آیا ما واقعا عاشقیم؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ما واقعا عاشقیم؟

سلام به همه ی دوستای خوبم

همه ی ما معتقدیم که خدا رو دوست داریم و یه جورایی عاشقه خداییم اما من نمی تونم همچین حرفی رو بزنم چون وقتی دوستم ازم پرسید واقعا عاشقه خدایی؟موندم چی جوابشو بدم :Ghamgin:چی کار کنم که عاشقه خدا بشم؟از تنهایی مردم دیگه دوس ندارم وقتی ازمن سوال می کنن چرا خدارو دوست داری تو قلبمم جواب بدم من اصلا خدا رو احساس نمی کنم می خوام به قول بچه ها عاشق بشم ولی نمی دونم چطوری؟ خواهش می کنم کمکم کنین تنها راهی که به رذهنم می رسید همین بود که از شما سوال کنم:Gig:

سلام بر شما
یک چیزی عاشقه غلط هست اگر به خاطر ربطش اون ه را گذاشتید که اشتباه است و همچنین اگر در جای دیگری اگر برای زن هم استفاده شود مثل (محترمه ، مرحومه ، عاشقه و ... ) کاملا غلط است و در زبان فارسی وجود دستوری ندارد .

و اما مسئله شما ، عاشق خدا شدن خیلی کار می خواهد و اینکه اول باید خدا را شناخت تا عاشقش شد . منظورم هم از عاشق همان ایمان قلبی است . به طوری که برایتان کامل اثبات شده خدایی هست و درکش می کنید . این درجه زمانی می رسد که کار های خوب زیادی بکنید و تظاهر نکنید .

از ته دل به پیامبران احترام بگذارید به همه ی آنان که می شناسید ، حضرت مسیح ، حضرت محمد و ...
برای اینکه به خدا عشق بورزید باید با هم نوع خودتون یعنی انسان ها خوب باشید و انسانیت و طبیعت را به خوبی درک کنید ، چون مرحله به مرحله هست ، یهو نمیشه گفت من عاشق خدائم !

برای کسب ایمان باید به دستورات الهی گوش فرا دهید و عمل کنید . به دنبال مسائل بیشتر مذهبی باشید و تنها نماز و روزه و .... واجبات کافی نیست و تحقیق درباره ی خدا و .... بسیار مفید است و جایی می توانید ایمان واقعی داشته باشید که حتی مانند حضرت مسیح آنقدر عذاب ببینید و حرفتان را تغییر ندهید یا از ته دل برای همنوع خود فدا کاری کنید ، کار های سنگین خوب ، آن زمان است که واقعا عاشق هستید و وقتی نام خدا را بر زبان می آورید اشک می ریزید .

امیدوارم این حرف هایم خوب باشد جهت راهنمایی ....و اما ببینیم پاسخ های دیگران و کارشناسان تا بیتشر راهنماییتان کنند .

montazer al mahdi;198846 نوشت:

همه ی ما معتقدیم که خدا رو دوست داریم و یه جورایی عاشقه خداییم اما من نمی تونم همچین حرفی رو بزنم چون وقتی دوستم ازم پرسید واقعا عاشقه خدایی؟موندم چی جوابشو بدم :ghamgin:چی کار کنم که عاشقه خدا بشم؟از تنهایی مردم دیگه دوس ندارم وقتی ازمن سوال می کنن چرا خدارو دوست داری تو قلبمم جواب بدم من اصلا خدا رو احساس نمی کنم می خوام به قول بچه ها عاشق بشم ولی نمی دونم چطوری؟ خواهش می کنم کمکم کنین تنها راهی که به رذهنم می رسید همین بود که از شما سوال کنم:gig:

سلام بزرگوار.
هر عشقي يك بهايي داره كه عاشق بايد بپردازه.

عشق به خدا هم بهايي داره اما خيلي سنگين. يعني اينكه به اين راحتيا نيست كه به زبون بگي خدايا عاشقتم. بايد تو عمل نشون بدي. حالا چه جوري؟

راحت ترين و ساده ترين اون انجام واجبات و ترك محرمات الهيه شايد اينا برات تكراري به نظر برسه اما همينه بخواي و نخواي همينه. بايد نماز بخوني تا ثابت كني عاشق خدايي. وقتي ميگه حجابت رو حفظ كن پس حفظ كن. اين نيست كه عده اي هر جور بخوان لباس بپوشن و جلوي نامحرم ظاهر بشن اون وقت بگن ما عاشق خداييم . مهم اينه كه عشق خدا در دلمون است. نه خير اين طوريا نيست. بايد سختي بكشي.

خب اينا تازه اولشه. اين ها رو كه رعايت كردي يواش يواش ميري مرحله بعد. يواش يواش آزمايشا شروع ميشه. سختيا شروع ميشه.اينجا اگر صبر كردي اگه سكوت كردي اگه گفتي خدايا راضيم به رضاي تو اون وقت ميشي عاشق خدا. امام حسين (ع) رو ديدي. ديدي موقعي كه بدنشون روي خاكهاي داغ كربلا خسته و بي رمق افتاده بود چي گفتند:

الهي رضا بقضائك و تسليما لامرك، لا معبود سواك، يا غياث المستغيثين

عشق واقعي همينه.

اينجاست كه خدا در حديث قدسي ميگه:

من طلبني وجدني
و من وجدني عرفني
و من عرفني احبني
و من احبني عشقني
و من عشقني عشقته
و من عشقته قتلته
و من قتلته فعليّ ديته
و من عليّ ديته فانا ديته :

آن كس كه مرا طلب كند، من را مي يابد
و آن كس كه مرا يافت، من را مي شناسد
و آن كس كه مرا شناخت، من را دوست مي دارد
و آن كس كه مرا دوست داشت، به من عشق مي ورزد
و آن كس كه به من عشق ورزيد، من نيز به او عشق مي ورزم
و آن كس كه من به او عشق ورزيدم، او را مي كشم
و آن كس را كه من بكشم، خونبهاي او بر من واجب است
و آن كس كه خونبهايش بر من واجب شد، پس خود من خونبهاي او مي باشم.

montazer al mahdi;198846 نوشت:

همه ی ما معتقدیم که خدا رو دوست داریم و یه جورایی عاشقه خداییم اما من نمی تونم همچین حرفی رو بزنم چون وقتی دوستم ازم پرسید واقعا عاشقه خدایی؟موندم چی جوابشو بدم :Ghamgin:چی کار کنم که عاشقه خدا بشم؟از تنهایی مردم دیگه دوس ندارم وقتی ازمن سوال می کنن چرا خدارو دوست داری تو قلبمم جواب بدم من اصلا خدا رو احساس نمی کنم می خوام به قول بچه ها عاشق بشم ولی نمی دونم چطوری؟ خواهش می کنم کمکم کنین تنها راهی که به رذهنم می رسید همین بود که از شما سوال کنم:Gig:

علیک سلام:Gol:

ممنون از تاپیک زیبایی که زدید:Kaf:

در مورد عشق به خدا و دوست داشتن خدا گفتنی های زیادی هست:ok:

همه انسانها در واقع به دنبال خوبی، نیکی ، مهربانی ، عدالت هستند و از هر شخصی که واجد این صفات باشند به نوعی تقدبر می کنند:Hedye:

خب حالا اگر کسی باشه که همه وجودش خوبی باشه

همه ذاتش مهربانی باشه

و همه کارهاش عادلانه باشه

احساس ما نسبت به اون چه خواهد بود؟؟؟

عشق

عشق با تمام وجود!

خب اگر ما کسی رو دوست داشته باشیم ( حالا هر کسی که باشد)

نسبت به او چگونه رفتار می کنیم؟؟؟

آیا جز این است که سعی در خوشحال کردن او داریم؟

و یا همان فرمایش سرکار سادات رو انجام بدهیم:

سادات;199046 نوشت:
سلام بزرگوار.
هر عشقي يك بهايي داره كه عاشق بايد بپردازه.

عشق به خدا هم بهايي داره اما خيلي سنگين. يعني اينكه به اين راحتيا نيست كه به زبون بگي خدايا عاشقتم. بايد تو عمل نشون بدي. حالا چه جوري؟

راحت ترين و ساده ترين اون انجام واجبات و ترك محرمات الهيه شايد اينا برات تكراري به نظر برسه اما همينه بخواي و نخواي همينه. بايد نماز بخوني تا ثابت كني عاشق خدايي. وقتي ميگه حجابت رو حفظ كن پس حفظ كن. اين نيست كه عده اي هر جور بخوان لباس بپوشن و جلوي نامحرم ظاهر بشن اون وقت بگن ما عاشق خداييم . مهم اينه كه عشق خدا در دلمون است. نه خير اين طوريا نيست. بايد سختي بكشي.

خب اينا تازه اولشه. اين ها رو كه رعايت كردي يواش يواش ميري مرحله بعد. يواش يواش آزمايشا شروع ميشه. سختيا شروع ميشه.اينجا اگر صبر كردي اگه سكوت كردي اگه گفتي خدايا راضيم به رضاي تو اون وقت ميشي عاشق خدا. امام حسين (ع) رو ديدي. ديدي موقعي كه بدنشون روي خاكهاي داغ كربلا خسته و بي رمق افتاده بود چي گفتند:

الهي رضا بقضائك و تسليما لامرك، لا معبود سواك، يا غياث المستغيثين

عشق واقعي همينه.

اگر می خواهیم بدونیم خدا رو چقدر دوست داریم به خودمون نگاه کنیم

ببینیم چقدر به دنبال خوشحال کردن خدا هستیم؟

چقدر خواسته معشوقمون رو به خواسته خودمون ترجیح می دهیم؟

این بهترین ملاکه بفهمیم چقدر عاشق خداییم

با سلام و احترام به دوستان عزیزم
به نظر حقیر عاشق خدا شدن اصلا چیزی غیر ممکنی نیست ولی انسانی عاشق است که فقط خود نبینه و همه چیز رو از خدا و برای خدا بخواد ...هروقت به این مرحله رسیدیم میشیم عاشق خدا
عاشق برای معشوقه همه کار انجام میده عاشق واقعی جونش رو هم عاشقانه در راه عشقش میده ...
یکم نگاه کنیم میبینیم که عاشق و معشوق خدا آقا اباعبدالله حسین (ع) چه جوری عاشق خدا بود ...عاشقی که همه چیزش رو برای عشقش داد تا به عشقش برسه...چون واقعا عاشق خدا بود...
اما ماها فقط با هرکاری که خدارو شاد میکنه و راضی میتونیم نشون بدیم عاشق هستیم و دوری از چیز هایی که خدا رو از ما دور مکینه...
نماز خواندن هم فقط خواندنش کافی نیست اگر عاشقانه باشه هیچ چیز اطرافمون باعث پرت شدن حواسمون نمیشه...یا نگیم آخیش راحت شدم نمازمم خوندم (چرا چون رفع تکلیف کرده) هروقت برای نماز و قبل نماز دل تو دلمون نبود تا برای حرف زدن باخدا دست از پا نشناسیم داریم عاشق میشیم...
اگر مورد امتحان الهی قرار میگیریم بازهم هر چقدر هم سخت باشه بگیم الحمدلله اون میشه عاشق بودن...

[=Times New Roman]سلام
لطفا قبل از ادامه بحث در این تاپیک ، موضوع زیر را ببینید:
http://www.askdin.com/thread13310.html

kamran;198936 نوشت:
یک چیزی عاشقه غلط هست اگر به خاطر ربطش اون ه را گذاشتید که اشتباه است و همچنین اگر در جای دیگری اگر برای زن هم استفاده شود مثل (محترمه ، مرحومه ، عاشقه و ... ) کاملا غلط است و در زبان فارسی وجود دستوری ندارد

کاملاً صحیح و به جا فرمودید.
کلمه "عاشقه" از نظر دستور زبان فارسی اشتباه است.
(اضافه کردن "ه" به کلمات برای مونث کردن آنها، یکی از قواعد دستور زبان عربی است نه فارسی. در دستور زبان فارسی چنین امری وجود ندارد و کلمات و صفات، مذکر و مونث ندارند و برای هر دو جنس ، یکسان به کار می روند).
موضوع قفل شده است