جمع بندی سوالی درباره نوشتن آیات هفت سین قرآنی با زعفران و گلاب و نوشیدن آن !

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی درباره نوشتن آیات هفت سین قرآنی با زعفران و گلاب و نوشیدن آن !

ببخشید یه سوال هم داشتم
من شنیدم نوشتن آیات هفت سین قرآنی با زعفران و گلاب و نوشیدن آن در هنگام تحویل سال سفارش شده میخواستم بپرسم درسته؟

هفت سین قرآنی

امیرمؤمنان علی علیه السلام در روایتی، از هفت آیه قرآن نام برده اند که با کلمه سین شروع می شود. این هفت سین قرآنی عبارت اند از: 1. یس: 58: از سوی پروردگار [به آنان [سلام گفته می شود؛ 2. صافات: 79: سلام بر نوح در میان جهانیان؛ 3. صافات: 108: سلام بر ابراهیم [خلیل]؛ 4. صافات: 119: سلام بر موسی و هارون 5. صافات: 129: سلام بر پیروان الیاس؛ 6. زمر: 73: سلام بر شما خوش آمدید در [بهشت] در آیید [او [جاودانه [بمانید]؛ 7. قدر: 6: [آن شب] تا دم صبح، صلح و سلام است.

سلام
خیلی ممنون از سرکار سوال که سوال منو اینجا منتقل کردن
خوب تحویل سال که گذشت و ما با اجازه دوستان این کارو کردیم! خوب هرچی صبر کردیم کسی جواب نداد!:Nishkhand:
ولی خوشحال میشم کارشناسان محترم صحتشو به من بگن تا ببینم از سال بعدی انجام بدم یا نه
خیلی ممنون از لطف شما :Gol:
سال نو هم مبارک

با سلام و تبریک

در منابع روایی چنین چیزی نیست فقط :

صاحب كتاب بازار دانش گويد: در يكى از نسخ ديدم كه اين هفت سين را به حضرت على عليه السلام نسبت داده (العهدة عليه ) كه هر كس در روز اول فروردين هفت سينى را كه ذكر مى شود در كاسه چينى با مشك و زعفران بنويسد و با گلاب آن را شسته ميل نمايد تا سال بعد از هر بلا محفوظ خواهد ماند.

البته که اثبات و انکار نتیجه اش، محتاج تامل وبررسی است زیرا در علوم غریبه شواهدی دارد.

من خودم امسال این کارو انجام دادم و به نظر من که خاصیت داره . یکی اینکه تاثیر دعا روی مولکولهای اب دیگه برای همه کاملا مشخص باشه . و دیگه این که بالاخره اینها آیه های قران هست من که امسال انجام دادم و خوردیم و خیلی حس خوبی داشتم

بسم الله الرحمن الرحيم
سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ سَلامٌ عَلَى نُوحٍ فِي الْعَالَمِينَ
سَلَامٌ عَلَى إِبْرَاهِيمَ‏ سَلَامٌ عَلَى مُوسَى وَهَارُونَ
سَلامٌ عَلَى آلْ يَاسِينَ سَلَامٌ عَلَيْكُمْ طِبْتُمْ فَادْخُلُوهَا خَالِدِينَ
سَلامٌ هِيَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ وَسَلَامٌ عَلَى الْمُرْسَلِينَ

این هشت سینی که بنده گذاشتم رو اگه در ساعت سعد بنویسید بعد در مقداری آب حل میکنید و برای دو ساعت بگذارید در آب بماند! سپس برای مدت 7 روز متوالی از آب می نوشید! تمام بیماریهای زنان را درمان میکند.

در ضمن درسته که آیات و دعاهایی هست که باید نوشته شود اما نوشتن آن شرایطی دارد که اگر به آن عمل نکنید میتواند به شما و دیگران آسیب برساند!

دعانویسی کار هر کسی نیست! دستورات خواندنی رو انجام دهید! مثلا دستوراتی در برنامه موبایل زیر هست که روی گوشیتون میتونید نصب کنید

http://lovemaking.persiangig.com/other/khoshi.jad

http://lovemaking.persiangig.com/other/khoshi.jar

اهل خدا;246216 نوشت:

ممنون از مطلبی که گذاشتید . نوشتن این 8 آیه ارتباطی به تحویل سال نداره؟؟ . یعنی همین روزها هم می شه نوشت ؟

شاهزاده خانم;246338 نوشت:
ممنون از مطلبی که گذاشتید . نوشتن این 8 آیه ارتباطی به تحویل سال نداره؟؟ . یعنی همین روزها هم می شه نوشت ؟

بنده جایی ندیدم شاید خاصیت در این خصوص داشته باشد!

آیات سلام یعنی آیات صلح و امنیت و سلامتی و ... پس خواصی اگه نوشتنش در اون زمان داشته باشه همین هاست!

هر روز و ساعت سعدی با رعایت بقیه شرایط میتوان آنرا نوشت ولی خاصیتش میشود درمان بیماریهای زنان نه خاصیتی که در زمان تحویل سال دارد

با سلام
چند نکته در محضر شما عرض می کنم :

1- در موضوع روایات مرتبط به عید نوروز اختلاف است و ما در مقام دفاع یا رد آن نیستیم.
2- در صحت اعتبار این روایت هم مشکل وجود دارد.

اما :
عدم صحت این روایت دلیل نمی شود که ما به محتوای آن که آیات زیبای قرآن و تبرک و تیمن به آن است تمسک نجوییم و این هفت سین قرآنی در وقتی(حلول تحویل سال جدید شمسی) که ما برایش ارزش خاصی قایلیم به یقین ارزش ویژه ای خواهد داشت
.

سوال :

من شنیدم نوشتن آیات هفت سین قرآنی با زعفران و گلاب و نوشیدن آن در هنگام تحویل سال سفارش شده می خواستم بپرسم درست است؟

هفت سین قرآنی : امیرمؤمنان علی علیه السلام در روایتی، از هفت آیه قرآن نام برده اند که با کلمه سین شروع می شود. این هفت سین قرآنی عبارت اند از: 1. یس: 58: از سوی پروردگار [به آنان [سلام گفته می شود؛ 2. صافات: 79: سلام بر نوح در میان جهانیان؛ 3. صافات: 108: سلام بر ابراهیم [خلیل]؛ 4. صافات: 119: سلام بر موسی و هارون 5. صافات: 129: سلام بر پیروان الیاس؛ 6. زمر: 73: سلام بر شما خوش آمدید در [بهشت] در آیید [او [جاودانه [بمانید]؛ 7. قدر: 6: [آن شب] تا دم صبح، صلح و سلام است.

پاسخ :
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود
چند نکته را در پاسخ شما عرض می کنم :
1- در موضوع روایات مرتبط به عید نوروز اختلاف است و ما در این جا در مقام تایید یا رد آن نیستیم.
2- در صحت اعتبار این روایتی که شنیدید هم مشکل وجود دارد.
ولی ، بر فرض عدم صحت این روایت دلیل نمی شود که ما به محتوای آن که آیات زیبای قرآن و تبرک و تیمن به آن است را تمسک نجوییم و این هفت سین قرآنی در وقتی(حلول تحویل سال جدید شمسی) که ما برایش ارزش خاصی قایلیم به یقین ارزش ویژه ای خواهد داشت.

موضوع قفل شده است