اهداف من برای رفتن به حوزه(لطفا نظر بدید)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اهداف من برای رفتن به حوزه(لطفا نظر بدید)

سلام
من میخام برم حوزه-اهداف و استدلال هام برای رفتن اینه لطفا نظر بدید آیا منطقی و قابل قبول هست یا نه - لطفا با دلیل نظر بدید

1-مهم ترین عامل در موفقیت هر کس علاقه و استعداد فرد در آن کار است.وقتی فردی به چیزی علاقه داشت آن را با لذت انجام می دهد.
به قول روان شناسان:
*احساس،تعیین کننده است.
*توجه،انتخاب است.
بنده هم به شدت علاقه و استعداد دارم.من در نویسندگی دستی دارم به لطف خدا
به قول ضرب المثل معروف:«هر کسی را بهر کاری ساختند»

2-نیاز جامعه:که جامعه نیاز دارد

الان یه کاری پیش اومد بعدا بقیه اش را می نویسم

بقیه پست قبلی

در ادامه مورد دوم اینکه جامعه به شدت نیاز دارد.جهان نیز نیاز دارد.

3-با فراگیری علوم اسلامی و با استفاده از فضای معنوی حوزه خودساری کنم.و بتوانم خادم اسلام باشم.

4-ترویج مذهب به حق تشییع و اسلام

*دوستان به شدت نیازمند دعایم که با اخلاص وارد حوزه و عالم طلبگی بشم.
و یه سوال:
آیا اگر کسی کاری انجام دهد به خاطر مثلا به دست آوردن پول به خاطر کار واجبی مثل پرداخت نفقه همسر آیا اخلاص در آن وجود داردو آیا برای خداست و با آنکه برای رضای خداست.
آیا تحقیق در مورد وضع مالی طلاب از اخلاص بدور است زیرا کسی که به خاطر خدا می رود برایش فرقی نمی کند مالش چقدر باشد.
*اگر دلیل محکم تری دارید بگویید.

خیلی ممنون-التماس دعای خیر

به نظر من اگر خالصانه برای خدا باشد و حتما تقوی را رعایت کنید و از برخی اساتید یا طلبه های منحرف دوری کنید و با کسانی باشید که برای خدا کار می کنند حتما در دراز مدت موفق خواهید شد اجرتان را از خدا بخواهید ان هم در اخرت.

من طلبه یا محقق و متخصص دینی نیستم که بتوانم نظر دهم ولی یکبار در کتابفروشی یک کتاب از ایت ا... مجتهدی خریدم که در مورد کنترل نفس بود گرچه برای طلاب بود ولی من خوشم امد وخریدم ان کتاب آفات الطلاب بود در پشت جلد این کتاب فرموده ای از این بزرگوار امده است به شرح زیر:

طلاب علوم دینی احتیاج به استاد اخلاق دارند در غیر اینصورت همانطور که آیت ا... می شویم نفس اماره ی ما هم آیت ا... می شود‏ بلکه او آیت ا... العظمی می شود. پس باید یک استاد اخلاق باشد تا طلبه بداند که چگونه نفس را کنترل و سرکوب کند.

خیلی ممنون

کتاب آفات الطلاب خواندم

موضوع قفل شده است