ازدواج در سن 20 سالگی برای دختر مناسبه؟

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج در سن 20 سالگی برای دختر مناسبه؟

ازدواج درسن 20 به نظرتون زود هس یا خوبه؟:Moshtagh:

ازدواج در سن 20 سالگی؟
ازدواج و باید خودت تشخیص بدی زود است یا دیر، هر وقت هم دیدی شرایط ازدواج اوکی است . ازدواج کن.
اگر جنس دختری که ، باید ذکر کنم هز چه زود تر به خونه بخت بری خوش بخت تری ، چون این جامعه فعلی نسل دختر ما رو نابود می کنه. پس هر چه زود تر خودت رو نجات بده
و اگر مردی که باید ذکر کنم حتما یک کار و باری باید داشته باشی ، تا بتوانی همسر خود را مدیریت کنی و الا ازدواج بدون هیچی ، احمقانه است.
این نظر بنده بود ، اگر خواستگاری دارید که از نظر خودتون همه نوع شرایط رو داره اصلا دست دست نکن و نگو که یکی از این بهتر می آید.

سلام :Gol:

ایام به کامتون
:Gol:

به سایت خودتون خوش آمدید

این تاپیک رو ببینید شاید بتونه کمکتون کنه

بهترین زمان «ما» شدن **بررسی ابعاد بلوغ جهت ازدواج**

اما نظر شخصی بنده به عنوان عضو کوچکی در سایت

در هـــــر سنی که خانم یا آقا احساس کنه میتونه زندگی مستقل

از هر لحاظ مادی و فکری و ذهنی تشکیل بده میتونه ازدواج کنه

ما شخصی رو داریم 20 سالشه به اندازه بچه 2 ساله قوه ی درک نداره

بر عکس هم هست فرد 20 ساله 3 برابر سنش میفهمه

علی یارتان:Gol:

سلام مهیا جان ... خوب وخوش باشید ...
من یکم با سنتون مشکل دارم ... ممکنه 2 اتفاق بیوفته ممکنه خواستگاری از این بهتر براتون بیاد ... یا بعدا بشینید و حسرت همین خواستگار رو هم بخورید ... من چند تا نکته بهتون میگم فقط حواستون بهش باشه

1- اولش دنباله شریکی برای زندگیت میگردی که آدم سالم . مهربون . دوست داشتنی باشه ...
2-بعدش دنبال شریکی برای زندگیت میگردی که مثلا قد بلندی داشته باشه و جذاب باشه و بگوبخند ...
3-بعدش دنبال شریکی برای زندگیت میگردی که اعتماد به نفسش زیاد باشه و مثله کوه محکم باشه ...
4-بعدش دنبال شریکی برای زندگیت میگردی که بهت وفادار باشه و آدم با شخصیتی باشه ...
5- بعدش دنبال شریکی برای زندگیت میگردی که عاقل باشه و پولدار و مهربون ...
6-بعدش دنبال شریکی برای زندگیت میگردی که تو خونه نمونه او بره سر کار ( بازنشسته نشه )

ببین ... به مرور زمان اتفاق های جدیدی تو زندگیت میوفته و خواسته تو تو زندگی عوض میشه ... الان شما 20 سالتونه ... و فکر میکنی شوهر ایده آلت رو پیدا کرده باشی ... ولی ممکنه 4 سال دیگه شوهر ایده آل تو کس دیگه ای با خصوصیات اخلاقی دیگه ای باشه ... و با خودت بگی من چرا با این ازدواج کردم ... به خاطر همین ... اگر به تصمیم پدر و مادرت میتونی اطمینان کنی ( حرفشون تا حالا اشتباه نشده ) اطمینان کن و ازدواج کن ( ولی مطمین باش سلیقه ات 2 سال دیگه عوض میشه ) ولی اگر نمیتونی وایسا تا یکم پخته تر بشی بعدا تصمیم بگیری ...

FTMH_Mohammadi;195568 نوشت:
ببین ... به مرور زمان اتفاق های جدیدی تو زندگیت میوفته و خواسته تو تو زندگی عوض میشه ... الان شما 20 سالتونه ... و فکر میکنی شوهر ایده آلت رو پیدا کرده باشی ... ولی ممکنه 4 سال دیگه شوهر ایده آل تو کس دیگه ای با خصوصیات اخلاقی دیگه ای باشه ... و با خودت بگی من چرا با این ازدواج کردم ... به خاطر همین ... اگر به تصمیم پدر و مادرت میتونی اطمینان کنی ( حرفشون تا حالا اشتباه نشده ) اطمینان کن و ازدواج کن ( ولی مطمین باش سلیقه ات 2 سال دیگه عوض میشه ) ولی اگر نمیتونی وایسا تا یکم پخته تر بشی بعدا تصمیم بگیری ...

تشکر از پاسخ شما:Gol:

به نظرتون 4 سال دیگه به نتیجه رسیدن؟؟؟

به نظرم اگر بخوایم این طوری فکر کنیم برای مثال من الان در سن 20 سال ایده عال هام با 4 یا5 سال دیگه فرق داره

4 سال دیگه هم با 5 سال بعدش فرق داره و همینطور....

و اینطوری نتیجش هیچی نیست جز بالا رفتن سن ازدواج و اینا

در کل بهترین کار برای تعیین ملاک های همسر آینده

مطالعه و گوش کردن فایل های وتی اساتید مجرب مثل دکتر فرهنگ و آقای دهنوی ه

خیلی میتونه کمکتون کنه

علی یارتان:Gol:

دختر خوشگلم ماله مردمه.
پسر خوشگلم ماله مردمه.
ببین دوست عزیز. اول ببین خودت کی هستی ، چی هستی ، و...
سپس خودت رو با طرف مقابلت بر انداز کن.
اگر دیدی با هم دیگه هم تراز هستید. و شخص مقابل از همه نوع جهت قابل اطمینان است. اهل کار هست ، با ادب و با نزاکت هست. اصلا دست دست نکن.
من اگر دختر بودم. خواستگارم کار داشت و می تونست خانواده ای رو اداره کنه. و علاوه بر اون ها مهربان و اهل عشق بود. اصلا خودم می رفتم خواستگاریش:)))))))))))))
به فکر چیزه بهتر هم نباش. نمی دونم فکر نکن که امروز دکتر اومد فردا پروفسور می آد.
البته نمی خوام بگم عجله کن ها. اما دیدی طرف مقابلت قابل اطمینان و سر به زیر هست. دیگه برای فردا و پس فردا نسپار.
والا به خدا.
خواستگار اومد زود بقاپین بره:))) پسرا امروز اهل ازدواج نسیتن ها. مواظب باشید سرتون بی کلاه نمونه...
هوم Lol شوخی بود کمی فضا شاد شه.
خدا به همرات دوست عزیزم.

سلام پونه خانوم ... خوب و خوش باشید ...
ممنون از صحبتتون ... منظور من رو نفهمیدید ... من گفتم تو یه سنی برات پول مهم میشه ... تو یه سنی تنبل نبودن همسرت ( این که تو خونه نمونه ) برات مهم میشه و پیشنهاد کردم پدر و مادرتون میتونن تصمیم بگیرن ...

الان که شما 20 سالتونه به این نکته توجه نمیکنید که همسرتان چقدر آدم تنبلی هست یا نیست ... شاید زیبایی و صمیمیت و مهربون بودن ایشون براتون کافی باشه ولی اگر شما بخواهید باهاش ازدواج کنید باید به این نکته هم توجه داشته باشید . و بدونید که تو یه سنی قد بلند بودن یا نبودن شوهرتان برایتان مهم میشه و بعد با در نظر گرفتن همه اینا انتخاب کنید ....

ولی اگر بخوام در مورد پارامترهای ازدواج بهتون بگم ...

اونایی که نباید ازشون بگذرین بهتون بگم ( از نظر من )
-----------------------------------------------------------------
1- خوش اخلاق باشه ...مهربون باشه ...
2- تنبل نباشه ... بشه بهش تکیه کرد ...
3- تحصیلاتش یا از شما بیشتر باشه یا تو سطح شما ...
4-یا پدر پولدار داشته باشه ... یا واقعا بتونه با کار کردنش تامینت کنه ( در مورد این قضیه اطمینان پیدا کن ... ممکنه بخوان برات نقش بازی کنن )
5-رینگی نباشه ( مثلا تکیه کلام نداشته باشه ... به یه چیزی گیر نده ... )
6- فرهنگتون به هم بخوره ...

و اون چیزایی که تو درجه دوم اهمیت هستند .. (نبودن هم نبود )
----------------------------------------------------------------------------
1- زیبا باشه
2- اعتماد بنفسش بالا باشه ... از لحاظ جسمانی محکم باشه ...
3-دوستای زیادی داشته باشه و بتونه بخندونتت ...
4- مدیریت داشته باشه ...
5- حانواده خودش اونو دوسش داشته یاشن ...
6- خانواده بزرگی داشته باشه ... و بتونی چند تا دوست تو خونوادش پیدا کنی ...

شرایط اولی شرایط بحرانی هستند یکیشون نقض بشه طرف بدرد نمیخوره ...
بین اونایی که موندن ببین کی شرایط بهتری از شرایط 2 داره ... اونو انتخاب کن ...

و اون چیزایی که تو درجه دوم اهمیت هستند .. (نبودن هم نبود )
----------------------------------------------------------------------------
1- زیبا باشه
2- اعتماد بنفسش بالا باشه ... از لحاظ جسمانی محکم باشه ...
3-دوستای زیادی داشته باشه و بتونه بخندونتت ...
4- مدیریت داشته باشه ...
5- حانواده خودش اونو دوسش داشته یاشن ...
6- خانواده بزرگی داشته باشه ... و بتونی چند تا دوست تو خونوادش پیدا کنی ...

الان خودت اینا الویت دومت هستند؟:))) آره بله شما درست می گید:))

سلام ...

اگه تونستی یکی رو پیدا کن که همه شرایط رو داشته باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا اگه تونستی پیدا کن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

منم گفتم اینا برام مهم هستند ولی اگر هر کدوم از اینا نقض بشه بازم میشه زندگی کرد
اگر زیبا نباشه بازم میشه زندگی کرد
اگر از لحاظ جسمانی محکم نباشه بازم میشه زندگی کرد
اگر دوستای زیادی نداشته باشه بازم میشه زندگی کرد
اگر مدیریت نداشته باشه مثلا تو میتونی مدیریت کنی و بازم میشه زندگی کرد .
اگر خانوادش دوسش نداشته باشن میتونه یه علت هایی داشته باشه ... ولی بازم میشه باهاش زندگی کرد
اگر خانوادش بزرگ نباشه بازم میشه زندگی کرد ...

ولی چه بهتر که همش رو داشته باشه و گفتم اینا مهم هستن !!!! نخوندی اینا رو !!! منم گفتم
اگر یکی دوتا از اینا رو نداشته باشه بازم قبولش دارم ... ولی اگر یکی ... فقط یکی از شرایط پایین
رو نداشته باشه میندازمش دور ............
==================================ا============================
اگر یه مردی اخلاق نداشته باشه نمیشه باهاش زندگی کرد
اگر مهربون نباشه نمیشه باهاش زندگی کرد .
تنبل باشه نمیشه باهاش زندگی کرد
پول نداشته باشه نمیشه باهاش زندگی کرد .
رینگی باشه نمیشه باهاش زندگی کرد . یه دفعه به یه چیز گیر میده و ....
فرهنگتون به هم نخوره نمیتونین با هم زندگی کنین ...

اینا حیاتی هستن یکیشون رو نداشته باشه دیگه نمیشه باهاش زندگی کرد .
===============================================================
اگر هم شک داری برو دادگاه خانواده ببین کی برای زشت بودن شوهرش ازش طلاق گرفته و یا بخاطر ...
===============================================================
میگم یه اگز 2 تا یا 3 تا خواستگار داری هر کس که شرایط 1 رو نداشت اصلا در موردش قکر هم نکن
بندازش دور ولی اگر چیزی موند بیا شرایط دوم رو بررسی کن !!!!
میگم آدما سلیقشون عوض میشه ... همینه ... اصلا برات قابل درک نیست ...

من گفتم زیبا نباشه ... زیبا نباشه ... 80 درصد از آدم ها هستن که زیبا نیستن و معمولی هستن ... آره منم یه آدم زشت رو قبول نمیکنم ... چون شاید یه نفر بهترش رو سراغ داشته باشم ... نگفنم برو با آدم زشت ازدواج کن ... گفتم زیبایی مهمه !!!! نمیخوای ببینی !!! بیا اول شرایط 1 رو چک کن شرایطی که نمیشه ازشون گذشت اگر هر کدوم رو نداشت طرف رو بنداز دور بعدش بیا ببین کی شریط دوم رو به صورت بهتری داره
کی زیبا تره ... کی محکم تره ... کی میتونه بخندونتت ... کی خونواده بزرگتری داره ... اونو انتخاب کن ...

مثلا اگر یکی زیبا بود ولی اخلاق نداشت بندازش دور
مثلا اگر یکی زیبا بود ولی رینگی بود بندازش دور
مثلا اگر یکی خانواده بزرگی داشت ولی تنبل بود بندازش دور ...

==========================================

شرایط اولی شرایط بحرانی هستند یکیشون نقض بشه طرف بدرد نمیخوره ...
بین اونایی که موندن ببین کی شرایط بهتری از شرایط 2 داره ... اونو انتخاب کن ...

با سلام
در ازدواج شرایط مختلفی باید در نظر گرفته شود آمادگی های فکری و مهارت های زندگی و شناخت نسبت به ویژگی های شخصیتی جنس مخالف بسیار مهم است پس زمان ازدواج برای هر فرد بستگی به میزان آگاهی نسبت به مسایل زندگی زناشویی و شرایط خانوادگی خود فرد دارد اما افرادی که به صورت طبیعی در خانواده بهنجار رشد کرده و اطلاعات در سطح مناسبی نسبت به ازدواج و پیوند زناشویی دارد سن 20 سال برای دختر بسیار سن مناسبی است. اما در پسران به دلیل عدم ثبات هیجانی حتی در صورت عادی بودن وضعیت و موقعیت ،سن 20سالگی مناسب برای ازدواج نیست.

بی خیال مگه آدم دیوونه است سن بیست سالگی خودش رو بدبخت کنه، من تو بیست و چهار سالگی هم هیچ به ازدواج فکر نمی کنم. ازدواج پول می خواد، عقل می خواد، محبت و عشق می خواد و خیلی چیزهای دیگه... تو باید حداقل 3 4 سال با یه نفر هم خونه باشی تا ببینی در نهایت بدرد ازدواج می خوره یا نه

لا حول و لا قوة الا بالله

bahar-k;196918 نوشت:
تو باید حداقل 3 4 سال با یه نفر هم خونه باشی تا ببینی در نهایت بدرد ازدواج می خوره یا نه

هيچ حرفي براي گفتن ندارم فقط اميدوارم منظورتون رو اشتباه متوجه شده باشم

Bahar-K;196918 نوشت:
بی خیال مگه آدم دیوونه است سن بیست سالگی خودش رو بدبخت کنه، من تو بیست و چهار سالگی هم هیچ به ازدواج فکر نمی کنم. ازدواج پول می خواد، عقل می خواد، محبت و عشق می خواد و خیلی چیزهای دیگه... تو باید حداقل 3 4 سال با یه نفر هم خونه باشی تا ببینی در نهایت بدرد ازدواج می خوره یا نه

خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که اگر مسیر انتخاب استاندارد و منطقی و با مشورت اهل فن باشد ، ریسک انتخاب همسر و مراحل بعد از انتخاب کاهش می یابد اما اگر انتخاب احساسی باشد و مورد تأیید عقل نباشد 3یا 4 سال هم خونه بودن که چه عرض کنم حتی :khaneh:34یا43:khaneh: سال هم اگر هم خونه باشید طرف مقابلتو نشناختید از طرفی اگر نگاهی به درون زندگی زن و شوهر هایی که با هم سه یا 4 سال آشنای شدید بودن بیاندازی مشکلات متعددی می بینید که در افرادی که با شناخت کم اما رسمی و استاندارد بدون آشنایی قبلی و وابستگی ، باهم ازدواج کرده اند ، این مشکلات وجود ندارد موفق باشید.

من نمی دونم شما از کجا در میارین این داستان رو ... ؟ من با کسی که 4 سال زندگی نکرده باشم از کجا می تونم متوجه باشم کی هست و تحت چه شرایطی چه جور عمل می کنه ؟؟؟؟؟؟؟ این حرف ها واقعا از کجا میاد ؟
هوین جوری یه چیزی می گین که یک عده رو بدبخت بیچاره کنید دیگه هان ؟ مگه ازدواج شفتالوئه ؟

لا حول و لا قوة الا بالله
سلام خانم بهار
ما در جامعه خودمون چيزي داريم به اسم دوران نامزدي كه يك دوره خيلي خوب براي آشنا شدن طرفين با خصوصيات و علايق همديگه هست
زن يا ميتونه به قول شما 4 سال همينجوري با همسرش زندگي بكنه و در صورت عدم تفاهم ازش جدا بشه يا ازدواج كنه و
4 سال باهاش زندگي كنه و در صورت عدم تفاهم طلاق بگيره ، هر جور فكر ميكنم ميبينم هر دو يك مفهوم رو ميدن با اين تفاوت كه در حالت مد نظر شما زن مثل پول ميشه كه دست به دست ميچرخه و همين باعث ويروسي شدن و انتقال انواع بيماري ها ميشه
بله زندگي شفتالو نيست ولي حرفي كه شما ميزنيد اون رو شبيه شفتالو ميكنه نه حرف من
هميشه خلاف جهت آب شنا كردن و انتقاد كردن خوب نيست بلكه انتقادي خوبه كه از روي فكر انجام شده باشه ، هر وقت اسم شما روي اسكرول ميچرخه ميفهمم كه باز هم انتقاد كرديد . تقريباً تمام پست هاتون رو خوندم ولي متاسفانه در اين 13 پستي كه زديد روي هم رفته 10 دقيقه هم فكر نكرديد
اگر اينجوري بخوايد پيش بريد و در تفكراتتون تجديد نظر نكنيد توصيه ميكنم حتي در 50 سالگي هم ازدواج نكنيد چون احتمالاً سن مغزتون در حد دختر 13 ساله باشه

اوه خیلی دیره

باسلام گذشته از شوخی -اگه شرایط وامکانات فراهم بود چراکه نه -با توکل بر خدا :Hedye:

Bahar-K;197057 نوشت:
من با کسی که 4 سال زندگی نکرده باشم از کجا می تونم متوجه باشم کی هست و تحت چه شرایطی چه جور عمل می کنه ؟؟؟؟؟؟؟ این حرف ها واقعا از کجا میاد ؟

با این طرز تفکر پس هیچکس نباید ازدواج کنه!!!
چه تضمینی هست که تو 4 سال همدیگر رو بشناسن؟
شناختی که از روی اصول و تفکر و
زیر نظر خانواده ها نباشه چه 4 سال چه 40 سال،شناخت صحیحی نیست
انسان ها براحتی میتونن نقش بازی کنند،نقش مهربانی-صداقت-عاشقی-تدیّن و ...
پس به اون شناخت خارج از اصول و قوائد دینی و شرعی اصلا دل نبند!
ممکنه نتیجه ی 1ماه شناخت اصولی (چون هویت واقعی فرد رو مشخص میکنه،فارغ از نقش بازی کردنای روزگار امروز ما) بهتر از اون 4 سالی باشه که بخوان در رابطه ای پوچ بهش برسند
==================================
پاسخ به این تاپیک:
مهم سن نیست مهم بلوغه که باید براساس اون ازدواج کرد،بلوغ از همه لحاظ:ok:

اگه برای شناخت اینهمه وسواس باید داشت که چهاااار سال وقت گذاشته بشه اونوقت چه تضمینی هست که بعد 10 سال باز هم فکر کنه انتخابش درست بوده !

موضوع قفل شده است