راه حل تقویت اعتماد به نفس و برطرف نمودن ضعف اراده چیست؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه حل تقویت اعتماد به نفس و برطرف نمودن ضعف اراده چیست؟

بسم رب المهدی (عج)؛:Gol:
من خیلی ضعیف النفس هستم،به طوریکه مثلا با اندک صدا یا هر عامل دیگری ترسیده میشم:Ghamgin:.به نظر شما،بنده چکار کنم تا نفسم رو قوی کنم؟
با تشکر:Gol:
«یا علی مدد»
:Sham:*التماس دعا*:Sham:

برچسب: 

آخه چرا کارشناسان محترم جواب نمیدن؟:Graphic (49)::Graphic (1)::Graphic (49):
یا علی مدد
*التماس دعا
*
:Graphic (14):

با سلام و احترام

حجم تاپیک های بی پاسخ انجمن مشاوره بسیار زیاد هست و مدیریت انجمن (جناب حامی) هم در این ایام به شدت سرشون شلوغ هست. و کارشناس گرامی جناب امیدوار هم تعدادی از تاپیک ها رو پاسخ گو هستند.

تا موقعی که کارشناسان نیستند همکاران و کاربران اگر نظر یا راهنمایی دارند میتونند شرکت کنند تا بعدا کارشناسان مباحث رو جمع بندی کنند.

ضعیف النفس یعنی کسی که قدرت کنترل نفس در خواهش ها و تمایلات رو نداره و نمیدونم چقدر به ترسو بودن ارتباط داره.

ولی به هر حال:
چند سالتونه؟
این ویژگی ارثی هست یا نه؟ (پدر یا مادرتون چنین ویژگی رو دارند یا نه؟)
از بچگی اینجوری بودین یا اینکه جدیدا چنین حالتی پیدا کردین؟

رضوی;194031 نوشت:
بسم رب المهدی (عج)؛:gol:
من خیلی ضعیف النفس هستم،به طوریکه مثلا با اندک صدا یا هر عامل دیگری ترسیده میشم:ghamgin:.به نظر شما،بنده چکار کنم تا نفسم رو قوی کنم؟
با تشکر:gol:
«یا علی مدد»
:sham:*التماس دعا*:sham:

سلام به رضوی گرامی
دو مسئله رو مد نظر بگیرید:

1- برای طرح بحث در انجمن روان شناسی باید از واژه ها و اصطلاحات روان شناسی استفاده کنید.
مثلا " ضعیف
النفس " اصطلاح اخلاق و عرفان است و در روان شناسی بطور خاص به کار نمی رود و باید ضعف اراده یا اعتماد به نفس را مورد پرسش قرار بدید.

2- ترس را از اعتماد به نفس جدا کنید به این معنا که اعتماد به نفس لازمه نترسیدن و راه حل از بین بردن ترس است.

جواب دقیق و کارشناسانه با مدیران این انجمن.

آذر بانو;194476 نوشت:

چند سالتونه؟
این ویژگی ارثی هست یا نه؟ (پدر یا مادرتون چنین ویژگی رو دارند یا نه؟)
از بچگی اینجوری بودین یا اینکه جدیدا چنین حالتی پیدا کردین؟

درود به شما؛:Gol:
من 20 سال دارم؛پدرم چنین ویژگی دارد ولی من ذاتا این ویژگی را ندارم،فقط تحت شعاع پدرم چنین ویژگی به من القا میشه؛و جدیدا چنین ویژگی بهم دست داده؛از موقعی که فهمیدم پدرم کاراش روی دین نیست؛

سلام؛
پس کارشناسان محترم روانشناسی کجا هستید؟چرا جواب نمیدهید؟:Gig::Ghamgin::Kaf:
با تشکر:Gol:
:Sham:التماس دعا
:Sham:

رضوی;194513 نوشت:

من 20 سال دارم؛پدرم چنین ویژگی دارد ولی من ذاتا این ویژگی را ندارم،فقط تحت شعاع پدرم چنین ویژگی به من القا میشه؛و جدیدا چنین ویژگی بهم دست داده؛از موقعی که فهمیدم پدرم کاراش روی دین نیست؛

با سلام و احترام
ان شاءالله کارشناسان هم به زودی پاسخگو و راهنمای شما هستند. ان الله مع الصابرین! (:

میشه در مورد کارهای پدرتون و ارتباطش با ترسو شدن شما بیشتر توضیح بدین.

یعنی پدرتون شما رو تحقیر یا سرزنش و... می کنند؟
دقیقا چه رفتارهایی از ایشون باعث به وجود اومدن این ترس در شما شده؟

با تشکر

سلام بر محمد و ال محمد

ببین دوست عزیز ترس با اراده فرق می کنه هر دو مقوله ای جدا هستند مثلا من اراده ام ضعیفه (تنبلم ) اما از خیلی چیزها نمی ترسم نمیگم کاملا نترسم ولی خوب از خیلی چیزها نمی ترسم بشین با خودت فکر کن از چی می ترسی و بعد راه حل رو پیدا می کنی
اما در مورد اراده باید برنامه داشته باشی و مثل من تنبلی نکنی
انشالله که تونسته باشم کمکی کنکم

سلام ... خوب و سلامت باشید :

الف) اگر منظوره شما از ضعیف والنفس بودن نداشتن اعتماد به نفسه زیاد نگران نباش ... اعتماد به نفس به مرور زمان میاد

ب) اگر منظوره شما از ضعیف والنفس بودن ترس هست ... جوابش اینه که باید بری دنبال علم ( یادته کوچیک بودیم و از لولو میترسوندنمون ... علتش اینه که نمیدونستیم لولو چی هست و به خاطر همین میترسیدیم )

ج) اگر منظورت از ضعیف بودن نبودن اراده هست ... باید بری دنبال مراقبه ... مراقبه از راههای مثله روزه و کنترل نفس بوجود میاد ... مثلا با خودت اراده کن 4 روز چایی نخوری و ...

یه پیشنهادم دارم » از همه چیز اطلاع داشته باش ( دریایی به عمق یک سانتی متر ) و یه چیزو خیلی خوب بلد باش ( چاهی به عمق 20 متر)
در این صورت تو جمع اعتماد به نفست میره بالا و تو زمینه کاریت همیشه یه حرفی برای گفتن داری ...

باعرض سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم که احساس ترس و نگرانی نشانه از یک اختلال اضطرابی است و شاید نتوان گفت که ترس از یک موقعیت ناشی از ضعف اراده است و یا اعتماد به نفس باشد و بهتر است شما بهتر است تاریخچه از زمان شروع این ترس ها و افکاری که هنگام وارد شدن به این موضوعات و موقعیت ها دارید را مطرح می فرمودید تا مشاوره بهتر و دقیق تری می شدید.
ترس از یک موقعیت رابطه مستقیمی با ضعف اراده و اعتماد به نفس ندارد.
اما با توجه اختصار و اجمالی که در متن وجود دارد شما راهکارهای زیرا را انجام دهید:
1- ورزش و تحرکات بدنی
2- اصلاح نگرش و شناخت و شناسی افکار منفی و نگران کننده
3- خود گویی مثبت هنگام مواجه شدن با این موقعیت ها
4- ریشه یابی از طریق برگشت به گذشته خودتان
5- عدم نگه داری افکار منفی در ذهن و نوشتن این افکار و ترس ها و استرس ها رو کاغذ
6- تمرینات آرامش عضلانی مانند تمرین تنفس عمیق با تمرکز توجه به ریتم تنفس (8ثانیه دم 8ثانیه بازدم)
9- تهیه لیستی از نقاط مثبت و خوبی ها
10- تهیه لیستی از موقعیت هایی که باعث ترس می شود و حساسیت زدایی منظم
11- پیداکردن عوامل ریشه ای که باعث اینگونه نگرانی ها می شوند.
12- افزایش توکل، امید و رابطه با خدا و خواندن ذکر لاحول ولا قوه الا باالله با توجه و ایمان به معنای آن
موفق باشید.

سلام علیکم؛
از همه ی دوستان از جمله کارشناسان محترم کمال تشکر را دارم؛:Gol::ok:
«یا علی مدد»
:Sham:التماس دعا
:Sham:

بسم الله الرحمن الرحیم لا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم .ضعف اراده یا ضعیف النفس بودن را با معنویات و یاد خدا و اذکاری مثل صلوات و لا حول ولاقوة الا بالله العلی العظیم و تلاوت تامل و تدبر در آیات قرآن میشه رفعش کرد تا حد زیادی . قرآن شفاست شفای همه دردهای روحی و جسمی قرآنی که اگر ما قدرش را بدانیم اتفاقات بزرگی میفته.

موضوع قفل شده است