با دختری که بهم ابراز علاقه میکنه چیکار کنم؟

تب‌های اولیه

60 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با دختری که بهم ابراز علاقه میکنه چیکار کنم؟

سلام
دختر یکی از اقوام با که با من 4 سال اختلاف سنی داره ، و از بچگی با هم بزرگ شدیم و همبازی بودیم ، بعد ا ز اینکه من وارد دانشگاه شدم (توی تهران دانشجو شدم ولی خونواده تو شهرستان زندگی می کنن )؛ علنا توی نامه هایی که تو جیبم می ذاشت به من ابراز علاقه کرد. ( در ضمن من 20 سالمه و اون 16 سالشه). البته قبل از دانشگاه هم بود ولی خیلی خفیف تر و لی از وقتی اومدم دانشگاه بیشتر شده. حالا هم که دیگه بیشتر برام اس ام اس های عاشقونه میفرسته. توی نامه هاش ازم می خواست که بهش نام بدم ولی من هیچ وقت این کار رو نکردم و در جواب اس هاش هم من هیچ اس ام اس عاشقونه ای براش نمی فرستم که یه وقت تحریک نشه. و فقط جواب اس هاش رو با اس های متفرقه میدم. ولی من این وسط زیر بار فشار روانیو عاطفی دارم له میشم.
من از یه جهت نگرانم که اگه این رابطه رو ادامه بدم و بعد بخوام با یکی دیگه ازدواج کنم به مشکل بخورم. و از طرفی هم میگم شاید این همون کسیه که برای ازدواج با من مناسبه.
خلاصه این که هنوز تصمیم نگرفتم. راستی یه چیز دیگه ( توی اس هاش یه بار بهم گفت که مامانش میدونه که اون برام اس میده ) .دختر بدی هم نیست. نماز روزه هاش سر جاشه.
حالا لطفا نظراتتونو بگین که من چیکار کنم؟
اگه باید رابطه رو قطع کنم چطور این کارو بکنم که ناراحت نشه؟
اگه مطلبه دیگه ای هم نیاز بود بگم بگید. ممنون. :Ghamgin:

سلام ... خوب و سلامت باشید ...
من نظر شخصیم رو میگم ... این مساله خیلی به خصوصیات روحی و روانی و رفتاری خود شما برمیگردد . باید ببینی تو زندگی از چه جور دختری خوشت می آد ... و بعد باید ببینی آیا آن شخص ... چنین کسی میتواند باشد یا خیر ... اولویت های اولیه زندگیت رو مشخص کن ( اونایی که نمیتونی ازشون بگذری رو لیست کن !!! ) و اونایی که تو درجه دوم اهمیت هستن رو مشخص کن بعد ببین اون چه جور آدمی هست ...

ali71;194011 نوشت:
حالا لطفا نظراتتونو بگین که من چیکار کنم؟ اگه باید رابطه رو قطع کنم چطور این کارو بکنم که ناراحت نشه؟

سلام

دوست عزیز منظورش از دونستن چیست؟!

می داند که دخترش عاشق شده؟

الان 16 سالشه؟

اگه مناسبه با خونواده مطرح کنین که اون بیچاره هم انقد عذاب نکشه

فاطمه ذواری;194129 نوشت:
اگه مناسبه با خونواده مطرح کنین که اون بیچاره هم انقد عذاب نکشه

سلام...
کاش صحبت کردن و گفتن به خونواده اینقدر ساده بود که شما می گی
بعدشم فقط اون خانم عذاب می کشه؟
الان این آقا خیلی ریلکس تشریف داره...

باور کنید خیلی سخته

سلام دوست عزیز
به نظر من اگه این دختر خانوم به لحاظ اخلاق و دین کامله اصلا تردید نکن و هرچه زودتر وارد مراحل عملیاتی زندگی مشترک شو.اینجوری هم یه دختر که در حال ارتکاب گناهه رو از این حال درمیاری و زندگیش رو نجات میدی.هم خودت از مجرد بودن درمیای.هم کلی صواب....!

نوکر شهدا;194157 نوشت:
سلام...

باور کنید خیلی سخته

اگه دوسش داره و طرفش مناسبه باید بگه. درسته سخته ولی اگه بخواد یه عمر حسرت به دل نمونه باید بگه نه تنها بگه بلکه پای حرفشم وایسه

سلام
به این موضوع از چند زاویه میشه نگاه کرد و تصمیم گرفت
1-از نظر احساسی: مثلا با خودت بگی خب حالا که این دختر منو انقدر دوست داره منم به خانواده ام میگم و میریم خواستگاری(که راه معقولی نیست نمیشه به همین راحتی کنار اومد)
2-از نظر منطقی: با خودت بگی خب زندگی که بازی بچه گانه نیست هر کی عاشق من شد من هم سریعا با اون دختر ازدواج کنم پس بهتره اول ببینم انتظارات من از همسر آینده ام چیه؟آیا ایشون اون شرایط لازم رو برا همسر شدن من دارند؟و در مقابل بپرسم ایشون چه انتظاراتی از همسر آینده خودش داره؟و آیا من میتونم انتظارات ایشون رو برآورده کنم و آیا علاقه ایشون به من یه علاقه واقعی هست؟برا اینکه به جواب این سوال برسید میتونین به طریق های درست و منطقی اون دختر رو امتحان کنید

3-اگه واقعا نمیتونید با این قضیه منطقی رفتار کنید با خانواده در میون بذارید تا متوجه بشید خانواده شما نظرشون چیه؟البته نگید که اون دختر منو دوست داره بگید مادر و پدر نظر شما راجع به ازداج من با فلان دختر چیه؟به نظر شما این دختر مناسب من هست تا من موقع ازدواجم با ایشون ازدواج کنم

اگه از نظر اون آقا اون شخص تایید شدد و علاقه مند شدن و به هم میخوردن و این وسط خونواده سنگ بندازه باید چیکار کرد؟

فاطمه ذواری;194227 نوشت:
اگه از نظر اون آقا اون شخص تایید شدد و علاقه مند شدن و به هم میخوردن و این وسط خونواده سنگ بندازه باید چیکار کرد؟

خب وقتی از نظر پسر تایید شد باید قبل اینکه به دختره ابراز کنه که قصد ازدواج با اون رو داره درست اینه که اول به خانواده خودش بگه اگه از نظرخانواده مشکلی نبود بهتره خانواده پسر به خانواده دختر بگند که برا پسرشون میخوان بیان خواستگاری بالاخره اگه پسر و دختر خودشون بخوان ببرن و بدوزند ممکنه به قول شما بعدا خانواد سنگ اندازی کنند و اونوقت این دو نفر ضربه روحی شدیدی بخورند

حالا با این ضربه روحی باید چی کار کرد؟

وقتی یکیو دوست داری اونم دوست داره همه چیز عالیه و به هم میخورین و خونواده بدون منطق نمیذاره به هم برسین باید چی کار کرد؟ باید سوخت و ساخت؟

سلام و عرض ادب...

من فکر می کنم اون خانم خیلی کوچک هست هنوز...

هنوز بزرگ نشده...

از روی احساس داره تصمیم می گیره...

من خودم برخورد داشتم
چون واسه خودم اتفاق افتاده...
کلی با طرفم حرف زدم تا قبول کرد...
خدا نکنه یه دختر تو این سن عاشق کسی بشه...
اوه اوه...

اینی که شما میگی در حد حرفه

آقا رفیقمون راس میگه دختره کوچیکه داره از روی احساس حرف میزنه یکم به تفاوت هاتونم فک کن آیا اونم درس میخونه ؟؟؟ آیا فردا فارغ التحصیل شدی اونم تو تهران نمیخوای ادامه تحصیل بدی آیا میتونی با شرایطی که 4 سال دیگه داری با یه دختر که تو شهرستانه زندگی کنی به تفاوتهای فکریتون فک کردی ؟؟؟
تازه تو 20 سالته واسه شمام زوده باور کن !!!
یکم تحقیق کن بعد سنتون به هم دیگه میاد بد نیس فقط به تفاوت های فکری تحصیلی فک کن؟؟؟

بعدش لازم نکرده به خونوادت بگی فردا جور در نمیاد میزنن تو سر دختر

خودتم با اس بهش بفهمون یکم زوده بذار دختره یکم عاقلتر بشه فکرش کار کنه

چون 10 سال با هم بودید بازی کردید بهت وابسته شده اما واسه زندگی مشترک خیلی چیزا مهمه!!!
حواست باشه خودتم فکن؟؟؟

خود من وقتی 19 سالم بود به یکی از دخترای فامیل دل بستم و بهش گفتم که دوسش دارم اما نامرد همون موقع بهم نگفت بعد یه مدت بهم گفت که پسر دیگه ای رو دوس داره و میخواد باهاش ازدواج کنه البته این وسط ماجراهای زیادی بین من و دختره فامیلون گذشت :Narahat az: بعد تقریبا یه سال دختره با پسره فرار کرد و ازدواج کرد الانم 6ماه از ازدواجشون میگذره ان شا الله که خوشبخت بشن ولی دل منو بدجوری شکست :Shekastan Del:

وبعدش ماجرای منو به خونوادش گفت البته یه چند ماه قبل ازدواجش ( ای کاش دخترا انقد فوضول نبودن) چون هنوزم که هنوزه وقتی اسمش تو خونوادشون میاد همچین منو چپ چپ نیگا میکنن که حالم از دختره بهم میخوره ( ای کاش خانوما اینطوری نبودن)
:aatash:

اما الان که در اومدم دانشگاه و دارم درس میخونم از اینکه اون ماجرا جور در نیومد خیلی خوشحالم چون الان دیگه طرز فکرم و معیارهام واسه ازدواج فرق کرده

نترسین متمدن نشدم در عوض سنتی و مذهبی تر شدم خدایا شکرت:Doaa:

خدایا معذرت میخوام که اون موقع ازت گله کردم که چرا بهم نرسوندیش

ببخش که باهات بد حرف زدم ببخش:geristan:

حالا میفهمم که تو میدانی و من نمیدانم

سلام

نقل قول:
فقط جواب اس هاش رو با اس های متفرقه میدم.

بنده تعجب می کنم چرا بعضی دوستان به این قضیه روی خوش نشون داده ! و به راحتی از این کار این دختر عبور کردند!
بنده نمی خوام به روحیه و علاقه این دختر اشاره کنم که حالا عاشق شدهو...
ولی برای هر مردی این باید مهم باشه که دختری که هنوز بدون هیچ حرفی ابراز علاقه می کنه و بی تعهد داره عشق می ورزه ولو نماز خوان باشه و دختر خاله مثلا
باز هم تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست!
دوستان خواهشا احساساتی جوابگو نباشید!
ایثار (حالا که اینقدر عشق می ورزه ما هم جو گیر بشیم و تحت اسمس های متفرقه به نحوی دامن بزنیم به خواسته او و یواش یواش ...حتی به نیت ازدواج) در ازدواج اصلا قابل قبول نیست.
شما چه تضمینی دارید ایشان قبل از شما و بعد از ازدواج با کسی ....
چه تضمینی دارید که فردی که اینچنین بی محابا ابراز علاقه می کند و هیچ تعهدی به کانون خانواده ندارد(نه خانواده خودش که مطرح کند و خانواده ها اقدام کنند و نه خانواده ای که قصد دارد ایجاد کند) فردا به همین سرعت در رابطه عاطفی و احساسی خود سرد نشود و شما برای همیشه عذاب این ایثار خود را بکشید...
نظر من اینه که اولا به خاطر هواهای دیگران خودتان را به مهلکة نیاندازید
اصلا جواب ندهید
و حتی به خانواده ایشان گزارش دهید که این راهش نیست و من (اگه من بودم) اصلا با همچین دختری ازدواج نخواهم کرد.

سلام
از کارشناسان محترم هم خواهشمنیدم دقت مضاعف به بحث ها داشته باشند.

reza1001;194289 نوشت:
خیلی خوشحالم چون الان دیگه طرز فکرم و معیارهام واسه ازدواج فرق کرده

واقعا حرفتون منطقی هستش به نظر من هم واقعا سن هر دوشون برا ازدواج کم هستش و شاید با مرور زمان اصلا خود دختر به این نتیجه برسه که مرد آرزوهاش کسی دیگه هست و خود پسر هم همینطور

سلام دوست عزیز.
من بانظرشما موافق نیستم.چرا درباره ی دختر این همه بدبین میشوید.چرا پسرای ایرانی فرهنگ و جنبه عاشق شدن دختر به یک پسر را ندارند؟اگه پسر عاشق بشه هیچی اگه دختر عاشق بشه گناهه و در اینده شاید خراب بشه؟
واقعا با این فکرون تاسف داره.
من خودم پسری بیست ساله الان تو دانشگاه قزوین درس میخونم.اقتدارانه همسر اینده خود را انتخاب و حتی مادرانمان هم میدانند،این دختر شش سال از من کوچکتر است،بعدش اینکه دختر احساساتیه یک مرد میتونه احساس دختر رو کنترل کنه که دختر از مرد بدش نیاد،شما دارید میگید یه دختر احساساتی به یه پسر دل بسته.خودت داری میگی به یه پسر.بنابراین پسر میتونه احساساته اونو کنترل کنه
.اما اینکه نشه یا در اینده خراب در بیاد واقعا توهینیه به جوون.
شما تو خونواده کی خراب بوده که فکر میکنی همه خرابن؟

سید علی جان;194437 نوشت:
بنده تعجب می کنم چرا بعضی دوستان به این قضیه روی خوش نشون داده ! و به راحتی از این کار این دختر عبور کردند! بنده نمی خوام به روحیه و علاقه این دختر اشاره کنم که حالا عاشق شدهو... ولی برای هر مردی این باید مهم باشه که دختری که هنوز بدون هیچ حرفی ابراز علاقه می کنه و بی تعهد داره عشق می ورزه ولو نماز خوان باشه و دختر خاله مثلا باز هم تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست! دوستان خواهشا احساساتی جوابگو نباشید! ایثار (حالا که اینقدر عشق می ورزه ما هم جو گیر بشیم و تحت اسمس های متفرقه به نحوی دامن بزنیم به خواسته او و یواش یواش ...حتی به نیت ازدواج) در ازدواج اصلا قابل قبول نیست. شما چه تضمینی دارید ایشان قبل از شما و بعد از ازدواج با کسی .... چه تضمینی دارید که فردی که اینچنین بی محابا ابراز علاقه می کند و هیچ تعهدی به کانون خانواده ندارد(نه خانواده خودش که مطرح کند و خانواده ها اقدام کنند و نه خانواده ای که قصد دارد ایجاد کند) فردا به همین سرعت در رابطه عاطفی و احساسی خود سرد نشود و شما برای همیشه عذاب این ایثار خود را بکشید... نظر من اینه که اولا به خاطر هواهای دیگران خودتان را به مهلکة نیاندازید اصلا جواب ندهید و حتی به خانواده ایشان گزارش دهید که این راهش نیست و من (اگه من بودم) اصلا با همچین دختری ازدواج نخواهم کرد

اولا نباید راجع به بندگان خدا زود قضاوت کنیم در ثانی حرفایی که من الان میخوام اینجا بزنم به معنی تایید کار اون دختر خانم نیست من قبلا هم درپست های دیگه گفتم البته در اسک قزآن.
در ثانی یه نگاه به جامعه ما بندازید خیلی از پسرای مذهبی بودند که به دخترایی علاقمند شدند و ابراز علاقه برا ازدواج کردند خب به نظرتون اگه قضیه برعکس باشه این درسته که وقتی آقایی به یه دختر علاقمند شد و بهش پیشنهاد داد دختر خیلی زود مثل شما قضاوت کنه و با خودش بگه این پسر که الان به من ابراز علاقه جهت ازدواج نموده از کجا معلوم که قبل من به هزارتا دختر دیگه ابراز علاقه نکرده باشه یا به قول شما بگه از کجا معلوم که یکدفعه بعد ازدواج با من آتش عشق و علاقه اش نسبت به من سرد و خاموش بشه. یه سوال از شما میپرسم فرض کنید شما خودتون با یه دختری مواجه بشید که تموم معیارای لازمی رو که شما برا همسرآینده در نظر دارید در ایشون به تمام معنا بوده باشه و از چهره اون دختر هم خوشتون بیاد اونوقت اگه شما بهش خیلی محترمانه بگید خانم ببخشید من میخوام اگه شما تمایل دارید و اجازه میدید خانواده ام رو جهت آشنایی با خانواده شما بفرستم منزلتون. خب به من بگید آیا انتظار دارید دختر توی دلش و ذهنش هنوز شما رو نشناخته مثل شما قضاوت کنه؟ شاید الان بخواید بگید من در جایگاه یه پسر دارم محترمانه به اون دختر پیشنهاد میدم و ازش اجازه میگیرم و دیگه بهش اس ام اس عاشقانه که نمیدم میخوام بگم برادر خوبم اگه شما اینطور محترمانه به اون دختر پیشنهاد میدی و اس ام اس عاشقانه نمیفرستی برا اینه که شما به اون فکر و فهم رسیدی که نباید از راه اس ام اس های عاشقانه و حرفای غیر معقول وارد شد ولی اون دختر 16 ساله هست خواهشا خوب درک کنین من چی میگم دخترا کلا احساساتی و عاطفی هستند منتها در برخی شدت داره و در برخی کمتر.و عموما وقتی سنشون بالاتر میره نسبت به قبلا کمتر از زاویه احساسات به پسری علاقمند میشند ولی بازم به خاطر اینکه طبعا احساسات در اونا شدتش بیشتره در ازدواجشون هم عقل و هم احساس رو در نظر میگیرند برادر خوبم حالا از یه دختر16 ساله که در مرحله حساس روحی و شکل گیری شخصیت و عاطفی هستش چه انتظاری میشه داشت چرا شما تماما منفی به قضیه نگاه کردید چرا با خودتون نگفتید که اگه این دختر به این پسر که از اقوامش بوده ابراز علاقه کرده به خاطر این بوده که واقعا باهاش از جهت فامیل بودن راحت بوده و یا اینکه چون در مرحله سنی حساسی به سر میبره کنترل احساسات براش سخته منظورم اینه شاید این دختر انقدر به این پسرفامیلش دلبسته هستش که از روی بیقراری هاش وبهش اس ام اس عاشقانه میده اینکه شما میفرمایید این پسر بره به خانواده دختر بگه میدونید یعنی چی؟خوبه که این دختر اول نوجوانیش با سرکوفت و طعنه و کنایه خانواده و فامیل روبرو بشه چرا راهی بهتر رو پیشنهاد ندادید؟!
برادر خوبم من شخصا به هیچ عنوان خوشم نمیاد که یه دختر به پسری جهت ازدواج ابراز علاقه کنه و علت اینکه با شما اینطور صحبت میکنم خدا میدونه فقط هدفم اینه که درست نیست ماهایی که ادعای مسلمان بودن رو میکنیم به خاطر اینکه یه دختری به پسر فامیلش جهت ازدواج علاقمند شده راجع به اون دختر زود قضاوت کنیم و بگیم از کجا معلوم که قبلا این کارو نرده باشه یا بعدا نکنه یا اینکه ممکنه علاقه اش سرد بشه.
برادر خوبم اگه دختران جامعه ما وقتی آقایی در محیط کاری یا در محیط دانشگاه یا به عنوان فامیل به دختری پیشنهاد بده و اون دختر بخواد مثل شما راجع به طرف مقابلش فکر کنه اینطوری که طبق انصاف نیست

شاید شما الان بگید که من به عنوان یه پسر(اگه مجرد هستید) اگه روزی دختر آرزوهام رو ببینم خودم نمیرم پیشنهاد بدم خانواده ام رو میفرستم من خدمتتون میگم برادر من بعضی موقع یه آقایی وقتی با دختر آرزوهاش روبرو بشه قبل اینکه بخواد خانواده اش رو به خونه اونا بفرسته اول با خودش میگه بهتره نظر خود دختر رو بپرسم و اگه اجازه داد خانواده من برند منزلشون بالاخره تموم پسران که از اول خانواده رو نمیفرستند به منزل دختر خانم

سلام

نقل قول:
یه نگاه به جامعه ما بندازید خیلی از پسرای مذهبی بودند که به دخترایی علاقمند شدند و ابراز علاقه برا ازدواج کردند خب به نظرتون اگه قضیه برعکس باشه این درسته که وقتی آقایی به یه دختر علاقمند شد و بهش پیشنهاد داد دختر خیلی زود مثل شما قضاوت نادرست کنه و با خودش بگه این پسر که الان به من ابراز علاقه جهت ازدواج نموده از کجا معلوم که قبل من به هزارتا دختر دیگه ابراز علاقه نکرده باشه

ولی یه چیزی رو بدونید
شیطون منتظر یه لحظه غفلت من و توست! فقط یه لحظه بهش وام بده تا سر خط جهنم ازش قسط میگیری!
شما چه تضمینی داری که این خواستگاری به احتمال زیاد تو خلوت به نا کجا آباد ختم نشه!
اون دختر 16 ساله هم باید جلوی احساساتشو بگیره! یا بگیرن!
مطمئن باش هیچ مرگشم نمیشه![="white"]داداش کلای خودتو بچسب یک مارمولکایی هستند[/]

سید علی جان;194651 نوشت:
شما چه تضمینی داری که این خواستگاری به احتمال زیاد تو خلوت به نا کجا آباد ختم نشه!

شما ظاهرا متوجه منظور من نشدید من گفتم ما نباید زود راجع به دیگران قضاوت کنیم نگفتم که کار اون دختر درسته خوبه که اول همون پست گفتم.بعد کی حرف از خواستگاری در خلوت زدم؟گفتم اگه آقایی شخصا خودش بخواد از خانمی جهت خواستگاری اجازه بگیره خوبه که دختر راجعبه اون آقا فقط بخاطر اینگه آقا داره ازش اجازه خواستگاری رو میگیره تصور نادرستی کنه؟میگم ما نباید به عنوان مسلمان راجعبه بندگان خدا منفی فکر کنیم

سلام
من عذر می خوام عکس شهید من رو به اشتباه انداخت!!
ولی ظاهر این حرف شما که مردی از خانمی و بالعکس ابراز علاقه کنه و بگوید می خواهم با شما ازدواج کنم بعدا با خانواده می آیم ...
یعنی همون خواستگاری...
بعدا هم مساله این خواهر 16 ساله به این سادگی هم نیست!
اصلا یک خواهر 16 ساله از انتخاب و همسر چی مفهمه که بخواد از این طریق ابراز علاقه و عشق و ازدواج کند...

جناب آقای سید علی جان شما موقعیتشو نداشتین و درک موضوع براتون دشواره انقد سخت جبهه گیری نکنید اسلام دین اعتداله.

لا حول و لا قوة الا بالله
پست هاي اول رو كه خوندم شوكه شدم ، آخه يعني چي اگر دختر خوبي هست حتماً باهاش ازدواج كن؟ اينكه نشد دليل ، يا شما 16 سالگي رو تجربه نكرديد يا نميدونيد 16 سالگي يعني چي؟
به يه دختر 16 ساله قاقا لي لي بخري علاقه مندت ميشه ولي چه علاقه اي ؟ ايشون هنوز نميتونه تشخيص بده كه اين عملش چه ضربه مهلكي رو در آينده بهشون وارد ميكنه حالا با فكر و از روي عقل متوجه شدن كه به درد هم ميخورن؟
اگر اين ام كا و سردار و داداشم نبودن كه سكته كرده بودم
سركار گرانبها ميشه بگيد چرا ميخنديد ؟ اتفاقاً كاملاً هم منطقي هست . بدبختي ما همينه كه زندگي رو بازي ميگيريم
برادر من شما 20 سالت هست ولي خدا رو شكر انقدر ميفهمي كه بي گدار به آب نزدي و ترجيح دادي مشورت بگيري ولي باور كن زندگي سخت تر از اونه كه اين خانم فكر ميكنن به خصوص در شرايط الآن كه خيلي بزرگتر از من و شما زير اين زندگي كمر خم كردن بسم الله
حالا خودتون بيشتر فكر بكنيد چون هيچ كس اندازه خودش از خودش شناخت نداره

mkk1369;194094 نوشت:
سلام

دوست عزیز منظورش از دونستن چیست؟!

می داند که دخترش عاشق شده؟

الان 16 سالشه؟

سلام.
دقیق نمی دونم منظورش از اینکه مامانش میدونه چیه. فقط همین حد که بهم دو بار گفت که مامانم می دونه که بهت اس میدم ، نگزان نباش. ازش پرسیدم منظورت چیه؟ گفت هیچی منظور خاصی نداشتم . من هم زیاد اصرار نکردم.

نه تقریبا 17 سالشه

faeze;194161 نوشت:
سلام دوست عزیز
به نظر من اگه این دختر خانوم به لحاظ اخلاق و دین کامله اصلا تردید نکن و هرچه زودتر وارد مراحل عملیاتی زندگی مشترک شو.اینجوری هم یه دختر که در حال ارتکاب گناهه رو از این حال درمیاری و زندگیش رو نجات میدی.هم خودت از مجرد بودن درمیای.هم کلی صواب....!

آخه همین طور راحت که شما می کید که نیست. اولا من حالا حالا ها توانایی ازدواج رو ندارم و دانشجو هستم و بیکار.
ثانیا این خانم هنوز سنش کمه (البته هر دو مون سنمون کمه) و نمی تونیم این موضوع رو با خونواده هاموت مطرح کنیم.

نوکر شهدا;194157 نوشت:
سلام...

باور کنید خیلی سخته

ممنونم دوست عزیز
شما درست میگید و اینطور نیست که من همینطور راحت و بی خیال باشم ، بلکه من هم خیلی دارم اذیت میشم.
از یه طرف میگم شاید این همون فردیه که باید انتخاب کنم ، از یه طرف دوست دارم بتونم انتخاب کنم.
از یه طرف می ترسم خونواده هامون بفهمن و روابط بین خونواده ها سرد بشه.

گرانبها;194218 نوشت:
2-از نظر منطقی: با خودت بگی خب زندگی که بازی بچه گانه نیست هر کی عاشق من شد من هم سریعا با اون دختر ازدواج کنم پس بهتره اول ببینم انتظارات من از همسر آینده ام چیه؟آیا ایشون اون شرایط لازم رو برا همسر شدن من دارند؟و در مقابل بپرسم ایشون چه انتظاراتی از همسر آینده خودش داره؟و آیا من میتونم انتظارات ایشون رو برآورده کنم و آیا علاقه ایشون به من یه علاقه واقعی هست؟برا اینکه به جواب این سوال برسید میتونین به طریق های درست و منطقی اون دختر رو امتحان کنید 3-اگه واقعا نمیتونید با این قضیه منطقی رفتار کنید با خانواده در میون بذارید تا متوجه بشید خانواده شما نظرشون چیه؟البته نگید که اون دختر منو دوست داره بگید مادر و پدر نظر شما راجع به ازداج من با فلان دختر چیه؟به نظر شما این دختر مناسب من هست تا من موقع ازدواجم با ایشون ازدواج کنم

سلام و با عرض تشکر به خاطر توصیه های خوبتون.
با نظر منطقی شما موافقم و خیلی نظر قشنگی بود ولی من هنوز خودم رو در اون سطح نمی دونم که بتونم ملاک های همسر آینده ام رو انتخاب کنم و بنابراین باید بریم سراغ نظر سوم، که این هم خیلی کار سختیه ، چرا که فکر می کنم به محض این که این حرفا از دهنم بیرون بیاد ، یک سری محدودیت ها برام اعمال بشه که روابطمو با فامیل و آشنایان محدود کنه و همچنین جلوی پدر و مادر وجهه ای رو که دارم از دست میدم.
حالا نظرتون چیه؟

بشین درستو بخون
شما مث بچه ای میمونه که شب رفته سراغ یخچال داره دنبالکیک شیرینی و شکلات میگرده و نمیدونه کدومشو اول بخوره ...

برو درستو بخون این دختر اگه دوست داشت باشه منتظرت میمونه اگرم نموند با یکی دیگ ازدواج کرد شما چیزیو از دست ندادید

از اولشم شما هدفت درس خوندن بود

من نظرم گفتم فقط

گیجش کردین بنده خدارو:Khandidan!:

ftmh_mohammadi;194075 نوشت:
سلام ... خوب و سلامت باشید ...
من نظر شخصیم رو میگم ... این مساله خیلی به خصوصیات روحی و روانی و رفتاری خود شما برمیگردد . باید ببینی تو زندگی از چه جور دختری خوشت می آد ... و بعد باید ببینی آیا آن شخص ... چنین کسی میتواند باشد یا خیر ... اولویت های اولیه زندگیت رو مشخص کن ( اونایی که نمیتونی ازشون بگذری رو لیست کن !!! ) و اونایی که تو درجه دوم اهمیت هستن رو مشخص کن بعد ببین اون چه جور آدمی هست ...

باتشکر فراوان از شما دوستان گرامی به خاطر نظرات ارزشمندتان.
اولا من فکر می کنم هنوز ملاک عای کاملی برای ازدواج مشخص نکردم.
ثانیا بر فرض که ملاک های من با ایشون جور در اومد ، اون موقع من چی کار کنم. چون همونطور که گفتم برای هر دومون زوده که ازدواج کنیم چرا که ایشون هنوز 17 سالشه و من هم هنوز دانشجو هستم و حالا حالا ها ( حداقل تا 2-3 سال دیگه) باید در خارج از شهر محل زندگیم درس بخونم. و هنوز استطاعت ازدواج رو ندارم.

گرانبها;194641 نوشت:
اولا نباید راجع به بندگان خدا زود قضاوت کنیم

سركار گرانبهاي گرانبها تمام پستتون رو نياوردم
خواهر بزرگوار اينكه دختري عاشق پسري بشه هيچ مشكل شرعي نداره راجب اين موضوع هم مفصل صحبت شده و خدا رو شكر جامعه هم كم كم داره به اين موضوع پي ميبره ، مشكل نوع ابراز عشق به طرف مقابل هست
يكي رو ميبينيد كه منطقي و حساب شده موضوع رو با خانوادش در ميون ميگذاره و خانواده هم دركش ميكنن و به سرانجامي ميرسه حالا هر سرانجامي كه خوب و بدش براي دختر خوب تموم ميشه ولي يكي هست كه مثل ايشون با پيامك يا نامه يا هر چيز ديگه اي ابراز علاقه ميكنه اين هم سرانجامش مثل حالت قبلي ميشه ولي با اين تفاوت كه در هر صورت به ضرر اين خانم هست چون اگر به ازدواج ختم نشه فقط بذر يك عشق پوچ رو كاشتن كه فقط ميوه ناراحتي رو به همراه داره يا ازدواج ميكنن كه در اون صورت فردا اگر به مشكلي بر بخورن پسر خيلي راحت ميتونه بگه تو به من ابراز علاقه كردي نه من .

نوکر شهدا;194249 نوشت:
سلام و عرض ادب...

من فکر می کنم اون خانم خیلی کوچک هست هنوز...

هنوز بزرگ نشده...

از روی احساس داره تصمیم می گیره...

من خودم برخورد داشتم
چون واسه خودم اتفاق افتاده...
کلی با طرفم حرف زدم تا قبول کرد...
خدا نکنه یه دختر تو این سن عاشق کسی بشه...
اوه اوه...

سلام
من هم از چند نفر شنیدم که این عکس العمل احساسیه ولی چیکار باید بکنم؟
شما گفتین «
خدا نکنه یه دختر تو این سن عاشق کسی بشه...» میشه بگین منظورتون چیه ؟ منظور شما اینه که اگه تو این سن عاشق بشه عشقش کاذبه یا خیر اگه تو این سن عاشق بشه دیگه ول کن نیست ؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟

reza1001;194289 نوشت:
آقا رفیقمون راس میگه دختره کوچیکه داره از روی احساس حرف میزنه یکم به تفاوت هاتونم فک کن آیا اونم درس میخونه ؟؟؟ آیا فردا فارغ التحصیل شدی اونم تو تهران نمیخوای ادامه تحصیل بدی آیا میتونی با شرایطی که 4 سال دیگه داری با یه دختر که تو شهرستانه زندگی کنی به تفاوتهای فکریتون فک کردی ؟؟؟
تازه تو 20 سالته واسه شمام زوده باور کن !!!
یکم تحقیق کن بعد سنتون به هم دیگه میاد بد نیس فقط به تفاوت های فکری تحصیلی فک کن؟؟؟

بعدش لازم نکرده به خونوادت بگی فردا جور در نمیاد میزنن تو سر دختر

خودتم با اس بهش بفهمون یکم زوده بذار دختره یکم عاقلتر بشه فکرش کار کنه

چون 10 سال با هم بودید بازی کردید بهت وابسته شده اما واسه زندگی مشترک خیلی چیزا مهمه!!!
حواست باشه خودتم فکن؟؟؟

خود من وقتی 19 سالم بود به یکی از دخترای فامیل دل بستم و بهش گفتم که دوسش دارم اما نامرد همون موقع بهم نگفت بعد یه مدت بهم گفت که پسر دیگه ای رو دوس داره و میخواد باهاش ازدواج کنه البته این وسط ماجراهای زیادی بین من و دختره فامیلون گذشت :narahat az: بعد تقریبا یه سال دختره با پسره فرار کرد و ازدواج کرد الانم 6ماه از ازدواجشون میگذره ان شا الله که خوشبخت بشن ولی دل منو بدجوری شکست :shekastan del:

وبعدش ماجرای منو به خونوادش گفت البته یه چند ماه قبل ازدواجش ( ای کاش دخترا انقد فوضول نبودن) چون هنوزم که هنوزه وقتی اسمش تو خونوادشون میاد همچین منو چپ چپ نیگا میکنن که حالم از دختره بهم میخوره ( ای کاش خانوما اینطوری نبودن)
:aatash:

اما الان که در اومدم دانشگاه و دارم درس میخونم از اینکه اون ماجرا جور در نیومد خیلی خوشحالم چون الان دیگه طرز فکرم و معیارهام واسه ازدواج فرق کرده

نترسین متمدن نشدم در عوض سنتی و مذهبی تر شدم خدایا شکرت:doaa:

خدایا معذرت میخوام که اون موقع ازت گله کردم که چرا بهم نرسوندیش

ببخش که باهات بد حرف زدم ببخش:geristan:

حالا میفهمم که تو میدانی و من نمیدانم

ممنونم از نظرت
حالا میشه بهم بگی چطور بهش بگم که هم ناراحت و سرخورده نشه و غرورش نشکنه ( چون اون پا پیش گذاشته و اگه من بخوام تمومش کنم فکر می کنم خیلی داغون بشه) و هم تا یه چند سالی بی خیال ما شه.
آخه می دونی هر اسی که برام می فرسته ، کلی داغونم می کنه(بالاخره پسر جوونم دیگه) و من هم چند بار وسوسه شدم که براش اس های عاشقونه بفرستم ولی جلوی خودمو گرفتم و این کارو نکردم.
ممنون

سید علی جان;194651 نوشت:
سلام

ولی یه چیزی رو بدونید
شیطون منتظر یه لحظه غفلت من و توست! فقط یه لحظه بهش وام بده تا سر خط جهنم ازش قسط میگیری!
اون دختر 16 ساله هم باید جلوی احساساتشو بگیره! یا بگیرن!
مطمئن باش هیچ مرگشم نمیشه!داداش کلای خودتو بچسب یک مارمولکایی هستند

سلام
ممنونم که راهنمایی می کنید ولی لطفا بد دهنی نکنید . :no: :offlow:

ali71;194011 نوشت:

توی نامه هاش ازم می خواست که بهش نام بدم ولی من هیچ وقت این کار رو نکردم

با سلام و احترام

ایشون نامه هم براتون نوشتند، یا فقط از طریق اس ام اس؟

از لحاظ مذهبی خانواده شما و خانواده ایشون چجور هستند؟

كبوتر حرم;194808 نوشت:

پست هاي اول رو كه خوندم شوكه شدم ، آخه يعني چي اگر دختر خوبي هست حتماًباهاش ازدواج كن؟ اينكه نشد دليل ، يا شما 16 سالگي رو تجربه نكرديد يانميدونيد 16 سالگي يعني چي؟
به يه دختر 16 ساله قاقا لي لي بخري علاقه مندت ميشه ولي چه علاقه اي ؟ايشون هنوز نميتونه تشخيص بده كه اين عملش چه ضربه مهلكي رو در آينده بهشونوارد ميكنه حالا با فكر و از روي عقل متوجه شدن كه به درد هم ميخورن؟
اگر اين ام كا و سردار و داداشم نبودن كه سكته كرده بودم
سركار گرانبها ميشه بگيد چرا ميخنديد ؟ اتفاقاً كاملاً هم منطقي هست . بدبختي ما همينه كه زندگي رو بازي ميگيريم
برادر من شما 20 سالت هست ولي خدا رو شكر انقدر ميفهمي كه بي گدار به آبنزدي و ترجيح دادي مشورت بگيري ولي باور كن زندگي سخت تر از اونه كه اينخانم فكر ميكنن به خصوص در شرايط الآن كه خيلي بزرگتر از من و شما زير اينزندگي كمر خم كردنبسم الله

حالا خودتون بيشتر فكر بكنيد چون هيچ كس اندازه خودش از خودش شناخت نداره

ممنونم ولی میشه بگید چه کار باید بکنم؟
یعنی منظوره شما اینه که این علاقه کاذبه و از بین خواهد رفت؟

guest;194821 نوشت:
شما مث بچه ای میمونه که شب رفته سراغ یخچال داره دنبالکیک شیرینی و شکلات میگرده و نمیدونه کدومشو اول بخوره ...

میشه بگین منظورتون از این حرف چی بود؟
بعد هم من الان دوست دارم درسمو بخونم تا موقش برسه . سوال اصلیم این بود که اگه باید رابطه ام رو تموم کنم چطور باید این کار رو بکنم ؟

آذر بانو;194842 نوشت:
با سلام و احترام

ایشون نامه هم براتون نوشتند، یا فقط از طریق اس ام اس؟

از لحاظ مذهبی خانواده شما و خانواده ایشون چجور هستند؟

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم.
همونطور که گفتم ایشون اول ، (اوایلی که وارد دانشگاه شده بودم پارسال ) موقعی که به منزل ایشون می رفتم موقع برگشتن بهم می گفت که جیبتو نگاه کن و بعد از اینکه به خونه می رسیدم جیبمو نگاه می کردم می دیدم که نامه توش گذاشته و توی نامه اش نوشته بود که من تو رو به عنوان برادر خودم دوست دارم (آخه برادر نداره) . و چند بار این عمل تکرار شد و توی نامه هاش ازم خواست که براش نامه بنویسم ولی من این کارو نکردم. یه بار هم ازم خواست که عکسمو بهش بدم و من این کارو کردم.

خونواده ما خانواده ای کاملا مذهبی هستند و خانواده ایشان هم تقریبا همین طور هستند. و خود ایشان هم نماز خون هست و در بیرون منزل با چادر ولی در منزل و جلوی اقوام با مانتو و شال ولی کاملا پوشیده .
البته این رو هم بگم که ایشون اهل آهنگ گوش دادن هم ( تاحدودی) هست . . که البته خود من هم ( البته کمتر از ایشون ) تا حدودی این طور هستم.

اگه سوال دیگه ای هم بود در خدمتم.

ali71;194813 نوشت:
آخه همین طور راحت که شما می کید که نیست. اولا من حالا حالا ها توانایی ازدواج رو ندارم و دانشجو هستم و بیکار.
ثانیا این خانم هنوز سنش کمه (البته هر دو مون سنمون کمه) و نمی تونیم این موضوع رو با خونواده هاموت مطرح کنیم.

شما اولين نفري نيستيد كه بنده راجب ازدواج باهاشون صحبت كردم ولي خوشبختانه عاقل ترينشون هستيد ، خدا رو شكر
البته اينكه شما كار و سرمايه اي نداريد دليل بر اين نميشه كه ازدواج نكنيد چون خداوند در قرآن ميفرمايند كه هر كس توانايي مالي ازدواج كردن رو نداره ازدواج كنه پولش با منه خدا ، طوري كه حتي امام صادق عليه السلام مي فرمايند كسي كه به اين آيه اعتقاد نداره انگار به خدا اعتقاد نداره ، ولي بحث راجب سن و سال هست البته سن و سال عقلي و ذهني شما ببينيد اين خانم از نظر عقلي چند سالشون هست چه بسا افرادي با سن زياد كه فقط از نظر جسمي رشد كردن
تاكيد ميكنم هيچ كسي شما رو بيشتر از خودتون نميشناسه

با تشکر از همه دوستان و کارشناسانی که موضوع را مشاهده و نظر داده اند ،ممنون میشم دیگر کارشناسان و دوستان هم در این مورد نظر خودشونو بگن.:ok:

ممنون از لطفتون
حالا چطور بفهمم سن عقلیش چقده؟

كبوتر حرم;194825 نوشت:
لا حول و لا قوة الا بالله *************** سركار گرانبهاي گرانبها تمام پستتون رو نياوردم خواهر بزرگوار اينكه دختري عاشق پسري بشه هيچ مشكل شرعي نداره راجب اين موضوع هم مفصل صحبت شده و خدا رو شكر جامعه هم كم كم داره به اين موضوع پي ميبره ، مشكل نوع ابراز عشق به طرف مقابل هست يكي رو ميبينيد كه منطقي و حساب شده موضوع رو با خانوادش در ميون ميگذاره و خانواده هم دركش ميكنن و به سرانجامي ميرسه حالا هر سرانجامي كه خوب و بدش براي دختر خوب تموم ميشه ولي يكي هست كه مثل ايشون با پيامك يا نامه يا هر چيز ديگه اي ابراز علاقه ميكنه اين هم سرانجامش مثل حالت قبلي ميشه ولي با اين تفاوت كه در هر صورت به ضرر اين خانم هست چون اگر به ازدواج ختم نشه فقط بذر يك عشق پوچ رو كاشتن كه فقط ميوه ناراحتي رو به همراه داره يا ازدواج ميكنن كه در اون صورت فردا اگر به مشكلي بر بخورن پسر خيلي راحت ميتونه بگه تو به من ابراز علاقه كردي نه من .

برادز بزرگوار جناب کبوتر حرم
ظاهرا اینجا هنوز کسی متوجه منظورم نشده چون از نوع جواب دوستان در مقابل پست من مشخصه که از حرف من طوری دیگه برداشت شده پس اگه اجازه بفرمایید من یه بار دیگه خدمت شما و همه دوستان بگم
1-بنده کاملا مخالفم که یه دختر به پسری ابراز علاقه کنه حتی به صحیح ترین روش اگه باشه من نمی پسندم چون معتقدم دختر باید مغرور باشه و این بر خلاف قانون خلقت هست که خانم اول بره به سمت آقا.

2- هیچ وقت کار اون دختر خانمی که به جنابali71 ابراز علاقه کردندرو قبول ندارم و میگم این راهش نیست در نهایت این خانم میتونست از واسطه های که قابل اعتماد باشه جهت ابراز علاقه استفاده کنه البته به نحوی که جناب ali71 متوجه نمیشد که پیغام از سوی دختر بوده مثلا یه فرد قابل اعتمادی از جناب ali71 میپرسید نظر شما راجع به ازدواج با این دختر چیه؟

3-اگه باز به پست های بنده دقت می فرمودید من گفتم سن هر دوی اینها برا ازدواج کم هست

4-علت خندیدن من واقعا قصد تمسخر نبوده چون یکی از برادران گفتند علت علاقه این دختر به جناب ali71 به خاطر اینه که دختر توی بازی به جنابali71 وابسته شده و من از این حرف برادر بزرگوارمون ناخودآگاه خنده ام گرفت(علت خندیدن من برا این نبوده که حرف برادرمون رو قبول نداشته باشم برا این بوده که اگه این دختر به خاطر اینکه توی بازی با پسره بهش وابسته شده پس این دختر خیلی احساساتی هست و الان براش ازدواج خیلی زوده.

4 -اما با اینگه مخالف ابراز علاقه یه دختر به پسر هستم میگم حالا که این دختر به این پسر ابراز علاقه کرده ما نباید راجع به دختر نادرست قضاوت کنیم نباید بگیم خدای نکرده این دخترقابل اعتماد نیست اگه این دختر از راه اس ام است عاشقانه ابراز می کنند علتش فقط برا اینه که کم سن و سال هستند و نمی دونند این روش درستی نیست و همانطور وقتی یه آقایی خیلی محترمانه به خانمی پیشنهاد ازدواج میده ماهیچوقت به خودمون اجازه نمیدیم بگیم که خدای نکرده این آقاقابل اعتماد نیست بلکه معقولانه و منطقی فکر میکنیم میگم اگه زمانی مثل الان قضیه بر عکس شده باید انصاف رو رعایت کرد

در نهایت دوباره تاکید می کنم تموم حرفای من نسبت به پست جناب سید علی جان در یک کلمه خلاصه میشد اینکه ما نباید زود قضاوت کنیم

سلام من به عنوان یه دختر میگم اون خانوم دچار عشق زود گذر شده واگه اخر این اس ام اس بازیهاش به ازدواج ختم بشه صددرصد چندسال دیگه پشیمون میشه چون خودم دیدم اینجور شخصا باموقعیت این خانومو

با سلام و احترام

من پیشنهاد خواستگاری از جانب دختر خانم رو محکوم نمی کنم، ولی به هیچ عنوان کار درست و منطقی نکردند. و به نظر من این کار نشون دهنده این هست که هنوز به بلوغ عقلی کاملی نرسیدند.

این انتخاب از جانب ایشون بیشتر از روی احساس بوده تا منطق. و الان تا حدودی احساسات شما رو هم درگیر کرده.

البته اگر از همون اول اس ام اس های ایشون رو حتی به صورت عادی پاسخ نمیدادین خیلی خوب بود ولی دیگه گذشته.

ان شاءالله کارشناسان به زودی راهنمایی تون می کنند.

سلام من یه راهه خیلی خوبی دارم

شمارشو بدین تامن ملتفتش کنم:khaneh:

جدی میگما!!!!

چون بفرضم که خیلی خوب باشه همه چیو

بعد از ازدواج پشیمون نشید

همین شما آقای آقا

بعد تقی به توقی که خورد میگی

تو خودتو بهم قالب کردی

من تورو نمیخواستم

نمیگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اشنا;194951 نوشت:
سلام من به عنوان یه دختر میگم اون خانوم دچار عشق زود گذر شده واگه اخر این اس ام اس بازیهاش به ازدواج ختم بشه صددرصد چندسال دیگه پشیمون میشه چون خودم دیدم اینجور شخصا باموقعیت این خانومو

سلام
ممنونم که راهنماییم کردین
حالا می خوام بدونم الان دقیقا باید چیکار کنم؟
چی بهش بگم که هم غرورش نشکنه و خورد نشه و هم دیگه بی خیال ما شه؟
یا بهتره بذارم به همین شکل که الان پیش می ره پیش بره و خودش هر موقع فهمید دیگه این رابطه رو قطع کنه؟
نظر شما چیه؟:Gig:

آذر بانو;194956 نوشت:

با سلام و احترام

من پیشنهاد خواستگاری از جانب دختر خانم رو محکوم نمی کنم، ولی به هیچ عنوان کار درست و منطقی نکردند. و به نظر من این کار نشون دهنده این هست که هنوز به بلوغ عقلی کاملی نرسیدند.

این انتخاب از جانب ایشون بیشتر از روی احساس بوده تا منطق. و الان تا حدودی احساسات شما رو هم درگیر کرده.

البته اگر از همون اول اس ام اس های ایشون رو حتی به صورت عادی پاسخ نمیدادین خیلی خوب بود ولی دیگه گذشته.

ان شاءالله کارشناسان به زودی راهنمایی تون می کنند.

با سلام و عرض خسته نباشید و با تشکر از کارشناس محترم .
امیدوارم پاسخ سوالم را هر چه زودتر توسط کارشناسان محترم دریافت کنم.
یا علی مدد

گرانبها;194870 نوشت:

علت خندیدن من واقعا قصد تمسخر نبوده چون یکی از برادران گفتند علت علاقه این دختر به جناب ali71 به خاطر اینه که دختر توی بازی به جنابali71 وابسته شده و من از این حرف برادر بزرگوارمون ناخودآگاه خنده ام گرفت(علت خندیدن من برا این نبوده که حرف برادرمون رو قبول نداشته باشم برا این بوده که اگه این دختر به خاطر اینکه توی بازی با پسره بهش وابسته شده پس این دختر خیلی احساساتی هست و الان براش ازدواج خیلی زوده.

سلام خواهرم
بنده خدای نکرده نه قصد جسارت به شما و نه هیچ کس دیگه ای رو نداشتم و ندارم پستتون رو هم که خوندم کاملاً منظورتون رو متوجه شدم ولی منظورم کلی بود شاید بد گفتم معذرت میخوام

گرانبها;194870 نوشت:
اما با اینگه مخالف ابراز علاقه یه دختر به پسر هستم میگم حالا که این دختر به این پسر ابراز علاقه کرده ما نباید راجع به دختر نادرست قضاوت کنیم نباید بگیم خدای نکرده این دخترقابل اعتماد نیست اگه این دختر از راه اس ام است عاشقانه ابراز می کنند علتش فقط برا اینه که کم سن و سال هستند و نمی دونند این روش درستی نیست

بنده هیچ وقت یه همچین فکری نکردم گر چه منظورتون من نبودم ، پست های قبلیم نشان دهنده این موضوع هست
ali71;194856 نوشت:
ممنون از لطفتون
حالا چطور بفهمم سن عقلیش چقده؟

همون جوری که من فهمیدم شما بزرگتر از سنتون هستید
ولی این دیگه کار شماست ، بالاخره شما با ایشون بزرگ شدید اخلاقشون رو تا حدودی میدونید . خیلی راحت با مقایسه رفتارشون با رفتار هم سن و سالهاشون میتونید تشخیص بدید که چقدر رشد کردن (البته دوستان هم تا حدودی راهنماییتون کردن فقط با دقت بیشتری پستها رو بخونید)
البته این یک پیشنهاد بود که ممکن هست اشتباه هم باشه قطعاً نظر کارشناسان بهتر و راه گشا تر هست

كبوتر حرم;194998 نوشت:
سلام خواهرم بنده خدای نکرده نه قصد جسارت به شما و نه هیچ کس دیگه ای رو نداشتم و ندارم پستتون رو هم که خوندم کاملاً منظورتون رو متوجه شدم ولی منظورم کلی بود شاید بد گفتم معذرت میخوام

سلام مجدد خدمت جناب کبوتر حرم بزرگوار
خواهش میکنم شما اصلا حرف بدی نزدید و نیازی به عذر خواهی نیست من فقط خواستم شما متوجه منظورم شده باشید که فرمودید از اول هم متوجه شده بودید با تشکر

گرانبها;194230 نوشت:
قبل اینکه به دختره ابراز کنه که قصد ازدواج با اون رو داره درست اینه که اول به خانواده خودش بگه اگه از نظرخانواده مشکلی نبود بهتره خانواده پسر به خانواده دختر بگند که برا پسرشون میخوان بیان خواستگاری

به نظر من ابتدا باید آشنایی اجمالی بین دختر و پسر به وجو بیاید و بعد که تا اندازه ای با هم آشنا شدند برای اقدام به ازدواج می توان خانواده ها را د رجریان گذاشت.:Gol:
موضوع قفل شده است