صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یه سوال در مورد حجاب ( عقلانی و مذهبی)

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

یه سوال در مورد حجاب ( عقلانی و مذهبی)

با سلام و عرض خسته نباشید ...
    میدونم در درون دین اسلام رعایت حجاب یکی از قواعدی هست که خانوما باید رعایتش کنن ... سوال من اینه که آیا از لحاظ عقلانی هم این تایید میشه ...

یه سوال : خدا مورچه رو طوری خلق کرده که وقتی دونه و تخم گیاهان رو میبینه یا اونا رو دو قسمت میکنه یا با بزاقش مانع رشد کردن دونه میشه ... دونه شیوید این خصوصیت رو داره که اگر شما اونو دو قسمتش بکنید بازم خاصیت رشد کردن داره ... حالا اگر شما یه دونه شیوید رو به مورچه بدید ... مورچه این دونه رو چهار قسمت میکنه ... چرا ؟؟؟ چون خدا تو سرش پر کرده که باید دونه شیوید رو 4 قسمتش کنی ...

سوال1 : الان خانومای ایرانی و عربستانی 4 برابر آقایون پوکی استخوان میگیرن ... چرا ؟؟؟ چون نور مستقیم خورشید به آنها نمیرسه ... و ایران و عربستان بالاترین آمار پوکی استخوان خانوم ها رو در دنیا دارن ... من شاغل هستم و دایم سر کارم و نور مستقیم خورشید بهم نمیرسه ... میخواستم ببینم این حقه منه بیام دینمو اجرا کنم بعدش تو 50 سالگی پوکی استخوان بگیرم ... چرا خدا ماها رو طوری خلق نکرده که اگر حجابمون رو رعایت کنیم بدنمون ویتامین d تولید کنه ...

سوال 2: من حجابم رو رعایت میکنم ... اینی که من الان روسری سرم میکنم و میرم سر کار ... آیا بابتش تو اون دنیا برام اجری در نظر میگیرن یا میگن تو مجبور بودی و کسی که مجبور به انجام کاری باشه برای اون نه حسنه ای در نظر میکیرن نه گناهی ... ؟؟؟
    ویرایش توسط FTMH_Mohammadi : ۱۳۹۰/۱۲/۱۰ در ساعت ۱۴:۴۹

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi نمایش پست ها
    یه سوال : خدا مورچه رو طوری خلق کرده که وقتی دونه و تخم گیاهان رو میبینه یا اونا رو دو قسمت میکنه یا با بزاقش مانع رشد کردن دونه میشه ... دونه شیوید این خصوصیت رو داره که اگر شما اونو دو قسمتش بکنید بازم خاصیت رشد کردن داره ... حالا اگر شما یه دونه شیوید رو به مورچه بدید ... مورچه این دونه رو چهار قسمت میکنه ... چرا ؟؟؟ چون خدا تو سرش پر کرده که باید دونه شیوید رو 4 قسمتش کنی ...
    سلام

این یکم گنگ است
    سوال1 : الان خانومای ایرانی و عربستانی 4 برابر آقایون پوکی استخوان میگیرن ... چرا ؟؟؟ چون نور مستقیم خورشید به آنها نمیرسه ... و ایران و عربستان بالاترین آمار پوکی استخوان خانوم ها رو در دنیا دارن ... من شاغل هستم و دایم سر کارم ... میخواستم ببینم این حقه منه بیام دینمو اجرا کنم بعدش تو 50 سالگی پوکی استخوان بگیرم ...
    مگه تنها علت پوکی استخوان نور افتاب است؟!!!

دوست عزیز شیر و وجود کلسیم است

این طور نیست؟

سوال 2: من حجابم رو رعایت میکنم ... اینی که من الان روسری سرم میکنم و میرم سر کار ... آیا بابتش تو اون دنیا برام اجری در نظر میگیرن یا میگن تو مجبور بودی و کسی که مجبور به انجام کاری باشه برای اون نه حسنه ای در نظر میکیرن نه گناهی ... ؟؟؟
    وقتی خدای منان امری را واجب می کند

بی شک خود اجری نیز برایش در نظر گرفته است

به شرط اینکه برای رضای او باشد

و اگر حتی ضربه ایی بخوریم برای ما مفید است

اگر بخواهیم استدلال شما را بپزیریم

این طوری همه باید لخت و عریان باشیم!!!!
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

5. صلوات ها 4

علاقه
    علمی/خانوادگی/روانشناسی ومشاوره/اعتقادات/اهل بیت/انقل
    نوشته
    367
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1232

نقل قول نوشته اصلی توسط ftmh_mohammadi نمایش پست ها
    سوال1 : الان خانومای ایرانی و عربستانی 4 برابر آقایون پوکی استخوان میگیرن ... چرا ؟؟؟ چون نور مستقیم خورشید به آنها نمیرسه ... و ایران و عربستان بالاترین آمار پوکی استخوان خانوم ها رو در دنیا دارن ... من شاغل هستم و دایم سر کارم و نور مستقیم خورشید بهم نمیرسه ... میخواستم ببینم این حقه منه بیام دینمو اجرا کنم بعدش تو 50 سالگی پوکی استخوان بگیرم ... چرا خدا ماها رو طوری خلق نکرده که اگر حجابمون رو رعایت کنیم بدنمون ویتامین d تولید کنه ... سوال 2: من حجابم رو رعایت میکنم ... اینی که من الان روسری سرم میکنم و میرم سر کار ... آیا بابتش تو اون دنیا برام اجری در نظر میگیرن یا میگن تو مجبور بودی و کسی که مجبور به انجام کاری باشه برای اون نه حسنه ای در نظر میکیرن نه گناهی ... ؟؟؟
    سر کار رفتن خانوما اونم هر روز وبا شرایط سخت از جمله اختلاط با مردان کاری مورد تایید اسلام نیست.هر چند که حرام نیست.اما اسلام برای زن وظایف راحتتری در نظر گرفته.
    در گذشته خانه ها بر طبق ضوابط اسلامی ساخته می شد طوری که هم دید نا محرم نداشت هم نور آفتاب به حیاط واتاقها می رسید.
    جواب سوال دومتان هم مثبت است.خداوند حتی برای انجام وظیفه هم پاداش می دهد.هر چه وظیفه سختتر پاداش آن بیشتر.

7. صلوات ها 4

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

1- همه خانواده ها که نمیتونن شیر و غذا های کلسیم دار بخورند درضمن کلسیم به تنهایی جذب بدن نمیشود حتما باید ویتامین d3 نیز در بدن وجود داشته باشد ... که ویتامین d3 فقط از طریق جذب نور خورشید و یا غذاهای خاص ( غیر قابل دسترس برای همه افراد در تمامی نقاط جقرافیایی) در بدن ساخته میشود .

2-منظورم رو نفهمیدید ... الان حجاب در کشور ما اجباری هست ... اگر حجاب سرم نگنم نمیتونم بیرون برم ... حالا اگر من روسری سرم کنم صوابش رو میبرم !!!! این چیزی که شما میگید در مورد نماز و ... درست هست ... با اینکه این ها واجب هستند من اختیار انجام دادن یا ندادنش رو دارم ... ولی در مورد حجاب من اختیار سر نکردنش رو ندارم ... چیزی هم که در موردش اختیار نداشته باشی توش پاداش یا عقاب وجود نداره ... میگی نه بپرس

3- آقای جوادی ... بابا بشینیم خونه شوهر داری کنیم ... وای وای بی خیال ...

9. صلوات ها 3

علاقه
    وب
    نوشته
    59
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    179

اسلام می گوید «المراه ريحانه»، زن گل است. خوب گل برای سرویس دهی و آراستن فضا است و بوییدن. وقتی پژمرده شد می اندازی سطل اشغال می روی یکی دیگر می گیری. و زن هم برای سرویس دهی مرد است و بزرگ کردن بچه های مرد. اگر من اشتباه می کنم بگویید.
    در قران هم داریم که
    زنان آفریده شده اند تا مردان آرامش بگیرند.
    زنان کشتزاران شما هستند

ویرایش توسط alamuti : ۱۳۹۰/۱۲/۱۰ در ساعت ۱۹:۲۲

11. صلوات ها 2

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

من اختیار انجام دادن یا ندادنش رو دارم ... ولی در مورد حجاب من اختیار سر نکردنش رو ندارم ... چیزی هم که در موردش اختیار نداشته باشی توش پاداش یا عقاب وجود نداره ... میگی نه بپرس
    سلام
    به نکته خیلی خوبی اشاره کردید
    معلوم میشه نتیجه گیری تون بابت تامل و فکر بوده نه تقلید و یا صرف غرض ورزی که گاها با آن مواجه می شیم
    نگاهی به قوانین جزایی و هدف و فلسفه مجازات چه در دول اسلامی چه در غیر ان تا حدودی مساله رو باز و حل می کنه
    شما حتی در قانون مجازات اسلامی هم ماده و یا چیزی که نماز نخوندن, روزه نگرفتن, چشم چرانی(بدون مزاحمت) ترک امر به معروف و نهی از منکر, ندادن خمس و زکات و... رو جرم ندونسته و بالتبع مجازاتی رو براش تعریف نشده است.
    حتی تا این اواخر هم در خصوص بد حجابی قانون صریحی وضع نشده بود...
    مقدمه دوم
    هر جامعه ایی بنا به نوع فرهنگ و ارزش های حاکم بر جامعه قانون وضع می کنه!
    به بیان دیگه یکی از عناصر مهم در وضع قوانین باورها و ارزش هایی است که در جامعه حاکم است.
    در جامعه اسلامی حفظ حجاب و داشتن پوشش مناسب برای خانم ها یک ارزش شمرده شده است.و نقض ضمنی یا صریح آن با مقابله شدید جامعه مواجه خواهد شد.
    همانطور که بنا به اخبار حجاب بعضی از مسلمانها در دانشگاه دول خارجی و ... موجب واکنش شدید واقع شده
    این جواب این سوالتون که چرا دولت و جامعه با ترک نماز من برخورد نمی کنه! اما با بد حجابی بر خورد میکنه!
    چون نماز رابطه بین شما و خداست! در حالی که حجاب شما یه طرفش جامعه است.

13. صلوات ها 4

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    اما در خصوص این سوالتون که ایا این عمل من با این مشقت و مضررات ثوابی هم در بر داره یا خیر
    ببینید, اگر شما برای تهیه غذا هر یک از اعضاء یک کاری رو انجام بده(بنا به علاقه و توانایی) آخر سفره گفته بشه مثلا
    من دو ساعت پای اجاق داشتم زحمت می کشیدم
    یا من کلی راه رفتم تا تونستم گوشت و نون گیر بیارم
    یا ... من پدرم در اومد تا سبزی و گوشت رو خورد کنم یا...
    در آخر به نظر شما میشه گفت کدوم بیشتر زحمت کشیده
    من متاهلم می دونم گرمی زیر چادر و یا مشکلات دیگه یعنی چی؟
    ولی این حرف که این تبعیض جنسیت از سوی خداست, و داره به ما ظلم میشه و...
    چندان معقول نیست! چون یه مرد هم با توجه به توانایی هاش سختی هایی خاص خودش رو داره
    که اگه شاید یک مرد مسئولیت پذیری می بود خانم ها مجبور نبودند برند سرکار...

15. صلوات ها 3

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

باشه ... ما برای اینکه آقایون به گناه نیوفتن روسری سرمون میکنیم ... پاداشش هم ماله شما که این قوانین رو وضع کردین ... ما که اختیار سر نکردنش رو نداریم ...

17. صلوات ها 3

علاقه
    علمی/خانوادگی/روانشناسی ومشاوره/اعتقادات/اهل بیت/انقل
    نوشته
    367
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1232

3- آقای جوادی ... بابا بشینیم خونه شوهر داری کنیم ... وای وای بی خیال ...
    مطمئنی من مرد هستم ؟مطمئنی زنم وتو خونه نشستم؟!!!
    اگر حجابت ازروی میل نیست خیر ثوابی هم ندارد.
    ویرایش توسط جوادی : ۱۳۹۰/۱۲/۱۰ در ساعت ۲۰:۵۸

19. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

1- همه خانواده ها که نمیتونن شیر و غذا های کلسیم دار بخورند درضمن کلسیم به تنهایی جذب بدن نمیشود حتما باید ویتامین d3 نیز در بدن وجود داشته باشد ... که ویتامین d3 فقط از طریق جذب نور خورشید و یا غذاهای خاص ( غیر قابل دسترس برای همه افراد در تمامی نقاط جقرافیایی) در بدن ساخته میشود .
    سلام

کلسیم با فسفر جذب جذب نمی شه؟

تازه صورت که هست؟!(تو ایران)

2-منظورم رو نفهمیدید ... الان حجاب در کشور ما اجباری هست ... اگر حجاب سرم نگنم نمیتونم بیرون برم ... حالا اگر من روسری سرم کنم صوابش رو میبرم !!!! این چیزی که شما میگید در مورد نماز و ... درست هست ... با اینکه این ها واجب هستند من اختیار انجام دادن یا ندادنش رو دارم ... ولی در مورد حجاب من اختیار سر نکردنش رو ندارم ... چیزی هم که در موردش اختیار نداشته باشی توش پاداش یا عقاب وجود نداره ... میگی نه بپرس
    این موضوع را یک جا دیگه دنبال کنیم بهتره یا لینک موضو را قرار دهید تا کارشناسان هم بیایند
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری