صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل در تضاد بین وضو و آرایش

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

مشکل در تضاد بین وضو و آرایش

همسر من علاقه ی زیادی به آرایش و بخصوص لاک ناخن زدن من داره و خیلی روی این موضوع اصرار داره اما من همیشه با این مقوله مشکل دارم. طوریکه حتی سر این مساله اونو ناراحت میکنم.
    چرا باید برای وضو حتما لاکم رو پاک کنم؟!!! منی که کارمندم و تا ساعت 4 سر کارم. بعدش چقدر وقت برام می مونه که بخوام دو بار تا آخر شب آرایش کنم و لاک بزنم و دوباره لاکم رو پاک کنم تا وضو بگیرم و دوباره آرایش و لاک؟!
    احساس میکنم بعضی احکام در رابطه با وضو سخت گیریه و باید متناسب با مقتضیات زمان فرق کرده باشه.
    میدونم درست نیست اما بخاطر این موضوع بارها نمازم رو نخوندم. بیرون بودم. همسرم راحت وضو گرفته و مثلا تو مسجد یه پارک نمازشو خونده. اما من چون آرایش رو صورتم بوده و نه می تونستم و نه وقت داشتم بشورمش و دوباره آرایش کنم، نمازمو نخوندم.
    فکر نمی کنید این سخت گیری ها در رابطه با وضو یه مقدار مشکل داره؟
    خیلی از این موضوع خسته شدم. دلم میخواد راحت و تو هر شرایطی با عشق به درگاه خدا برم و نمازم رو بخونم. نه اینکه با اعصاب خوردی از اینکه اووووووووه حالا دو ساعت آرایشم رو بشورم و وضو بگیرم. بعدشم دوباره چجوری آرایش کنم؟!، شروع به نماز خوندن کنم. اونم که خب اگه شرایط و وقتش رو نداشتم متاسفانه نمازم رو گاهی فدا میکنم!
    شروع یک راه سخت برای جستجوی حقیقت از 95/03/03...

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    179
    حضور
    2 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    753

سلام
    نه وضو مشکل داره و نه قوانین الهی , بی فکری انسانها ست که همیشه دردسر ساز میشه
    مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو

5. صلوات ها 10

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanb نمایش پست ها
    سلام
    نه وضو مشکل داره و نه قوانین الهی , بی فکری انسانها ست که همیشه دردسر ساز میشه
    مثلا چجوری بی فکری آدما دردسر ساز میشه؟ آرایش نکنم؟ همسرم دوست نداشته باشه؟ سر کار نرم؟ نماز نخونم؟ بدون وضو نماز بخونم؟ هیچکدام؟!

7. صلوات ها 9

علاقه
    مقدسات , مطالعه , شکلات و بستنی و لواشک
    نوشته
    1,034
    حضور
    2 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    39
    آپلود
    3
    گالری
    51
    صلوات
    9068

سلام
    این تاپیک رو هم ببینید شاید بتونه کمکتون کنه

آرایش هنگام نماز

اما به نظرم حتی با لاک و آرایش هم نمازتون رو فدا نکنید

بخونید فکر کنم بهتر از هیچیه!

علی یارتان

9. صلوات ها 10

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

با سلام و احترام

مسلماً آرایش و زینت برای همسر خیلی خوبه و پاداش بسیار زیادی داره. خصوصا اینکه همسرتون هم ازتون درخواست می کنندو متمایل هستند.

ولی آرایش و لاک زدن و زینت تو خیابون و جایی که احتمال داره نامحرم ببینه حرامه! حتی اگر شوهر امر کنه!

اگر بخواین میتونین به راحتی برای همسرتون آرایش کنید و مبتلا به هیچ گناهی هم نشین:
    ساعت 4 که از سر کار برگشتین، کمی به خونه و غذا و... برسین و نزدیک اذان وضو بگیرید و آرایش و لاک و... استفاده کنید و بعد به راحتی نماز بخونید و وقتی همسرتون هم اومد آراسته هستین.

موفق باشید.

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

11. صلوات ها 17

نوشته
    179
    حضور
    2 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    753

نقل قول نوشته اصلی توسط سرگشته نمایش پست ها
    مثلا چجوری بی فکری آدما دردسر ساز میشه؟ آرایش نکنم؟ همسرم دوست نداشته باشه؟ سر کار نرم؟ نماز نخونم؟ بدون وضو نماز بخونم؟ هیچکدام؟!
    چرا به خودت می گری منظورم همسرت بود

13. صلوات ها 3

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

نقل قول نوشته اصلی توسط آذر بانو نمایش پست ها
    با سلام و احترام

مسلماً آرایش و زینت برای همسر خیلی خوبه و پاداش بسیار زیادی داره. خصوصا اینکه همسرتون هم ازتون درخواست می کنندو متمایل هستند.

ولی آرایش و لاک زدن و زینت تو خیابون و جایی که احتمال داره نامحرم ببینه حرامه! حتی اگر شوهر امر کنه!

اگر بخواین میتونین به راحتی برای همسرتون آرایش کنید و مبتلا به هیچ گناهی هم نشین:
    ساعت 4 که از سر کار برگشتین، کمی به خونه و غذا و... برسین و نزدیک اذان وضو بگیرید و آرایش و لاک و... استفاده کنید و بعد به راحتی نماز بخونید و وقتی همسرتون هم اومد آراسته هستین.

موفق باشید. :gol:
    طبیعتا مشکل اصلی من با آرایش هم در منزله.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanb نمایش پست ها
    چرا به خودت می گری منظورم همسرت بود
    من یا همسرم فرق نمی کنه. بعدشم دیگه بدتر. یعنی اینکه همسر من زیبایی رو دوست داره بی فکریه؟ اون که نگفته بخاطر آرایش نماز نخون! اتفاقا همیشه ی خدا تاکید میکنه نمازت رو بخون. من خودمم که با این مقوله مشکل دارم. از سر کار که بر می گردم تا میام آرایش کنم، وقت نماز میشه. بعدش بشورم و نماز بخونم و دوباره آرایش؟!
    من با این مساله مشکلی ندارم. مساله ی اصلی که دارم ازش حرف میزنم اینه که چرا موردی مثل لاک ناخن برای وضو باید ایراد داشته باشه. یه همکاری دارم خیلی صریح گفت من به این چیزا اعتقاد ندارم.هیچ دینی این مورد رو ایراد ندونسته. چرا فقط اسلام روی این مساله حساسه؟ مگه اونا حرف خدا نبوده؟ من حرفاشو قبول نداشتم و اتفاقا باهاش هم کلی بحث کردم. منتها...

15. صلوات ها 11

نوشته
    179
    حضور
    2 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    753

این طور که معلومه شما دنبال کسی میگردی که چیزی را که میل داری توجیه کنه

17. صلوات ها 7

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

طبیعتا مشکل اصلی من با آرایش هم در منزله.
    با سلام و احترام

همسر شما قبل از شما تو خونه اند یا بعد از شما میان؟
    بعد از اذان مغرب میان خونه یا قبل از اذان؟

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

19. صلوات ها 11

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

همسر من علاقه ی زیادی به آرایش و بخصوص لاک ناخن زدن من داره و خیلی روی این موضوع اصرار داره اما من همیشه با این مقوله مشکل دارم. طوریکه حتی سر این مساله اونو ناراحت میکنم.
    چرا باید برای وضو حتما لاکم رو پاک کنم؟!!! منی که کارمندم و تا ساعت 4 سر کارم. بعدش چقدر وقت برام می مونه که بخوام دو بار تا آخر شب آرایش کنم و لاک بزنم و دوباره لاکم رو پاک کنم تا وضو بگیرم و دوباره آرایش و لاک؟!
    احساس میکنم بعضی احکام در رابطه با وضو سخت گیریه و باید متناسب با مقتضیات زمان فرق کرده باشه.
    میدونم درست نیست اما بخاطر این موضوع بارها نمازم رو نخوندم. بیرون بودم. همسرم راحت وضو گرفته و مثلا تو مسجد یه پارک نمازشو خونده. اما من چون آرایش رو صورتم بوده و نه می تونستم و نه وقت داشتم بشورمش و دوباره آرایش کنم، نمازمو نخوندم.
    فکر نمی کنید این سخت گیری ها در رابطه با وضو یه مقدار مشکل داره؟
    خیلی از این موضوع خسته شدم. دلم میخواد راحت و تو هر شرایطی با عشق به درگاه خدا برم و نمازم رو بخونم. نه اینکه با اعصاب خوردی از اینکه اووووووووه حالا دو ساعت آرایشم رو بشورم و وضو بگیرم. بعدشم دوباره چجوری آرایش کنم؟!، شروع به نماز خوندن کنم. اونم که خب اگه شرایط و وقتش رو نداشتم متاسفانه نمازم رو گاهی فدا میکنم!

سلام به سرگشته گرامی
    سوال شما نشان از حس زلال بندگی و دغدغه خداجویی شماست فرمودید:

"
    احساس میکنم بعضی احکام در رابطه با وضو سخت گیریه و باید متناسب با مقتضیات زمان فرق کرده باشه. "

جواب حقیر: به نظر می رسه ما باید در برنامه ریزی زندگی تجدید نظر کنیم به جای اینکه احکام الهی رو زیر سوال ببریم.
    شما میتونید به بکار گیری درست دستورات و احکام دینی قدری کار خود را آسوده کنید؛ مثلا اینکه وضویی به نیت طهارت بگیرید و اگر مبطلی صورت نگرفت هرکار عبادی را با آن می شود انجام داد.
    و از طرفی با همسر بزرگوارتون صحبت کنبد و احکام رو بهشون توضیح بدید و ازشون تقاضا کنید کمکتون کنند.
    و اینکه ترک و یا تاخیر انداختن نماز اون هم عمدی گناه کبیرست و اسلام اجازه این کار رو به من و شما نمیده.
    قدری هم شوهرتون باید خویشتن دار باشند و شما را در مسیر اطاعت همراهی کنند.
    راهکار های ریز دیگه هم هست که در تخصص خانم های سایت هست که به شما اطلاع بدن:
    مثل استفاده از لاکهایی که سریع از روی ناخن پاک میشن.

ویرایش توسط عرفان : ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ در ساعت ۱۱:۳۶

21. صلوات ها 20

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری