عریان کردن امام حسین ع در کربلا !!

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عریان کردن امام حسین ع در کربلا !!

سلام خدمت همه دوستان خوبم
بچه های عزیز الان یه مدتی این سوال به شدت ذهنمو مشغول کرده
نمیدونم ایا قبلا پرسیده شده یا نه اما خواهشا میدونم سوال دردناکیه و پاسخش دردناکتر اما ...

اینکه میگیم امام حسین ع عریان بود یعنی چی؟

و این عریان بودن به معناست؟
یعنی عریان بودن کلی بدن را میگن یا به قسمتی از بدن؟

با سلام
هنگامى كه امام حسين (عليه السلام) عزم ميدان كرد فرمود:
ائتونيى بثوب لا يرغب فيه البسه غير ثيابيى لا اجرد فانيى مقتول مسلوب برايم جامعه كهنه اى بياوريد كه كسى به آن رغبت نكند تا آن را زير لباسهايم بپوشم و بعد از شهادتم مرا برهنه نكنيد زيرا مى دانم پس از شهادت لباسهايم ربوده خواهد شد.
لباس تنگ و كوتاهى آوردند ولى امام (عليه السلام) آن را نپوشيد و فرمود: هذا لباس أهل الذمة اين لباس اهل ذمه كفار اهل كتاب است
لباس بلندترى آوردند.
امام (عليه السلام) آن را پوشيد سپس با بانوان حرم خداحافظى كرد. در آن هنگام حضرت سكينه گريه سر داد امام وى را به سينه چسبانيد و فرمود:
سيطول بعديى يا سكينة فاعمليى ... منك البكاء اذا الحمام دهانيى
لا تحرق قلبيى بدمعك حسرة ... مادام منيى الروح فيى جثمانيى
و اذا قلت فانت اولى بالذيى ... تاتينه يا خيرة النسوان
سكينه جان!بدان پس از شهادتم گريه هاى طولانى خواهى داشت.
تا جان در بدن دارم با اشك حسرتت دلم را آتش مزن
اى بهترين زنان!هنگامى كه شهيد شدم پس تو از هر كس به سوگوارى سزاوارترى
و در روايت ديگرى آمده است هنگامى كه لباس كهنه آوردند چند جايش را پاره كرد تا ارزشى براى بيرون آوردن نداشته باشد و آن را زير لباس هايش ‍ پوشيد ولى پس از شهادت امام دشمن ناجوانمرد پست آن را نيز از بدنش ‍ بيرون آوردند.
امام (عليه السلام) با دقت تمام در جاى جاى داستان كربلا چهره واقعى ياران خود و دشمنانش را ترسيم كرد و براى ثبت در تاريخ به يادگار گذاشت!
امام (عليه السلام) در صحنه هايى كه با ياران فداكار و پاكبازش در شب و روز عاشورا داشت نشان داد كه آنها از ارزنده ترين انسانهاى تاريخ بودند همان گونه كه نشان داد دشمنانش از پست ترين و فرو مايه ترين انسانها بودند بلكه درندگان و شياطينى بودند در لباس انسان!
يك پيراهن كهنه كه چندين جاى آن را پاره كرده باشند چه ارزشى دارد كه از تن مبارك امام (عليه السلام) بعد از شهادت بدر آورند و بدن مبارك او را برهنه زير آفتاب سوزان بگذارند اين نشانه چيست؟
لباس كهنه بپوشيد زير پيرهنش ... از آن كه بر نكند خصم بد كهر ز تنش
لباس كهنه چه حاجت كه زير سم ستور ... تنى نماند كه پوشند جامعه يا كفش

موضوع قفل شده است