صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه شيطان رو از خودم دور كنم؟

نوشته
    16
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    92

چگونه شيطان رو از خودم دور كنم؟

سلام دوستان

شيطان بر من احاطه كرده است كه نمي تونم هيچ كار خوبي بكنم مي خوام نماز بخوانم نمي تونم مي خوام قران بخوانم نمي تونم شيطان روح و جان منو تسخير كرده چگونه مي توانم اون از خودم برانم

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما راه های رهائی از شیطان نفس

نقل قول نوشته اصلی توسط banehjok نمایش پست ها
    سلام دوستان شيطان بر من احاطه كرده است كه نمي تونم هيچ كار خوبي بكنم مي خوام نماز بخوانم نمي تونم مي خوام قران بخوانم نمي تونم شيطان روح و جان منو تسخير كرده چگونه مي توانم اون از خودم برانم
    سلام

مادامیکه مملکت قلب و دل انسان در ولایت و اطاعت و ارتباط با الله باشد شیطان را قدرت احاطه و تسلط بر آن نیست.

این خود انسان است که با فراموشی و غفلت، گناه و آلودگی و ظلم به خویش به شیطان دست دوستی می دهد و مقدمات این تسخیر نامبارک را فراهم می کند.

خداوند در قرآن می فرماید: "وَ مَن یَعشُ عَن ذِكرِ الرَّحمنِ نُقَیِّض لَهُ شَیطاناً فَهُوَ لَهُ قَرینٌ" یعنی کسی که از یاد خدای رحمان رویگردان شود و خود را به کوری بزند، ما شیطانی را قرین و همدم و همراه وی می سازیم. که البته این نتیجۀ عمل و مطالبۀ خود ماست و گرنه خدا که خیر فیاض و علی الدوام است ابتداءً کسی را با شر قرین نمی سازد.

اما اینکه چگونه از شیطان رهائی یابیم مستلزم توجه به چند نکتۀ اجمالی است:

1. شناخت خود را به معارف و حقایق دینی از طریق قرآن و مکتب حقۀ اهل بیت (ع) افزون کنیم. تقویت شناخت نسبت به فلسفۀ آفرینش و جهان بینی الهی، انسان را به ایدئولوژی صحیح و سعادت بخش و تحکیم و استواری انسان در ایمان و عمل صالح رهنمون می کند.

2. راه های ضعف خود و نفوذ شیطان را در درون خود بازشناسیم و در صدد ترمیم و بستن راه های نفوذ شیطان بر آئیم.

3. ارتباط خود را با نماز و احکام و تعالیم دینی تقویت نموده و نسبت خود را با آموزه های دینی (حق و تکلیف) مجدداً تعریف و باز سازی کنیم.

4. شیوۀ شیطان در فریب انسان، گام به گام و آهسته آهسته است. لذا طبق دستور قرانی (لا تتبعوا خطوات الشیطان) از نسخه های گام محورانۀ آن پیروی نکنیم و با رویکردی شبیه خودش، گام به گام مقابله کنیم.

5. با توسل و رفتن به زیارت مشاهد مشرفه ارتباط خودمان را با اهل بیت (ع) تقویت کنیم و از رفتن به اماکن گناه، ارتباط با دوستان و نزدیکانی که ما را به گناه تشویق می کنند و از تماشای مناظر شیطانی و گناه آلود پرهیز کنیم. زیرا بقول شاعر:

"ز دست دیده و دل هر دو فریاد/که هر چه دیده بیند دل کند یاد"

6. ارتباط با عالمان دینی و دوستان ایمانی انسان را از دامنه های نا امن نفوذ شیطان و هواهای نفسانی به دامنه های امن و امان الهی رهنمون می سازد.

التماس دعا

5. صلوات ها 17

علاقه
    علوم قرآني
    نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

رهائي از دست شيطان

با سلام
    مسلم است که آنچه در ابتدا ي امر راه ورود شيطان بر ما را هموار مي کند اولين گناهي است که از ما سر ميزند. به تعبير امام علي عليه السلام با اولين پيروي از شيطان طمع او در گمراه کردن ما زياد مي شود. و ديگر به اين راحتي دست بردار نيست مگر اينکه نيروئي قوي او را از ما براند. در مورد شما بهترين کار رفتن به زيارت امام رضا عليه السلام و باقي ماندن در حرم مطهر آن حضرت لا اقل چند روزي بطوريکه فيوضات معنوي آن حضرت طمع شيطان را از شما برطرف کند و با اين نيروي معنوي که مي گيريد اميد است گشايشي در کار شما بشود . ضمن اينکه بايد بدانيد سلاح مبارزه با شيطان گريه و زاري آنهم در حال سجده است.

7. صلوات ها 11

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

هشدار از دشمنی های شیطان

پس شیطان بزرگترین مانع برای دینداری و آتش افروز ترین فرد برای دنیای شماست.
    شیطان از کسانی که دشمن سرسخت شما هستند و برای در هم شکستنشان کمر بسته اید، خطرناک تر است.
    مردم! آتش خشم خود را علیه شیطان به کار گیرید و ارتباط خود را با او قطع کنید.

امیرالمومنین علی علیه السلام

ویرایش توسط گل نرگس : ۱۳۸۸/۰۹/۲۹ در ساعت ۱۵:۱۳
    از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

9. صلوات ها 15

نوشته
    963
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6043

مطلب

نقل قول نوشته اصلی توسط banehjok نمایش پست ها
    سلام دوستان

شيطان بر من احاطه كرده است كه نمي تونم هيچ كار خوبي بكنم مي خوام نماز بخوانم نمي تونم مي خوام قران بخوانم نمي تونم شيطان روح و جان منو تسخير كرده چگونه مي توانم اون از خودم برانم
    با تشکر فراوان از کاربر گرامی و همکاران عزیز ، تکمله ای نیز در این باب با عنوان راههای غلبه بر شیطان و هوای نفس در آدرس ذیل آمده است .
    و من الله التوفیق
    http://www.askdin.com/showthread.php?p=6175#post6175

11. صلوات ها 13

نوشته
    66
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    659

شیطان حکومت خویش را بر ضعف ها و ترس ها و عادات ما نهاده است و
    اگر تو نترسی
    و
    از عادات مذموم خویش دست برداری
    و
    ضعف خویش را با کمال خلیفه اللهی جبران کنی،

دیگر شیطان را بر تو تسلطی نیست.

شهید قلم

ویرایش توسط تواب-110 : ۱۳۹۰/۰۶/۱۲ در ساعت ۰۸:۰۹

13. صلوات ها 12

علاقه
    معنویت
    نوشته
    202
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1885

سلاممممممم گرامی
    اصلا واژه ی نمیتوانم معنی نداره
    این واژه رو از ذهن خود حذف کنید
    بنظر من در مرحله اول اراده ی خود را قوی کنید

و در قدم بعدی به حساب و کتاب کارهاتون در روز مشغول شوید سعی کنید در همه لحظات در مسیر خدا باشید و قدم به قدم خود را به کارهای نیکو وفق دهید بعد طعم شیرین نزدیکی با خدا را حس خواهید کرد

بلند بخوان؛ درشت بنويس؛ آويزه ي گوشت کن که : «تقوا» آن نيست؛ که با يک «تق»، وا برود ...

15. صلوات ها 10

علاقه
    علمی/خانوادگی/روانشناسی ومشاوره/اعتقادات/اهل بیت/انقل
    نوشته
    367
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1232

راستش من درست متوجه نشدم مشکل این دوست ما دقیقا چیه؟وازکجافهمیده اندکه تحت نفوذ شیطان قراردارند ؟گاهی ماخودمان کوتاهی می کنیم همت نمی کنیم می گیم تقصیر شیطان است .شیطان یک قضیه خیلی کلی است.به نظرمن این دوست ما فکرکنندوازخودشان سوال کنندچرا تمایل به عبادت ندارند؟
    صرفا تنبلی است؟ازخدا گله ای دارند؟شبهه اعتقادی دارند؟غرق دنیا شده اند؟درمحیط غفلت قرار گرفته اند؟ بادوستان غافل معاشرت دارند؟خدا نکرده مال حرامی ظلمی غذای حرامی نامحرمی؟گاهی نیازهای دنیوی مشروع که ارضا نشده می مانند متاسفانه سبب این بیماری می شود.خلاصه تلاش ومشاوره کنند علت را بیابندوآنوقت توضیح دقیق تری بدهند.انشاالله حل می شود

17. صلوات ها 7

نوشته
    1
    حضور
    4 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

بسم الله الرحمن الرحیم
    به عبارت ساده عرض کنم. کار شیطان فقط وسوسه و تحریک اراده است و قدرت عمل ندارد. شما دوست گرامی فقط کاری که انجام دهید این است که کم کم راه های نفوذ شیطان را ببندید که خود خوب میدانید کدام راهها هستند. و بعد از آن قوی کردن اراده است

19. صلوات ها 6

علاقه
    خدا ، اهل بیت سلام الله علیهم ،نفسم
    نوشته
    1,640
    حضور
    19 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    7
    گالری
    70
    صلوات
    10776

نقل قول نوشته اصلی توسط kordestan نمایش پست ها
    سلام دوستان

با سلام و احترام به دوست بزرگوار
    دشمن آشکار است شیطان ولی دوست عزیز دشمن اصلی شما در درون شما و نفس اماره شما است که با وسوسه شیطان به شیطان پاسخ مثبت میده و این خود انسان هست که با عقل خودش راه مبارزه با نفس رو شروع کنه و از عقل کل عالم هستی شروع کنید سعی کنید یکم با سخنان و سیره ی 14 معصوم که عقل کل عالم هستی هستند عجین بشید تا با هوی نفستون
    مطمئن باشید کلید حل این مشکل دست خود شماست وقتی شما ارادتون رو قوی کنید و حاضر به مبارزه باشیطان بشید مطمئن باشید از پسش بر میایید
    هر دفعه خواستید از نماز خوندن منصرف بشید یاد سخن گهربار حضرت مهدی (عج) بیفتید که میفرمایند: هیچ چیز مانند نماز بینی شیطان رو به زمین نمی مالد...و اینکه شیطان اون دنیا میگه من وسوسه کردم و آدم میخواست که گوش نکنه و تبرئه میشه ....

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری