نظر شما در مورد ایران پیش از اسلام و بعد از اسلام

تب‌های اولیه

33 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظر شما در مورد ایران پیش از اسلام و بعد از اسلام

سلام
در اینجا می خواهیم در رابطه با ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام صحبت کنیم
به نظر شما ایران بعد اسلام بهتر است یا ایران قبل اسلام؟

به نام خدا.

مسلما ايران بعد از اسلام بهتره. ايران قبل از اسلام هرچه كه بوده ، اگر پاك و خداپرست بوده يا متمدن ترين بوده به دليل وجود اختلاف طبقاتي وحشتناك قابليت رسيدن به جاهاي بالاتر رو نداشته، بلكه بعد از اسلام به شكوفايي و درخشش رسيده. بعد از اسلام ما دانشمندايي داشتيم كه دنيا نداشته و نخواهد داشت. ايران بي اسلام ميشد آمريكاي الان با يه اختلاف زماني 2000 ساله.

با آرزوي موفقيت ، ستايشگر :Gol:

موضوع مگه ایران و اسلام نیست؟ چرا نظرسنجی درباره ایران و انقلابه؟
بنظرم ایران قبل از اسلام دستاوردهایی داشته ولی دوران شکوفایی تمدن و به خصوص شکوفایی علمی ایرانیان بعد از اسلام بوده

ستايشگر;199114 نوشت:
به نام خدا.

مسلما ايران بعد از اسلام بهتره. ايران قبل از اسلام هرچه كه بوده ، اگر پاك و خداپرست بوده يا متمدن ترين بوده به دليل وجود اختلاف طبقاتي وحشتناك قابليت رسيدن به جاهاي بالاتر رو نداشته، بلكه بعد از اسلام به شكوفايي و درخشش رسيده. بعد از اسلام ما دانشمندايي داشتيم كه دنيا نداشته و نخواهد داشت. ايران بي اسلام ميشد آمريكاي الان با يه اختلاف زماني 2000 ساله.

با آرزوي موفقيت ، ستايشگر :gol:

با تشکر اما اگر می توانید در مورد انقلاب ما نیز نظر خود را ارائه دهید؟

omid_rch;199121 نوشت:

با سلام
دوست گرامی دوستمان درست گفته اند !
در ضمن این مطلب نظر سنجی ندارد که شما نظر سنجی گذشته اید نیاز به تاریخ و تحقیق دارد که در انجمن تاریخ میتوانید تپیکها را پیدا کنید

frigg77;199119 نوشت:
موضوع مگه ایران و اسلام نیست؟ چرا نظرسنجی درباره ایران و انقلابه؟
بنظرم ایران قبل از اسلام دستاوردهایی داشته ولی دوران شکوفایی تمدن و به خصوص شکوفایی علمی ایرانیان بعد از اسلام بوده

بله در مورد ایران واسلام هست ولی اسلام هم در انقلاب ما وجود دارد پس موضوع بی ربطی نیست؟

omid_rch;199126 نوشت:
بله در مورد ایران واسلام هست

اینقدری که من از تاریخ میدونم دسته بندی ها اینجوری نیست.
دوره ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام.
توی تاریخ معاصر هم ایران قبل از انقلاب داریم و بعد از انقلاب.

omid_rch;199126 نوشت:
ولی اسلام هم در انقلاب ما وجود دارد پس موضوع بی ربطی نیست؟

این دیگه میشه اسلام و انقلاب اسلامی ایران. اصلا یه بحث دیگه ست.

frigg77;199138 نوشت:

اینقدری که من از تاریخ میدونم دسته بندی ها اینجوری نیست.
دوره ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام.
توی تاریخ معاصر هم ایران قبل از انقلاب داریم و بعد از انقلاب.

این دیگه میشه اسلام و انقلاب اسلامی ایران. اصلا یه بحث دیگه ست.

سلام
بحث در رابطه باایران قبل و بعداسلام از نظر تاریخ است و اندک تلنگری هم به انقلاب اسلامی ایران که با نظر سنجی ما در پایان بحث می توانیم یک جمع بندی را بر اساس این نظر سنجی و مطالب گفته شده توسط شما عزیزان داشته باشیم
باتشکر omid_rch

اگر بخواهیم از نظر دین بگوییم ایران بعد ازانقلاب بهتر است زیرا دین اسلام یک بر نامه مهم برای زندگی می باشد و مسئولان ما می توانند با پیاده کردن این برنامه گامی مهم را بردارند
ولی باید بگویم از نظر اجتماعی ایران قبل انقلاب بهتر بوده زیرا ما در آن زمان مردم به مسائل خیلی بهتر اهمیت می دادند مثلا در امر ازدواج فرزندشان به یک سری مسائل از نظر شرع اسلام بهتر اهمیت می دادند
ولی هنگامی که انقلاب شد یک سری چیز ها گویا رنگ باخته و مردم یک سری مهم سابق رو بی اهمیت پنداشتند و دیگه از آنها زیاد طبعیت نمی کنند
مثلا دروغ گفتن میگن داریوش کبیر گفته خدا این سرزمین رو از دروغ دور کند این نشون میده ایرانی ها مسئله دروغ براشون اهمیت داشته ولی امروزه مشاهده می کنید که بعضی ها چه راحت دروغ می گن.
پس بحث ما در رابطه با مسائلی این چنین است که آیران رو از این نظر تو تاریخ گذشته گان و معاصر بررسی کنیم.

رضا;199125 نوشت:
با سلام
دوست گرامی دوستمان درست گفته اند !
در ضمن این مطلب نظر سنجی ندارد که شما نظر سنجی گذشته اید نیاز به تاریخ و تحقیق دارد که در انجمن تاریخ میتوانید تپیکها را پیدا کنید

من می خواهم مسائل رو چه از نظر تاریخ و چه از نظر الان بررسی کنیم تا اشکالات الان نسبت به گذشته معلوم شه

به نام خدا.

omid_rch;199121 نوشت:

با خواهش :ok:

انقلاب ما انفجار نور بود :ok: اما پس از گذشت 30 سال انگار ما شمع رو بيشتر دوست داريم. ببينيد مشكلات مملكت ما دو مقصر داره : مردم و مسئولين ، اما چون مسئولين از دل ملت بيرون ميآيند ( به هر حال اينها هم بچه هاي همين سرزمين هستند ، از آمريكا نيامده اند كه ) و مردم در انتخاب اونها به لطف نظريه مترقي امام خميني (ره) نقش دارند ، مشكل اصلي از ما مردم نشات ميگيره.
ما بسياري از فضايل اخلاقي رو تنها به زبان ستايش ميكنيم ولي به عمل نمياريم. مثلا ميگيم و مي دونيم دروغ بده ( حتي اگر در دين نيومده باشه ، دروغ عقلا بده ) اما مثل نقل و نبات دروغ ميگيم. (معلومه خدا دعاي كوروش و داريوش رو مستجاب نكرده :khandeh!:) ميدونيم غيبت از زنا بدتره ، اما برخوردمون با غيبت كننده و زناكار يكسان نيست. اينها همشون ثمره اين فكر هستند كه " مرگ خوبه ولي براي همسايه". نتيجه پيشرفته تر اين فكر هم ميشه اينكه ما اگر ميوه فروش بهمون 200 تومن گرون تر بده ناراحت ميشيم و فحش رو ميكشيم به ميوه فروش و هر كسي كه ميوه فروش ميشناسه ، اما خودمون تو اداره و دانشگاه مثل ... از حق مردم ميدزديم و كم كاري ميكنيم.

به بيان ديگه ما قدر انقلابمون رو نفهميديم. زمان شاه فرصتي براي پيشرفت نداشتيم ، افتخار ميكرديم به واردات ( فرهنگي و تجاري) شاه هم كه سرباز آمريكا بود و آمريكا هم كه حواسش جمع بود نميگذاشت ما پيشرفت كنيم. الاناون موانع وجود ندارند ، اما ما براي خودمون موانع رو درست كرديم ( ترويج فرهنگ وابستگي ). در خودمون اين فرهنگ رو درست كرديم كه همه چيز خارجيش بهتره ، حتي اخلاقيات. واسه همين هم خيلي ها فكر ميكنند چون خارجي ها حجاب نداشتن تو كشورشون آزاده ( حجاب داشتن آزاد نيستا ) ، تو ايران هم بايد باشه. اخبار خارجي ها هم بهتره و اونها كاملا راست ميگن ( جون خودشون ) ، واسه همين اگر امروز صداي آمريكا گفت بريزيد بيرون بايد بريزيم بيرون. حالا هرچي مقامات بالاي كشور ، مثل رهبري ميگن كه به حرف اينها گوش نكنيد كه آب مسموم بهتون ميدهند ، ما گوش نميكنيم.

جوهره مشكلات ما اينه كه : ميبينيم و مي فهميم اما سرمون رو پايين ميندازيم و رد ميشيم. روزي از اين مشكلات رها ميشيم كه اون فريضه اي رو كه باقي فرايض رو زنده ميكنه ، انجام بديم : امر به معروف و نهي از منكر.

با تشكر ، ستايشگر :Gol:

ستايشگر;199195 نوشت:
به نام خدا.

با خواهش :ok:

انقلاب ما انفجار نور بود :ok: اما پس از گذشت 30 سال انگار ما شمع رو بيشتر دوست داريم. ببينيد مشكلات مملكت ما دو مقصر داره : مردم و مسئولين ، اما چون مسئولين از دل ملت بيرون ميآيند ( به هر حال اينها هم بچه هاي همين سرزمين هستند ، از آمريكا نيامده اند كه ) و مردم در انتخاب اونها به لطف نظريه مترقي امام خميني (ره) نقش دارند ، مشكل اصلي از ما مردم نشات ميگيره.
ما بسياري از فضايل اخلاقي رو تنها به زبان ستايش ميكنيم ولي به عمل نمياريم. مثلا ميگيم و مي دونيم دروغ بده ( حتي اگر در دين نيومده باشه ، دروغ عقلا بده ) اما مثل نقل و نبات دروغ ميگيم. (معلومه خدا دعاي كوروش و داريوش رو مستجاب نكرده :khandeh!:) ميدونيم غيبت از زنا بدتره ، اما برخوردمون با غيبت كننده و زناكار يكسان نيست. اينها همشون ثمره اين فكر هستند كه " مرگ خوبه ولي براي همسايه". نتيجه پيشرفته تر اين فكر هم ميشه اينكه ما اگر ميوه فروش بهمون 200 تومن گرون تر بده ناراحت ميشيم و فحش رو ميكشيم به ميوه فروش و هر كسي كه ميوه فروش ميشناسه ، اما خودمون تو اداره و دانشگاه مثل ... از حق مردم ميدزديم و كم كاري ميكنيم.

به بيان ديگه ما قدر انقلابمون رو نفهميديم. زمان شاه فرصتي براي پيشرفت نداشتيم ، افتخار ميكرديم به واردات ( فرهنگي و تجاري) شاه هم كه سرباز آمريكا بود و آمريكا هم كه حواسش جمع بود نميگذاشت ما پيشرفت كنيم. الاناون موانع وجود ندارند ، اما ما براي خودمون موانع رو درست كرديم ( ترويج فرهنگ وابستگي ). در خودمون اين فرهنگ رو درست كرديم كه همه چيز خارجيش بهتره ، حتي اخلاقيات. واسه همين هم خيلي ها فكر ميكنند چون خارجي ها حجاب نداشتن تو كشورشون آزاده ( حجاب داشتن آزاد نيستا ) ، تو ايران هم بايد باشه. اخبار خارجي ها هم بهتره و اونها كاملا راست ميگن ( جون خودشون ) ، واسه همين اگر امروز صداي آمريكا گفت بريزيد بيرون بايد بريزيم بيرون. حالا هرچي مقامات بالاي كشور ، مثل رهبري ميگن كه به حرف اينها گوش نكنيد كه آب مسموم بهتون ميدهند ، ما گوش نميكنيم.

جوهره مشكلات ما اينه كه : ميبينيم و مي فهميم اما سرمون رو پايين ميندازيم و رد ميشيم. روزي از اين مشكلات رها ميشيم كه اون فريضه اي رو كه باقي فرايض رو زنده ميكنه ، انجام بديم : امر به معروف و نهي از منكر.

با تشكر ، ستايشگر :gol:

شما درست می فرمایید اما...
اون موقع که فرصت نبود ما دوست داشتیم همه چیز در ست شود دزدی نکنیم دروغ نگوییم و... ولی به قول شما الان که فرصت داریم چرا خودسازی نمی کنیم چرا خوب ها رو جا نمی اندازیم
چرا جوانان گناهکار شده اند چرا مردم دل سنگ شدند جرا ما اون موقع که نمی گذاشتند با هم بودن دوست داشتیم ولی الان می گذارند با هم نیستیم چرا ما باید با هم بودن رو با بی هم بودن عوض کنیم .
کلمه ی انقلاب یعنی تغییر و تحول دادن
الان ما تغیر و تحول داشتیم ولی تو فرعیات نه اصلیات
فرعیات: بخور بفروش شادی کن برو ببر بخر و...
اصلیات:نزدیک شدن به خدا اصلاح رفتار ها برای انجام اموری که ما را به خدا نزدیک کند فقیری را به نان و نوایی رساندن خوشنود کردن خدا با رفتارهایی که قرآن تاکید کرده انجام کارهایی که پیامبر مان به انجام آنها تاکید کرده
انقلاب اسلامی: یعنی تغیرات بر اساس دین اسلام آیا ما توانسته ایم این کا را انجام بدهیم؟
پس تا اینجا فکر کنم ما به دنبال انقلابمون اسم اسلام رو یدک می کشیم.
نظر شما چیه؟

با سلام
در این بحث شرکت نمایید لطفا

سلام به همگی

خب ، در زمان مشروطه مردم از آخوند ها خیلی حرف شنو بودن ! و به فتواها خوب عمل می کردند ، از زمانی که در این کشور دو جبهه مذهبی خواهان و ملی گرایان بوجود اومد ، کار خراب شد ! بد جور هم خراب شد .

مذهبی ها علیه کسانی که دوست داشتند کشور به اوج اقتصاد و .... برسه اما دین همه کاره نباشه !‌

مشکل اصلی ما هم اینه که دین همه کارست !‌.... چرا قبل از انقلاب اسلامی ایران ، مردمان ما به دین اهمیت بیشتری میدادند ؟ چون با نام اسلام کسی رو شکنجه نمی دادند یا نمی زدند ‍!
اسلام و دین در آن موقع مظلوم بود .

مردم در محیطی بودن که به ظاهر کاملا بد وجود داشت (فکر کنم منظورم رو فهمیدین) خب همین زمینه ای رو ایجاد می کرد که افراد ، بد رو از خوب ، به صورت واقعی و با چشم خود تشخیص بدن .... ولی الآن به این شکل نیست ... پس به چشم جوان های امروزی ما (بعضی هاشون) شب با یه دختر نامحرم خوابیدن کار بسیار عادی ای هست و غریزه ایه ‍!!!! (مسخره است ، یکی بگه یه نفر بیاد با خواهرت اینکارو کنه ، غیرتت بالا نمیزنه یا بازم میگی عادیه و غریزه است ؟!)

در کل بگم من زیاد (نه این مخالف باشم) با همه کاره بودن دین در یک مملکت موافق نیستم .... با نام اسلام و دین هر کاری کردن ، دین رو خراب میکنه .... الآن نام ایران .... جمهوری اسلامی ایران هست . خب اگر ایران یک کار اشتباهی کنه بعد مردم میان میگن اینه اسلامتون ؟ که فلان فلان کردین ؟ و هزار تا حرف دیگه که من باز حق میدم به این مردم .... چون واقعا با یک اشتباه بزرگ یا کوچیک نام اسلام خراب میشه همانطور که الآن خراب شده .

سیاست چیز بدیه و در اون کلک و جنگ و دعوا و جاسوسی و .... هست که از نظر دین بده ! اما نمی دانم چرا دین رو با سیاست قاطی کردن !

حرفام بی ربط نیست و نتیجه گیریش ارتباط داره .
الان با این وضعیت ، یارو شک داره فلان چیز بده یا خوب ! (بعضی چیزا هم حرص مردمو در میاره :شطرنج حرامه ! یعنی چه آخه ....من که میگم حلاله)
خب اینم نظر من راجع به ایران بعد از مشروطه تا حالا

در جواب به صحبتهای جناب kamran:

دیانت ما عین سیاست ماست، سیاست ما عین دیانت ماست

دوستان به وبلاگ منم بیاین دو مرد درباره ی ایران دارم که بخونید
aboosiah.blogfa.com or aboosiah.com
در این وبلاگ من دو مورد به ایران اشاره کرده ام.

frigg77 : (در جواب به صحبتهای جناب kamran:

دیانت ما عین سیاست ماست، سیاست ما عین دیانت ماست)

به نظر من مشکل اساسی کشور ما هم همینه ، شما در سیاست کلک باید بزنی ...باید جاسوسی کشور های دیگر رو بکنی ، باید اخبار دروغ بگی کاری که همه ی کشور های جهان می کنند . باید جنگ (نرم و سرد و گرم و ....) بکنی ، باید دروغ بگی ، تمام اینکار هارو باید بکنی تا قدرتت رو داشته باشی و از قدرت نیوفتی !!!! اینه سیاست ....اگر شما می گی دیانت شما اینه ، پس اسلام شما باید غلط باشه تا درست!

هر چند اون سیاست در راه حق باشه ، چون در دین دروغ چیز بدیه و این جمله شما به نظر من غلطه .... دین عدالت داره اما در سیاست ٰ در بعضی مواقع عدالت باید شکسته بشه برای یک هدف ! البته سیاست منظروم فقط سیاست کشوری یا حکومتی نیستا ، منظورم سیاست کلی هست ! من که مخالف این جمله شمائم چون عقل جور در نمیاد ! اگر میاد توضیح بدین

اگر اسلام اینه ، من برم مسیحی بشم بهتره که :khaneh:

kamran;200560 نوشت:

به نظر من مشکل اساسی کشور ما هم همینه ، شما در سیاست کلک باید بزنی ...باید جاسوسی کشور های دیگر رو بکنی ، باید اخبار دروغ بگی کاری که همه ی کشور های جهان می کنند . باید جنگ (نرم و سرد و گرم و ....) بکنی ، باید دروغ بگی ، تمام اینکار هارو باید بکنی تا قدرتت رو داشته باشی و از قدرت نیوفتی !!!! اینه سیاست ....اگر شما می گی دیانت شما اینه ، پس اسلام شما باید غلط باشه تا درست!

اسلام من؟!
اسلام نظام سیاسی داره، تو نظام سیاسی اسلام، دروغ و فریب و جاسوسی جایی ندارن.
هدف اسلام هیچ وقت دست یابی به قدرت و یا حفظ قدرت نیست. نه از سیاست چنین انتظاری داره نه از علم و نه از هیچ چیز دیگه ای.
ما میجنگیم ولی نه برای کشورگشایی و قدرت نمایی. برای دفاع میجنگیم. مثل جنگهای صدر اسلام. مثل دفاع مقدس خودمون.

kamran;200560 نوشت:

هر چند اون سیاست در راه حق باشه ، چون در دین دروغ چیز بدیه و این جمله شما به نظر من غلطه .... دین عدالت داره اما در سیاست ٰ در بعضی مواقع عدالت باید شکسته بشه برای یک هدف ! البته سیاست منظروم فقط سیاست کشوری یا حکومتی نیستا ، منظورم سیاست کلی هست ! من که مخالف این جمله شمائم چون عقل جور در نمیاد ! اگر میاد توضیح بدین

اسلام کی دروغ رو تائید کرده؟! هیچ دروغی رو نمیپذیره حتی به قول شما دروغ در راه حق رو.
ما از سیاست صحبت میکنیم. سیاست وابسته به حکومت و دولته (دولت نه قوه مجریه، نظام حاکم منظورمه). خب اولین حکومت و دولت اسلامی توسط پیامبر اسلام (ص) تشکیل شد. سیاستهای این حکومت همه عادلانه بود. چون مبانی اون از اسلام گرفته شده.
آخرین حکومتی که بر جهان حکم فرما میشه، آخرین حکومتی که به اعتقاد ادیان (نه فقط اسلام) صلح و عدل رو در جهان برقرار میکنه، حکومتیه که موعود یا منجی تشکیل میده. پس یک حکومت سکولار نیست. مگه ما نمیگیم صاحب الزمان (عج)این حکومت رو تشکیل میدن؟ خب، این حکومتی که یک امام تشکیل داده و بر مبنای اسلام هم هست، سیاست های فریبکارانه داره؟ نداره. آنچه که بر مبنای اسلام باشه با عقل سلیم هماهنگه.

kamran;200560 نوشت:

اگر اسلام اینه ، من برم مسیحی بشم بهتره که :khaneh:

این صحبت شما هم توهین به اسلامه و هم توهین به مسیحیت، هم توهین به انسانیت.
انسان مسلمان دینش رو با یک جمله کنار میذار؟!
عیسی مسیح (ع) یک دین آورد نه یک نحله فکری که انسانهایی که دین اکمل رو رها کردن سراغش برن.
این انسان که به این راحتی و با یک جمله از اسلام به مسیحیت رفت با یک جمله هم از مسیحیت به یهودیت میره و یک پاراگراف میتونه اون رو به کفر برسونه.
ما بحث علمی میکنیم. با منطق و استدلال جلو میایم. جای این تعابیری که هیچ پشتوانه فکری ندارن اینجا نیست.

دیانت ما عین سیاست ماست، سیاست ما عین دیانت ماست

اگر اشتباهی یا نقصی یا عیبی وجود داره، بدون شک از اسلام نیست
عیب از مسلمانی ماست

سلام
منم بااین جمله کاملاً موافقم:«دیانت ما عین سیاست ماست،سیاست ما عین دیانت ماست»
آقا کامران! اگه به این جمله شک دارید نامه ی امام علی(ع)به مالک اشتر رو مطالعه بفرمایید، به نظرم نظرتون عوض بشه.
اصلاً سیاستی که شما تعریف کردید سیاست نیست.متاسفانه این یه مفهوم ماکیاولیسمی هست که معتقده قدرت رو بدست بیاریم وتثبیت کنیم از هر راهی که باشه،که اصلاً با نظر اسلام درتعارضه.اتفاقاً فرمایش شماست که به هیچ وجه باعقل جور درنمیاد.
اگه میبینم متاسفانه توی یه کشور اسلامی گاهی همچین سیاستی اجرامیشه نباید به حساب اسلام بزاریم.بله بانهایت تاسف توی کشور ما خیلی چیزا اجرا میشه اما سنخیتی با اسلام نداره واین مشکل از اسلام نیست ازما مسلموناست.ایران ما قبل از انقلاب به کنار اما الآن هم خیلییییییییییییی با اسلام فاصله داریم.اگه اسلام واقعی رو اجرا میکردیم که الآن خیلیییی از اینی که هستیم بالاتر می بودیم.
دروغ،تهمت،غیبت،فحاشی و.....چیزای دیگه این که ربطی به سیاست مدارها نداره این مشکل از ماست دیگه.
این عدالتی که شما گفتین چجور عدالتیه که باید بعضی وقتا نادیده گرفته بشه؟؟؟
ببخشیدها ولی فرمایشات شما یجورایی یعنی اصالت باانسان به تعبیر اومانیسمی است،اینکه هروقت چیزی به ضررمون باشه ولو اینه ارزش باشه میتونیم اون رو زیر پا بزاریم.
متاسفانه اکثر ما ایرانیها یاد نگرفتیم که دنبال حقمون باشیم وحقمون رو از مسئولین مطالبه کنیم واین باعث پست رفت میشه،این باعث میشه که یه مسئول ناشایست هرکاری دلشمیخواد بکنه چون میدونه مردم جیکشون در نمیاد.من ایرانی یاد نگرفتم وقتی یه مسئول ازم رشوه میخواد باهاش برخورد قانونی بکنم واصلاً به هیج وجه رشوه ندم بلکه برای اینکه کارم پیش بره حس میکنم مجبورم این رشوه رو بدم.
به قول شهید مطهری ماشرقیا بیشتر دنبال اخلاق رو گرفتیم تا حق.اما به نظر من کاشکی دنبال اخلاق بودیم ولی نیستیم چون اگه دنبال اخلاق بودیم پایبندی به حق وتلیف هم دنبالش میومد.
من ایرانی یاد نگرفتم وقتی یه فروشنده بیش از قیمت قانونی جنسی رو بهم فروخت باهاش برخورد قانونی کنم وازش نخرم بلکه خودم رو مجبور به این خرید ناعادلانه میدونم.
من ایرانی یاد نگرفتم قانون رو رعایت کنم.
من پیمانکار ایرانی،پیمانکار که میشم یادم میره مسلمونی چیه وشیعه بودن یعنی چه،یادم میره فرمایش معصوم رو که باید قبل از اینکه عرق کارگر خشک بشه مزدشو بدم.
من ایرانی مدیر،کارمند و...که ادعای شیعه بودن ومسلمونی رو دارم آداب رفتارکردن با ارباب رجوع رو یاد نگرفتم ولی اون غربی ای که ادعای مسلمونی نداره فهمیده حداقل برای منافع مادیش باید چجوری با ارباب رجوع رفتار کرد.
وخیلی کوتاهی های دیگه که نه خدا و نه پیغمبر بهشون راضین اما من ایرانی مسلمان اعمالشون میکنم، پس تقصیر از اسلام نیست تقصیر از منخ.

سلام به شما

این حرفم که گفتم برم مسیحی بشم بهتره رو با خنده گفتم چون شوخی بود ! معلومه که مگر مرض دارم دین اسلام رو رها کنم و به دین قبل ترش برم ؟ خب اونی که کامل تره رو دارم ! و برای بقیه احترام زیاد قائل میشم (منظورم دیگر دین هاست)

در ضمن من اینایی رو که نوشته ام گنده تر از دهنم بودش و نمی تونم از حرفام دفاع کنم در ملع عام ، پس من بازم نمی گم موافقم و دلایلی دارم که نباید هر جایی گفت .....

در ضمن من تمامی منظورم به دین است و نه به سیاست ، چون دین ما داره همینجوری خراب و خراب تر میشه ....خدا نکنه همان اتفاقی که برای مذهب مسیحی و حکومت کلیسایی اومد هم سر ما مسلمانان بیاد ...منظورم همون رنسانس هست .

یه کم به این فکر کنید ...

سلام
دین ما داره همینجوری خراب و خراب تر میشه ....خدا نکنه همان اتفاقی که برای مذهب مسیحی و حکومت کلیسایی اومد هم سر ما مسلمانان بیاد ...منظورم همون رنسانس هست .
بله متاسفانه خیلی وقتا قوانین واتفاقاتی توی کشورمون می افته که آدم رو نگران میکنه از اینکه نکنه یه روز مردم از دست دین ودینمداری به ستوه بیان.

سلام دوست عزیز.
پیشگویی هایی در آخرالزمان و از دینمان.
در احادیث امده زمانی که امام مهدی ظهور میکند مردم فکر میکنند دین جدیدی آورده.درسته؟
در احادیث امده:نگه داشتن دینت همانند نگه داشتن اتش روی دست است.درسته؟
دوستان سعی کنید در راه خدا قدم بردارید.امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنید.انشالله مهدی(ع)ظهور کند

ستايشگر;199114 نوشت:
به نام خدا.

با آرزوي موفقيت ، ستايشگر :gol:

با سلام به ستایشگر و سایر خوانندگان تاپیک
شما این مو ضوع رو که ایران بعد از اسلام پیشرفت داشته رو از منظری می بینی که احتمال داره1-وضعت از نظر زندگی شخصی خونتون خوبه2- این چیزهایی از جمله فرستادن ماهواره به فضا و .... رو می بینی که به اینها نمی شه گفت پیشرفت3-واقع گرانیستید
گفته های من برای طرح این تاپیک:
1- نتیجه هایی که از این تاپیک باید بگیریم سازنده باشد یعنی بیاییم ببینیم واقعا هم اکنون ما توانسته ایم اسلام را احساس کرده ایم؟
به نظر خود من :نه اسلام خون اسلام توی ایران خیلی کمتر نسبت به قبلا جریان دارد
2-ما نباید از دین اسلام فقط به عنوان یک اسم چسبیده به کشورمان استفاده کنیم و باید تمام جنبه های دین اسلام در کشورمان انجام شود ما نباید از اسلام برای کشور خودمان استفاده کنیم بلکه باید طوری در کشورمان اسلام را پیاده کنیم که همه با دیدن چنین دینی دست از دین های جعلی خود مثل مسیحی و بودایی و ... بردارند ولی ما تا کنون نتوانسته ایم این دین که همه ادعا داریم یک دین تک به نام اسلام وجود دارد و یک برنامه ی جامع برای بشریت است را حتی ذره ای از آن را هم در کشورمان پیاده کنیم.
3-ما اکنون 33 عمر نظام ما است و حتی ذره ای هم تغییر را نسبت به قبل انقلاب ندیده ایم و هی وعده پشت وعده می دهیم و هیچ درستی را مشاهده نکرده ایم و تا کنون خیلی خر ابکاری هم داشته ایم آخر دیگر تا به کی باید به خود بیاییم.........

با سلام
دوستان لطف کرده و مطالب خود را علمی بیان کنند و به موضوع تاپیک توجه داشته باشند
ما در این تاپیک
مطالب علمی مشاهده نکردیم

ما از این تاپیک نتیجه می گیریم که ایران باید چگونه باشد؟
اگر اسلامی باید باشد که ما تاکنون هیچ پرتویی از اسلام را ندیده ایم و هرچه از اسلام در ایران دیده ایم همه و همه بر عکس گفته ها یی بوده که در اسلام آمده مثلا یک نمونه از این بر عکس ها ما می گوییم دروغ و دزدی و ... در دین اسلام خوب نیست و از بچگی هم به ما یاد می دهند ولی وقتی بزرگ می شویم می خواهیم راستگو باشیم می بینیم نمی شود در جامعه ای که همه اش دروغ است نمی شود راست گفت می گویید چرا ؟
یک نمونه همین اختلاس از چه نشات گرفت از دزدی و دروغ و ریا و وعده به مردم که روش سرپوش گذاشته اند و نمی گذارند کسی بفهمد که جریان چیست که باز نسانه ای از دروغ است.

omid_rch;202201 نوشت:
ما از این تاپیک نتیجه می گیریم که ایران باید چگونه باشد؟
اگر اسلامی باید باشد که ما تاکنون هیچ پرتویی از اسلام را ندیده ایم و هرچه از اسلام در ایران دیده ایم همه و همه بر عکس گفته ها یی بوده که در اسلام آمده مثلا یک نمونه از این بر عکس ها ما می گوییم دروغ و دزدی و ... در دین اسلام خوب نیست و از بچگی هم به ما یاد می دهند ولی وقتی بزرگ می شویم می خواهیم راستگو باشیم می بینیم نمی شود در جامعه ای که همه اش دروغ است نمی شود راست گفت می گویید چرا ؟
یک نمونه همین اختلاس از چه نشات گرفت از دزدی و دروغ و ریا و وعده به مردم که روش سرپوش گذاشته اند و نمی گذارند کسی بفهمد که جریان چیست که باز نسانه ای از دروغ است.

جناب امید شما هنوز اینکه موضوع تاپیک با محتوای آمده در ان کاملا متفاوت است را تشخیص نمیدید بعد سخن از سیاست میکنید
کدام از سخنان شما در مورد ایران پیش از اسلام بوده!!؟
و کدام سخنان شما در مورد ایران بعد از اسلام ؟!!

بعد سخن از مسائلی میکنید که برای نقد ان نیاز به یک پشتوانه علمی دارید!
در ضمن این سایت یک سایت سیاسی نیست و مطالب سیاسی جایی در اینجا ندارد !
اگر دوستان در این رابطه سخنی ندارند که تاپیک را جمع بندی کنیم

omid_rch;202281 نوشت:
پس اگر سایت سیاسی نیست پس بحث سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست را چکار می کنید

با سلام
شما دیانتش را بچسب توی این سایت سیاست باهاش است

هر سخن‌ و عملي‌ كه‌ نظم‌ موجود را مختل‌ سازد و اضطراب‌ ايجاد كند،فتنه‌ نام‌ دارد.
فتنه‌ سبب‌ مي‌شود مردم‌ هيچ‌ چيز را شفاف‌ نبينند و نگاهشان‌غبارآلود گردد.

از فتنه‌ «شبهه‌» برمي‌ خيزد و در پي‌ آن‌سرگشتگي‌ پديد مي‌آيد و سرانجام‌ به‌ سرخوردگي‌ و خستگي‌ و بدبيني‌ و يأس‌مي‌انجامد.
همة‌ اين‌ ناهنجاري‌هاي‌ اجتماعي‌ وسياسي‌ و حتي‌ عقيدتي‌ در بدعت‌گرايي‌ و نوخواهي‌ در دين‌ ريشه‌ دارد.

امام‌علي‌(ع) به‌ روشني‌ بر اين‌ نكته‌ تكيه‌ مي‌ورزد:
همانا آغاز پديدآمدن‌ فتنه‌ها، پيروي‌ِ خواهش‌هاي‌ نفساني‌ است‌ ونوآوري‌ در حكم‌هاي‌ آسماني‌؛ نوآوري‌هايي‌ كه‌ كتاب‌ خدا آن‌ رانمي‌پذيرد و گروهي‌ از گروه‌ ديگر ياري‌ خواهد تا برخلاف‌ِ دين‌ خدااجراي‌ِ آن‌ را به‌ عهده‌ گيرد.
پس‌ اگر باطل‌ با حق‌ درنياميزد، حقيقت‌جوآن‌ را شناسد و داند؛ و اگر حق‌ به‌ باطل‌ پوشيده‌ نگردد، دشمنان‌ رامجال‌ طعنه‌زدن‌ نماند.

عجب آدمایی پیدا می شوند من کی به شما توهین کردم و که قصد فتنه داشتم آقای محترم الان شما دارید با این مطالبتون توهین می کنید نه من که اصلا قصدی از این تاپیک ندارم و فقط هدفم خیر و آگاهی به مردم و بس.
و شما هم اگر مشکلی دارید خواهشا با خودتونه و برید مشکلتونو با خودتون حل کنید و تالان توی تاپیک هاتون زیاد با رفتار های اینجوریتون برخورد کردم پس شما بروید و خودسازی کنید اگر به خدا اعتقاد دارید

با سلام

omid_rch;202453 نوشت:
عجب آدمایی پیدا می شوند من کی به شما توهین کردم و که قصد فتنه داشتم آقای محترم الان شما دارید با این مطالبتون توهین می کنید نه من که اصلا قصدی از این تاپیک ندارم و فقط هدفم خیر و آگاهی به مردم و بس.
و شما هم اگر مشکلی دارید خواهشا با خودتونه و برید مشکلتونو با خودتون حل کنید و تالان توی تاپیک هاتون زیاد با رفتار های اینجوریتون برخورد کردم پس شما بروید و خودسازی کنید اگر به خدا اعتقاد دارید

خیر و آگاهی این است !!

omid_rch;202453 نوشت:

هی مطلب بزنید تا جونت در....

آقا زیاد وراجی نکنید

البته شاید شما با این ادبیات بزرگ شدید و خو گرفتید !!این اشکال در ذائقه
شما
است !!
ويل لكل افاك اثيم
((واى بر هر بسيار دروغگوى گناهكار)).

گر دوستان در این رابطه سخنی ندارند که تاپیک را جمع بندی کنیم

omid_rch;199099 نوشت:
سلام
در اینجا می خواهیم در رابطه با ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام صحبت کنیم
به نظر شما ایران بعد اسلام بهتر است یا ایران قبل اسلام؟

سلام..

من نظر خودم و میگم...

ایران قبل از اسلام دوران خوبی بوده ، ولی ما در اون دوران دین مناسبی نداشتیم ،

درسته که یکتاپرست بودیم ، ولی خداپرست نبودیم ...

دوران بعد اسلام به ما مولا علی ع و هدیه داد و فرزندانش .

اسلام زندگیه ما رو هدف دار کرد و بسمت تعالی بیشتر پیش برد...

ما در قبل از اسلام دارای فرهنگ و تمدن بودیم و بخاطر همین مردم وقتی دیدن دین اسلام

هیچ اسیبی به این فرهنگ و تمدن نمیزنه و بلکه شکوفاترش هم میکنه ، اسلام و پذیرفتند...

.....

دین اسلام اخرین و کاملترین دین الهی بود و هست ، و روزی میرسه که دین مردم سراسر

دنیا اسلام خواهد بود به لطف پروردگار ...

ایران از مو قعی که اسلام وارد آن شد خیلی از آداب و رفتار ها رو به اسلام و انجام شرعییات نهاد و سعی در نهادینه سازی شرعییات نمود که در طی این سالها که ایران هنوز اسلامی نشده بود همه به اسلام طوری نگاه می کردند که انگار دینی است کامل برای همه و ناجی می باشد و درست است اسلام دینی کامل می باشد ولی برای پیاده کردن این دین در یک کشور را باید به کسی سپرد که بتواند از عهده ی این کار برآید وبتواند این کار را بدرستی انجام دهد
ولی بعد از انقلاب که نظام ما به اسلام روی اورد کمی چهره ی دین را پشت پرده برد و آن چیزهایی که می بایست به عنوان اسلام در ایران امروزه به درستی پیاده نشده تمام کارهایی که همه امید داشتند روزی این کارها از بین برود از بین که نرفت هیچ بلکه شاخه هایی از جاهای دیگر پیدا کرده وبدتر هم شده.
مثلا اسلام می گوید یک زن باید در جامعه حجاب خود را رعایت نماید ولی شما اکنون می بینید که جامعه از نظر حجاب چه وضعی دارد تمام بازیگران خانم که داریم ببینید که چه وضعی دارند تمام عکس های آنها بروی سایت قرار داده شده تا در معرض دید قرار گیرد این مگر یک وظیفه نیست که هر خانمی که مسلمان است و خود را مسلمه می داند موظف به رعایت حجاب است پس چرا این موارد رعایت نمی شود
چرا همه چیز قبل از فوت امام خمینی از نظر شرع و دینی رعایت می شد و همه سعی می کردند که همه مواردی از جمله حجاب و نماز و... را رعایت کنند و کم کم بعد از فوت امام همه چیز کم کم تا به الان به حالت قبلی برگشت چرا سعی نشد که این مسائل رعایت شود
پس نتیجه این که اسلام خوب است اگر خوب اجرا شود نه اینکه با ندانم کاری نام اسلام را خراب کنیم. پس سعی کنیم اصلیات را جا بیندازیم نه فرعیات
در پست های بعدی خواهیم نوشت:
اصلیات چه هستند؟
فرعیات چه هستند؟

[=Courier New]سلام
[=Courier New]اصلیات و فرعیات چیست؟
[=Courier New]اصلیات :
[=Courier New]نماز خواندن و طلب آمرزش گناهان خود و مومنین و انجام و اهتمام به احکام شرع دین اسلام و انجام کارهایی که ما را به خدا نزدیک کند و باعث شود بیشتر به فکر انجام کارهای خود و دیگران باشیم انجام و واجبات و خدا شناسی و خداجوی و بر اساس دین برنامه دینی کار کردن و زندگی کرد و برای خدا کار کردن
[=Courier New]فرعیات:
[=Courier New]رفتن به سر کار دیدن تلویزیون و رفتن به گردش و خواندن سریع نماز برای انجام کار های غیر ضرور مثلا دیدن فوتبال انجام کارهایی که اصلا ما را به خدا نزدیک نمی کند مثل مشغول شدن به بازی های کامپیوتری
[=Courier New]مثلا شما ببینید که شما با انجام بازی های کامپیوتری به طور مداوم در طول تمام روز باعث می شود همیشه نماز هایتان را به صورتی بخوانید که اصلا شما را به خدا نزدیک نکند که این خود باعث مشغول شدن انسان به کارهای غیر فرع می شود
[=Courier New]ببینید ما داریم به سمتی می رویم که کارهایی مثل خریدن خانه و برا بچه ها یه چیزی بخر و پول بگیرم و خیلی این چنین مسائلی باعث شده ما خیلی از دین فاصله بگیرم و ما رو وادار کنه که دنبال این مسائل بریم و توی این مسائل غرق بشیم
[=Courier New]ما می توانیم اصلیات را به جای فرعیات انجام دهیم و نمی گوییم فرعیات بد است ولی مطلب قابل توجه اینه که نباید به فرعیات بیشتر به اصلیات تکیه کرد ما به مسافرت و گردش بریم و لذت ببریم ولی این فرعیات باعث نشه که نماز و امام زمان و دینمون رو فراموش کنیم و همه اش دنبال مادیات یا همون فرعیات بریم
[=Courier New]بعدا ربط این پست رو با تاریخ ایران بعو قبل اسلام می گویم
[=Courier New]موفق باشید امید_رچ
www.omid-rch.loxblog.com

نظرات را پس از مطالع کامل تاپیک ارائه دهید ما منتظر هستیم

موضوع قفل شده است