نظرتون راجع به لباس خریدن در عید چیه؟؟؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظرتون راجع به لباس خریدن در عید چیه؟؟؟

با سلام خدمت دوستان

عزیزان نزدیک عید شده و هرکسی دنبال لباس و تغذیه و چیزای دیگه عید هستش

من با عید دیدنی موافقم ولی با چیزای دیگش مخالف

به نظر خودم لباس خریدن و رسم این که همه(اکثرا) لباس نو باید بخرند اشتباه محض و غلط رسم شده

من کلا با خریدن لباس تو عید مخالفم

با تر و تمیز شدن و به خونه همدیگه رفتن موافقم ولی با لباس و فخر و نو شدن مخالفم

به نظرم باید روح ما نو بشه لباس جدیدی بر باطنمون بپوشونیم

به نظرتون عقیدم اشتباه یا نه؟؟؟؟

reza1001;197113 نوشت:
با سلام خدمت دوستان

به نظر خودم لباس خریدن و رسم این که همه(اکثرا) لباس نو باید بخرند اشتباه محض و غلط رسم شده

سلام خدمت آقا رضا1001 بزرگوار
نکته خوبی رو تبدیل به تاپیکش کردید اما لازمه استدلال خودتونو به طور کامل و با ارائه مطلب علمی با حدیث و مدرک ، محکم و قابل پذیرش کنید.

نکات مناسبی از حرف شما می شه درآورد اما احتیاج به پرورش و علمی کردن بحث داریم.

:Gol::Gol::Gol:

reza1001;197113 نوشت:
با سلام خدمت دوستان

البته جدیدا دیگه لباس نو نمیخرن

منظور اینه لباسهای خوب و تمیز بپوشیم این در روح آدمم تاثیر داره.

ولی چون اکثر مردم قشر ضعیف هستند و در طول سال زیاد لباس نمخرن تا چند دست لباس نو داشته باشن و عید بپوشن

مردم سعی میکنند اگر قرار لباسی بخرن تو این ماه بخرن البته افراط و تفریطهایی هم هست.

خب ، لباس خریدن به معنای عوض و تازه کردن ظاهر خود با سال جدید است ! رسم هم نیست کسی می خواد بخره کسی هم نمی خواد نمی خره !

شما می خوای بری مهمونی ، معمولا در عید نوروز هست که فامیلا به خونه ی همدیگر می روند حتی فامیل های دور ! اما خب شما اگر بخوای بری که نمی تونی با یک لباسی بری که برای یه سال پیشه یا ده ماه پیش ! یک لباس نو و اگر هم اراده داشته باشه رفتارش هم عوض می کنه !

در ضمن این می تونه یک سرگرمی هم باشه .... چیز بدی در نظر من نیست با اینکه خودم لباس چندانی نمی خرم مگر اینکه پاره شود ! نه از خسیسی بلکه از اینکه وقتی دو یا سه دست لباس سالم دارم چرا برم چهار دست دیگه بخرم ؟ !

خب اینکه این رسم جا افتاده و اگر هم کسی بخواد تغییرش بده فکر کنم یک 100 سالی طول بکشه و کار هر کسی نیست عوض کردن سنت یک عده ی زیادی معادل 70 میلیون نفر !

در ضمن می دونستید که در چهار شنبه سوری هم ما دور آتیش مانند سرخ پوستا راه می رفتیم ؟ نه از روش می پردیم ! ؟ خب الآنه سنتی ها از روی آتش می پرن که غلطه ! خب سنت ها هم تغییر می کنن و عوض می شن اما در طول تاریخ و با زمان بسیار زیاد !

با سلام اگه اینی که می گی بهانه ای برای زندگی شیرین و:Gol: با هدف باشد چه اشکالی دارد

عقیق;197222 نوشت:
با سلام اگه اینی که می گی بهانه ای برای زندگی شیرین و:gol: با هدف باشد چه اشکالی دارد

اما اگه کسی با دیدن شیرینی زندگیت حسرت زندگی خودش رو بخوره چی شاید خیلیا امکان خرید ندارن شاید کسی چیزی واسه خریدن و خوردن و پوشیدن نداره دلش آتیش میگیره به خدا حسرت نگاه هاش دل آدمو آتیش میزنه من خودم یادم هست بچه که بودم لباس نو زیاد نمیگرفتیم به جان خودم با حسرت بقیه رو نگاه میکردم تو دلم آشوب بود وقتی کسی نگام میکرد احساس میکردم خیلی حقیرم واسه همین با همچین سنتی مخالفم

آدم باید اخلاقشو نو کنه ذاتش باطنش وجودش نو بشه روحش تازه بشه اونم رنگ خدایی پیدا کنه وسلام..........

reza1001;197350 نوشت:
اما اگه کسی با دیدن شیرینی زندگیت حسرت زندگی خودش رو بخوره چی شاید خیلیا امکان خرید ندارن شاید کسی چیزی واسه خریدن و خوردن و پوشیدن نداره دلش آتیش میگیره به خدا حسرت نگاه هاش دل آدمو آتیش میزنه من خودم یادم هست بچه که بودم لباس نو زیاد نمیگرفتیم به جان خودم با حسرت بقیه رو نگاه میکردم تو دلم آشوب بود وقتی کسی نگام میکرد احساس میکردم خیلی حقیرم واسه همین با همچین سنتی مخالفم آدم باید اخلاقشو نو کنه ذاتش باطنش وجودش نو بشه روحش تازه بشه اونم رنگ خدایی پیدا کنه وسلام..........

سلام

نو شدن و زیبا شدن و زیبا پوشیدن به خودی خود خوب و پسندیده است

اما لباس گران و لوکس و خرج بیهوده کردن مورد مزمت !!

و لباس در حدی باشد که آبروی ادم را حفظ کند و در عین حال مناسب و کم خرج

خوب است

و برای فقرا نیز می شود لباس خرید

و جشن نیکوکاری که هست!!
یه کمکی انجام می دیم!:Gol:

به نظر من تعویض لباس ظاهری بهونه ای است برای تغییر باطن .اصلا"اگه دقت کنیم می بینیم همانطور که طبیعت لباس عوض می کنه ما هم باید یک نگاهی به درونمون بندازیم تا بتونیم علاوه بر خونه تکونی ظاهری یه خونه تکونی دل هم داشته باشیم همانطور که قرآن می گه"یحی الأرض بعد موتها" این آیات شریفه همه نشانه و تلنگری است برای من و شما!

با سلام و احترام

ما همیشه در اعیاد دینی لباس نو میخریم، خصوصا برای عید سعید غدیر (بزرگ‌ترین عید شیعیان) سعی می کنیم خیلی کامل لباس تو خونه و مهمونی، کفش و کیف و... رو نو بخریم و استفاده کنیم چون جزء آداب این عید بزرگ هست و پاداش بسیار زیادی هم داره.
کلا عید غدیر رو طوری جشن میگیریم که برای همه خصوصا بچه ها یادگار میمونه. (عیدی دادن، هدیه دادن، تزئین و آذین بندی خونه و ...)

بعد از عید غدیر در مناسبت های نیمه شعبان، 13 رجب و ولادت های ائمه صلوات الله علیهم اجمعین و عیاد مذهبی خرید لباس نو و.... داریم.

موفق باشید

موضوع قفل شده است