طریقه حرف زدن با معصومین

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طریقه حرف زدن با معصومین

بنام الله

سلام بر محمد(ص) و ال محمد(ص)

یه سوال :من خواسته ای از خدا دارم و میخوام معصومین رو واسطه قرار بدم اما واقعیتش بلد نیستم کمکم کنید

یا حق

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
فکر کنم برای شروع ، دعای توسل خوب باشه.

انسان غير معصوم، بطور معمول، مرتكب گناه و اشتباه می شود،به خاطر همین ، همواره در درگاه خداوند شرمنده وروسیاه است. هنگامی که برای انسان مشکلی پیش می آید بهترین وسیله برای تقرب جستن به خداوند و رواشدن حاجات این است که اولياى مقرّب درگاه خدا را واسطه قرار دهد تا خداوند به خاطر آنها دعا را اجابت نماید. در ميان امت اسلامى هيچ كس از پيامبر و خاندانش نزد خدا محبوبتر نيست.

خداوند، فرموده است:
«محبوبترين و گرامى‏ ترين بندگانم نزد من محمّد و على، حبيب و ولى من هستند، هر كس به وسيله آن دو و خاندان پاكشان از من چيزى بخواهد، خواسته ‏اش را رد نمى ‏كنم.»

رسول اكرم صلى الله عليه و آله نيز فرمود:

«... إِجْعَلُونى‏ فى‏ أَوَّلِ الدُّعاءِ وَ فى‏ اخِرِهِ وَ وَسَطِهِ»

مرا در اول، وسط و آخر دعا قرار دهيد.

توسّل به تنهايى كافى نيست‏

بايد بدانیم که برای متوسل شدن نباید تنها به توسّل به اولياءالله و صالحان قناعت کرد. بلکه توسّل درسى است براى ما، چرا به آنها متوسّل مى ‏شويم؟ براى اين‏كه در پيشگاه خدا آبرومندند، چرا آبرومندند؟ براى اعمال صالحشان، پس ما بايد به طرف اعمال صالح پيش برويم. توسّل به ما درس مى‏ دهد كه تقرّب به خدا از طريق اعمال صالح است و توسّل به اولياءالله به خاطر اعمال صالحشان مى‏ باشد، آنها در پيشگاه خدا مقرّب شدند و ما از آنها مى‏ خواهيم كه نزد خداوند براى ما شفاعت كنند، پس ما هم بايد بكوشيم آن مسيرى را كه آنها طى كرده ‏اند دنبال كنيم. توسّل بايد تبديل به يك مكتب انسان‏ ساز و تربيت كننده شود،نباید در توسّل متوقّف شويم و آن اهداف عاليه توسّل را فراموش كنيم .

ما معتقديم كه سعه وجودى و حضور معنوى معصومین علیهم السلام، گسترده و فراتر از محدوديت زمان و مكان است وآنها با بصيرت الهى،هم در زمان حيات و هم پس از مرگ، مى توانند واسطه فيض الهى باشند.با چنين موقعيتى كه معصومين عليهم السلام دارند، توسّل جستن به آنان بسيار آسان است و محبّان و عاشقان در هر فرصتى مى توانند با ايشان رابطه برقرار كنند و توسط آنان به درگاه خدا راز و نياز كنند و حاجت بطلبند. زيارت اهل قبور و خواندن قرآن و دعا نزد قبر آنان، دستور اسلام است كه هم براى مردگان، خير و بركت دارد و هم سبب سازندگى و تحوّل روحى زائر مى‏ گردد، بويژه اگر صاحب قبر انسانى وارسته، متقى و از اولياى خدا باشد كه معصومين بالاترين آنهايند.
صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله عليه و آله به حدّى ارزشمند و ضرورى است كه
امام صادق عليه السلام مى‏ فرمايد:

«لا يَزالُ الدُّعاءُ مَحْجوُباً حَتّى‏ يُصَلِّىَ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ»
دعا پيوسته در بند است (و مستجاب نمى ‏شود) تا اينكه دعا كننده بر محمد و دودمانش درود فرستد.

این هم یه روش برای برآورده شدن دعاست از طریق توسل و درود فرستادن بر پیامبر عظیم الشأن.

موضوع قفل شده است