صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا شیطان وجود دارد

نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    269

آیا شیطان وجود دارد

بنام خدا و سلام

این روزا مطالبی زیادی در مورد شیطان طرح میشه ...زندگینامه شیطان ....چگونگی دوری از شیطان ....و خیلی عناوین دیگه. این موضوع برام خیلی عجیبه .اینکه چرا موجوداتی از این دست ( شیطان ، جن ، فرشته) که هیچ بنی بشری هیچگونه رد و اثری ازش نداره و بطور معمول هیچ نمودی در زندگی ما انسان ها ندارن این همه مورد توجه قرار می گیرن.
    من اساسن وجود چنین موجودی را قبول ندارم...من فکر میکنم مقوله شیطان نه یک موجود حقیقی بلکه یک مفهوم انتزاعی است ..

لطف کنید کمک فکری بدید.این موضوع برام حل بشه...

ارادتمند.بهارتون سبز.نوروز پیروز

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    اول از همه چیز دین خدا و همه ی متعلقاتش/دوست دارم یار امام زمان عج باشم/معماری
    نوشته
    1,465
    حضور
    17 روز 10 دقیقه
    دریافت
    132
    آپلود
    0
    گالری
    1169
    صلوات
    9823

پاسخ اینم نظر من!!

نقل قول نوشته اصلی توسط دارا نمایش پست ها
    بنام خدا و سلام

این روزا مطالبی زیادی در مورد شیطان طرح میشه ...زندگینامه شیطان ....چگونگی دوری از شیطان ....و خیلی عناوین دیگه. این موضوع برام خیلی عجیبه .اینکه چرا موجوداتی از این دست ( شیطان ، جن ، فرشته) که هیچ بنی بشری هیچگونه رد و اثری ازش نداره و بطور معمول هیچ نمودی در زندگی ما انسان ها ندارن این همه مورد توجه قرار می گیرن.
    من اساسن وجود چنین موجودی را قبول ندارم...من فکر میکنم مقوله شیطان نه یک موجود حقیقی بلکه یک مفهوم انتزاعی است ..

لطف کنید کمک فکری بدید.این موضوع برام حل بشه...

ارادتمند.بهارتون سبز.نوروز پیروز
    سلام و احترام؛
    باید عرض کنم جواب اینکه شیطان{لعنت ابدی خدا بر او باد} و جن و.... وجود دارند یا نه،مشخصه،چون در قرآن به وجود آنها تذکر داده شده؛
    و ما با دانستن مواقع حمله ی شیطان {ملعون} میتوانیم فریب این موجود بد ذات را نخوریم.
    یا علی مدد
    *لحظه ی سال تحویل دعا برای ظهور آقا امام زمان (عج) را هم فراموش نکنید*

ویرایش توسط حیدر لیلا : ۱۳۹۰/۱۲/۲۸ در ساعت ۱۵:۱۵

5. صلوات ها 3

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

شما قرآن رو قبول داری ؟
    اگر قبول داری ....پس بدان که چنین موجوداتی از نوع فرشته ، جن که یک سوره ازش هست ، شیطان ، وجود دارند چون در این کتاب مقدس خیلی ازشون یاد شده ! خدا با ما شوخی نداره که مارو سرکار بذاره !

و یکی از دلایلی که انسان به سمت گناه کشیده میشه ...همین است که اعتقادی به شیطان ندارد به همین خاطر فکر می کند کار هایی که می کند اگر کار بد کوچکی باشد ، عادی است و به آن کار ادامه میدهد و زندگیش عوض می شود !

7. صلوات ها 3

نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    269

بنام خدا و سلام

من اساسن وجود چنین موجودی را قبول ندارم...من فکر میکنم مقوله شیطان نه یک موجود حقیقی بلکه یک مفهوم انتزاعی است .. لطف کنید کمک فکری بدید.این موضوع برام حل بشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط رضوی نمایش پست ها
    سلام و احترام؛ باید عرض کنم جواب اینکه شیطان{لعنت ابدی خدا بر او باد} و جن و.... وجود دارند یا نه،مشخصه،چون در قرآن به وجود آنها تذکر داده شده؛

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran نمایش پست ها
    و یکی از دلایلی که انسان به سمت گناه کشیده میشه ...همین است که اعتقادی به شیطان ندارد به همین خاطر فکر می کند کار هایی که می کند اگر کار بد کوچکی باشد ، عادی است و به آن کار ادامه میدهد و زندگیش عوض می شود !

مرسی از بابت جواب..اگه ممکنه به یک روش دیگه وجودشون رو برام اثبات کنید.غیر از اینکه در کتاب های دینی اومده راهی دیگه برای اثبات هست.مثلن کسی اون ها رو دیده باشه یا باهاشون صحبت کرده باشه یا هر جور ردی یا اثری دیگه ای که نشون دهنده ی وجود اونها باشه...یا توی زندگی کسی دخالت کرده باشن...ا...سر کسی رو کلاه گذاشته باشن...به کسی تهمت زده باشن ...پیش شما از کسی یا پیش کسی از شما بدگویی کرده باشن...

ارادتمند سبز باشید مثل بهار

9. صلوات ها 2

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

با سلام

كلمه شيطان در قرآن هفتاد بار به صورت مفرد و هيجده بار به صورت جمع به كار رفته است كه روى هم 88 مرتبه مى شود.(المعجم المفهرس، ص 142)

شيطان دو معنى دارد: يكى اصطلاحى ، و آن همان معنايى است كه بر سر زبان مردم است .

ديگرى معنى لغوى آن است : شیطان در لغت از مادّه «شطن» و به معنای دور شدن است(المفردات فی غریب القرآن ماده «شطن») و شیطان به هر موجود سركش و متمرّد خواه انسان باشد یا غیر آن، گفته می‌شود(مجمع البحرین، طریحی، ج 6، ص 272، تهران، ناشر كتابفروشی مرتضوی، 1375 ش) از این رو بر ابلیس، شیطان اطلاق شده است.(عبدالله جوادی آملی، تسنیم، ج 2، ص 282، قم، مركز نشر اسراء، چاپ اول، 1378 ش)

در قرآن در مورد ویژگی‌های شیطان(ابليس) چنين آمده :

1- شیطان از طایفه جنّ:
    «...فَسَجَدُوا إلّا إبلیسَ كانَ مِن الجِنّ...» (كهف / 50)
    «(فرشتگان) همگی سجده كردند جز ابلیس، كه از جنّ بود »

2- مخالفت فرمان الهی:
    «إنّ الشََّیطانَ كَانَ لِلرّحْمنِ عِصِیّاً» (مریم / 44)
    «شیطان نسبت به خداوند، عصیانگر بود »

3- رانده شده از رحمت الهی:
    «قَالَ فَاْخرُجْ مِنها فَإنّكَ رَجیمٌ* وَ إنَّ عَلیكَ اللَعْنَة اِلی یَومِ الدین» (حجر / 34 – 35)
    «فرمود: از صف آنها [فرشتگان] بیرون رو، كه رانده ‌شده‌ای از (درگاه ما!) و لعنت (و دوری از رحمت حق) تا روز قیامت بر تو خواهد بود!»

4- دارای ذرّیه و قبیله:
    «إنّهُ یَرَاكُم هُو و قَبیلُهُ مِن حَیثُ لاتَرَوْنَهُم...» (اعراف/ 27)
    «او و همكارانش شما را می‌بینند از جایی كه شما آنها را نمی‌بینید...»

ویرایش توسط اندیشمند : ۱۳۹۰/۱۲/۲۹ در ساعت ۱۵:۵۱
    اللهم صل علي محمد و آل محمد

11. صلوات ها 5

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

در قرآن كریم به انسانهای شرور و مفسد نیز شیطان، اطلاق شده است. (ناصر مكارم شیرازی و همكاران، نمونه، ج 1، ص 192، دارالكتب الاسلامیه، تهران، 1374 ش)
    «وكَذلِكَ جَعَلْنا لِكُلِّ نَبیٍّ عَدوّاً شَیاطین الإنس والجِنّ...»(انعام/112)
    «اینچنین در برابر هر پیامبری، دشمنی از شیاطین انس و جنّ قرار دادیم..»

اطلاق حقیقی شیطان بر كافران و منافقان (جوادی آملی، عبدالله، تسنیم، ج 2، قم، مركز نشر اسراء، چاپ اول، 1378 ش)
    اطلاق شیطان بر منافقان و كافران به نحو حقیقت است نه از سر مجاز و مسامحه:
    «...واذا خَلَوْا إلی شَیاطینِهم قالُوا إنّا مَعَكُم...» (بقره/ 14)
    «هنگامی كه با شیطانهای خود خلوت می‌كنند، می‌گویند: ما با شمائیم..»

آنان كه از هدایت رهبران الهی می‌رمند و در مقابل حق خضوع نمی‌كنند و از راههای مرموز و با وسوسه میل به باطل را در دلهای دیگران تزریق می‌كنند، از مصادیق شیطانند:
    «مِن شَرّ الوُسواسِ الخَنّاس الّذی یُوسوِسُ فی صُدورِ النّاسِ من الجِنّةِ والناس»(ناس/ 4 -6)
    «(پناه بر خدا) از شرّ وسوسه گر پنهان كار كه در درون سینه انسانها وسوسه می‌كند خواه از جنّ باشد یا از انسان »

ویرایش توسط اندیشمند : ۱۳۹۰/۱۲/۲۹ در ساعت ۱۵:۵۲

13. صلوات ها 5

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

مرسی از بابت جواب..اگه ممکنه به یک روش دیگه وجودشون رو برام اثبات کنید.غیر از اینکه در کتاب های دینی اومده راهی دیگه برای اثبات هست.مثلن کسی اون ها رو دیده باشه یا باهاشون صحبت کرده باشه یا هر جور ردی یا اثری دیگه ای که نشون دهنده ی وجود اونها باشه...یا توی زندگی کسی دخالت کرده باشن...ا...سر کسی رو کلاه گذاشته باشن...به کسی تهمت زده باشن ...پیش شما از کسی یا پیش کسی از شما بدگویی کرده باشن...
    بنام خدا و سلام این روزا مطالبی زیادی در مورد شیطان طرح میشه ...زندگینامه شیطان ....چگونگی دوری از شیطان ....و خیلی عناوین دیگه. این موضوع برام خیلی عجیبه .اینکه چرا موجوداتی از این دست ( شیطان ، جن ، فرشته) که هیچ بنی بشری هیچگونه رد و اثری ازش نداره و بطور معمول هیچ نمودی در زندگی ما انسان ها ندارن این همه مورد توجه قرار می گیرن. من اساسن وجود چنین موجودی را قبول ندارم...من فکر میکنم مقوله شیطان نه یک موجود حقیقی بلکه یک مفهوم انتزاعی است .. لطف کنید کمک فکری بدید.این موضوع برام حل بشه...
    با سلام

اثبات هر پديده‏ اي تنها از راه دلايل مناسب با آن پديده امكان‏پذير است وگرنه پس از پژوهش طولاني، به نتيجه مطلوب دست نخواهيم يافت. مثلاً براي اثبات اينكه فردي به نام شاه عباس صفوي مدتي در ايران سلطنت كرده است، بايد به منابع تاريخي معتبر رجوع كرد، و هيچ دليل عقلي براي اثبات وجود فردي به اين نام و خصوصيات وجود ندارد. زيرا عقل درباره كليات ـمفاهيم كلي نظر مي‏دهد، اما درباره مفاهيم جزيي و اشخاص تنها فتوايي كه مي‏دهد اين است كه آنها ذاتا محال نيستند. بنابراين عقل درباره شاه عباس مي‏گويد: وجود فردي با چنين ويژگي‏ها محال نيست، اما آيا واقعا او شخصيتي تاريخي بوده است يا نه؟ بايد به منابع تاريخي معتبر اطمينان كرد.

اثبات وجود شيطان و جن نيز از طريق عقل امكان ندارد، تنها عقل مي‏تواند بگويد كه موجودي مادي لطيف با ويژگي‏هاي خاص امكان دارد. پس اثبات يا عدم اثبات وجود اين موجود به نقل است. قرآن كه معتبرترين كتاب و سخن پروردگار عالم است. «و من اصدق من الله قيلاً؛ و كيست كه در گفتاراز خداوند راستگوتر باشد» (نساء، 132)، وجود موجودي به نام جن را تأييد مي‏كند.

به هر حال وجود موجودي به نام «جان» يا «جن» از نظر قرآن مسلم است. جن موجودي است كه با حواس پنجگانه قابل درك نيست. جن كه در اصل معنا مفهوم «پوشيدگي» دارد، از چشم انسان پوشيده است. قرآن وجود اين موجود را تصديق كرده و سوره‏اي به نام «جن» نيز در قرآن وجود دارد. در قرآن گاهي از اين موجود به «جانّ» نيز ياد مي‏شود (الرحمن، آيه 39 و حجر، آيه 27).
    ماهيت و حقيقت اين موجودات چندان براي ما روشن نيست ولي از پاره‏اي آيات و روايات مي‏توان به برخي از مشخصات اين موجود دست يافت،

در مورد ارتباط انسان ها با جن هم ،امكان آن وجود دارد و مواردي هم نقل شده است ولي اينگونه حكايات نمي تواند مبناي علمي براي اثبات باشد و تنها براي كساني اعتبار دارد كه خود از نزديك شاهد بوده اند و براي ديگران قابل اثبات نيست.

ویرایش توسط اندیشمند : ۱۳۹۰/۱۲/۲۹ در ساعت ۱۷:۴۰

15. صلوات ها 6

نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

سلام

همونطور که حتما الان مشاهده کردید بنده تازه عضو شدم. به نظرم واقعا ایده چنین فضایی توی اینترنت حیاتی بود، به اندازه سهم خودم از طراحانش تشکر میکنم.

راستش من شخصا خدا رو با این استدلال باور دارم: با خودم میگم آخر دنیا کجاست؟ اول دنیا کجا بود؟ پس باید چیزی وجود داشته باشه که از زمان و مکان و در نتیجه وجود، مستقل باشه (!) تا بتونه همچین جهانی بسازه. خوب وقتی هم بخواییم از چیزی حرف بزنیم که وجود و عدم براش تعریف نشده باشه (!) تنها صحبتی که میشه کرد اینه که از درک و فهم ما خارجه.

خوب در مورد ماوراالطبیعه و بهشت و جهنم و جن و شیطان هم به این ترتیب میشه جواب داد، یعنی اگر شیطان قبل از جهان و توی اون دنیا ستایش خدا رو میکرده، پس از جنس این دنیا نیست، یعنی بازم براش وجود و عدم تعریف نمیشه (!). از طرفی هم همه توصیفات قرآنی از همین مواردی که من بالا ذکر کردم توصیفات ملموس و به زمان تمثیله تا _این طور که به نظرم میرسه_ برای همه انسان ها قابل فهم باشه پس اگر بگیم نیازی نیست توصیف قرآنی عینا واقعیت نداشته باشن (مثلا سم داشتن جن) حرف بی ربطی نزدیم. درسته؟

اگر فرض کنیم استدلال بالا درسته، پس میتونیم بگیم سبک ارتباط شیطان با روح انسان مثل سبک ارتباط خدا با روح انسانه، مادی نیست، دیدنی نیست، شنیدنی و حتی تخیلی و توهم کردنی نیست، اصلا وجود نداره [= وجود براش تعریف نشده] (!)

البته لازم به ذکره که اشاره من به اون مفهومی از شیطان بود که یک وجود مستقل و واحد تلقی میشه، نه معانی دیگه شیطان که کاربر محترم «دانشمند» فرمودند.

17. صلوات ها 2

علاقه
    ایمان ، اخلاق ، عمل ، امر به معروف و نهی از منکر
    نوشته
    1,947
    حضور
    3 روز 22 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    75
    صلوات
    10621

موضع شیطان در برابر ما و ما با او چگونه ایم؟

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

شیطان و پرستش او

آیا شیطان وجود دارد

1. قال الإمام الکاظم - عليه السلام - (لما سئل عن أوجب الأعداء مجاهدة): أقربهم إليک و أعداهم لک ... و من يحرض أعداءک عليک و هو إبليس.

«تحف العقول، ص 399»

امام کاظم - عليه السّلام - (در پاسخ به اين پرسش که جهاد با کدام دشمن واجب تر است)، فرمود: آن که از همه به تو نزديکتر و دشمنيش با تو بيشتر است و کسي که دشمنان تو را بر ضدت تحريک مي کند و آن شيطان است.

آیا شیطان وجود دارد

2. قال الإمام الصادق - عليه السلام - : قال إبليس: خمسة (أشياء) ليس لي فيهن حيلة وسائر الناس في قبضتي من اعتصم بالله عن نية صادقة ... .

«الخصال، ج 1، ص 285»

امام صادق - عليه السلام - فرمود: ابليس گفت: پنج نفر هستند که هيچ چاره اي براي آنها ندارم اما ديگر مردمان در مشت من هستند: هر که با نيت درست به خدا پناه برد و در همه کارهايش به او تکيه کند، کسي که شب و روز بسيار تسبيح خدا گويد، کسي که براي برادر مؤمنش آن پسندد که براي خود مي پسندد، کسي که هر گاه مصيبتي به او مي رسد، بي تابي نمي کند و هر کسي که به آنچه خداوند قسمتش کرده، خرسند است و غم روزيش را نمي خورد.

آیا شیطان وجود دارد

3. قال الإمام الصادق - عليه السلام - : أمر الله إبليس بالسجود لآدم، فقال: يا رب وعزتک إن أعفيتني من السجود لآدم لأعبدنک عبادة ما عبدک أحد قط مثلها، قال الله جل جلاله: إني احب أن اطاع من حيث اريد.
    «بحار الأنوار، ج 63، ص 250»

امام صادق - عليه السلام - فرمود: خداوند به ابليس دستور داد بر آدم سجده کند. او گفت: پروردگارا! سوگند به عزتت که اگر مرا از سجده بر آدم معاف داري تو را چنان پرستشي کنم که هرگز کسي مانند آن تو را نپرستيده باشد. خداوند جل جلاله فرمود: من دوست دارم آن گونه که اراده مي كنم اطاعت شوم.

آیا شیطان وجود دارد

4. قال الإمام علي - عليه السلام - : فاعتبروا بما کان من فعل الله بإبليس، إذ أحبط عمله الطويل وجهده الجهيد (الجميل) وکان قد عبد الله ستة آلاف سنة، لايدري أمن سني الدنيا أم من سني الآخرة.
    «نهج البلاغه، خطبه 192»

امام علي - عليه السّلام - فرمود: از کاري که خدا با ابليس کرد درس بگيريد، هنگامي كه کار دراز مدت و کوششهاي توان فرساي او را باطل ساخت، او شش هزار سال خدا را پرستش کرده بود که معلوم نيست آيا از سالهاي دنياست يا از سالهاي آخرت.

آیا شیطان وجود دارد

5. قال رسول الله - صلي الله عليه و آله - (لابن مسعود و هو يعظه): يابن مسعود! اتخذ الشيطان عدوا، فإن الله تعالي يقول: «إن الشيطان لکم عدو فاتخذوه عدوا».

«مکارم الأخلاق، ج 2، ص 354»

رسول خدا - صلّي الله عليه و آله - (در اندرزي به ابن مسعود)، فرمود: اي پسر مسعود! شيطان را دشمن بگير، زيرا خداي متعال مي فرمايد: «همانا شيطان دشمن شماست، پس او را دشمن گيريد»

آیا شیطان وجود دارد

6. قال الإمام علي - عليه السلام - : احذروا عدوا نفذ في الصدور خفيا، و نفث في الآذان نجيا.

«غرر الحکم، ح 2623»

امام علي - عليه السّلام - فرمود: بپرهيزيد از آن دشمني که پنهاني در سينه ها نفوذ مي کند و آهسته در گوشها افسون مي دمد.

آیا شیطان وجود دارد

7. قال الإمام زين العابدين - عليه السلام - (في مناجاته): إلهي أشکو إليک عدوا يضلني، وشيطانا يغويني، قد ملأ بالوسواس صدري، و أحاطت هو اجسه بقلبي، يعاضد لي الهوي، و يزين لي حب الدنيا، ويحول بيني وبين الطاعة والزلفي.
    «بحار الأنوار، ج 94، ص 143»

امام سجاد - عليه السّلام - (در مناجات خود)، فرمود: الهي! از دشمني که مرا گمراه مي کند و از شيطان که مرا به انحراف مي کشاند، به تو شکايت مي کنم، او سينه مرا از وسوسه آکنده و القائات او قلبم را در ميان گرفته است، در پيروي از خواهش هاي نفس مرا ياري مي رساند و دنيا دوستي را در نظرم مي آرايد و ميان من و طاعت و تقرب به تو مانع مي شود.

آیا شیطان وجود دارد

8. قال الإمام الصادق - عليه السلام - : إن الشياطين علي المؤمنين أکثر من الزنابير علي اللحم.

«بحار الأنوار، ج 64، ص 239»

امام صادق - عليه السلام - فرمود: هجوم شيطانها به مؤمنان، بيشتر از هجوم زنبورها به گوشت است.

آیا شیطان وجود دارد

9. قال الإمام الصادق - عليه السلام - : لقد نصب إبليس حبائله في دار الغرور، فما يقصد فيها إلا أولياءنا.

«تحف العقول، ص 301»

امام صادق - عليه السلام - فرمود: ابليس در اين سراي پر فريب، دامهاي خود را پهن کرده و هدف او کسي جز دوستداران ما نيست.

آیا شیطان وجود دارد

10. قال الإمام علي - عليه السلام - (في ذم أتباع الشيطان): اتخذوا الشيطان لأمرهم ملاکا، واتخذهم له أشراکا، فباض وفرخ في صدورهم، ... !

«نهج البلاغه، خطبه 7»

امام علي - عليه السّلام - (در نکوهش پيروان شيطان)، فرمود: آنان ملاك کارهاشان را شيطان قرار دادند و شيطان هم آنها را در دام خود قرار داد پس در سينه هاي آنان تخم کرد و جوجه گذاشت و به تدريج در خردهاي آنان نفوذ کرد و با چشمهايشان نگريست و با زبانشان سخن گفت، پس آنها را گرفتار خطاها و لغزشها کرد و نادرستي را در نظرشان آراست، کارهاي آنان مانند کار کسي است که شيطان در قدرتش شريک شده و زبان او را به باطل گويا کرده است!

آیا شیطان وجود دارد

قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ

قال الامام الباقر (ع): ان حدیثنا یحیی القلوب

صبا از نكهت كویت نسیمی سوی ما آورد
    ز سوز شعلة شوقت چو تاب افتاد در دلها

بار الها: از تو پوزش می خوام که به اصرار می خواستم اراده خودم بر زندگیم حاکم باشه!خدایا اینک سکان زندگی طوفان زده ام را به تو می سپارم!باشد که آرامش نتیجه این اعتماد و توکل باشد.من وثق بالله اراه السرور و من توکل علیه کفاه الامور

19. صلوات ها 5

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

( شیطان ، جن ، فرشته) که هیچ بنی بشری هیچگونه رد و اثری ازش نداره و بطور معمول هیچ نمودی در زندگی ما انسان ها ندارن این همه مورد توجه قرار می گیرن.

با سلام

افراد زیادی اجنه و شیاطین را دیده و یا صدایش را شنیده اند و ....

https://sites.google.com/site/hojjah/sheytan.zip
    ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۱/۰۱/۰۱ در ساعت ۱۷:۰۵

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری