صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نظرتون راجع به این دختر چیه؟؟؟

نوشته
    61
    حضور
    20 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

تعجب نظرتون راجع به این دختر چیه؟؟؟

با سلام خدمت دوستان سوالی از خدمتتون داشتم یه مساله ای برام پیش اومده

دختری در دانشگاه هستش که حجاب کامل داره چادر و زیبا هم هست

ولی یه مشکلی هست اونم اینه که

این دختر خانم با پسرا صحبت میکنه ( منظورم دوستی نیست) شوخی میکنه میگه میخنده

سلام و احوال پرسی ( البته فقط با هم کلاسیها) نظرتون راجع به این دختر خانم چیه؟؟؟

در ضمن نظرتون راجع به پسرای غیرتی (یه کم زیادی) چیه؟؟؟

در ضمن مدیر سایت خواهشا حذفش نکن موردی با این موضوع پیدا نکردم اگه داری آدرس بده راستی قبل اینم یه پست گذاشتم که حذفش کردی !!! گفتی تکرای هستش آدرس پستاش رو میخوام ؟؟؟؟ دستت درد نکنه!!!
    ویرایش توسط reza1001 : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۲:۵۳

2. صلوات ها 28

3.  

علاقه
    خدا ، اهل بیت سلام الله علیهم ،نفسم
    نوشته
    1,640
    حضور
    19 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    7
    گالری
    70
    صلوات
    10776

با سلام و احترام به دوست بزرگوار
    اینکه ظاهر موجهی دارند دلیل بر خوب بودن مطلق نیست و صحبت با نامحرم و بگو بخند با آنها هم بد مطلق نیست
    ولی اینکه با نامحرم بگین بخندن حقیر فکر میکنم گناه دارد ...

چون خیلی تاکید شده با نا محرم کلامی اضافه تر که به شوخی و بگو بخند منجر میشه دوری کنیم...

ولی بازهم بنده به نظرم یک بگو بخند دلیل بر بدی اون شخص نیست...

5. صلوات ها 21

علاقه
    عرفان وجبهه و شهدا
    نوشته
    209
    حضور
    6 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1765

سلام
    اینکه چادری هستند و باحجاب این یه نکته مثبتی هست ولی اینکه با همکلاسی های پسر بگو و بخند می کنند من اگه پسر بودم شدیدا به غیرتم بر می خورد ولی باز دلیل بر این نمیشه که حتما دختر بی حیایی باشه همونطور که چادری بودن یه دختر دلیل حتمی بر عالی بودن اون نمیشه شاید چند تا دلیل باعث این میشه که ایشون در جایگاه یه دختر محجبه با پسرا شوخی کنند که البته اصلا موجه نیست
    1-واقعا شاید از روی عدم اطلاع ایشون باشه(اینکه توی دین ما تاکید شده صحبت غیر ضروری با نامحرم نکنید)شاید واقعا نمیدونند که کارشون اشتباهه
    2-شایدم در خانواده ای بزرگ شدند که با وجود رعایت حجاب ولی صحبت با نامحرم رو در همون حدی که شما فرمودید بد نمیدونند مثلا ازبچه گی اینطور تربیت شده باشند که این به نوع تربیت خانوادگی ایشون بر میگرده
    3-یا اینکه ممکنه وقتی با همکلاسی ها صحبت می کنند چون در دل خودشون نسبت به اونا قصد و غرضی ندارندیعنی بدون نیت بدی این صحبت ها رو می کنند فکر می کنند صحبت بدون قصد و غرض و در همین حد اشکالی نداره
    من میخوام بگم این کارشون (بگو و بخند با نامحرم)بطور کل اشتباهه به نظرم دختر در مقابل نامحرم باید از خود مغرور باشه و در مواردی صحبت کنه که واقعا نیاز باشه
    ولی در پایان میخوام بگم این کار اشتباه ایشون حتما دلیل بر بی حیایی ایشون نمیتونه باشه به نظرم اگه ایشون اهل حجب و حیا نبودند حتما با کسی دوست می شدند پس اهل حیا هستند که با کسی دوست نشدند و البته اینو بگم حیا هم مثل تموم چیزهای دیگه برا خودش مراتب داره بالاخره به نظر من با این کار ایشون هر چند هم که اهل حیا باشند ولی تموم مراتب حیا رو رعایت نکردند
    ویرایش توسط یا صادق الوعد : ۱۳۹۰/۱۲/۱۳ در ساعت ۱۰:۰۱
    هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید سید مرتضی آوینی

7. صلوات ها 21

علاقه
    قناعت
    نوشته
    119
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1011

سلام
    با یه تذکر بهش میتونی بفهمی چطور دختریه

بهداز کلاس یا هرجای دیگه که خودت مناسب میدونی یهش بگو که خواهرانه و دلسورانه بهتون میگم
    صحبت غیر ضروری با نامحرم نکنید

سوختن ،بهای قرب است و چنین سوختنی را جز به پروانه های بی پروای عشق نمیبخشند.آنکه آتشی در دل ندارد ،کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟
    کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟؟
    (شهید آوینی)

9. صلوات ها 14

نوشته
    61
    حضور
    20 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نه بابا چی چی برو یه گوشه بهش بگو روم نمیشه تازه یه کم مغروره بعدش مگه دخترای

امروزی را نمیشناسید میگه به تو چه دوس دارم چی بگم بهش ؟؟؟

11. صلوات ها 14

نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

سلام به شما
    ببخشید من متوجه نشدم الان این حسرت مندی شما نسبت به این دخترخانوم برمیکرده به ...چجوری بگم یعنی شماقصد ازدواج یافکر کردن به ایشون رو دارید؟؟؟
    اگر نه که اصلا این موضوع به شما برنمیگرده .یعنی لازم نیست باز خوردی نشون بدید اما اگر آره!بهتره بعنوان یک خانوم بهتون بگم که رفتار این خانوم الان تو جامعه باب شده نه فقط از طرف خانووومای بدحجاب!بلکه از طرف خانومای محجبه متاسفانه و دلایلش همونجور که خودتون میدونید بسیار است!
    این خانوم و خیلی از خانومای دیگه متاسفانه برخلاف تصور شما قصد بگوبخند با نامحرم روندارند بلکه قصدجلب توجه دارند آخه جو جامعه یا یجورایی واقعیت جامعمون اینطوری شده که تو ذهن خانوما جاگرفته ازدواج خیلی ناممکن و دیره!پس بهتره زودتر خودمون دست بکار بشیم!چون متاسفانه حتی آقایون مذهبی هم این امر مهم دینی رو پشت گوش میندازن!
    خواهرانه خدمتتون عرض میکنم مشکل این قبیل خانوما با ازدواج حل میشه نگران نباشید!چون اینجور آدما خودشون هم در عذاب وجدانند!!!!

13. صلوات ها 13

علاقه
    عرفان وجبهه و شهدا
    نوشته
    209
    حضور
    6 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1765

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze نمایش پست ها
    مشکل این قبیل خانوما با ازدواج حل میشه نگران نباشید!چون اینجور آدما خودشون هم در عذاب وجدانند!!!!
    سلام
    به نظرم در بعضی از خانوما مذهبی یکی از علت هاش همینه که جناب faezeفرموند و من قبول دارم دقیقا یکی رو میشناسم که با اینکه مذهبی و محجبه بوده و اهل دعا و نماز اول وقت و اهل رعایت حق الناس بوده اما به دلیل اینکه از نظر خودش نیاز به ازدواج داشت تقریبا رفتار همین خانوم رو در محیط دانشگاه با آقایون داشت البته ایشون تا حد بگو و بخند نبودند ولی تا همون حدی هم که بوده به نظر من درست نبوده چون طبق شناختی که از ایشون داشتم همون رفتار معمولی هم ازش بعید بوده ولی علت اصلی رفتارش به گفته خودش به خاطر ازدواج بوده و بخاطر اینکه دیگران نگند این دختر عنق و اخمویی هست و از ترس اینکه نکنه کسی برا ازدواج قبولش نداشته باشه اون رفتار رو داشت
    ویرایش توسط یا صادق الوعد : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۹:۴۴
    هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید سید مرتضی آوینی

15. صلوات ها 14

نوشته
    4,398
    حضور
    78 روز 21 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    1
    گالری
    2199
    صلوات
    26284

سلام و عرض ادب
    به نظر بنده هم ظاهر موجه، نمایانگر باطن موجه نیست.
    نه تنها بنده، بلکه خیلی از ما، دخترانی با ظاهر کاملا موجه و به قول شما چادری دیدیم که اصلا باطن مورد پسندی ندارند.
    شوخی و خنده ای هم که گفته شده، این هم صرفاً نشانگر بد بودن یک نفر نیست. به خصوص که اینجا احساس میکنم درست باز نشده.
    اما
    به نظرم این شوخی و خنده ی یه خانم با نامحرم، به حیا برمیگرده. فکر نمیکنم اگر خانمی حیاء براش معنی شده باشه، بخواد راحت با یه نامحرم شوخی و خنده بکنه.
    یه خانم عاقل و باحیا میدونه که این شوخی و خنده ها چه تاثیرات بدی داره.
    مگر اینکه کمبودی داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1001 نمایش پست ها
    مگه دخترای امروزی را نمیشناسید میگه به تو چه دوس دارم چی بگم بهش ؟؟؟
    اگر اینقدر خانم بی منطقه و فرق دخالت را با دلسوزی نمیدونه....
    چی بگم!!!! به نظرم اینجوری برمیگرده به همان کمبود...

گفتمش نقاش را نقشی بکش از زندگی
    با قلـــم نقش حبـــابی بر لب دریا کشید

گفتمش تصویری از لیلی و مجنون را بکش
    عکس حیـــدر در کنار حضرت زهـــرا کشید

السَّلاَمُ عَلَيْکِ أَيَّتُهَا الْمُضْطَهَدَةُ الْمَقْهُورَة

17. صلوات ها 12

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

با سلام
    همانطور که دوستان فرمودند هر فردی نقاط مثبت و منفی داره بگو بخند با نامحرم ممکن برای طرف مقابل مشکل ایجاد کنه بعضی وقت ها افراد می گویند من مطمئن هستم که مشکلی برام ایجاد نمی شه ولی از خودش نمی پرسه که من از دل طرف مقابل خبر ندارم شاید برای اون مشکلی پیش بیاد اما وظیفه شما صحبت در فضای مناسب و با احترام و در صورت اصرار بر کار قبلی شما هیچ وظیفه ای ندارید و سعی نکنید احساس بیش از مسؤلیت نسبت به این موضوع داشته باشید موفق باشید.
    نظرتون راجع به این دختر چیه؟؟؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

19. صلوات ها 17

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

من اگه پسر بودم شدیدا به غیرتم

سلام
    همانطور که خواهرمون فائزه اشاره کردند
    غیرت شما حاکی از یک نوع تفکر و ... شما نسبت به ایشوم هست! مگر اینکه منظور از غیرت غیرت دینی باشه
    در این صورت سخنان کارشناس محترم کارگشاست...
    نهایت وظیفه شما امر به معروف در خلوت آن هم اگه احساس می کنید تاثیر داشته باشد!
    اما آسیب شناسی اینگونه برخوردها
    عمدتا به خاطر جو و فضای حاکمه که اگه بخوای خودتو حفظ کنی برا همیشه تنها خواهی ماند !
    و خوب بعضی ها استقامت کمتری دارند! و دوست دارند تو جمع باشند...
    این خانوم و خیلی از خانومای دیگه متاسفانه برخلاف تصور شما قصد بگوبخند با نامحرم روندارند بلکه قصدجلب توجه دارند آخه جو جامعه یا یجورایی واقعیت جامعمون اینطوری شده که تو ذهن خانوما جاگرفته ازدواج خیلی ناممکن و دیره!پس بهتره زودتر خودمون دست بکار بشیم!چون متاسفانه حتی آقایون مذهبی هم این امر مهم دینی رو پشت گوش میندازن!
    خواهرانه خدمتتون عرض میکنم مشکل این قبیل خانوما با ازدواج حل میشه نگران نباشید!چون اینجور آدما خودشون هم در عذاب وجدانند!!!!

این تحلیل که این رفتار فرد برای جلب توجه برای امر ازدواج است! بر فرض اینکه واقعیت داشته باشه!
    یک ریسک و خطر بزرگی است...
    البته بنده منکر بالا رفتن سن ازدواج نیستم
    ولی بعید می دونم ایشان برای جلب افراد برای ازدواج چنین رفتاری رو نشون می دند...
    به نظر من همون با جمع بودن و عقب نموندن از قافله کلاس موجه تره!
    ولی تحلیل شما هم بعید نیست.

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)