صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فروشنده آقا یا خانم؟؟؟؟پزشک آقا یا خانم؟؟؟عمل زایمان توسط آقا یا خانم؟؟

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

فروشنده آقا یا خانم؟؟؟؟پزشک آقا یا خانم؟؟؟عمل زایمان توسط آقا یا خانم؟؟

سلام به همه دوستان
    ما حضور زنان در جامعه را در بهترین شرایط و بهترین توجیه که میتوانیم تعریف کنیم ضرورت اجتماعی این موضوع است،اما متاسفانه این موضوع خیلی کم رنگ شده که این خیانت به خود زنان است که گوشه ای از آن مربوط میشه به سو استفاده آقایون و عدم نظارت صحیح دستگاه های اجرایی ،یعنی از این ظرفیتی که وجود داره درست استفاده نمیشه.. نمونه هایی از اون بیان خواهم کرد...

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۴:۴۱

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

2. صلوات ها 17

3.  

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

عمل زایمان توسط آقا یا خانم؟

اول به مهمترین موضوع اشاره میکنم و اون عرف شدن انجام عمل زایمان توسط آقایون هست..
    متاسفانه شاهد این هستیم که در بعضی از بیمارستان ها و زایشگاه ها از پزشک مرد استفاده میشه،اولین بار که چنین چیزی رو شنیدم باور نکردم و کتمان کردم تا این که تحقیق کردم و متوجه بللللللللله این مساله روز به روز در حال گسترش هست،..
    سوال من اینه با وجود این همه قابله زن که ظاهرا خیلی هم کار بلد هستند و درس خوانده هستند چرا باید این عمل توسط آقا انجام بشه و دستگاه های اجرایی هم هیچ نظارتی نداشته باشند؟
    آیا این خلاف شرع مانیست که با وجود قابله های زن این عمل توسط مرد انجام بشه؟
    آیا این بی غیرتی یک مرد نسبت به همسرش نیست؟
    ضمن این که من فکر میکنم در عمل زایمان حتی زن هم حق نگاه کردن نداره و باید پارچه ای بندازه..و این که فقط یک نفر حق داره به اندام زن نگاه کنه..
    اما یکی از دوستان من که پزشک هست میگفت حتی شاهد ضمن انجام زایمان حتی مستخدم هم شاهد این عمل بوده...

ما گفتیم در بهترین حالت زن ها حضور داشته باشند که یک زن مجبور نشه پیش قابله مرد بره،اما ظاهرا بعضی از این خانم ها خودشونم قبول ندارند...
    جالبه بدونید چند وقت پیش مقاله ای میخوندم که زن های امریکایی گرایش زیادی پیدا کردند به انجام زایمان در منزلشون...
    ما دنبال راه غرب رفتیم و غرب برگشت بر سر سنت پیغمبر ما..جالبه داریم از غرب هم جلو میزنیم..

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۶

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

باکیة العین یعنی ...

5. صلوات ها 19

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

فروشنده آقا یا خانم؟؟

فروشنده آقا یا خانم؟؟
    با وجود این همه فروشنده خانم که توی بازار هستند ....
    نمیتونم درک کنم چرا در یک فروشگاه مانتو فروشی که فقط مانتو هست اجناسش باید آقایون فعالیت کنن،یکی از آشناها تعریف میکرد که با همسرش رفته بود مانتو بخره،فروشنده که پسر جوانی بود میره میگم خانم من فکر میکنم این مانتو به اندام و چهره شما خیلی بیاد،بفرمایید پرو کنید...که دوست بنده با دو تا کشیده آبدار از شرمنده گی اون آقا در میاد..
    چرا باید یه آقا با بررسی اندام خانم بهش لباس پیشنهاد بده؟
    بسیار دیدم فروشگاه لباس ....زنانه که آقا نشسته و داره میفروشه..هر کسی شک داره بگه تا 10 تا ادرس توی استان تهران بهش بدم که مرد داره لباس ...زنانه میفروشه و زن لباس ...مردانه...
    یا فروشگاه های کفش زنانه که مرد فروشنده هست یا فروشگاه لباس مردانه که زن فروشنده هست..

چرا هیچ نظارتی نیست....چرا باید خانم های مومن و متدین و آقایون مومن وارد چنین فروشگاهایی بشن...
    خیلی جاها سو استفاده داره میشه،از زن به عنوان یه ابزار برای فروش اجناسشون استفاده میکنن...

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۵

باکیة العین یعنی ...

7. صلوات ها 19

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

پزشک آقا یا خانم؟؟

پزشک آقا یا خانم؟؟

در مورد پزشک هم همینطور،خانم ها بدونید با وجود این همه داندانپزشک زبده زن شرعا ایراد داره شما نزد پزشک مرد برید که صورت شما رو لمس کنه و ناچار بشید مقابلش دراز بکشید...

از اون طرف آقایون میرن پیش پزشک زن ،میگن کارشون ظریف تر و بهتره و از اون طرف خانم میره پیش پزشک مرد میگه دستش نمیلرزه...
    این همه جراح خوب خانم داریم چرا باید جراحی رو مرد روی زن انجام بده؟؟قرار بود خانم ها بیان توی صحنه تا از این موارد جلوگیری بشه،پس چرا با وجود دوتا مطب که کنار هم هست و یکی متخصص زن و دیگری متخصص مرد خانم پزشک مرد رو انتخاب میکنه،اونم بیماری هایی که نیاز به لمس کردن هست..
    اونم با این همه سو استفاده از سمت پزشکان مرد که هر چند وقت یکبار یکیشو میشنویم..
    کی گفته دکتر محرمه،این حرف از کدوم کتابچه در اومد؟باور کنید شرایط بسیار سختی داره که یه پزشک مرد بتونه زن رو لمس کنه...
    طرف سرما خورده میره پیش پزشک مرد،خب چرا؟چقدر من شنیدم که بدون ضرورت لمس کرده خانم رو؟؟و عادی هست،اون پزشک مرد هم شهوت داره،انسانه،شیطان میاد سراغش...
    اینو باید خود خانم ها بدونن...دوستان کم نیست مواردی از این تخلفات..

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۴

باکیة العین یعنی ...

9. صلوات ها 24

علاقه
    چشم و دلی مجاب و کمی پنجره!
    نوشته
    1,219
    حضور
    12 روز 11 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    464
    صلوات
    12347

سلام
    ممنون از شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها
    این همه جراح خوب خانم داریم چرا باید جراحی رو مرد روی زن انجام بده؟؟
    پزشکان مرد در کار جراحی موفق ترند.
    مثلا مدتی بود تخصص زنان و زایمان رو فقط خانم ها می تونستند انتخاب کنند. اما به دلیل اینکه در برخی کارهای جراحی آقایون موفق ترند فکر میکنم جدیداً این رشته رو آقایون هم می تونند ادامه بدهند.
    برای بالا نگه داشتن سطح کیفی عمل های جراحی ، چاره ای نیست.

ویرایش توسط مشکاة : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۷:۰۲

اِنَّ النّاسَ عَبیدُ الدُّنْیا وَ الدِّینُ لَعْقٌ عَلى اَلْسِنَتِهِمْ یَحوطونَهُ ما دَرَّتْ مَعائِشُهُمْ فَاِذا مُحِّصوا بِالْبَلاءِ قَلَّ الدَّیّانونَ؛

به راستى که مردم بنده دنیا هستند و دین لق لقه زبان آنهاست
    تا جایى گرد دین می گردند که معاش آنها تامین باشد
    و چون در معرض امتحان قرار گیرند، دینداران کم مى‏ شوند

حسین ابن علی علیه السلام
    تحف العقول، ص 245

11. صلوات ها 19

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط مشکاة نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از مطلب شما...
    درست میفرمایید در عمل های حیاتی شرایط شرعی هم برقرار میشه..
    مثلا برای عملی مثل قلب باز،مثل مغز و عمل های سنگین دیگه باید تیم پزشکی باشه..
    اما عمل های سرپایی کوچک منظور بنده بود...که یک خانم هم به خوبی میتونه انجام بده...
    یا مثلا عمل زایمان چیزی نیست که انجام دادنش توسط آقا پذیرفتی باشه،مگر در جایی که پای مرگ و زندگی در میان باشه..

باکیة العین یعنی ...

13. صلوات ها 20

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

چند استفتا از مقام معظم رهبری:

س- آيا برای پزشک زن نگاه کردن و لمس عورت زن برای معاينه و تشخيص بيماری جايز است؟
    ج- جايز نيست مگر در موارد ضرورت.
    دوستان توجه بفرمایید حتی برای پزشک زن جایز نیست

س-آيا لمس بدن زن و نگاه کردن به آن توسط پزشک مرد هنگام معاينه، جايز است؟
    ج-درصورتی که درمان منوط به برهنه کردن بدن زن در برابر پزشک مرد و لمس و نگاه‏ کردن به آن باشد
    و معالجه با مراجعه به پزشک زن امکان نداشته باشد، اشکال ندارد.

س- آيا مراجعه زنان به پزشک مرد که متخصص بيماريهای زنان است در صورتی که تخصص او از پزشکان زن بيشتر باشد و يا مراجعه به پزشک زن مشقّت داشته باشد، جايز است؟
    ج-اگر معاينه و درمان منوط به نظر و لمسِ حرام باشد، جايز نيست به پزشک مرد مراجعه کنند، مگر در صورتی که مراجعه به پزشک زن حاذق و متخصّص غيرممکن و يا خيلی سخت باشد.

س-زن در هنگام وضع حمل چه تکليفی دارد؟ و زنان پرستار که به زنهای ديگر درهنگام وضع‏حمل کمک می‏کنند، نسبت به کشف عورت و نگاه کردن به آن چه تکليفی دارند؟
    ج-جايز نيست زنان پرستار عمداً و بدون اضطرار، به عورت زنان در هنگام وضع حمل نگاه کنند و همچنين پزشک هم بايد از نگاه کردن و لمس بدن زنی که بيمار است ،تا زمانی که اضطرار پيدا نکرده، خودداری کند و بر زنان واجب است که در صورت توجه و توانايی، بدن خود را بپوشانند و يا از کس ديگری بخواهند اين کار را انجام دهد.

س- قرار دادن «نورپلانت» توسط پزشک مرد در صورتی که فقط سطح خارجی بازو مشاهده شود، چه حکمی دارد؟
    ج-با وجود پزشک زن، پزشک مرد مبادرت به اين عمل ننمايد
    مگر آنکه ضرورتی درکارباشد مانند اينکه پزشک زن وجود نداشته، واين عمل برای آن زن لازم باشد.
    ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۷:۳۳

باکیة العین یعنی ...

15. صلوات ها 20

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

س-مراجعه بيمار زن به دندانپزشک مرد جهت معالجات دندانپزشکي چه حکمي دارد؟
    ج-اگر براي اينگونه کارها، دسترسي به پزشک زن دارند، مراجعه به پزشک مرد (اگر مستلزم نظر و لمس حرام باشد) جايز نيست.

--------------------------------------------------
    قدیما که با سنت زایمان ها انجام میشد این عمل خیلی راحت تر و بی خطر تر انجام میشد
    مادربزرگم تعریف میکرد که من خودم به تنهایی عمل زایمان رو برای خودم انجام دادم و اکثر زن های قدیم خیلی راحت انجام میدادند،البته مرگ و میر هم بوده ولی خب الانم اگر نگاهی به آمار مرگ و میر زایمان بندازیم متوجه میشیم که زیاد تفاوتی نکرده...مثلا قدیم یه دعایی به پای زن بسته میشد که عمل زایمان خیلی راحت انجام میشد..و نیازی به نگاه کردن و لمس مرد هم نبود
    ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۸:۱۲

باکیة العین یعنی ...

17. صلوات ها 18

نوشته
    711
    حضور
    17 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    6004

نقل قول نوشته اصلی توسط مشکاة نمایش پست ها
    سلام

ممنون از شما.

مثلا مدتی بود تخصص زنان و زایمان رو فقط خانم ها می تونستند انتخاب کنند. اما به دلیل اینکه در برخی کارهای جراحی آقایون موفق ترند فکر میکنم جدیداً این رشته رو آقایون هم می تونند ادامه بدهند.
    برای بالا نگه داشتن سطح کیفی عمل های جراحی ، چاره ای نیست.

سلام
    ابتدا تشکر میکنم از استارتر تاپیک جناب تنهاترین سردار که منت گذاشتن بر سر خانم ها!
    در تایید و تکمیل فرمایشات سرکار خانم دکتر مشکاه عزیز باید عرض کنم که در مورد همین زایمان هم گاهی پزشکان خانم نمیتونن از پسش بر بیان
    دختر خاله من رزیدنت داخلی هستش تعریف میکرد حدود یک سال پیش خانمی برای عمل سزارین به یکی از بیمارستان های یکی از شهرستانهای نزدیک تهران مراجعه میکنه اما به دلیل وضعیت نوزاد خانم دکتر متخصص زنان موفق به تولد نوزاد نمیشه! بعد از سه ساعت تلاش عاقبت تصمیم گرفته میشه مادر و نوزاد و با هلی کوپتر امداد به تهران منتقل کنن!
    خلاصه تصور کنین به پدر بینوا چی میگذره ولی مادر و با اون وضعیت به تهران منتقل میکنن و توسط یکی از پزشکان آقا قدمی متخصص زنان بچه سالم متولد میشه و به خیر میگذره
    البته جناب تنهاترین سردار هم فرمودن که در مواقع ضروری که چاره ای نباشه دیگه کاریش نمیشه کرد
    شهــــــــــــدا را به یــــــــــــــــــاد بسپاریم نه به خاکـــــــــــــــــــ ...

19. صلوات ها 16

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    35
    حضور
    6 روز 3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها
    فروشنده آقا یا خانم؟؟
    با وجود این همه فروشنده خانم که توی بازار هستند ....
    نمیتونم درک کنم چرا در یک فروشگاه مانتو فروشی که فقط مانتو هست اجناسش باید آقایون فعالیت کنن،یکی از آشناها تعریف میکرد که با همسرش رفته بود مانتو بخره،فروشنده که پسر جوانی بود میره میگم خانم من فکر میکنم این مانتو به اندام و چهره شما خیلی بیاد،بفرمایید پرو کنید...که دوست بنده با دو تا کشیده آبدار از شرمنده گی اون آقا در میاد..
    چرا باید یه آقا با بررسی اندام خانم بهش لباس پیشنهاد بده؟
    بسیار دیدم فروشگاه لباس ....زنانه که آقا نشسته و داره میفروشه..هر کسی شک داره بگه تا 10 تا ادرس توی استان تهران بهش بدم که مرد داره لباس ...زنانه میفروشه و زن لباس ...مردانه...
    یا فروشگاه های کفش زنانه که مرد فروشنده هست یا فروشگاه لباس مردانه که زن فروشنده هست..

چرا هیچ نظارتی نیست....چرا باید خانم های مومن و متدین و آقایون مومن وارد چنین فروشگاهایی بشن...
    خیلی جاها سو استفاده داره میشه،از زن به عنوان یه ابزار برای فروش اجناسشون استفاده میکنن...
    باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز
    به نظر من اینجا دوتا اشتباه رخ داده هم از سوی دوست شما و هم اون فروشنده !
    اول اینکه کسی که میره مانتو فروشی اول باید بسنجه که کجای شهر رفته برا خرید و بخصوص تهران ! که بالا شره بری خرید کنی تا پایین شهر همه چیز فرق میکنه و حتی برخورد و ظاهر فروشنده و همینطور مشتریان ....
    و این چیزی که به خانم دوست شما گفته 100% بدون هیچگونه چشم داشتی نظرش رو گفته و دوست شما خیلی داغ و غیرتی بوده که از کوره در رفته که به هیچ عنوان تو گوش فروشنده زدن درست نیست بجزه اینکه توهینی مستقیم کرده باشه که بازم نباید به خشونت کشیده بشه و اشتباه اون فروشنده هم این بوده که باید میپرسیده خانم ایکس شما چطور مانتو هایی رو بیشتر میپسندید تا راهنماییتون کنم کوتاه یا بلند روشن یا تیره و چه قیمتی رو مد نظرتون هست
    پس کار هیچ کدوم رو لطفا دوستان اگه میخوان بررسی کنن تایید نکنن چون از هردو طرف اشکال سر زده و دوستتون همباید بدونه کجا میره برا خرید و شما یه پسر با موهای فشن رو ببینید که تو یه بوتیک شیک تو شمال شهر نشسته نباید انتظار داشته باشید وقتی وارد میشید و میگید سلام اونم بگه سلام و علیکم و رحمت الله !!! و بدونه کجا اومده و برخورد چطوره
    پس خود آدم هم میتونه تشخیص بده و نباید کار سختی باشه

و موردی دیگر در مورد فروشنده مرد یا زن
    ببینید دوستان نمیتونیم همه چیزمون رو مطابق اسلام و در یه چارچوب جلو ببریم و هرکاری کنیم به هیچ عنوان امکان پذیر نیست
    الان خیلی چیزها دخیل هستن تکنولوژی خودش اگه بخواهد بازش کنید یه صفحه خودش توضیحات داره ... واز بحث خارج میشیم
    و این روزها اکثر فروشنده ها و منشی های دفتر ها و شرکت های خصوصی اکثرا خانم هستن که خودم به شخصه مخالف این موضوع نیستم ولی با یه سری شرایط خاص
    قبل ازینکه بریم سراغ اسلام و حجاب و جایگاه زن و .... یکی از دلایلی که خانم ها رو معمولا به کار میگیرن اینه که نیاز به رد کردن بیمه همشون ندارن و با پرداخت حقوق ماهیانه کمتری میشه اونا رو راضی نگه داشت و به عبارتی نون آور خانواده نیستن که حتما زیر 500 نتونه زندگیشو بچرخونه و به راحتی با 250 تومن کار او مرد رو انجام میده خیلی هم مرتب تر اگه فروشنده باشه همینطور و اگه منشی باشه حتی نامه ایی و حتی صحبت کردن با ارباب روجوع برای خانم ها بهتره و با حوصله تر جواب میدن و البته نه در مورد همه خانم ها اکثیت
    و در باب دیگه که مورد بحث قرار گرفته بله ! خیلی ها میگن خانم نباید جایی کار کنه که آقا همکارش باشه و نمونش دوست خود من که من اصلا اینو قبول ندارم و وقتی آدم وارد محیط کاری میشه نباید نکته بگیر به این موضوع ها باشه و خودمون میدونیم انسان خودش چی باشه و اطراف مرحله بعدشه که تحت تاثیرش قرار بگیره ....
    و الان هم اکثر شرکت ها و دفتر های خصوصی و حتی منشی رئیس ها تو اداره ها خانم هستن و معمولا هم همین کار بیشتر براشون گیر نمیاد حتی کارشناسش که همکار خود من هم هست و در آخر هر کسی فرقی نمیکنه تلفنی بخواد به یه شرکت زنگ بزنه و بخواد سوالی در مورد هرچی که مربوط به اونجا بشه بپرسه اگه خانم باشه تا آقا زمین تا آسمون فرق میکنه و فقط اینجا صدا مهمه چهره و زیبایی و زشتی هم به کنار بزاریم و به عبارتی خودش یه نوع تجارت هست و موفقیت در تجارت بهتره اسمشو بزاریم و نه سوء استفاده !!!
    و برای جاهایی مثل فروش اجناس و فروشگاهی و بوتیک هم فروشنده خانم مسلما تاثیر بیشتری داره تو فروش اونجا و هر کسی باشه پول کمتر ( دستمزه به کارمند ) و پول بیشتر ( درآمد بالاتر ) رو نمیاد کنار بزاره !
    و هرکسی باشه همین کار رو میکنه ومساله پوشش حجاب هم برمیگرده به شخص . طرز فکر و نگرشش . محیطی که بزرگ شده و خانواده شخص ...

در مورد پزشک زن و مرد هم باید اشاره ایی داشته باشم دوستان که شما خانمتون(خدایی نکرده ) فلان مشکل رو داره و باید بره پیش یه متخصص زنان و زایمان و یا پزشک داخلی و یا هرچز دگه ایی که نیاز به معلاینه بدنی و فیزیکی داره
    شما فرض به مثال شهرستان هستید و میخواد برید تهران برای معالجه :
    شما پرسو جو میکنید که پزشک خوب کی هست و نوبتش گیر میاد یا پزشک زن خوب کی هست و کجا نوبتش گیر میاد ؟ اینو بیاید تصور کنید و بیاریدش جلو چشماتون و تصورش کنید دقیقا مثل یه سناریو ....
    اگر دکتر خوب نوبتی بتونی گیر بیارید که نوبتشو خیلی به سختی گیر میاد پیش اون پزشک میرید برای معالجه یا خیر ؟ حتما بدون شک میگید بله حتی اگه بجای ویزیت 20 هزارتومنی بگه 50 هزارتومن و بازم پرداخت میکنید و میرید برای معاینه
    پس نباید روی مساله پزشک اینقدر تاکید زن یا مرد رو داشته باشیم که برامون بشه وسواس و .....
    و پزشک به عبارتی محرم انسان هست چون معالج هست و روزانه ده ها و ماهانه صدها نفر رو معاینه میکنه و اصلا نباید نسبت به این موضوع جبهه گرفت و از دید منفی بهش نگاه کرد و برای معالجه هرکسی فکر معالجه شدن خودش و نجات یافتن ازون مریضی هست که دچارش شده

این عقیده من هست و نظر دوستان ممکنه خلاف نظر بنده هم باشه ....
    ویرایش توسط mehdi_hidden : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۹:۳۲ دلیل: اضافه کردن مطالب

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)