صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا نباید آرایش کنم؟

نوشته
    26
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    390

چرا نباید آرایش کنم؟

سلام
    لطفا با نظرات کارشناسانه برای یک دختر اثبات کنید که بیرون از منزل نباید آرایش کند.
    (غیر از اینکه گناه میشود و ... )
    دلائل اخلاقی و عقلی بیاورید.
    وارد مباحث مربوط به حجاب هم نشوید. فقط آرایش!
    خواهش مندم قبل از ارسال پست ، خوب فکر کنید.
    با تشکر.

ویرایش توسط مأوىٰ : ۱۳۹۰/۱۲/۲۰ در ساعت ۱۷:۵۷

2. صلوات ها 29

3.  

نوشته
    1,858
    حضور
    55 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    42
    آپلود
    2
    گالری
    344
    صلوات
    19556

سلام
    از بعد اجتماعی:
    آرایش کردن در بیرون منزل مساوی است با برجسته کردن زیباییهای ظاهری
    برجسته کردن زیبایی ظاهری مساوی است با جلب توجه بیمار دلان
    جلب توجه بیمار دلان مساوی است با برهم خوردن امنیت اخلاقی جامعه
    بر هم خوردن امنیت اخلاقی جامعه مساوی است با سست شدن بنیان خانواده
    سست شدن بنیان خانواده مساوی است با فراموشی بخش اعظمی از معنویات و ارتکاب تخلفات سخت تر.
    از بعد فردی:
    عدم آرایش = مستوریت بیشتر= مصونیت بیشتر.

5. صلوات ها 36

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

آقا صبر کن .

آرایش ؟
    دو نوع هست . 1- غلیظ .... 2- معمولی

خب افرادی که آرایش های غلیظ می کنن ، برای جلب توجه بیشتر این کار را می کنند یا مثلا در عروسی ها می خوان پز بدن یا برای رقابت با هم نوعان خود مسابقه می گذارند ! (البته از نظر فکری و هدف) ، خب طبیعتا یک دختر دوست داره که دوستی داشته باشه که از جنس مخالفش باشه !

حالا برای اینکه این دختر بتونه با پسر هایی که می خواد دوست بشه ، برای اونا آرایش می کنه ! این یه طرف قضیه (اگر هم خود دختر خوشگل مادر زاد باشه که هیچی اون مشکل نداره ! و نمی تونیم بگیم تو چرا خوشگلی ؟!) طرف دوم ، چون زن در جامعه امروزی در کل جهان نماد زیبایی هست (حال به انواع مختلف) زن ها و دختران دوست دارند که زیبا باشند !

این فکر ها و خواسته ها به تازگی به پسر ها هم کشیده شده ! طوری که مثه دختر ها آرایش می کنن (خجالت بکشین ، به سلامتی مردی گفتن !) البته یک انسان همیشه باید به ظاهر خودش برسه و زیبا باشه ، همانطور که خود خدا زیباست و زیبایی هارو دوست داره !

حالا ، یک دختر ، اصلا هم کاری به حجابش ندارم ! میاد بیرون ، رو صورتش جوش زده ، لکه هست ... سیبیل های ریز داره ، آرایش اصلا نکرده و انگار تازه از خواب بیدار شده و یه آب زده به صورتش ! آیا این نشان مصونیت بیشتره ؟ نه ! ممکنه همون ادم از ذات بسیار بد باشه ! (به ظاهر دقت نکن ! باطن رو بچسب)

ممکنه که خیلی از همین دخترانی که ما به آن ها فلان خطاب می کنیم ، آدم های بسیار خوبی باشند ! و در خیلی از زمینه ها مفید واقع بشن ! فقط چون شرایط رو برایشان در جامعه محیا نمی کنیم به این راه ها کشیده میشن !
    در کل می خوام بگم که وقتی می خوایم بریم بیرون ، حتما باید شیک باشیم ، به خودمون برسیم ، آرایش در حدی که شخصیتمون رو جلف نکنه و ... نشون نده ، زیبایی را حفظ کنیم و با غرور خاص باشیم ! به این می گن زیبایی !

آقایون ، خیلی ها میگن شیاطین اومدن به این دخترا گفتن ، خانم برو لاک و رژ و ... بیشتر بزن و برو تو جامعه برای جلب توجه کردن ! خب این غلطه دیگه ! خود این مشکل از محدودیت های نادرستی سرچشمه می گیره که برای مردم قائل شدن ! یک دختر برای آرایش یا بد حجابی با باتوم کتک می خوره !

خب اجرای قانون غلطه ! حتی دلیل دیگری هم که از آرایش استفاده میشه برای اعتراض هست !دلایل بسیار است و فقط دلیل برای چیزای جنسی نیست ! وگرنه الآن یک پیرزن 70 ساله هم میاد تو مهمونی آرایش می کنه ! فقط به خاطر اینه که از رقیب های ظاهری خودش برتر بمونه ! (حس حسودی زن ها !) البته ببخشید !

به مرد ها هم باید آموزش داده بشه وقتی میرن تو جامعه نیوفتن دنبال دخترا ، با چشم گشاده هیکل دخترای مردم رو جارو کنن ! (هزار بار تو خیابون دیدم این رفتار مزخرف مرد هارو دیدم!!!)

مثلا برای اعتراض زیاد آرایش می کنی ، میری بیرون ... حالا چند نفر هستن (پسر) یه جوری شیفته میشن که میوفتن دنبال شما و بعد هم بقیه مردم می گن نگاه کن ! زندگی به فساد گشیده شده ، ظهور نزدیکه ، علائم شیطانی ! (توهین به شما نشه یه وقت ، کلی گفتم)

اینم نظر من !
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ در ساعت ۱۰:۲۶

7. صلوات ها 22

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

یه سری لذت ها تو زندگی هست که فقط یه بار فرصت محافظت ازش داری. یعنی اگه از دستش دادی واقعا بد میشه! من از اونموقع ها که بچه دبیرستانی بودم دلیل اصلی که مثل اکثر دوستام دنبال پسرای مختلف راه نمی افتادم این بود که دوست داشتم اگر قراره یه روز عاشق بشم، فقط عاشق یه نفر بشم و برای اون یه نفر همه چیم تازگی داشته باشه. آرایش هم همینطوره بنظر من. اینکه فقط یک نفر که شرعا و قانونا مال توئه زیبایی های تو رو داشته باشه خیلی خیلی زیباست. اصلا اونقدر به خود آدم و به همسر آدم حس خوبی میده که قابل وصف نیست. من نمیدونم شما مجردی یا متاهل اما متاهل ها خوب تجربه کردن که اگه دو تا زن با شرایط کاملا مساوی از نظر زیبایی و سایر ملاک ها باشند، اونی که زیبایی هاش رو برا تو خونه و جلوی همسرش نگه میداره، بیرون اصلا آرایش نمی کنه اما تو خونه این کار رو انجام میده، عشق زیباتری رو تجربه میکنه. هم خودش و هم همسرش.
    ویرایش توسط سرگشته : ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ در ساعت ۱۲:۵۶
    شروع یک راه سخت برای جستجوی حقیقت از 95/03/03...

9. صلوات ها 19

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

باعرض سلام و تشکر خدمت شما عرض کنم که خدا زیباست و زیبایی ها را دوست دارد و زیبایی و آراستن ظاهری در مردان و زنان امر بسیار پسندیده ای از نظر دین و روان شناختی است و حتی رسیدگی و آرایش و پیرایش ظاهری به شاداب کمک می کند اما اگر در مکان ها و موقعیت خاص مانند موقعیتی که افراد از نظر شخصیتی برای فرد آرایش کرده نا آشنا باشد ممکن است باعث وسوسه ها و تحریکات خاص و در نتیجه تغییر مسیر عادی زندگی برای فرد آرایش دیده و فردی که آرایش کرده شود چرا دین اسلام آرایش کردن در کنار محارم و یا هم جنس را به طور کلی قبول دارد ؟ و چرا در غیر این موقعیت های ذکر شده دین اسلام آرایش را ممنوع کرده است به دلیل این است که دین دو طرف را نگاه می کند اما فرد آرایش کننده فقط در صورتی که از نظر شخصیتی نرمال باشد ، فقط به احساس خود فکر می کند و طبیعتا از ذهن و فکر طرف مقابل خبر ندارد و یا اینکه طرف بیننده چه فکر و احساسی در باره ایشان دارد اهمیتی نمی دهد. در صورتی که فرد آرایش کننده به دلایل مختلف نیاز به جلب توجه از طریق خودنمایی داشته باشد موضوع دیگری است که باید در جای خاص خود بحث شود اگر سری به این لینک بزنید شاید کمک خوبی برای شما باشد.
    موفق باشید.
    پیشاپیش سال خوبی برای تمامی اسک دین دوستان آرزومندم امیدوارم سال پیشرفت و خودشکوفایی روزافزونی در پیش داشته باشیم.

چرا نباید آرایش کنم؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

11. صلوات ها 17

نوشته
    26
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    390

سلام
    ممنون از همه ی بزرگوارانی که نظر دادند.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran نمایش پست ها
    حتما باید شیک باشیم ، به خودمون برسیم ، آرایش در حدی که شخصیتمون رو جلف نکنه و ...
    من کلا با آرایش مخالفم! چه غلیظ چه رقیق!

نظرات رو خوندم.
    و اما سؤال!
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر اجرایی نمایش پست ها
    برجسته کردن زیبایی ظاهری مساوی است با جلب توجه بیمار دلان
    پس شخصی که خودش زیبایی داره چی؟
    آیا اون بیمار دلی که شما می فرمائید به اون توجه نمی کنه؟
    من منظورم فلسفه ی حکم هست.
    مثلا شاید بگید خب اون کسی که زیباست دیگه گناهی بر گردنش نیست اگر موجب جلب توجه بشه.
    اما من فعلا کاری با گناه کردن و نکردن ندارم.
    خب اون بیمار دل ، اگر به یه خانم آرایش نکرده توجهش جلب نشه خب به یه خانم زیبای بدون آرایش جلب میشه.

13. صلوات ها 13

نوشته
    1,858
    حضور
    55 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    42
    آپلود
    2
    گالری
    344
    صلوات
    19556

نقل قول نوشته اصلی توسط مأوىٰ نمایش پست ها
    پس شخصی که خودش زیبایی داره چی؟
    چنین شخصی یقینا وظیفه سنگین تری در حفظ حجاب خواهد داشت و اگر متوجه نگاه حرام از جانب نامحرم شد- هرچند به صورت و دست ها بدون آرایش-واجب است که بپوشاند.

15. صلوات ها 17

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

اگر با آرایش مخالفید ، دلیل نمی شود که دیگران را محکوم بر شیطان پرستی یا بی دینی بکنید ، مثل این است که من از باقالی خورشت بدم بیاد و به کسانیکه این غذا رو می خورن گیر بدم و بگم اون ها آشغال خورن !

ببینید همیشه گفته شده ، از یک چاقو در دو چیز میشه استفاده کرد : 1- آدم کشتن 2-میوه پوست کندن !
    اینکه کدام درست و کدام غلط ، اون بستگی به طرف داره که کدوم رو انتخاب می کنه

شما از آرایش بدت میاد ، خوب اینکار رو نکن ولی به دیگران گیر نده ! فقط زمانی می تونی گیر بدی که مجری قانون باشی اون موقع هم باید مطیع قوانین باشی و از خودت قانون نگذاری ! و یادمان باشد ، فوحش دادن ، ناسزا گفتن ، غیبت کردن از بدترین گناه هاست که خیلی از ما مسلمانان ظاهری انجام میدیم !

17. صلوات ها 7

نوشته
    26
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    390

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر اجرایی نمایش پست ها
    چنین شخصی یقینا وظیفه سنگین تری در حفظ حجاب خواهد داشت و اگر متوجه نگاه حرام از جانب نامحرم شد- هرچند به صورت و دست ها بدون آرایش-واجب است که بپوشاند
    سلام
    خیلی ممنونم.
    جوابم رو گرفتم.

ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۰/۱۲/۲۲ در ساعت ۱۹:۴۶ دلیل: پست مذکور حذف شده

19. صلوات ها 10

علاقه
    قران و نماز
    نوشته
    145
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    472

سلام دوست عزیز.
    ارایش در بیرون از خانه و جایی که نامحرم هست حرام است.
    کاری به کسی ندارم که چه فکری میکنه ولی نمیذارم اغضای خانواده با ارایش برن بیرون.
    ارایش فقط واسه خونست.
    من خودم از روزی که دخترا ارایش میکنن کمتر بیرون میرم.از کوچه ای میرم که دختری نباشه چشم بهش بیفته.
    فقط یه مشگل دارم واسه دانشگاه.که اونجاهم بیشتر سرمو پایین نگه میدارم.حتی شده بهم گفتن بابا مومن بیخیال!
    در مورد کسی که ذاتا خوشگله.مثل من از جای خلوت عبور کنه.
    کمتر بیرون بیاد.
    پوشش و حجابشو خوب خوب حفظ کنه که زیبایی ذاتیش کمتر معلوم باشه یا سرش پایی باشه.

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری