خواندن سوره برای یار امام زمان شدن

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواندن سوره برای یار امام زمان شدن

در کتابی خواندم که اگر سوره بنی اسراییل را هر شب بخوانی نمیمیری تا ظهور امام زمان را درک کنی و از یاران آن حضرت بشوی
آیا همچین حرفی صحت دارد؟

با سلام و احترام
دوست عزیز و بزرگوارم همانطور که در جمله شما هم هست نوشته است
نمیمیری تا ظهور امام زمان را درک کنی که این به این معنا نیست که امام رو با چشم سر ببینید و ایشان ظهور میکنند باشیم این به یک معنا میتواند اینجور تعبیر شود که امام وجودمان در وجودمان فرج و ظهور کند تا دلمان امام زمان پسندانه باشد و وقتی اینگونه شود که امام رو در دل احساس کنید هیچ فرقی با اینکه ببینیدش هم ندارد و به آن درک رسیده اید

سلام
اندر طلبش بی خبرانند آن را که خبر شد خبری باز نیامد

سلام
شاید منظور این باشه که جزء رجعت کنندگان قرار می گیره. (چون در احادیث آمده که موقع ظهور، خداوند از هر دو گروه حق و باطل، برخی از افرادی را که قبلاً مرده اند ، دوباره زنده می کند).
البته توجه شود که وقتی گفته می شود فلان سوره خوانده شود، منظور فقط تلفظ حروف و کلمات آن نیست... بلکه منظور درک مفاهیم آن و عمل به آن است (که البته برای درک و عمل، باید قرائت مستمر هم وجود داشته باشه). خواندن، برای فهمیدن و عمل کردن است و خواندنی که فهم و عمل در آن نباشد، فایده چندانی ندارد.

یادم هست زمانی که تازه کنکور سراسری امتحان داده بودم، نامه یک نفری را در مجله ای خواندم که نوشته بود: "من برای کنکور ، 40 بار کتاب زیست شناسی را خواندم اما باز درصد خیلی پائینی از این درس آوردم".
من همان موقع توی دلم به او خندیدم و گفتم: خواندنی که فهم در آن نباشد، چه فایده؟ تو فقط کلمات کتاب زیست شناسی را رو خوانی (تلفظ کلمات) کرده ای (کاری که یک دانش آموز ابتدایی هم می تواند بکند) اما مطالب کتاب را نفهمیده ای.

با سلام

اینگونه هزار عید با هم داریم......

الهم عجل لولیک الفرج

من جایی خواندم که هر کس سوره بنی اسراییل (اسرا) را هر شب جمعه بخواند نمیرد تا انشاالله حضرت صاحب را زیارت کند
اگر این فیض بزرگ نصیبتون شد منو از دعای خیرتون فراموش نکنید

victoryone;199288 نوشت:
در کتابی خواندم که اگر سوره بنی اسراییل را هر شب بخوانی نمیمیری تا ظهور امام زمان را درک کنی و از یاران آن حضرت بشوی

ظهورحضرت صاحب الزمان علیه السلام یقیناً به اراده ی خودماشیعیان بستگی دارد
من هم درکتابهایی خواندم که امام زمان فرمودند:
اگر فقط 5 یا 10 نفر(تفاوت عددی درروایات)شیعه ازصمیم قلب مرابخواهند،یقیناً ظهورخواهم کرد

اگرواقعاً بفهمیم که حال آن امامی که 12قرن وچندسالی است که درکنج خانه خون می گریدوبه فکرحق خورده شده وخون ریخته شده ی آباواجدادش وهمینطوربه فکرریخته شدن خون مظلومان عالم به ناحق درحالی که به حال مریدانش هم تاسف می خورد،چگونه است
آنگاه فکرنکنم خواندن یک سوره هرشب سخت باشد

موضوع قفل شده است