صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نظریه تکامل

نوشته
    2
    حضور
    1 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

نظریه تکامل

سلام
    نظر قرآن درباره ی نظریه تکامل چیه؟
    معلم زیستم میگه به نظر من چون خداوند همه ی آفرینشش بر اساس نظم و مطابق با علم و دانش هست اینکه انسان در مسیر تکامل خلق شده باشه و از نسل میمون هاست کاملا مطابق با نظریه ی داروین هست اما معلم زمینم میگه اعتقاد ما مسلمانان این هست که خلقت انسان در مسیر تکامل نیست و آفرینش انسان دفعی است مثل اینکه معجزه باشه...
    لطفا من رو از این سرگردونی بیرون بیارید.
    ویرایش توسط عمار : ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ در ساعت ۱۲:۳۱

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    106
    حضور
    6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    311

با سلام و عرض تبریک عید به شما

به عنوان اولین پست مطلب جالبی بیان کردید.
    از نظر من نظریه داروین به حقیقت نزدیک تر است و داستانهای خرافه گونه ای مانند آدم و حوا ارزش علمی ندارند و صرفا داستانهایی رویا گونه اند.
    مثلا داریم:
    خداوند انسان را از گل خلق کرد و از روح خود در آن دمید و به خود به خاطر این خلقت تبریک گفت و ....!!؟؟؟
    در اینگونه داستانها سوالات زیادی ذهن انسان را مورد هجوم قرار می دهند که بر شک ما نسبت به حقیقت این عالم می افزاید. حتی با وجود بیان این داستانها در قرآن.

در مورد ظهور دفعی انسان هم مسایلی از همین دست پیش می اید و بینهایت سوال که البته در این سایت به جواب قانع کننده ای نخواهید رسید...

موفق در فهم حقیقت...

5. صلوات ها 2

نوشته
    1,578
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    31
    گالری
    0
    صلوات
    9349

نقل قول نوشته اصلی توسط fa.nn2014 نمایش پست ها
    سلام
    نظر قرآن درباره ی نظریه تکامل چیه؟
    معلم زیستم میگه به نظر من چون خداوند همه ی آفرینشش بر اساس نظم و مطابق با علم و دانش هست اینکه انسان در مسیر تکامل خلق شده باشه و از نسل میمون هاست کاملا مطابق با نظریه ی داروین هست اما معلم زمینم میگه اعتقاد ما مسلمانان این هست که خلقت انسان در مسیر تکامل نیست و آفرینش انسان دفعی است مثل اینکه معجزه باشه...
    لطفا من رو از این سرگردونی بیرون بیارید.

عرض سلام و خوشامد
    با توجه به برداشت فعلی من، به نظر می یاد که با برخی ملاحظات، بشه تصویر یا تصاویر سازگاری از تلقی قرآن و نظریه ی تکامل ارائه داد،به عنوان نمونه این پست رو ملاحظه بفرمایید:

http://www.askdin.com/post19822-2.html

ویرایش توسط seyedziya : ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ در ساعت ۰۱:۴۰

هُوَ الأَوَّلُ وَ الآخِرُ وَ الظَّاهِرُ وَ الْبَاطِن...(الحدید، 3.)

وبلاگ من

7. صلوات ها 4

علاقه
    ایمان ، اخلاق ، عمل ، امر به معروف و نهی از منکر
    نوشته
    1,947
    حضور
    3 روز 22 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    75
    صلوات
    10621

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedziya نمایش پست ها
    عرض سلام و خوشامد
    با توجه به برداشت فعلی من، به نظر می یاد که با برخی ملاحظات، بشه تصویر یا تصاویر سازگاری از تلقی قرآن و نظریه ی تکامل ارائه داد،به عنوان نمونه این پست رو ملاحظه بفرمایید:

http://www.askdin.com/post19822-2.html
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر حضرت ولیعصر (عج) و منتظرانش وعرض خوشامدگویی خدمت جناب سیدضیاء

بنده هم با شما موافقم ، ظاهرا یک شباهتهایی بین این نظریه و برخی آیات و احادیث وجود داره که باید توسط کارشناسان امر بررسی بشه تا ببینیم نتیجه چیه

حدیث امام باقر (ع) پیرامون نظریه داروین

التماس دعا

قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ

قال الامام الباقر (ع): ان حدیثنا یحیی القلوب

صبا از نكهت كویت نسیمی سوی ما آورد
    ز سوز شعلة شوقت چو تاب افتاد در دلها

بار الها: از تو پوزش می خوام که به اصرار می خواستم اراده خودم بر زندگیم حاکم باشه!خدایا اینک سکان زندگی طوفان زده ام را به تو می سپارم!باشد که آرامش نتیجه این اعتماد و توکل باشد.من وثق بالله اراه السرور و من توکل علیه کفاه الامور

9. صلوات ها 5

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

لا حول و لا قوة الا بالله

با سلام و عرض خوش آمد
    به نظر بنده نظريه داروين كاملاً اشتباه هست ، عده اي ميگن انسان از نسل ميمون هاست شايد اونها از نسل ميمون باشن ولي من نيستم ، خداوند به ملائك ميفرمايند به آدم سجده كنيد نه كسي كه شبيه آدم هست
    خر و اسب ، شير و پلنگ ، سگ و گرگ ، همه حيواناتي كه شبيه به هم هستند ولي ميتونيد بگيد يكي هستند؟
    توصيه ميكنم كليپ هاي آقاي عبد الهاشم رو نگاه بكنيد ، در يكي از اين كليپ ها فردي كه از گروه شيطانپرستي خارج شده بود حرفهاي جالبي ميزنه كه بر اساس اون ميشه فهميد كه داروين يكي از بزرگترين فرماسونرها بوده كه نظريه تكامل رو شيطان شخصاً به اون ياد ميده
    جناب
    kingusef كجاي اين داستان ها خرافه هست ؟ بعد از اين همه سال با اين همه پيشرفت علم هنوز هم كه هنوزه دانشمندان خبر از كشف موجودات جديد ميدن ، خب اين موجودات كجا بودن كه تا به حال كشف نشده بودند ؟ غير از اين هست كه خداوند به تازگي اونها رو خلق كرده؟
    در ثاني اگر اين ادعاهاي واهي به واقعيت نزديك نباشه كه كسي اون رو قبول نميكنه
    البته در اين سايت هم ميشه به خيلي از جوابها رسيد به شرط اينكه قابليت قبول واقعيت رو هم داشته باشيم.

یادم میاد قرار روز اولم باهات ، مگه قرارمون نبود بشم منم فدات
    آقا دارن میرن دونه دونه کبوترا ، توی دمشق و کاظمین و شهر سامرا
    دلم پر از شکایته امام مهربون ، چه جور دلت میاد بهم بگی بازم بمون
    به جون حضرت جواد و جون مادرت ، ی کاری کن که پرپرت بشه کبوترت

11. صلوات ها 2

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

13. صلوات ها 2

نوشته
    106
    حضور
    6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    311

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط كبوتر حرم نمایش پست ها
    داروين يكي از بزرگترين فرماسونرها بوده كه نظريه تكامل رو شيطان شخصاً به اون ياد ميده
    این دیگه از اون حرفاست...!
    اتفاقا در سخنرانی یکی از این خیال پردازان مذهبی شنیدم :
    موضوع ارتباط با شیطان به بازی گرفتن شعور مردم است.

حرفهای جالب زیادی هم شنیده ام که بر شک من راجع به حقانیت این مسایل به شدت افزود و در میان همین جملات بود که توانستم به حقیقت برسم!
    امتیاز اینجانب در این است که بدون هیچ واهمه ای اینگونه مسایل را رد می کنم چون به انچه که به آن رسیده ام ایمان دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط كبوتر حرم نمایش پست ها
    خب اين موجودات كجا بودن كه تا به حال كشف نشده بودند ؟ غير از اين هست كه خداوند به تازگي اونها رو خلق كرده؟
    پروتون و الکترون هم فقط 100 ساله که کشف شده اند پس احتمالا قبل از این وجود نداشته اند و خلق نشده بودند؟!!
    در گذشته برای هر عمل و عکس العملی خدایی را تعریف می کردند و همه چیز را به آنها نسبت می دادند.آیا در آن زمان خدایان آتش را روشن می کردندیا انرژی بوجود آمده از جرقه ی حاصل از اصطکاک سنگها بود که باعث تامین انرژی فعالسازی واکنش زنجیره ایه سوختن چوب می شد؟؟؟!!
    و....

اینها فقط مثالهایی جزئی هستند در رد اینگونه سطحی نگریها.
    خواهشا در جواب دادن تعجیل نکنید.

داستانسرایی رویا گونه و فنون توجیح را همه می دانند. کار ارزشمند را کسی انجام می دهد که با منطق و پیش فرضی محکم به میدان می آید .

15. صلوات ها 3

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

نقل قول نوشته اصلی توسط kingusef نمایش پست ها
    با سلام
    این دیگه از اون حرفاست...!
    اتفاقا در سخنرانی یکی از این خیال پردازان مذهبی شنیدم :
    موضوع ارتباط با شیطان به بازی گرفتن شعور مردم است.
    البته خطاب بنده با دوستمون بود كه دنبال اين موضوع هستند نه شما ، از كسي كه حرف قرآن رو قبول نداره انتظاري هم نيست كه حرف عده اي خيال پرداز رو قبول بكنه
    سوره مباركه يس

أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ ۖ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ ﴿٦٠﴾
    اى فرزندان آدم ! آيا به شما سفارش نكردم كه شيطان را مپرستيد كه او بى‏ترديد دشمن آشكارى براى شماست ؟«60»
    همچنين در سوره مباركه سبا :
    وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ يَقُولُ لِلْمَلَائِكَةِ أَهَٰؤُلَاءِ إِيَّاكُمْ كَانُوا يَعْبُدُونَ ﴿٤٠﴾
    [ياد كن] از روزى كه [خدا] همه آنان را جمع مى‏كند ، آن گاه به فرشتگان مى‏گويد : آيا اينان شما را مى‏پرستيدند ؟«40»
    قَالُوا سُبْحَانَكَ أَنْتَ وَلِيُّنَا مِنْ دُونِهِمْ ۖ بَلْ كَانُوا يَعْبُدُونَ الْجِنَّ ۖ أَكْثَرُهُمْ بِهِمْ مُؤْمِنُونَ ﴿٤١﴾
    مى‏گويند : تو منزهى [از اينكه در پرستيده شدن شريك و همتا داشته باشى] ، تو سرپرست و يار مايى نه آنان ، [آنان ما را نمى‏پرستيدند] بلكه جنّيان را مى‏پرستيدند [و] بيشترشان به آنها ايمان داشتند .«41»
    1400 سال پيش مسلمانان در رمي جمرات به ابليسك به عنوان نماد شيطان سنگ پرتاب ميكردن الآن اين ابليسك يكي از مهمترين نمادهاي فرماسونري هست
    امتیاز اینجانب در این است که بدون هیچ واهمه ای اینگونه مسایل را رد می کنم چون به انچه که به آن رسیده ام ایمان دارم.
    خب لطف كنيد اين حقايقي رو كه بهش رسيديد رو بيان كنيد تا ما هم از اين جهالت خارج بشيم
    پروتون و الکترون هم فقط 100 ساله که کشف شده اند پس احتمالا قبل از این وجود نداشته اند و خلق نشده بودند؟!!
    شما از نزديك پروتون و الكترون رو ديديد ؟
    وقتي چيزي كه انقدر كوچك هست كه با چشم غير مسلح ديده نميشه 100 سال پيش كشف ميشه (علم 100 سال پيش انقدر پيشرفت كرده بود كه بتونه الكترون رو ببينه) چطور ميشه پرندگان و پستانداران و مهره داران رو كشف نكرد ؟

17. صلوات ها 2

علاقه
    منطق ، ریاضی ، متا فیزیک ، فلسفه
    نوشته
    33
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    119

هر دو ی نظریه ها درستند فقط در تطابقشون مشکل دارید
    انسان 2 بعد داره.بعد مادی و معنوی.
    هر دوش هم به اذن خدا به وجود اومده.
    خدا 2 جور به وجود اوردن داره :
    1 . امر 2. خلق
    امر : مثل به وجود آوردن بعد معنوی انسان که از روح خودش در وجود ما دمید که این امر خدا در یک چشم بر هم زدن اتفاف میفته و دفعی هست. ( همون که به هر چیزی بگه موجوذ باش ، موجود میشه ( کن فیکون))
    2. خلق : خلق خدا دارای مراحل هست و ذفعی و در یک چشم بر هم زدن نیست. مثل خلق بعد جسمانی انسان ( که ابتدا گل را درست کرد و ...) یا خلق آسمان ها و زمین که خودش هم در قران گفته دفعی و یکباره نبوده و هفت شبانه روز بوده.
    داروین بعد جسمانی رو مورد بررسی قرار داده و تکامل درباره ی جسم رو توضیح داده. خدا هم در قران نگفته که انسان رو مثل مجسمه ی سفالی درست کرده. گفته : خلق من الطین
    یعنی از گل ، این به این معنی نیست که گل مستقیم به انسان تبدیل شده. اولین سلول زنده از خاک بوده و بعد اون سلول تبدیل شده به ماهی ، بعد دوزیست ، بعد خزنده، پرنده ، پستاندار ، میمون ، انسان.
    این انسان که تکاملشو تا اینجا گفتم فقط بعد جسمانی بود.
    تا اینجا موجودات زنده از بعد معنوی بهره نداشتند
    وقتی جهان به این مرحله از تکامل رسید ، خداوند در انسان از روح خودش دمید. این مرحله بود که دفعی و بدون ربط به قضیه تکامل داروین صورت گرفت. حالا ما مسلمون ها که همش میگیم خلق انسان دفعی بوده و بدون تکامل بوده ، منظورمون بعد معنوی انسان هست که چون خیلی مهمه و خیلی با ارزش تر از بعد جسمانیش هست ( همونه که انسان رو اشرف مخلوقات کرده و اونو از سایر مخلوقات متمایز کرده تا خلیفه و جانشین خدا در زمین شود) . ما زیاد از به وجود اومدن این بعد حرف میزنیم چون از بعد دیگه مهم تره و درواقع اونو در نظر نمیگیریم چون بعد مادی رو همه دارن ولی بعد معنوی رو فقط انسان داره.
    بنابراین نظریه داروین اصلا غلط نیس و با اسلام هم در تناقض نیس
    عیدمون مبارک. سال خوبی داشته باشیم.

19. صلوات ها 4

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

چه عجب ما يك نفر از خطه غيور آذربايجان پيدا كرديم ، ياخشيسان همشهري ؟
    البته جا داره كه بگم بنده اين حرف شما رو قبول ندارم ، نميدونم چرا ميخوايد اين دو رو به هم ربط بديد ، خداوند ميفرمايد من انسان رو خلق كردم نميگه انسان رو از موجودات تك سلولي تكامل دادم خدا وقتي انسان رو خلق ميكنه ميگه فتبارك الله احسن الخالقين نه وقتي به تكامل ميرسونه
    در ثاني داروين اعتقاد داره كه حيوانات در اثر تكامل به گونه هاي مختلفي تبديل شدن و اين وسط خالقي وجود نداره ، مثل افسانه بيگ بنگ كه مردم دنيا رو با اون سر كار گذاشتن ، شما مگه نميگيد خداوند در قرآن فرموده زمين و آسمان رو در هفت روز آفريديم پس بيگ بنگ يا انفجار بزرگ چي ميگه ؟
    جناب كينگ يوسف بنده هم ميدونم اين حرفها به بازي گرفتن شعور مردم هست ولي اين حرفهايي كه شما ميزنيد به بازي گرفتن شعور مردم هست نه حرفهاي من

ویرایش توسط كبوتر حرم : ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ در ساعت ۱۴:۴۵

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری