خداوند نیکو کاران را دوست دارد !!! چی کار کنیم !!!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خداوند نیکو کاران را دوست دارد !!! چی کار کنیم !!!

سلام ... خوب و سلامت باشید ...
یادمه خیلی وقت پیشا یه مطلبی رو یه جا خوندم با این عنوان که خداوند در قرآن به کررات گفته نیکو کاران رو دوست دارد ... بعدش بحث کرده بود که نیکی هم میتونه یه کاره نیک باشه ( مثلا من به یه فقیر کمک کنم ) یا این باشه که یک کار معمولی رو به صورت نیک انجام بدم ... ( مثلا به یکی میخوتم جواب "نه" بدم چجوری بهش بگم که ناراحت نشه )

با خودم گفتم به تاپیک ایجاد کنم و یه لیستی از کارهای خوبی که میشه انجام داد در بیارم ... همچنین خیلی از دوستان تو زندگیشون یه برخورد خوب دیدن که تو ذهنشون به عنوان یه کار نیک مونده اونا رو هم لیست کنم ... این کار موجب میشه تو برخوردام بهتر عمل کنم ...

با سلام و احترام

نیکی میتونه یک یک نگاه مهربون و یک تبسم زیبا به پدر و مادر، همسر، خواهر و برادر و... باشه.

امام باقر (عليه السلام) می فرمایند:
تَبَسُّمُ الرَّجُلِ فِي وَجهِ أخِیهِ حَسَنَةٌ. لبخند زدن بر چهره برادر دینی ات حسنه و پاداش است.

چقدر راحت میشه حسنه جمع کرد و ما غافلیم!

مواظب باشیم این لبخند رو در هر جایی صرف نکنیم! و به جای ثواب کباب نکنیم!

یه پسره بود تو شرکتی که من توش کار میکردم ... خیلی خیلی مذهبی بود ... هر بار که آخر ماه میشد ... پدر مدیر رو در می آورد ...میگفت اونجا اینقدر زود اومدم ... اونجا اینقدر دیر رفتم و حساب رو میکشوند به 10 تا یک تومنی ... نه یک تومن کم میگرفت ... نه یک تومن زیاد ...

همین شخص که همه بهش میگفتیم خسیس ... نیمه شعبان همه افرادی که تو شرکت بودن رو شکولات بارون کرد ... این تو یادم موند ...

اون حفظ پول کردن ... و اون بذل و بخشش همیشه تو ذهنم میمونه ...

موضوع قفل شده است