منو نجات بده.نگاه آخرالزمان اینجوریست.دوستان دست در دست هم دهید از این ریسمن الهی خارج نشویم.فقط یادتان باشد ما از یک پدریم.
اگه همه بفهمند ما از یک پدر به وجود امده ایم دیگر نه جنگی نه دروغی و... از بین میروند.
غیر از این است؟

با سلام
ما امام زمانمان را فراموش کرده ایم چرا باید فراموش کنیم که ما هنوز امامی هم داریم بابا بیاییم امامون رو بیشتر بشناسیم بیشتر خودمون رو برای فرجش آماده کنیم بیشتر خودمون رو آزاده کنیم خود مون رو از متعلقات رهایی بدهیم ایا این دنیا ارزش داره که خودمون اسیر دنیا کردیم بیایم یه خورده هم به فکر اون دنیا مون باشیم
بیایم دنیا رو آماده ای ظهور کنیم تا همه ی ما دوباره به بهشت برین راه پیدا کنیم
آقایون و خانوم ها تعلل و بهانه جویی دیگه بسه یه خورده به خودمون بیایم که دیگه ما صاحبمون رو می خوایم>>>>>>>.........

بیایید و بنشینیم ببینیم این امام ها که اومدن بالفرض که می گذاشتند خلافت رو تو دست بگیرند خوب اونموقع چه اتفاقی می افتاد؟

ما همه عمر گفتیم منتظریم حال که منتظریم آیا این انتظار به سر خواهد رسید و ما هم در این دوران خواهیم توانست پیشوای خود را ببینیم

ما به عنوان شیعه و منتظر ظهور تا الا چه کار کردیم؟
لطفا پاسخ بدهید/

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

چه جالب که چهره ی ایشان رو به این صورت توصیف کرده است . من که نقاشم ! چه خوب، یک امتحانی می کنم و از این توصیف ها چند طرح از چهره مبارک اماممون می کشم

یک چیزی ، کاربر محترم abolfazl_atoo اون حرفتون درباره فیلم ارباب حلقه ها . نمی خوام بحث رو منحرف کنم اما لازمه که بگم ... این فیلم بر اساس داستان ارباب حلقه ها در مجموعه های داستانی تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) می باشد . که تقسیم میشه به سیلماریلیون ، بچه های حورین ، ارباب حلقه ها ، هابیت و خیلی داستان های دیگه که عمرشو گذاشت سر نوشتن اینا و حتی بعضی ها نا تمام ماند و مرد .
من نمی دونم چرا این وصله رو چسبوندین به اون فیلم که چنین شخصیتی من در اون نمی بینم ! اگر منظور گاندولف هست که اگر شما کتاب هایی که نوشته است رو بخونین کاملا متوجه میشین که گاندولف کی هست از کجا اومد و .... و تمامی اون شخصیت ها از شروعشون تا آخر .... همه هست ، می تونی راحت بخری و بخونید .
از این به بعد بدون آگاهی و ازروی بعضی نقد های الکی از روی فیلم ها توسط ما ایرانیا ، نیاییم قضاوت کنیم فلان فیلم بیسار طوره ...

والا سوال شما خیلی آسونه آقای امید ، هیچی ! ما هیچی نکردیم ، فقط زانوی غم بقل کردیم و هی دعا می کنیم که او بیاد ! ..... خیلی ساله که چنین هست .... و اینکه بیشتر افرادی که در این ملت هستن و میگن به ظهور امام زمان اعتقاد دارن ، اندازه صفر درصد هم اعتقاد قلبی به این موضوع ندارند . تا یه چیزی پیش بیاد همه اعتقادشون رو فراموش می کنن . مثلا ماجرای 2012 افرادی که من میشناختم و ادعای معتقد بودن می کردن میگفتن که شاید اتفاقی بخواد بیوفته ! منم فقط بهشون می خندیدم و میگفتم ول کن این چرت و پرتارو 2012 چیه ... مسخره بازی وسیاست کثیفه .

خلاصه ، واسه درخواست از امام که بگیم بیاد ، نباید بشینیم و سخنرانی کنیم و شعار بدیم و چه میدونم از این کار های کلیشه ای که بعضی ها هم از توش نون در میارن ، انجام بدیم ! نه اینا خوب نیست . باید در عمل ثابت کنیم و از ته دل ایمان بیاریم ، ایمان بیاریم و کار درست بکنیم ، ایران رو خوب کنیم ... کشور های دیگر رو به دین خودمون دعوت کنیم ... تبلیغات درست . (با جنگ و ... هیچی درست نمیشه)

omid_rch;307034 نوشت:
ما به عنوان شیعه و منتظر ظهور تا الا چه کار کردیم؟
لطفا پاسخ بدهید/

هیچ کار فقط غر غر که مهدی بیا درحالی که خود ما باید قدم اصلی را برداریم تا شیعه واقعی باشیم اکثریت کاری نمیکنند وفقط غر میزنند.

تفکری که اشتباهن در ذهن نقش بسته اینه که میگیم مهدی بیا

ولی کاملا اشتباه است باید بگویم اماده ایم بیا .

یعنی اینکه ما از کوفه درس گرفتیم و آماده هستیم ولی ببینید چندین ساله عزاداری میکنیم ولی درس نگرفتیم هنوز

باز همان همان مردم هستیم که اگر بیاید امام خود را شهید خواهیم کرد و خداوند این را میداند و ظهوری اتفاق نیفتاده

مردم به این اصل دقت کنن باید شبو روز خود را سرزنش کنن که چرا عوض نمیشیم .

چرا غرق تجملات دنیوی هستیم و اصلا فکر نمیکنیم به ظهور چه برسد به اینکه از بیقرتی خود به کوهها و بیایان ها بزنیم.

خلاصه وار گفتم باید بدانید حکومت عدل خواستن مرد میخواهد .

islamdoost;307050 نوشت:
هیچ کار فقط غر غر که مهدی بیا درحالی که خود ما باید قدم اصلی را برداریم تا شیعه واقعی باشیم اکثریت کاری نمیکنند وفقط غر میزنند.

آره وجدانن فقط غر و غر و غررررررررررررررررر
همین طور شدیم همش ادعای انتظار فرج داریم تا خود انتظار حقیق رو پیش خودمون اصلا به خود کلمه ی انتظار دقت نمی کنیم ببینیم انتظار اصلا مفهومش چیه تا بعد ببینیم که منتظر کیه و وظیفه اش چیه.
مثلا میری تو یک مجلس عزاداری همش مداحه میگه آقا میدونم اینجایی میدونم الان توی مجلس مایی بدون اینکه اصلا به جای این حرفها بیایم بنشینن یه فکری کنن که چطور میشه جامعه رو منتظر و در حال انتظار کنن بیان به هممون بگن برای چی باید منتظر باشیم که بیان ؟
مثلا اگر ما منتظر مهمانی باشیم و دیدیم که نیومد پیگیری نمی کنیم و یا زنگی تلفنی نمی زنیم بگیم چرا نیومدید یا بالاخره یک ردی از اون کس هایی که ما منتظر شونیم نمی گیریم که چرا نمی آن .
پس ما دیگه از انتظار خسته شدیم باید زنگ بزنیم و پیگیری کنیم که آقا کجاییییییییییییی
مگه نه.............

kamran;307047 نوشت:
به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

چه جالب که چهره ی ایشان رو به این صورت توصیف کرده است . من که نقاشم ! چه خوب، یک امتحانی می کنم و از این توصیف ها چند طرح از چهره مبارک اماممون می کشم

یک چیزی ، کاربر محترم abolfazl_atoo اون حرفتون درباره فیلم ارباب حلقه ها . نمی خوام بحث رو منحرف کنم اما لازمه که بگم ... این فیلم بر اساس داستان ارباب حلقه ها در مجموعه های داستانی تالکین (john ronald reuel tolkien) می باشد . که تقسیم میشه به سیلماریلیون ، بچه های حورین ، ارباب حلقه ها ، هابیت و خیلی داستان های دیگه که عمرشو گذاشت سر نوشتن اینا و حتی بعضی ها نا تمام ماند و مرد .
من نمی دونم چرا این وصله رو چسبوندین به اون فیلم که چنین شخصیتی من در اون نمی بینم ! اگر منظور گاندولف هست که اگر شما کتاب هایی که نوشته است رو بخونین کاملا متوجه میشین که گاندولف کی هست از کجا اومد و .... و تمامی اون شخصیت ها از شروعشون تا آخر .... همه هست ، می تونی راحت بخری و بخونید .
از این به بعد بدون آگاهی و ازروی بعضی نقد های الکی از روی فیلم ها توسط ما ایرانیا ، نیاییم قضاوت کنیم فلان فیلم بیسار طوره ...

والا سوال شما خیلی آسونه آقای امید ، هیچی ! ما هیچی نکردیم ، فقط زانوی غم بقل کردیم و هی دعا می کنیم که او بیاد ! ..... خیلی ساله که چنین هست .... و اینکه بیشتر افرادی که در این ملت هستن و میگن به ظهور امام زمان اعتقاد دارن ، اندازه صفر درصد هم اعتقاد قلبی به این موضوع ندارند . تا یه چیزی پیش بیاد همه اعتقادشون رو فراموش می کنن . مثلا ماجرای 2012 افرادی که من میشناختم و ادعای معتقد بودن می کردن میگفتن که شاید اتفاقی بخواد بیوفته ! منم فقط بهشون می خندیدم و میگفتم ول کن این چرت و پرتارو 2012 چیه ... مسخره بازی وسیاست کثیفه .

خلاصه ، واسه درخواست از امام که بگیم بیاد ، نباید بشینیم و سخنرانی کنیم و شعار بدیم و چه میدونم از این کار های کلیشه ای که بعضی ها هم از توش نون در میارن ، انجام بدیم ! نه اینا خوب نیست . باید در عمل ثابت کنیم و از ته دل ایمان بیاریم ، ایمان بیاریم و کار درست بکنیم ، ایران رو خوب کنیم ... کشور های دیگر رو به دین خودمون دعوت کنیم ... تبلیغات درست . (با جنگ و ... هیچی درست نمیشه)

من مندیل به سر می شناسم که به خاطر پول میاد مجالس سخنرانی حسین این چه انتظار فرجی پ
ای مندیل به سر تو چه دانی که عرفا چه گویند که آیی به ره عرفا و قد قد کنی و تخم ننهی.
آنکس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از زمره ی گردون بجهاند
اره اینجوریه مندیل به سری که اینجورییه باید با همون مندیلش خفش کرد.
دنیای ما شده پولو پولو پول که از دست پول راحت می شیم که همه ما رو حتی از ایرانتیمون جدا کرده چه برسه به دین داری و بقیه قضایا

آقا شما میگین ما چطوری تک نفری و فقط با قوه وجودی خودمون می تونیم یک نظری که می دونیم درسته رو و توی دین ما مطرج شده و قطعا می دونیم درسته به گروهی که هیچ نظری در را بطه با اعتقاد درست شما ندارن متوجه کرد.
مثلا همه جهان حالا هر کشوری به یک سری اعتقاد دینی خودشون پایبندن ولی تئی کشورمون این پایبند خیلی خیلی کمه من مطمئنم که اکثریت قریب به اتفاق هیچ ایمان قوی و اعتقاد قلبی ندارند چون هر وقت روز عزاداری امام حسین میشه تا خود 1 ساعت مونده به فردا که وارد محرم بشیم آهنگ مستی و حمیرا گوگوش گوش میده فرداش هم که محرمه مداحی گوش میده خر همون خره ولی پالونش عوض شده مثلا توی ماشینش با صدای بلند ترانه حمیرا گوش میده فردا که محرم شد با صدای بلند ماشینش مداحی گوش میده این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی ایمان کم ما. ایرانی ها
پس باید چه کرد ؟
کار اساسی
کار اساسی از دست من نوعی بر نمی آد
از دست کی بر می آد؟
مسئو لین محترم
مسئو لین کیان ؟
همین ما ها
همین ما ها کی ایم؟
همین کسایی که وقتی دنیا اومدیم کسی در رابطه با دینمون چیزی بهمون توجیه نکرده همین طور هررکی اومدیم تا شدیم 20 ساله
خارجی جماعت بچه اش از کوچیکی توجیه دینی میشه ولی ما نه .
دیگه بسه تا بعدن

من از اشکی که میریزد زچشم یار میترسم
از آن روزی که اربابم شود بیمار میترسم
رها کن صحبت یعقوب و دوری و غم فرزند
من از گرداندن یوسف سر بازار میترسم
همه گویند این جمعه بیا اما، درنگی کن!
از اینکه باز عاشورا شود تکرار میترسم
تمام عمر خود را نوکر این خاندان خواندم
از آن روزی که منصب میشود تکرار میترسم

سلام
یادمه تویه مجلسی ازرسول الله(ص)روایتی خوانده شدکه می فرمود:
«من حال شیطان(ابلیس لعین)رادیدم که بسیارضعیف ولاغربود
وهمینطورتصویراورادرآخرالزمان دیدم که بسیارقوی وچاق شده بود»

ائمه ی اطهار(ع)می خواهندبه مابفهمانند،هرگناهی که انجام می دهیم دقیقاً برابراین است که شیطان رابرای انجام بهترکارهاوفتنه های خودیاری می کنیم یعنی درواقع هرگناه باعث قدرت گرفتن آن موجودخبیث می شودوبالعکس
وهمینطورانجام هرکارخوبی باعث قدرت گرفتن امام زمان روحی له الفدا می شود

این راهیچ گاه فراموش نکنید،جهان درطول تاریخ میدان نبردحق وباطل بودومی باشد
دنیای ماعرصه ی نبردامام زمان وشیطان است ودراین جنگ جهانی وتمام عیارهرکدام برای خودیارانی دارند
شایدیارانشان باهم درارتباط باشند ولی این دوشخصیت جهانی واسطوره ای باهم هیچ ارتباط فیزیکی ای ندارند
البته این جنگ بزرگ خارج ازمحدوده ی تفکری ماست به عبارتی این یه جنگ کیهانی وروحانی است واصلاً لزومی به جنگ امروزی وخون ریزی و... نیست

مابارهاشاهداین بودیم که حضرت حجة بن الحسن (ع)توسط توقیعات شریفشان ازمامی خواهندتابااعمال صالح ایشان رایاری کنیم تابهتروزودتربتوانندماراازاین معرکه خلاصی دهند

پس دوستان،مابااعتقادات صحیح وایمان راسخ وانجام کارهای خوب امام زمان رایاری می کنیم وباافکارواعمال بد،شیطان راودیگرهیچ مهم نیست که ناممان راچه بگذاریم(شیعه یاشیطان پرست ویا...)پس ازاین مطلب درمی یابیم که دیگرهیچ کسی نمی تواندادعای بی طرفی کند،تمام انسان هابه نحوی دراین نبردعظیم دخیلند،حال شماراه خودراانتخاب کن که دراین انتخاب آزادی چون انتخاب حق انسانیت شماست ولی این رابدان که این انتخاب چندان دشوارنیست چون دوگروه اساسی بیشتردردنیانیستند حق یاباطل

حتماً این روایت پیامبرراهم شنیده ایدکه می فرمایند:
«چه بسادرآخرالزمان مردم صبح مؤمنندوشب کافر»

این به معنای آن است که افکارورفتارمانشان دهنده ی مؤمن بودن ویاکافربودن مااست نه آن برچسبی که به خودمی زنیم
هروقت باافکارورفتاروگفتارنیک خودبه یاری امام زمانمان شتافتیم قطعاً مؤمن هستیم
ولی اگرباافکارورفتاروگفتارشوممان خواه یاناخواه به یاری شیطان شتافتیم پس بدانیم که کافرهستیم

پس دراین صورت یاران شیطان اززیانکارانند
طبق گفته ی قرآن

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم
وَالعَصر قسم به زمان(عصرظهور)
إنَّ الإنسانَ لَفی خُسر هماناکه انسان هادرزیانند
إلّا الَّذینَ أمَنواوَعَملواالصالِحات مگرآنهایی که ایمان آوردندوکارهای نیک انجام دادند
وَتَواصَوابِالحَقِّ وَتَواصَوابِالصَّبر وهمه رابه حق وصبردعوت کردند

پس یقین داشته باشیدکه برای نجات بشریت شماهم سهیم هستید،خواه یاناخواه
واگرانسان های پاک وهمینطورپندارهاوکردارهاوگفتارهای نیک بیشترشود،زودتربه این امرشریف خواهیم رسید

اوباانرژی های منفی شیطانی وبت های ساخته شده در ذهن های بشروبامیلیون هامیلیون سربازدشمن به تنهایی درحال نبرداست
کاراوازکارهرپیامبروامامی سخت تراست
آیاماهنوزهم نمی خواهیم به یاریش بشتابیم

پس پیش بسوی نیکوکاری برای یاری پدرمهربان نیکوکاران(مهدی عالم)
بااعمال صالح،همراه انسان های صالح پیش بسوی اباصالح(عج)

آری،این رازبزرگ فرج است
همه باهم یاری کنیم
تااین یگانه پادشاه عالم دراین نبردپیروزشود
وهرچه زودتربه تاج وتخت عدالتش برسد

اللهم العجل لِولیک الفرج

به نام خدا
ببخشيدا شما هم كه داريد غر ميزنيد:Gig:
ما بايد از خودمان شروع كنيم و جامعه را درست كنيم
بگيد براي اينكه جامعه درست بشه چه كرديم ريا نميشه بگيد تا بقيه هم الگو بگيرن. من هيچ كاري نكردم!!!!
حداقل ايرادات بگيد تا دچارشون نشيم
با تشكر

asafam;307426 نوشت:
ببخشيدا شما هم كه داريد غر ميزنيد

asafam;307426 نوشت:

خیلی ببخشید،دیگه پیام طولانی نمی فرستم که اوقاتتون تلخ بشه
مثل اینکه شمااصلاً حرف منونخوندید!
مگه منظوره من چی بود؟
کاش اول فکرمی کردیدوبعدنظرمی دادید
حتماً فقط چون طولانی بودنتیجه گرفتیدکه غرزدم!

عزیزمن نظرمن هم همین بودکه اگه خودسازی کنیم وبااعمال صالح به روح خودمون برسیم، بدون شک به امام زمان هم کمک کردیدوطبق روایات رسیده اگه تعداداینگونه مردم (انسان هایی که انقلاب الهی شان راازدرون خودشان شروع می کنند)به شماربحرانی برسد(به گفته ی خودحضرت ولی عصر(عج)دراین موردحتی پنج نفرهم کافیست)یقیناً ظهوربلافاصله اتفاق خواهدافتاد

asafam;307426 نوشت:
بگيد براي اينكه جامعه درست بشه چه كرديم ريا نميشه بگيد تا بقيه هم الگو بگيرن. من هيچ كاري نكردم!!!!

شماوبقیه ی کسانی که فکرمی کنیدجامعه آمادگی ظهورراندارداگرتمام عمرتان راهم دراین راه (درست کردن یاآماده کردن جامعه)بدون توجه به عمق وجودخودت وقلب نازنین حضرت صاحب الزمان روحی له الفدا،صرف کنیدقطعاًبه جایی نخواهی رسیدوکمکی به این وجودشریف نخواهی کرد،به این مسئله اصلاًشک نکن وبدان که خیلی هابااین تفکرات وتلاش هاعمرشان رابه سرآوردندولی خاصیتی نداشتند

به قول یکی ازهمین بچه های اسک دین(که اسمش یادم رفته)،انقلابی که ازدرون شروع شودمتناسب باایمان واخلاصش حتی قدرتمندترازیک بمب اتم درجهان گسترده خواهدشد

وهمین است رازدرست کردن جامعه وآماده کردن آن برای ظهور،نه چیزدیگر

یادتونه که اماممون دریکی ازتوقیعاتش فرموده بودکه اگه حداقل پنج نفردردنیامرابااخلاص بخواهندمن بدون شک بلافاصله ظهورخواهم کرد
پس یعنی اگه حداقل پنج انسان بارسیدن به درجات بالای یقین همانندامام خمینی(ره)اربین بشرخروج کنند،مازودترازآنچه که فکرش راهم بکنیدبه این امرشریف خواهیم رسید
البته هیچ اهمیتی نداردکه این پنج انسان متعالی ازکدام ملیت وازکدام دین یامذهبی باشد

واین راهم بگویم مابه دنبال گشتن چنین انسان های بزرگی نیستیم همانندبرخی ازمذهبیون ،مافقط به فکرخودسازی واونطورشدن خودمان هستیم وبس

به نام خدا
برادر مرتضی منظور بنده حقیر اصلا حرفهای درست شما نبود
عذرخواهی میکنم اگه بد نوشتم حلالمون کن
من به دیگر دوستان هم ارادت دارم منظور بهره بیشتر بود
باتشکر

منتظر بودن اصلا برای چی برای کی؟؟

omid_rch;308031 نوشت:
منتظر بودن اصلا برای چی برای کی؟؟

آخه می دونی آقااميدخيلی هابرداشت اشتباهی ازمسئله ی انتظاردارند
درحالی كه انتظارجزئی ازوجودماست تمام انسان های دنيابوسيله ی اميدزنده اندوزندگانی می كنند
انتظارازاصلی تريت دستورات دينمان است
نه به اين صورت كه روحمان رابه خاطر عجله كردن افراطی، به هلاكت بكشانيم
يه روايتی يادمه كه می گه
«اونهايي كه درفرج شتاب می كنندهمانندآنهايی كه به فرج اهميتی نمی دهندومسئله ی انتظارراسهل می گيرند،هلاك خواهندشد»
مسئله ی انتظاربحث سنگينی است، حدودی برای خودداردكه افراط وتفريط درآن برابرهلاكت است
«پيامبرفرمودند:انتظارفرج بهترين عبادت هاست ياانتظارفرج قدرت اسلام است»
مابايدخون وتمام ذرات وجودمان را(بخصوص روح را)باانتظارآشناكنيم بدون آنكه به افراط ياتفريطی دچارشويم

«مگه امام زمان به يكی ازعلمانگفته بودكه مردم اندازه ی آب خوردن به من اهميت نمی دهند؟!»

بله مابايدهمانندآب خوردن كه برايمان هيچ تكراروخستگی ای ندارد،انتظاررادروجودمان بپرورانيم

سلام علیکم
خوندن این کتاب رو به گرامیان پیشنهاد می کنم:
"انتظار عامیانه عالمانه عارفانه"
مولفش حاج آقای پناهیان هستند

omid_rch;307123 نوشت:
آقا شما میگین ما چطوری تک نفری و فقط با قوه وجودی خودمون می تونیم یک نظری که می دونیم درسته رو و توی دین ما مطرج شده و قطعا می دونیم درسته به گروهی که هیچ نظری در را بطه با اعتقاد درست شما ندارن متوجه کرد.
مثلا همه جهان حالا هر کشوری به یک سری اعتقاد دینی خودشون پایبندن ولی تئی کشورمون این پایبند خیلی خیلی کمه من مطمئنم که اکثریت قریب به اتفاق هیچ ایمان قوی و اعتقاد قلبی ندارند چون هر وقت روز عزاداری امام حسین میشه تا خود 1 ساعت مونده به فردا که وارد محرم بشیم آهنگ مستی و حمیرا گوگوش گوش میده فرداش هم که محرمه مداحی گوش میده خر همون خره ولی پالونش عوض شده مثلا توی ماشینش با صدای بلند ترانه حمیرا گوش میده فردا که محرم شد با صدای بلند ماشینش مداحی گوش میده این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی ایمان کم ما. ایرانی ها
پس باید چه کرد ؟
کار اساسی
کار اساسی از دست من نوعی بر نمی آد
از دست کی بر می آد؟
مسئو لین محترم
مسئو لین کیان ؟
همین ما ها
همین ما ها کی ایم؟
همین کسایی که وقتی دنیا اومدیم کسی در رابطه با دینمون چیزی بهمون توجیه نکرده همین طور هررکی اومدیم تا شدیم 20 ساله
خارجی جماعت بچه اش از کوچیکی توجیه دینی میشه ولی ما نه .
دیگه بسه تا بعدن

[به نام خدا
ببخشيدا شما هم كه داريد غر ميزنيد:Gig:
حداقل ايرادات بگيد تا دچارشون نشيم
با تشكر

حرفهای من غر نیست جوابی است به اونهایی که غر می زنند.

تا الان هزار بار گفتیم امام زمان بیا که ما منتظریم و از این جور صحبتها اما نه تا الان ظهوری کرده و نه نشانه ای از وجودشون دیدیم اما بعد از اینهمه که هی میگیم امام زمان بیا و فلان و از این حرفها بعد باید فرزندان و رفیقان و سایر افراد دیگر رو باید توی یک سری از جاها و مکان ها پیدا کرد که حتی کافر که کافره هم اونجا ها پیداش نمی شه.
شما کشور های دیگه رو ببینید حالا ما میگیم اونها کافر و فلان و از این حرفها اونها یه جا دارن به اسم دیسکو که میرن اونجا و میدونن اونجا عشق و حالشون رو می کنن و می دونن که میان دیسکو که عشق و حال و صفا و از اینجور کارها را اینجا انجام بدن و بعدش که از دیسکو میان بیرون دیگه همه چیز عادی و زندگی شون رو ادامه می دن اما ما چی اونها رو میبینیم می خوایم مثلشون بشیم و هر که می ریم عروسی و بزم و مهمونی و پارتی و فلان و فلان و هزار کثافت کاری دیگه رو انجام میدیم بعد می گیم منتظر ماییم بله ما فقط به حرف می گیم بیا فقط حرف و هر جا هوامونه می ریم وگرنه تا صد سال هم منتظر باشیم نخواهند آمد.
جامعه باید آمادگی پیدا کند و این آمادگی نیازمند زمینه سازی است و ما متاسفانه توی کشورمون این جور چیزی رو نمی بینیم و هر کس رو که می بینید که مجلس میگیره و میگه برای امام زمان مجلسی گرفتم تا شاید فرج نزدیک شه و از این حرفها فقط به خاطر خودشه و بس به فکر هیچکس نیست شما با یک دقت در رفتار آدمای این زمونه به راحتی متوجه خواهید شد که همه به فکر خودشان هستند و می خواهند که همه چیز برای خودشان باشد و هیچ کس هیچی نرسد فقط خودش بخورد و بس پس ما چه وحدتی می توانیم در چنین جامعه ای داشته باشیم کسی که مسئول حایی است و به اسم اسلام کار می کند باید طوری تربیت شود که تمام اعمالش به خصوص اعمال مهمش اسلامی باشد و حقیقی نه ظاهری و گذرا پس با این اوصاف نمی شه به جامعه ما آماده ظهور گفت.
اسلام هست و مسلمین به اسلام و مومنین به اسلام نیستن و همه رو کی می بینی فقط حرف اسلام به لب دارند و بس.
ok:Ghamgin::ok:

خوب الان به این نتیجه رسیدیم که این ما هستیم که باید هرچه زودتر وسریع تر به دنبال امام زمانمان باشیم و اگرنه با این حرکات ظاهری که دور و برمون می بینیم مثل اسلامی بودن یا نبودن جایی که هیچ سودی برای بشریت نخواهد داشت کسی واقعا به دنبال امام زمان باید بگرده که واقعا تسلیم خدا باشه و هر چه خدا گفته انجام بده نه اینکه اسم اسلام رو انگ بچسبونیم و هیچ کاری هم نکنیم به نظر شما اسلام یعنی چه و مسلمان کیست و مومن به چه کسی می گویند؟
خداوند اصلا واسه چی امام زمان رو ذخیره کرد تا زمانی نامعلوم؟
سوالایی که اگر جوابشون رو هر کسی که ادعای مسلمونی و شیعه امام زمانی بدونه دیگر نیازی نیست که به دنبال جواب باشه.
به نظر من از آغاز تا پایان این دنیا می تونه یه مفهومی داشته باشه وگرنه خدا برای چه با اینکه می دانست انسان از آن میوه ممنوعه خواهد خورد و به زمین تنزل می یابد می بایست انسان را درگیر همه مشکلات موجود می کرد و میگزاشت که همون جا توی بهشت بمونن چرا این و می گم برای این می گم که مگر گناه پدرانمان را به گردن ما می نویسند که با خوردن این میوه ممنوعه خدا آدم رو به زمین فرستاد و گناه خوردن این میوه حالا ما فرزندانش رو اسیر دنیا کرده .خوب نظر شما چیه؟
فقط میگم تا بدونی؟
Ok:Moteajeb!::khaneh:

ما ایرانی ها طوری هستیم که یه چیز رو که می خواهیم انجام بدهیم هی امروز و فردا می کنیم و هیچ وقت به فردایی که قول و قراری که با خودمون می زاریم نمی رسیم و این باعث میشه از خیای از چیزها عقب بمونیم؟
درست نمی گم؟
مثلا شما ببینید توی بحث انتظار هی می گیم ما منتظریم و آقا بیا ولی تا الان چه کردیم برای ظهور من جامعه رو که می بینم به این نتیجه می رسم که هیچ کاری نکردیم درست نمی گم؟

آقا مرتضی 313 و سایرین ما می خواهیم بحث ادامه پیدا کنه لطفا:Ghamgin::Narahat az:

به نظر من ما اول يه چيزي رو متوجه بشيم،
اينكه ما منتظر ظهور هستيم نه آمدن،
يعني اينكه اصلا معني نداره بگيم شايد اين جمعه بيايد شايد...
اصلا آمدني در كار نيست، اگه قراره بياد، پس چرا رفت؟!
اصلا اگه آمدني بود،‌ چرا براي نسل هاي قبل ما نيومد؟ م چه فرقي داريم مگه؟

دوستان،‌ ما براي ظهور بايد متتظر بشويم.
اين شدن يعني صيرورت.
صيرورت به معناي حركت - به معناي شدن.

توي تاريخ نگاه كنيد... مردم لبنان يك قدم به سمت حضرت، حركت كردند.... اين شد سرونوشت حزب الله
مردم ايران به وسيله امام خميني يك قدم به سمت حضرت حركت كردن، انقلاب پيروز شد.
رفقا ما بايد حركت كنيم، از خودمون به سمت خدا هجرت كنيم تا معناي منتظر در ما تجلي پيدا كنه، اون موقع است كه فرج حضرت محقق مي شه...

بنده به سهم خودم فقط داغ دل آقا رو زياد كردم...

سلام

یکی دیگه ازدلایل عدم ظهوراین می تونه باشه که ماهنوزدردلمون شک وتردیدوجودداره
ماحتی به دعای فرج خودمونم ایمان نداریم چه برسه به دعای صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

درعمق فکرمون سؤالاتی نظیراین ازخودمون می پرسیم که
آیادعامون مستجاب می شه یانه؟
یامثلاً می گیم امیدی نیست ... خدادعای ماگنهکاران رامستجاب نخواهدکرد؟

اصلاً هردعایی وقتی مورداجابت پروردگارقرارمی گیردکه
به خدا،آن منبع قدرت لایتناهی عالم ،ایمان ویقین واعتمادداشته باشیم

شنیدیدکه می گن مردم یه سرزمینی که خشکسالی وقحطی آن رافراگرفته بود
به قصدخواندن دعای باران به کوه می رفتندوبین همه ی آنهاتنهایک کودک بودکه چتربدست می آمد

به عقیده ی من رفتارآن کودک بیشترشبیه منتظران واقعی بود
مابایدبه خودمون وخدامون وامام زمانمون اعتمادداشته باشیم
(البته نبایداین اولویت بندی هاروفراموش کنیم)

وهمین به معنای ایمان واخلاص است

خلاصه این هم یکی ازرازهای ظهورمی باشد

یک بار بیایم فرض کنیم الان توی زمانی هستیم که امام ظهور کرده خوب الان می خواهیم چه کنیم ؟

برای منم مساله است
بدون عدالت زندگی ما میگذره
نماز و روزه هامونم به جاست، فقط یه چیز کم داریم
یه کم چشم باز که فقط به فکر خودمون نباشیم و این همه ظلم و کشتار رو ببینیم و بسوزیم
این که بفهمیم ظلم فقط جان و مال و... نیست، فقط دزدی و کشتار و گرون فروشی و... نیست
آیا روحمون و روح آدم ها حق نداره، آیا نباید تلاشی برای بهبود آخرتمون داشته باشیم؟ باید بدونیم تا آقا نیاد ما به رشد کامل نمی رسیم
تئوریش رو بلدم کسی هست به این بی لیاقت عمل یاد بده...

به نظر من باید اینجوری زندگی کرد که فرض کنی الان امام زمان ظهور کردن والان باید از ایشون اطاعت کنی. درسته؟

omid_rch;318331 نوشت:
یک بار بیایم فرض کنیم الان توی زمانی هستیم که امام ظهور کرده خوب الان می خواهیم چه کنیم ؟

فرض كردن چنين مسأله ای به عقيده ی من چندان حائزاهميت نيست
چون هركسی بيشترازبرداشت های ذهن محدودخودبه چيزی نمی رسد
آن دوران متعالی نه ازنطرفرهنگی ونه ازنظراقتصادی،سياسی ونه حتی ازنظرمذهبی بادوران نكبت بارماقابل قياس نيست
آن عصرباشكوه دوران پيشرفت وزندگی واقعی بشريت می باشد

اين راگفتم چون شاهدبرخی ازتوصيف های نابجاازآن دوران بوده ام
كسانی كه معتقدبه اين نظريه هستند«سياست ماعين ديانت ماست وديانت ماعين سياست ماست»
می گويندكه امام زمان(عج)حكومتی برپايه ی اين سخن به راه خواهدانداخت

من طرفدارنظريه ی جدايی دين ازسياست نيستم ،بنده كلاً مخالف سياست هستم
وبه اين يقين دارم كه اين تعريفی كه ازسياست دردنيامی باشدهرگزرسم مولايمان علی عليه السلام نبوده است
سياست تفرقه می آوردسياست جنگ ودرگيری واختلاف می آورد

من طرفداراين عقيده هستم
آلبرت اينشتين می گويد:
«معادله(عدالت ياتوازن وبرابری)بسياربرترازسياست است،زيراسياست برای امروزامامعادله برای ابدمی باشد»
(البته معلوم نيست منظوراين شخصيت بزرگ ازمعادله كدام يك ازاينهاست،عدالت يابرابری چون اين دوكلمه باهم تفاوت هايی دارند،متاسفانه متن انگليسی اين سخن رادراختيارندارم)

ورسم حكومت الهی مولاعلی(ع)وهمينطورامام زمان(عج)هم درهمين است

به نظر من زندگی باید اسلامی باشد شما چی فکر می کنید؟
در ضمن زندگی کسانی که در زمان پیامبر و امامان بوده چطوری بوده و زندگی ما در حال حاضر که امامی نیست باید چطور باشه؟

سلام

omid_rch;318894 نوشت:
به نظر من زندگی باید اسلامی باشد شما چی فکر می کنید؟

بله همينطوره
به نظرمن دنيامثل يك رودخانه می باشد
حالا اسم اين آب راهرچه كه می خواهيد،بگذاريد(قسمت يامشيت الهی،دست سرنوشت،انرژی كيهانی،اراده ی محض خالق و...)
بيشترمردم مثل اين هستندكه درحين اينكه دستشان راداخل آب بردند،بزوروبه سرعت دستشان راداخل آب می بندندتابلكه چيزی بدست بياورند
اگرتصوركنيد،خواهيدفهميدكه چيزی گيرآن هانمی آيد
ولی اگركسانی دستشان راداخل آب،خلاف جهت، آزاد(بدون بستن مشت)بگذارند
خودتان باتصوراين كار،خواهيدفهميدكه چقدربهترازاين آب بهره خواهندبرد
اين به معنای آزادگی است ياهمان به قول شماتسليم بودن دربرابرخالق هستی(زندگی اسلامی)

مسلمان كسی است كه خودرادرجريان اين رودخانه كلاً رهاسازدوبه اين يقين داشته باشدكه مسيرآن درراستای رسيدن به يگانه پروردگارعالميان است
ومعنای واقعی ايمان دراين است كه مانندبسياری ازمسلمانان به خاروخاشاك وريشه های كناررودخانه چنگ نزنندتاازاين جريان بازبمانند
چون اين كاربه معنای اسارت است
حالااين ريشه هاكه باعث بازايستادن انسان دراين جريان می شودهرچه می خواهدباشد
ثروت،مقام،شهرت،افكاروسخنان مردم،ترس ازهرچيزی غيرازخدا،شهوت،ظاهر مردم ،عشق به خاطرخود و...
كه دل بستن به هريك ازاينهاباعث می شودتاانسان ازآن راه بازبماند
بله، اهل ايمان برروی رسم آزادگی وبندگی استوارند
آنهاحتی دراين تلاشندكه دراين جريان رودخانه به قايق هاوكشتی هايی كه شتاب می گيرند(سفينة النجاة)،چنگ بزنندتابلكه سرعتشان بيشترشود
كشتی های عظيمی كه ريسمان هايشان رابه آب انداختندتامردم به آن هاچنگ بزنندونجات يايبند(حبل المتين الهی)

بله راه نجات درهمين است«زندگی اسلامی»
بايستی به خدا،يگانه پروردگارعالميان اعتمادكرد
نبايدروهوادعاكردوقول قوله گرفت
بايستی به استجابت مهربانترين مهربانان وبخشنده ترين بخشندگان يقين پيداكرد
كه همين به معنای ايمان واخلاص است

omid_rch;318894 نوشت:
در ضمن زندگی کسانی که در زمان پیامبر و امامان بوده چطوری بوده و زندگی ما در حال حاضر که امامی نیست باید چطور باشه؟

امام هست همانطوركه قبلاً بوده ،اين ماييم كه نيستيم
مامعتقدين بايستی طوری زندگی كنيم كه انگاردرآن زمان هايی كه می گوييد،هستيم

به نام او

[="blue"]امام زمان وقتی که ظهور کنند خیلی ها می گویند که ما قبا اما را دیده بودیم . این سر منشا از وجود و جوهر ماست ( که اگر بحث جوهر را می خواهید بدانید بگویید تا آن را هم بنویسم ) امام در این زمان حاظر هستند ولی ضاهر نیستند .[/]
[="green"]در زمان قدیم مردی به پیش آیت الله مفید آمدند و گفتند که در زمام زایمان همسرشان فوت کرده اند ، حال من چه کار کنم . ایت الله بر آوردی کردند و فرمودند که زن را با بچه دفن کنید . بعد از مدت کوتاهی آن مرد نزد آیت الله برگشت و از او تشکر کرد و گفت : ممنون که قاصد فرستادید و حکم بهتری دادید . آیت الله فرمودند که : من که قاصدی نفرستادم . آن شخص ادامه داد : قاصدی که از طرف شما آمد و گفت : نظر آیت الله عوض شده و نظر ایشان بر این است که خانم را نزد طبیبی ببرید و فرزند را از شکم مادر دربیاورید و بعد ایشان را دفن کنید که الان بچه ی من جای مادرش را پر کرده . آیت الله تا شب در تعجب بودن که در خاب امام آمدند و گفتند که شما ناراحت نباش ما مواظب دین هستیم .[/]
[="red"]ادامه دارد .[/]

یا حق

به نام او

[="blue"]این امام ماست که مواظب ما هستند و ما باید منتظر ایشان باشیم و اگر منتظر ایشان باشید شیعه ی واقعی حضرت هستی که در شعر به طه به یاسین می فرماید [/]:[="red"] اگر بی قراری بدان یار یاری و پایان این بی قراری بهشت است ، بهشتی که سر خوش ز دیدار یاری [/].[="blue"] و شما باید درون خود را نگاه کنید و ببینید که منتظر ایشان هستید یا نه ؟؟
[/]
یا حق

به نام او

در زمان رجعت فقط شیعان ، یار امام زمان هستند یا اهل سنت هم یار حضرت می شوند ؟؟

یا حق

omid_rch;200440 نوشت:
سلام
آیا ما ایرانی ها که خود را شیعه و منتظر مهدی می دانیم توانسته ایم تاکنون جامعه خود را با تمام حقایقی که کشور ما شما می بینید یک جامعه منتظر بنامید؟
چرا؟

سرنوشت هیچ قوم و ملتی عوض نخواهد شد مگر اینکه عناصر وجودی آن ملت عوض بشود(قرآن)

با سلام و عرض ادب...

عصا;326326 نوشت:
به نام او

در زمان رجعت فقط شیعان ، یار امام زمان هستند یا اهل سنت هم یار حضرت می شوند ؟؟

یا حق

برادر عزیز شما دوره رجعت را با دوره ی قیام امام مهدی علیه السلام مخلوط کردید. البته ببخشید قصد جسارت ندارم. لذا رجعت روزی از سه روز بزرگ خداوند می باشد.

روزهای الله سه روز می باشند.

1)قیام صغری

2)رجعت

3)قیام کبری

قیام صغری روزی است که در آن امام مهدی علیه السلام قیام می کند و بعد از آن دولت عدل الهی استوار می گردد.

رجعت دوره ای است که کسانی بر می گردند که به نا حق کشته شدند از اولیای خدا و کسانی که در رکاب آنها شهید شدند یعنی " من محض الایمان محضاً " و همین طور کسانی از باطلان که بر علیه حق قیام کردند و دار و دسته های آنها " من محض الکفر محضا " لذا کسانی که رجعت می کنند همانهایی هستند که مانند امام حسین علیه السلام ایمان محض داشتند و یارانش و کسانی از باطلان بر می گردند که صاحبان حق انتقام خود را در آن روز " رجعت " از دشمنان خود ( کسانی که کفر محض کردند ) می گیرند.

قیام کبری همان روز حساب است.

اگر نیاز به توضیحات بیشتری هست در خدمتم استفاده می کنیم از فرمایشات همدیگر...

با تشکر...
:Gol:

به نام او
[="blue"]
ممنون از اطلاع رسانی دقیقتان .
این مساله را در مورد قیام بفرمایید که یاران از چه مذهبی هستند ؟؟[/]

یا حق

با سلام و عرض ادب...

عصا;326437 نوشت:
به نام او

ممنون از اطلاع رسانی دقیقتان .
این مساله را در مورد قیام بفرمایید که یاران از چه مذهبی هستند ؟؟

یا حق

دقت کنید که اگر توجه کرده باشید به دعوت رسول خدا صل الله علی و آله از هر دینی به او پیوستن و مسلمان شدند.

حال یاران امام مهدی علیه السلام نیز ممکن است اصلا قبلا یهودی باشند که توسط زمینه ساز ایشان قبل از ظهورش در حین چیدن مقدمات تشریف فرمایی امام آنها را مسلمان و شیعه مخلص اهل بیت علیه السلام کند.

قطعا از هر دین و مذهبی باشند یا بودند باید به اهل بیت اعتراف کنند در غیر این صورت اصلا امام مهدی علیه السلام به انها نظر نمی کند.

در روایتی از اهل بیت علیهم السلام داریم می گویند کسانی که به نظر می رسد امام را یاری می کنند دشمن ایشان می شوند. و از کسانی که انتظار نمی رود امام را یاری می کنند.

لذا عرض بنده این است که اگر کسی بخواهد از یاران منجی باشد باید خالصانه به اهل بیت اعتراف کند.

و یاران امام مهدی علیه السلام ممکن است در قبل حتی یهودی نصرانی یا وهابی باشند. که خداوند نور دلشان را با اهل بیت علیهم السلام روشن می کند و به دین ناب و خالص محمدی ایمان می آورند.

و فکر نکنیم اگر شیعه باشیم و موالی محمد و آل محمد علیهم السلام باشیم خداوند ما را امتحان نمی کند بلکه خداوند مومنان را امتحان می کند تا صادق از دروغگو نمایان شود.

أَحَسِبَ النَّاسُ أَن يُتْرَكُوا أَن يَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ
آيا مردم پنداشتند كه تا گفتند ايمان آورديم رها مى‏شوند و مورد آزمايش قرار نمى‏گيرند (۲) عنکبوت

لذا با توجه به آیه فوق این مومنان هستند که مورد آزمایش الهی واقع می شوند و ممکن است خدا نکرده کسی از راه بدر شود توسط این امتحان و راه نجات از امتحان همان تمسک به ثقلین است کتاب خدا و عترت اهل بیت علیهم السلام.

حال ما که مومن به ولایت امام علی علیه السلام هستیم و یقین داریم که امام علی علیه السلام خلیفه بر حق است. امتحان نمی شویم؟

خادمم :Gol:

و الحمد لله وحده

سلام دوستان
یه سوال ساده میپرسم که پاسخش هم خیلی ساده است:
1.ما چند تا دین در جهان داریم؟
پاسخ:زیاد
2.چند تا خدا داریم؟
پاسخ:یکی
3.نام کدام دین و مذهب در قرآن به خدا نسبت داده شده؟
پاسخ:"ان الدین عندالله الاسلام"

پس پاسخ کاملا مشخصه که یاران واقعی حضرت از کدام دین می باشند!!!

موفق باشید

سلام

نمیدونم تا حالا کتاب «کمی دیرتر» سیدمهدی شجاعی رو خوندید یا نه! این کتاب نشون میده که اقشاری که اینهمه دم از منتظرِ آقا بودن، می زنن واقعا چقدر در ادعاشون صادقند. از مداح و سخنران گرفته تا بعضی مسئولین مملکتی و بازاری های مذهبی خلاصه اقشار ظاهرا متدین.
کتاب به شیوه ای
تقریبا خیالی نوشته شده و زمانی رو به تصویر می کشه که آقا اومدن و از این آدما میخوان که باهاشون همراه بشن. اینا هرکدوم یه بهانه ای میارن و خلاصه یه جورایی سر بسته به آقا میگن که نعوذ بالله این چه وقت ظهور کردن بود؟! بازاری میگه من الان نمیتونم کسب و کارم رو تعطیل کنم کار مردم زمین میمونه، یکی داره یه بازی فوتبال خیلی مهم نگاه می کنه و نمیتونه ازش دل بکنه و با آقا بره و خلاصه هرکی یه بهانه ای میاره
سرتونو درد نیارم. میخوام بگم وقتی این کتابو خوندم دیدم حال من هم چقدر شبیه این
آدماست. با خودم گفتم اگه همین الان آقا بیان به من بگن الان وقتشه، من همه زندگیمو ول می کنم برم در رکاب امام؟ حالا نه اینکه برم بجنگم، در حد خودم و وظیفه ای که دارم. میتونم از همه دلبستگی های دنیایی م دل بکنم؟!
خدایا ما چه جور منتظرانی هستیم؟

از شنبه درون خود تلنبار شدیم
تا آخر پنج شنبه تکرار شدیم
خیر سرمان منتظر دیداریم
جمعه شد و لنگ ظهر بیدار شدیم!

باغ بهشت;326655 نوشت:
سلام دوستان
یه سوال ساده میپرسم که پاسخش هم خیلی ساده است:
1.ما چند تا دین در جهان داریم؟
پاسخ:زیاد
2.چند تا خدا داریم؟
پاسخ:یکی
3.نام کدام دین و مذهب در قرآن به خدا نسبت داده شده؟
پاسخ:"ان الدین عندالله الاسلام"

پس پاسخ کاملا مشخصه که یاران واقعی حضرت از کدام دین می باشند!!!

موفق باشید

با سلام
فکر میکنم اصول مكتب انبياء كه دين ناميده می‏شود يكی بوده است‏ یعنی بشر در تعليمات انبياء مثل يك دانش آموز بوده كه او را از كلاس اول تا آخرين كلاس بالا برده‏ اند . اين تكامل دين است نه اختلاف‏ اديان قرآن هرگز كلمه " دين " را به صورت جمع ( اديان ) نياورده است‏.
یاران مهدی عجل الله هم کسانی هستند که یا متوجه این دین حق نشده اند اما به شریعت خود ایمان دارند یا به حقیقت همین اسلام ایمان آورده باشند.

علائم و نشانه های ظهور چه هستند؟

موضوع قفل شده است