صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بر سر دو راهی در ازدواج (دختر خوب در خانواده ای نامناسب)

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
    زندگی گذشته اش دیگه چه ربطی به شما داشت اومده همه پته رو ریخته رو اب
    عجب ادم بی فکری بوده !
    سلام

از شما به خاطر مشارکت در این موضوع تشکر می کنم.
    به احتمال زیاد اینکه پدر دخترخانم موضوع زندگی گذشته اش را با خاستگار دخترش مطرح کرده، ناشی از یک سیاست بوده که «بگذار موضوع متارکه از همسر سابق را قبل از شنیدن از زبان همسایه ها و آشنایان، از زبان خودم و با روایت خودم بشنود تا این خواستگار نَپَرَد». این از بی فکری و سادگیِ پدر دخترخانم نبوده؛ بلکه از زرنگیِ او بوده است.

2. صلوات ها 2

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,695
    حضور
    359 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22367

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    متأسفانه پدر دخترخانم به صورتی سعی در ظاهرسازی داشته است.
    باسلام
    سوال من میدونید چیه رفتار پدر دختره چرا به پای دختره نشوشته بشه اگه دختر رفتار پدر تایید نمیکنه حالا این مورد نه خیلی افراد مشابه دیدم یکی اعتیاد داره یکی یه مشکل دیگه خانواده هایی که با اشتباهاتشون حتی تو همین جلسه خواستگاری باعث شدن دختر و پسرشان نتونند به موقع ازدواج کنند یا کلا نتونستند ازدواج کنند

انها نیز باید با افرادی سالم ازدواج کنند و کسی نمی تواند این حق را از آنها سلب کند
    خواه ناخواه این حق ازشون سلب شده

جلسه اولِ خواستگاری اعتیاد پدرش را مطرح نکند
    قبول دارید بعضی از افراد حتی به جلسات بعدی نمیرسن با تحقیق تو محله اینا دیگه میرن پشت سرشون هم نگاه نمی کنند آخرش هم میگن دختره هم می خواست کتمان کنه هیچی نگفت
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ در ساعت ۰۰:۰۶
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

بر سر دو راهی در ازدواج (دختر خوب در خانواده ای نامناسب)

4. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام
    سوال من میدونید چیه رفتار پدر دختره چرا به پای دختره نشوشته بشه اگه دختر رفتار پدر تایید نمیکنه
    سلام

نوشتن رفتار پدر به پای دختر اشتباه است. دختری که اعتیاد پدرش را در موقع مناسب صادقانه مطرح می کند، موضوع اعتیاد پدرش را کتمان نمی نماید، نظر منفی درباره اعتیاد پدرش دارد، اعتیاد پدر را توجیه نمی کند و سایر شرایط ازدواج را دارا می باشد، مورد مناسب و شایسته ای برای ازدواج است. اما دخترخانمی که پرسشگر به خواستگاری اش رفته، از نظر سنّی نوجوان است و ازدواج نوجوانان همان گونه که گفتم، مشکل ساز است. دختر در جلسه خواستگاری فقط صداقت در زندگی را از پرسشگر خواسته است؛ در صورتی که هر دختری تقاضاهای به حقّ دیگری دارد. اما پرسشگر این مسأله را توقّع نداشتنِ آن چنانی تفسیر کرده است. پدر دخترخانم موضع اعتیادش را کتمان کرده و آن را توجیه نموده است. به نظر من، مسأله سنّ این خانم و پنهان کاری های خانواده اش از موضوع اعتیاد پدرش بیشتر اهمیّت دارد.

این حرف:

قبول دارید بعضی از افراد حتی به جلسات بعدی نمیرسن با تحقیق تو محله اینا دیگه میرن پشت سرشون هم نگاه نمکنند
    را قبول دارم. خدااااااااا به داد این دخترخانم ها برسد.

6. صلوات

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

سلام

از شما به خاطر مشارکت در این موضوع تشکر می کنم.
    به احتمال زیاد اینکه پدر دخترخانم موضوع زندگی گذشته اش را با خاستگار دخترش مطرح کرده، ناشی از یک سیاست بوده که «بگذار موضوع متارکه از همسر سابق را قبل از شنیدن از زبان همسایه ها و آشنایان، از زبان خودم و با روایت خودم بشنود تا این خواستگار نَپَرَد». این از بی فکری و سادگیِ پدر دخترخانم نبوده؛ بلکه از زرنگیِ او بوده است.
    سلام علیکم
    خب با این اوصاف چطور انتظار دارید اعتیاد را در جلسات بعدی مطرح می کردند؟
    حالا با ظاهر سازی و قرآن سر جلسه خواستگاری خواندن کاری نداریم. سوال من درباره خود اعتیاد است.
    ما در اقوام و آشنایان چندین مورد معتاد داریم. برخی از آن ها به زندگی و سلامتی شان آسیب جدی وارد شده و خانواده هم بی نصیب نمانده اند. اما برخی دیگر سال هاست که اعتیاد دارند، و با این حال توانسته اند بین مصرف و زندگی عادی تعادل ایجاد کنند. مثلا طرف ۴۰-۵۰ سال است که مصرف کننده است، اما تا به حال به خاطر تامین موادش مجبور به انجام خلاف یا عمل ناهنجاری نشده، مصرفش افزایش وحشتناک نداشته که نگران خطر اوردوز و این جور چیزها باشیم، ؛ همان طور که هر کس دیگری ممکن است ویژگی های منفی داشته باشند، این ها هم یک ویژگی منفی شان اعتیاد است که کاری برایش نمی شود کرد و آسیبش هم به خودشان، و در درجه بعدی به خانواده شان رسیده.
    تا به حال ندیده ام کسی به خاطر اینکه مثلا پدر دختر یا پسر خسیس است، یا پدر دختر همسرش را کتک می زند از ازدواج صرف نظر کنند. واقعا حساسیت روی هر درجه از اعتیاد خانواده لازم است؟ اعتیاد پدر چه تاثیری بر زندگی جوان ها خواهد گذاشت؟

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,695
    حضور
    359 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22367

خب پس این دختر خانم هم حق داره نگران آینده خودش باشه به نظرتون دادن راهکار که چطور میتونند مشکلات این جور خانواده به حداکثر برسونند صحبت بشه تا اینکه راحتترین و بی دردسر ترین راهکار یعنی بیخیال این دختر بشید صحبت بشه

شاید مطرح کردن موضوع تو این تایپک درست نباشه ببخشید واقعا
    انتظار هم از استارتر نیست که به این پستها توجه کنند ممکنه ایشون هم به این نتیجه برسن که بهتره قید ازدواج با این خانم رو بزنند بلاخره هر کس حق داره درباره زندگی خودش تصمیم بگیره

با این حال انتظاری که از یه سایت مذهبی میره اینکه برای اینجور موضوعات هم تو پاسخگویی جایی باز کنه

از هر کسی بپرسی اولین گزینه که به ذهنش میرسه میگه سری که درد نمیکه دستمال نمی بندن یه هچین چیزی
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

بر سر دو راهی در ازدواج (دختر خوب در خانواده ای نامناسب)

علاقه
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحیل نمایش پست ها
    واقعا حساسیت روی هر درجه از اعتیاد خانواده لازم است؟ اعتیاد پدر چه تاثیری بر زندگی جوان ها خواهد گذاشت؟
    خودتان می گویید:«حساسیت روی هر درجه اعتیاد...». پس قبول دارید که اعتیاد درجاتی دارد. برخی افراد معتاد هستند که با وجود اعتیاد به مواد، درآمد کافی دارند، خوب غذا می خورند، موادّ خوب و گران مصرف می کنند و مصرفشان را مدیریت می نمایند. به همین دلایل، مصرف مواد اثر کمی در آنها برجای گذاشته است. اما عده بسیار زیادی هستند که با وجود مصرف مواد، درآمد کافی ندارند، غذای خوب نمی خورند، موادّی که تهیه می کنند، پُر از ناخالصی است و مصرفشان به تدریج افزایش می یابد. این عدّه نه تنها خود را گرفتار می سازند؛ بلکه برای آنکه از تیغ انتقاد اطرافیان (همسر و فرزندان و ...) در امان باشند، سعی می کنند آنها را نیز مانند خود گرفتار اعتیاد نمایند. خب! آیا می توان این افراد را مانند گروه اول بی خطر دانست؟ خیرررررررررررررر

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

سلام

نوشتن رفتار پدر به پای دختر اشتباه است. دختری که اعتیاد پدرش را در موقع مناسب صادقانه مطرح می کند، موضوع اعتیاد پدرش را کتمان نمی نماید، نظر منفی درباره اعتیاد پدرش دارد، اعتیاد پدر را توجیه نمی کند و سایر شرایط ازدواج را دارا می باشد، مورد مناسب و شایسته ای برای ازدواج است. اما دخترخانمی که پرسشگر به خواستگاری اش رفته، از نظر سنّی نوجوان است و ازدواج نوجوانان همان گونه که گفتم، مشکل ساز است. دختر در جلسه خواستگاری فقط صداقت در زندگی را از پرسشگر خواسته است؛ در صورتی که هر دختری تقاضاهای به حقّ دیگری دارد. اما پرسشگر این مسأله را توقّع نداشتنِ آن چنانی تفسیر کرده است. پدر دخترخانم موضع اعتیادش را کتمان کرده و آن را توجیه نموده است. به نظر من، مسأله سنّ این خانم و پنهان کاری های خانواده اش از موضوع اعتیاد پدرش بیشتر اهمیّت دارد.

این حرف:

ببخشید اینکه دختر در جلسه خواستگاری فقط صداقت خواسته چه مشکلی داره؟

من که ۱۵ سالم بود همین صداقت رو هم به ذهنم نمی رسید که بخوام

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

خودتان می گویید:«حساسیت روی هر درجه اعتیاد...». پس قبول دارید که اعتیاد درجاتی دارد. برخی افراد معتاد هستند که با وجود اعتیاد به مواد، درآمد کافی دارند، خوب غذا می خورند، موادّ خوب و گران مصرف می کنند و مصرفشان را مدیریت می نمایند. به همین دلایل، مصرف مواد اثر کمی در آنها برجای گذاشته است. اما عده بسیار زیادی هستند که با وجود مصرف مواد، درآمد کافی ندارند، غذای خوب نمی خورند، موادّی که تهیه می کنند، پُر از ناخالصی است و مصرفشان به تدریج افزایش می یابد. این عدّه نه تنها خود را گرفتار می سازند؛ بلکه برای آنکه از تیغ انتقاد اطرافیان (همسر و فرزندان و ...) در امان باشند، سعی می کنند آنها را نیز مانند خود گرفتار اعتیاد نمایند. خب! آیا می توان این افراد را مانند گروه اول بی خطر دانست؟ خیرررررررررررررر
    برداشت من این بود که این آقا هم از دسته دوم است.

علاقه
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

دادن راهکار که چطور میتونند مشکلات این جور خانواده به حداکثر برسونند صحبت بشه
    دختران این خانواده ها حق دارند برای آینده شان نگران باشند. اما راهکاری که مشکلات آنها را حلّ نماید، باید توسط خود این دختران و خانواده شان اجرا شود. خواستگار چه تأثیری می تواند بر حلّ مشکلات این خانواده داشته باشد؟

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

دختران این خانواده ها حق دارند برای آینده شان نگران باشند. اما راهکاری که مشکلات آنها را حلّ نماید، باید توسط خود این دختران و خانواده شان اجرا شود. خواستگار چه تأثیری می تواند بر حلّ مشکلات این خانواده داشته باشد؟
    مشکل این دخترها ازدواج است، نه اعتیاد خانواده. اعتیاد را که عمری است با آن کنار آمده اند. انتظار که ندارید خانواده ترک کنند تا مشکل ازدواج دختر حل شود؟ که تازه بعد از آن "سابقه اعتیاد" بشود مشکلشان؟

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 36

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری