صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر خدا عدل دارد چرا بعضی ها کورند و بعضی ها بینا

علاقه
    mashin
    نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3

خونسرد اگر خدا عدل دارد چرا بعضی ها کورند و بعضی ها بینا

اگر خدا عدل دارد چرا بعضی ها کورند و بعضی ها با چشم

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

مرسی که این تاپیک رو بوجود آوردی !!!

5. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmohammad نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز عدل با مساوات فرق دارد

عدل یعنی بر میزان لیاقت به افراد چیزی داده شود

مثلا نگاه کن
    همین کور توانایی دارد که بیا ندارد
    یا دارد و ضعیف تر است

این طوری عدالت بر قرار می شود!!!!
    ویرایش توسط رستگاران : ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۱:۲۶
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

7. صلوات

علاقه
    مباحث خداشناسی، کامپیوتر، استقلال
    نوشته
    40
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط mkk1369 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز عدل با مساوات فرق دارد

عدل یعنی بر میزان لیاقت به افراد چیزی داده شود

مثلا نگاه کن
    همین کور توانایی دارد که بیا ندارد
    یا دارد و ضعیف تر است

این طوری عدالت بر قرار می شود!!!!

عدل قطعا با مساوات فرق داره ولی این مساله باعث نمیشه که بگیم مساوات عادلانه نیست
    دوست عزیز
    شما صحبت از شایستگی میکنی در حالیکه شما قبل از ایجادت چیزی نبودی که شایسته چیزی باشی یا نباشی
    من دقیقا همون چیزی هستم که آفریده شدم. اگر چشم دارم بخاطر اینه که با چشم آفریده شدم نه اینکه من لایق چشم بودم و بعد چشم دار شدم

من صراحتا اعلام میکنم حاضر با هرکسی که معتقد به عدله بحث کنم
    محاله کسی بتونه عدل الهی رو ثابت کنه

البته باید بگم که من قویا معتقدم خلایق هر چه لایق ولی این بعد از آفرینشه نه قبلش [دقت کنید]

9. صلوات ها 2

علاقه
    قران و نماز
    نوشته
    145
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    472

سلام دوست عزیز.
    کسی کوره یا کره چه ربطی به عدل خدا داره؟بیشتر این بیماریها در ژنتیک وdnaانسان وجود دارن.بی عدالتی بین مرد و زن است که بی خودی عاشق هم میشن که فردا بچه به دنیا میارن کر وکور میشه.
    این بیماریها الان بیشتر شده.چرا؟همین امواج که دنیا را فرا گرفته شاید بتواند عامل تخریب باشد.

باید کوری به دنیا بیاید تا کسی که بینا است قدر خود را بداند.چون ماها سالمیم هیچ وقت شکر گذار نیستیم.غیر اینه؟
    بی عدالتی اینه که الان سالمی شکر گذار نیستی واین تاپیک را نوشته اید

علاقه
    قران و نماز
    نوشته
    145
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    472

سلام دوست عزیز.
    سلام خانم محمدی.معلومه از خدا ترسی نداریا.کجای خدا بی عدالتی نوشته؟چون به بدی فکر میکنی همه چی سراغت میاد به خوشی فکر کن دنیات میشه همون چیزی که میخوای.مستند راز.جاذبه رو نگاه کردی؟
    اگه نگاه نکردی اونجا جوابت رو میدن
    امیدوارم نگاش کنی وبتونی درک کنی
    فیلم مذهبیم نیست که نگاش نکنی.فیلم خوده غربی ها هستش

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما خلقت افراد ناقص الخلقه و عدل الهی

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmohammad نمایش پست ها
    با سلام و تشکر

در پاسخ به سؤال شما گفتنی است: با بررسي پديده‏هاي استثنائي(کور و کر مادرزاد و ناقص الخلقه ها)، علم امروز توانسته به قسمتي از عوامل آنها دست يابد. دانش بشري در پرتو تجربه، اموري را از قبيل مصرف شراب، مواد مخدر، سيگار، آميزشهاي حرام و تا حد زيادي وراثت، علل اين نوع پديده‏ها معرفي مي‏كند.

البته علل پيدايش اين استثناءها منحصر در عوامل يادشده نيست، به گواه اينكه جهان اسلام كه برخي از اين عوامل در آن كمتر وجود دارد، از چنين آسيبها و استثناهايي مصون نمانده است، از اين لحاظ بايد گفت: يك رشته عوامل ديگري نيز مي‏تواند پديدآورنده اين گونه انسان‏هاي استثنائي باشد. از احاديث اسلامي استفاده مي‏شود، بخش مهمي از اين نقيصه‏ها مربوط به جهل و ناداني والدين نسبت به وظايف خود درباره همسران و نحوه آميزش و كيفيت پرورش فرزندان است. به يك معني، آن نقيصه‏ها و كمبودها، غرامتي است كه پدران و مادران در مقابل جهل و ناداني خود مي‏پردازند(1).

اينك ما به برخي از اين عوامل اشاره گذرا مي‏كنيم:
    الف) سوء تغذيه: احاديث اسلامي، سوء تغذيه را مايه پيدايش اين نوع كمبودها دانسته و حسن تغذيه را يك نوع پيشگيري تلقي كرده است: قال رسول اللَّه‏صلي الله عليه وآله: "اَطْعِمُوا السَفَرَجَلَ فَاِنَّهُ يَحْسن اَوْلادكُم"(2) " (به زنان باردار) (به) بخورانيد زيرا اين ميوه مايه زيبايي كودك و حسن خوي او خواهد بود".

ب) وراثت: وراثت، اصلي است كه اسلام آن را كاملاً محترم شمرده و بر آن صحه نهاده است. اگر علم (ژنتيك) در غرب علم نوظهوري است، اما قانون وراثت به صورت كلي در قرآن و احاديث اسلامي وارد شده است.

قال رسول اللَّه‏صلي الله عليه وآله: "لا تنكِحُوا القَرابَةَ القَريبَةَ فَاِنَّ الوَلَدَ يَخْلُقُ ضاويا"(3) "با خويشاوندان نزديك ازدواج نكنيد، زيرا ميوه چنين ازدواج، ناتواني و لاغري فرزندان شما خواهد بود".

اسلام، دختر دادن به جوان شراب‏خوار را به منزله قطع رحم و انهدام نسل شمرده است(4).

ج) آداب آميزش: آميزش زن و مرد اجابت يك درخواست فطري است. در حالي كه اين كار، يك عمل طبيعي و غريزي است، ولي در اسلام آدابي(5) براي آن بيان شده است كه تخلف از آن مايه تباهي فرزند مي‏شود.

در نتیجه در اکثر موارد، نتیجه نقص عضو در نوزاد، نتیجه عملکرد طبیعی و جهل و بی توجهی پدر و مادر به موضوع می باشد، و از آنجا که نظام هستی بر اساس اسباب و مسببات و علت و معلولی است، فشار دادن هر دکمه ای چه عامدانه و چه جاهلانه، نتیجه ای که باید در بر داشته باشد حاصل خواهد شد.

در اينجا ممكن است سؤالي مطرح شود و آن اينكه والدين خبر نداشتند(بعبارتی جاهل بودند) كه اين عمل در فلان شرائط آثار سوئي روي نوزاد مي‏گذارد؟

پاسخ آن است كه دانستن يا ندانستن پدر و مادر در خاصيت طبيعي اشياء اثر ندارد ما اگر ندانيم كه در فلان رشته سيم برق است و دست به آن بگذاريم، برق ما را مي‏كشد، برق صبر نمي‏كند تا ببيند اگر ما بي اطلاعيم به ما كار نداشته باشد. ما اگر ظرف شرابي را به خيال آب بخوريم، مست خواهيم شد. زيرا مست شدن از آثار طبيعي شراب است. خواه خيال كنيم آب است يا چيز ديگر، بنابراين بي تقصيري پدر و مادر به معناي آن است كه گناه عمدي نكرده اما آثار طبيعي و وضعي همچنان در جاي خود محفوظ است(6).

موفق باشید ...

پاورقی______________________________________ ______
    1- استاد سبحاني، جعفر، پرسشها و پاسخها، انتشارات مؤسسه سيدالشهداء، ص 337، پرسش 52.
    2- علامه مجلسي، محمدباقر، بحارالانوار، ج 63، ص 176، ناشر: مؤسسه الوفاء، چاپ بيروت - لبنان.
    3- فيض كاشاني، محمدمحسن، المحجة البيضاء، انتشارات المكتبة الشفيعي، ج 3، ص 94، نقل از كتاب پرسش و پاسخ استاد سبحاني.
    4- قال امام صادق(ع): مَن زَوَّجَ كَريمَةِ مِن شارِبِ خَمْرٍ فَقَد قَطَعَ رَحْمَها، وسائل الشيعه، ج 14، ناشر: دار احياء التراث العربي، چاپ بيروت - لبنان، باب 29 (كراهت تزويج شارب الخمر).
    5- علامه مجلسي، محمدباقر، حليةالمتقين، ناشر: كتابفروشي و چاپخانه محمدعلي علمي، ص 64.
    6- قرائتي، محسن، اصول عقايد، نشر سازمان تبليغات اسلامي، چاپ چهارم، ص 97.
    اگر خدا عدل دارد چرا بعضی ها کورند و بعضی ها بینا

13. صلوات ها 5

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

در پاسخ به سؤال شما گفتنی است: با بررسي پديده‏هاي استثنائي(کور و کر مادرزاد و ناقص الخلقه ها)، علم امروز توانسته به قسمتي از عوامل آنها دست يابد. دانش بشري در پرتو تجربه، اموري را از قبيل مصرف شراب، مواد مخدر، سيگار، آميزشهاي حرام و تا حد زيادي وراثت، علل اين نوع پديده‏ها معرفي مي‏كند.

البته علل پيدايش اين استثناءها منحصر در عوامل يادشده نيست، به گواه اينكه جهان اسلام كه برخي از اين عوامل در آن كمتر وجود دارد، از چنين آسيبها و استثناهايي مصون نمانده است، از اين لحاظ بايد گفت: يك رشته عوامل ديگري نيز مي‏تواند پديدآورنده اين گونه انسان‏هاي استثنائي باشد. از احاديث اسلامي استفاده مي‏شود، بخش مهمي از اين نقيصه‏ها مربوط به جهل و ناداني والدين نسبت به وظايف خود درباره همسران و نحوه آميزش و كيفيت پرورش فرزندان است. به يك معني، آن نقيصه‏ها و كمبودها، غرامتي است كه پدران و مادران در مقابل جهل و ناداني خود مي‏پردازند(1).

اينك ما به برخي از اين عوامل اشاره گذرا مي‏كنيم:
    الف) سوء تغذيه: احاديث اسلامي، سوء تغذيه را مايه پيدايش اين نوع كمبودها دانسته و حسن تغذيه را يك نوع پيشگيري تلقي كرده است: قال رسول اللَّه‏صلي الله عليه وآله: "اَطْعِمُوا السَفَرَجَلَ فَاِنَّهُ يَحْسن اَوْلادكُم"(2) " (به زنان باردار) (به) بخورانيد زيرا اين ميوه مايه زيبايي كودك و حسن خوي او خواهد بود".

ب) وراثت: وراثت، اصلي است كه اسلام آن را كاملاً محترم شمرده و بر آن صحه نهاده است. اگر علم (ژنتيك) در غرب علم نوظهوري است، اما قانون وراثت به صورت كلي در قرآن و احاديث اسلامي وارد شده است.

قال رسول اللَّه‏صلي الله عليه وآله: "لا تنكِحُوا القَرابَةَ القَريبَةَ فَاِنَّ الوَلَدَ يَخْلُقُ ضاويا"(3) "با خويشاوندان نزديك ازدواج نكنيد، زيرا ميوه چنين ازدواج، ناتواني و لاغري فرزندان شما خواهد بود".

اسلام، دختر دادن به جوان شراب‏خوار را به منزله قطع رحم و انهدام نسل شمرده است(4).

ج) آداب آميزش: آميزش زن و مرد اجابت يك درخواست فطري است. در حالي كه اين كار، يك عمل طبيعي و غريزي است، ولي در اسلام آدابي(5) براي آن بيان شده است كه تخلف از آن مايه تباهي فرزند مي‏شود.

در نتیجه در اکثر موارد، نتیجه نقص عضو در نوزاد، نتیجه عملکرد طبیعی و جهل و بی توجهی پدر و مادر به موضوع می باشد، و از آنجا که نظام هستی بر اساس اسباب و مسببات و علت و معلولی است، فشار دادن هر دکمه ای چه عامدانه و چه جاهلانه، نتیجه ای که باید در بر داشته باشد حاصل خواهد شد.

در اينجا ممكن است سؤالي مطرح شود و آن اينكه والدين خبر نداشتند(بعبارتی جاهل بودند) كه اين عمل در فلان شرائط آثار سوئي روي نوزاد مي‏گذارد؟

پاسخ آن است كه دانستن يا ندانستن پدر و مادر در خاصيت طبيعي اشياء اثر ندارد ما اگر ندانيم كه در فلان رشته سيم برق است و دست به آن بگذاريم، برق ما را مي‏كشد، برق صبر نمي‏كند تا ببيند اگر ما بي اطلاعيم به ما كار نداشته باشد. ما اگر ظرف شرابي را به خيال آب بخوريم، مست خواهيم شد. زيرا مست شدن از آثار طبيعي شراب است. خواه خيال كنيم آب است يا چيز ديگر، بنابراين بي تقصيري پدر و مادر به معناي آن است كه گناه عمدي نكرده اما آثار طبيعي و وضعي همچنان در جاي خود محفوظ است(6).

موفق باشید ...:gol:
    سلام خسته نباشید ....
    الان مثلا تو کشور انگلیس میدونم مردم اکثرا از نوشیدنی های الکلی استفاده میکنند ... اگر شما بری یه رستوران و بگی یه نوشیدنی میخوام بهت نوشیدنی الکل دار میدن اگر بخوای نوشیدنی غیر الکلی بخوری باید تاکید کنی که غیر الکلی اش رو میخوام ... و ... خیلی چیزای دیگه ... اینجوری که شما میگین که همه اینگلیسی ها باید کور دنیا میومدن .... حتی دایم الخمر ها هم بچه های کور دنیا نمیارن ...
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

15. صلوات

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

به نام خدا.

عدالت خدا در این نیست که همه رو در شرایط یکسان قرار بده بلکه در اینه که از هر کسی متناسب با شرایطی که توش بوده انتطار داره.

با آرزوی موفقیت ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما بررسی علل بوجود آمدن ناقص الخلقه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ....
    الان مثلا تو کشور انگلیس میدونم مردم اکثرا از نوشیدنی های الکلی استفاده میکنند ... اگر شما بری یه رستوران و بگی یه نوشیدنی میخوام بهت نوشیدنی الکل دار میدن اگر بخوای نوشیدنی غیر الکلی بخوری باید تاکید کنی که غیر الکلی اش رو میخوام ... و ... خیلی چیزای دیگه ... اینجوری که شما میگین که همه اینگلیسی ها باید کور دنیا میومدن .... حتی دایم الخمر ها هم بچه های کور دنیا نمیارن ...
    با سلام و تشکر

جناب ستایشگر

بنظر می رسد به یادداشت ها توجه نمی کنید تنها اگر یکبار مطالب ما را با دقت می خواندید چنین شائبه ای برایتان پیش نمی آمد. ما در جایی گفتیم:

با بررسي پديده‏هاي استثنائي(کور و کر مادرزاد و ناقص الخلقه ها)، علم امروز توانسته به قسمتي از عوامل آنها دست يابد. دانش بشري در پرتو تجربه، اموري را از قبيل مصرف شراب، مواد مخدر، سيگار، آميزشهاي حرام و تا حد زيادي وراثت، علل اين نوع پديده‏ها معرفي مي‏كند.

و اما مطلب را به همین جا تمام شده ندانسته و در ادامه متذکر شدیم که:

البته علل پيدايش اين استثناءها منحصر در عوامل يادشده نيست، به گواه اينكه جهان اسلام كه برخي از اين عوامل در آن كمتر وجود دارد، از چنين آسيبها و استثناهايي مصون نمانده است، از اين لحاظ بايد گفت: يك رشته عوامل ديگري نيز مي‏تواند پديدآورنده اين گونه انسان‏هاي استثنائي باشد.

که در ادامه به برخی از آن عوامل اشاره نمودیم.

موفق باشید ...

اگر خدا عدل دارد چرا بعضی ها کورند و بعضی ها بینا

19. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری