ازدواج زود تر

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج زود تر

سلام خدمت دوستان عزیز
در زمان های قدیم (نه خیلی قدیم) کمتر از امروز ارتباط جمعی پیشرفت کرده بوده و نوجوانها هم کمتر از مسائل جنسی خبر داشتند ولی سن ازدواج پایین بوده ولی حالا چی؟
تقریبا" همه‌ی نوجوانها از مسائل جنسی خبر دارند ولی ... سن ازدواج رفته بالای 20 سال .
حالا تا این نوجوانها به سن ازدواج (سن ازدواج در عرف) برسند یعنی از سن بلوغ تا 20 ، 25 سالگی دچار انحراف هایی مثل رابطه با جنس مخالف ، خودارضایی ، چشم چرانی و ... می شوند.(البته اون هایی که ایمانشون یه کم ضعیف تره)
حالا باید چه کرد؟
اگه یه نوجوان بخواد به والدینش بگه که مثلا" من زن میخوام ، کسی به حرفش گوش می‌ده؟
چرا با این که امامان ما به زود ازدواج کردن خیلی سفارش می‌کردند ؛ حالا توی جامعه‌ی اسلامی ما کسی به فکر آرام کردن غریزه ی جنسی نوجوانها نیست تا نصف ایمان اونها حفظ بشه؟
به نظر من که بیشتر نوجوان هایی که توی درس و دین و ... پسرفت و تنزل می کنند دلیلش اینه که دغدغه‌ی جنسی دارند.
باید چه کرد؟

برچسب: 

سلام و عرض ادب...

خوب منم از دید خودم نگاه می کنم

سرتاسر دفاع مقدس ما پر بود از نوجوونهایی که تازه به سن تکلیف رسیده بودن
درسته؟
همین داداش شهید خودم 17 سالگی شهید شده
خوب یعنی شهدا شهوت نداشتن؟
چیکار می کردن پس؟
عقبه شهدا رو شما نگاه کن... ما الان خیلی هامون لقمه شبه ناک تو زندگیمون هست و اصلا" فکرشم نمی کنیم.
شهدا سرشون گرم بود درسته؟
اینقدر تو جبهه سختی کار بود که دیگه کسی فکرش به اونجا نمی رسید
یکی از دلایل انحراف نوجوونها که بعضی هاشون خیلی باصفا تشریف دارین
اینه که از فرهنگ شهدا هیچی نمی دونن

اگه بتونیم اون توصیه مقام معظم رهبری رو در مورد جوانان اجرا کنیم خیلی خوب میشه
تهذیب تحصیل ورزش

شما نوجوونی رو بیار که این سه عمل بالا رو انجام داده و منحرف شده

بخشی از مشکلات که چه عرض کنم
اکثر موارد مشکلات در جامعه امروز دور بودن از فرهنگ شهداس:Ghamgin:

والا امروزه نوجوونها هی می گن ما اعصاب نداریم
چرا؟
بهتره یه بار اینجور نوجوونها رو وسط تابستون ببریمشون جنوب تو هوا پنجاه درجه لباس نظامی بدیم بپوشن... بعد مثل شهدا یه چند ساعتی تو گرما باشن
بعد ببنیم کی زنده می مونه
شهدا به تمامی آیات و روایات عمل کردن
ما باید این فرهنگ رو دوباره احیا کنیم...
هر کس در حد توانش
بعد شهید فهمیده چند تا شهید فهمیده درست شده؟
فقط از شهید فهمیده یه تانک و چند تا نارنجک نشون نوجوونها دادیم
اما نیامدیم عقبه شهید فهمیده رو بگیم که شهید فهمیده عقبش چی بود که تو اون لحظه حساس
اون کار مهم رو انجام داد
شجاعت رو از کجا بدست آورد ؟
اینا چیزایی هست که باید گفته بشه...
من همین جا گله می کنم از روحانیون
مگه شهدا جزو افرادی نیستن که مقام شفاعت دارن؟؟
پس چرا تو سخنرانی هاتون همش از معصومین و علما می گین
چرا نمی گین شهدا تک تک آیات و روایات رو عملی کردن؟!!!!!!!
وقتی از شهدا چیزی گفته نشه بعد یه عده میان فیلم اخراجی ها درست می کنن و شهدا رو اونجوری معرفی می کنن...

والسلام

نوکر شهدا;191088 نوشت:
سلام و عرض ادب...

درسته؟
چیکار می کردن پس؟
عقبه شهدا رو شما نگاه کن... ما الان خیلی هامون لقمه شبه ناک تو زندگیمون هست و اصلا" فکرشم نمی کنیم.

تهذیب تحصیل ورزش

اکثر موارد مشکلات در جامعه امروز دور بودن از فرهنگ شهداس:ghamgin:

چرا؟
بهتره یه بار اینجور نوجوونها رو وسط تابستون ببریمشون جنوب تو هوا پنجاه درجه لباس نظامی بدیم بپوشن... بعد مثل شهدا یه چند ساعتی تو گرما باشن
هر کس در حد توانش
اما نیامدیم عقبه شهید فهمیده رو بگیم که شهید فهمیده عقبش چی بود که تو اون لحظه حساس
اون کار مهم رو انجام داد
وقتی از شهدا چیزی گفته نشه بعد یه عده میان فیلم اخراجی ها درست می کنن و شهدا رو اونجوری معرفی می کنن...

والسلام

من میگم شهدا انسانهای با شرف و بزرگی بودند که با ایثار و از جان گذشتگی از مملکت خودشان دفاع کردند اما همشون هم مذهبی در سطح بالا نبودند و مردم عادی بودند خیلی از اونها نوجوان بودند و غرور ملی داشتند که جلوی دشمن بایستند همشون هم بسیجی نبودند همین مردم عوام و کوچه بازار بودند واراذل و اوباش هم بینشون دیده میشد اما مرد بودند مرد واقعی و این که وقتی نگران شبه ناک تو زندگیتون هستید بایسد بدونید که از بالای حکومت باید لقمه شبه ناک نباشه که به پایین برسه وقتی 3000 میلیارد اون جوری میشه خودش باعث فساد در سطح پایین جامعه میشه و این که قبل از این که آقا بگه تذهیب تحصیل ورزش ..امامان ما قبل از اون همه اینها رو گفتن و مشکلات جنسی جوانان ما با چند تا شعار از یک غیر معصوم حل نمیشه و این مشکلات خیلی ریشه ای تر از این حرفها هست و روز به روز هم بدتر میشه احتیاج به گفتن هم نیست میتونید به عینه در جامعه ببینید با زور هم حل نمیشه

سلام بر جنابomid hadi
خسته نباشید...

مگه الکی خدا به کسی مقام شهادت میده؟
قبول که برخی هم اراذل اوباش بودن و شهید شدن...
ولی عقبه شهدای بزرگ و همین شهید فهمیده رو شما مثل اینکه خبر نداری
تیر و ترکش های که به سمت رزمندگان اسلام شلیک می شد از طرف خدا ماموریت داشتن به هرکسی برخورد نمی کردن... کسایی رو سراغ دارم که تو هزاران هزار تیری که گرمی گلوله و صدای زوزه اونو حس کردن ولی بهشون برخورد نکرده...
فردای قیامت همین شهید فهمیده جلومون رو می گیره به خاطر برخی کارهامون

در مورد اون 3000 میلیارد هم باید بگم که اگه قرار به این بود که این مسئله بخواد باعث توجیه گناه ما بشه مگه منو شما در اون فساد نقشی داشتیم یا از اون پول ها استفاده کردیم... فقط اون نیست که... بحث زکات و مخصوصا" این روزها خمس خیلی مهمه... من بیشتز رو این دو قضیه منظورم بود.
خوب شهدام می اومدن و می گفتم اگه ما نمی گذاشتیم محمد رضا شاه اون همه پول و ثروت رو با خودش ببره اونوقت واسه یه تیر و تفنگ محتاج این و اون نبودیم ...
بعدشم بنی صدر کلی کم کاری کرد ...
آیا شهدا عقب نشستند؟
ما فقط بلدیم گناه خودمون رو توجیه کنیم...
در حالی که خدا تو آیات 9 و 10 سوره شمس گفته که هر کس جلو نفسش بایسته رستگار می شه و هر کس جلو نفسش نایسته ...

از اینجور آیات زیاده تو قرآن...

اگه شهدا تونستن جلو نفسشون رو بگیرن... پس مام بیاییم ببینیم اونا چجوری تونستن
حتما به کمک خدا ما هم می تونیم...
کسی منکر مشکلات و کم کاری برخی افرادی که هنوزم که هنوزه تفکرات بنی صدری دارن، نیست...
اما ما وظیفمون در قبال شهدا چیه و چه تکلیفی داریم؟

چاره ای جز زندگی با الگو گیری از فرهنگ شهدا نداریم...

نوجوونن که باشن
بعدشم من تو کتاب ساحت غرب خوندم که همین آقای قوچانی چند سال اول فوران شهوتش رو گناهایی که در این رابطه بود رو خدا بخشیده بود...
ولی دلیل نمیشه جلوی شیطون رو نگرفت...
من خودم خیلی نوجوون سراغ دارم که می گن خیلی سخته جلو خودمون رو بگیریم
که خوشبختانه تو همین انجمن راه کارهای خوبی درج شده و هر کس امتحان کرده نتیجه گرفته...

التماس دعا

نوکر شهدا;191152 نوشت:
سلام بر جنابomid hadi
خسته نباشید...

مگه الکی خدا به کسی مقام شهادت میده؟
قبول که برخی هم اراذل اوباش بودن و شهید شدن...
ولی عقبه شهدای بزرگ و همین شهید فهمیده رو شما مثل اینکه خبر نداری
تیر و ترکش های که به سمت رزمندگان اسلام شلیک می شد از طرف خدا ماموریت داشتن به هرکسی برخورد نمی کردن... کسایی رو سراغ دارم که تو هزاران هزار تیری که گرمی گلوله و صدای زوزه اونو حس کردن ولی بهشون برخورد نکرده...
فردای قیامت همین شهید فهمیده جلومون رو می گیره به خاطر برخی کارهامون

در مورد اون 3000 میلیارد هم باید بگم که اگه قرار به این بود که این مسئله بخواد باعث توجیه گناه ما بشه مگه منو شما در اون فساد نقشی داشتیم یا از اون پول ها استفاده کردیم... فقط اون نیست که... بحث زکات و مخصوصا" این روزها خمس خیلی مهمه... من بیشتز رو این دو قضیه منظورم بود.
خوب شهدام می اومدن و می گفتم اگه ما نمی گذاشتیم محمد رضا شاه اون همه پول و ثروت رو با خودش ببره اونوقت واسه یه تیر و تفنگ محتاج این و اون نبودیم ...
بعدشم بنی صدر کلی کم کاری کرد ...
آیا شهدا عقب نشستند؟
ما فقط بلدیم گناه خودمون رو توجیه کنیم...
در حالی که خدا تو آیات 9 و 10 سوره شمس گفته که هر کس جلو نفسش بایسته رستگار می شه و هر کس جلو نفسش نایسته ...

از اینجور آیات زیاده تو قرآن...

اگه شهدا تونستن جلو نفسشون رو بگیرن... پس مام بیاییم ببینیم اونا چجوری تونستن
حتما به کمک خدا ما هم می تونیم...
کسی منکر مشکلات و کم کاری برخی افرادی که هنوزم که هنوزه تفکرات بنی صدری دارن، نیست...
اما ما وظیفمون در قبال شهدا چیه و چه تکلیفی داریم؟

چاره ای جز زندگی با الگو گیری از فرهنگ شهدا نداریم...

نوجوونن که باشن
بعدشم من تو کتاب ساحت غرب خوندم که همین آقای قوچانی چند سال اول فوران شهوتش رو گناهایی که در این رابطه بود رو خدا بخشیده بود...
ولی دلیل نمیشه جلوی شیطون رو نگرفت...
من خودم خیلی نوجوون سراغ دارم که می گن خیلی سخته جلو خودمون رو بگیریم
که خوشبختانه تو همین انجمن راه کارهای خوبی درج شده و هر کس امتحان کرده نتیجه گرفته...

التماس دعا

اصلا هم اینور نیست که هر کسی که امتحان کرده نتیجه گرفته اصلا خود من امتحان کردم و نتیجه نگرفتم اصلا من نه بقیه افراد امتحان کردند و نتیجه نگرفتند مساله شهوت قابل کنترل نیست و غذای روح است و باید تخلیه بشه در ضمن سیاحت غرب کتاب سیاسی هستش که یک سری از روحانیون اون رو ترویج دادند که مثلا یک سری از نوجوانان و جوانان رو بترسونند اصلا من این کتاب رو قبول ندارم به بدترین شکل ممکن تصویر بدی از اون دنیا و حتی در مورد خدا ارایه کرده که اگر بخواد تاثیر خوب بذاره برعکس عمل کرده و تاثیر منفی گذاشت در بین نوجوانان و جوانان . در ضمن اگر مسوولین مملکت اون 3000 میلیارد رو میخواستن در راه آسان سازی ازدواج و اشتغال جوانان هزینه کنند هزار تا انسان خبیث سنگ اندازی میکردند اما این پول به راحتی به باد فنا رفت و زیاد هست از این اختلاص ها در این مملکت اما هر کسی که بخواهد حرف حق بزنه میگن تو دین نداری و کافر هستی هزار تا انگ محارب بهت میچسبونند اما اشکالی نداره کسانی که از این جنایتها کردند هر وقت تونستند از پل صراط رد بشوند اون وقت معلوم میشه برحق بودند یا نه در مورد اون تیر و ترکش ها هم واقعا از تفکر شما خنده ام میگیره همین جوری جوون های مردم رو انداختن روی مین و گفتند برید روی مین اون ور امام زمان وایستاده

omidhadi;191182 نوشت:
سیاحت غرب کتاب سیاسی هستش که یک سری از روحانیون اون رو ترویج دادند که مثلا یک سری از نوجوانان و جوانان رو بترسونند اصلا من این کتاب رو قبول ندارم به بدترین شکل ممکن تصویر بدی از اون دنیا و حتی در مورد خدا ارایه کرده که اگر بخواد تاثیر خوب بذاره برعکس عمل کرده و تاثیر منفی گذاشت در بین نوجوانان و جوانان

ســـــــــــلام
من با این موضوع موافقم

چون به عینه دیدم تاثیر منفیش رو

پسر همکار بابام که یه پسر کاملا متدین و مذهبی بود و 16 سال داشت پارسال بعد عید با دیدن فیلم سیاحت غرب متاسفانه خودکشی کرده بود:Ghamgin::Ghamgin:

نوکر شهدا;191088 نوشت:
سلام و عرض ادب...

درسته؟
چیکار می کردن پس؟

تهذیب تحصیل ورزش

اکثر موارد مشکلات در جامعه امروز دور بودن از فرهنگ شهداس:Ghamgin:

چرا؟
هر کس در حد توانش
اون کار مهم رو انجام داد

والسلام

[="DarkOrchid"]من هم بعضي از حرفهاي شما رو تصديق مي كنم ولي بايد قبول كرد كه نوجوانهاي ما هم حالا دست كمي از نوجوانهاي دفاع مقدس ندارند چون الان راه واسه انحراف نوجوانهاي ما خيلي بيشتر از زمان انقلاب و جنگه ولي اكثر اونها دنبال اون راه ها نميروند چون دين دارند ،ناموس دارند، غيرت و شرف و مردانگي و ايمان و اعتقاد دارند .
يه مثال مي زنم اگر شما تا حالا سر مزار شهيد احمد پلارك رفته باشي خيلي از نوجوانها را مي بيني كه اشك تو چشماشون جمع ميشه توي مجالس امام حسين هم اگه دقت كني اكثر نوجوانها گريه مي‌كنند اين گريه خيلي هم الكي و جوگيري نيست ، از سر عشقه ، از روي ايمانه.الان اگر شما به رهبر انقلاب و امام خميني بي احترامي كني خيلي از نوجوانها باهات برخورد مي‌كنند چون ايشون رو در حد جونشون دوست دارند.
حرف من اينه كه توي اين مملكت ما بايد سن ازدواج رو بياريم روي 15 به بالا نه 25 به بالا.وگرنه جامعمون ميشه مثل اروپا و امريكا كه وقتي يه نوجوان خودش را تخليه كرده و كيف و حال و عشقشو تو خيابونا تجربه كرده تازه مياد ازدواج مي كنه تا بچه دار بشه يعني ازدواجشون فقط براي توليدمثله نه براي حفظ ايمان و كنترل غرايز و اكثرا" ازدواج در جامعه ي آنها در سطح توليد مثل هم موفق نميشه و دچار مشكلاتي مثل كاهش شديد جمعيت ميشوند .
من ميگم ازدواج سريعترين ، مطمئن ترين و راحت ترين راه خلاصي از بند شهوته ولي متاسفانه توي جامعه‌ي ما سنش خيلي رفته بالا و شرايطش سخت شده. [/]

:Ghamgin:

osaky;191213 نوشت:
ســـــــــــلام
من با این موضوع موافقم

چون به عینه دیدم تاثیر منفیش رو

پسر همکار بابام که یه پسر کاملا متدین و مذهبی بود و 16 سال داشت پارسال بعد عید با دیدن فیلم سیاحت غرب متاسفانه خودکشی کرده بود:ghamgin::ghamgin:

[="magenta"]بحث ما درباره ي سن ازدواجه نه كتاب سياحت غرب لطفا" به بحث بپردازيد.[/]

اقا حمید رضا شما که میگی سن ازدواج رو ببرین روی15 سال به بالا ادم 25 ساله این دوره چه دختر و چه پسر هیچ چیز حالیشون نیست نمی فهمن خیلیاشون شرایط ازدواج و ندارن چه جور میخوای یک بچه فسقلی15 ساله رو زن بدی یا شوهر بدی ؟این نسل جدید چی میفهمن جز خرج کردن؟

رزی;191369 نوشت:
اقا حمید رضا شما که میگی سن ازدواج رو ببرین روی15 سال به بالا ادم 25 ساله این دوره چه دختر و چه پسر هیچ چیز حالیشون نیست نمی فهمن خیلیاشون شرایط ازدواج و ندارن چه جور میخوای یک بچه فسقلی15 ساله رو زن بدی یا شوهر بدی ؟این نسل جدید چی میفهمن جز خرج کردن؟

[="deepskyblue"]حرف شما درسته ولي آيا راهي جز ازدواج براي كنترل اونها وجود داره ؟
راه خوبي براي ازدواج هست اونها رو به عقد هم در بيارند و مسائلي رو به اونها آموزش بدند و وقتي كه به درك و فهم و شعور كافي رسيدند با هم زير يه سقف برند.من به خاطر اين اصرار مي كنم كه تقريبا" 95 درصد نوجوانها از مسائل جنسي كاملا" باخبرند. [/]

من با نظر ازدواج در سن پایینتر موافقم یعنی چی که پسرای ما انقدر زن نمی گیرند تا سنشون به 28 و بالاتر از اینا که رسید به این فکر می افتند که دختری رو برا ازدواج انتخاب کنیم دخترای معصوم و مظلوم(البته دخترایی که قدر و قیمت خودشون رو می دونند) که نمی تونند تا پسر برا ازدواج آستینش رو بالا نزد اونا اول اقدام کنند.البته قبول دارم بعضی از دخترا هم دیر ازدواج می کنند الیته دیر ازدواج کردن دخترا با وجود داشتن خواستگارعلتش اینه که فردی که شرایط اونا رو داشته باشه برا خواستگاری نمیاد و یکی دیگه هم اینه که پسرا تمام لذتشون رو میبرند و دیر اقدام می کنند به قول برادر خوبمون عشقشون رو در خیابوناو غیره می کنند بعد...این وسط دخترا باید به آتیش پسرا بسوزند آها یه چیزی یادم رفت بعضی موقع هم پسر بیچاره تقصیری نداره این خانواده دختر انقدر سنگ جلوی پسر میندازند که پسره نمیتونه زود ازدواج کنه پس هر دو طرف تقصیر کار شدند.

[="Blue"]از كساني كه اين تاپيك را تماشا مي‌كنند خواهش مي‌كنم درباره‌ي راه هاي ازدواج زودتر براي نوجوانان اظهار‌نظر كنند. [/] :Cheshmak:

موضوع قفل شده است