نظریه تکامل

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظریه تکامل

سلام
نظر قرآن درباره ی نظریه تکامل چیه؟
معلم زیستم میگه به نظر من چون خداوند همه ی آفرینشش بر اساس نظم و مطابق با علم و دانش هست اینکه انسان در مسیر تکامل خلق شده باشه و از نسل میمون هاست کاملا مطابق با نظریه ی داروین هست اما معلم زمینم میگه اعتقاد ما مسلمانان این هست که خلقت انسان در مسیر تکامل نیست و آفرینش انسان دفعی است مثل اینکه معجزه باشه...
لطفا من رو از این سرگردونی بیرون بیارید.

برچسب: 

با سلام و عرض تبریک عید به شما

به عنوان اولین پست مطلب جالبی بیان کردید.
از نظر من نظریه داروین به حقیقت نزدیک تر است و داستانهای خرافه گونه ای مانند آدم و حوا ارزش علمی ندارند و صرفا داستانهایی رویا گونه اند.
مثلا داریم:
خداوند انسان را از گل خلق کرد و از روح خود در آن دمید و به خود به خاطر این خلقت تبریک گفت و ....!!؟؟؟
در اینگونه داستانها سوالات زیادی ذهن انسان را مورد هجوم قرار می دهند که بر شک ما نسبت به حقیقت این عالم می افزاید. حتی با وجود بیان این داستانها در قرآن.

در مورد ظهور دفعی انسان هم مسایلی از همین دست پیش می اید و بینهایت سوال که البته در این سایت به جواب قانع کننده ای نخواهید رسید...

موفق در فهم حقیقت...

fa.nn2014;198597 نوشت:
سلام
نظر قرآن درباره ی نظریه تکامل چیه؟
معلم زیستم میگه به نظر من چون خداوند همه ی آفرینشش بر اساس نظم و مطابق با علم و دانش هست اینکه انسان در مسیر تکامل خلق شده باشه و از نسل میمون هاست کاملا مطابق با نظریه ی داروین هست اما معلم زمینم میگه اعتقاد ما مسلمانان این هست که خلقت انسان در مسیر تکامل نیست و آفرینش انسان دفعی است مثل اینکه معجزه باشه...
لطفا من رو از این سرگردونی بیرون بیارید.

عرض سلام و خوشامد
با توجه به برداشت فعلی من، به نظر می یاد که با برخی ملاحظات، بشه تصویر یا تصاویر سازگاری از تلقی قرآن و نظریه ی تکامل ارائه داد،به عنوان نمونه این پست رو ملاحظه بفرمایید:

http://www.askdin.com/post19822-2.html

seyedziya;198715 نوشت:

عرض سلام و خوشامد
با توجه به برداشت فعلی من، به نظر می یاد که با برخی ملاحظات، بشه تصویر یا تصاویر سازگاری از تلقی قرآن و نظریه ی تکامل ارائه داد،به عنوان نمونه این پست رو ملاحظه بفرمایید:

http://www.askdin.com/post19822-2.html

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر حضرت ولیعصر (عج) و منتظرانش وعرض خوشامدگویی خدمت جناب سیدضیاء

بنده هم با شما موافقم ، ظاهرا یک شباهتهایی بین این نظریه و برخی آیات و احادیث وجود داره که باید توسط کارشناسان امر بررسی بشه تا ببینیم نتیجه چیه

حدیث امام باقر (ع) پیرامون نظریه داروین

التماس دعا

لا حول و لا قوة الا بالله

با سلام و عرض خوش آمد
به نظر بنده نظريه داروين كاملاً اشتباه هست ، عده اي ميگن انسان از نسل ميمون هاست شايد اونها از نسل ميمون باشن ولي من نيستم ، خداوند به ملائك ميفرمايند به آدم سجده كنيد نه كسي كه شبيه آدم هست
خر و اسب ، شير و پلنگ ، سگ و گرگ ، همه حيواناتي كه شبيه به هم هستند ولي ميتونيد بگيد يكي هستند؟
توصيه ميكنم كليپ هاي آقاي عبد الهاشم رو نگاه بكنيد ، در يكي از اين كليپ ها فردي كه از گروه شيطانپرستي خارج شده بود حرفهاي جالبي ميزنه كه بر اساس اون ميشه فهميد كه داروين يكي از بزرگترين فرماسونرها بوده كه نظريه تكامل رو شيطان شخصاً به اون ياد ميده
جناب
kingusef كجاي اين داستان ها خرافه هست ؟ بعد از اين همه سال با اين همه پيشرفت علم هنوز هم كه هنوزه دانشمندان خبر از كشف موجودات جديد ميدن ، خب اين موجودات كجا بودن كه تا به حال كشف نشده بودند ؟ غير از اين هست كه خداوند به تازگي اونها رو خلق كرده؟
در ثاني اگر اين ادعاهاي واهي به واقعيت نزديك نباشه كه كسي اون رو قبول نميكنه
البته در اين سايت هم ميشه به خيلي از جوابها رسيد به شرط اينكه قابليت قبول واقعيت رو هم داشته باشيم.

با سلام

كبوتر حرم;198749 نوشت:
داروين يكي از بزرگترين فرماسونرها بوده كه نظريه تكامل رو شيطان شخصاً به اون ياد ميده

این دیگه از اون حرفاست...!
اتفاقا در سخنرانی یکی از این خیال پردازان مذهبی شنیدم :
موضوع ارتباط با شیطان به بازی گرفتن شعور مردم است.

حرفهای جالب زیادی هم شنیده ام که بر شک من راجع به حقانیت این مسایل به شدت افزود و در میان همین جملات بود که توانستم به حقیقت برسم!
امتیاز اینجانب در این است که بدون هیچ واهمه ای اینگونه مسایل را رد می کنم چون به انچه که به آن رسیده ام ایمان دارم.

كبوتر حرم;198749 نوشت:
خب اين موجودات كجا بودن كه تا به حال كشف نشده بودند ؟ غير از اين هست كه خداوند به تازگي اونها رو خلق كرده؟

پروتون و الکترون هم فقط 100 ساله که کشف شده اند پس احتمالا قبل از این وجود نداشته اند و خلق نشده بودند؟!!
در گذشته برای هر عمل و عکس العملی خدایی را تعریف می کردند و همه چیز را به آنها نسبت می دادند.آیا در آن زمان خدایان آتش را روشن می کردندیا انرژی بوجود آمده از جرقه ی حاصل از اصطکاک سنگها بود که باعث تامین انرژی فعالسازی واکنش زنجیره ایه سوختن چوب می شد؟؟؟!!
و....

اینها فقط مثالهایی جزئی هستند در رد اینگونه سطحی نگریها.
خواهشا در جواب دادن تعجیل نکنید.

داستانسرایی رویا گونه و فنون توجیح را همه می دانند. کار ارزشمند را کسی انجام می دهد که با منطق و پیش فرضی محکم به میدان می آید .

kingusef;198788 نوشت:
با سلام
این دیگه از اون حرفاست...!
اتفاقا در سخنرانی یکی از این خیال پردازان مذهبی شنیدم :
موضوع ارتباط با شیطان به بازی گرفتن شعور مردم است.

البته خطاب بنده با دوستمون بود كه دنبال اين موضوع هستند نه شما ، از كسي كه حرف قرآن رو قبول نداره انتظاري هم نيست كه حرف عده اي خيال پرداز رو قبول بكنه
سوره مباركه يس

أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ ۖ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ ﴿٦٠﴾
اى فرزندان آدم ! آيا به شما سفارش نكردم كه شيطان را مپرستيد كه او بى‏ترديد دشمن آشكارى براى شماست ؟«60»
همچنين در سوره مباركه سبا :
وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ يَقُولُ لِلْمَلَائِكَةِ أَهَٰؤُلَاءِ إِيَّاكُمْ كَانُوا يَعْبُدُونَ ﴿٤٠﴾
[ياد كن] از روزى كه [خدا] همه آنان را جمع مى‏كند ، آن گاه به فرشتگان مى‏گويد : آيا اينان شما را مى‏پرستيدند ؟«40»
قَالُوا سُبْحَانَكَ أَنْتَ وَلِيُّنَا مِنْ دُونِهِمْ ۖ بَلْ كَانُوا يَعْبُدُونَ الْجِنَّ ۖ أَكْثَرُهُمْ بِهِمْ مُؤْمِنُونَ ﴿٤١﴾
مى‏گويند : تو منزهى [از اينكه در پرستيده شدن شريك و همتا داشته باشى] ، تو سرپرست و يار مايى نه آنان ، [آنان ما را نمى‏پرستيدند] بلكه جنّيان را مى‏پرستيدند [و] بيشترشان به آنها ايمان داشتند .«41»
1400 سال پيش مسلمانان در رمي جمرات به ابليسك به عنوان نماد شيطان سنگ پرتاب ميكردن الآن اين ابليسك يكي از مهمترين نمادهاي فرماسونري هست
kingusef;198788 نوشت:
امتیاز اینجانب در این است که بدون هیچ واهمه ای اینگونه مسایل را رد می کنم چون به انچه که به آن رسیده ام ایمان دارم.

خب لطف كنيد اين حقايقي رو كه بهش رسيديد رو بيان كنيد تا ما هم از اين جهالت خارج بشيم
kingusef;198788 نوشت:
پروتون و الکترون هم فقط 100 ساله که کشف شده اند پس احتمالا قبل از این وجود نداشته اند و خلق نشده بودند؟!!

شما از نزديك پروتون و الكترون رو ديديد ؟
وقتي چيزي كه انقدر كوچك هست كه با چشم غير مسلح ديده نميشه 100 سال پيش كشف ميشه (علم 100 سال پيش انقدر پيشرفت كرده بود كه بتونه الكترون رو ببينه) چطور ميشه پرندگان و پستانداران و مهره داران رو كشف نكرد ؟

هر دو ی نظریه ها درستند فقط در تطابقشون مشکل دارید
انسان 2 بعد داره.بعد مادی و معنوی.
هر دوش هم به اذن خدا به وجود اومده.
خدا 2 جور به وجود اوردن داره :
1 . امر 2. خلق
امر : مثل به وجود آوردن بعد معنوی انسان که از روح خودش در وجود ما دمید که این امر خدا در یک چشم بر هم زدن اتفاف میفته و دفعی هست. ( همون که به هر چیزی بگه موجوذ باش ، موجود میشه ( کن فیکون))
2. خلق : خلق خدا دارای مراحل هست و ذفعی و در یک چشم بر هم زدن نیست. مثل خلق بعد جسمانی انسان ( که ابتدا گل را درست کرد و ...) یا خلق آسمان ها و زمین که خودش هم در قران گفته دفعی و یکباره نبوده و هفت شبانه روز بوده.
داروین بعد جسمانی رو مورد بررسی قرار داده و تکامل درباره ی جسم رو توضیح داده. خدا هم در قران نگفته که انسان رو مثل مجسمه ی سفالی درست کرده. گفته : خلق من الطین
یعنی از گل ، این به این معنی نیست که گل مستقیم به انسان تبدیل شده. اولین سلول زنده از خاک بوده و بعد اون سلول تبدیل شده به ماهی ، بعد دوزیست ، بعد خزنده، پرنده ، پستاندار ، میمون ، انسان.
این انسان که تکاملشو تا اینجا گفتم فقط بعد جسمانی بود.
تا اینجا موجودات زنده از بعد معنوی بهره نداشتند
وقتی جهان به این مرحله از تکامل رسید ، خداوند در انسان از روح خودش دمید. این مرحله بود که دفعی و بدون ربط به قضیه تکامل داروین صورت گرفت. حالا ما مسلمون ها که همش میگیم خلق انسان دفعی بوده و بدون تکامل بوده ، منظورمون بعد معنوی انسان هست که چون خیلی مهمه و خیلی با ارزش تر از بعد جسمانیش هست ( همونه که انسان رو اشرف مخلوقات کرده و اونو از سایر مخلوقات متمایز کرده تا خلیفه و جانشین خدا در زمین شود) . ما زیاد از به وجود اومدن این بعد حرف میزنیم چون از بعد دیگه مهم تره و درواقع اونو در نظر نمیگیریم چون بعد مادی رو همه دارن ولی بعد معنوی رو فقط انسان داره.
بنابراین نظریه داروین اصلا غلط نیس و با اسلام هم در تناقض نیس

چه عجب ما يك نفر از خطه غيور آذربايجان پيدا كرديم ، ياخشيسان همشهري ؟
البته جا داره كه بگم بنده اين حرف شما رو قبول ندارم ، نميدونم چرا ميخوايد اين دو رو به هم ربط بديد ، خداوند ميفرمايد من انسان رو خلق كردم نميگه انسان رو از موجودات تك سلولي تكامل دادم خدا وقتي انسان رو خلق ميكنه ميگه فتبارك الله احسن الخالقين نه وقتي به تكامل ميرسونه
در ثاني داروين اعتقاد داره كه حيوانات در اثر تكامل به گونه هاي مختلفي تبديل شدن و اين وسط خالقي وجود نداره ، مثل افسانه بيگ بنگ كه مردم دنيا رو با اون سر كار گذاشتن ، شما مگه نميگيد خداوند در قرآن فرموده زمين و آسمان رو در هفت روز آفريديم پس بيگ بنگ يا انفجار بزرگ چي ميگه ؟
جناب كينگ يوسف بنده هم ميدونم اين حرفها به بازي گرفتن شعور مردم هست ولي اين حرفهايي كه شما ميزنيد به بازي گرفتن شعور مردم هست نه حرفهاي من

كبوتر حرم;198805 نوشت:

البته خطاب بنده با دوستمون بود كه دنبال اين موضوع هستند نه شما ، از كسي كه حرف قرآن رو قبول نداره انتظاري هم نيست كه حرف عده اي خيال پرداز رو قبول بكنه
سوره مباركه يس

أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ ۖ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ ﴿٦٠﴾
اى فرزندان آدم ! آيا به شما سفارش نكردم كه شيطان را مپرستيد كه او بى‏ترديد دشمن آشكارى براى شماست ؟«60»
همچنين در سوره مباركه سبا :
وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ يَقُولُ لِلْمَلَائِكَةِ أَهَٰؤُلَاءِ إِيَّاكُمْ كَانُوا يَعْبُدُونَ ﴿٤٠﴾
[ياد كن] از روزى كه [خدا] همه آنان را جمع مى‏كند ، آن گاه به فرشتگان مى‏گويد : آيا اينان شما را مى‏پرستيدند ؟«40»
قَالُوا سُبْحَانَكَ أَنْتَ وَلِيُّنَا مِنْ دُونِهِمْ ۖ بَلْ كَانُوا يَعْبُدُونَ الْجِنَّ ۖ أَكْثَرُهُمْ بِهِمْ مُؤْمِنُونَ ﴿٤١﴾
مى‏گويند : تو منزهى [از اينكه در پرستيده شدن شريك و همتا داشته باشى] ، تو سرپرست و يار مايى نه آنان ، [آنان ما را نمى‏پرستيدند] بلكه جنّيان را مى‏پرستيدند [و] بيشترشان به آنها ايمان داشتند .«41»
1400 سال پيش مسلمانان در رمي جمرات به ابليسك به عنوان نماد شيطان سنگ پرتاب ميكردن الآن اين ابليسك يكي از مهمترين نمادهاي فرماسونري هست

خب لطف كنيد اين حقايقي رو كه بهش رسيديد رو بيان كنيد تا ما هم از اين جهالت خارج بشيم

شما از نزديك پروتون و الكترون رو ديديد ؟
وقتي چيزي كه انقدر كوچك هست كه با چشم غير مسلح ديده نميشه 100 سال پيش كشف ميشه (علم 100 سال پيش انقدر پيشرفت كرده بود كه بتونه الكترون رو ببينه) چطور ميشه پرندگان و پستانداران و مهره داران رو كشف نكرد ؟

اصلا چرا شما ها رفتین تو نخ شیطان پرست ها؟
بحث ما داروین و خداس نه شیطان پرستی !!
اگه پروتون و الکترون رو با چشم نشه دید ، مردم هم جایی زندگی نمیکنن که هر روز حیوون جدیدی ببینن. چند درصد مردم دنیا جانور شناسن؟؟؟؟
یا تو زندگیشون به جونور برخورد میکنن که تازه بخوان شناساییش کنن؟؟

كبوتر حرم;198844 نوشت:

چه عجب ما يك نفر از خطه غيور آذربايجان پيدا كرديم ، ياخشيسان همشهري ؟
البته جا داره كه بگم بنده اين حرف شما رو قبول ندارم ، نميدونم چرا ميخوايد اين دو رو به هم ربط بديد ، خداوند ميفرمايد من انسان رو خلق كردم نميگه انسان رو از موجودات تك سلولي تكامل دادم خدا وقتي انسان رو خلق ميكنه ميگه فتبارك الله احسن الخالقين نه وقتي به تكامل ميرسونه
در ثاني داروين اعتقاد داره كه حيوانات در اثر تكامل به گونه هاي مختلفي تبديل شدن و اين وسط خالقي وجود نداره ، مثل افسانه بيگ بنگ كه مردم دنيا رو با اون سر كار گذاشتن ، شما مگه نميگيد خداوند در قرآن فرموده زمين و آسمان رو در هفت روز آفريديم پس بيگ بنگ يا انفجار بزرگ چي ميگه ؟
جناب كينگ يوسف بنده هم ميدونم اين حرفها به بازي گرفتن شعور مردم هست ولي اين حرفهايي كه شما ميزنيد به بازي گرفتن شعور مردم هست نه حرفهاي من

ممنون از لطف شما
من این دو روبه هم ربط میدم نه برای اینکه خدا رو در عرض داروین قرار بدم یا بگم 100% حرفی که داروین زده درسته.ولی برای داروین و هر دانشمند دیگه ارزش بسیار زیادی قائلم.همونطور که خدا قائله. یکی ا امام ها فرمودند 1 ساعت در مجلس علم باشی از 70 رکعت نماز بهتره.نه اینکه عبادت بده.هر دوش واجبه.
ولی ما باید به علم اعتماد کنیم.نه اینکه دس رو دس بذاریم و بگیم چون احتمال داره حرفی که میزنم غلط باشه اصلا نباید به علم اعتماد کنم.یادتون باشه عالم ، علیم از اسمائ الهی هست و هدف ما در دنیا تقرب الهی هست ( تقرب یعنی ندیک شدن به خدا ، هم از نظر قلبی و هم تلاش برای کسب صفات خداوند) . پس داروین یکم از من و شما به خدا نزدیکتر بوده.هرچند شاید مسلمون نبوده. چون علم داشته
خدا هزار تا راز گذاشته تو قران.شاید قرار نبوده به اون عرب های 100 سال پیش که موش میخوردند و دختر میکشتند طرز تقسیم سلولی رو یاد بده.
منم میگم خلق کرده ولی خلقش مراحل داشته. خلق جسمش مراحل داشته ولی خلق روحش که مهمه یک مرتبه و دفعی بوده.
باز هم میگم تکامل فقط برای بعد جسمانی هست. خداوند همه ی موجودات رو خلق جسمانی کرد ، انسان رو هم خلق جسمانی کرد. پس چرا موقع خلق جسمانی سایر موجودات به خودش نگفت آفرین؟
خداوند بعد خلق بعد معنوی به خودش گفت آفرین.همین بود که انسان رو متمایز میکرد و باعث میشد به خلق انسان افرین بگه و به خلق سایر موجودات افرین نگه.
ببینید ، خود نظریه 1 طرف ، سوء استفاده ی افراد 1 طرف. اینا جدا ا همند
اگه ا نظریه داروین به عنوان 1 نظریه نگاه بشه که خود داروین گفته یه چیزی
ولی گاهی دانشمند ها ا خود بی خود میشن ، 2 تا چی کشف میکنن بخیالشون خدا هستن
اگه داروین جو این دسته بوده باشه من باهاش مخالفم.ولی اگه نظریه تکامل زیر مجموعه ی خالقیت خدا باشه هیچ مشکلی ندارم.به نظر من تکامل وجود داره و خدا به وجود اورنده ی تکامله
همینطور نظریه بیگ بنگ و ...
خود نظریه درست هست و بسیار قابل تحسینه ولی اینکه بعضی ها از این نظریه سوءاستفاده کنند تا فرقه ی جدیدی ( چه مستقیم ، چه غیر مستقیم ) درست کنند و توسط ان سوء استفاده کنند غلطه
بنابراین من با خود نظریه مشکل ندارم ولی اگه بقیه ا نظریه یک شخص سوءاستفاده کنند یا خود شخص استفاده سوء از نظریه ش کنه منم مثل شما مخالفم.
مثلا بیگ بنگ ، اگه مبنا بر تصادفی بودن دنیا و به دنبالش گند زدن به زندگی مردم باشه من کاملا مخالفم و مثل شما افسانه تلقی میکنم. اما اگر منظور این باشه که انرژی ای اون رو به وجود آورده و اون انرژی خود خدداست یا ساخت خداست ، من به اون نظریه احترام میذارم.

با سلام

كبوتر حرم;198844 نوشت:
افسانه بيگ بنگ كه مردم دنيا رو با اون سر كار گذاشتن ، شما مگه نميگيد خداوند در قرآن فرموده زمين و آسمان رو در هفت روز آفريديم پس بيگ بنگ يا انفجار بزرگ چي ميگه ؟

دوست عزیز
اعتقادات ما زمانی ارزش دفاع خواهند داشت که در اینگونه محافل به خوبی محک بخورند.

در نگرش مادی این مزیت وجود دارد که علم مادی توسط موجود مادی و با آزمون و خطا به مرور کشف می شود وهر جا نیاز به تغییر باشد به راحتی تغییر کرده و دقیق ترشده و توسعه میابد.
ولی در مورد نگرش معنوی باید گفت دین الهی اگر هم وجود داشته باشد، بازیچه نیست که توسط انسانهایی ناقص به دست ما برسد و نظریات فراوان و فرقه های گوناگون داشته باشد و برای توجیحش محتاج به دست درازی در فلسفه یا علوم دیگر باشیم و در نهایت هم اینهمه شبه به آن وارد شود...!

این سایت نیز محل برخورد همین نگرشها است.

به گفته خودتان این دنیا محل آزمایش است پس عملا پیروی مطلق معنایی ندارد.
مطمئن باشید کسی مانند بنده که چنین شبهاتی را مطرح می کند قبلا عقایدی مانند شما داشته و حداقل یک بار قرآن را کاملا خوانده و مقابل شما ایستاده است.

كبوتر حرم;198805 نوشت:

جواب این سوال هم که بسیار مشخص بود و دوستمون ma 214 جواب رو داد.

ma_214;198858 نوشت:
اصلا چرا شما ها رفتین تو نخ شیطان پرست ها؟

دوستمون نظریه داروین رو کاملتر از قرآن میدونستن ، بنده هم یک نظریه آوردم که میگفت داروین شیطان پرست بود ، که ایشون حتی اعتقادی به شیطانپرستی نداشتن بنده مجبور شدم آیه قرآن بیارم
ma_214;198858 نوشت:
اگه پروتون و الکترون رو با چشم نشه دید ، مردم هم جایی زندگی نمیکنن که هر روز حیوون جدیدی ببینن. چند درصد مردم دنیا جانور شناسن؟؟؟؟

مگه الکترون و پروتون رو افراد معمولی کشف کردند که بگیم حیوانات جدید رو مردم عادی کشف کنن؟ همین دانشمندی که الکترون رو کشف میکنه نمیتونه موجود جدیدی کشف بکنه چون در حیطه تخصصش نیست
ma_214;198870 نوشت:

ولی ما باید به علم اعتماد کنیم.نه اینکه دس رو دس بذاریم و بگیم چون احتمال داره حرفی که میزنم غلط باشه اصلا نباید به علم اعتماد کنم.

بنده همچین حرفی نزدم ، هیچ علمی قطعی نیست پس نباید به علم اعتماد کنیم ؟ بنده با علمی که روبروی خدا قرار میگیره مشکل دارم
من به تکامل اعتقاد دارم به جهش ژنتیکی اعتقاد دارم به اینکه موجودات پیشرفته تر میشن اعتقاد دارم ولی نه به شکلی که داروین میگه

ma_214;198870 نوشت:
پس داروین یکم از من و شما به خدا نزدیکتر بوده.هرچند شاید مسلمون نبوده. چون علم داشته

یک شخص دانشمند با نبوغ بسیار بالا میاد بمب اتم میسازه صرفاً جهت کشتن مردم یا پزشکی افرادی رو میدزده و اعضای بدن اونها رو میفروشه اینها علم هست ولی میتونیم بگیم چون اینها علم دارن پس باید به خدا نزدیکتر باشن؟

ma_214;198870 نوشت:
منم میگم خلق کرده ولی خلقش مراحل داشته. خلق جسمش مراحل داشته ولی خلق روحش که مهمه یک مرتبه و دفعی بوده.

ببینید اینکه میمون بوسیله تکامل تبدیل به انسان میشه قطعاً تدریجی بوده نظریه تکامل هم همین رو میگه و این فرایند ممکنه هزاران سال طول بکشه ولی شما میگید روح یک مرتبه خلق میشه خب این افراد قبلی که فاقد روح بودن چی میشن ، اصلاً مگر انسان بدون روح میتونه زندگی بکنه ؟

ma_214;198870 نوشت:
باز هم میگم تکامل فقط برای بعد جسمانی هست.

با این حرفتون هم مخالف هستم ، روح هم دارای تکامل هست

ma_214;198870 نوشت:
اگه داروین جز این دسته بوده باشه من باهاش مخالفم.ولی اگه نظریه تکامل زیر مجموعه ی خالقیت خدا باشه هیچ مشکلی ندارم.به نظر من تکامل وجود داره و خدا به وجود اورنده ی تکامله

اینکه گردن ظرافه بخاطر استفاده بیش از حد بلند شده مشکلی نداره مشکل زمانی بوجود میاد که میگن موش از پیراهن کثیف ایجاد میشه

ولی داروین کلی از فامیلاش ماسون بودن

kingusef;198690 نوشت:

از نظر من نظریه داروین به حقیقت نزدیک تر است و داستانهای خرافه گونه ای مانند آدم و حوا ارزش علمی ندارند و صرفا داستانهایی رویا گونه اند.
مثلا داریم:
خداوند انسان را از گل خلق کرد و از روح خود در آن دمید و به خود به خاطر این خلقت تبریک گفت و ....!!؟؟؟
در اینگونه داستانها سوالات زیادی ذهن انسان را مورد هجوم قرار می دهند که بر شک ما نسبت به حقیقت این عالم می افزاید. حتی با وجود بیان این داستانها در قرآن.

شاید تحقیق در مورد آغاز خلقت کار آسونی نباشه، البته چیزهای دیگه ای هم در قرآن هست که تحقیقش نیاز به زمان داره و باید صبر کرد مثل اون داستانی که با
وَإِذَا قِيلَ لَهُم مَّاذَا أَنزَلَ رَبُّكُمْ قَالُواْ أَسَاطِيرُ الأَوَّلِينَ
شروع میشه. به هر صورت عجله ای نیست :Gig:گاهی برای فهم حقیقت باید صبور بود!
پیش نیاز فهم حقیقت هرچه باشد این نیست که بر آن چیزهایی که احیانا در فهم ما نیست بر چسب خرافه یا مانند آن بزنیم.

سلام دوستان عزیز.
کبوتر حرم عزیز میشه بگید نظریه بیگ بنگ چه تناقضی با ایات قران داره که به نظر شما مردم رو باهاش سرکار گذاشتن؟!!
نظریه بیگ بنگ میگه زمین از یه انفجار بزرگ به وجود امد خب این چه تناقضی با افریدن زمین در 6 یا 7 روز داره؟!!
بعدشم فرضیه تکامل که بحث اصلی هست نه رد شده نه تایید دقت کنید تکامل یه فرضیه هست نه نظریه.
پیش از حضرت ادم هم انسانهایی روی زمین وجود داشتن این رو فسیل ها میشه متوجه شد.
طبق متون مذهبی عمر انسان حدودا 7 هزار ساله ولی نوع بشر میلیون ها ساله که داره زندگی میکنه.
میشه 2تا برداشت کرد
1. انسان به صورت تکاملی از خاک به وجود امده چون هیچ جای قران نگفته انسان یهو از خاک به وجود اومد و شد ادم!!
2. ادم(ع) اولین انسان با شعور و عقل بوده که به وجود امده و نسلی جدا از نسل قبل بوده
این مطلب رو بخون مفیده
انسان قبل از ادم

اینم انسان های قبل از ادم [="DeepSkyBlue"]نئاندرتال های[/] عزیز:ok:

سلام دوستان
كاش با مطالعه بريد جلو خيلي از دوستان كه در گفتگو شركت كردن مطالب رو از نظر خودشون گفتن و آيات رو خودشون مفسر شدن و همچنين روايات رو
اينكه قبلا موجوداتي بودن چه ربطي به تكامل ما داره براي اون هائي كه قبل از ما بودن ميشه حالت هاي زيادي رو فرض كرد كه كامل تر ناقص تر يا مثل مابودن بر فرض هم اينطور باشند چه ربطي به ما داره خلقت ما با اونا جداست ما كه ادامه دهنده اونها نيستيم كه تكامل يافتشون باشيم خوب به آيه استدلال مي كنيد متوجه هستيد كه آيه مي فرمايد شما را خلق كردم آيه از يك خلقت جديد با مواد جديد صحبت ميكنه چرا استدلال هاي عجيب ميكنين همچنين روايتي كه آورده شده مگه داره ميگه ما ادامه دهنده اونها هستيم از خلقت اونها هستيم
اصلا مثل اينكه كاربراي عزيز از نظريه ي داروين اطلاعي ندارن تعريف تكامل شما با تكامل داروين متفاوت
اصلا نظريات شما با نظريات بزرگان ما يه دنيا تفاوت داره
انديشمندانه جلو بريد
عذرخواهي ميكنم اگرلحنم تند بود
به اميد اينكه محقق باشيد

به این صفحه برید......................
مطالب خوبی نوشته.
خیلی زیاد بود....نتونستم بذارم.
فقط صلوات فراموش نشه.

http://www.alvadossadegh.com/fa/best-article/19369--3-.html

سلام به همگی
منم در دوران دبیرستان این سوال رو داشتم وبه یه جوابی هم رسیدم...البته بگم که از منبع حدیثش هیچ اطلاعی ندارم ولی از ادم موثقی شنیدم که از نظر روایی اهل دروغ بستن به امامان نیست
این شخص میگفت:کسی نزد امام علی علیه السلام میرود و میپرسد ایا پیش از حضرت ادم(فکر میکنم)انسان هایی بوده اند؟حضرت میگویند بله.وباز میپرسد و حضرت میگویند اگر تا فردا هم از من بپرسی که قبل از ان افراد هم انسان های دیگری بودند میگویم بله
حدیث دیگری از یکی از ائمه(به نظرم امام صادق یا امام باقر علیهم السلام)که میگویند :پسران حضرت ادم احتمالا با انسان های دیگری (همان انسان های اولیه )ازدواج کرده اند...همام هایی که پیش از حضرت ادم بودند
ایه ای هم در قران هست که هنگام خلق ادم ملائکه به خدا میگویند ایا میخواهی کسی را بیافرینی که در زمین فساد و خون ریزی کند؟(ایه 30 سوره بقره)و این باز میتواند به این معنا باشد که انسان هایی قبل بودند و بسیار خونریزی کردند و لی خداوند با دمیدن روحش به انسان جدید ,او را از انسان های اولیه متمایز میکند.
پس با توجه به اینکه در علوم تاریخی میخوانیم که انسان ها به تدریج کشاورزی و دامداری اموختند و حال انکه حضرت ادم از ابتدا به این کار مشغول بود و توان تکلم هم داشت پس میشود تصور کرد که حضرت ادم از نسل ناندرتال ها نبوده...
و در اخر جمع بندی که خودم با عقل ناقصم کردم این بود که اگر این احادیث معتبر باشند همه چیز حله چون:
حضرت ادم انسانی است جدا از قضیه تکامل و هبوط کرده بر زمین(ضمن اینکه اطلاعاتی از اینکه ایشان دوران کودکی سپری کرده باشند نیست پس نمیشود ایشان را در جریان تکامل قرار داد)پسران ایشان با انسان های اولیه (ناندرتال ها )که در جریان تکامل داروین حضور داشتند ازدواج میکنند...حالاما انسانی داریم(که ما باشم)که هم خصوصیات الهی و روحانی حضرت ادم را دارد با خرد و دانش و هم خصوصیات حیوانی و البته ساختار های وستیجیال(برای اونایی که تجربی نخوندن :قسمت هایی از بدن که اناتومی ان بین انسان و حیوان مشترک است و خود دلیلی بر اثبات حرف داروین است).
این فرضیه برای واقعی شدن نیاز به اثبات این دوحدیث داره با سند و مدرک...من چون به گوینده اعتماد داشتم دنبال سند روایی نرفتم...
حالا به نظر شما این فرضیه چطوره؟
البته من احادیث رو نزدیک به ذهن گفتم و اصلا قصد تحریف احادیث یا دروغ بستن به ائمه را ندارم...شما هم تا سند معتبر حدیث رو ندیدید فقط در حد یک فرضیه قبولش کنید

کیسان هانی;244848 نوشت:
ولی داروین کلی از فامیلاش ماسون بودن

سلام

اگر سری به اینترنت بزنید می بینید که کسی که بیش از همه ادعای مخالفت با داروین رو داره شخصی است از اهالی ترکیه به اسم هارون یحیی!

مطالب زیر از تاپیک مشابهی در همین سایت کپی میشه برای پاسخ به دوستان!

++++++++++++++++

ابتدا اشکال جناب رضا رو قرار میدیم و بعد پاسخ خودمون رو!
+++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

رضا;230617 نوشت:
[=Book Antiqua]
« یکی از وظایف اصلی انسانی و ماسونی، پذیرش فلسفه ی اولسیون (تکامل)، تنها فلسفه ای که با علم پیشرفته، عقل و کمال منطبق است، می باشد.
تمامی برادران در تبلیغ این باور در بین مردم، برای بالا بردن سطح علمی آنان، مسئولیت بی حد و حصری دارند. » (نشریه ی ماسون ترک، شماره ی 25 و 26، صفحه ی 59)
[=Book Antiqua](54)

« قانون اصلی وجود حیات و حقایق اولسیون (تکامل)؛ در مقابل، لامارک و داروین، با تکیه به مدارک ژئولوژیکی (زمین شناسی)، پالئونتولوژیکی (دیرین شناسی)، امبریولوژیکی (جنین شناسی) و آناتومی (کالبد شناسی) ثابت کردند که تمام موجودات با شروع از یک سلول، در زمانی که حد اقل صد میلیون سال طول کشیده است، پله های اولسیون (تکامل) را تحت تأثیر عوامل وراثتی و ژنتیکی، و انطباق آن ها با محیط زیست (به عقیده ی لامارک)، و یا تحت تأثیر عوامل و شرایطی نظیر منازعه برای ادامه ی حیات، کنار رفتن عوامل فیزیولوژیکی (زیستی)، و مورفولوژیکی (ریخت شناسی) (به عقیده ی داروین)، یک به یک پشت سر گذاشته و در حالی که از طرزی به طرزی، و از قالبی به قالب دیگر می گذشتند، به شکل موجودات امروزی، در آمدند. » (نشریه ی معمار سنان، شماره ی 5، صفحه ی 26، سال 1968).

[=Book Antiqua](55)

« امروزه از کشورهای پیشرفته گرفته تا بسیاری از ممالک عقب افتاده، تنها فلسفه ی مورد قبول جوامع، تئوری داروین و نظریات ادامه دهندگان راه او است.

اما این مسئله در کلیسا موثر واقع نشد.:Sham:
در سایر ادیان هم همین طور، باز هم به عنوان تعلیمات دینی، کماکان افسانه ی آدم و و حوا، از کتاب مقدس تدریس می شود. » (نشریه ی معمار سنان، شماره ی 38، صفحه ی 18).[=Book Antiqua](56)

« نظریه ی داروین نشان داد که بسیاری از رویدادهای کائنات، کار خدا نمی باشد. » (نشریه ی ماسون، شماره ی 25 و 26، صفحه ی 14).

[=Book Antiqua](57)

« تئوری اولسیون (تکامل) داروین، ضربه ی محکمی بر پیکر عقاید ایده آلیستی طبیعیون وارد، و اساس نظریه ی ماتریالیسم را به وجود آورد. » (دیوان فلسفی ماتریالیسم، صفحه ی 149).

[=Book Antiqua](58)

با توجه به مطالب ذکر شده، در می یابیم که « فرضیه ی تکامل » و « تشکیلات شیطانی فراماسونری جهانی »، ارتباطی تنگاتنگ و همه جانبه وجود دارد؛
در واقع بیش از آن که « فرضیه ی تکامل » ریشه در « تشکیلات علمی » داشته باشد، ریشه در « تشکیلات شیطانی فراماسونری جهانی » دارد و نه تنها توسط این « تشکیلات » پرورش و تربیت یافته است، بلکه « مجامع ماسونی » در طول بیش از « صد سال » اخیر، توسط تحرکات « به ظاهر علمی » و « جنجال های رسانه ای »، به صورت تمام و کمال از این « فرضیه » دفاع کرده اند.

[=Book Antiqua]

نکته ی جالب این که علی رغم پیشرفت های بزرگ و اثبات شده ی « علوم زیستی » و « علوم پزشکی » و علی رغم تغییرات گسترده در کتب « زیستی » و « پزشکی » حتی در محدوده های تجدید چاپ 3 تا 5 ساله ی این کتاب ها، « فرضیه ی تکامل » در محدوده ی 120 ساله ی عمر خود، به صورت تمام و کمال حفظ شده و بجز تغییرات اندکی در برخی جزییات آن (که به منظور سرپوش گذاشتن بر برخی ابهامات، و توجیه نمودن برخی از ابعاد ضعیف تر این فرضیه عنوان شده اند)، با هیاهو و جنجال فراوان « رسانه ای » و تلاش های « دانشمندان فاسد فراماسون » و فعالیت پر اشتباه و نادانسته ی تعدادی از « دانشمندان تربیت یافته ی غرب و شرق » و نیز عدم اعتماد به نفس دانشمندان متدین و مسلمان در نقد علمی این « فرضیه »، « فرضیه ی تکامل » به جولان و یکه تازی در عالم رسانه ای و نشریات علمی ادامه داده است.

http://www.fatemiyon.ir/index.php/1389-08-30-03-32-23/1389-08-30-20-00-54-8/769-1389-09-26-12-29-52
و
http://www.presstv.ir/detail.fa/223773.html
و
http://www.csitoloo.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/304-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D9%83%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%8A-%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%8A%D9%86-%D8%BA%D8%B1%D8%A8
و
http://autandisheh.com/1387/05/23/%D8%AA%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D9%88%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA/
و
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8711301454
و
http://sharifnews.ir/?21756

9- مراجعه شود به بخش هایی از فیلم مستند « Expelled : اخراج شده ».

10 -
http://www.aviny.com/shobhe/falsafi/8.aspx

http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Darwin-15-
و
http://www.crystalinks.com/darwin.html

16 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Darwin–Wedgwood_family
و
http://www.thepotteries.org/misc/Darwin.htm

17 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Darwin–Wedgwood_family
و
http://www.thepotteries.org/misc/Darwin.htm

18 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Darwin
و
http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Darwin%27s_religious_views
و
http://www.darwinthenandnow.com/2010/03/darwin%E2%80%99s-unitarian-heritage/
و
http://www.adherents.com/people/pd/Charles_Darwin.html

19 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Unitarianism
و
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%86

20 -
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%86

21 -
http://www.freemasons-freemasonry.com/prescott10.html
و
http://www.cai.org/bible-studies/thomas-paine-american-patriot

22 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحات 179 تا 184.

23 -
http://www.freemasons-freemasonry.com/prescott10.html

24 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Erasmus_Darwin
و
http://www3.shropshire-cc.gov.uk/darwine.htm

25 -
http://freemasonry.bcy.ca/biography/darwin_e/darwin_e.html
و
The Religion of Darwinism, Harun Yahya (Adnan Oktar), Abul-Qasim Publishing House, (E-Book), 2003, (Pages 44 & 45)

26 -
The Religion of Darwinism, Harun Yahya (Adnan Oktar), Abul-Qasim Publishing House, (E-Book), 2003, (Pages 44 & 45)
و
Architects of Deception, Jüri Lina, Referent Publishing, (E-Book), 2004, (Pages 21 & 22)

27 -
Architects of Deception, Jüri Lina, Referent Publishing, (E-Book), 2004, (Pages 21 & 22)
و
http://www.erasmusdarwin.org/history
و
و
http://revaugercecile.over-blog.com/article-24706237.html
و
http://ukpmc.ac.uk/articles/PMC2329858
و
http://www.yorkrite.com/ia/lodge2/52005.html
و
www.brunel200.com/visual_art.htm

28 -
و
و
http://www.jquarter.org.uk/webdisk/morelunar.htm

29 -
و
http://www.answers.com/topic/erasmus-darwin
و
http://www.aboutdarwin.com/literature/Pre_Dar.html
و

30 -
و
و
و

31 -
و
و
و

32 -
و

33 -

34 -
و
http://powerpointparadise.com/evol/evolutionoccult.htm

35 -
و

36 -
و

37 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Society_of_Birmingham
و
http://www.jquarter.org.uk/webdisk/morelunar.htm
و
http://www2.warwick.ac.uk/fac/arts/history/undergraduate/modules/hi145a/lectures/the_british_enlightenment.ppt
و
و
و
http://revaugercecile.over-blog.com/article-24706237.html
و
http://ukpmc.ac.uk/articles/PMC2329858
و
http://www.yorkrite.com/ia/lodge2/52005.html

38 -
و

39 -
و
و
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Society_of_Birmingham
و
http://www.bmag.org.uk/soho-house

40 -
http://freemasonry.bcy.ca/texts/Moon.html
و
http://www.about-freemasonry.co.uk/misconceptions.php
و
http://irishfreemasonry.com/blog/?p=160

41 -
http://irishfreemasonry.com/blog/?p=160

42 -
www.bilderberg.org/trib.htm
و
http://www.wattpad.com/2338224-english-tribulation-666-tagalog-tribulation-666?p=19
و
http://www.ritualabusefree.org/The%20Egyptian-Masonic-Satanic%20Connection.htm
و
http://ritualabuse.us/ritualabuse/books/chapters-from-the-egyptian-masonic-satanic-connection/

43 -

44 -
و
The Faith of Scientists: In Their Own Words, Nancy K. Frankenberry, Cloth Publishing, 2008, (Page 130).
و
Religion and the challenges of science, William Sweet, Ashgate Publishing, 2007, (Page 47).

45 -
و
The Faith of Scientists: In Their Own Words, Nancy K. Frankenberry, Cloth Publishing, 2008, (Page 130).
و
Religion and the challenges of science, William Sweet, Ashgate Publishing, 2007, (Page 47).

46 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Agnosticism
و
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C

47 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Agnosticism
و
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C

48 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Baptiste_Lamarck

49 -
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Russel_Wallace

50 -
http://philosopedia.org/index.php/Jean-Baptiste_Lamarck

51 -
http://creation.com/alfred-russel-wallace-co-inventor-of-darwinism
و
http://www.spiritwritings.com/alfredrusselwallace.html

52 -
http://creation.com/alfred-russel-wallace-co-inventor-of-darwinism
و
http://www.spiritwritings.com/alfredrusselwallace.html

53 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحات 184 تا 189.

54 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحه ی 184.

55 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحه ی 185.

56 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحه ی 186.

57 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحه ی 186.

58 - کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی)، ترجمه ی جعفر سعیدی، ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ سوم، پاییز 1384، صفحه ی 186

و

رضا;230612 نوشت:
[=Book Antiqua]

با سلام

و تشکر از اساتید :Gol:

آنچه که عده ای از خدا بیخبر و ساده اندیش چنین میپندارند که این نظریه عقیم سخنی دارد !!مربوط به سالها پیش است !!

چند وقت پیش با کمک اساتید سایت الو[=Book Antiqua]عد[=Book Antiqua] ه[=Book Antiqua] صادق در این مورد تحقیقاتی شد که قسمتهایی از ان را در اختیارتان میگذرم و چنانچه عزیزان دوست داشتند این مقاله کامل را در تاپیکی جدید برای همگان میگذاریم تا باز باری دیگر دست شیاطین رو شود :Sham::Sham:
اما !!
این نکته را باید به عزیزان همراه و هم سنگر یادآوری نمود که متأسفانه « فرضیه ی تکامل » از یک سو خاستگاهی ماسونی و ضد دینی دارد و از سوی دیگر نیز با تفاسیر خاص مجامع ماسونی از آن، به عنوان حربه ای علیه ادیان الهی مورد استفاده قرار می گیرد!
به همین دلیل و با توجه به به این رابطه ی دو جانبه ی « فرضیه ی تکامل » و « مجامع مخفی و ماسونی »، این فرضیه به شدت از سوی نهادهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دنیا، مورد حفاظت قرار گرفته و اجازه ی نقد و نقادی موثر و علنی، به اندیشمندان و دانشمندان داده نمی شود!
در واقع همان گونه که « هولوکاست » به عنوان یک « منطقه ی ممنوعه » ی تاریخی مورد حفاظت قرار می گیرد و محققینی که ابهامات و انتقاداتی به مسئله ی « هولوکاست » وارد می نمایند، به شدت مورد توهین، تحقیر، بایکوت و حتی حبس (همچون « روژه گارودی » و « روبرت فوریسون ») قرار می گیرند،
[=Book Antiqua](8) مقالاتی که به بیان شبهات، تناقضات و نقاط ضعف « فرضیه ی تکامل » می پردازند، دچار بایکوت علمی شده و چندان مجال انتشار وسیع نمی یابند.(9)

بی تردید، برجسته ترین و مشهورترین چهره ی علمی « فرضیه ی تکامل »، « چارلز رابرت داروین » زیست شناس و طبیعیدان بریتانیایی مشهور قرن 19 بود.(15) داروین در خانواده ی مشهور « داروین » یا به عبارت بهتر « خانواده ی بزرگ داروین - وج وود (Darwin - Wedgwood) » چشم به جهان گشود.(16) « خانواده ی بزرگ داروین - وج وود » از اتحاد دو خانواده ی قدرتمند « داروین » و « وج وود » به وجود آمده و ازدواج های درون خانواده ای دو خانواده ی نامبرده، به اتحاد این دو خانواده کمک شایانی نموده است.(17)

[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]« چارلز رابرت داروین » چهره ی برجسته ی « فرضیه ی تکامل » در سنین « جوانی »، « میانسالی » و « پیری ».

[=Book Antiqua]

گرچه برخی از مقالات به مذهبی بودن خانواده ی « داروین » و « داروین - وج وود » اشاره نموده اند، اما به نظر می رسد که این ادعا چندان صحیح نیست!
خانواده ی « داروین - وج وود » معتقد به « یونیتارینیسم : Unitarianism » و « کلیسای یونیتارینی » بوده و می باشند.

[=Book Antiqua](18):Sham::Sham:
در ظاهر « یونیتارین ها » از نظر اعتقادی به « تک خدایی » معتقد می باشند(19) که حداقل در ظاهر منطقی تر از اعتقادات بسیاری از گروه های دیگر مسیحی به نظر می رسد؛ اما مطابق بسیاری از مقالات، اعتقادات « یونیتارین ها » به اعتقادات « یهود » شباهت بیشتری دارد.(20)

موضوع هنگامی جالب تر می شود که بدانیم « یونیتارین ها » و « فراماسونرها » ارتباطات بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته و دارند؛ به طوری که مطابق بسیاری از متون « ماسونی »، تعداد زیادی از « یونیتارین ها » به عضویت « فراماسونری » در آمده اند و « یونیتارین های فراماسون » در زمره ی « متعصب ترین » و « دو آتشه ترین » فراماسون های عصر خود بوده اند.

[=Book Antiqua](21)

[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]
[=Book Antiqua]

[=Book Antiqua]شواهد ارتباط « یونیتاریسم » با تشکیلات شیطانی « فراماسونری جهانی ».:Sham:

[=Book Antiqua]

بدین ترتیب همان گونه که ذکر شد، « یونیتارینیسم » که « خانواده ی بزرگ داروین - وج وود » به آن معتقد بودند، ارتباط قوی و جدی با « تشکیلات فراماسونری » داشته است و احتمال دارد که مقصود از اعتقاد « تک خدایی » در « یونیتارینیسم »، اعتقادی مشابه اعتقاد « فراماسونرها » به « معمار بزرگ کائنات : Great Architect of Universe »

[=Book Antiqua](22) باشد که اعتقادی به ظاهر مثبت، اما در باطن اعتقادی منفی و نامناسب و دارای مفاهیمی شیطانی می باشد.

البته در این مجموعه مقالات، مجالی برای بررسی دقیق تر اعتقاد فراماسونری به « معمار بزرگ کائنات » و مفاهیم « ماتریالیستی » آن وجود ندارد، اما إن شاء الله در مقالات آتی وبسایت به آن اشاره خواهد شد.

+++++++++++++++

مدتی پیش کتابی با نام "هیچ کس جرأت ندارد [آن را توطئه بنامد]" آشنا شدم، این کتاب اکنون هم در ایران چاپ می شود و در ایالات متحده نیز کتاب پرطرفداری است که تحت نام non dares call it conspiracy چاپ شده و محرک سخنان الکس جونز و دوستانش نیز هست. در این کتاب ادعاهای جالبی در خصوص انقلاب شوروی، و مانیفست کمونیست مارکس و انگلس و توطئه ی سرمایه دارانه بودن آنها بسیار سخن گفته شده و جهان را غرق شونده در سوسیالیسم-کمونیسمی می داند که کارل مارکس طرح آن را ریخته بود. البته این کتاب از حیث ارائه منابع بسیار ضعیف است و بیشتر برای نتیجه گیری های ضعیف الاستدلال و مورد پسند عوامی مناسب است، که کم مطالعه می کنند و از داده های تاریخی و ژورنالیستی بسیار بدورند.

باری با این مقدمه به نگاهی اجمالی به جملات این محقق و یکی از لیدرهای فکری می پردازیم. پیش از هرچیزی خالصانه از دستگاههای مسئول جمهوری اسلامی تقاضا دارم و نیز از روشنفکران و دانشجویان و دانشگاهیان متعهد که ریشه کن کردن یاوه سرایی های این جماعت هم به نفع دین است، هم علم و هم عقلانیت و حقیقت جویی، ما را کمک کنید.

این مقاله به تاریخ 2012-07-06 10:17:34 در این آدرس (http://harunyahya.com/en/works/116782/) منتشر شده است و علاقه مندان می توانند تمام مقاله را در آدرس مذکور مطالعه کنند.

هارون یحیی (یا شبح جیمز باند!)

بخش هایی از این مقاله را ملاحظه می کنیم:

کمونیسم، تنها در کشورهای سابقاً کمونیستی شایع نیست، بلکه در رژیم کشورهایی که عناوین اسلامی داشته و حتی آنهایی که نام جمهوری اسلامی را دارند نیز دیده می شود. وقتی به تضادها رخداده در برخی از کشورهای شرق میانه و شمال افریقا تحت نام بهار عربی، نظر می کنیم این مسئله کاملا مبرهن می شود.

[...]

همانطور که می توان بیاد آورد، جمهوری اسلامی ایرانیان توسط یک انقلاب به ثمر رسید. این انقلاب با همکاری حزب توده، حزب کمونیست ایران، به انجام رسید و هدف آن ایجاد فهمی کمونیستی بود. حتی این امر را می توان از این عمل دریافت که "انقلاب" یک مفهوم کمونیستی است و واژه "انقلاب" و اسلام مفاهیمی غیر قابل انطباق هستند. نتیجتاً نام جمهوری اسلامی ایران یک عنوان اغوا کننده است. دولت ایران واقعاً یک دولت اسلامی نیست؛ این [نظام] ضرورتاً یک رژیم کمونیستی است که خود را زیر نقاب یک دولت خداگرا نشان می دهد.

[...]

زمانی که یک حکومت کمونیستی حکومت می کند، سخن مردم[ آن کشور] درباره اسلام، هویت اسلامی آنها یا عنوان کردن "جمهوری اسلامی"چیزی را برای کمونیست ها تغییر نمی دهد. آنها همچنان اصول داروینسم، ماتریالیسم و ایدئولوژی های کمونیستی را در کشورشان اجرا می کنند، بدون آنکه با هیچ مشکلی مواجه شوند.

هر ایرانی که اندک سواد ناقصی از انقلاب 57 هم داشته باشد، می داند که حزب ورشکسته توده چقدر در انقلاب ایران دست داشت، و اکنون در کجاست و موقعیت آن چیست و رهبران خائن آن کجایند و در چند جنبش تجزیه طلب و تروریست فعالند. حضرات ضد ماسون! این هرزه نگاری های هارون یحیی را هم نباید سانسور کرد، این تحلیل و این مقاله نه تنها هیچ گونه نزدیکی با روش تحلیل علمی ندارد، بلکه حتی از لحاظ داده های اولیه آنچنان خلاف واقع و مسخره نوشته شده است که هر ایرانی کتاب نخوانده که عمرش به انقلاب می رسد بر هذیان گویی های نگارنده آن یعنی هارون یحیی (عدنان اکتار) حکم تأیید می زند.

منبع
http://azghalam.blogsky.com/1391/04/29/post-108/

نویسنده: ریچارد داوکینز، دوشنبه، 7 جولای، 2008، ساعت 3:30 صبح

ترجمه(با اندکی تغییر) : شهاب غدیری

سال 2006 من هم یکی از ده ها هزار دانشمند دانشگاهی در سراسر جهان بودم که کتاب کاملا رایگان و بسیار پر خرج "جلوه های آفرینش" نوشته ی نویسنده ی مدافع مسلمان ترک، هارون یحیی را ناخواسته دریافت کردم. تز این کتاب، که در یازده زبان منتشر شد، این بود: تکامل نادرست است. مدرک اصلی این کتاب صفحه صفحه شامل تصاویر زیبای فسیل حیوانات است که همراهش یک نوع مدرن آن ذکر شده تا بگوید که این حیوان از زمان فسیلش تا کنون هیچ تغییری نکرده است. این کتاب قطع بزرگ، مملو از تصویر با بیش از 700 صفحه رنگی گلاسه با کیفیت بالاست. هزینه ی تولید چنین کتابی می بایستی که بسیار بالا بوده باشد و آدم حیران می ماند که با کدام پول چنین کتابی تولید و رایگان در چندین کپی با زبان های بسیار متعددی توزیع شده.

همان طور که ذکر شد، تمام پیام کتاب مبتنی بر تشابه بین حیوانات مدرن و فسیل همانند آنان می باشد. وقتی بصورت اتفاقی داشتم کتاب را ورق می زدم به صفحه 468 بر خوردم که بخش مخصوص "مارماهی ها[3]" بود، یک فسیل و یک نوع مدرن. عنوان آن چنین بود

400 گونه ی مارماهی ِ آنگویلیفرم[4] وجود دارد که در طی چندین میلیون سال هیچ تغییری نیافته اند که این امر بار دیگر نامعتبر بودن تئوری تکامل را آشکار می کند.

نمی توانم [دقیق] بگویم، فسیل نشان داده شده احتمالا یک مارماهی باشد، اما "مارماهی" مدرنی که یحیی آنرا نشان می دهد (تصویر بالا سمت راست را نگاه کنید) بدون شک مارماهی نبوده و یک مار دریایی[5] است، و به احتمال زیاد از دسته زهر داران لاتیکودا[6] است (البته یک مارماهی، به هیچ وجه مار نیست بلکه یک ماهی استخوانی -teleost fish- می باشد.) . من کتاب را به منظور بررسی بی دقتی های اینچنینی مرور نکرده ام. اما همینقدر بگویم که این اولین صفحه ای بود که بدان نگاه کردم... به چه بهایی این کتاب می خواهد اثبات کند که حیوانات مدرن از زمان فسیل های همتایشان هیچ تغییری نکرده اند؟

ضمنا، در می 2008 هارون یحیی که نام اصلی وی عدنان اکتار است، در دادگاه ترکیه به دلیل "ایجاد یک سازمان غیر قانونی به منظور منفعت شخصی" محکوم به سه سال زندان شد."

بخش افزوده شده در 8ام جولای

حال به صفحات بیشتری از این کتاب مهمل نگاه کرده ام. دو صفحه 55-54 و 416-415، "کرینوید[7]" نام گذاری شده اند، و تماما سعی بر آن دارد که نشان دهد چگونه فسیل کرینویدها با نوع مدرن و امروزین آن متشابهت دارد. کرینویدها دنباله ی خویشان ستاره دریایی هستند، و عضو رسته ی اکینودرماتا[8] محسوب می شوند. بخش زیر عنوان صفحه 54 است، سه صفحه دیگر نیز تقریبا عناوین متشابهی دارند:

فسیل کرینوید 345 میلیون ساله، متشابه قراین امروزین خود است که این امر تئوری تکامل را بی اعتبار می کند. کرینویدها که از 345 میلیون سال پیش بدون تغییر باقی مانده اند تئوری تکامل را رد می کنند، و خلقت خدا را به عنوان یک فکت(واقعیت) آشکار می کنند

و هر سه صفحه یک عکس زیبا از کرینوید مدرن را نشان می دهد تا مقصود را بیان کند. منتها، در تمامی موارد، حیوان مدرن به تصویر کشیده شده، کرینوید نیست. این حیوان حتی اکینودرم[9] هم نیست. این حیوان حتی یک دئوتروستوم[10] (زیر شاخه ای که اکینودرم و ما بدان تعلق داریم) هم نیست. خوانندگان جانورشناس، متوجه خواهند شد که این تصویر یک کرم آنلید[11] با خانه ی تیوب شکل است، یک [کرم] سابلید[12].

در صفحه 402، تصویر چهار فسیل وجود دارد، که به درستی بریتل استار[13] نام نهاده شده اند. بریتل استارها یکی از دسته های بزرگ اکینودرم ها هستند، سایر دسته ها ستاره ی دریایی، خارپوست دریایی و کرینویدها هستند. بار دیگر ما با یک ادعای استاندارد خلقت گرایی مواجه هستیم:

این فسیل 180 میلیون ساله آشکار می کند که بریتل استارها پس از 200 میلیون سال همانند سابق هستند. این حیوانات، بدون هیچ تفاوتی با گونه های زنده ی امروزی، بار دیگر نامعتبر بودن تکامل را آشکار می کنند.

در اینجا ما نه یک عکس بلکه دو عکس از موجودات زنده داریم که عدم تغییر از زمان فسیل ها را نشان می دهد. پس یکی از این حیوانات مدرن بریتل استار است. فسیل دیگر ستاره ی دریایی! که عضو یک دسته ی کاملا متفاوت از اکینودرم هاست و در یک نگاه ساده تفاوت عمیق آن آشکار می شود.

در پایان، آقای پ.ز. مایرز پیشتر مسئله ی زیر را مورد بررسی قرار داده [+] اما برای تکمیل این مسئله این تصویر را هم من اضافه می کنم. در صفحه 244، یحیی سعی می کند بگوید که مگس های کادیس[14] از حشرات باقی مانده در کهربا از 25 میلیون سال قبل تا کنون تغییر نکرده اند. بار دیگر با چنین عنوانی مواجهیم:

این موجودات ذی حیات پس از میلیون ها سال بدون هیچ تغییری در ساختارشان زنده مانده اند. حقیقت این است که این حشرات هیچ تغییری نکرده اند و این نشانی از آن دارد که هیچگاه تکامل نیافته اند.

حال انتظار این را داریم وقتی که به تصویر حیوان مدرن نگاه می کنیم با چیز خوبی مواجه شویم. یک "مگس کادیس" چه می تواند باشد؟ شاید یک کپور؟ یا کرم باغ؟ شاه میگو؟ نه، در واقع از همه ی اینها بهتر: یک طعمه ی ماهیگیری به همراه قلاب فولادی آن!!!

واقعا نمی دانم چه بگویم تا که بین چاپ گران قیمت و گلاسه ی این کتاب و "پوچی نفس گیر" محتوای آن تطبیقی دهم. آیا این واقعا پوچ است یا یک تنبلی آشکار است – یا شاید بدگمانی آگاهانه از نادانی و حماقت مخاطبین آن – که غالبا خلقت گرایان مسلمان هستند. پول آن از کجا آمده است؟

لینک های مرتبط:
http://forbiddenmusic.wordpress.com/2008/01/09/atlas-of-creation-by-harun-yahya/

http://www.grahamowengallery.com/fishing/more-fly-tying.html

این لینک ویدئویی نیز جلسه ای است که پروفسور داوکینز مطالب فوق را مشروح بیان می کنند:

http://video.google.com/videoplay?docid=8861534404717969199

[1] venomous snakes

[2] slippery eels

[3] eels

[4] Anguilliformes

[5] sea snake

[6] laticauda

[7] crinoid

[8] phylum Echinodermata

[9] echinoderm

[10] deutersotom

[11] annelid

[12] sabellid

[13] brittlestar

[14] caddis fly

منبع
http://azghalam.blogsky.com/1390/05/27/post-37/

سلام

Anoushiravan;232616 نوشت:
مطالبی که در زیر میاید نقل قولی از یک سایت پیرامون هارون یحیی است که خود را به چالش کشنده اصلی نظریه فرگشت می داند
"

ویدیوهای موجود در این صفحه کنفرانس مطبوعاتی
عدنان اوکتار(هارون یحیی) که ادعای مهدویت دارد
با گروه بلند پایه ای از رهبران دینی در اسراییل
و مشاوران بلند پایه حکومت اسراییل
است که حدود
دو ماه پیش در استانبول برگزار شد. ازموارد
مهم این مدرک تاریخی اذعان شخص عدنان اوکتار
بر نفوذش بر حاکمان بر ایران را شامل است.
ناگفته نماند که در ترکیه این واقعیتی کاملا آشکار است که رییس جمهور منتسب به ایران را از
مریدان آتشین این شخص میدانند.
نکته مهمتر اینکه موجودی به نام عدنان اوکتار
(با کت سفید) تلویحا اعلان میکند مهدی ظهور نموده
و بزودی اعلان خواهد شد و از نظر او مهدی خودش
اظهار مهدویت نمیکند بلکه اطرافیانش با اصرار
او را در جایگاه مهدی خواهند نشاند .
نکته بعدی این است که به اصرار میگوید مهدی برای
آوردن آسایش برای اسراییل
قدم برمیدارد.و این
ما هستیم که پس از تشکیل اتحادیه ترک و اسلام
(که پروژه احیای امپراطوری عثمانی باشد) خودمان
معبد سلیمان را انشاء خواهیم کرد.او بارها مانند
پیامی به اسراییلها میگوید اگر اتحادیه ترک و اسلام تشکیل شود ما اجازه به کسی نخواهیم داد
که به اسراییل تعرض کنند و مهدی در ده پانزده
سال آینده نشان خواهد داد که در پی ایجاد آسایش
برای اسراییلیان است که به گفته او امانتی هستند
که به عدنان اوکتار سپرده شده است.

حدود دو ماه پس از این جلسه و احتمالا پس از
اخذ توافقات نهایی ،اینک در ایران صدها هزار
نسخه سی دی با عنوان ظهور نزدیک است پخش میشود.
یکی از محورهای اصلی در آن حمله عده ای از وابستگان به مهدی ترکیه ای به عربستان سعودی
میباشد. . ناگفته نماند که برای احیای مپراطوری
عثمانی یکی از شرایط لازم بدست گرفتن کنترل حرمین
شریفین است "

این مطلب صرفا در پاسخ به دوستان گرامی که داروین را مزدور یهود می داند ارائه شده است

جناب هارون یحیی در میان خاخام های صهیونیست در اسرائیل!!

برای مشاهده ویدئوها به سایت زیر مراجعه کنید

http://khabar-tahlil.blogspot.com/
http://khabar-tahlil.blogspot.com/2011/03/blog-post_23.html

Anoushiravan;232794 نوشت:

در مورد هارون یحیی، من فقط برای پاسخ به دوست عزیزی که پدر جد داروین را در اینجا در آورده بود، آن را آوردم و با نظر شما موافقم که شخص گوینده اهمیت ندارد، اتقان گفتار اهمیت دارد...

موضوع قفل شده است