صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بازی جنون و خون!!

علاقه
    joke
    نوشته
    65
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

بازی جنون و خون!!

پرده اول
    خیابان , عصر , بیرونی

در و دیوار سیاه است.
    محرم شده!
    کنار خیابان منتظر ماشینم. ماشینی می ایستد.
    راننده : آقا کجا می ری؟
    _ حرم.
    راننده : بیا بالا...
    راننده صدای ضبط ماشین را بلند می کند. صدای پیش زمینه سینه زنی بهمراه نامفهومی که بگوش می رسد " اوسین ... اوسین ...."
    از راننده می پرسم : این کیه ؟
    راننده : سرورت مرحوم سید ذاکر!!
    صدای نوحه خوان بلند می شود " انا مجنون مجنون , انا مدیون مدیون , انا کلب الرقیه .....
    راننده همزمان با نوحه خوان تکرار می کند: " انا مجنون مجنون , انا مدیون مدیون , انا کلب الرقیه .....

رو به راننده می کنم و می گم : گفتی اسم نوحه خوان کیه؟
    راننده : سید ذاکر! مرده! برخی می گن کشتنش! سالاره! نمی دونی براش همه می مردند!

نگاهم را به طرف پنجره برمی گردانم و به فکر فرو می روم.
    اگر این فرد می دانست که نوجه خوان به عربی چه می گوید آیا بازهم همین عقیده را داشت؟
    او مسلمان است یا....؟
    مقصر اوست یا ....؟

ادامه دارد...
    خدایم عدلت گواه هست. خود نیز گواه باش...

2.  

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما نحوۀ عزاداری از نگاه دینی

نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    پرده اول
    خیابان , عصر , بیرونی

در و دیوار سیاه است. محرم شده! کنار خیابان منتظر ماشینم. ماشینی می ایستد.
    راننده : آقا کجا می ری؟ _ حرم. راننده : بیا بالا... راننده صدای ضبط ماشین را بلند می کند. صدای پیش زمینه سینه زنی بهمراه نامفهومی که بگوش می رسد " اوسین ... اوسین ...."
    از راننده می پرسم : این کیه ؟ راننده : سرورت مرحوم سید ذاکر!! صدای نوحه خوان بلند می شود " انا مجنون مجنون , انا مدیون مدیون , انا کلب الرقیه ..... راننده همزمان با نوحه خوان تکرار می کند: " انا مجنون مجنون , انا مدیون مدیون , انا کلب الرقیه ..... رو به راننده می کنم و می گم : گفتی اسم نوحه خوان کیه؟ راننده : سید ذاکر! مرده! برخی می گن کشتنش! سالاره! نمی دونی براش همه می مردند! نگاهم را به طرف پنجره برمی گردانم و به فکر فرو می روم. اگر این فرد می دانست که نوجه خوان به عربی چه می گوید آیا بازهم همین عقیده را داشت؟ او مسلمان است یا....؟ مقصر اوست یا ....؟ ادامه دارد...

دوست عزیز

در پاسخ به این سؤال توجه به چند نکته ضروری است:

1. نفس عزاداری برای اهل بیت (ع) و خصوص حضرت اباعبدالله الحسین، یاری دین خدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطرۀ حرکت الهی و صبر و مقاومت و یا قیام خونین ایشان در راه دین بوده است. و نه تنها فضیلت و ثواب محسوب می شود که این اقدام بمثابۀ همراهی و حضور در رکاب آن بزرگواران است.

2. اما اینکه چگونه عزاداری کنیم که هم شأن و جایگاه اهل بیت را حفظ نمائیم چنانکه سفارش فرموده اند: (کونوا لنا زینا و لا تکونوا علینا شینا؛ با رفتار خویش موجب آبروی ما باشید نه بی آبروئی) و هم به عزت و آبروی خویش لطمه نزنیم بدون شک اهل بیت (ع) راضی نیستند که ما آبرو، شخصیت و عزت خود را لگدمال کنیم و با عباراتی نظیر کلب و ... که در شأن انسان نیست خویشتن را آنهم در برابر چشم همگان برای تقرب به آنها خوار و خفیف جلوه دهیم.

اگر چه در عالم معنا و در فضای قلب، آنها که به آلودگی و گناهان خویش اعتراف داشته و از آن پشیمانند خود را در برابر مقام عصمت و اوج تقرب اهل بیت (ع) به ذات احدی، خیلی کوچک و خوار و خفیف دانسته و از این ذوات مقدسه طلب استمداد می کنند و البته این حالت، در فضای قلبی و درونی، بلااشکال بوده بلکه واجد آثار تربیتی بسیاری برای نفس می باشد.

3. یکی از آفات خانه مان برانداز در همۀ امور من جمله مسائل دینی، عرفانی و عشق و احساسات به اهل بیت (ع)، مسألۀ افراط و تفریط است. متأسفانه در عزاداری برای اهل بیت خصوصاً عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) گروهی بدلیل عدم شناخت دقیق از فلسفه و هدف قیام، و بدون توجه به پیام ها و عبرت های عاشورا و اینکه وظایف ما در برابر این حرکت و قیام تاریخی و خون بناحق ریختۀ حسین و یارانش چیست؟ ناآگاهانه در دام آسیب ها و انحرافات عزاداری محرم و صفر برای حسین (ع) می افتند و از این طریق به سوژه ای مناسب برای مخالفان و مغرضان و دشمنان دین و مکتب تبدیل می شوند که متأسفانه در مواقعی ضرباتی هر چند ضعیف را به پیکرۀ مکتب وارد می سازند.

4. آسیب شناسی این انحرافات و ناآگاهی ها بر عهدۀ فرهنگ سازان و متولیان دلسوز جامعه و تفکیک این کاستی ها، نواقص و انحرافات موجود در پیکرۀ برخی عزاداری ها و بعضی مجالس دینی از حقیقت دین و حقیقت و نفس اینگونه مجالس و مراسم که فلسفۀ آن، ترویج و تبلیغ حرکت اهل بیت (ع) است. بر عهدۀ همگان اعم از خواص و عوام جامعه است.

موفق باشید ...
    ویرایش توسط صدیق : ۱۳۸۸/۰۹/۲۹ در ساعت ۰۰:۱۳ دلیل: تغییر جزئی
    بازی جنون و خون!!

4. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما چند توصیۀ دوستانه به کاربران

با سلام

از محضر همۀ دوستان، خواهشمندم که از پرداختن به مطالب حاشیه ای که شبهۀ بی احترامی به شخص یا اشخاصی را دارد به شدت پرهیز کنید. زیرا ما را از هدف و مقصود اصلی شکل گیری سایت که همانا پاسخگوئی به سؤالات و شبهات و طرح گفتگوهای منطقی و علمی فی مابین کاربران محترم، بدور از توهین و افتراء است دور می کند.

قدم همۀ کاربران محترم اعم از جدید و قدیم، آشنا و ناشناس و معلوم و نامعلوم، مادامیکه به حقوق اخلاقی سایت پایبند باشند بر چشمان بیدار خدمتگذاران شما در سایت.

چند توصیه:

اگر می خواهیم به ما احترام بگذارند به افراد و عقایدشان احترام بگذاریم، اگر اشکالی در ذهن ما نسبت به عقیده و رفتار دیگران موجود است بدون توهین به طرف مقابل مان طرح و در آن رابطه گفتگو کنیم.

در برابر سخن حق و منطقی و منطبق بر ابزار شناخت (عقل و تجربه و وحی) خاضع باشیم.

در صورتیکه گفتگو بر رفع ابهام یکی از طرفین مفید فایده بود فبهاالمراد و در صورتیکه مفید فایده نبود بدون توهین به یکدیگر بحث را رها نموده و از مدار احترام به یکدیگر خارج نشویم (لکم دینکم ولی دین).

از همکاری همۀ عزیزان متشکرم
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۸۸/۰۹/۲۹ در ساعت ۰۰:۴۸
    بازی جنون و خون!!

6. صلوات ها 3

علاقه
    joke
    نوشته
    65
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

ادامه داستان....
    پرده دوم
    خیابان , همان زمان , بیرونی
    ساعت را نگاه می کنم. هنوز به ساعت 4 نیم ساعت باقی مانده.
    _ آقای راننده بی زحمت پیاده می شم!
    راننده : مگر نگفتی حرم پیاده می شم؟
    _ با دوستم قرار دارم . اما تا زمان قرار خیلی مونده! باقی راه را پیاده می رم.
    از ماشین پیاده می شم و پول ماشین را حساب می کنم و پیاده به راه می افتم.
    همینطور که از پیاده رو رد می شدم صداهای عجیب و غریب از یک خانه بگوشم می رسد. چند پوستر شمایل کنار درب خانه نصب شده است " حسینیه مجانین الحسین"
    صداها از داخل خانه بگوش می رسد. مشتاق می شوم تا داخل حسینه بروم تا ببینم چه خبر است. داخل حسینیه تاریک است و همگی عریان شده اندو زنجیری آهنین بر گردنشان چون غلاده آویزان است!

نوحه خوان پشت بلندگو : عمو زنجیر باف
    جمعیت : بله!
    نوحه خوان : زنجیر من رو بافتی ؟
    جمعیت : بله!
    نوحه خوان : گردنم انداختی!
    جمعیت درحالی که زنجیر گردنشان را تکان می داهند جواب می دهند : بله!!
    نوحه خوان : زینب اومده !
    جمعیت با شیون و فریاد : چی چی آورده!!
    نوحه خوان: دست عباس رو!
    جمعیت فریاد زنان : با صدای چی؟؟
    نوحه خوان : با صدای سگ!
    و جمعیت در حالی که روی زمین چهار دست و پا قرار گرفتند صدای سگ از خود در می آورند: هاپ ... هاپ.... هاپ!!

با ناراحتی از حسینیه بیرون می زنم : یاد مرد راننده می افتم و سوالی که از خود پرسیده بودم : اگر این فرد می دانست نوحه خوان به عربی چه می گوید آیا بازهم همین عقاید را داشت؟
    حال دیگر جواب این سوال تقریبا می دانستم!

اما هنوز چند تا سوال برایم باقی مانده بود.

ادامه دارد....

نوشته
    650
    حضور
    12 روز 21 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    12
    صلوات
    1149

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    دوست عزیز

3. یکی از آفات خانه مان برانداز در همۀ امور من جمله مسائل دینی، عرفانی و عشق و احساسات به اهل بیت (ع)، مسألۀ افراط و تفریط است. متأسفانه در عزاداری برای اهل بیت خصوصاً عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) گروهی بدلیل عدم شناخت دقیق از فلسفه و هدف قیام، و بدون توجه به پیام ها و عبرت های عاشورا و اینکه وظایف ما در برابر این حرکت و قیام تاریخی و خون بناحق ریختۀ حسین و یارانش چیست؟ ناآگاهانه در دام آسیب ها و انحرافات عزاداری محرم و صفر برای حسین (ع) می افتند و از این طریق به سوژه ای مناسب برای مخالفان و مغرضان و دشمنان دین و مکتب تبدیل می شوند که متأسفانه در مواقعی ضرباتی هر چند ضعیف را به پیکرۀ مکتب وارد می سازند.

4. آسیب شناسی این انحرافات و ناآگاهی ها بر عهدۀ فرهنگ سازان و متولیان دلسوز جامعه و تفکیک این کاستی ها، نواقص و انحرافات موجود در پیکرۀ برخی عزاداری ها و بعضی مجالس دینی از حقیقت دین و حقیقت و نفس اینگونه مجالس و مراسم که فلسفۀ آن، ترویج و تبلیغ حرکت اهل بیت (ع) است. بر عهدۀ همگان اعم از خواص و عوام جامعه است.

موفق باشید ...
    سلام. اسلامستیزان، در اوهام خود خیال میکنند که امثال سیدذاکر که بنده خودم به شخصه وقتی خبر مرگش را شنیدم گفتم «خدا جهان شیعه را نجات داد» برای عزاداری اباعبدالله معیار هستند.

از آنجا که به قول حضرت عیسی مینگرند ولی نمیبینند، و میشنوند ولی گوش نمیدهند، خبر ندارند که چقدر روحانیون و حتی مداحان اهل بیت، بر ضد این دست عزاداریها، داد سخن دادند و خبر ندارند که بسیجیها، در مشهد با همین سید ذاکر چه کردند...

پی نوشت: اسلامتیزان بخاطر عرضورزی و بیماری اسلامستیزی که دارند، همواره میخواهند بدترین نوع نگرش را به اسلام(و در اینجا تشیّع) نسبت دهند.

9. صلوات ها 2

علاقه
    joke
    نوشته
    65
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

پرده سوم
    پارک , ساعت 4 , بیرونی

دوستم محل قرار منتظر من بود. ساعت را نگاه کردم . دقیقا چهار بود.
    دوستم : چرا دیر کردی؟
    _ ساعت چهار قرارمون بود! الان دقیقا چهار است.
    دوستم : خوب چه خبر؟
    _ هیچی! تازه از شهرستان رسیدم.همین امروز...
    دوستم : راستی کلیپ جدید را دیدی؟
    _ کلیپ چی هست؟
    دوستم: کلیپ قمه زنی امام حسین توی شهر کاشان! یک نفر هم شهید شده.
    _ شهید شده؟ چرا؟
    دوستم : نیروی انتظامی تیر به پیشونیش زده! می گن در حال قمه زنی برای امام حسین بوده! نیروی انتظامی با تیر زدش!
    _ چرا با تیر زدنش؟
    دوستم : مگه نمی دونی ! دولت عزاداری با قمه را ممنوع کرده. بیا اینم کلیپشه! بیچاره 24 سال بیشتر نداشته!
    و بعد کلیپ را به من نشون داد...

بازهم به فکر فرو رفتم!
    کدومشون واقعا مسلمونند؟ اونی که قمه می زنه یا اونی که دستور تیر می ده یا اونی که تیر می زنه؟

گویا اشتباهی یکی از پستهای من هم با پستهای اسپم حذف گردیده است.
    این داستان از ماجرای واقعی اقتباس شده است . و برای پست آخرم نیازش دارم.
    از مدیران خواهشمندم که ان را برگردانید و تا آخر داستان صبر داشته باشند تا نتیجه ام را از داستان بیان کنم.

علاقه
    joke
    نوشته
    65
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

پرده چهارم
    خیابان , شب , بیرونی

از کنار مغازه های رنگارنگ رد می شدم. درب هر مغازه یک تلویزیون وصل کرده بودند و نوجه خوانها مشغول خوندن بودند. بین همه اون تلویزیونهای رنگارنگ یک نوحه نظرم را جلب کرد: " اگر دیوونه ندیده ای , اگر دیوونه شنیده ای! به ما می گن دیوونه! بذار ملامت بکنند, یه خوب و بد می مونه"
    کلیپ تصویر نوحه خوان را نشان نمی داد اما صداش به نظرم خیلی آشنا بود ! آهان همان محمود کریمی معروف بود که بارها در پشت تلویزیون مشغول نوحه خوانی بود.
    دوباره به این قسمت شعرش دقت کردم : " اگر دیوونه ندیده ای به ما می گن دیوونه! اگر دیوونه شنیده ای ! به ما می گن دیوونه! بذار ملامت بکنند , یه خوب و بد می مونه!"
    نیشخند تلخی زدم و از کنار مغازه دور شدم!

علاقه
    joke
    نوشته
    65
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

پرده پنجم
    خیابان , نیمه شب , بیرونی

صدای دوبس دوبس ماشینی از دور می آید. جلوی ماشین را می گیرم و می گویم : سالاریه!
    ماشین جلوی پایم می ایستد. سوار ماشین می شم. دوبس دوبس ضبط ماشین کر کننده است. از راننده می پرسم : نوار خارجیه؟ نمی ترسی توی قم و ماه محرم این آهنگها را می گذاری؟
    راننده : جناب آهنگ مجازه! بنیامین جدید خوندش! برای ماه محرمه!
    _ پس اهل محرم هستی!
    راننده : پس چی فکر کردی؟ ماه محرم و رمضون چاقو غلاف ! نجسی حروم ! همه ادمها هم آبجیمون می شن! نوار هم فقط ارشادی!!!
    _ عجب پس غیر این دو ماه همه کاری می کنی؟
    راننده : تقریبا!
    _ فکر می کنی اینطوری بهشت می ری؟
    راننده : ما به این چیزاش کاری نداریم! با حسین حال می کنیم! همین!
    یک نفر که کنار راننده نشسته و به نظر می یاد دوستش باشه جواب می ده : پریروزا توی جلسه روضه بودم. آخونده می گفت یک بی دین یکی از شبای محرم کنار پنجره داشته دسته سینه زنی رو نگاه می کرده! یهو یک گرد و خاک می ره توی چشاش و بی اختیار اشکش سرازیر می شه! بخاطر همون اشک خدا می فرستشش بهشت مینوووووووووووووووووووووو وو!
    _ چه جالب....

پایان!

علاقه
    معارف قرآن
    نوشته
    1,420
    حضور
    130 روز 14 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    23607

سلام
    دوستان گرامي !
    آنچه جناب joker ‌يا همان فرياد گرامي نگاشته اند گر چه مقداري تند و تيز بود ولي گاهي ديده مي شود كه همين مباحث و موضوعاتي كه ايشان بدان اشاره كردند بر اهداف امام حسين و نهضت عاشورا سايه افكنده است و دقيقا استاد بزرگوار شهيد مرتضي مطهري در حماسه حسيني به تحريف هاي عاشورا اشاره كرده اند و به برخي از افراط گريها اشاره نموده است و علما و مراجع تقليد هم نگراني خود را از برخي افراط و تفريطها به ويژه از ناحيه برخي از مداحان و ذاكران اهل بيت ع اعلام كرده اند . و بر اصل اهداف نهضت قيام امام حسين ع تاكيد دارند و سفارش دارند كه مردم معارف عاشورا را از سر چشمه بگيرند تا معارف بلند و درسهاي زيباي قيام حسيني را بخوبي درك كنند و در زندگي خود بكار گيرند .
    بنابر اين ، ميتوان گفت مطالب جناب joker كليت ندارد و فراگير نيست و تنها ميتواند ناظر با اعمال برخي باشد كه دانسته و ندانسته در عزاداري افراط ميكنند .

14. صلوات ها 4

علاقه
    joke
    نوشته
    65
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

قبل از نمایش:

برگ ژوکر قبلا رو شده بود!
    بسیاری از دوستان تصور کرده بودند که دست حریف را خوانده اند. درصورتی که خود من قبلا برگ ژوکر را رو کرده بودم. بله من فریادم

ژوکر king ورق است!
    دوستان اینجا اهل بازی هستند. من نیز ژوکر را ساختم تا من هم مثل انها بازی کنم.
    جناب صدیق , در بازی شطرنج بازی را مهره سفید آغاز می کند! و من هیچگاه با مهره سیاه بازی نمی کنم چون نمی خواهم در بازی شرکت کنم که دیگران شروع کرده اند.

پرده ها کنار می روند....
    همانطور که بیان شد این داستان از روی ماجراهای حقیقی اقتباس شده است. نوحه های سید ذاکر و محمود کریمی در بازار هست و می توانید همین نوحه ها با همین مضامین را براحتی بشنوید. کلیپ مرگ یک جوان قمه زن نیز واقعیت دارد و اتفاقا ابتدای همان کلیپ نوشته شده است " شهید عاشورا"و حتی عبارت آخری که از یک روحانی نقل شد هم داستانی است که دکتر شریعتی در یکی از سخنرانی هایش نقل می کند و در آخر با تعجب می پرسد" مگه می شه!؟!" و ماجرای عمو زنجیر باف و راننده شراب خور و .... همه و همه را می توانید در گوشه و کنار این شهر و کشور ببینید.

حقیقت تلخ است اما حقیقت توهین نیست!

همه این آدمهایی که در این ماجرا دیدید خود را مسلمان می دانند و دیگران را بی دین لقب می دهند.
    " هر کسی از ظن خود شد یار من , از درون خود نجست اسرار من"
    شاید تصور بکنید که این افراد قشر کمی از جامعه هستند اما درواقع اینطور نیست. رفتار مسلمانان را اگر زیر ذره بین قرار بدهید دقیقا در هیمن قشر آدمها خلاصه می شوند
    1- دسته آدمهایی که هیچ چیزی از عقایدشان نمی دانند. حتی نمی دانند در قرآنشان چه نوشته است! ( چونان راننده ای که می گفت " انا کلب الرقیه" )
    2- آدمهایی که عقایشان را می دانند اما برای رسیدن به اسلامیت انسانیتشان را هم زیر سوال می برند!( چونان آدمهایی که صدای سگ و گربه در می آوردند)
    3- آدمهایی که حاضرند خون خود را در راه اعتقاداتشان بدهند. اعتقاداتی که معلوم نیست درست باشد یا خیر؟ ( چونان قمه زنان!)
    4- آدمهایی که بخاطر منافع سیاسی ( یا مالی ) حاضرند دیگران را نیز قربانی بکنند و شمشیر بر گردن دیگران بنهند ( مانند فردی که دستور تیر داده بود)
    5- و ادمهایی که برای گسترش اعتقاداتشان با شمشیر به جنگ مخالفان بی دفاع می روند. و می خواهند به زور شمشیر اعتقاداتشان را بر انها تحمیل بکنند ( چون فردی که تیر بر پیشانی فرد قمه زن زد!)
    6- آدمهاییکه می دانند اعتقاداتشان اشتباه است اما برای همان اشتباهات فلسفه بافی می کنند و روی این اشتباهات مهر خوبی می زنند ( چون نوحه خوانی که می دانست کارهای جنون امیز می کند اما می گفت " بذار ملامت بکنند یه خوب و بد می مونه" )
    7- آدمهایی که چون خود را مسلمان می دانند همه کاری را مجاز می دانند تجاوز , قتل , دزدی و ... ( چونان راننده شراب خور و و....)
    8- و در اخر کارگردانانی که باعث همه این اتفاقات هستند!

متاسفانه بحث کمی طولانی است و در پست بعد سعی می کنم آن را جمع بکنم...

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری