کجا یند ان کسانی که از دست شیاطین جایزه اسکار میگیرند و افتخار میکنند؟

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کجا یند ان کسانی که از دست شیاطین جایزه اسکار میگیرند و افتخار میکنند؟

با سلام
به تمامی دوستان و سروران !
امروزدیدم عده ای چنان ذوق زده شده اند که از دست شیطان صفتان (
فراماسونر )جایزه اسکار گرفتند که زبان مادری هم فراموش کردند و عده ای هم بدون اینکه از ماهیت اسکار خبر داشته باشند این را افتخار برای کشورمان میدانند!!
چه افتخاری؟:Ghamgin:
از کی تابحال شیطان صفتان به سینمای ما و فرهنگ ما علاقه مند شده اند ؟
هرچه نگاه کردم باز دیدم دست دیگری از یهود در کار است !
و باز تیغی دیگر در جهتی دیگر و به زانو در آوردن !!

از امام صادق علیه السلام روایت شده که فرمودند:
وقتی که این آیه بر پیامبر نازل شد:
" والذین اذا فعلوا فاحشة او ظلموا انفسهم ذکروا الله فاستغفروا لذنوبهم ومن یغفر الذنوب الا الله ولم یصروا علی ما فعلوا وهم یعلمون"(135/آل عمران) (1)

ابلیس(پدر شیطانها) سخت ناراحت گردید. بالای کوهی در مکه به نام "ثور" رفت و آژیر خطرش بلند شد و همه یارانش را به تشکیل انجمن خود دعوت نمود.
همه ی بچه شیطانها جمع شدند. ابلیس، نزول آیات فوق را به اطلاع آنان رساند و اظهار نگرانی کرد واز آنها کمک خواست.
یکی از یاران او گفت:
من با دعوت نمودن انسانها از این گناه به آن گناه، اثر این آیه را خنثی می کنم.
ابلیس سخن او را نپذیرفت.
دیگری پیشنهادی شبیه به اولی کرد ولی باز مورد پذیرش ابلیس قرار نگرفت.
تا اینکه از میان شیطانها، شیطان کهنه کاری به نام "وسواس خناس" گفت:
پیشنهاد من این است که فرزندان آدم را با وعده ها و آرزوهای طولانی آلوده به گناه می کنم (و می گویم که الان برای توبه کردن زود است و فرصت توبه بسیار است) وقتی که مرتکب گناه شدند خدا را فراموش کرده و بازگشت به سوی خدا (=توبه) از خاطر آنان محو می گردد.
ابلیس گفت:
مرحبا! راه همین است.:Sham::Sham:
سپس این ماموریت را تا پایان دنیا به او سپرد.(2)
-------------------------------------
پی نوشت ها:

1- آل عمران/135،(و آنها که وقتی مرتکب عمل زشتی شوند یا به خود ستم کنند به یاد خدا می افتندو برای گناهان خود طلب امرزش می کنند- و کیست جز خدا که گناهان را ببخشد؟- وبر گناه اسرار نمی ورزند با اینکه می دانند.
2- ر.ک: داستانهای صاحبلان، 1/151-150ف به نقل از امالی صدوق، وسائل الشیعه11/353، باب 85، ج7.

(سمت چپ تندیس اسکار (Oscar) و سمت راست تندیس اسیریس (Osiris) یکی از خدایان مصریان و فراماسون ها)

[=Century Gothic]جای بسی تاسف است برای مسئولان شبکه 3 که اجازه دادند مراسم اسکار از رسانه ی ما پخش شود .
[=Century Gothic]در شب 1389/12/13 در برنامه "هفت" که یک برنامه ی تحلیل فیلم از جهت فنی و ساختاری است؛ قسمت های مختلفی از مراسم اسکار امسال پخش شد که تبعات نگران کننده ای را در پیش دارد .
[=Century Gothic]آیا ما از اساس وجودی اسکار باخبر هستیم ؟

[=Century Gothic](بررسی کلی صنعت سینمای آمریکا )
[=Century Gothic]تا آنجا که با خبر هستیم؛ هنوز معلوم نیست که چرا به این مراسم اسکار میگویند.
[=Century Gothic] اما دو نکته وجود دارد :
[=Century Gothic]1- تندیس اسکار کاملا به شکل تندیس اسیریس(Osiris)، خدای مصریان است . اسیریس همان کسی است که آبلیسک (Obelisk) از اعضای بدن اوست .
[=Century Gothic] همان عضوی که وی با این که آن را نداشت توانست ایسیس(isis) را باردار کند.
[=Century Gothic] و از ازدواج اسیریس و ایسیس (این دو خواهر برادر اند ) هروس (horus)به دنیا میآید .
[=Century Gothic]همان کسی که الان چشم او به عنوان نماد فراماسونری شناخته میشود .

[=Century Gothic]

[=Century Gothic]2- نام دو واژه OScar و OSiris بسیار شبیه هم است .
[=Century Gothic]واقعا چرا آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (AMPAS) که مجری این همایش است؛ باید تندیس این مراسم را به شکل اسیریس بسازد ؟
این آکادمی متعلق به کشور ایالات متحده آمریکا است ؛ چرا این کشور باید نمادی را استفاده کند که اصلا ارتباطی با آن فرهنگ ندارد ؟
و در ضمن این نماد در تفکر مردن (منظور فراماسونری است ) به عنوان یکی از نماد ها استفاده میشود .

[=Century Gothic]در حقیقت این مراسم آشنایی بیشتر مخاطبین با برتین های هالییود است .
که جالب است که این مراسم به طور زنده در بیش از 200 کشور به نمایش درمیاید .

[=Century Gothic]بهتر است نگاهی به ریشه هالیوود (hollywood) داشته باشیم . هالیوود به معنای چوب درخت راش است .

[=Century Gothic] اما واقعا مسخره نیست که صنعت سینمای آمریکا آن هم با این عظمت به معنای چوب درخت راش باشد ؟
آیا شک نمی کنید ؟

[=Century Gothic]در حقیقت هالیوود یک L اضافه دارد که اگر آن را از این ترکیب جدا کنیم میشود "holy wood " یا چوب مقدس.
اما چوب مقدس چیست ؟
این مطلب را دیگر حتما باید بدانید که ایالات متحده آمریکا را یهودیان افراطی (صهیون ها) در دست دارند.
و با این نگاه باید درک کنیم که این یهودیان افراطی (که البته همه ی آن ها عضو شبکه های مخفی مانند فراماسونری - شورای 13 تاجدار و کمیته 300 اند) میخواهند فرهنگ خودشان را در جهان برای ظهور مسیح (دجآل/ مسیح دروغین) که البته یک یهودی است؛ القا کنند.
برای همین نام چوب موسی (ع) را به عنوان اسم صنعت سینمای آمریکا انتخاب میکنند.

[=Century Gothic]اما چوب مقدس موسی (ع) با چوب مقدس یهودیان افراطی تفاوت های آشکاری دارد. موسی (ع) از آن چوب برای هدایت و آزادی قوم یهود استفاده کرد.
اما یهودیان افراطی از آن برای گمراهی و نابودی انسانیت استفاده میکنند. به شکلی که هالیوود جهان را به فحشا (حتی در سنین پایین)، قدرتمند دانستن آمریکا(ابزار دست یهودیان افراطی)، اعتقاد به جنگ آرماگدون( جنگی که دجاّل ظهور خواهد کرد) ، دنیا پرستی و ... دعوت میکند.

مگر نه اینکه پیامبر ص فرموده

لا تقوم السّاعة حتّی یقاتل المسلمون الیهود، فیقتلهم المسلمون حتّی یختبئ الیهودی من وراء الحجر و الشجر فیقول الحجر ـ أو الشجر ـ: یا مسلم! یا عبدالله! هذا الیهودی من خلفی، فتعال فاقتله، إلاّ الغرقد، فإنّه شجر الیهود.
قیامت بر پا نمی شود تا این که مسلمانان با یهود به مبارزه برخیزند و آنها را بکشند تا جایی که اگر یک نفر یهودی در پشت سنگ یا درختی پنهان شود، آن سنگ یا درخت ـ به قدرت خدای تعالی به زبان آمده ـ بگوید: ای مسلمان! ای بنده خدا! این که خود را پنهان کرده است یهودی است، بیا او را به قتل برسان. مگر درخت «غرقد» که درخت یهود است و از معرفی یهودی خودداری می کند.
شما بگوید آیا اینها افتخار ما شیعیان علی ع است ؟؟؟؟

ادامه دارد.......!!

سلام بر شما

شما تا به حال نقاشی کشیده ای ؟ .... تا به حال فیلم ساخته ای ؟ ... تا به حال شعر نوشته ای ؟ .... داستان نوشته ای ؟ ...فیلمنامه یا هر نوع هنر دیگری ...آیا هنرمندی ؟

اگر هنرمند هستید خواهشا درباره هنر نظر بدهید . البته ، این مهم نیست که از دست چه کسانی چه تشویقی می گیریم ، مهم آن است که با این کار ، نام ایران در جهان بلند خواهد شد از نوع هنریش ! نه دینیش ..نه سیاستش ...نه چیز دیگریش ! ...

شما می گویید که نمی دانی از کی تا به حال اونا عاشق فیلم های ما شده اند ؟ خب یک نگاه به همون فیلم بینداز ..... ببین انتخاب صحنه هایش به چه شکل هست ....از چه هنری بر گرفته شده ، چه چیزی رو داره بیان می کنه !

دید هنری می خواد ! نه مذهبی ......
در ضمن این افتخار ما شیعیان و مذهبی ها نیست بلکه افتخار هنر مندانی مثل من هست ! .... هنر مندی که در این کشور هیچ توجهی به هنرش نمی شود و نخواهد شد .

در ضمن ، ایول خدا گفته ما بریم آدم بکشیم .... آره بریم یهودی هارو سر ببریم ، بزنیم مردمشونو لت و پار کنیم .... آره دیگه ...آدم کشی ...در صورتی که نوشته شده اگر کسی یک انسان را بکشد ، در بهشت جای نخواهد داشت .
آقا پیامبر ، رسول خدا ، الگوی ما انسان ها ....می گه بریم آدم بکشیم ...باشه من از فردا یه چاقو می گیرم دستم ...از مردم می پرسم دینشون چیه ، هر کدوم بگن یهودی ، با چاقو همون جا گردنشونو می زنم .... آره دیگه باید یهودی هارو کشت.

در ضمن یکم به فکر کشورت باش ، اگر اینقدر به فکر اسلام و مذهب باشی که جنبه معنویش بیشتر از مادیش هست ، از مادی عقب می مونی و همین کشوری که داری ازت گرفته میشه ...و تو می مونی و معنویت بدون مادیت !.....تا در جهانی که مادی هست زندگی می کنیم باید نصف فکرمون به مادیات باشه و نصف دیگر به معنویات ! ....کشور خودمون رو سربلند کنیم هم از نظر هنر ، فرهنگ ، اقتصاد ، دین داری ، نه جنگ و ... !

این بود حرف من (به خوبی ها بنگر)

kamran;192676 نوشت:
سلام بر شما

شما تا به حال نقاشی کشیده ای ؟ .... تا به حال فیلم ساخته ای ؟ ... تا به حال شعر نوشته ای ؟ .... داستان نوشته ای ؟ ...فیلمنامه یا هر نوع هنر دیگری ...آیا هنرمندی ؟

اگر هنرمند هستید خواهشا درباره هنر نظر بدهید . البته ، این مهم نیست که از دست چه کسانی چه تشویقی می گیریم ، مهم آن است که با این کار ، نام ایران در جهان بلند خواهد شد از نوع هنریش ! نه دینیش ..نه سیاستش ...نه چیز دیگریش ! ...

شما می گویید که نمی دانی از کی تا به حال اونا عاشق فیلم های ما شده اند ؟ خب یک نگاه به همون فیلم بینداز ..... ببین انتخاب صحنه هایش به چه شکل هست ....از چه هنری بر گرفته شده ، چه چیزی رو داره بیان می کنه !

در ضمن این افتخار ما شیعیان و مذهبی ها نیست بلکه افتخار هنر مندانی مثل من هست ! .... هنر مندی که در این کشور هیچ توجهی به هنرش نمی شود و نخواهد شد .

در ضمن ، ایول خدا گفته ما بریم آدم بکشیم .... آره بریم یهودی هارو سر ببریم ، بزنیم مردمشونو لت و پار کنیم .... آره دیگه ...آدم کشی ...در صورتی که نوشته شده اگر کسی یک انسان را بکشد ، در بهشت جای نخواهد داشت .
آقا پیامبر ، رسول خدا ، الگوی ما انسان ها ....می گه بریم آدم بکشیم ...باشه من از فردا یه چاقو می گیرم دستم ...از مردم می پرسم دینشون چیه ، هر کدوم بگن یهودی ، با چاقو همون جا گردنشونو می زنم .... آره دیگه باید یهودی هارو کشت.

در ضمن یکم به فکر کشورت باش ، اگر اینقدر به فکر اسلام و مذهب باشی که جنبه معنویش بیشتر از مادیش هست ، از مادی عقب می مونی و همین کشوری که داری ازت گرفته میشه ...و تو می مونی و معنویت بدون مادیت !.....تا در جهانی که مادی هست زندگی می کنیم باید نصف فکرمون به مادیات باشه و نصف دیگر به معنویات ! ....کشور خودمون رو سربلند کنیم هم از نظر هنر ، فرهنگ ، اقتصاد ، دین داری ، نه جنگ و ... !

با سلام و احترام
یک سوال دارم یعنی تا به حال هنری تر از این فیلم در ایران ساخته نشده بود؟!
خیلی جالب هست یکم به دیالوگ های فیلم و هدف فیلم خوب نگاه کنیم کاملاً مشخص هست که چرا فیلم اسکار گرفت یعنی هنرمند تر از اینها نبودند در تاریخ سینمای ما که اسکار بگیرند؟؟؟؟!!!!!!
چون بحث هنر نیست نمی توان بحث را از روی هنر پیش برد چون اسکار و نوبل رو به هرانکه بخواهند میدن...

kamran;192676 نوشت:
سلام بر شما

[=century gothic]با سلام
جناب کامران امیدوار بودیم که اگر کسی دفاعی میکند علمی دفا ع کند تا ما هم علمی جواب دهیم !!
نه کشکی اخوی!!
دید هنری میخواهد !!بله دقیقا دید هنری میخواهد نه دیدی شیطانی؟تفکیک و تشخیص این ۲ برای خیلیها هنوز که هنوزه مشخص نیست !
در جای خودش با هم تبادل نظر خواهیم کرد که دید هنری چیست !
البته به امثال شما حق میدهم دقیقا مشکل همین جاست که برای شما و خیلیها فرق نمیکند !که!!
۱-ماهیت این اسکار چه باشد ؟
۲-از دست چه کسی گرفته شود حالا یک هنرپیشه فیلمهای پورنو باشد و یا یک شیطان پرست!!
۳- پشت پرده داستان چیست!!
[=century gothic]چطور شد که در تاریخ ایران شمایی که از سینما و هنر بهره به اندازه کافی بردید خبر ندارید که در تاریخ سینمای ایران چه فیلمهایی ساخته شد که بسیار پر محتوا تر از این فیلم بوده و اصلا قابل قیاس نیست با این فیلم پیش پا افتاده !! اما مورد قبول شیطان پرستان واقع نشد؟

و[=century gothic]ای که چه لذتی دارد برای بعضیها به [=Century Gothic]اسیریس (Osiris) بوسه زدن !!!
[=century gothic]

kamran;192676 نوشت:
سلام بر شما

تشکر از شما دوست عزیز مطالب که مدیر عزیز بیان کردند مخالف با جایزه و افتخار و ...

نبود مطلب این است که اولا چرا باید الان و امسال جایزه بدهند چرا به فیلمی که خودتان میدانید...

مثلا چرا از فیلم های مثلا شکارچی شنبه اینطور دفاع نمیشود.(در حالی که کارگردان و بازیگران این فیلم اجازه ورود به این کشور ها رو ندارند و هر شب در انتظار ترور هستند مصاحبه های این عزیزان را مطلعه کنید)

چرا در میان آن همه فیلم فیلم ایرانی برنده میشود چرا از فیلمهای این کارگردان تا دیروز حرفی نبود ولی امروز شد کارگردانی که باید جایزه اسکار به او بدهند

اصلا ایرانی که تحریم هست برای حتی چوب کبریت در قلب دشمن جایزه مدهند.

قضیه ما میدانید چیست؟

ایران رئیس اپک هست ولی نفت ایران تحریم شده

یعنی مثل اینکه شما مدیر مدرسه ای باشید و بگویند حق ندارید وارد مدرسه شوید

عجب بازی زیبای دارد این تشکیلات

زمانی هم به گلشیف.... جایزه و قول بازی با بازیگران خوب میدانند بگذریم.

خدا خودش شاهد است از اول میدانستم این فیلم جایزه میگیرد

[=arial]

در ضمن ، فیلم شکارچی شنبه علیه اسرائیل هست و ... چطور می تواند برنده شود این حرف غیر منطقی است به قول شما کارگردانی و لوکش ها مهم است نه اینکه چون ضد اوناست باید جایزه نیاره خودتون اون حرفی میزنید که ما میزنیم

وقتی در کشوری که فرق مینیاتور از نقاشی رو نمی دونه ، بیشتر سبک های موسیقی رو حرام اعلام کرده و غیر قانونی این حرف را نزنید اسلام خوب میداند موسیقی چیست دلیل حرام بودن هم چون بحث تخصصی هست خواستید پیام خصوصی ارسال کنید شرح میدهم فکر نکنید شما هنرمند هستید و دوستانی که نظر میدهند چیزی از هنر نمیداند اتفاقا یکی از تخصص های بنده موسیقی هست.

بله به قول شما احساسی هست هنر هر کس احساس کرد میتونه هنرمند بشه به علم ربطی ندارد عجب!!!! موفق باشید.

بنده 3 ساله به صورت حرفه ای نقاشی کار می کنم ، با استاد نکونام ، استاد شمس (خدابیامرز) ، استاد آروین ، استاد معراجی و همچنین با چند نفر دیگه کار کرده ام و امسال سومین ساله کار حرفه ایم هست با استاد نکونام ! .... پس نگویید من هنرمند نیستم .

در ضمن ، پست من رو قلوپی حذف کردی ، آخرش رو ندیدی؟ درباره فیلم توضیح داده بودم ....
در کل بگویم ، از این فیلم خوشم اومد ، خوشحالم که برنده شده ، کاری ندارم که چه کسانی هنرمندان مارو می خوان بروبایند چون کشور ما حتما لیاقت نداشته که هنرمندانش رو نگه داره ! توهین نباشه اما واقعیته ! .... و اینکه اینقدر به دنبال جنگ نباشیم و به فکر پیشرفت باشیم تا از نظر پیشرفت علمی و هنری و ... از یهودی ها و آمریکایی ها جلو بزنیم و اونارو از ته دلشون بکشیم نه از جسمشون !

خب بپردازیم به فیلم از بحث بی خود در بیاییم .

همانطور که حذف نمودید دوباره از نو می گویم (علمی است ): یکی از دلایل موفقیت این فیلم ، نوع فیلم برداری و انتخاب صحنه هاش است . وگرنه داستانش تکراری هست ! در هنر شرقی دوربین ها ثابت گرفته میشوند ولی در هنر غربی در فیلمبرداری برای نشان دادن هیجان از حرکت دوربین استفاده می کنند و کمتر ثابت است . در این فیلم از حرکت دوربین استفاده شده و نمای ثابت کمتر دیده میشود . مگر در زمان های عاطفیش .
خب مثلا این فیلم رو مقایسه کنید با فیلم سن پطرزبورگ ، فیلم های جدیدی که آمده بود تا چندی پیش هم در سینما ها بود ، خب از نظر اجرا فیلم ها ضعف هایی داشت و تکراری بود . اما دلیل دوم هم اینه که جدایی نادر از سیمین تلاش کرد برای شرکت در جشنواره های خارجی ...! به خاطر همین انتخاب شد

kamran;192714 نوشت:
بنده 3 ساله به صورت حرفه ای نقاشی کار می کنم ، با استاد نکونام ، استاد شمس (خدابیامرز) ، استاد آروین ، استاد معراجی و همچنین با چند نفر دیگه کار کرده ام و امسال سومین ساله کار حرفه ایم هست با استاد نکونام ! .... پس نگویید من هنرمند نیستم .

در ضمن ، پست من رو قلوپی حذف کردی ، آخرش رو ندیدی؟ درباره فیلم توضیح داده بودم ....
در کل بگویم ، از این فیلم خوشم اومد ، خوشحالم که برنده شده ، کاری ندارم که چه کسانی هنرمندان مارو می خوان بروبایند چون کشور ما حتما لیاقت نداشته که هنرمندانش رو نگه داره ! توهین نباشه اما واقعیته ! .... و اینکه اینقدر به دنبال جنگ نباشیم و به فکر پیشرفت باشیم تا از نظر پیشرفت علمی و هنری و ... از یهودی ها و آمریکایی ها جلو بزنیم و اونارو از ته دلشون بکشیم نه از جسمشون !

اشنالله که در کارتون موفق باشید .

آمار جهانی خلاف نظر شما رو دارد رشد علمی فرهنگی و ... 4 برابر رشد حالت معمولی دیگر کشور های به قول شما با فرهنگ است.

بحث عرضه نیست هنرمندانی که خود را به متاعی میفروشند هنرمند نیستند .

برای این کارگردان نیز آرزوی موفقیت داریم. خود این کارگردان در ایران نیز جایزه گرفته.

من نمیدانم چرا وقتی مدیران و دوستان از لحاظ شفاف سازی یا انتقاد وارد میشن همه دوستان فکر میکنند ایران با همه جنگ داره همه رو باید بکشیم و بگیم فقط ایران

مدیر عزیز مطلبی ارسال کردند که هالیود این معنا را دارد و نماد فراماسونری دارد مواظب ترفند دشمن باشید همین .

همه دوستانی که اینجا جمع شدیم با هم برداریم .

بله درست است و نماد هایی هم که در جشنواره های خارجی استفاده شده .... نماد های فراماسونری یا همان مجسمه ها و اشکال مصری هست . خب این دیگر معلوم است که خیلی از جشنواره ها و مکان ها و ... در غرب از نماد های فراماسونری استفاده می کنند و محل رشد این هم در انگلستان بوده !

فقط یک عذر خواهی می کنم ، چون کمی تند رفتم و منظور از تایپیک رو بد متوجه شدم !

[="Blue"][="Tahoma"]سلام. ناراحت نشید دوست عزیز ولی پدر ما رو درآوردین با این دشمن دشمن!:khandeh!:

من اصلا اهل فیلم دیدن نیستم. نمی دونم این فیلم لایق اسکار بوده یا نه .ولی چیزی که الان اهمیت داره اینه که ایران اولین اسکار تاریخ سینماش رو بدست آورده و این بیشتر جای افتخار داره برای ایرانیان تا شرم و ناراحتی!

ببینید من اصلا از فیلم نگاه کردن خوشم نیاد مخصوصا وقتی غیر اسلامی باشه ولی خارجی ها همه چیز رو مثل ما سیاسی نگاه نمی کنند! اون جا هرنهاد و سازمانی مستقل هست و این اسکار رو ندادن به ایران که به ما ضربه بزنن! اونا اگه می خواستن این کار رو بکنند که به ما اسکار نمی دادند - چون این یک افتخار بزرگ برای ملت ایرانه اون هم در شرایط سخت تحریم و سایر مسائل .

کلا ما ایرانیا دو دسته ایم :

یک دسته خیلی بدبینیم به همه چیز!

و دسته دوم در همه مسائل بسیار خوش بینیم!

تعداد بسیار کمی هستند که منطقی فکر می کنند.

الان مهم اینه که ملت ما از این افتخار بین المللی خوشحال هستند و نباید با این مسائل بی مورد ارزش این زحمات رو از بین برد!:ok:[/]

خادم مهدی;192806 نوشت:
سلام. ناراحت نشید دوست عزیز ولی پدر ما رو درآوردین با این دشمن دشمن!:khandeh!:

من اصلا اهل فیلم دیدن نیستم. نمی دونم این فیلم لایق اسکار بوده یا نه .ولی چیزی که الان اهمیت داره اینه که ایران اولین اسکار تاریخ سینماش رو بدست آورده و این بیشتر جای افتخار داره برای ایرانیان تا شرم و ناراحتی!

ببینید من اصلا از فیلم نگاه کردن خوشم نیاد مخصوصا وقتی غیر اسلامی باشه ولی خارجی ها همه چیز رو مثل ما سیاسی نگاه نمی کنند! اون جا هرنهاد و سازمانی مستقل هست و این اسکار رو ندادن به ایران که به ما ضربه بزنن! اونا اگه می خواستن این کار رو بکنند که به ما اسکار نمی دادند - چون این یک افتخار بزرگ برای ملت ایرانه اون هم در شرایط سخت تحریم و سایر مسائل .

الان مهم اینه که ملت ما از این افتخار بین المللی خوشحال هستند و نباید با این مسائل بی مورد ارزش این زحمات رو از بین برد!:ok:

فیلم در مورد موضوعی است که یک خانواده اصیل ایرانی مشکلات خیلی فراوانی دارند

و راه نجات خود را از بحران و رهایی از این بند رفتن به غرب میبینند چون لذت و زندگی خوب فقط در انجا معنی دارد.

ما آدم شکاک .و افراطی نیستم اما قضیه خودش مشکوک است

زمانی که رئیس جمهور فرانسه به این فیلم تبریک میگوید.(اما میخواهد سر به تن ایران نباشد)

زمانی که یکی از بازیگران غربی که مجوز شرکتش در این مراسم لغو میشود خودش میگوید این مراسم 100% اسرائیلی هست و آنها هر کس را بخواهند برنده میکنند و جایزه میدهند.

آیا زمانی که کارگردان فیلم شکارچی شنبه هم تحریم شد مردم ناراحت شدند و خشم خود را نشان دادند که در این اسکار شادی میکنند یا کار ما افراط است یا تفریت.

جهت اطلاع دوستان هم بی بی سی هم اعلام کرد فیلم نامه این فیلم قوی بوده است چون مردم ایران در فشار زندگی هستند و در این فیلم خیلی خوب نشان میدهد عقاید اینها غلطت است رسما با این فیلم توهین کردن به هر چی ایرانی .

و دوستان حتما شادی کنند که اسرائیل هنرمندان را دوست دارد و به فرهنگ ایران علاقه و اصلا حجاب و ... حمایت میکند .

دوست عزیزم جناب خادم مهدی عزیز اتفاقا در آنجا هیچ چیزی مستقل نیست برای حرفم دلیل دارم

و همه چیز هم به صورت زیرکانه سیاسی هست در پست اول هم مدیر عزیز گفتند که مستقل نیست و نمادشو مشخص کردند ولی چرا جایزه دادن این خودش یعنی با پنبه سر بریدن و تائید فیلم یعنی راه نجات ایرانی ها پناه بردن به غرب است .

الان جایزه دادند میدانید چه اتفاقی میافتد کسانی که قبل در ایران حتی اسم این فیلم را نشنیده بودند مشتاق میشوند این فیلم را ببنید یکی خود شما شاید اصلا علاقه ای ندارید ولی با اینئ جایزه دوست دارید ببنید فیلم را

و بعد از دیدن فیلم اون مطلب اصلی فیلم در ذهن شما القا میشود راه نجات جای دیگری هست.

الان جنگ جنگ رسانه هست مقام معظم رهبری هم چند بار اشاره خوبی کردند.(انشا الله تحلیل های بنده غلطت باشد)

پوزش میخوام اگر از مطالبم کسی ناراحت شد و پوزش میخوام از مدیر عزیز که نظر دادم

kamran;192714 نوشت:

همانطور که حذف نمودید دوباره از نو می گویم (علمی است ): یکی از دلایل موفقیت این فیلم ، نوع فیلم برداری و انتخاب صحنه هاش است . وگرنه داستانش تکراری هست ! در هنر شرقی دوربین ها ثابت گرفته میشوند ولی در هنر غربی در فیلمبرداری برای نشان دادن هیجان از حرکت دوربین استفاده می کنند و کمتر ثابت است . در این فیلم از حرکت دوربین استفاده شده و نمای ثابت کمتر دیده میشود . مگر در زمان های عاطفیش .
خب مثلا این فیلم رو مقایسه کنید با فیلم سن پطرزبورگ ، فیلم های جدیدی که آمده بود تا چندی پیش هم در سینما ها بود ، خب از نظر اجرا فیلم ها ضعف هایی داشت و تکراری بود . اما دلیل دوم هم اینه که جدایی نادر از سیمین تلاش کرد برای شرکت در جشنواره های خارجی ...! به خاطر همین انتخاب شد

با سلام و احترام
چرا این فیلم این کارگردان برنده شد؟؟؟چرا در فیلم های قبلی نشد تقریباً از همین تکنیک ها استفاده شده بود ولییییییییییییییییی....

خادم مهدی;192806 نوشت:
سلام. ناراحت نشید دوست عزیز ولی پدر ما رو درآوردین با این دشمن دشمن!:khandeh!:

الان مهم اینه که ملت ما از این افتخار بین المللی خوشحال هستند و نباید با این مسائل بی مورد ارزش این زحمات رو از بین برد!:ok:

سلام دوست عزیز

اسکار به چه قیمتی به قیمت اینکه کنار چند اسرائیلی حرو.....اده بشینی بعدش هم اونا رو به کشورت دعوت کنی!!!!!1

آقای فرهادی تو اونجا میدونی چی گفته:
"گفته این فرهنگ کهن و غنی و اصیل ایرانی زیر سلطه سیاست محو شده."
یعنی اینکه بشینیم پیش یه مش اسرائیلی کثیف و بگیم اسرائیل حق داشته به فلسطین حمله کنه.

iran masood;192834 نوشت:
فیلم در مورد موضوعی است که یک خانواده اصیل ایرانی مشکلات خیلی فراوانی دارند

و راه نجات خود را از بحران و رهایی از این بند رفتن به غرب میبینند چون لذت و زندگی خوب فقط در انجا معنی دارد.

ما آدم شکاک .و افراطی نیستم اما قضیه خودش مشکوک است

زمانی که رئیس جمهور فرانسه به این فیلم تبریک میگوید.(اما میخواهد سر به تن ایران نباشد)

زمانی که یکی از بازیگران غربی که مجوز شرکتش در این مراسم لغو میشود خودش میگوید این مراسم 100% اسرائیلی هست و آنها هر کس را بخواهند برنده میکنند و جایزه میدهند.

آیا زمانی که کارگردان فیلم شکارچی شنبه هم تحریم شد مردم ناراحت شدند و خشم خود را نشان دادند که در این اسکار شادی میکنند یا کار ما افراط است یا تفریت.

جهت اطلاع دوستان هم بی بی سی هم اعلام کرد فیلم نامه این فیلم قوی بوده است چون مردم ایران در فشار زندگی هستند و در این فیلم خیلی خوب نشان میدهد عقاید اینها غلطت است رسما با این فیلم توهین کردن به هر چی ایرانی .

و دوستان حتما شادی کنند که اسرائیل هنرمندان را دوست دارد و به فرهنگ ایران علاقه و اصلا حجاب و ... حمایت میکند .

پوزش میخوام اگر از مطالبم کسی ناراحت شد و پوزش میخوام از مدیر عزیز که نظر دادم

[="blue"][="tahoma"]درود. خیلی از این حرف ها رو قبول دارم. به نظرم یکی از دلایلی که باعث شده این فیلم بیشتر مورد توجه قرار بگیره اینه که فیلم از نوع انتقادی است و یک سری واقعیت های جامعه رو بیان میکنه. این دسته فیلم ها توی کشور ما یا وجود ندارن یا تعدادشون بسیار کمه . اینطوره که می بینیم وقتی یکیشون هم مجوز ساخت بگیره و به جشنواره های خارجی فرستاده بشه اینقدر ازش استقبال میشه.

موضوع این فیلم هم یک حقیقت جامعه رو نشون میده که روز به روز بر تعداد افرادی که تمایل به ترک ایران برای داشتن یک زندگی بهتر رو دارن افزوده میشه. خود من حدود 20 سال هست که درس خوندم - دانشگاه رفتم - مدرک مهندسی گرفتم ولی اگر بخوام به علم واقعی دست پیدا کنم باید از ایران خارج بشم. بسیاری از این مهاجرت ها هم دلیلش همین امکانات تحصیلی است.

این ها جزئی از واقعیت های جامعه ماست که چون بهشون توجه نکردیم امروز شاهد هستیم اکثر دانشمندان - اقتصاد دانان و دکترو مهندسان کشور دارن از دستمون میرن و در حالیکه تمام مخارج تحصیل و پرورش اونها بر کشور ما تحمیل شده - کشورهای خارجی دارن از اون ها به بهترین شکل استفاده می کنند. [/][/]

خادم مهدی;192901 نوشت:
درود. خیلی از این حرف ها رو قبول دارم. به نظرم یکی از دلایلی که باعث شده این فیلم بیشتر مورد توجه قرار بگیره اینه که فیلم از نوع انتقادی است و یک سری واقعیت های جامعه رو بیان میکنه. این دسته فیلم ها توی کشور ما یا وجود ندارن یا تعدادشون بسیار کمه . اینطوره که می بینیم وقتی یکیشون هم مجوز ساخت بگیره و به جشنواره های خارجی فرستاده بشه اینقدر ازش استقبال میشه.

موضوع این فیلم هم یک حقیقت جامعه رو نشون میده که روز به روز بر تعداد افرادی که تمایل به ترک ایران برای داشتن یک زندگی بهتر رو دارن افزوده میشه. خود من حدود 20 سال هست که درس خوندم - دانشگاه رفتم - مدرک مهندسی گرفتم ولی اگر بخوام به علم واقعی دست پیدا کنم باید از ایران خارج بشم. بسیاری از این مهاجرت ها هم دلیلش همین امکانات تحصیلی است.

این ها جزئی از واقعیت های جامعه ماست که چون بهشون توجه نکردیم امروز شاهد هستیم اکثر دانشمندان - اقتصاد دانان و دکترو مهندسان کشور دارن از دستمون میرن و در حالیکه تمام مخارج تحصیل و پرورش اونها بر کشور ما تحمیل شده - کشورهای خارجی دارن از اون ها به بهترین شکل استفاده می کنند.

بله فیلم انتقادی هست درست .(ولی چون انتقادی هست باید جایزه اسکار بدهند)یعنی فیلم ایرانی به جایی رسیده است که در مقابل تمام فیلم ها برتر میشود شما باور میکنید یعنی در بخش فیلم سازی انقدر پیشرفت یک شبه تا دیرو چرا نبود

حرف شما رو قبول ندارم اگر راه نجات انجا بود چرا پرچم آن کشور ها حتی در خود غرب نیز آتش کشیده میشود

این اتفاقات چیست چرا برای خودشان راه نجاتی ندارند.

میدانید چرا ایرانی ها این تفکر را دارند چون با همیچین چیزهای به ما ها تلقین کردند ایرانی چیزی ندارند.یکی از این ها هم همین فیلم بود که باز تلقین کنند.به قول استاد رائفی شرطی کنند.

فکر نکنید من زندگیم خوب هست این مطالب را مینویسم

بنده خودم تحصیلات دانشگاهی دارم ولی فعلا بیکار هستم و دنبال کار ولی دلیل نمیشود کشورم را بفروشم ایران را دوست دارم و هیچ رغبتی به زندگی در غرب ندارم حتی اگر میلیونی حقوق داشته باشم .

[="Tahoma"][="Blue"]ببینید دوستان عزیز منم مثل شما مسلمونم و به اسلام بسیار اعتقاد دارم. ولی فکر نمی کنید مشکل کار جای دیگست؟ فکر نمی کنید دارین همه چیز رو با هم قاطی می کنین؟ :Narahat az:

حالا من از شما فقط یک سوال میپرسم و ازتون فقط یک جواب میخوام و بحث رو تموم میکنم :

اگه به جای این فیلم فرض کنیم فیلم اخراجی ها یا ... اسکار می گرفت باز هم همین حرف ها رو میزدین؟

اون وقت دیگه این علائم و داستان ها تکرار می شد؟ :Nishkhand:

تلوزیون 1000 بار پخشش نمی کرد؟

این بیچاره ها حتی یک تبریک خشک و خالی هم نشنیدن ! خوب معلومه که کارگردان میاد این جمله رو میگه :

" این فرهنگ کهن و غنی و اصیل ایرانی زیر سلطه سیاست محو شده."

که همه چیز رو با سیاست قاطی کردن! به نظرتون غیر اینه!

باور کنید دل فیلم سازهای ما هم از این وضعیت خونه - ما هیچ کس رو به خودمون نگه نداشتیم! حتی فیلم سازهای خودی! هر چند که همه مصیبت های جامعه ما سر این خودی و غیر خودی کردن مردم هستش !

جواب سوالام رو بدین دیگه ادامه نمیدم! قضاوت با خوانندگان!:ok:
[/]

خادم مهدی;192905 نوشت:
:narahat az:

حالا من از شما فقط یک سوال میپرسم و ازتون فقط یک جواب میخوام و بحث رو تموم میکنم :

اگه به جای این فیلم فرض کنیم فیلم اخراجی ها یا ... اسکار می گرفت باز هم همین حرف ها رو میزدین؟

خوب سوال ما هم همین بود چرا این فیلم ها نباید اسکار بگیرند و یک فیلم به قول شما انتقادی بگیرد

ای کاش همین کارکردان یک فیلم انتقادی غربی بسازد ببینیم باز اسکار میگیرد؟

سوال ما هم همین است چرا فیلم که انتقادی هست علیه غرب (شکارچی شنبه) و چند فیلم دیگر که حضور ضحن ندارم

کارگردانش باید تهدید بشه به ترور بازیگراش تحریم سفر به کشورهای غربی داشته باشن

این فیلم هم ایرانی ها ساختند ؟این تازه سوال های ما بود از کسانی که شادی کردند/؟

[="Blue"]

iran masood;192902 نوشت:
بله فیلم انتقادی هست درست .(ولی چون انتقادی هست باید جایزه اسکار بدهند)یعنی فیلم ایرانی به جایی رسیده است که در مقابل تمام فیلم ها برتر میشود شما باور میکنید یعنی در بخش فیلم سازی انقدر پیشرفت یک شبه تا دیرو چرا نبود

حرف شما رو قبول ندارم اگر راه نجات انجا بود چرا پرچم آن کشور ها حتی در خود غرب نیز آتش کشیده میشود

این اتفاقات چیست چرا برای خودشان راه نجاتی ندارند.

میدانید چرا ایرانی ها این تفکر را دارند چون با همیچین چیزهای به ما ها تلقین کردند ایرانی چیزی ندارند.یکی از این ها هم همین فیلم بود که باز تلقین کنند.به قول استاد رائفی شرطی کنند.

فکر نکنید من زندگیم خوب هست این مطالب را مینویسم

بنده خودم تحصیلات دانشگاهی دارم ولی فعلا بیکار هستم و دنبال کار ولی دلیل نمیشود کشورم را بفروشم ایران را دوست دارم و هیچ رغبتی به زندگی در غرب ندارم حتی اگر میلیونی حقوق داشته باشم .

اولا منم بیکارم ولی نگفتم می خوام برم خارج برای تحصیل چون دوست دارم توی کشور خودم زندگی کنم و این حق طبیعی هر کسی است که داخل کشور خودش کار کنه و برای پیشرفت کشور خودش زحمت بکشه! حالا اگه کار نیست حتما از طرف مسئولین در این زمینه کم کاری شده!

منم اگه حقوقم توی ایران 100 هزار تومن باشه برام بهتر از 100 میلیون خارج هست!

خطاب به من نگو که کشورم رو می فروشم! چون این حرف خیلی مسخره است ! یعنی هر کسی بره خارج برای پیشرفت کشورش رو فروخته! خوب شما امکانات رو فراهم کنید همه همین جا ادامه تحصیل بدن! همینجا صنعت رو راه بیندازن و ...

خلاصه کنم تا زمانی که توی اینترنت ما - توی صدا وسیمای دولتی ما - توی مجلس ما و .... بحث فقط بین موافقین باشه که وضعیت مملکت همینه ! اگر انتقاد نباشه کشور فلج میشه - پیشرفت که نمی کنه هیچ پسرفت می کنه چون همه مرتب از هم تعریف و تمجید میکنن !:khandeh!:[/]

خادم مهدی;192905 نوشت:
ببینید دوستان عزیز منم مثل شما مسلمونم و به اسلام بسیار اعتقاد دارم. ولی فکر نمی کنید مشکل کار جای دیگست؟ فکر نمی کنید دارین همه چیز رو با هم قاطی می کنین؟ :narahat az:

اون وقت دیگه این علائم و داستان ها تکرار می شد؟ :nishkhand:

تلوزیون 1000 بار پخشش نمی کرد؟

این بیچاره ها حتی یک تبریک خشک و خالی هم نشنیدن ! خوب معلومه که کارگردان میاد این جمله رو میگه :

" این فرهنگ کهن و غنی و اصیل ایرانی زیر سلطه سیاست محو شده."

که همه چیز رو با سیاست قاطی کردن! به نظرتون غیر اینه!

باور کنید دل فیلم سازهای ما هم از این وضعیت خونه - ما هیچ کس رو به خودمون نگه نداشتیم! حتی فیلم سازهای خودی! هر چند که همه مصیبت های جامعه ما سر این خودی و غیر خودی کردن مردم هستش !

جواب سوالام رو بدین دیگه ادامه نمیدم! قضاوت با خوانندگان!:ok:

خادم مهدی;192909 نوشت:

اولا منم بیکارم ولی نگفتم می خوام برم خارج برای تحصیل چون دوست دارم توی کشور خودم زندگی کنم و این حق طبیعی هر کسی است که داخل کشور خودش کار کنه و برای پیشرفت کشور خودش زحمت بکشه! حالا اگه کار نیست حتما از طرف مسئولین در این زمینه کم کاری شده!

منم اگه حقوقم توی ایران 100 هزار تومن باشه برام بهتر از 100 میلیون خارج هست!

خطاب به من نگو که کشورم رو می فروشم! چون این حرف خیلی مسخره است ! یعنی هر کسی بره خارج برای پیشرفت کشورش رو فروخته! خوب شما امکانات رو فراهم کنید همه همین جا ادامه تحصیل بدن! همینجا صنعت رو راه بیندازن و ...

خلاصه کنم تا زمانی که توی اینترنت ما - توی صدا وسیمای دولتی ما - توی مجلس ما و .... بحث فقط بین موافقین باشه که وضعیت مملکت همینه ! اگر انتقاد نباشه کشور فلج میشه - پیشرفت که نمی کنه هیچ پسرفت می کنه چون همه مرتب از هم تعریف و تمجید میکنن !:khandeh!:

سو تفاهم نشه دوست عزیز شما مطالبی گفتید که همه دوست دارند اونجا باشن بنده جواب دادم و خطاب بنده هم شما نیستید

انتقاد هم به اندازه کافی شده و مشکلی هم پیش نیومده و مسئولا پذیرفتند .حتی در اخبار ملی کاریکاتور مسئولان کشیده میشود.انتقاد باید چطوری باشه شما بگید انتقاد!!!!!

کلی بیان شده .ما در مورد فیلم صحبت میکنیم مگر خطاب را به شما قرار میدهیم در جواب دادن اینطور به نظر میرسه که گفتم خطاب شما نیستید فقط جواب دادم موفق باشید.

اتفاقا

iran masood;192908 نوشت:
خوب سوال ما هم همین بود چرا این فیلم ها نباید اسکار بگیرند و یک فیلم به قول شما انتقادی بگیرد

ای کاش همین کارکردان یک فیلم انتقادی غربی بسازد ببینیم باز اسکار میگیرد؟

سوال ما هم همین است چرا فیلم که انتقادی هست علیه غرب (شکارچی شنبه) و چند فیلم دیگر که حضور ضحن ندارم

کارگردانش باید تهدید بشه به ترور بازیگراش تحریم سفر به کشورهای غربی داشته باشن

این فیلم هم ایرانی ها ساختند ؟این تازه سوال های ما بود از کسانی که شادی کردند/؟

[="blue"][="tahoma"]خوب لطفا نگین توی غرب فیلم انتقادی ساخته نمی شه ! چون روزی صد تا شو دارین میبینید. درسته من اهل فیلم نگاه کردن نیستم ولی همین فیلم فرار از زندان رو دیدین دیگه بهترین فیلم سال شد. توش هرچی دلشون خواست ضد آمریکا و رئیس جمهور و سازمان سیا و fbi و.... حرف زدن هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

من از این فیلم دفاع نمی کنم فقط میگم این مسائل و مشکلات توی کشور وجود داره و باید دید و راه حلی پیدا کرد نه صورت مسئله رو پاک کنیم!

تو را به خدا یکم دور و برتون رو ببینید به جای اینکه این همه به همه چیز بد و بیراه بگین راه حلی پیدا کنید![/][/]

[="Blue"]این اولین و آخرین نظر من بود . دیگه حرفی ندارم![/]

خادم مهدی;192911 نوشت:
خوب لطفا نگین توی غرب فیلم انتقادی ساخته نمی شه ! چون روزی صد تا شو دارین میبینید. درسته من اهل فیلم نگاه کردن نیستم ولی همین فیلم فرار از زندان رو دیدین دیگه بهترین فیلم سال شد. توش هرچی دلشون خواست ضد آمریکا و رئیس جمهور و سازمان سیا و fbi و.... حرف زدن هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

من از این فیلم دفاع نمی کنم فقط میگم این مسائل و مشکلات توی کشور وجود داره و باید دید و راه حلی پیدا کرد نه صورت مسئله رو پاک کنیم!

تو را به خدا یکم دور و برتون رو ببینید به جای اینکه این همه به همه چیز بد و بیراه بگین راه حلی پیدا کنید!

این اولین و آخرین نظر من بود . دیگه حرفی ندارم!

نمیخواستم جواب بدم مطلب بیراهه نره ولی گفتم حیف است.

نه فیلم فرهادی دیدید نه فیلم فرار از زندان و میخواید تحلیل کنیم این درست نیست دوست خوبم باید ببینید بعد قضاوت کنید که درستتر هست.

چون این فیلم مثال زدید تحلیل دکتر عباسی در مورد این فیلم ببنید .حتما

موفق باشید مطلبم طولانی شد سعی میکنم بحث نکنم تشکر از شما دوست عزیزم خادم مهدی و پوزش میخوام اگر جایی از حرفهام ناراحتتون کرد.

دختر شهید

مادر شهید

هر دو میبوسند ولی این کجا و آن کجا.....
هنوز خاک مزار برادرت احمدی روشن خشک نشده بود...
هنوز چشم مادری به در است تا فرزندش بازگردد..
و تو چی را بوسیدی؟و به چه افتخار کردی؟
نمادی که قاتلین برادرت به تو هدیه کردند...؟؟؟!!!!!
همون هایی که تمام تلاش سینماشون درجهت تخریب اسلام و ایران است؟
اندازه اش مرا یاد استخوان شهدایی می اندازه که ....

ولی این کجا و آن کجا...

kamran;192714 نوشت:

با سلام
جناب کامران حداقل یک کمی تحقیق کنید تا بدانید که به چه دلیل اسکار گرفته !!
هر چند اصلا خود اسکار مهم نیست !!
اصلا مهم نیست که این فیلم اسکار گرفته !!
مهم اتفاقهایی که در آینده خواهد افتاد
مهم به زانو در آوردن و افکار شیطانی ترویج دادن است که خیلیها هنوز خوابند
ان هنرپیشه زن را بردند و لباس از تنش در آوردند !!
مگر زن نماد وطن نیست در سینما !!چه شد ؟صدای کسی در نیامد !
حتما فردا باید منتظر
فیلمی با شیم با محتوای همجنسگرای با بازیگران ایرانی این فیلم !
چه شد تا دیروز فیلم فرهنگ ساز بود و هنرپیشه الگوی خیلی از جوانها !!
خواهیم دید در آینده نزدیک

[=Century Gothic]اسکار، فرهادی را برد/ روایت "رویترز" از همنشینی فرهادی با اسرائیلی‌ها

[=Century Gothic]تریبون مستضعفین- «در زمانی که همواره صحبت جنگ است و ارعاب و تجاوز در میان سیاست مداران رد و بدل می شود، از ایران به عنوان کشوری با فرهنگی باشکوه یاد می شود، فرهنگی غنی و کهن که در زیر گرد و غبار سنگین سیاست پنهان شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم، مردمی که به تمامی فرهنگ ها و تمدن ها احترام گذاشته و خشونت و کینه را حقیر می شمارند.»
این ها سخنانی است که فرهادی پس از دریافت نخستین جایزه اسکار سینمای ایران به زبان آورد.
سخنانی که شاید در نگاه اول بدون جهت گیری و حتی مثبت به نظر آید.

[=Century Gothic]اما ایجاد چنین ترکیبی از تقابل سیاست، فرهنگ و صلح، به همراه رقابت «یک جدایی» با رقیب اسرائیلی اش خواه یا نا خواه تداعی کننده تقابل ایران و رژیم اشغالگر قدس است.
[=Century Gothic]در گزارش خبرگزاری رویترز از این مراسم به مهمانی دوشب قبل از مراسم اسکار اشاره شده و آمده است: در این مراسم هنرمندان ایرانی و اسراییلی در نمایشی از صلح در کنار هم حاضر شدند.
لیور اشکنازی ستاره فیلم اسرائیلی حاضر در اسکار در این باره به رادیوی ارتش اسرائیل گفت:« در مهمانی آکادمی که به افتخار فیلم های خارجی برگزار شد، ما در کنار هم نشستیم و صحبت کردیم و تمامی حجاب ها کنار رفت» .
وی همچنین ادامه داد: «آنها مردم خون گرمی هستند، ما آنها را به تل آویو دعوت کردیم و آن ها هم ما به تهران دعوت کردند»، هر چند گفتگوی اشکنازی را در خلاف واقع در نظر بگیریم اما صحبت های فرهادی به نحوی این سخنان را تایید می کند.

[=Century Gothic]خواه یا ناخواه این صحبت ها شباهت زیادی به مصاحبه تهمیه میلانی درباره همراهی اش با داور اسرائیلی در جشنواره فیلم هند دارد: ما سیاستمدار نیستیم و هیچ مشکلی در کار با یکدیگر نداریم .
در سینما خط کشی های عالم سیاست معنا ندارد.

[=Century Gothic]هر چند فشار های رسانه ای باعث شد تا میلانی از حضور در کنار این داور انصراف داده و به ایران بازگردد تا شاید این خاطره ناخوش آیند را در ذهن مخاطب کمرنگ کند.
[=Century Gothic]سندرم صلح دوستی هنرمندان هم گویی تا به رژیم صهیونیستی می رسد عود می کند، البته این خواسته آن ها نیست بلکه اجباریست که سیاست حاکم بر فضای رسانه ای جامعه جهانی بر آن ها تحمیل می کند و متاسفانه اراده سست هنرمندان ما توان مقابله با آن را ندارد.
[=Century Gothic]فرهادی به عنوان یک هنرمند مستقل در آنجا حاضر نشد و نمی توانست بشود.
اما حضور وی و همراهانش در این مراسم هیج نشانی از جمهوری اسلامی ایران به همراه نداشت و حتی حداقل های پوششی نیز رعایت نشد.

[=Century Gothic]امید واریم شیرینی بردن این اسکار برای وزارت ارشاد همراه با شیرینی درسی فراموش نشدنی باشد که نمی توان در دنیایی که سیاست جزء لاینفک محافل هنری آن شده است، داعیه‌ی روشنفکری و هنرمداری داشت.
[=Century Gothic]عملکرد منفلانه رسانه ها نیز قابل توجه است تا جایی که برخی خبرگزاری ها به جای پرداختن به واقعیت به خبرسازی روی می آورند! هر چند حذف این اخبار نیز نشانی از انفعال رسانه های مذکور است.
[=Century Gothic]در نهایت باید پرسید آیا این اسکار متعلق به ایران یا به قول برخی مسئولین محترم که «یک جدایی» را فیلمی حکومتی می دانستند، متعلق به حکومت است؟
آیا اکنون دیگر مشکل عناد جهان غرب با جمهوری اسلامی حل شد؟

سینماهای اسرائیل از یکشنبه 26 فوریه شروع به نمایش فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی کردند

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=118285

با سلام
انتظار نداشتیم که خیلی زود دست شیطان صفتان رو شود !
دوستان میتوانند در پیام نوروزی جناب اوباما ماهیت این اسکار را بروشنی در یابند
و ما چقدر خام تشریف داریم

موضوع قفل شده است