اسناد وصیت نامه کوروش هخامنشی کجاست ؟

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام

چند وقتی که در اینترنت کسانی به صورت گسترده متنی را منسوب به وصیت نامه کوروش خوانده و تفسیر و تمجید کرده اند !
چطور میشود متنی را منسوب به پادشاهی بکنیم اما هیچ سندی از ان وجود نداشته باشد !مگر میشود چنین پادشاهی وصیت کرده باشد و نشانی از ان در گل نبشتها
و پیکره دیوارهای بجامانده نوشته نشده باشد .
اگر از کوروش دوستان و پرستان کسی سندی دارد لطفا ارائه دهد تا ما هم از این متن وصیت نامه لذت ببریم
قسمهای دروغ را باور کنیم و یا دم خروس را !!

منتظریم !!

یک پندنامه درواقع وجود دارد که میتوانید در کتاب

تاریخ تمدن ایران باستان نوشته دکتر محمود زنجانی جلد 1 ص 152-156 بخوانید این کتاب را میتوانید از کتابخانه های اینترنتی هم تهیه کنید و بخرید

دراینجا یک وصیت نامه هم از پدر کوروش هست
اما پندنامه کوروش که در کتاب فوق امده گویا از کتاب کورشنامه کزنفون نقل شده است

mmj;199620 نوشت:
یک پندنامه درواقع وجود دارد که میتوانید در کتاب

تاریخ تمدن ایران باستان نوشته دکتر محمود زنجانی جلد 1 ص 152-156 بخوانید این کتاب را میتوانید از کتابخانه های اینترنتی هم تهیه کنید و بخرید

دراینجا یک وصیت نامه هم از پدر کوروش هست
اما پندنامه کوروش که در کتاب فوق امده گویا از کتاب کورشنامه کزنفون نقل شده است

[=century gothic]با سلام
جناب هخامنشی بنده زرنگ تر از شما هستم اینکه کجا آمده را کار ندارم
اسناد وصیت نامه پدر کوروش [=century gothic]را[=Century Gothic]میخواهم:Khandidan!:
[=century gothic] پان ایرانیستها به همه جا دست [=century gothic]درازی [=century gothic] کرده ند که سند پیدا کنند اما نتوانسته اند !!
اسناد را میخواهم تمامی این کتابهای که شما عنوان میکنید زیرو رو کرده ام و اسنادی پیدانکردم

با سلام

;73145 نوشت:

وصیت نامه کوروش کبیر

[=&quot]من در طول مدت عمر خود هر آرزويي كه داشتم برآورده شد ، دست به هر كاري كه زدم پيروز شدم . دوستان و يارانم از تدبير من برخوردار بودند . دشمنانم جملگي فرمانم را با رقبت گردن نهادند . قبل از من وطنم سرزمين كوچك و گمنامي بود كه هر سال مورد تاخت و تاز و تجاوز قرار ميگرفت و حالا درآستانه مرگ من ، آنرا بزرگترين و مقتدرترين و شريف ترين كشور آسيا به دست شما ميسپارم . من به خاطر ندارم در هيچ جهادي براي عزت ، سربلندي و كسب افتخار براي ايران زمين مغلوب شده باشم . جمله آرزوهايم برآورده شد و سير زمان پيوسته به كام من بود . اما از آنجا كه از شكست در هراس بودم ، خود را از خودپسندي و غرور بر حذر داشتم . حتي در پيروزيهاي بزرگ خود ، پا از اعتدال بيرون ننهادم . حال كه مرگ من نزديك است خود را بسي خوشبخت ميدانم زيرا[/][=&quot] : فرزنداني كه خداوند بر من عطا فرمود همگي سالم و در عين حال عاقل هستند و وطنم ايران از همه جهات مقتدر و باشكوه مي باشد و آيندگان مرا مردي خوشبخت و كامياب خواهند شمرد . من پيوسته معتقد هستم كه روح انسان پس از خروج از كالبد خاكي ، محو و فناپذير نمي گردد . مرگ چيزي است شبيه به خواب . در مرگ است كه روح انسان به ابديت مي پيوندد و چون از قيد و علايق آزاد ميگردد به آتيه تسلط پيدا ميكند و هميشه ناظر اعمال ما خواهد بود پس اگر چنين بود كه من انديشيدم به آنچه كه گفتم عمل كنيد و بدانيد كه من هميشه ناظر شما خواهم بود ، اما اگر اين چنين نبود آنگاه ازخداي بزرگ بترسيد كه در بقاي او هيچ ترديدي نيست و پيوسته شاهد و ناظر اعمال ماست . از كژي و ناروايي بترسيد .اگر اعمال شما پاك و منطبق بر عدالت بود قدرت شما رونق خواهد يافت ، ولي اگر ظلم و ستم روا داريد و در اجراي عدالت تسامح ورزيد ، ديري نمي انجامد كه ارزش شما در نظر ديگران از بين خواهد رفت و خوار و ذليل و زبون خواهيد شد . من عمر خود را در ياري به مردم سپري كردم . نيكي به ديگران در من خوشدلي و آسايش فراهم مي ساخت و از همه شادي هاي عالم برايم لذت بخش تر بود . ديگر بس است ، پس از مرگ بدنم را مومياي نكنيد و در طلا و زيور آلات و يا امثال آن نپوشانيد . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ايران قرار دهيد تا ذره ذره هاي بدنم خاك ايران را تشكيل دهد . چه افتخاري براي انسان بالاتراز اينكه بدنش در خاكي مثل ايران دفن شود..... .

[/]

ما سند این سخنان را میخواهیم از کجا آمده ؟
اصلش کجاست !!؟
کدام منابع این سخنان را تائید کرده اند که مربوط به کوروش است !!

با سلام
خبری نشد ما همچنان منتظریم !!
البته دروغ که شاخ و دم ندارد !!

رضا;200203 نوشت:
با سلام
خبری نشد ما همچنان منتظریم !!
البته دروغ که شاخ و دم ندارد !!

زمانی که در مورد ذوالقرنین پست دادم .

به من پیام خصوصی میدادند مگر شما ایرانی نیستید چرا مینویسید .

گفتم ایرانی هستم ولی دلیل نمیشه در قرآن بگردم درمورد کوروش .

دوستان که پیام دادن جواب رضای عزیز را بدهند رضای عزیز سوال کرده.

iran masood;200206 نوشت:
زمانی که در مورد ذوالقرنین پست دادم .

به من پیام خصوصی میدادند مگر شما ایرانی نیستید چرا مینویسید .

گفتم ایرانی هستم ولی دلیل نمیشه در قرآن بگردم درمورد کوروش .

دوستان که پیام دادن جواب رضای عزیز را بدهند رضای عزیز سوال کرده.

[=Century Gothic]ب[=Century Gothic]ا سلام
[=Century Gothic]iran masood[=Century Gothic] گرامی از فحاشیها گرفته تا ....!!
به بنده ام شده !!
اما کسانی که بخواهند حقیقت را ذبح کرده به جایی نمیرسند
نمیتوانند جواب دهند !
ما ایرانی هستیم و دارای شرافت و بزرگی و عظمت !این عظمت را کسی با جعل به ما
[=Century Gothic]نمیتواند بدهد [=Century Gothic]که بخواهیم ان را یدک بکشیم!!
ما دارای ۵۰۰۰ سال تمدن هستیم و این تمدن نیازی به جعل به نفع یهود ندارد !!

با سلام
کسی از دوستان نبود مارا همیاری کرده و منابع را در اختیارمان بگذراد!!

با سلام
می گویند که کورش در جنگ با ماساژت ها کشته شد و ملکه تومروس سر او را برید و در طشتی پر از خون گذاشت و به سر بریده کورش گفت تا از خون مردمی که بناحق کشته است بنوشد. پس وصیت نامه ای هم هم وجود نداشته است.
باستانگرایی و مجوس گرایی در دوره پهلوی معدوم در مقابل اسلام گرایی قرار گرفت و جشن های 2500 ساله برای کمرنگ نشان دادن تاثیر اسلام و تخریب چهره ی مسلمانان برگزار شد.
البته بخش از تاریخ باستان که ساخته و پرداخته ی خودشان و برخی از شرق شناسان مغرض بود. مثلا به تمدن های های پیش از آریایی ها در حد یکی دو سطر ناقابل اشاره می شد و از تمدن ماننا ، کاسی ، ایلامی و ... کمتر یادی می شد. اگر به ساختار بناهای هخامنشی و نقش های آن توجه کنیم در واقع برگرفته از تمدن سومری ، بابلی ، آشوری ، اوراتویی ، ایلامی ، ماننایی و دیگر تمدن هاست.

چی شده چند روز همه دور و بر کوروش می چرخن خبریه؟؟؟؟

با سلام بر شیر بیشه
کسی با کورش کاری ندارد ، با جعل و تحریف حقیقت و واقعیت کار دارند.

1. وصیت نامه کورش
فرزندان من، دوستان من! من اكنون به پایان زندگی نزدیك گشته‌ام. من آن را با نشانه‌های آشكار دریافته‌ام.
وقتی درگذشتم مرا خوشبخت بپندارید و كام من این است كه این احساس در کردار و رفتار شما نمایانگر باشد، زیرا من به هنگام كودكی، جوانی و پیری بخت‌یار بوده‌ام. همیشه نیروی من افزون گشته است، آن چنان كه هم امروز نیز احساس نمی‌كنم كه از هنگام جوانی ناتوان‌ترم.
من دوستان را به خاطر نیكویی‌های خود خوشبخت و دشمنانم را فرمان‌بردار خویش دیده‌ام.
زادگاه من بخش كوچكی از آسیا بود. من آنرا اكنون سربلند و بلندپایه باز می‌گذارم. اما از آنجا كه از شكست در هراس بودم ، خود را از خودپسندی و غرور بر حذر داشتم.حتی در پیروزی های بزرگ خود ، پا از اعتدال بیرون ننهادم. در این هنگام كه به سرای دیگر می‌گذرم، شما و میهنم را خوشبخت می‌بینم و از این رو می‌خواهم كه آیندگان مرا مردی خوشبخت بدانند. مرگ چیزی است شبیه به خواب . در مرگ است كه روح انسان به ابدیت می پیوندد و چون از قید و علایق آزاد می گردد به آتیه تسلط پیدا می كند و همیشه ناظر اعمال ما خواهد بود پس اگر چنین بود كه من اندیشیدم به آنچه كه گفتم عمل كنید و بدانید كه من همیشه ناظر شما خواهم بود ، اما اگر این چنین نبود آنگاه ازخدای بزرگ بترسید كه در بقای او هیچ تردیدی نیست و پیوسته شاهد و ناظر اعمال ماست.
باید آشكارا جانشین خود را اعلام كنم تا پس از من پریشانی و نابسامانی روی ندهد.
من شما هر دو فرزندانم را یكسان دوست می‌دارم ولی فرزند بزرگترم كه آزموده‌تر است كشور را سامان خواهد داد.
فرزندانم! من شما را از كودكی چنان پرورده‌ام كه پیران را آزرم دارید و كوشش كنید تا جوان‌تران از شما آزرم بدارند.
تو كمبوجیه، مپندار كه عصای زرین پادشاهی، تخت و تاجت را نگاه خواهد داشت. دوستان یک رنگ برای پادشاه عصای مطمئن‌تری هستند.
همواره حامی كیش یزدان پرستی باش، اما هیچ قومی را مجبور نكن كه از كیش تا از هر كیشی كه میل دارد پیروی كند .
هر كس باید برای خویشتن دوستان یك دل فراهم آورد و این دوستان را جز به نیكوكاری به دست نتوان آورد.
از كژی و ناروایی بترسید .اگر اعمال شما پاك و منطبق بر عدالت بود قدرت شما رونق خواهد یافت ، ولی اگر ظلم و ستم روا دارید و در اجرای عدالت تسامح ورزید ، دیری نمی انجامد كه ارزش شما در نظر دیگران از بین خواهد رفت و خوار و ذلیل و زبون خواهید شد . من عمر خود را در یاری به مردم سپری كردم . نیكی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.
به نام خدا و نیاکان درگذشته‌ی ما، ای فرزندان اگر می خواهید مرا شاد كنید نسبت به یكدیگر آزرم بدارید.
پیكر بی‌جان مرا هنگامی كه دیگر در این گیتی نیستم در میان سیم و زر مگذارید و هر چه زودتر آن را به خاك باز دهید. چه بهتر از این كه انسان به خاك كه این‌همه چیزهای نغز و زیبا می‌پرورد آمیخته گردد.
من همواره مردم را دوست داشته‌ام و اكنون نیز شادمان خواهم بود كه با خاكی كه به مردمان نعمت می‌بخشد آمیخته گردم.
هم‌اكنون درمی یابم که جان از پیكرم می‌گسلد ... اگر از میان شما كسی می‌خواهد دست مرا بگیرد یا به چشمانم بنگرد، تا هنوز جان دارم نزدیك شود و هنگامی كه روی خود را پوشاندم، از شما خواستارم كه پیكرم را كسی نبیند، حتی شما فرزندانم.پس از مرگ بدنم را مومیای نكنید و در طلا و زیور آلات و یا امثال آن نپوشانید . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ایران قرار دهید تا ذره ذره های بدنم خاك ایران را تشكیل دهد . چه افتخاری برای انسان بالاتراز اینكه بدنش در خاكی مثل ایران دفن شود.
از همه پارسیان و هم‌ پیمانان بخواهید تا بر آرامگاه من حاضر گردند و مرا از اینكه دیگر از هیچگونه بدی رنج نخواهم برد شادباش گویند.
به واپسین پند من گوش فرا دارید. اگر می‌خواهید دشمنان خود را تنبیه كنید، به دوستان خود نیكی كنید.

کتابخانه ی ملی ایران - ش ث11134

درود ... این متن چندی است که در کتابخانه ها بصورت یک تابلو و در سایت های اینترنتی منتشر شد است با این نام ( وصیت نامه ی کوروش کبیر) با شماره ثبت کتابخانه ی ملی ایران 11134 و در هیچ کتیبه ای نیامده است .به منظور پیگیری و اطلاع رسانی و بررسی ابعاد سند های ساختگی باید از این سایت مورد بررسی نویسندگان و تاریخدانان و سپس پاکسازی اینگونه سند ها از مراکز علمی و تاریخی پرداخت . دوستانی که در این باره نظری دارند به اشتراک گذارند . با سپاس

با سلام
متن:زادگاه من بخش كوچكی از آسیا بود. ( ببخشید در آن زمان مگر قاره ها نامگذاری شده بودند؟!)
متن: ازخدای بزرگ بترسید كه در بقای او هیچ تردیدی نیست و پیوسته شاهد و ناظر اعمال ماست. ( اژ کدامیک از ایزدان یا مردوک بزرگ؟)
متن:من شما هر دو فرزندانم را یكسان دوست می‌دارم ولی فرزند بزرگترم كه آزموده‌تر است كشور را سامان خواهد داد. ( کمبوجیه و بردیا؟! یا داریوش افسر نگهبانان کاخ؟ )
متن: پیكر بی‌جان مرا هنگامی كه دیگر در این گیتی نیستم در میان سیم و زر مگذارید و هر چه زودتر آن را به خاك باز دهید. چه بهتر از این كه انسان به خاك كه این‌همه چیزهای نغز و زیبا می‌پرورد آمیخته گردد. ( اگر کورش به زردشت باور داشت که باید در دخمه ی خاموشان بدنش را مرغان می خوردند نه اینکه دفن می کردند؟

با توجه به اینکه خط میخی به کار رفته در سنگنبشته های دوران هخامنشی بعد از دوران فرمان روایی کوروش کبیر ابداع شده است ( بعد از سال 522 قبل از میلاد)، و کتاب کوروشنامه یا kuroupedia کتابی نیمه داستانی در باب حکومتداری ایده آل الهام گرفته از کوروش کبیر است (نوشته زنوفون نویسنده و تاریخنگار یونانی که یک قرن بعد از مرگ کوروش متولد شده است) می توان نتیجه گیری کرد که هیچ نوشته ای (به غیر از منشور کوروش) از دوره ی حکومت کوروش بجا نمانده است، چه برسد به یک وصیتنامه شیوا!

fuzuli;201836 نوشت:

1. وصیت نامه کورش
فرزندان من، دوستان من! من اكنون به پایان زندگی نزدیك گشته‌ام. من آن را با نشانه‌های آشكار دریافته‌ام.
وقتی درگذشتم مرا خوشبخت بپندارید و كام من این است كه این احساس در کردار و رفتار شما نمایانگر باشد، زیرا من به هنگام كودكی، جوانی و پیری بخت‌یار بوده‌ام. همیشه نیروی من افزون گشته است، آن چنان كه هم امروز نیز احساس نمی‌كنم كه از هنگام جوانی ناتوان‌ترم.
من دوستان را به خاطر نیكویی‌های خود خوشبخت و دشمنانم را فرمان‌بردار خویش دیده‌ام.
زادگاه من بخش كوچكی از آسیا بود. من آنرا اكنون سربلند و بلندپایه باز می‌گذارم. اما از آنجا كه از شكست در هراس بودم ، خود را از خودپسندی و غرور بر حذر داشتم.حتی در پیروزی های بزرگ خود ، پا از اعتدال بیرون ننهادم. در این هنگام كه به سرای دیگر می‌گذرم، شما و میهنم را خوشبخت می‌بینم و از این رو می‌خواهم كه آیندگان مرا مردی خوشبخت بدانند. مرگ چیزی است شبیه به خواب . در مرگ است كه روح انسان به ابدیت می پیوندد و چون از قید و علایق آزاد می گردد به آتیه تسلط پیدا می كند و همیشه ناظر اعمال ما خواهد بود پس اگر چنین بود كه من اندیشیدم به آنچه كه گفتم عمل كنید و بدانید كه من همیشه ناظر شما خواهم بود ، اما اگر این چنین نبود آنگاه ازخدای بزرگ بترسید كه در بقای او هیچ تردیدی نیست و پیوسته شاهد و ناظر اعمال ماست.
باید آشكارا جانشین خود را اعلام كنم تا پس از من پریشانی و نابسامانی روی ندهد.
من شما هر دو فرزندانم را یكسان دوست می‌دارم ولی فرزند بزرگترم كه آزموده‌تر است كشور را سامان خواهد داد.
فرزندانم! من شما را از كودكی چنان پرورده‌ام كه پیران را آزرم دارید و كوشش كنید تا جوان‌تران از شما آزرم بدارند.
تو كمبوجیه، مپندار كه عصای زرین پادشاهی، تخت و تاجت را نگاه خواهد داشت. دوستان یک رنگ برای پادشاه عصای مطمئن‌تری هستند.
همواره حامی كیش یزدان پرستی باش، اما هیچ قومی را مجبور نكن كه از كیش تا از هر كیشی كه میل دارد پیروی كند .
هر كس باید برای خویشتن دوستان یك دل فراهم آورد و این دوستان را جز به نیكوكاری به دست نتوان آورد.
از كژی و ناروایی بترسید .اگر اعمال شما پاك و منطبق بر عدالت بود قدرت شما رونق خواهد یافت ، ولی اگر ظلم و ستم روا دارید و در اجرای عدالت تسامح ورزید ، دیری نمی انجامد كه ارزش شما در نظر دیگران از بین خواهد رفت و خوار و ذلیل و زبون خواهید شد . من عمر خود را در یاری به مردم سپری كردم . نیكی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.
به نام خدا و نیاکان درگذشته‌ی ما، ای فرزندان اگر می خواهید مرا شاد كنید نسبت به یكدیگر آزرم بدارید.
پیكر بی‌جان مرا هنگامی كه دیگر در این گیتی نیستم در میان سیم و زر مگذارید و هر چه زودتر آن را به خاك باز دهید. چه بهتر از این كه انسان به خاك كه این‌همه چیزهای نغز و زیبا می‌پرورد آمیخته گردد.
من همواره مردم را دوست داشته‌ام و اكنون نیز شادمان خواهم بود كه با خاكی كه به مردمان نعمت می‌بخشد آمیخته گردم.
هم‌اكنون درمی یابم که جان از پیكرم می‌گسلد ... اگر از میان شما كسی می‌خواهد دست مرا بگیرد یا به چشمانم بنگرد، تا هنوز جان دارم نزدیك شود و هنگامی كه روی خود را پوشاندم، از شما خواستارم كه پیكرم را كسی نبیند، حتی شما فرزندانم.پس از مرگ بدنم را مومیای نكنید و در طلا و زیور آلات و یا امثال آن نپوشانید . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ایران قرار دهید تا ذره ذره های بدنم خاك ایران را تشكیل دهد . چه افتخاری برای انسان بالاتراز اینكه بدنش در خاكی مثل ایران دفن شود.
از همه پارسیان و هم‌ پیمانان بخواهید تا بر آرامگاه من حاضر گردند و مرا از اینكه دیگر از هیچگونه بدی رنج نخواهم برد شادباش گویند.
به واپسین پند من گوش فرا دارید. اگر می‌خواهید دشمنان خود را تنبیه كنید، به دوستان خود نیكی كنید.

کتابخانه ی ملی ایران - ش ث11134

با سلام
بله دوست گرامی !!
این کوروش پرستان با این تحریفات
و دروغ پردازیها به جایی نخواهند رسید

رضا;200209 نوشت:
ما ایرانی هستیم و دارای شرافت و بزرگی و عظمت !این عظمت را کسی با جعل به مانمیتواند بدهد که بخواهیم ان را یدک بکشیم!! ما دارای ۵۰۰۰ سال تمدن هستیم و این تمدن نیازی به جعل به نفع یهود ندارد !!

با سلام. امکان دارد اسنادی از این 5000 سال تمدن به ما هم بدهید! شما که همه آنها را در تاپیکهای مختلف زیر سوال بردید؟ منظورتان را از تمدن مصداقا بیان فرمایید.

شریعت عقلانی;297375 نوشت:
با سلام. امکان دارد اسنادی از این 5000 سال تمدن به ما هم بدهید! شما که همه آنها را در تاپیکهای مختلف زیر سوال بردید؟ منظورتان را از تمدن مصداقا بیان فرمایید.

با سلام
سخنی دارید عزیز برادر در همین راستا عنوان کنید چنانچه موضوع خاصی مد نظرتان است تاپیک ایجاد کنید بنده و دوستان در خدمت
یم !!
موضوع سخن کاملا مشخص است
یا علی ع

fuzuli;201818 نوشت:
مي گويند که کورش...

از اين «مي‌گويندها» زياد است بويژه در اتوبوس!
شما كه تازه با تاريخ آشنا شده‌ايد اگر مي‌خواهيد كمكتان كنيم، مي‌گويند‌ها را كنار بگذاريد و به منابع بپردازيد. اگر دقت كنيد آغازگر اين جستار، جناب رضا، هم به دنبال منبع هستند و مانند شما «مي‌گويندها» را منبع و سند نمي‌دانند!

parsikorosh;298650 نوشت:
موافقم خیلی

مردم آریایی !!!! شما چرا ساکت نشستین؟؟؟؟؟ای ایرانی!!!!!!!
ساکت نشستی اینجا میزاری هرچی دلشون میخواد در مورد هویت ایران و ایرانی بگن!!!!
میان بدون سند از کورش بزرگ بد میگن.....
خواهش میکنم...
تمنا می کنم...
اگه مسلمونین(حتی یه ضره!!!) نذارین به ایران و ایرانی توهین بشه

اگه مسلمونین(حتی یه ضره!!!) نذارین به هویت ایران و ایرانی توهین بشه
لطفا بیشتر نظارت کنید.
منتظر جوابتون هستم

با سلام
منظورتان کدام جواب است!!؟
این ما هستیم که منتظر جواب در تاریخ مانده ایم !اسناد وصیت نامه کجاست !؟
دروغ از این بزرگتر !!!!!!!

جواب ما را بدهید !!!!!!!!!!!!لطفا!!!!!!!!!!!!

موضوع قفل شده است