صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیطان و اعتراضش به عدل خدا

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

شیطان و اعتراضش به عدل خدا

یه سوال دارم که سالهای سال هستش منو به خودش مشغول کرده ...

من برای کنکورم سالهای سال درس خوندم ... خیلی سعی کردم ... ولی با این حال نتونستن تو دانشگاه مورد علاقم درس بخونم . با اینکه خیلی دختر ها رو میدیدم که خیلی کمتر از من درس خوندن ولی تو دانشگاه سراسری قبول شدن ... (و براش سعی و تلاشی نکردن)

من صبح تا شب دارم کار میکنم ولی کس هایی رو میبینم که خیلی کمتر از من کار میکنن و خیلی بیشتر از من پول در میارن ... ( و براش سعی و تلاشی نکردن )

من خیلی از دختر ها رو دیدم که چهره ای زیبا تر از من داشتند و شرایط بهتری برای ازدواج بدست آوردند ( و براش هیچ سعی و تلاشی نکردند)

من همیشه این جور موقع ها یاد حدیثی از حضرت علی میوفتادم که میگفت ( قسم به خداوند که در آن دنیا خداوند عدالت را اجرا میکند و هر کسی را به جایگاه خود میرساند ) و خیالم راحت میشد .ولی کم کم نا امید شدم ... چون یه بی عدالتی رو دیدم که خدا تو قرآنشم بهش صحه گذاشته بود ...

شیطون 6000 سال پرستش خدا رو کرد ... بعدش خدا انسان رو خلق کرد و به شیطون گفت به انسان سجده کن ... شیطون گفت خدایا من عاشقتم ... این همه پرستشت کردم ... اگر کسی هم باید به جایی برسه منم ... ( هنوز انسان تست نشده بود ) بعدش خدا گفت من از روحم در وجود انسان دمیدم و برای همین انسان لایق سجده شدن هست ... من انسان رو دوسش دارم و دوست دارم از رو حم در وجود انسان بدمم ... شیطون گفت یه سجده من 200 سال طول کشید ... یه نماز 2 رکعتی من 1500 سال طول کشید ... اینه دست مزدم ... من هر چقدر سعی و تلاش کنم تو بازم آدم رو بیشتر از من دوست داری (چون از روح خود در وجودش دمیدی) ... خدایا اگر میدونستم سعی و تلاشم به نتیجه میرسه ... پرستشت میکردم ... ولی هرچقدر هم پرستشت کنم باز هم به جایی نمیرسم ...( معنی لغوی ابلیس= ناامید از رحمت خدا)

شده هر چقدر تو زندگیتون سعی کنین به جایی نرسین ... شده هر چقدر کار کنین نتونین از پس خرجتون بر بیاین و دیگران خیلی راحت زتدگی کنن ... تو زتدگیشون موفق باشن و ... این زمانا که همچین اتفاقی میوفته یاد بی عدالتی بیوفتین که خدا در حق شیطون کرد و این همه سعی و تلاش شیطون رو بی جواب گذاشت .

خدا شیر آفریده ... پلنگ آفریده ... خر آفریده ... الاق هم آفریده ... شیره هرچقدر هم گناه کنه شیره و خره هر چقدر هم خوب باشه خر هست ... آیا خدا میاد شیره رو به خاطر کارای بدش تو اون دنیا خر کنه یا خره رو تو اون دنیا به خاطر کارای خوبش شیر کنه .... نه خره خر میمونه و شیره شیر ... چرا !!! چون خدا میخواد شیر داشته باشه ... خر هم داشته باشه ...

من به چه امیدی نماز بخونم ... به چه امیدی حجاب سرم کنم ... مگه شیطون نماز نخوند ... دیدین خدا چجوری جوابشو داد ... من بیام 40 سال نماز بخونم بعدش تو اون دنیا خدا برگرده بگه به فلانی سجده کن ... من بهش اطمینان ندارم ...
    ویرایش توسط رحیق مختوم : ۱۳۹۱/۱۰/۱۲ در ساعت ۲۲:۵۶

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط ftmh_mohammadi نمایش پست ها
    شیطون 6000 سال پرستش خدا رو کرد ... بعدش خدا انسان رو خلق کرد و به شیطون گفت به انسان سجده کن ... شیطون گفت خدایا من عاشقتم ... این همه پرستشت کردم ... اگر کسی هم باید به جایی برسه منم ... ( هنوز انسان تست نشده بود ) بعدش خدا گفت من از روحم در وجود انسان دمیدم و برای همین انسان لایق سجده شدن هست ... من انسان رو دوسش دارم و دوست دارم از رو حم در وجود انسان بدمم ... شیطون گفت یه سجده من 200 سال طول کشید ... یه نماز 2 رکعتی من 1500 سال طول کشید ... اینه دست مزدم ... من هر چقدر سعی و تلاش کنم تو بازم آدم رو بیشتر از من دوست داری (چون از روح خود در وجودش دمیدی) ... خدایا اگر میدونستم سعی و تلاشم به نتیجه میرسه ... پرستشت میکردم ... ولی هرچقدر هم پرستشت کنم باز هم به جایی نمیرسم ...( معنی لغوی ابلیس= ناامید از رحمت خدا)
    من به چه امیدی نماز بخونم ... به چه امیدی حجاب سرم کنم ... مگه شیطون نماز نخوند ... دیدین خدا چجوری جوابشو داد ... من بیام 40 سال نماز بخونم بعدش تو اون دنیا خدا برگرده بگه به فلانی سجده کن ... من بهش اطمینان ندارم ...
    سلام

توی اینمطالبی که نوشته اید هرچند از صحت بیان مطلب اطمینان ندارم بهتر اسن منبع را ذکر کنید

اما در همین متن جواب خودتونو دادید

ابلیس برای خدا کار نکرده بود

اگر مطیع خدا شده بود
    در مقابل فرمان خدا کرنش نمی کرد و باز عبادت می کرد و بی شک بهشتی می شد

اما او با عدم اطاعت از خدا امتحانشو بد پس داد

و خود ابلیس در مقابل ان اعمال خواسته هایی از خدا داشت که یکی اش مهلت تا روز معلوم است!!

یکی اش اجازه گمراه کردن مردم
    و...

ببین دوست من ایا کسی که عبادت خالصانه خدا را کرده باشد در مقابل فرمان خدا می ایستد؟
    ایا کینه به دل می گیرد؟ و می گوید حالا منم اون ادمو گمراه می کنم؟

به نظر شما واقعا ابلیس که چند هزار سال خدا را پرستید

اما چگونه تا مسیر پرستش را خدا تغییر داد و فرمان داد سجده کن؟ نکرد؟

مگر اطاعت از خدا واجب نییست؟ و نبود؟

ابلیس خود ان عاقبت را انتخاب کرد
    و سعی داره همه را گمراه کند!!!

ما جز عدل از خدا ندیدیم!!!

عدل یعنی به هر کس بهاندازه لیاقت اش سهم دهد(و حق)

با مساوات فرق دارد

و البته تفاوت در این امور بیشتر جنبه امتحان دارد

و فراموش نکنیم که ممکن است چیزی در کاری برای ما خیر باشد که خیال می کنیم مضر است
    و چیزی مضر در حالی که خیال می کنیم خیر است

یک داروی تلخ ممکن است وسیله درمان یک بیماری سخت باشد
    و یک داروی شیرین تشدید کننده و ایجاد کننده یک بیماری سخت!!1

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

5. صلوات ها 3

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

شیطون تو یه لحظه این همه آدم رو گمراه میکنه ... حتما مغزش خیلی فعال هست ... تا حالا شدها تو یه مهمونی غذا کم بیاد بعد صاحب خونه بهت بگه غذا کم بخور ... تو هم خوشحال مبشی که این حرف رو به تو زده نه کس دیگه ... چرا !!! تا حالا شده یکی بهت بگه بخاطر من از این قضیه بگذر ... و تو خیلی راحت میگذری ... !!! چرا شیطون سجده نکرد ... چرا به خدا اطمینان نکرد ... مگه شیطون خدا رو نمیدید ... مگه جهنم رو نمیدید ... چرا ... فقط شیطون خدا رو بهتر از من و تو میشناسه

7. صلوات

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

احسنت بر شما به این دلیل که صادقانه این مطلب را بیان کردید و مانند کسانی رفتار نکردید که این نتیجه گیریها را در دل پنهان میکنند و خوف دارند حتی مطرح نمایند و نهایتا اکثرشان بواسطه وجود بعضی معضلات روحی و اشتباه در برداشت هلاک میشوند.

اما این مطلب که فرمودید شیطان چنین گفته :

خیر شیطان سجده 6000 ساله ای بر نفس خود داشت و نه سجده 6000 ساله بر خدا و در خیالش خدا شدن بود..

او قبلا جن بود و بواسطه عبادات صادقانه اش به شان فرشتگان رسید ولی رسوخ بعضی امراض در قلبش او را هلاک کرد و با خلقت انسان این امراض نمود کرد آنگاهی که خداوند فرمود که فرشتگان بر انسان سجده کنند ولی شیطان چنین نکرد چون از شان فرشتگان به شان جن کافر نزول شان داشت.

پس در درجه اول و درجه نهایت - هلاک کننده شیطان خودش بود و لاغیر

و او بر خود ظلم کرد و نه خدا بر او. همچون خاسرینی همچون ما که این دعا را بر زبان میرانیم :

الهی ظلمت نفسی ....

....

علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

9. صلوات ها 5

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

مقایسه خود با دیگران

اینجا شما شرایط خود را با دیگران مفایسه کردید:

من برای کنکورم سالهای سال درس خوندم ... خیلی سعی کردم ... ولی با این حال نتونستن تو دانشگاه مورد علاقم درس بخونم . با اینکه خیلی دختر ها رو میدیدم که خیلی کمتر از من درس خوندن ولی تو دانشگاه سراسری قبول شدن ... (و براش سعی و تلاشی نکردن) من صبح تا شب دارم کار میکنم ولی کس هایی رو میبینم که خیلی کمتر از من کار میکنن و خیلی بیشتر از من پول در میارن ... ( و براش سعی و تلاشی نکردن )

آیا این تمام تفاوتهای بین شما و دیگران بود که آنان را شایسته چیزی مثلا ارزشمند میکند ولی شما را نه ؟

خداوند رحمان حکیم است. اگر نعمت دنیوی ای را از بنده صالح و یا نیکوئی ( هر بنده ای نه ) دریغ میکند دلیلش رحمت است و نه ظلم و زحمت.

بگذارید به همان دید ظاهری و دنیوی بپردازیم :
    در آیات الهی داریم که برای انسان چیزی نیست بجز آنچه که برایش تلاش میکند. ( لیس للانسان الا ماسعی)

آیا سعی شما در جهت درست بوده
    آیا با برنامه ای دقیق درسهایتان را خوانده اید که خود را شایسته آن میدانید که دیگران در آن حد نیستند ؟

شاید آنها برنامه ای صحیح تر داشته اند ؟

یا شاید رفتارهائی از شما سر زده که مردها از این رفتارها گریزانند ولی دوستانتان چنین روحیاتی را ندارند.

کمی به خود بنگرید و کرده دیگران را رها کنید. هیچکداممان را در گور دیگری نمی خوابانند لذا نیاز به مقایسه نیست.

یاحق

علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

11. صلوات ها 3

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

خداوند رحمان حکیم است. اگر نعمت دنیوی ای را از بنده صالح و یا نیکوئی ( هر بنده ای نه ) دریغ میکند دلیلش رحمت است و نه ظلم و زحمت.

بگذارید به همان دید ظاهری و دنیوی بپردازیم :
    در آیات الهی داریم که برای انسان چیزی نیست بجز آنچه که برایش تلاش میکند. ( لیس للانسان الا ماسعی)

آیا سعی شما در جهت درست بوده
    آیا با برنامه ای دقیق درسهایتان را خوانده اید که خود را شایسته آن میدانید که دیگران در آن حد نیستند ؟

شاید آنها برنامه ای صحیح تر داشته اند ؟

یا شاید رفتارهائی از شما سر زده که مردها از این رفتارها گریزانند ولی دوستانتان چنین روحیاتی را ندارند.

کمی به خود بنگرید و کرده دیگران را رها کنید. هیچکداممان را در گور دیگری نمی خوابانند لذا نیاز به مقایسه نیست
    شما هر چقدر هم سریع بدوی ... یوز پلنگ نمیشوی ... خلقت او با شما فرق دارد ... تو خلقت خودت رو نمیتونی عوض کنی ... حالا هر چقدر هم میخوای برنامه ریزی کن ... راستی با کدوم مغز میخوای برنامه ریزی کنی ... اون مغزی که خدا به بعضی ها بهترش رو داده و به بعضی ها ...

13. صلوات ها 2

نوشته
    386
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1264

من صبح تا شب دارم کار میکنم ولی کس هایی رو میبینم که خیلی کمتر از من کار میکنن و خیلی بیشتر از من پول در میارن ... ( و براش سعی و تلاشی نکردن )

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    من نمیدونم شغل شما چیه اما میخواستم بگم فکر نکنید ثروت زیاد به کار کردن و عرق ریختنه. مثلا من یه پیرزن بیسواد میشناسم که هر ماه نزدیک به 30 میلیون درآمد داره. چون پدرش از خان های قدیم بوده و در آمد زمین های اون میرسه به این پیرزن.
    به قول شاعر: به نادان آنچنان روزی رساند ......... که صد دانا در آن حیران بماند

اما بالاخره پدر این پیرزن زحمت کشیده، یه عمر دوندگی کرده تا بتونه صاحب صدها هکتار زمین بشه. شما هم اگر زحمت بکشی، ممکنه خودت نتونی اون استفاده کامل رو از پولت ببری اما لا اقل بچه هات ازش استفاده میکنن.
    پس یه نصحیتی به همه دوستان دارم : هیچ موقع دعا نکنید که پولدار بشید. دعا کنید بچه پولدار بشید. چون آدم پولدار ،خودش فرصت نمیکنه از پولش لذت ببره، اما بچه هاش حالشو میبرن.

ضمنا یه نکته دیگه، بعضی شغل ها هست که در آمدشون زیاده. مثلا بعضی یه کارگر ساختمون با اینکه از مهندس بیشتر زحمت میکشه اما در آمدش کمتره. اما نمیتونه اعتراض کنه چون اون موقعی که این مهندس داشت درس میخوند، اون شخص نمیخوند. ( البته دوستان نظرات خوشون رو در این زمینه بگن)

علاقه
    وب
    نوشته
    59
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    179

شیطان هم از خدا بود و هست وقتی خدا شیطان را تحمل نکرد یعنی خودش را تحمل نکرد

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط alamuti نمایش پست ها
    شیطان هم از خدا بود و هست وقتی خدا شیطان را تحمل نکرد یعنی خودش را تحمل نکرد
    سلام علیکم

عالم هستی دارای نظم و در نتیجه دارای عیاری است. بر اساس آن عیار ارزش افراد محاسبه و تعئین میشود.

شیطان و تابعین او ارزش خود را خودشان تعئین کردند همانطوریکه پیامبران و تابعینشان بندگی خداوند را کردند و عیار خود را خود تعئین نمودند و لاغیر.

لذا هرکدام از کرده خود آن شدند که میدانید.

یاحق
    علی علیه السلام :

17. صلوات ها 5

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

روايت است كه روزى در نزد حضرت أبو الحسن الرّضا جبر و تفويض مذكور گرديد آن حضرت فرمود كه:

عزّ و جلّ آله هرگز مطيع باكراه و كس از او عاصى به غلبه بلا اشتباه نشد. يعنى اللَّه تبارك و تعالى هيچ بنده را بجبر و كراهت مطيع خود ننمود و بقهر و غلبگى خود بر آن طايفه ايشان را عاصى بجبر بر معاصى نفرمود و بندگان خود را مهمل نگذاشت در ملك خود بلكه به أرسال انبيا و رسل تمامى خلايق را قادر خالق بر طريق حقّ دلالت نمود.
    و او مالك است بواسطه آنچه مالك خلقان بآن شده و قادر است بر عباد بنا بر آنچه اقتدار ايزد غفّار بر بندگان بر آنست.
    پس اگر بندگان او قصد طاعت او نمايند حضرت اللَّه تعالى و تقدّس صدّ و منع ايشان از آن بندگى و طاعت نمى‏نمايد.
    و اگر عباد بوسيله تمرّد و الحاد قصد معصيت و عناد نمايند پس اگر ايزد قادر منّان نخواهد حائل ميان بندگان و آن فعل عصيان نمايد و اگر حايل فيما بين عباد و آن فعل فساد بعنايت ربّ العباد واقع نگردد و بندگان به‏
    وساطت و تمرّد و طغيان مرتكب آن فعل عصيان گردند در اين حال نتوان گفت كه مهيمن سبحان داخل در آن فعل و عصيان گردانيد.
    آنگاه آن ولىّ اللَّه حضرت آله فرمود: كسى كه ضبط حدود اين كلام بر سبيل درك و استعلام نمود پس او خصم غالب بر مخالف مبرم خود خواهد بود.

الاحتجاج، ج‏4، ص: 90
    علی علیه السلام :

19. صلوات ها 3

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری