خود ارضایی؛ پیشگیری و درمان( معرفی منابع برای مطالعه بیشتر)

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خود ارضایی؛ پیشگیری و درمان( معرفی منابع برای مطالعه بیشتر)

با عرض سلام خدمت دوستانی که اینجا جمع شدند و برای رضای خدا دیگران را راهنمایی می کنند!

راستش این موضوع که مطرح کردم موضوع جدیدی نیست ولی من متاسفانه اعتیاد به خودارضایی دارم. اصلا آدم منحرفی هم نیستم اهل نماز و خدا و قرآن هم هستم. اما هر هفته ای یکبار مرتکب این گناه میشم و بعدش گریه میکنم و ناراحت و با خودم عهد می کنم که انجام ندم اما چند روز دیگه روز از نو روزی از نو خودم احساس میکنم آبرو پیشه خدا رفته، تازه تو زندگی خدا خیلی هوامو داشته و کمکم کرده و ..... اما من بعداز اینکه این گناه رو مرتکب میشم یاد اون چیزا میوفتم داغون میشم من 20 سالم تموم شده اهل درس(مقام المپیاد و ... دارم) و علم و کار هم هستم اما این کار برکت رو از زندگی می بره.از اول دبیرستان تا الان چند ماه ترک کردم دوباره شروع کردم اما احساس می کنم هنوز دیر نشده.از همه دوستان خواهش میکنم هرکس نظر خودشو بگه.
بگید که من چیکار کنم از حرفای کلیشه ای وتکراری هم خوشم نمیاد یه راه حل اساسی بگین.
سخنان و احادیث روی من خیلی تاثییر میزاره

برچسب: 

سلام
یک جستجو توی انجمن بکنید زیاد در این مورد صحبت شده
این مشکل فقط یک راه حل دارد و آن ازدواج است
اما در بین راه های موقت یک مورد را که بنده اطلاع دارم و توی انجمن ندیدم خدمتتان عرض میکنم
هنگامی که فشار جسمیتان بالا رفت بسته به فصل گرم یا سرد یکی دو لیوان آب اضافه تر از نیاز همیشه تان بخورید به طوری که مجبور شوید به دستشویی بروید.
این کار حل کننده مشکل نیست اما فشار های جسمی را به طور قابل ملاحظه ای کم میکند

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

دوست عزیز توی انجمن و سایت های دیگه احادیثی راجبه خود ارضایی پیدا کردم الان واقعن مثل ... پشیمونم و انشاءالله با کمک خدا و دعای شما این عمل رو تکرار نمی کنم ولی این احادیثو که خوندم از زندگی نا امید شدم
آخه تو یکیش گفته بود کسی که استمنا کنه رحمت خدا در دنیا(حاجات کوچک و بزرگ) و در آخرت(بخشدن گناهان) از او گرفته میشه. اینجوری یعنی دیگه بد دخت شدم دیگه؟ یعنی زندگی اینجا و اونجا پرید؟:Ghamgin:

پشیمان_1;197073 نوشت:

دوست عزیز توی انجمن و سایت های دیگه احادیثی راجبه خود ارضایی پیدا کردم الان واقعن مثل ... پشیمونم و انشاءالله با کمک خدا و دعای شما این عمل رو تکرار نمی کنم ولی این احادیثو که خوندم از زندگی نا امید شدم
آخه تو یکیش گفته بود کسی که استمنا کنه رحمت خدا در دنیا(حاجات کوچک و بزرگ) و در آخرت(بخشدن گناهان) از او گرفته میشه. اینجوری یعنی دیگه بد دخت شدم دیگه؟ یعنی زندگی اینجا و اونجا پرید؟:ghamgin:

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین

دوست عزیز ، شما اولین قدم را برای توبه که همان پشیمانی از گناه است را برداشته اید ، انشاء الله به یاری خداوند بتونید این مشکل را به کلی حل کنید. خداوند این توانایی را در انسان قرار داده که بتونه توبه کنه.

به خدا توکل کنید و حل این مشکل را به او واگذار کنید.

سلام عضو جديد انجمن هستم

بنده خدايي استمنا كرده (يك بار توي عمرش)توبه هم كرده اما هنوز فكر ميكنه خدا اونو نبخشيده
از عواقب اين گناه هم خبر نداشته

ميخواستم بدونم ايا اونو خدا بخشيده؟
ايا سلامتي شو بدست مياره؟ كمك كنيد

توبه كردم;197888 نوشت:
سلام عضو جديد انجمن هستم

بنده خدايي استمنا كرده (يك بار توي عمرش)توبه هم كرده اما هنوز فكر ميكنه خدا اونو نبخشيده
از عواقب اين گناه هم خبر نداشته

ميخواستم بدونم ايا اونو خدا بخشيده؟
ايا سلامتي شو بدست مياره؟ كمك كنيد

من قول داده بودم به خودم که تو تاپیکها چون سواد ندارم شرکت نکنم...

ولی اسم توبه که میاد اصلا دست خودم نیست و دیگه نمیتونم نظر ندم...

خدا رو کی میتونه درک کنه؟؟؟؟

حالا ببین بخشش خدا رو کی میتونه درک کنه عزیز ...

این و تو یه تاپیک دیگه ام گفتم ...

خدای ما خدای عصبانی نیست ، امیرالمومنین به ما یاد داده خدا کیه :

یا سریع الرضا .....

بابا ما خدا رو اگه درک کنیم دنیا و اخرتمون اباد میشه ... به قول شیخ حسین انصاریان :

اصلا کسی گناه کرده تا میتونسته ، حالا پشیمونه ، نگران نباشه ، همون که حال توبه پیدا

کردش ، همون اول حال ، اخر بخشش خداست .... اول حال تو اخر کار اوست ..

یعنی تو حالت تو قدم اوله ولی خدا تا قدم اخر رو برداشته...

بهش بگو حیف نی از این خدا نا امید بودن؟؟؟

خدا از هرچه پندارم جدا باشد

خدا هرگز نمی خواهد خدا باشد

نمی خواهد خدا بازیچه ی دست شما باشد

که او هرگز نمی خواهد چنین آیینه ای وحشت نما باشد...

( احتمالا حذف بشه این نوشته ، ولی تا نشده بخون داداشم و منم دعا کن )

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ عِبَادُ الرَّحْمَانِ الَّذِين‏ : ...
...وَ الَّذِينَ لَا يَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إِلَاهًا ءَاخَرَ وَ لَا يَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتىِ حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقّ‏ِ وَ لَا يَزْنُونَ وَ مَن يَفْعَلْ ذَالِكَ يَلْقَ أَثَامًا
يُضَاعَفْ لَهُ الْعَذَابُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَ يخَْلُدْ فِيهِ مُهَانًا
إِلَّا مَن تَابَ وَ ءَامَنَ وَ عَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيَِّاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَ كاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
و بندگان رحمان كسانى‏اند كه : ...
...و آنان كه معبود ديگرى را با خدا نمى‏پرستند، و كسى را كه خدا خونش را حرام كرده است، جز به حق نمى‏كشند، و زنا نمى‏كنند و كسى كه اين اعمال را مرتكب شود به كيفر سختى برسد.
روز قيامت عذابش دو چندان شود، و در آن با خوارى و سرشكستگى جاودانه ماند.
مگر آنان كه توبه كنند و ايمان آورند و كار شايسته انجام دهند، كه خدا بدى‏هايشان را به خوبى‏ها تبديل مى‏كند و خدا بسيار آمرزنده و مهربان است .((فرقان 67-70))

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿۵۳﴾
بگو: اي بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مي‏آمرزد. (۵۳)

وَأَنِيبُوا إِلَى رَبِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ ﴿۵۴﴾
و به درگاه پروردگارتان بازگرديد، و در برابر او تسليم شويد، پيش ‍ از آنكه عذاب به سراغ شما آيد سپس از سوي هيچكس ياري نشويد. (۵۴)

وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ العَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ ﴿۵۵﴾
و از بهترين دستوراتي كه از سوي پروردگارتان بر شما نازل شده پيروي كنيد، پيش از آنكه عذاب (الهي) ناگهاني به سراغ شما آيد در حالي كه از آن خبر نداريد. (۵۵)

أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَتَى علَى مَا فَرَّطتُ فِي جَنبِ اللَّهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِينَ ﴿۵۶﴾
(اين دستورها به خاطر آن است كه) مبادا كسي روز قيامت بگويد افسوس بر من از كوتاهيهائي كه در اطاعت فرمان خدا كردم و (آيات او را) به سخريه گرفتم! (۵۶)

أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿۵۷﴾
و مبادا بگويد: اگر خداوند مرا هدايت مي‏كرد از پرهيزگاران بودم. (۵۷)

آیاتی نورانی از مبارکه زمر

ممنون از جواباتون ولي درباره شفا يافتن نگفتيد

ايا خدا شفايش ميدهد
مثلا عذه اسپرم ساز او با اين عمل كوچك شده و در اخر ديگر ار او مني خارج نميشود

ايا شفا ميابد

سلام...

حتما میگیره ، شک نکن ،

اگه بخواد اونم حله .

فقط باید از خدا بخواد ....

خدا خدا خدا ...........

[=&quot]پرسشگر عزیز از اینکه سوالتان را با این مرکز درمیان گذاشته اید بسیار متشکریم [/]

[=&quot]در رابطه با مشکلی که برایتان پیش آمده ابتدا یک مقدمه ای خدمتتان ارائه می شود بعد راهکارهای برای حل مشکلتان ارائه خواهد شد . ابتدا باید بگوییم که نیاز جنسی مانند سایر نیازیک نعمت خدادادی است و هدف خاصی را دنبال می کند. و شما باید بدانید که این یک نیاز ساختیگی نیست و راه صحیح برآورده شدن این نیاز نیز توسط ایجاد کننده این نیاز مطرح شده است . اما ممکن است که این راه صحیح ارضاء به دلیل مشکلات و موانع به تأخیر بیافتد . و در مورد شما وضعیت استمنا یک راه انحرافی برای ارضاء نیا ز جنسی است . ازطرفی به دلیل آگاهی های مذهبی و درون مایه های مذهبی بعد از براورده شدن این نیاز از راه غیر معمول دچار احساس گناه می شوید و خودتان را سرزنش می کنید . و این خود سرزنشی اعتماد به نفستان را کاهش داده و اضطراب در شما ایجاد می کند و اضطراب در بعضی از موقعیت ها تحریک کننده است . اما شما باید به دقت راهکارهای کاهش تدریجی استمنا را که در پایین ارائه شده است . بخوانید و یک گزارشی از روند انجام این تکنیک ها برای خودتان و درصورت علاقه به این آیدی بفرستید . [/]

[=&quot]1-[/][=&quot]پرهیز از خود سرزنشی و احساس گناه (شما نباید به خاطر این مسئله که پیش آمده خودتان را سرزنش کنید و باید با خود بگویید همانطور که در بیماری های جسمی یا مسائل دیگر زندگی فرد شخصیت خودش را نمی کوبد و دنبال درمان و حل مسئله اش می گردد. شما هم راه حل مسئلتان را با خونسردی و عدم سرزنش باید فرابگیرید. [/]

[=&quot]2-[/][=&quot]احترام به خود و تحویل گرفتن خود ( تهیه لیستی از نقاط مثبت فراموش شده و مرور روزانه)[/]

[=&quot]3-[/][=&quot]پرهیز از بی ارزش کردن خود ، توانایی ها و مهارت های و ابعاد خوب شخصیت تان [/]

[=&quot]4-[/][=&quot]پرهیز از تنهایی افزایش تعاملات اجتماعی و مشغولیت های خانواده و دوستان [/]

[=&quot]5-[/][=&quot]حذف تصاویر و به طور کلی محرک های جنسی در بیرون مثلا در محیط آموزشی شما می توانید با توجه گردانی و تمرکز یابی روی گفتار معلم و پردازش محتوای درسی از نگاه کردن به محیط اطرافتان غافل شوید . همچنین در بیرون کلاس هم با توجه به وسایل و موضوعاتی که وسوسه برانگیز نیستند وقتتان را بگزرانید از دیدن فیلم ها و... که تحریک کننده جنسی هستند بپرهیزید.[/]

[=&quot]6-[/][=&quot]هنگام هجوم افکار جنسی که معمولا در تنهایی اتفاق می افتد عدم پرورش این افکار و قطع ناگهانی به محض ورود این افکار شناخته شده از طریق ترک موقیت فعلی و تغییر موقعیت فیزیکی ، مثلا رفتن به طرف یخچال و آب خوردن ، خارج شدن از محیط تنهایی و برقراری یک مکالمه با خویشاوندان ، روشن کردن تلویزیون و... باعث قطع افکار زنجیره ای جنسی خواهد شد.[/]

[=&quot]7-[/][=&quot]ورزش و تحرکات بدنی باعث تبدیل انرژی جنسی به سوخت و ساز می شود پس ترجیجا در جمع ورزش کنید.[/]

[=&quot]8-[/][=&quot]پرهیز از قضا های پرکالری مانند فلفل ، پیاز و ادویجات [/]

[=&quot]9-[/][=&quot]گرفتن دوش آب ولرم و یا خنک در طول روز[/]

[=&quot]10-[/][=&quot]سعی کنید تا وقتی که خسته نشدید وارد رختخواب نشوید یا هنگام خواب خواند کتاب یا گوش کردن و تمرکز بر روی موسیقی آرام خوب است.[/]

[=&quot]11-[/][=&quot]سعی کنید به خود امنیت برای عمل استمنا را ندهدید مثلا درها ی اتاق را کاملا نبندیید و همچنین محل خوابتان را زیاد گرم نگه ندارید.[/]

[=&quot]12-[/][=&quot]از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید [/]

[=&quot]13-[/][=&quot]هیچ وقت به طور کامل عریان نشوید و سعی کنید حتی المقدور اندام های جنسی خود را نبینید . [/]

[=&quot]14-[/][=&quot] از دست ورزی به آلت تناسلی خود در هر شرایطی پرهیز کنید.[/]

[=&quot]15-[/][=&quot]با خود تصمیم بگیریید که تدریجی به تآخیر بیاندازید مثلا اگر هفته ای یک بار است با مدیریت و ترفند هایی به 9 روز یک بار بکشانید و هروزی که پاک هستید به رخ خودتان بکشید و به خود افتخار کنید و این پاک بودن را بی ارزش نکنید.[/]

16-[=&quot]ورزشهایی مانند شنا ، کوه نوردی و... بسیار مفید است.[/]

17- از موضوعات اضطراب زا که باعث افزایش تنش در ارگانیسم می شود خودداری کنید زیرا بسیاری از روان شناسان علت اصلی خودارضایی را اضطراب و تنش بالا می دانند آنها می گویند افراد برای کاهش و تخلیه اضطراب ممکن است دست به خودارضایی بزنند و یک وضعیت شرطی شده را برای خود ایجاد کنند بنابراین شما باید با تکنیک های تن آرامی(ریلاکسیشن) اضطراب خود را کاهش دهید. و برای کاهش اضطراب یک جایگزین انتخاب کنید موفق باشید.

bahar-k;198023 نوشت:
من نمی فهمم چرا تا به این حد خود سانسوری در این مملکت خراب شده وجود داره ؟ بابا خودارضایی در سن بلوغ امری طبیعی و حاکی از کنجکاوی فرد در کشف ارگان جنسی خودش هست چه زن و چه مرد... و در این دوره افزایش پیدا می کنه تا اوایل دوران شباب که طرف بتونه اینترکورس طبیعی رو تجربه کنه و علم پزشکی مدرن و پست مدرن امروز جهان هم این مسئله رو باز کرده و افسانه های محلی سنت های دور افتاده و مهجور رو دور ریخته و اثبات کرده که عزیزان این عمل به حد تعادل نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم هست. حتی در صورت افراط در این عمل هم باز به ثبوت رسیده که دوران افول این امر بعد مدتی تجربه میشه... شما دوستان نشستید آیات و حدیث در این باب مکتوب کنید ...اون هم در مورد چنین مسئله ی ساده و مبرهنی !
یک نفر اگه اینجا ادعا کنه که من در عمرم مرتکب همچو عملی نشدم به صراحت می نویسم و امضا می کنم که داره دروغ می گه و ماجرا ، ماجرای خود سانسوری در این مملکت خراب شده اس ...به همین سادگی !

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست عزیز اینطور نیست که هر عملی که توسط اکثر افراد انجام بگیره مورد تاییده. همچنان که قرآن می فرماید
وَإِن تُطِعْ أَكْثَرَ مَن فِي الأَرْضِ يُضِلُّوكَ عَن سَبِيلِ اللّهِ إِن يَتَّبِعُونَ إِلاَّ الظَّنَّ وَإِنْ هُمْ إِلاَّ يَخْرُصُونَ ﴿۱۱۶﴾ مبارکه انعام
و اگر از بيشتر كسانى كه در [اين سر]زمين مى‏باشند پيروى كنى تو را از راه خدا گمراه مى‏كنند آنان جز از گمان [خود] پيروى نمى‏كنند و جز به حدس و تخمين نمى‏پردازند (۱۱۶)

پس معیار اعمال ما اکثریت نیست ، بلکه معیار عمل دستورات دینی و الهی می باشد.

همچنین ضررهای بسیاری برای خود ارضایی وجود داره و بزرگترین ضرر و زیان آن بازماندن فرد عامل از صراط مستقیم و نعمتهای معنوی می باشد.

خدایا جوانان ما را به راه راست هدایت فرما - آمین یا رب العالمین

التماس دعا

[یک نفر اگه اینجا ادعا کنه که من در عمرم مرتکب همچو عملی نشدم به صراحت می نویسم و امضا می کنم که داره دروغ می گه]
سلام
من نمیدونم چرا بعضی از آدما وقتی خودشون یه کار اشتباهی رو انجام میدن فکرمیکنن همه هم این کاررو میکنن،وهرکی بگه نکردم یه دروغگوخواهد بود!!!!!
باورکنید اینجور حرفا تهمته.

سلام من هم همین کارو میکردم ولی با خودم عهد کردم به خاطر عموم که شهید شده به خاطر ما من هم برایش ارزش قایل بشم و از این کار دست بکشم توکل کن به خدا میتونیو...

دوست عزیز با سلام

متن های زیر رو تایپ کنید و یک پرینت بگیرید و به مکانی که این کار زشت رو انجام میدادید بچسبانید

1 : یا حاضر و یا ناظر

2 : یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه

فکر کنم قبلا هم گفتم من یه دوست داشتم که اون بنده خدا هم مبتلا به همین کار بود.
یه روز بهم گفت که ترکش کردم...
گفتم چه جوری سخت نبود؟
گفت اول رفتم دیدم گناهش چقدر زیاده
بعد توسل کردم...

سلام همانطور كه گفتم دوستم فقط يه بار اين كار رو كرده و حالا پشيمونه حالا نميدونه خدا اونو بخشيده يا نه نميدونه شفا پيدا ميكنه يا نه نميدونه بچه دار ميشه يا نه كمك كنيد

ميخواهم جواب همه رو واضح بديد
باتشكر

توبه كردم;205412 نوشت:
سلام همانطور كه گفتم دوستم فقط يه بار اين كار رو كرده و حالا پشيمونه حالا نميدونه خدا اونو بخشيده يا نه نميدونه شفا پيدا ميكنه يا نه نميدونه بچه دار ميشه يا نه كمك كنيد

ميخواهم جواب همه رو واضح بديد
باتشكر

دوست عزیز ، دوستان جوابهایی به صورت آیه یا از روی تجربه دادند
پس جای نگرانی نیست
خداوند بزرگ انقدر رحیم و رحمان هستش که بخاطر یه کار اشتباه که باعث پشیمانی فرد شده و البته فرد هم دیگر دنبال اون گناه نرفته بنده اش را ببخشه
به دوستتون بگویید که عذاب وجدان نداشته باشه اینها همش وسوسه های شیطان هستش
موفق باشید

14- از دست ورزی به آلت تناسلی خود در هر شرایطی پرهیز کنید.</p>
<p>

پس مردها برای استبرا چکار کنند؟

به نام علی اعلی

با کسب اجازه از محضر اساتید و کارشناسان محترم اسکدین!

پشیمان_1;196736 نوشت:
با عرض سلام خدمت دوستانی که اینجا جمع شدند و برای رضای خدا دیگران را راهنمایی می کنند!

راستش این موضوع که مطرح کردم موضوع جدیدی نیست ولی من متاسفانه اعتیاد به خودارضایی دارم. اصلا آدم منحرفی هم نیستم اهل نماز و خدا و قرآن هم هستم. اما هر هفته ای یکبار مرتکب این گناه میشم و بعدش گریه میکنم و ناراحت و با خودم عهد می کنم که انجام ندم اما چند روز دیگه روز از نو روزی از نو خودم احساس میکنم آبرو پیشه خدا رفته، تازه تو زندگی خدا خیلی هوامو داشته و کمکم کرده و ..... اما من بعداز اینکه این گناه رو مرتکب میشم یاد اون چیزا میوفتم داغون میشم من 20 سالم تموم شده اهل درس(مقام المپیاد و ... دارم) و علم و کار هم هستم اما این کار برکت رو از زندگی می بره.از اول دبیرستان تا الان چند ماه ترک کردم دوباره شروع کردم اما احساس می کنم هنوز دیر نشده.از همه دوستان خواهش میکنم هرکس نظر خودشو بگه.
بگید که من چیکار کنم از حرفای کلیشه ای وتکراری هم خوشم نمیاد یه راه حل اساسی بگین.
سخنان و احادیث روی من خیلی تاثییر میزاره

من نه به عنوان یک کارشناس و روانشناس بلکه به عنوان فردی که با توجه به محیط و شغلی که دارم ( چون طلبه هستم ) اینگونه سوالات و امثال آن از من نیز پرسیده می شود و اینکه آیدی محترم پشیمان نیز درخواست چند روایت نموده بودند به این مطلب می پردازم:

در کتاب بحار الانوار جلد 104 صفحه 30 از امام صادق (ع) نقل شده است:

« اثم عظیم . . . و لو علمت بمن یفعله ما آکلت معه »

« آن عمل گناهی بزرگ است ... و اگر بدانم کسی این کار را کرده است با او غذا نمی خورم ( با او بر سر یک سفره نمی نشینم ) »

در روایت دیگری آمده است:

« ثلاثة لایکلمهم الله تعالی و لاینظر الیهم و لایزکیهم و لهم عذاب الیم؛ الناثق شیبته و الناکح نفسه و المنکوح من دبره »

« سه دسته هستند که خداوند با آنها سخن نمی گوید و به آنها نظر لطف نمی افکند و آنها را پاک نمی گرداند و برای آنان عذاب دردناکی است: کسی که ریش خود را بکند ، و کسی که خود را وطی کند ( استمناء کند ) و آنکه در دبرش وطی شود »

بحارالانوار ، جلد 104 صفحه 38

قصدم ناامیدکردن هیچ بنده ای نیست

اما خدایی که ارحم الراحمین است، خدایی که مهربانترین است ، خدایی که به فرموده خودش، رحمتش بر غضبش غلبه دارد؛

وقتی اینگونه در مورد این گناه صحبت می کند باید بفهمیم که این گناه چقدر اسباب غضب خداوند تبارک و تعالی را فراهم می کند که خداوند به مرتکب این گناه هیچ نگاهی نمی کند و رحمتش را از او دریغ می دارد!!!

اعاذنا الله من کل ذنب

و در حدیثی دیگر داریم:

« قال النبی (ص) : ناکح الکفّ ملعون »

« پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند: کسی که با دستش استمناء کند ملعون است »

بحارالانوار ، جلد 104 ، صفحه 30

پشیمان_1;197073 نوشت:

آخه تو یکیش گفته بود کسی که استمنا کنه رحمت خدا در دنیا(حاجات کوچک و بزرگ) و در آخرت(بخشدن گناهان) از او گرفته میشه. اینجوری یعنی دیگه بد دخت شدم دیگه؟ یعنی زندگی اینجا و اونجا پرید؟:Ghamgin:

کاربر محترم!

هیچگاه نباید از رحمت خداوند مهربان نامید بشویم

اصلا یکی از حیله های شیطان ایجاد نا امیدی می باشد:

وَلاَ تَيْأَسُواْ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لاَ يَيْأَسُ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْكَافِرُونَ

از رحمت‏خدا نوميد مباشيد زيرا جز گروه كافران كسى از رحمت‏خدا نوميد نمى‏شود ( سوره یوسف آیه ۸۷ )

شما قدم اول را برداشته اید که همان پشیمانی از گناه باشد

در مورد آن احادیث ظاهرا آنچه که مراد معصوم بوده این باشد که کسی که به این کار ادامه دهد و از آن توبه نکند به این بلاها گرفتار می شود.

و گرنه کسی که متوجه کار اشتباه خود شود و توبه کند و عزم بر ترک آن داشته باشد قطعا مشمول رحمت الهی می شود

چرا که در احادیث داریم کسی که از گناهی توبه کند همانند کسی است که از مادر زاییده شود.

قدم های بعدی هم دست خودتان است.

زیاد سخت نیست نترسید

کارشناسان محترم توصیه هایی داشته اند

من هم به عنوان یک برادر کوچکتر از تجربیات خودم یک توصیه به شما می کنم:

توسل به ائمه اهل بیت (علیهم السلام)

من در زندگیم هر مشکلی داشتم اگر واقعا با خلوص دل به این خانواده پناه بردم دست خال برنگشتم

خصوصا توسل به بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها )

یا علی:Gol:

گفته بودید از مطالب کلیشه ای خسته شدید و به دنبال راهکار می گردید

با کسب اجازه از کارشناسان محترم، به نظر این حقیر این چند مطلب مفید خواهد بود:

1- ورزش مداوم و مستمر ( مثلا هر روز بین 20 تا 30 دقیقه پیاده روی یا هر هفته کوهنوردی )

2- روزه گرفتن ( با توجه به وضع جسمانی شما از روزی یک روز در هفته تا دو روز در هفته )

3- از انزوا ، گوشه گیری ، خلوت و تنهایی بپرهیزید( سعی کنید بیشتر در اجتماع حضور پیدا کنید )

4- خواندن نمازهای روزانه در اول وقت آن

5- خواندن بعضی از ادعیه مثل دعای کمیل و دعای 12 صحیفه سجادیه

« و انا ابرأ الیک من أن استکبر و اعوذ بک من أن اصر و استغفرک لما قصّرت فیه و استعین بک علی ما عجزت عنه »

« خدایا من از گردن کشی در برابر تو بیزاری می جویم و از پافشاری بر گناه به تو پناه می برم و از هر کوتاهی که کرده ام آمرزش می طلبم و بر آن کار که در آن فرو مانم از تو یاری می خواهم »

( فرازی از دعای 12 صحیفه سجادیه )

التماس دعا

یا علی:Gol:

توبه كردم;205412 نوشت:
سلام همانطور كه گفتم دوستم فقط يه بار اين كار رو كرده و حالا پشيمونه حالا نميدونه خدا اونو بخشيده يا نه نميدونه شفا پيدا ميكنه يا نه نميدونه بچه دار ميشه يا نه كمك كنيد ميخواهم جواب همه رو واضح بديد باتشكر

سلام
ممنون از حاج علی بزرگوار با نکات خوب و راهکارهای خوب شان
این پیام خداست به ما که از رحمت من خدا مأیوس نشوید و از گناهان توبه کنید که خداوند همه گناهان را می بخشد
قطعا خدا در قول و قرارش صادق و راستگو است
پس او بخشیده شده است.
به جای نگرانی از کار گذشته و بهتر است به فکر آینده باشد(چون توبه گذشته را پاک کرده )
با توبه دوست تان هیچ جای نگرانی نیست

[=B Mitra]خودارضايي
[=B Mitra]
1. ازدواج مكتب انسان سازي، پدیدآورنده: پاك نژاد، ناشر، اخلاق

[=B Mitra]
2. بهداشت روانی رفتار جنسی؛ شناخت و بررسی عوامل سازنده و آسیب زننده به رفتار جنسی پدیدآورنده؛ سعیدکاوه، ناشر؛سخن.

[=B Mitra]
3. خودارضايي، پدیدآورنده: مؤسسه پژوهشي فرهنگ اشراق، نشر مبعث،

[=B Mitra]
4. دنياي نوجوان، پدیدآورنده: محمد رضا شرفي، نشر منادي تربيت.

[=B Mitra]
5. رهايي از خودارضايي، پدیدآورنده: ابوالقاسم شهباز ورزنه، ناشر: صبح صاق.

[=B Mitra]
6. سئوالات مربوط به خود ارضايي، استمنا و استشها در سي دي پرسمان، نهاد رهبري در دانشگاه ها، دفتر نشر معارف.

[=B Mitra]
7. عکس و فیلم پورنوگرافی (برهنه نمایی) و پیامدهای آسیب زای آن دررفتار جنسی،پدیدآورنده، سعیدکاوه،ناشر؛سخن.

[=B Mitra]
8. فتنه نفس، پدیدآورنده: نوروز صدري، ناشر: سبط النبي.

[=B Mitra]
9. گناهان كبيره(بحث استمنا)، عبدالحسين دستغيب، جامعه مدرسين حوزه علميه قم.

[=B Mitra]
10. مشکلات جنسي جوانان، پدیدآورنده؛ ناصر مکارم شيرازي، انتشارات نسل جوان، قم.

[=B Mitra]
11. خلوت شطیانی(خودارضایی و راه درمان آن، پدیدآورنده؛ علی سهراب پور، ناشر: دفتر نشر معارف. تلفن: 7735451-0251
12. هفت روش پیشگیری از انحرافات جنسی،پدیدآورنده؛هادی حسین خانی،ناشر؛ موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره).

منبع: نرم افزار كتاب درماني[=B Mitra]، برای دانلود این نرم افزار از سایت گفتگوی دینی اقدام کنید

موضوع قفل شده است