خروج از جهنم و دنیای جدید !

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خروج از جهنم و دنیای جدید !

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام بر شما
من سوالاتی درباره ی اتفاقاتی که بعد از قیامت می افتد دارم ، لطف کنید که جواب هایی بدهید که بتوان به عنوان یک مدرک محکم برابر انتقاد ها قرار داد !

اول از همه می خواهم بدونم که آیا در قرآن ، انجیل یا کتاب های دیگری آمده است که بعد از این جهان که قیامت بر پا شد و تموم شد و همگی تقسیم شدند ، جهان جدیدی بوجود خواهد آمد ؟

دوم اینکه آیا ممکن است که جهنمیان بعد عذاب طولانی و زیاد (بعد از مدت ها) دوباره به جهانی بروند برای جبران ؟ یا اینکه بخشیده می شن و به بهشت میرن ؟

چون بنده دارم یک داستان عرفانی و فلسفی می نویسم که خیلی از مسائلش از دین است ، ممکن هستش که با اشتباه من ، دین زیر سوال بره ! پس خواهشا به من کمک کنید که بتوانم به خوبی اطلاعات درستی را در این داستان بکار ببرم .

قبلا هم در این مورد تایپیکی زده بودم اما موضوع را به شکل دیگری بیان کردم که گفتند جایش اینجا نیست ..... اما آیا این دو سوالی که پرسیدم هم جایش اینجا نیست ؟
خب ، بنده در طول جواب و سوال کردن هام ، ممکن است سوالاتم در همین رابطه بیشتر شود ، اگر هم مطالب جامعی برای جوابم در این سایت هست آدرس بدهید که بخوانم .

ممنون از شما

يه سوال هم من دارم ؟؟ ايا بهشت و جهنم تو همين فضايي كه انسانها زمين خورشيد و كهكشانها هستن وجود دارد يا فضايي به غير از اين فضا و جود دارد؟؟

و تو فضايي كه بهشت و جهنم وجود دارد ايا وجود خورشيد و ماه و ستاره هم الزامي هست؟؟

ممنون

خب در این مدت به سوالاتم اضافه شد !

آیا شیطان در آخر نابود میشه یا به جهنم فرستاده میشه تا عذاب ببینه ؟
آیا بعد از اینکه شیطان عذاب دید ، راه برگشتی دارد یعنی بخشید میشه یا اینکه به جای جدیدی فرستاده میشه برای جبران ؟
آیا این حقیقت دارد که قبل از این دنیا ، سی و دوتا قیامت پربا شده ؟
آیا کره زمین و این جهان که به این بزرگی است ، واقعا از بین میره برای همیشه در زمان قیامت ؟ اگر اینطور باشه پس چرا خداوند اینقدر این جهان را بزرگ ساخته با کهشکان های زیاد و کرات بسیار و ... که بسیار وسیع هست !
اگر زمین از بین نمیره و فقط زمینه ای آماده میشه برای حسابرسی اعمال انسان ها ، آیا دوباره در همین جهان موجودات بعدی خواهند آمد ؟ ممکن است چنین چیزی ؟

سوالات بسیار است و اما باید وقت بدم که شما جواب بدهید ولی انگار کسی جواب نمی دهد ! من که در انتظار جواب های شمائم

ممنون

یعنی هیچ کسی نمی خواد جواب مارو بده ؟

من نیاز دارم که بدانم ، سوالم هم شبیه به هیچ یک از سوالات دیگر نیست که در این سایت مطرح شده ؟ البته سوال اصلیم که هنوز مونده تا بپرسم ...باید اول جواب آن سوالاتم را پیدا کنم و بفهمم تا بعد بپرسم سوال اصلی رو ....

اگر کسی نمی خواهد جواب بدهد یا به هر دلیلی این تایپیک بی ارتباط است با این سایت (شاید!) یا به هر دلیل دیگری نمی خواهید جواب بدهید این تایپیک را قفل کنید و پاکش کنید ......تا من هی نیام ببینم هیچکی جواب نمیده و چند نفر هی میان صلوات میدن و میرن !!!!!!!!!!!

:Gol:

چرا کسی جواب منو نمی ده ، آیا شما ها از جواب دادن عاجزید ؟ قطعا نیستید ! ولی چرا منو معطل می کنید ؟ به خدا زشته ! من باید این داستان رو پیش برم و بنویسم و اگر به من کمک نکنید مجبورم از اطلاعات غلط استفاده کنم که شاید حتی ضد خدا هم ناخواسته نوشته بشه ! پس ای مسلمان کمک کن .

سلام
تا جایی که من میدانم وقتی که در سور دمیده میشه همه چیز در هم پیچیده میشه و یک مدت که فقط خدا میدانه کسی زنده نیست بعد خداوند جهان جدیدی بوجود میاره و قیامت در این جهان برگزار میشه. در بین کسایی که جهنمی هستند عده ای برای همیشه در جهنم باقی می مانند و عده ای بعد از عذاب به بهشت می روند .
در مورد شیطان هم باید بگم در زمان ظهور امام زمان ابلیس کشته میشه اما بقیه شیاطین لزوما از بی نمیروند و خیر و شر تا پایان دنیا ادامه داره ولی ظهور باعث میشه که انسانهای خوب در اکثریت قرار بگیرند

چه عجب یک نفر جواب داد ! دست شما درد نکند .

خب یعنی چه ابلیس کشته می شود ؟ مگر می شود ؟ وقتی کشته بشه خوب از بین نمیره که روح همه موجودات جاویدان هست مگر اینکه به دستور خداوند این موجود یعنی شیطان برای همیشه نابود بشه یعنی انگار که دیگه هیچ اثری نه از روحش نه از جسمش و .... بمونه ! کلا نابود بشه وگرنه کشته شدن به معنای نابود شدن نیست که !

در ضمن من قرآن رو کار دارم چون شاید بعضی روایات اشتباه باشد ! خداوند گقته که به شیطان تا زمان قیامت وقت می دهد و شیظان در زمان قیامت به انسان ها می گوید که تقصیر خود انسان ها بوده ولی چطور می گویید که کشته میشه در زمان ظهور امام زمان ؟ !

در ضمن شیطان فرشته نور بودش ، لوسیفر نامش هست و من می خواهم بدونم که الآن چه کسی فرشته نور است ؟ ! آیا از این فرد به کسی در روایات یا قرآن ، انجیل یا تورات گفته شده ؟ آیا یک انسان جایگاه لوسیفر را خواهد گرفت و فرشته یعنی سرور نور خواهد شد ؟

باسلام...
بسياري ازاحاديث علت دارند....ومعني خاصي ميخواهند بگويند..
شما حتما با امواج منفي درجهان وتمركزكردن آنها در نقاط خاصي از جهان آشنايي داريد.

كه اين امواج حتي بركريستالهاي آب نيز اثر ميكنند.وبرهرچيزكه موجوديت دارد.
در مقالات علمي در مورد چگونگي اين امواج مطالعه كنيد...

چون به متن شما خيلي كمك ميكنه.

و مشخص ميكنه كشتن ابليس يعني چي؟

در زيست شناختي ما با امواج آرام مغز كه آلفا نام دارد درهنگام آرامش ورفتن به دنياي روحاني استفاده ميكنيم.

اگربتوانيم تا ابد خودمان رادرموج آرام قراردهيم هرگزبيمارنشده وهميشه زنده ميمانيم وهميشه جوان...

چيزي شبيه ويژگي هاي امام زمان.

خب اگربتوانيم خودمان را در اين موج روحاني حفظ كنيم..امواج منفي را ازنقاط اطرافمان را نابود ميكنيم..

امواجي كه تغذيه شياطين وجن هاي بده..

دربررسي اعمال (ريكي)مشخص شده كه مابانابودي تغذيه عامل روهم ميتوانيم ازبين ببريم..

حالا اگرتمام جهان دركانال روحاني و معنويت و حقيقت قراربگيره و ماده و معنويت هر دو را در يك تعادل از دو معني مكمل هم قرار بگيره ناخودآگاه آن نقاط منفي كه پايگاه تغذيه هستند نابود ميشوند...

ابليس درحديث نمادي ازاين امواج منفي است..

اگرتمام عقل واحساس جهان درراستاي هم ودركانال حقيقت قراربگيره وآگاهيي جهاني صورت بگيرد...نقاط ورود امواج نيزبسته خواهدشد..

پس نه راه ورود ميماند و نه راه تغذيه..
درنتيجه مثل اين مي ماند كه ابليس كشته ميشود ونابود.

موفق باشيد دوست گرامي.

باسلام...

درمورد وجودبهشت وجهنم قيامت هنوز اسرار آن به طوركامل كشف نشده اند..

اما درجهان الان ما،مايك جهان مثال منفصل داريم(باآوردن اين اسم درويكي پديا تحقيق كنيد..يادرگوگل سرچ كنيد)

دراين جهان اعمال ما به صورت هاي ناشناخته ايي كهبه نام صوربرزخي ويا امواج حاصل ازاعمالمان معروف است به بالا ميروند..

اين اعمال نسخه ايي ازتمام رفتارماست كه دربعضي احاديث اشاره شده اعمال به صورت انساني به عالم بالا ميرود..

ازطريق همين اعماله كه آينده ماشكل ميگيره..تصاويرآينده ما قبل ازاينكه اينجا رخ بده درعالم مثال بازبيني ميشه وبا جمع معادلات اعمال ما تصويرسازي ميشه..
اونهايي كه پيش گويي ميكنند ميتوانند باديدن اين جهان كه كار آساني نيزنيست ازآينده واسرارپي ببرد.

دراين جهان ما بهشت وجهنم داريم.
بهشت كانال ورود اعمال پاك وايجاد زيبايي...وجهنم كانال ورود اعمال وبدبا تصويرزشته..

ازطرفي ما همين حالت نوعي بهشت وجهنم رواطراف خودمان داريم..
هاله هايي كه اطراف ماست+امواجي كه با اعمالمان ايجادميكنيم+نوع نيتمان دراطراف
ما يك فضاي مثبت و روحاني و يا يك فضاي منفي و تيره ايجادميكند كه اين فضا بر اطرافمان و رفتار ديگران تاثيري ميگذارد..

تاثيربيشترش برروي خودمان وآينده مان خواهد بود.

بهشت وجهنم درقرآن معاني متعدد ميگيرند.
گاهي خدابه اين بهشتوجهنم اطراف انسان اشاره ميكنه.اول قرآن آيات اوليه سوره بقره آن حدودا از12تا21 بهش اشاره كرده..

اگرچشم سومتان قوي باشد گاهي ميتوانيد اين امواج بيابان موابانه رادراطراف انسانهاي شرور ببينيد و يا چيزي شبيه گلستان اطراف انسانهاي پاك.
موفق باشيد..

سلام...ببخشيد كمي پراكنده شد..

درقرآن به شيطان تا قيامت وقت داده...اما اين وقت به معني فرصت نيست...
به معني هشدار است...

هشدار براي ما...كه در هر لحظه مراقب باشيم..

زمان ظهور امام زمان(عج)چون اگاهي كامل وجهاني صورت ميگيره...تمام منابع نفوذي شيطان بسته وعملش نابودميشه...

يعني اگر همين الان منبع نفوذي شيطان را ببنديم اصل كاراو نابود خواهدشد...
مثل گرما و سرماست..

اگرگرما وارداتاق بشه...سرماخودش ميره..

براي گرم كردن خانه لزومي نداره به زور سرمارا بيرون كنيم...فقط ضدش رو واردميكنيم..
مثل امواج مثبت ومنفي..

ببخشيد توضيح اضافي دادم.
موفق باشيد..

سلام بر شما و ممنون از پاسختان

ببینید من می خواهم نگاهی داستانی به جهان آفرینش بیندازم و معنویات را به مادیات به تصویر بکشم .
جهنم و بهشت در منظور من ، همان جهنم و بهشتی است که یک جهان بی پایان و بسیار زیبا یا بسیار ترس آور که در بهشت خوبی و پاکی و زیبایی و در جهنم عذاب و درد و آتش و .... می باشد!

یعنی به نوعی تصویر ببخشم به این جایگاه ها و در داستان حماسی بکار ببرمش ...منتها دیگر در این جهان نمی خوام بهش بپردازم و می خواهم در جهانی بعد از قیامت انسان ها بهش بپردازم .

در کل اگر هم با قوانین الهی در آخر با هزار تکمیل کردن داستان و نزدیک کردنش به واقعیت ، جور در نیامد مجبورم قوانین الهی در مادیات را بشکانم و فقط از یک سری بی نظمی ها و غیر ممکن ها استفاده کنم برای رساندن منظورم مثل فردی به نام رستم که در جهان عادی وجود مادی ندارد اما وجود معنویش هست !

یک مورد دیگر اینکه درباره ی شیطان و نابودیش اینطور گفتید ایا در قرآن اینطور گفته ؟ من که ندیدم ! این استدلال خودمان است وگرنه هر موجودی که خداوند آن را می آفریند جاویدان است و من بگویم 1000 بار ...من به این جهان کنونی اصلا کاری ندارم به کره زمین و انسان ها و جنگی که خواهد صورت گرفت من بعد را کار دارم زمان قیامت و بعد از آن ! شیطان در ان موقع نیست و نابود نمی شود بلکه به ته جهنم می رود ولی اینکه نابود بشه قانون جاویدان بودن روح هر موجود را که در قرآن آمده نقص می کند ٰ خب شیطان یک جن است و صاحب یک جسم و همچنین یک روح که روحش به دنیای پس از قیامت خواهد رفت !

حالا می خوام بدونم علاوه بر این مسائل .... جایگاه فرشته نور الآن به دست چه کسی است یا به دست چه کسی خواهد افتاد ...یک فرشته یا یک انسان یا دوباره یکی از اجنه ها ؟

خب اگر کسی در این زمینه می خواهد به من کمک کند ....اعلام کند و ممنون

سلام دوست عزیز.
چرا اول ادم در بهشت به دنیا امد؟
چرا این همه پیامبران امامان قران امد تا مارا به راه راست هدایت کند؟
اول اینکه ادم باید خودشو بشناسه بعد قران بعد خدا پیامبران امامان.
جواب سوال اولی.اول اینکه ادم در بهشت به دنیا امد،ایا بدی وجود داشت؟اگه ابلیس ادم را گول نمیزد در بهشت بودیم تا برای همیشه.
چون گولمون زد حال دوباره باید برگردیم به بهشت.در این راه خدا جهنمو قرار داد تا گناهکاران برن اونجا.بعد قیامت یه دسته در بهشت که جای اولشون بوده بازمیگردند.
دسته دوم که در جهنم هستند تا همیشه اونجان.
دیگر دنیایی به وجود نمیاد.کسایی هم که در بهشتن خدا رو عبادت میکنند.که هیچ وقت خسته نمیشند.مابرای عبادت افریده شده ایم.
جواب سوال دوم.اینهمه خدا گفته مواظب باش از گناهکاران نباشی که جات جهنمه بخاطر سسوال شماست.چون تا عبد اونجا میمونه و فقط باید زجر بکشه.بخاطر همینه که پیامبران امامان امده اند.
چرا ابلیس ما ارگمراه میکنه.چون میخوواد بندازه ما رو تو جهنم که تا همیشه زجر بکشیم.
غیر از اینه؟

سلام
کجای قرآن گفته ابلیس تا قیامت فرصت داره؟
در قرآن آمده تا "وقت معلوم" که طبق روایات و تفسیرها این وقت زمان ظهور است
کشته شدن به معنی نابودی و معدوم شدن نیست. شیاطین از نوع جن هم مثل انسانها هم روح دارن و هم جسم, اما جسم آنها مثل ما جامد نیست.
در ضمن ابلیس فرشته نیست

ببینید شیطان فرشته نبود ، درست اما جایگاه فرشته نور را داشت با نام لوسیفر که در دین مسیحیت به این شکل آمده است .

در ضمن ، ما برای عبادت نیافریده شده ایم ...... مگر میشه اشرف مخلوقات فقط برای عبادت بوجود بیاد ...این یک حرف مسخره است ! از نظر من ...

و اینکه بنده نگاه داستانی دارم نه نگاه معنوی ....چرا چون برای اوردن شیطان در یک داستان باید حتما به او جسم داد .... مگر ما بچه نی نی هستیم که یک شمایل آتشین از شیطان ببینیم و بگوییم اوه این کاملا قیافه اصلی شیطانه ! نخیر .....اون شکل فرضا برای نشان دادن موجودی پلید هست ! ... موجودی که ما از پلیدی هایش اورا به ان شکل در میاوریم !
پس در نظر داستان و هنر شیطان و فرشته و .... جسم دارند و خدا نور است .

بروید کمی نقاشی های دوره رنسانس را نگاه کنید .

این 1001 بار ...من به دنیای الآنی کاری ندارم ....به بعد از قیامت انسان کار دارم ....قیامت انسان لطفا مسائلی که در این دنیا انجام شده برای انسان ها رو نگویید !

فرض کنید خدا برای هفت موجود جدید که انسان نیستند ! ....یک جهان مانند ما بوجود می آورد و اونجا را زیبا نام گذاری می کند ، حالا می خواهد جهنمی ها ، انسان های بد را به آنجا بفرستد تا معنی زیبایی و خوبی را بفهمند و خودشان را خوب کنند تا بعد وارد بهشت ابدی بشوند ! ...اما در این میان یک نفر از این موضوع با خبر میشود و دقیقا مانند ابلیس که در اعماق جهنم ابدی هست ، این انسان ها را از راه به دور می کند اما قصد اصلی اش این نیست و مانند شیطان بیرون می شود و یک نفر برگزیده می شود تا زمانی که صلح و خوبی نیاورده مرگ به دنبالش نمی اید به فرمان خدا .

من در اصل می خواهم عوض شدن افراد بد و پشیمانی را در قالب یک داستان اساطیری و حماسی با موجودات جدید نشان بدهم !

کاری که نویسنده بزرگ تالکین انجام داد البته من به حد او اصلا نیستم اما دوست دارم این داستان را بنویسم و تقریبا با ذهن خودم یک دنیا را بیافرینم ! اما چون نمی خوام از خدایان باستانی در اون استفاده کنم و عرفان و فلسفه خدای یکتا را در ان بیاورم .... آمده ام اینجا تا از شما بپرسم که مشکلات کجاست و ماشالله که شما راهنمایی خوب بلدین

یکی میگه ول کن اینکارو ! .....یکی میگه کلا غلطه و یکی دیگه ..... همه ضدش حرف می زنن و جواب سوال هارو نمی دهند که ! اگر به این شکل ادامه پیدا کند .... این تایپیک را ببندید من بروم فقط از افرادی که داستان سرایی می کنند و هنرمندان بپرسم . چون اینجا هر سوالی می کنم ....همه میگن داستانت غلطه !

فرض کنید داستان من سورئاله ..... من اصلا به ظاهر داستان کاری ندارم و فقط می خواهم در قالب یک داستان ذهنی که شاید پایه و اساسش غلط باشه ، یک منظور درست و راست و نیکی را به مردم خواننده برسانم و برای اینکه تا حد امکان مسائل عرفانیش را به واقعیت نزدیک کنم اینجا این سوالات را مطرح کردم .

به نام خدا.

با عرض سلام خدمت جناب كامران. خوب هستيد؟ انشاالله كه سال(هاي) خوبي رو داشته باشيد. :Gol:

فكر كنم تو سايت از معدود افرادي باشم كه كتاب هاي تالكين رو خونده باشم. انصافا كارش تك بود (هست) و بسيار خوشحالم كه يك ايراني هم ميخواد در اين زمينه يك كار بزرگ بكنه.

در مورد اينكه فرموده بوديد كه آيا بعد اين جهان جهان ديگري هست يا نه. از يكي از ائمه معصومين (ص) حديثي رو نقل ميكنند كه قبل اين دنيا كلي دنياي ديگه بوده و بعد اين دنيا هم كلي دنياي ديگه هست و اين زنجير هي تكرار ميشه. كه البته نه عباراتش رو دقيق يادمه و نه امامي كه اين حديث بهشون منسوبه.
اما از نظر خودم ، نميشه بعد اين دنيا يك دنياي ديگه باشه مگر اينكه ما معياري داشته باشيم غير از "زمان" كه نسبت به اون بگيم "دنياي قبل" و "دنياي بعد".

اما در مورد اينكه جهنميان بروند يك جاي ديگه دوباره براي اصلاح خودشون ، نميشه. چون در قرآن داريم كه يك عده از جهنميان ميگن اي خدا ما رو برگردون تا كار خير بكنيم ولي جوابشون داده ميشه كه نخير. شما وقت داشتيد كار خوبي نكرديد و عمرا برتون نميگردونيم دوباره ( نتيجش يكيه ، برگرديد هم همين راه رو ميريد دوباره )

انشاالله كه يك داستان قشنگ و تميز و با صلابت بنويسيد 100 برابر كتاب هاي تالكين و بديد ما بخونيم كيف كنيم. :khandeh!:

با آرزوي موفقيت، ستايشگر :Gol:

باسلام..
برادركامران اگر با همين حس عصبانيت ادامه بديد نه داستان جورميشه نه ما دوستان ميتونيم كمك كنيم...
آخه انگاري شما خيلي عصبباني شديد...اينطوري نميشه ادامه داد...لطفا يه لبخند:ok:

حالا خوب شد...

اگراجازه بديد منم يه نظر كوچيك بدهم.

شما قراره يه داستان بسازيد..
اتفاقا داستانتون اصلا اشتباه نيست...
من يك داستان درمورد پس ازقيامت نوشتم.

اتفاقا توي داستانم تعدادي ازجهنميان به بهشت راه پيداميكنند و خيلي از آنها به كمك خدا به جاي بهتري رهنمود ميشوند حتي به بعضي ازجن هاي بد شغل داده ميشه براي جبران وحتي بعضي ازشياطين بخشيده ميشن!!....حتي جنگي درجهنم رخ ميدهد و...

بهتره ادامه ندهم طولانيه و خيلي هم جالب نيست..

اما قضيش ازاين قراربود كه يكي ازدوستان ميگفتن كه واژه جهنم وبهشت چون درميان افرادجامعه ما درست وحسابي معني نشده بياييم به شيوه داستان به كمك قرآن واحاديث به دوستان معني واقعي آن رومنتقل كنيم.

اگربا داستان باشه به واژه ها حس ميده واين يعني بهترين حالت انتقال كلام..

پس روش شما عاليه....فقط نيازبه مطالعه بيشترداره..

مثلا درمورد اينكه شما آياتي ميخواهيد كه فقط وفقط ترجمه ان باشه وتفسيرخودمان وبرداشت خودمان نباشد خب بايد درمورد تمام آياتي كه در مورد شيطانه تحقيق كنيد..
خب من نميخوام ازخودم تعريف كنم..براي نشان دادن راه وهمكاري ميخواهم عرض كنم كه من ودوستم مجبورشديم براي طرح داستان بيش از200آيه قراني درمورد موضوع بررسي كنيم.

مثلا واژه ي نابودي براي شيطان درقرآن همان نابودي انسان درهنگام مرگه..
وزن هردوكلمه عربي ازيكيه...
و درخود آيه مستقيم اشاره مي كنه كه به جهان ديگر رهسپارميشوند...
خب شمابايد ازنظر ترجمه قران بيشترمطالعه داشته باشيد..

اگرخواستيد بعضي آيات روبه شما به زودي كه فرصت بود بفرستم.

البته كتابهاونرم افزارهايي هست كه بايك سرچ به سادگي تمام آياتي كه لازم داريد درموردشيطان برايتان مي آورد.وميتونيداستفاده كنيد.

درخود قران اومده هيچ كس تاابدنابودنخواهد شد وهركس درجهاني كه به اوتعلق داره زندگي ميكنه...

واقعا نميدونم منظورتون ازاينكه ميگيد درقرآن خداگفته شيطان نابودميشه!چيه؟
خب خود آيه رو بگيد تا دوستان براي توضيح ترجمش بدون ايجاد تفسير به راي برايتان توضيحش بدهند.

درمورد قوانين الهي كه فرموديد؛خب تازماني كه ندونيم قوانين الهي واقعاچي هستند نميتونيم درمورد تغيير داستانمان قضاوت كنيم.
شمامجبورنيستيد قوانين رودرداستان بشكنيد...

چون درقوانين الهي ماجاودانگي روداريم..و رستم هاوسيمرغ دورازقانون الهي نيستند...
درخصوص توضيحاتي كه دادم.....درقران كه نميادبگه اگرگناه كني بركريستال آب اثرميكنه...وبعدش شما آبو ميخوري و بعدش شما تحت تاثير موج قرار ميگيري وبعدش محيطت.....!!
چون قرآن وآياتش به صورت حل مساله هستند...
قرآن به ما مساله رياضي ميده وبراي جوابش يه مساله مكملي سختترميده...اين ماييم كه باچيدن پازل بايدبه جواب برسيم.

دقيقا درآيات اول سوره بقره ميگه:مثل كسي كه (منافق و يا كلا بده)مثل كسي هست
كه اطرافش بيابانه و صداي رعدوبرق وشدت ترس فردو.....ويا بيابان باسرابه كه هرچه دنبال آب ميره به آب نميرسه وتشنه وكوروكرولال ميشه(صم بكم عمي)ميشه..
خب چي اطراف جهل ما رو ميگيره؟ امواج منفي وسياهي كه ما رو وارد دنياي سياه ميكنه كه بهش اشاره كردم براي امواج منفي كه درنقاط خاصي متمركز ميشوند..وبياباني از تغذيه منفي ووحشت ايجادميكند.

براي انكه مابتونيم يه داستان بعدازقيامت بياريم كه قوه تخيل ما دراون دخيل باشه..مجبوريم اول حالت واقعيش رودردنياي خودمان داشته باشيم..وبعدش شناخت كامل ارقيامت ومصاديقش بعدشروع...

ان شاءالله بتونيد داستان جالبي طرح كنيد..
موفق باشيد..

kamran;200007 نوشت:
ما برای عبادت نیافریده شده ایم

سلام
منظور از عبادت بندگی است یعنی به هر آنچه که خداوند خواسته که انجام بدهیم یا انجام ندهیم بگوییم به روی چشم, کسی که از بندگی خداوند خارج شود بدون هیچ تردیدی و بدون هیچ شکی بندگی شیطان را خواهد کرد

قطعا برای نوشتن این داستان ، باید مطالعات زیادی درباره دین بکنم و در همین حال هم هستم .
شاید چنین پروِژه ای چند سال وقتم را بگیرد ! اما ارزش دارد .

و اینکه شما هم از این نرم افزار هایی که گفتید رو می توانید نام ببرید یا آیاتی که گفته بودید را به من بدهید تا مطالعه کنم ؟
اگر این کار را بکنید خیلی ممنون .

فقط اینکه می خواهم شیطان یا همون ابلیس را در این داستان خوب و پشیمان نشان بدم
در ضمن اینکه راه بازگشتی برای جهنمیان بوجود می آید از طرف خدا ...بعد از چندین مدت بسیار طولانی که جهنمیان عذاب دیده اند ، این تصمیم عملی می شود و خداوند می خواهد که به آنها فرصت جبران بدهد .

فقط فعلا کاملا نمی دانم درباره مرگ موجودات در اون دنیا جدید چه فکری کنم ؟ وقتی مردند دوباره زنده شوند ؟ وقتی مردند ، به یک خواب طولانی فرو بروند تا صلح آخر که بیدار بشوند و در کمال آرامش جبران کنند ؟ باید یک فکر جالب بکنم در این رابطه !

فقط یک سوال امکان داره که یک انسان با یک جن رابطه برقرار کنه و تشکیل خانواده بده ؟ البته بعد از قیامت که هر دوی این موجود (انسان و جن) به شکل اصلی (روح) بر می گردند .
درباره شکل و شمایل جن ها اگر تایپیکی که به صورت تخصصی بر آن نظارت شده و بهش پرداخته شده ، در این سایت یا هر سایت دیگر که می دانید وجود دارد ، لطف کنید اگر بشه لینکش را قرار بدهید تا هم من بخوانم و هم کسانیکه دنبال این مطالب اند .

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام
بنده تخصصی ندارم و گفته هام از حرف سخنرانان و روحانیون هست که خیلی معتبر نیست انشاالله کارشناسان محترم بعد از تعطیلات جواب کامل تری میدن (آخه الآن وقت طرح سوال بود ؟ همه رفتن تعطیلات بعد میگید چرا هیچ کس جواب نمیده :khandeh!:)
هیچ جای قرآن گفته نشده که به شیطان تا قیامت فرصت داده شده بلکه گفته شده تا وقت معلوم ، حتی روایت داریم که در هنگام ظهور حضرت صاحب گردن شیطان رو خواهد زد و منظور از وقت معلوم زمان ظهور هست .
شیطان بخشیده نمیشه ولی برخی از انسانها چرا
امام صادق علیه السلام : شیعه محکوم به بهشت است
فرمودند اگر شیعه گناهکار باشه آیا باز هم وارد بهشت میشه؟
حضرت فرمودند کمی در جهنم شکنجه میشه و بعد وارد بهشت میشه
فرمودند اگر گناهانی زیادی انجام داده باشه چی؟
حضرت فرمودند ما شفاعت میکنیم
(کارشناسان محترم لطفاً راجب صحت و سقم این روایت نظر بدهید)
چیزی که هست اینه که هم بهشت و هم جهنم طبقات و درجاتی داره که افراد مختلفی در اون قرار میگیرن ، حتی شهادت که یکی از بالاترین درجات رو داره هم دارای درجات مختلفی هست که حضرت صادق علیه السلام می فرمایند عموی ما عباس مقامی داره که تمام شهدا به اون غبطه میخورن ، فکرش رو بکنید ، ما به درجه عادی ترین شهدا چشم دوختیم اونها به مقام قمر بنی هاشم غبطه میخورن
حضرت رسول (ص) : بالاترین درجه بهشت فردوس است
به قول یه حاج آقایی ما که نمیخوایم مرغ و خروس بهشت باشیم که ، ما میخوایم با ابی عبدالله باشیم
در مورد اینکه گفتید ما خودمون شیطان رو با قیافه آتشین نشون میدیم هم بگم که خب جنس شیطان از آتش هست و ما مسلماً نمیتونیم با مثلاً نور نشونش بدیم
این رو هم اضافه کنم که شیطان با جن فرق داره چون با ظهور دین اسلام برخیی از جنیان مسلمان شدند و وارد بهشت خواهند شد اما تمام شیاطین وارد جهنم خواهند شد

باسلام.
با يكي از دوستان كه داستاني شبيه هدف شمانوشته بود درمورد تصميم جالب شما صحبت كردم.قراره به زودي يه سري منبع كه براي شما باارزش باشه بهم معرفي كنه...به زودي برايتان ميفرستم.ان شاءالله كمك اين حقيررو هم بپذيريد وان شاءالله حتما هم موفق شويد.ياحق..

سبزينه ظهور;199733 نوشت:
سلام...ببخشيد كمي پراكنده شد..

درقرآن به شيطان تا قيامت وقت داده...اما اين وقت به معني فرصت نيست...
به معني هشدار است...

هشدار براي ما...كه در هر لحظه مراقب باشيم..

زمان ظهور امام زمان(عج)چون اگاهي كامل وجهاني صورت ميگيره...تمام منابع نفوذي شيطان بسته وعملش نابودميشه...

يعني اگر همين الان منبع نفوذي شيطان را ببنديم اصل كاراو نابود خواهدشد...
مثل گرما و سرماست..

اگرگرما وارداتاق بشه...سرماخودش ميره..

براي گرم كردن خانه لزومي نداره به زور سرمارا بيرون كنيم...فقط ضدش رو واردميكنيم..
مثل امواج مثبت ومنفي..

ببخشيد توضيح اضافي دادم.
موفق باشيد..

برای شیطان تا قیامت فرصت داده نشده تا وقت معین فرصت داده شده که به احتمال زیاد زمانی است امام زمان ظهور می کند و او را می کشد

فرمانده;198979 نوشت:
يه سوال هم من دارم ؟؟ ايا بهشت و جهنم تو همين فضايي كه انسانها زمين خورشيد و كهكشانها هستن وجود دارد يا فضايي به غير از اين فضا و جود دارد؟؟

و تو فضايي كه بهشت و جهنم وجود دارد ايا وجود خورشيد و ماه و ستاره هم الزامي هست؟؟

ممنون

در آیه 133 سوره آل عمران آمده است که پهنای بهشت به اندازه آسمانها و زمین است . پس تو این فضا آسمان ها و زمین نیست

اجنه زیباست یا نه ؟ آیا همراه انسان های گناه کار به جهنم می روند ؟

آیا در این دنیا فقط دو موجود انسان و جن در کنار هم زندگی می کنند که از بقیه موجودات باهوش ترند ؟

جواب این سوال ها ربط پیدا می کند به بعد از قیامت دیگه ! پس جواب بدین ، خواهشا

یک سوال چون تایپیک قابوت رو بسته اید مجبورم از اینجا استفاده کنم :
مالى احمد قابوت (Hewlêr) : داشتم در گوگل برای مدتی دوباره دنبال کلمه قابوت می گشتم تا این را دیدم ! این چی هست ....یک لینک هم به شما می دهم که در آن این کلمه هست و نوشته شده در اونجا قرار است ساختمان ساخته بشه و نوشته که به اسکریپت نویسی انگلیسی نیاز دارد و نوشته اسم خود را به زبان کردیش (kurdish) بنویسید ! بعدش هم یک محیط هست از نقشه که در یکی از جاها من دیدم که عکس ماه و ستاره هست و کلمات فارسی پخش و پلا !

http://wikimapia.org/15382700/ku/%D9%85%D8%A7%D9%84%D9%89-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%AA
این چیه .... میشه یه نگاه بیندازید و به من بگویید تا بفهمم که قابوت که نوشته احمد قابوت یعنی چه ؟ الکی واسه خودشه یا معنی داره !

آهان این یک نقشه جهان هستش که فقط راه های زرد رنگ و مکان هایی مشخص شده در کشور های خاورمیانه هستش
اربیل هم که خودتون می دونید که چه شهر با قدمت زیادی هستش و چه اتفاق های مهمی افتاده توش !

کسی نمی خواد به سوال من جواب بده ؟

مالی احمد قابوت کیه ؟

سلام بر شما

من به یک چیز دست یافتم ....یک چیزی که اگر بگویم شاید خیلی ها بخندند ولی من خیلی تعجب کرده ام !

کسانیکه می گفتند قابوت معنی ای ندارد و خرافه است و خواب من فلان است بفرمایید .....قابوت معنا دارد و فقط این کلمه در گویش عراقی زبان عربی استفاده میشود و معنیش پالتو هست ! .... حالا من نمی دونم چرا باید این کلمه در ذهن من به صورت (قابوت گرفتار = پالتوی گرفتار) بیاید و پشت سرش اشکالی از حضرت آدم و حوا و اینقدر منو بترسونه در خواب !

البته من این را از یک استاد بزرگ زبان عربی در کل کشور که ریشه یاب کلمات هم هست پرسیدم و جواب داد به من .

جای دیگری گیر نیاوردم برای مطرح کردن این مطلب ... درسته به این تایپیک ربطی ندارد اما من محض اطلاع رسانی گفتم و کسانی که مایل اند به من کمک کنند در این زمینه به من بگویند .... حال اینجا مطرح کنند یا به من پیغام دهند و کسانیکه می گفتند این کلمه معنی ندارد ، حالا معلوم نیست باید بخدند یا تعجب کنند !

سلام
من جواب بعضی از سوالات شما رو میدونم چون قبلا تو یه انجمن دیگه ای خوندم موثق هم هستن (بازم می تونی بری تحقیق کنی)

نقل قول:

اول از همه می خواهم بدونم که آیا در قرآن ، انجیل یا کتاب های دیگری آمده است که بعد از این جهان که قیامت بر پا شد و تموم شد و همگی تقسیم شدند ، جهان جدیدی بوجود خواهد آمد ؟
بله برای همه اتمام حجت شده و این سنت خداست که کسی بهانه ای نداشته باشه!

نقل قول:
دوم اینکه آیا ممکن است که جهنمیان بعد عذاب طولانی و زیاد (بعد از مدت ها) دوباره به جهانی بروند برای جبران ؟ یا اینکه بخشیده می شن و به بهشت میرن ؟
این به چند حالت تقسیم میشه فی المثال مردم عادی یا مورد شفاعت قرار میگیرن یا در دنیایی بین بهشت و دوزخ مکان داده میشن!

برای دسته دیگه که گناهکار واقعی بودن مثل شراب خواران و زناکاران و ...به گفته بزرگان تا 300 هزار سال هم عذاب اتش گفته شده که خوندم که بعد از اتمام عذاب و شفاعت پیامبر انها را بیرون میاورن همانند چوب سوخته ای که ترک خورده هست شده اند!و سپس در نهری از نهر های بهشتی آنها را می شویند و به بهشت هدایت میشوند.

نقل قول:

بله دنیایی که ما در اون زندگی می کنیم از سه لایه ابر مقیاس تشکیل شده که یکی میشه ماده _دومی برزخ و سومی ملکوت... که این سه تا رو مثلا به صورت سه تا کره هم مرکز در نظر بگیرین که هفت آسمون ما میشه مثلا هسته کره بزرگه!!!( عالم ملکوت یعنی)

اینم بگم که مرگز مشترک این سه تا دنیا از نظر مختصات هندسی با دل انسان برابری میکنه یعنی اگه دل بزرگی داشته باشی می تونی عروج کنی و عجایب نادیده رو ببینی!!!

نقل قول:
در قرآن اومده صرفا آسمان اول را به ستارگان زینت دادیم بقیه عوالم قوانین سوخت هسته ای معنا نداره روشنایی از منبعی نا شناخته دیگه ای هست که این طور من شنیدم همش صبح هست مگر اینکه خودت بخوای شب بشه!!

نقل قول:
آیا شیطان در آخر نابود میشه یا به جهنم فرستاده میشه تا عذاب ببینه ؟
شیطان در رجعت سوم امام علی (ع) در 533 هزار سال دیگه توسط پیامبر با ضربه ای بر پشت کتفش کشته میشه و تولید نسلی به مثال اجنه دیگه نداره که باعث شرارت بر زمین شود

این واقعه در زمانی اتفاق میافتد که امام زمان در رجعت سوم خودش در کنار رود فرات با لشکر عظیم شیطان مواجه میشه و طبق روایات اونقدر عرضه تنگ میشود که دستور رجعت به پیامبر داده میشود در حالی که سلاحی از جنس نور دارد (جنگ لیزری هست) و در همان جنگ شیطان نابود میشه (چهل روز قبل از قیامت)

اینم بگم با کشته شدن شیطان توبه برداشته میشه و هر کس کوچکترین گناهی بکند همان را می بیند!

نقل قول:
آیا بعد از اینکه شیطان عذاب دید ، راه برگشتی دارد یعنی بخشید میشه یا اینکه به جای جدیدی فرستاده میشه برای جبران ؟
به گفته امام علی یازده نفر در چاه فلق مکان ابدی دارن که یکی همون ابلیس بزرگ هست!!! (همون چاهی که پیامبر (ص) هنگام عروج از صدای انفجار مهیب ماوراء کیهانی شیی مجهول در آن چاه بسیار ترسد!!! )

نقل قول:
آیا این حقیقت دارد که قبل از این دنیا ، سی و دوتا قیامت پربا شده ؟
در باره اینکه چندتا دنیا وجود داشت دقیقا کسی نمی دونه اما من یه روایت از امام علی خوندم به این مضمون کلی و اون اینه که:
داشمندا از امام پرسیده بودن: آیا قبل این دنیا دنیایی دیگری هم وجود داشت یا اینکه این اولین و آخرین هست و بعد از قیامت چه میشود؟

امام اینطور گفتن که کل این دنیا نابود میشود و حتی ذره ای از آن باقی نمی ماند آنگاه خدا در فضای مطلق عرش فریاد میزند که «خدای عالم تنها منم» و دنیایی دیگر از یک ذره کوچک (اتم) میسازد و از ان هفت عالم دیگر را میسازد و این خلقت آفرینش به صورت سلسله وار از قبل بوده و تا نهایت بی انتها وجود خواهد داشت!!!!
به گفته امام علی هر دفعه که عالم جدیدی ساخته میشود از نظر قوانین (فیزیک شیمی و زیست و ...) و موجودات خلق شده در اون با عالم قبلی ذره ای مشابهت ندارد!!!

نکته 1:اخیرا دو دانشمند طبق نظریه ای حدس زدن که واقعه بیگ بنگ جهان ما نه اولین بوده و نه آخرین بلکه دنیا بر اثر انبساط و انقباظ های بی شماری دائم در حال تولد و مرگ هست!!!

نکته2: و اینجاست که میشه فهمید واقعا خدا خدا که میگن یعنی چی!!!!

نقل قول:
آیا کره زمین و این جهان که به این بزرگی است ، واقعا از بین میره برای همیشه در زمان قیامت ؟ اگر اینطور باشه پس چرا خداوند اینقدر این جهان را بزرگ ساخته با کهشکان های زیاد و کرات بسیار و ... که بسیار وسیع هست !
بله...... میره پی کار خودش و به چیز دیگه ای هم تبدیل نمیشه!
خدا خودش تو قرآن میگه خلقت جهان سنگین هست اما برای من چندان کاری نداره (یعنی یکی دیگه میسازم!)
این ما هستیم که توی این دوره خودمون باید از اون استفاده کنیم و یقینا تا قبل قیامت فرصت اکتشاف همه گیتی به انسان داده میشه !!

( قیمت انسانم از صد میلیارد کهکشان هم بیشتر هست!!)

نقل قول:
اگر زمین از بین نمیره و فقط زمینه ای آماده میشه برای حسابرسی اعمال انسان ها ، آیا دوباره در همین جهان موجودات بعدی خواهند آمد ؟ ممکن است چنین چیزی ؟
قیامت یکباره نیستش که
اول همه کوه های زمین پودر میشن و آب دریاها خشک میشن انوقت این مواد خرد شده اضافی کوهها بر اثر زلزله n ریشتری میرن توی گودالهای اوقیانوسها و زمین مسطح میشه بعد حساب رسی کامل قیامت و فروپاشی کلی صورت میگیره

اینم بگم ما تو این زمانی که این وقایع رخ میده توی عالم برزخ هستیم و بزرگانی مثل امام خمینی و دیگران به مردم خبر میدن که قیامت شده و اماده رجعت باشین! (که هول وحشتناکی بر ارواح درون قبر وارد میشه !!!)

نقل قول:
در ضمن شیطان فرشته نور بودش ، لوسیفر نامش هست و من می خواهم بدونم که الآن چه کسی فرشته نور است ؟ ! آیا از این فرد به کسی در روایات یا قرآن ، انجیل یا تورات گفته شده ؟ آیا یک انسان جایگاه لوسیفر را خواهد گرفت و فرشته یعنی سرور نور خواهد شد ؟
نمی دونم اینو از کجا گرفتی ولی تحریفات در تورات و انجیل بی داد میکنه که احتمالا از اونا باشه (یعنی انسان نمی تونه باشه)

شیطان ابتدا در آسمان چهارم بود 700 هزار سال هم عبادت کرد به طوری که به بسیاری از قدرتها دست پیدا کرده بود و بسیاری از ملائک به او اقتدا میکردن (در بیت المعمور ) این به زمانی بر میگرده که اسمان پایین تازه در حال شکل گرفتن بود1

بعد اینکه شیطان مغرور شد و تبعید به آسمان اول، ملکه پطرس بزرگ مسئول ملائک در اسمان چهارم شد که موقعی که پیامبر (ص) را دید (در معراج) به احترام ایشان بلند نش!د (خود پیامبر هم گفتن که ملک بسیار بزرگی دیدم که بر تخت نشسته بود و ملائک بسیاری از او فرمانبرداری میکردن)

در ادامه هم حتما می دونین که حضرت جبرییل (ع) فریاد بلندی بر سرش کشید که گفت «بلند شو ایشان خاتم المرسلین هست!!!» که پطرس از شنیدن نام پیامبر بی درنگ ایستاد و سلام کرد و پوزش خواست!

بعد ها خدا پترس را تبعید و به جزیره ای در زمین فرستاد که موقع تولد امام حسین از تقصیر او گذشت و به مکان اولیه خودش باز گزدانده شد! (این داستان خیلی معروف و موثق هم هست)

نقل قول:
اجنه زیباست یا نه ؟
اجنه چند دسته اند که تا طبقات چهارم زندگی میکردن اما بعد از تولد پیامبر (ص) همه به اسمان اول نزول داده شدن!

زیبا ترینشون پری های دریایی بودن که منقرض شدن البته ساکنان آسمان دوم همگی پری هستن!

نقل قول:
آیا همراه انسان های گناه کار به جهنم می روند ؟
بله به همراه ما به چهنم میروند اما بهشت نه!!!

از امام علی روایت هست که اجنه خوب و مومن (که اکثرا به صورت میمون های پشمالو هشتن!) به همراه فساق شیعه از جهنم منع میشون (به احترام امامان) اما به بهشت هم نمی رون بلکه به باغ هایی در بین بهشت و جهنم هدایت میشوند!(این موثق هست و حتی من از یکی شنیدم که تو خواب این و دیده بود!)

نقل قول:
آیا در این دنیا فقط دو موجود انسان و جن در کنار هم زندگی می کنند که از بقیه موجودات باهوش ترند ؟
از امام علی که پرسیده شد گفتن :«در آسمان انسانهایی همانند شما که در زمینهایی که با ستونی از نور به به دور خورشیدشان مگردند زندگی میکنند و ....!»

گفته میشه 35 نژاد متفکر (انسان ) در این صد میلیارد کهکشان زندگی میکنن که هر کدام در محدوه و قلمرو خودشون به اکتشاف میپردازن اما معلوم نیست از نژاد جنیان چه تعداد پراکنده هستن!

نقل قول:
چرا اول ادم در بهشت به دنیا امد؟
در بهشت بدنیا نیومد...... در یکی از باغات بهشتی آسمان اول بوده!!

نقل قول:
چرا این همه پیامبران امامان قران امد تا مارا به راه راست هدایت کند؟
برای اینکه روح انسان پاره ای از وجود خداست و خدا نگران اونه که به نابودی کشیده بشه مثل مادری که پسرشو برای تحصیل علم یا کار به شهر شلوغی میفرسته که پر از گرگ هست (لاجرم نیاز به معلمی داره که به اون راهنمایی بده)

نقل قول:
.مابرای عبادت افریده شده ایم.
نه ما نه!
خدا فقط از دو نفر انتظار غبادت داره یکی پیامبران و امامان و دیگری اولیاء الله هستن (با بقیه ما کاری نداره !)
بقیه مردم برای امتحان افریده شدن هرکی بیشتر درس خوند نتیجه بهتری میگیره

نقل قول:
جواب سوال دوم.اینهمه خدا گفته مواظب باش از گناهکاران نباشی که جات جهنمه بخاطر سسوال شماست.چون تا عبد اونجا میمونه و فقط باید زجر بکشه.بخاطر همینه که پیامبران امامان امده اند.
چرا ابلیس ما ارگمراه میکنه.چون میخوواد بندازه ما رو تو جهنم که تا همیشه زجر بکشیم.
غیر از اینه؟

از امام خمینی (ره) نقلی هست که گفتن اگه ابلیس نبود شفاعت نمی شدید !
یعنی اگه شیطان نبود ممکنه کسی سهوا هم گناهی بکنه اونوقت بهانه ای وجود نداشت که پیامبر بیاد شفاعت کنه
نکته: خود شما می تونی تضمین کنی که 80 سال به اندازه ذره ای گناه نکنی( نه اینکه شیطون گول بزنه از روی هوای نفس میگم) آره عزیز !

موفق باشید

موضوع قفل شده است