خواب /رویا /بیداری/کابوس؟!

تب‌های اولیه

36 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواب /رویا /بیداری/کابوس؟!

سلام.
قبل از هر چیز عذر خواهی میکنم اگه سوالمو جایی نوشتم که نباید! موضوعی که به سوال من نزدیک باشه در این سایت پیدا نکردم

اگر بوده و من ندیدم بذارید به حساب بی تجرگی من و آشنایی تازه ام با اینجا
حقیقتش حدود 7/8 ماهی هست که برام مسئله ای پیش اومده در رابطه با خواب.در واقع هنوز نمیدونم خواب هست یا بیداری.تا به

حال هم این موضع رو با کسی در میون نذاشتم جز اعضای خانواده ام.چون نمیدونستم باید به کی بگم تا اینکه با این سایت آشنا شدم

وچون فضای اونو صمیمی و امن دیدم تصمیم گرفتم اینجا سوالمو بنویسم امیدوارم کارشناسان محترم اگر امکان داره راهنماییم کنند.

من چند وقتیه که با خوابیدن مشکل پیدا کردم.شبا بد میخوابم دیر خوابم میبره و گاهی خیلی زود بیدار میشم.یک شب حدود 7/8 ماه

پیش نمی دونم خواب بودم یا بیدار احساس میکردم کسی داره منو از رو زمین بلند میکنه اونقدر واضح که همین الان هم اون کشش تو

ذهنم هست .انگار یه نفر دستاشو دور کمرم انداخته بود و از کمر منو بلند میکرد.چند بار این اتفاق افتاد و بعد از اون من خودمو تو اتاق

خودم تو خونه ی خودمون میدیم که دارم راه میرم و در عین شباهت به شرایط واقعی خونه(بر خلاف خواب دیدن که معمولا مکان و زمان

متفاوت میشه )تصویر های دیگه ای جریان داشت! بعد دوباره بیدار میشدم و بعداز چند دقیقه دوباره کسی منو از روی تخت و از کمر بلند

میکرد.دقیقا احساس میکردم که با پنجه لحاف و متکامو محکم گرفته بودم تا اون نیرو بلندم نکنه چون وقتی هوشیار میشدم میدیم به

متکا محکم چنگ زدم! شاید بگید خواب میدیدی.اما اون زمان که حس میکردم دارم از رو تخت کنده میشم میدونستم کجام میفهمیدم

دارم از رو تخت بلندمیشم.
یکبار دیگه ام این اتفاق برام چند وقت پیش افتاد !با این تفاوت که اینبار بدنم سنگین شده بود مثل تو خواب که آدم میخواد حرف بزنه داد

بزنه اما نگار صدا ش در نمیاد کسی نمیشنوه.دندونام قفل شده بودو بدنم کرخت و سنگین.اما میدونستم که خوابم.درواقع شایدم

بیدار.من در مورد زمانی که روح میخواد بعد خواب به بدن برگرده و اون لحظه اتصال یه چیزهایی شنیده بودم واسه همین آگاه بودم که اون

لحظه برام همون لحظه اتصال روح و جسم بود.بدنم بیجون بود امامن میفهمیدم.یه چیز عجیب برام اینه که اون لحظه من توی گوشم

صدای خش خش میشنیدم.مثل اینکه سرمو توی مشما کرده باشم و توی باد ایستاده باشم .خش خش زیاد بود.
چون تا حدی ترسیده بودم شروع کردم به خوندن سوره ی ناس.اما همون موقع به خودم گفتم اگه آیه الکرسی رو بخونم به آیه آخر

نرسیده کاملا بیدار میشم پس خوندم و آیه اول به آخر نرسیده بیدار شدم بیدار که شدم مشکلی نداشتم هیچ احساس بدی نداشتم.
همین دیشب هم دوباره این اتفاق افتاد.اما بیشتر اون صدای خش خش تو ذهنم مونده.
ببخشید که سوالم طولانی شد.
این چند وقت استرس دارم میترسم گاهی از اینکه بخوابم.میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید
فقط نکته ای که باید بگم اینه که من به شدت آدم خود خوری ام .تاحدی که اگه مسئله بدی پیش بیاد برام شاید 20درصد اونو بروز میدم

بقیه رو تو خودم میریزم.این چند وقت هم به اقتضای سنم(26 سالمه)فشارهای روحیم زیاد شده.یعنی امکان داره به خاطر مسائل

روحی و روانی این اتفاق برام افتاده باشه؟؟؟

پیشاپیش متشکرم!!:Gol:

برچسب: 

این حالت واسه منم پیش اومد حدود یه هفته پیش درحالی که خواب بودم احساس کردم یه سایه سیاه بالا سرم وایساده من کاملا داشتم نگاش می کردم ولی نمی تونم حرف بزنم یا حتی تکون بخورم احساس فشار زیاد روی سینه ام می کردم و احساس کرختگی شدید که بلافاصله ناپدید شد .

ترس عجیبی من و گرفته بود یه حس خواص و فوق العاده عجیب!! مثل همین اتفاق که برای شما افتاد بلافاصله بیدار شدم دور و برم رو نگاه کردم خبری نبود ولی درو دیوارها صدا می داد!! انگار کسی داره بهشون لگد می زنه

من درکتون می کنم واسه منم سواله این دیگه چی بود نه خواب بود نه بیداری!!
حدس می زنم جن یا روح این کاررو می کنه ! اون روز رو دقییقا یادمه پنجشنبه شب بود .. میگن پنجشنبه و جمعه ها روح ها آزاداند!! شایدم حالت روانی خاصی باشه....

این حالت هر چند وقت یه بار با شکل های مختلف واسم اتفاق می افته..:Moteajeb!:

kerishna;190941 نوشت:
خواب بودم احساس کردم یه سایه سیاه بالا سرم وایساده من کاملا داشتم نگاش می کردم ولی نمی تونم حرف بزنم یا حتی تکون بخورم احساس فشار زیاد روی سینه ام می کردم و احساس کرختگی شدید که بلافاصله ناپدید شد .

ســـــــــلام
دقیقا من این احساس رو دوبار داشتم
احساس میکردم یه چیزه سیاهی همه جارو پوشونده و یه سنگ یا هرچیز دیگه مه نمیذاره بلند بشم
از مامانم پرسیدم گفت اگه شی سیاهی بالای سرت باشه اینجور چیزا بیشتر اتفاق میفته تو زبون ما آذریا میگن"قره باسیب"
فارسیش میشه"سیاهی گرفته"(البته معنی تحت الفظیش هست چون کلمه ی "باسیب"تو فارسی معادل نداره)
راستش گاهی هم خوابی رو که میبینم احساس میکنم تو واقعیت داره برام اتفاق میفته و این باعث میشه تو خواب خیلی بترسم:Ghamgin:

کارشناسان گرامی
میشه کمک کنین مارو:ok:

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بزرگواران بنده قبلا" در تاپیک ذیل مطالبی را خدمت دوستان ارایه نموده ام که بنا به دلایلی نیمه کاره ماند البته جناب استاد عرفان نیز مطالب شایان توجهی در این تاپیک دارند که خواندن آنرا به دوستان توصیه مینمایم اگر لازم دانستید در حد توان پیگیری خواهم نمود

http://www.askdin.com/thread13162.html

حق یارتان :Sham:

سلام
حقیقتش من موضوع"شهود الهی یا شهود شیطانی"رو خوندم.چیز زیادی دستگیرم نشد.درواقع من نتونستم ارتباط بین این مطلب و

مسئله ای که برای من پیش اومده رو پیدا کنم.(بذارید به حساب درک پایین من!!)من بیشتر فکر میکنم این مسئله یه درگیری توفضای

عصبی و روحی من هست که من نمیفهمم.اگه لطف کنید بیشتر منو راهنمایی کنید ممنون میشم!!

بسم الله الرحمن الرحیم

کاری جز این نمی شود کرد که خود را به پروردگار سپرد. خدا را فراموش نکنید. بایستی با توبه حقیقی نفس را تزکیه کرد ("قد افلح من زکیها و قد خاب من دسیها") تا اگر نیروهایی می خواهند به انسان شمه هایی از حیات پس از مرگش را بچشانند (تا بلکه انسان به یاد ربش بیافتد) به هدف خود نایل شوند و نیز اگر نیرویی از شیطان و سپاهیانش بر انسان چیره شده اند با این توبه دور شوند. در مورد دوم خواندن این آیه ها توصیه می شود: "و قل رب اعوذ بک من همزات الشیاطین و اعوذ بک رب ان یحضرون" و البته باز هم می گویم تزکیه نفس در هر حالی لازم است. شاید این اتفاقات به این دلیل برای انسان می افتد که او بداند همیشه این نیست که یاورانی مانند پدر و مادر انسان را حمایت می کنند و نیروهایی توانایی تسلط بر انسان را دارند. به هر حال "ازفت الازفه" (نزدیک شد نزدیک شونده). پس تا دیر نشده به هر دری بزنیم تا خدایمان بیامرزد. به اضافه، همیشه به یاد داشته باشیم که از توهین به چنین وجودهایی به صورت نادانسته بپرهیزیم و فقط سعی در اصلاح خود داشته باشیم.

باسلام..
بسيار بسيار تشكر از اينكه موضوعتون روگفتيد...:Gol:
گفته بوديد خود خور هستيد.....الان با گفتن مشكلتان از اين خودخوري كاستيد....اين شجاعت شما درگفتن بيان مساله قابل تحسينه دوست عزيز..

آهان!راستي بايد معرفي كنم تا به راهنمايي كوچك بنده اعتماد كنيد...من مشاور دانشجويي هستم.در مورد مساله شما قبلا آزمايشاتي بر روي خواب مصنوعي به كمك دانشجويان روان شناسي انجام داده ام.و از طريق آن به نتيجه رسيديم..نتيجه همان جواب سوال شماست. خواهش مي كنم اين همياري رو از اين حقير بپذيريد.البته كارشناسان محترم انجمن ان شاءالله موضوع رو بيشتر مورد بررسي قرارخواهند داد.من اينجا فقط يك دوستم.

قبل از هرچيز بايد بگم اصلا نگران نباشيد.اين حالت طبيعيست...اگراجازه دهيد به كمك شما بررسيش كنم.

درابتدا شما بايد در مورد مراحل خواب از نظر علمي اطلاعاتي كسب كنيد.اينطور به شما كمك مي كند كه متوجه طبيعي بودن مساله شويد..

براي اطلاعات درمورد خواب همان كتاب زمينه كامل هيلگارد كه در مورد خواب توضيحي داده وازنظر زيست شناختي وروان شناسي بررسيش كرده..مراجعه كنيد.
خب حالا با زبان ساده با هم بررسي ميكنيم...
قسمت اول:خواب بر اثر امواجي(مثل بتا تا آلفا) از مغز وارد مراحلي ميشه..ازش ميگذرم چون كمي پيچيدس ومربوط به عملكردمغزه...وايجاد رويا..اين امواج براي شرح موضوع مهم هستن.
قسمت دوم:روح آدمي داراي قدرت مديوميست.روح مديومي ما داراي چهار قدرت پيامبرگونه وشنوانيي روحي وبينايي روحي پساوايي روحي است كه با موضوعات متافيزيكي در ارتباطه...
قسمت سوم:تصاوير خواب هاي ما در قسمت تفسير واژه ها وارتباطشان با تصاوير ذهني و كاربردشان در خواب وايجاد خواب باعث تفسير خواب توسط روان شناسان شده..هر تصوير خواب از يك نماد ايجادشده.به زبان ساده عملكرد ما موقع خواب وخوابي كه مي بينيم در ارتباط نزديك افكاروحالات روحي ماست....
قسمت چهارم:در بيرون از كالبدزندگي،ارواح ديگري زندگي ميكنند كه وجود آنها ثابت شده.گاهي آنها ازخودشان نشان باقي مي گذارند اما به صورت كامل جداازكالبدما هستن.فقط گاهي با روح مديومي ما ارتباط دارد.علت ترس ما درمورداين موضوعات فقط اينه كه فكرميكنيم چيزخارق العاده ايست ونسبت بهش آگاهي نداريم.من هم اول ازاين موضوعات مي ترسيدم اما حالا كه براي آزمايش مجبورشدم واردش شوم ومتوجه شدم كه آنها هم زندگي معمولي دارندونوع خلقتشان مربوط به خودشانه ديگرنگرانسش نيستم.
حالتهاي ممكن:
گاهي ما توي خواب با اين ارواح ارتباط برقرار ميكنيم بدون آنكه به ما ضربه وارد شود..با توجه به توضيحاتي كه فرموديدموضوح شما ارتباط با ارواح نيست...

گاهي روح مديومي ما كه ممكن است يكي ازحالت هاي آن فعال باشد ميتواند درهنگام خواب با جهان غيب(به اصطلاح)ارتباط برقرار كنه.بحثش مفصله وباتوجه به بيان شما اين موضوح به صورت منحصرا درشما صدق نمكنه..اما تا حدودي نقش داره..ممكنه يكي از آنها فعال شده وارتباط برقراركنه.

گاهي فردبر اثر نوع تغذيه،وضعيت روحي وجسمي دچارنوعي خلسه ذهني در خواب ميشه...كه موضوع شما با اين قسمت در ارتباطه...

حالا تحليل داده ها:
البته براي تحليل تستي هست كه شمابايدجوابشو بديداما چون ميسرنيست من تحليلي كلي مي گويم اگر به جواب نرسيديد،بفرماييدتا بيشتر وارد جزئيات شده و ريشه اصلي رو دربياريم..تا موضوع حل بشه...(چون اين جور اتفاقات به بيان جزئيات نياز داره..

موضوع شما درواقع ارتباطي تلفيقي با تغذيه قبل ازخواب،حالت هايي از وضعيت روحي ازجمله وجودبعضي ازبحران هاي روحي،وهم چنين حضورقدرت روح مديومي شما بوده.

اين حالت شبيه حالت خلسه ذهنيه...
روح ما توسط هاله هاي نوراني كه اطراف ما وجود دارد و ازچاكراهايي عبور ميكند(جسم اثيري)باجسم درارتباطه..هنگام خواب اين حالت ها كمي تغيير مي كنند.
اگرشمادرحين جاي گيري جسم اثيري ازخواب بپريدشبيه عملكرد خلسه ذهني شديد.بدناتن قفل ميكنه،نمي توانيدحرف بزنيد،چشمانتان ظاهرابشته است اما ميبينيد،صداهاي خاصي توي گوشتان وزوزكنان مياد،انگاربازمين فاصله گرفتيد...اين حالت براثرسه رابطه ايي كه گفتم پيش مياد..
وقتي جسم بسيارخسته است..وقتي فكرقبل ازخواب بسياردرگيره،وقتي ازچيزخاصي درطول روزبترسيم،وقتي تغذيه روز را باعجله ميل كرده باشيم اينطورميشويم..
وقتي متوجه ميشيد از كالبدجسم خارج ميشيد علاوه بر مسائل گفته شده؛مديوم هاوقدرت هاي روحي شماهم ممكنه دخالت كنند..مثلاممكنه پساوايي شما قوي باشه؛بعدامواج سنگينوسريع دريافت ميكنه وبه خاطراين؛اين حالت سراغتان مياد..

ترسيدن هم بي تاثيرنيست..

اينها دلايل كلي بودن.شماباخواندن اين متن باتوجه به تعريفها نظرتان روبگيدوجزئي ترتوضيح بديدتاباهم ديگر وبه كمك دوستان موضوع روادامه بديم.

[=&quot]سلام.[/]

[=&quot]ممنونم از شما [/][=&quot]سبزینه ظهور[/][=&quot] که وقت گذاشتید و در مورد سوال بنده راهنمایی کردید.حرفهای شما کمی آرومم کرد.[/]

[=&quot]پاسخ شما جامع و مفید بود فرموده بودید:[/]

[=&quot]اين حالت شبيه حالت خلسه ذهنيه[/][=&quot]...
روح ما توسط هاله هاي نوراني كه اطراف ما وجود دارد و ازچاكراهايي عبور ميكند(جسم اثيري)باجسم درارتباطه..هنگام خواب اين حالت ها كمي تغيير مي كنند.
اگرشمادرحين جاي گيري جسم اثيري ازخواب بپريدشبيه عملكرد خلسه ذهني شديد.بدناتن قفل ميكنه،نمي توانيدحرف بزنيد،چشمانتان ظاهرابسته است اما ميبينيد،صداهاي خاصي توي گوشتان وزوزكنان مياد،انگاربازمين فاصله گرفتيد...اين حالت براثرسه رابطه ايي كه گفتم پيش مياد[/]

[=&quot]اگر امکانش هست در مورد جای گیری جسم اثیری بیشتر توضیح بدید و اینکه این موضوع مسئله ای رو برای روح یا جسم به وجود نمیا ره!؟در بلند مدت تاثیر منفی نمیگذاره؟[/]

[=&quot]در مورد جزئیات ، چیزی که الان به ذهنم میاد اینه که من اون موقع میفهمم که تو چه حالتی هستم! همونطور که گفتم آیه هایی که در طول روز شاید بارها میخونم اون موقع یادم هست...حالا اگر سوال خاصی مد نظر شماست بفرمایید من پاسخ میدم.[/]

[=&quot]اما یه سوال راهی هست که بشه اون لحظه کنترل جسم و روح رو بدست بیاریم؟ و اینکه گفته بودید [/][=&quot]امکان داره یکی از حالتهای مدیومی روح فعال شده باشه[/][=&quot]میشه در مورد روح مدیومی بیشتر توضیح بدید و اینکه چه اتفاقی می افته که یکی از حالتهای اون فعال میشه؟؟[/]

[=&quot]باز هم از توجه شما ممنونم![/]

سلام دوست عزيزم..متشكرم.
اگراجازه دهيد جواب بدهم:

اطراف ما انسانها7نقطه اصلي وجودداره،كه به آن چاكراميگويند(چاكرا؛يعني محل دريافت هاله ها)
اين هاله ها شبيه جنس پلاسماين...ازاون هاتوانستندعكس برداري كنند
اگرشماوضعيت روحي خوبي داشته باشيدآنها وسعت خوبي دارن..بارنگ هاي روشن وشفاف..
پس اين هاله ها باوضعيت روحيمان درارتباطن..
به اين هاله ها دركل جسم اثيري ميگويند..
وقتي ما ميخوابيم جسم اثيري ما تغييراتي انجام ميده..جايگيري جسم اثيري توسط ويژگي هاي روحي انجام ميشه.

اين حالت كه براي شمااتفاق افتاده ضرري نميرسونه چون علت نيست...بلكه اثركنشي واكنش شماست..يعني نتيجه امره..
تصوركنيدشما شب خيلي خسته هستيدوميخوابيدواينطورميشد..علت اين جايگيري جسم اثيري به خاطرخستگي بوده...به خاطرهمين هر وقت اينطورشويد يعني اينكه داردفقط به شما علامت ميده كه جسم ياروح شما دچاريك تغيير يامشكل شده.
براي حل موضوع مابايدبه كمك هم مشكل روپيداكنيم.يعني چي باعث ميشه شمااينطورشويد..آياوضعيت جسميه ياروحيه..؟

درخصوص روح مديومي..مثلا اگرحس بينايي روحي شمافعال شود چشم شماچيزهايي كه سايرين نميبينند روميبينه..
ممكنه حس پساوايي شمافعال باشه.معمولا كساني كه قدرت روحي بالايي دارندگاهي ممكنه اينطوري بشوند..

بايد ديد آياعلت اصلي موضوع شما مربوط به قدرت مديوميتونه؟كه باچندسوال وبررسي بيشترميتونيم به جواب برسيم.
آره..ما ميتوانيم كنترل روبه دست بگيريم..فقط كافيه علت ها مشخص شود.
متشكرم.

من شخصا از سه سال پیش هرچی خوابیدم همینطور بودم
که البته بااین ماجراشروع شدکه:
یکروز از نماز صبح بقصد خوندن امتحانم بدارموندم ولی درازکش درس میخوندم
یدفعه یه صدایی اومد بلندشدم ببینم صدا از کجاست ولی با ضعف شدیدی مواجه شدم داشتم میخوردم زمین که یک دفعه نگاهم به بدن خودم افتاد که بی جان بر روی تخت افتاده وحشت کردم بسختی رفتم جلو دیدم همون صفحه از کتاب که میخوندم زیر دستم بازه
گریه ام گرفت گفتم صد درصد مردم که یدفعه کشیده شدم به سمت بدنم و تکون خوردمو بلند شدم
از اون به بعد هرچی خوابیدم میدونستم که خوابم و تو خواب هرکاری خواستم حتی پرواز کردنم انجام دادم
تا بایک دکتر درمیون گذاشتم گفت به علت افتادن قند خونه
چندماه پیش بعد از سه سال وقتی به دستور اون دکتر قبل خواب شیروعسل خوردمو خوابیدم
دیگه تا به امروز اینجور نشدم

البته باور همچین دلیل ساده ای قابل قبول نیست
خودمنم قبول ندارم
اما به امتحانش می ارزه

سلام..

درسته شقايق جان..

موضوع شما به خاطرتغذيه بود..
كمبود بعضي از مواد كه بدن نيازداشته.خصوصا زماني كه ازبدن زياداستفاده كنيدطوري كه شديدا خسته شود..
البته اينكه مي گيدميتوانم توي خواب بفهمم كه خوابم يابيدار..مربوط به قدرت مديومي روحي شما نيز ميشه..
ازطرفي وقتي ذهن آدم بااين مسائل زياددرگيربشه توي خواب قدرت تشخيصش بالا ميره..جون ناخودآگاه به ظميرتان ميسپاريد كه مسائل خواب برايم مهمه..موقع خواب تو نخواب..حواست باشه..وواقعاضميرشمابيدارميمونه..به خاطرهمين توجه شمابه خواب به دليل همان كمبودموادتغذيه ايي،ممكنه كه توي خواب ضميرآگاهي شمابيداربمونه وتشخيص بده كه الان داريد خواب مي بينيد.
متشكرم..

سبزينه ظهور;191843 نوشت:
سلام دوست عزيزم..متشكرم.
اگراجازه دهيد جواب بدهم:

اطراف ما انسانها7نقطه اصلي وجودداره،كه به آن چاكراميگويند(چاكرا؛يعني محل دريافت هاله ها)
اين هاله ها شبيه جنس پلاسماين...ازاون هاتوانستندعكس برداري كنند
اگرشماوضعيت روحي خوبي داشته باشيدآنها وسعت خوبي دارن..بارنگ هاي روشن وشفاف..
پس اين هاله ها باوضعيت روحيمان درارتباطن..
به اين هاله ها دركل جسم اثيري ميگويند..
وقتي ما ميخوابيم جسم اثيري ما تغييراتي انجام ميده..جايگيري جسم اثيري توسط ويژگي هاي روحي انجام ميشه.

اين حالت كه براي شمااتفاق افتاده ضرري نميرسونه چون علت نيست...بلكه اثركنشي واكنش شماست..يعني نتيجه امره..
تصوركنيدشما شب خيلي خسته هستيدوميخوابيدواينطورميشد..علت اين جايگيري جسم اثيري به خاطرخستگي بوده...به خاطرهمين هر وقت اينطورشويد يعني اينكه داردفقط به شما علامت ميده كه جسم ياروح شما دچاريك تغيير يامشكل شده.
براي حل موضوع مابايدبه كمك هم مشكل روپيداكنيم.يعني چي باعث ميشه شمااينطورشويد..آياوضعيت جسميه ياروحيه..؟

درخصوص روح مديومي..مثلا اگرحس بينايي روحي شمافعال شود چشم شماچيزهايي كه سايرين نميبينند روميبينه..
ممكنه حس پساوايي شمافعال باشه.معمولا كساني كه قدرت روحي بالايي دارندگاهي ممكنه اينطوري بشوند..

بايد ديد آياعلت اصلي موضوع شما مربوط به قدرت مديوميتونه؟كه باچندسوال وبررسي بيشترميتونيم به جواب برسيم.
آره..ما ميتوانيم كنترل روبه دست بگيريم..فقط كافيه علت ها مشخص شود.
متشكرم.

[=&quot]سلام[/]

[=&quot]حق با شماست سبزینه ظهور،دوست عزیز[/]

[=&quot]تا اونجا که من خودم رو میشناسم این مسئله ربط ( بیش از اندازه ) مستقیم به شرایط اعصاب و روانم داره.من تقریبا خواب داغونی دارم.در واقع یک مقداری از اون خود خواسته است.بیدار موندن شب رو دوست دارم.اما از اونجا که بقیه عادت استراحت کردنشون با من فرق داره!!! اینه که گاهی نمیشه کامل خوابید و گاهی اصلا نمیشه خوابید و این، خستگی مضاعف رو به همراه داره .خود خوری و فشار های عصبی هم که این روزها مثل نقل و نبات توجیب هر کسی هست!![/]

[=&quot]به هر حال خیلی خیلی ممنونم که راهنماییم کردید.[/]

[=&quot]اما یه سوال دیگه (البته منو ببخشید اگه پر حرفی ممیکنم و سوال مپرسم اگر زحمتی نیست و دوست داشتید جواب بدید)[/]

[=&quot]من خواب نمیبینم (شایدم میبینم اما یادم نمیمونه!!!)هر 6ماه یه بار خواب میبینم که اگه یادم بمونه خوابیه که اصلا مربوط به آدما و مکانهای دوروبر نیست.آدمها و مکانهایی که میبینم برام غریبه اند وهمیشه آدمهای جدید چهره های جدید جاهای جدید با شرایط و کارهای جدید رو می بینم. مثلا دوشب پیش خواب مراسم اسکار رودیدم در صورتی که من حتی عکسی از این مراسم رو هم هنوز ندیدم (برام مهم نیست!!) می دونم شاید اون مکان و آدمها اصلا با واقعیت یکی نباشه (صد در صد نیست) [/]

[=&quot]در مورد این مسئله نظرتون چیه؟؟ [/]

[=&quot] [/]

باسلام...........
از نظر سوال پرسيدن شما حق پرسيدن داريد..و من و ساير دوستان وظيفه داريم تاحد ممكن كمك كنيم...

از اينكه مطالب بنده روميخونيدو براي حل مساله مصمم هستيد بسيارخرسندم..

شما اشاره كرديد كه خوابتون منظم نيست وبه خاطر تفاوت زمانيش با اطرافيان معمولا خواب راحتي نداريد...
كه اين،باعث خستگي شديدي ميشه...

معمولا همه افرادخواب ميبينند..امابه دلايلي خوابشان روفراموش
ميكنند.يكي ازدلايل بارزش خستگي شديدجسم وذهن..اگرفردي زيادفكركنه ويا زياد فعاليت داشته باشه ياخوابش نامنظم باشد،ممكنه خوابش روفراموش كند..اگرفرد قبل ازخواب به ضميرآگاهيش تلقين كند،تابيداربماند..موقع خواب تصاويرهم چنان درذهنش ثبت ميشوند..

درموردتصويرتصاويرخواب ذهن شما طوري كه بيان كرديد حتما خوابهاي متفاوتي خواهدديداما فقط قسمتهايي كه شما تصاويربرايتان كاملاجديدبوده است...درذهنتان ميماند انهم فقط تصاويري بازنجيره به درذهن شماوجوددارد..مثلاممكنه شمايك فيلم جنگي ببينيدوحين ديدن فيلم يك نفرگذرانام يك حيوان روبياورد.انوقت اين اسم حيوان باآنكه بهش توجه نداشتيد وارد ذهنتان شده وبه فيلم جنگي متصل ميشود...درحين ديدن داريد چيپس ميخوريد....
چيپس وجنگ ونام حيوان درذهنتان به صورت زنجيروار درذهنتان حك خواهدشد...چندشب بعدياهمان شب شماخواب ميبينيدكه يك نفركه نميشناسيدباشما مي جنگه وسپس شما به كمك آن حيوان فرد رو مغلوب ميكنيدو براي جايزه به حيوان چيپس ميديد!...اين خواب زنجيره ايي چون چندين تصويرراباهم دارد درذهن شما ثبت ميشه...تفسيرتصاويرخواب كارپيچيده ايست.

امامطمئن باشيدبعضي خوابها صادقه هستند وبعضي خوابهابه شناخت شخصيتمان كمك ميكند.

براي ادامه گفت وگوخواهش مي كنم اين سوالات روجواب دهيد:

آياشماازچيز خاصي درزندگي ترس داريديااسترس؟

توي خانه باچه كسي صميمي تزهستيد؟وازچه كسي گريزان؟

آياارتباط اجتماعيتون خوبه؟آياگاهي شده بخواهيدتنهاباشيد...درهفته چندباراين حس رو داريد؟
آيا مردم وحرف هايشان شماروآزارميده؟ازنظربدني سالم هستيد؟

تاحالا شده كه به دليل ضعف بدني بريدبيمارستان؟چندبار؟درماه چندبارحالت خلسه بعدازخواب برايتان پيش مي آد؟
متشكرم....ببخشيدسوالاتم زيادشدند....

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از دوست گرامی سبزینه ظهور :Gol: بزرگوار لطف کنید منابع علمی مطالبتان را هم مرقوم فرمایید تا ماهم مستندا" بتوانیم در بحث شرکت نماییم .

حق یارتان :Sham:

با سلام
اگر اجازه بدهيد سوالتان را در خصوص ذكر منبع بدهم:
دركتاب متن كامل زمينه روانشناسي هيلگارد از ريتاال. اتكينسون،ريچاردسي،اتكينسون،ادوارد الي،اسميت،داريل ج. لم،سوزان نولن. هوكسما ومترجمان دكتر محمد نقي براهني... (و ديگران)
درمورد مسائل مختلف روانشناسي اشاره كرده است درخصوص تصاوير ذهني وهم

چنين مسائل مربوط به رويا و خواب اطلاعاتي در زيست شناختي و روانشناسي مورد

بررسي قرارداده است..گاها از بعضي از اطلاعات پراكنده اين كتاب استفاده كرده و خواهم كرد...

كتاب هاي مربوط به انسان مديومي ازطريق گوگل و ويكيپديا اطلاعات و مقالات

بسياري پيدا خواهيدكرد..
یكي ازاين كتابها(شمايك انسان مديومي هستيد(انسان

جادويي)ازپت ساندرز(اگراشتباه نكنم)؛مترجم هوشنگ گودرزي مي باشد)

كتاب هايي با نام دقيق(انسان مديومي)ونام دقيق(تفسير خواب) در مسائل مربوط به

روانشناسي وجود دارد كه الان نام نويسنده آنها مد خاطرم نيست...شرمنده...در اسرع

وقت اگر كتابخانه رفتم برايتان نام نويسنده آنها رو مي آرم...البته در خصوص تصاوير خواب

و مسائل مربوط به خواب از نظر مسائل زيستي و پزشكي نيز بايد توجه كرد..
در كل خيلي از مطالبي كه اينجا مي نويسم تلفيقي از تمام اطلاعات دانسته شده است و يا نتايجي است كه در آزمايشاتمان انجام داده ايم در مورد خواب مصنوعي وهم چنين پيداكردن علت تصاوير خواب و حتي نمادهاي خواب.

دركتاب هاي كنترل ذهن/ دستان شفا از خزوه سيلوا در مورد تاثير هاله هايمان و چاكراهايمان برزندگي و تصاوير ذهنمان نوشته شده تاحدودي؛كه اينجا براي بحثمان كمي به آن اشاره كردم.

براي روش هاي تحقيق در روان شناسي كتاب روش تحقيق در روانشناسي و علوم تربيتي از دكترعلي دلاور براي ارائه مطالب وتحقيقات دراين مورد استفاده شده است.
متشكرم ازتوجه شما..

خوشحال ميشوم اگر شما و سايردوستان نيز وارد گفت وگو شده و همراهي كنيد..

سلام بر همگی

صحبت از خواب شد ! ما هم آمدیم ! لعنت خدا بر شیاطین

نمی دانم چرا هر وقت خواب می بینم حتی اگر قشنگ هم باشه ترسناک میشه ! وقتی خوابم سنگین میشه ! ... بیشتر خواب هایم در محیط خونه ی خودم هست و با تمامی اشکال واقعیش !

در خواب هام کلماتی رو می بینم که اصلا هیچ جا نیست اما از ترکیب جالبی ساخته شده ! مثلا من از یک کلمه که در یک دفتر دیدمش در خوابم در اتاقم که کاملا شبیه واقعیت بود ! بسیار ترسیدم ! خیلی زیاد ! به نام قابوت ، اینجا هم مطرح کردم اما همه توضیحاتی درباره همین چیز ها دادند و مشکلی از من حل نشد و به نظرم میاد که یکی از خواب های بدم می خواد تعبیر بشه ! یعنی در واقعیت داره برام اتفاق می افتد (البته شاید)

بعد حال می گویید با خدا باشیم و ... ! والا من نه طرفدار شیاطینم و نه ... ، فوحش خیلی کم از دهنم بیرون میاد ، صدقه میدم ، کار خوب و کمک می کنم و سعی می کنم خوب باشم ! اما این خواب های لعنتی هنوز هم هست ... یادمه اولین خواب مشکوکم موقعی بود که پنجم دبستان بودم ! بعد از دوسال شبیه به اون رو دیدم ، و دوباره بعد دوسال شبیه اون رو دوباره دیدم ! خب موقع بچگی که اصلا من به این چیزا فکر نمی کردم ! (چطور اینارو دیدم ؟)

اتفاقا خیلی آدم شادی هم هستم ! آهنگ غمگین هم که اصلا گوش نمی دم طبق توصیه های روانشناس که میگه افسردگی میاره !

خب من منتظر راه حل های واقعی هستم !

باسلام...
مهسان گرامي...

باتوجه به كليات ماجرا.....توضيحاتي برايتان شرح مي دهم...هركدام كه با مصاديق شما جور شد همان رودنبال كنيد...
طوري كه مشخصه ممكنه ايجاد اين جور حالت درشما به خاطر سه تا فاكتورباشه:

متوجه شدن روح به درون خودش(كه نوعي مكانيسم دفاعي براي رهايي از ترسو استرس است)

ايجادخلسه به علت خستگي زياد ونا منظم شدن خواب...

ايجاد انگيزه روح براي جداشدن ازجسم به علت دغدغه زيادفكري....وفكر به آينده كه به روح يه جورايي حالت پرواز ميدهد...

اگر اجازه دهيد چند راهكار به شما پيشنهاد بدهم...

اگر مي خواهيد فقط موضوع خوابتان حل شود....به صورت مسكن ويا موقتي مي توانيد با تلقين نامه ايي كه به زودي دربحث گروهي مشاوره كه جناب سيدعلي برقرار كردند دربخش تلقين نامه قرار بدهم..اگر روزي 5بار ازمتن را بخوانيد كم كم از حالت خلسه خارج ميشيد...

واگر مي خواهيد به طوركامل ريشه يابي كنيد موضوعتان رو....سه فاكتور رومي توانيد رفع كنيد..

براي فاكتور اول وسوم نياز به يك شخصيت شناسي قوي است كه با
شناسايي شخصيتتان مي توانيد با راهكارهايي روحتان روآرام كنيدواز فضاي ترس(اگر ازچيزي مي ترسيدويانگران هستيد.اگر هم نگراني خاصي نداريد براي بهتر شدن وآرامش بيشتر ميتوانيد اين راهكاروپياده كنيد)خارج شويد..

براي شناسايي شخصيت،من تست روانشناسي كوچكي در بخش گروهي مشاوره به اسم(چكاب)قرار دادم...اگر خواستيد بعضي ازآنها روجواب داده درهمان جا يا پيام خصوصي بگوييدتا با درونتان بيشترآشنا شويد...
براي فاكتور دوم حتما تلقين نامه رو،روزي 5بار تكرار كنيد حتما موضوعتان حل ميشود.

تلقين نامه مذكور استاندارد متن هاي مشاوره ايي گروه خواب مصنوعي ازدوستانم مي باشد...پس از اين نظرخيالتون راحت باشه..

درخصوص روحتان كه ممكنه مديوم قوي داشته باشيد اگرخواستيد با شما همكاري مي كنم قدرت روحيتان روشناسايي ودرجهت موارد معنوي آن رورشد دهيد
...چون به علت خلسه روحي...قدرت روحي بالايي داريدكه يك امتياز براي شماست.
متشكرم.

باسلام..
دوست بزرگوار كامران گرامي...

دليل اينكه تا به حال به جواب نرسيديد اين است كه به كليات بيشترتوجه شده..
اما موضوع شما ازكودكي شروع شده وميشه جزمسائل بسيارريزوپيچيده...

اگر اجازه دهيد باهم خوابهايتان رو بررسي كنيم:

اولين نكته درمورد شما(ببخشيداين طورمي نويسم..قصدجسارت ندارم...براي روشن تربودن موضوع اين طورمي نويسم..به بزرگواري خودتان ببخشيد)
اينه كه خوابي كه براي اولين بار ديديد وبعدها تكرار شد يك مربوط به خواب هاي زنجيره ايي است..اما بايد علتش رودريابيم.
علتش يا مربوط به دوران خردسالي ويا حتي زمان بارداري مادرتان كه شما هنوز به دنيا نيومده بوديد برگرده.

ممكنه مربوط به تصاوير زنجيره ايي ذهنتان دركودكي باشه كه درملكه ذهنتان مانده(درمورد زنجيره تصاويردر پنجره هاي قبلي توضيح دادم)

ممكنه مربوط به يكي از شخصيت هاي دروني شما باشه كه روح مي خواهد باخواب آنها رومعني كنه...ممكنه نيازهاي روحي باشه كه خواب با نماد داره به شمانشان ميده...چون هرتصويري ممكنه شيطاني نباشه ومنظورخاصي داره فقط ظاهرش بده...
ممكنه مربوط به روياي صادقه باشد كه آينده شماروبانمادمعرفي مي كنه.
ممكن است اصلا يكي از قدرت هاي روحي وذهني شما باشه كه دارد فعال ميشه وروز به روز قوي تر...كه بايد شناسايي بشه..

خواب درون مارونشان ميده وتصاويرش همگي تفسيردارند..(درمورد تفسيرخواب درهمين بخش گروهي مشاوره اگر بخش تفسيرخواب ايجادشد و خواستيد خوابتان رو تفسيركنيد بعد از ريشه يابي دراين تاپيك مي توانيد به آنجا برويد و هروقت خواب ديديد آنجا تعريف كنيد براي تفسيركردنش ورسيدن به درون.البته بعداز ريشه يابي در اينجا)

براي اينكه علت روبيابيم(ريشه يابي براي رسيدن به راه حل بسيارمهمه)وببينيم كدام مواردبالا مربوط به خوابتان صحت داره...بايد واردجزئيات خوابتون بشيم.پس نيلزبه اطلاعات ازجانب شما دارم.تا اينجا اين اطلاعات روداديد:
كلمات عجيب در رويا ميبينيد...يكي ازآنها:قابوت.
خوابتان اكثرا ترسناكه مخصوصا زماني كه سنگين ميشه.
ازپنجم دبستان تادوبار آن هم هردوسال يك خواب واحد ديديد.
يكي ازخوابهاي بدتان داره تعبيرميشه!
دركل انسان شادوآرامي هستيدوافسردگي نداريد.
صحنه خوابهايتان درخانه خودتون باوسايلش است.
دوست گرامي اگر اجازه دهيد چند سوال بپرسم.تا اطلاعات بيشتري كسب بشه:
ميشه خواب كلاس پنجمتون روتعريف كنيد؟براي بازبيني موضوع خيلي مهمه.خواهش مي كنم اگر ميسره وراحت هستيد باآسك دين خوابتون روراحت وباتمام جزئياتش تعريف كنيد...(براي نمادخواب مهمه)

اگر ميشه بگيد آن خوابي كه ديديد وحالا داره تعبيرميشه چيه؟(براي شناسايي قدرت روحي ومديوم شما مهمه)

ببخشيدرشته تحصيلي شما چي بوده؟وبيشترچه كتابهايي مطالعه مي كنيدودرچه زمينه هايي استعدادداريد؟(براي شناخت دايره واژگان ذهنيتان مهمه)
آيا اجتماعي هستيد؟تا چه اندازه؟

درخانه با كدام اعضا بيشترصميمي هستيدوبا كدامشان صميمي نيستيد؟
تا به حال توي زندگي تان بحران داشتيد؟

چه مسائلي معمولا شماروميترساند؟دركودكي رابطه پدرومادرتون باشما وباهم خوب بود؟

تيپ شخصيتي شما كدام يكي ازاين هاست:مذهبي روشنفكر،مذهبي متحجر،آزادانديش درمسائل اعتقادي و خودمحوروفردگرا؟

تصاويرورنگ هاي خواب هايتان واضح هستند؟

معمولا خواب ترسناك هرشب ميبينيدوكلا بيشترچه زماني است؟

معمولا شبها شام سبك مي خوريد؟

ازنظرجسمي مشكلي نداريد؟تغذيه شماخوبه؟

اگر خواستيد مانند سايردوستان بيغام خصوصي بفرستيد و جواب را در اينجا دريافت كنيد(باشرايط حفظ اسرار)
اگرهم ميسره كه همين جا بگوييد و سوالاتي كه دوست نداريد پاسخ ندهيد..اما اگرجواب بدهيد تشكرمي كنم چون براي رسيدن به ريشه موضوع خيلي مهم هستند.
متشكرم...

سلام
با اجازه
من با دوست خوبمون شقایق موافقم
من این موردی که مهسان عزیز فرمودن رو از یکی دو نفر هم شنیدم
و اون افراد دقیقا تو شرایط بد روحی همچین حالتی داشتن.
من فکر میکنم شما اعصابتون حسابی ضعیفه ضمن اینکه به صورت نرمال و راحت خوابتون نمیبره
بهترین راه طب سنتیه و جبران کمبود ویتامین ها
از عارضه کوچیکی مث پریدن تو خواب گرفته تا مواردی که حالت قفل شدن تو خواب
صداهای آزاردهنده تا جایی که من میدونم ارتباط مستقیم با سیستم اعصابتون داره
شما شبا باید حداقل 8 ساعت راحت و آروم بخوابید تا اعصابتون آروم بگیره
خدا شب رو مایه آرامش قرار دادن:Gol:
توی طبیعت درمان های بسیار عالی هست
اگه خواستید تجربه و راهکارهایی رو در اختیارتون میذارم
(البته من دکتر نیستما
مطالعم زیاده +بلا زیاد سرم اومده
صحبتهای یکی از دکترهای شبکه قرآن رو ضبط کردم
خودم عمل کردم ...)

بسيار تشكر كوتاه وجامع راهكارهارو فرموديد.
تمام نكاتي كه گفتيد كامل هستندوبراي چنين مشكلاتي دربخش روان واعصاب وبخش تغذيه درماني رهكارهاي دوست عزيزمان مهديه راهگشاي موضوع است.

اگر دوست بزرگوارمهسان گرامي همين نكات روهم رعايت كنند موضوعشان حل ميشه.واگر ميخواهندتمام موضوع ريشه يابي بشه هم ميتوانند بيشتر وارد جزئيات شوند.
باسپاس..

بله ، بنده راحت هستم و به سوالات شما جواب خواهم داد چون چیز بدی نیست .

خوابی که در کلاس پنجم دبستان دیدم : من در خانه بودم و همه چیز آرام بود ، رفتم به سوی اتاقم و بعد دوباره وقتی می خواستم برگردم به سالن خودم رو در آینه ی راه روی خونمون دیدم که صورت یک زن سیاه و زشت رو در صورت خودم دیدم ! در همان زمان ترسیدم و قرآن را باز کردم و قرآن خواندم و بعد دوباره خودم را در آینه دیدم ، آن زمان این تصویر پاک شده بود و صورت خودم . البته بگم که من این خواب را دوبار دیگر شبیه به این ندیدما ...به شکلی دیگر دیدم اما همین شخصیت زن زشت و سیاه در آن ها هم حضور داشت

خوابی که داره تعبیر میشه (آخرین خوابم) : دیدم که بر سکویی در یک فروشگاهی هستم که یک لحظه دیدم که دوستم ، مرسل به پیشم آمد و بعد به من کتابی شبیه قرآن داد و گفت که یک سوره انتخاب کنم برای خواندن ، منم یک سوره آوردم ولی نامش بود سوره ریتهه ! (اصلا وجود نداره !) بعد وقتی شروع کرد به خواندن ، یک سری افراد که مثل سایه سیاه بودند و در خواب های قبلی ام دیده بودمشان در آشپزخانه مان .... به سمتم حمله ور شدند و من در خواب از خواب پریدم و دوباره خودم را در انجا دیدم که بلند شدم و به صورت انگلیسی آواز خواندم با صدایی نازک تر !
خب این خواب به این صورت برایم داره اتفاق می افتد که همان مرسل آمد به خانه ما و بحث و صحبت کردیم تا رسید به صحبت های عرفانی و فلسفی و بعد اون یک نفر رو معرفی کرد که یک پسر هم سن خودمون هست و می گفت که اون می تونه شیاطین رو ببینه و در بیمارستان پیش پدر بزرگش که مریض احواله ف بستری هست ! منم کنجکاو شدم ببینمش یا نه !

خب ، من اجتماعی نیستم ! رشته تحصیلیم گرافیک هست ، کتاب نمی خونم و اگر بخونم دایره المعارف هست یا جدیدا کتاب کمدی الهی اثر دانته آلگیری رو گرفتم تا بخونمش !

من در خانواده با همه صمیمی ام ! پدر مادر خواهر ! در زندگی ام بحرانی هم نداشته ام ! به غیر از مرگ یک پرنده کوچک که به قصد نجاتش اونو آوردم که نگه داریش کنم ولی مرد و تا یک هفته تاثیر بسیار بدی بر من گذاشت که هنوز هم تاثیرش هست و ناراحت میشم وقتی بهش فکر می کنم !

من در کودکی و همین الآن هم با پدر و مادرم بسیار خوب بودم مگر در قضیه درس که مشکلش همون نمره هست ! که مشکل زیادی هم نیست ، زودگذره ...
من دقیقا از تصاویر چهره های ترسناک ترس دارم و اگر ببینم تا خیلی مدت در ذهنم می ماند اما مبهم میشود ! (کاملا در ذهنم نمی ماند) و اینکه از مرگ و شیاطین ترس دارم ! به خاطر تخیل قوی ای که در ذهنم هست یکم خیال پردازیم قویه !

تیپ شخصیتی من : درون گرا ، الهام گرا و مذهبی روشنفکر که هنرمند هم بهش اضافه کنی خوب میشه !
تصاویر ها در خوابم معمولا واضح اند تا زمانی که در خوابم و رنگ ها هم بله بیشتر واضح اند و فقط در زمان هایی کمی تیرگی بیشتر می شود !

هر شب خواب ترسناک نمی بینم ! من هرشب خواب نمی بینم ! تا به حال شش خواب ترسناک تاثیر گذار دیدم که مشکوک به نظر می رسند ولی خواب های تخیلی هم زیاد می بینم که بیهوده اند .

جسمانی و تغذیه و ... مشکل ندارم ! اصلا .... شب هم که معمولا شام که سنگین نمی خورن ؟ ! می خورن؟ من که سنگین نمی خورم حتی شده بدون غذا هم خوابیدم !

اینم یک بخش کوچکی از شخصیت من که شما از سوال کردین ... منتظر جوابتان هستم

باسلام مجدد....

خيلي متشكرم...به طورواضح وجامع جوابها رو گفتيد....بازتشكر مي كنم.....

اگراجازه بدهيدكمي ازموضوع رو با هم و به كمك دوستان باز كنيم تا كم كم به راهكار برسيم وريشه يابي كنيم.
باتوجه به اينكه گفتيدمذهبي روشنفكرهستيد موضوع تصويرقرآن درخوابتان تاييد ميشه وعلت ديدن قرآن مشخص شد.
علت ديدن چهره هاي ترسناك هم كه به خاطر دو فاكتور درخواب شما صورت مي گيره:

فاكتوراول:ترس از شيطان و واژه هاي مشابه آن كه علت ترس روبايد دردوران خردسالي جست وجو كنيم.

دراين خصوص اگرشد بامادرتون صحبت كنيدودرمورد آن موقع هاو يا اينكه آيا زمان بارداري ازاشياءترسناك ميترسيدن؟يا بعدازتولدشما درخانه خودشون تامدتي شبه سياه ديده ميشده؟ومادرتون ازچيزخاصي مي ترسيدن؟وكلا آيا درواقعيت تصويرسياه درخانه شما توسط شماوديگران ديده شده؟واينكه خانه كودكي شمابا خانه الان پدريتون عوض شده؟يعني نقل مكان داشتيد؟

فاكتوردوم:روياي صادقه؛داشتن روح مديومي قوي؛نشان دادن نمادهاي خواب....

ازآنجايي كه از اين تصاويرترس داريد ديدن اين خواب هاروتقويت ميكنه.

علت اينكه بعداز آن خواب آهنگeخوانديد مكانيسم روحيتان بوده كه بعد از ترس و آن خواب دنبال تصويرو صدايي بوده كه براي آرامش قبلا تجربه كرده است و يا برايش جالب بوده كه تجربش كند.....پس ازاين قسمت اجازه بديد بگذرم.
اما آن خواب وديدن روح درآشپزخانه.اگرميشه محيط آشپزخانه روبرايم شرح دهيد..آيا نورش كمه؟تفاوتش بااتاقاي ديگه؟ آيا مدلش قديميه...يانوساز؟ شما درآشپزخانه غذامي خوريد؟تجربه تلخي ازغذاوآشپزخانه تا حالا داشتيد؟معمولا آشپزخانه ازاتقاي ديگه خلوت تر ميشه؟

اما درخصوص روياي صادقه..علت واژه هاي جديد فعال بودن خط ارتباطي دو نيمكره شماست.....
دونيمكره شماچون باهم ارتباط خوبي دارند امتيازبالاتري ازسايرين داره....وباآنكه كتاب تاحالا زياد نخوانديد خوابتان واژه جديدبه شما ميده.ازاين واژه ها نترسيد يك جور نشان دادن توانايي شما درفعاليت هاي مغزشماست...مثلا بعضي ها عدد زياددرخواب ميبينن.وشما واژه ها.

البته خواب مي خواهد با واژه هاي جديد با شما ارتباط برقراركند.وبعضي ازآنها معاني خاصي دارند...

معني اين واژه ها رو خودتون با دقت بيشتر ميتونيد پيدا كنيد..منتهي براي كشف آن اين نكات رو رعايت كنيد و هر چي كشف كرديد اينجا بگيد:

هرواژه ايي كه درخواب مي بينيد ممكنه شبيه اون رودرطول روزشنيده باشيد...خواب ميخواهدبا مكاني كه درآن واژه رابه كارگرفته ياشنيده ايدباشما ارتباط برقراركنه.
واژه ها ي خواب شما ريتم وآهنگ خاصي دارند.
اگر شما شنونده خوبي باشيد ممكن است آهنگ واژه ها رو توي خواب به صورت كلمات ببينيد.مثلا واژه ي (قابوت)شبيه كابوس و كابوت وقاموس و........است.و يا واژه ريتهه!!بايد ديدبا چه كلماتي شباهت داردوباآنها خوابتان رومعني كنيد...
مثلا قابوت سريعا چه چيزي واردذهنتون مي كنه؟به يادچي مي افتيد؟و توي خواب باشنيدن كلمه چرا ترسيديد؟
دقت كنيدكه چه كسي واژه ها رو توي خواب به شما مي گه؟درچه مكانيه؟مثلا شماواژه ريتهه رودر فروشگاه ديديد....آيا زمان ديدن اين خواب تادوروز قبلش فروشگاه رفته بوديد؟اگرنه.واژه وخواب ميخواهد شماروبا فروشگاه ربط دهد...درمورد ريتهه درقرآن توجه كنيدببينيد مي توانيد واژه ايي مشابه اين واژه درسوره هاوآيات ببينيد؟
در واقعيت و بيرون خواب،دوستتون شماروبه يك فردي كه شياطين رو ديده معرفي كرده اما درخانه شما اين كاروكرده...قرآني كه توي خواب بودهم واژه ايي به ظاهرا تقلبي بوده ويا قرآن نما...
پس خواب داره به شماودوستتان ميگه فعلا به پيش اون فردي كه شياطين روديده نرويد...واگر رفتيد بسيارمراقب باشيد وببينيد ازكدام دريچه براي ورود آنها استفاده ميكنه...

آيا چشم سوم قوي داره كه بانزديك شدن به خداميتونه اونهاروببينه ويا توسط وردهاي عجيب و عبادتهاي افراطي وتفريطي؟

اما بهتراست نرويد...خواب به شما مي گويد كه دراين مسيرفعلا وارد نشويد.

شايد اين صلاح باشه...چون ممكنه بارفتن شما به آنجا ترستان افزوده بشه ويا فكرتان بي موردمشغول اين موضوعات بشه...

درمورد صدقه..مطمئن باشيد كه اثرداره هرچندشماآنه اثررونبينيد...صدقه ممكنه شمارو ازحادثه بدنجات بده..پس خواهش مي كنم تركش نكنيد.

گفتيد خيال پرداز هستيد...باتوجه به ماجراي پرنده احساسي هم هستيدتاحدودي(شايد رابطه خوب بامادرويا كسي شبيه مادرتان يا خواهرتان توانسته بعدمادرانه شمارو فعال كنه.هرانساني ابعادي ازحالتهاي مادرانه وپدرانه وكودكانه و.....داره.نسبت فعالي درهر كس متفاوته)پس بعد تخيلي شما كنار احساس دروني شما باعث ميشه كه به گرافيك و يا موسيقي و يا بعد معنوي و الهام گرايانه شما تقويت بشه...

اين باعث ميشه كه قدرت پساوايي شما قوي بشه....

ازاينجا به بعد به فاكتور دوم توجه ميكنم:

در متن هاي بالايي درمورد روح مديومي انسان نوشته بودم.خواهش مي كنم اون رو مطالعه كنيد. وبعدش اينجاروادامه بدهيد.

شما ازنظر روحي قوي هستيد...ممكنه يكي ازعلتهاي اين چنين ازخواب ها اين باشه كه روحتان درخواب بتواند با عالم غيب ارتباط برقرار كنه...

پس فعلا براي شروع قبل از پيداكردن راهكار سعي كنيد دعاي يستشير(درمفاتيح) روبنويسيد و با خودتون هم داشته باشيدوهرصبح وهرشب بخوانيد...يعني روزي يك تادوبار....

اين دعا براي رفع ترس بسيارعاليه.براي كساني كه روحشان قويه هم عاليه...
درچنين مواردي به تمام مراجعه كنندگاني كه از چيزي ميترسند براي شروع راهكار از دعا يستشيراستفاده ميشه كه خيلي خوبه...

يكي از مراجعه كنندگان كه بسيارخوابهاي ارواح روميديد هرروز دعاي يستشير رو هرصبح و هرشب ميخواند...كم كم به دعا مانوس شد و اگر يك روز نمي خواند وضعيت روحيش بد مي شد واحساس ميكردچيزي روگم كرده...با كلماتش كه كلمات خدابودند بسيار نزديك شده بود...يك شب خواب همان اشياء متحرك سياه رو ديد....دعاي اون توي گردنش بود...

ناگهان توي خواب ديد كه يك نوربزرگ درگردنش ايجاد شدوهرچي ارواح سياه باسرعت سمت وي ميدويدند توسط نور نابودشدند...
فردموردنظر نميدانست نورچي بود؟وقتي داشت لباس ميپوشيددرآينده....دعارودرگردنش ديدويادش به خوابش اومد....وهرگز از اين خوابهانترسيد....
هركس ازدعاي يستشيراستفاده كرده جوابش روديده.پس خواهش ميكنم براي مقدمه شروع كنيد به خواندن دعاي يستشيرو معنيش روبخونيدوبامعنيش انس بگيريد.

خواب هاي شما دارند ميگويندكه شما توانايي بالايي درزمينه فعاليتهاي عرفاني داريد....
اگرروحتان رو پساوايي روحيتان رو به سمت مثبت جهت دهيد و آن رو درگير كنيد،هرگز متوجه امواج منفي نخواهد شد و اگرهم امواج رو احساس كرد برايش عادي ميشه واصلا نخواهدترسيد...

ازاين موضوع و ديدن اين جورخوابها نگران نباشيد اين خوابها فقط ميخواهند واقعيتهايي براي شما روشن كنند.وبعضي از استعدادهاي شماروبه شمانشان دهند.تا زماني كه استعدادها رو به كارنگيريدممكنه مدل خوابتان ادامه يابد..

روحتان دنبال يافتن يك آرامش است و دنبال يك تنوع مثبت.هروقت بدست بياد مدل خوابتون عوض ميشه...

آن چهره سياه دركودكي توي خواب فعلا بايد بيشتر بررسي بشه....اگر شما همكاري رو ادامه دهيدشايد به نتيجه بهتر برسيم.

اما فعلا فقط ميتونم بگم تصويرآن زن يا ممكنه آينده ايي رونشون بده كه مربوط باشه به بخشي ازدرون شما و يابيرون وارتباط هردو....مثلا اينكه يك زن قصدفريب شماروداره...وروحتان ازكودكي اين هشدارروبه شما ميده.

البته هنوز مشخص نيست...ممكنه مربوط به خودتون باشه كه نشان بده درزماني كه بزرگسال بشيد وبه اوج جواني برسيدخلا يي را از فعاليتهاي نيمكره راستتان كه بخش مادرانه است ايجادشودويا دچارصدمه شود....

ولي اينكه باخواندن قرآن تصويرازبين ميره...خيلي خوبه...و اينكه اگر مدام با قرآن باشيد كسي نتونه فريبتون بده و يا به بي راهه برويد.
بابررسي خودتان تشخيص بدهيد كدام يكي از اين موارده وبگيد.كه بيشترموضوع بازبشه.
بسيارمتشكرم.......ان شاءالله هميشه درسايه قرآن باشيد....
(اللهم صل علي محمد وآل محمد)

خب من قبل از اینکه اون خواب رو ببینم وارد فروشگاهی نشده ام و تقریبا نزدیک به یک سال است که به هیچ فروشگاه بزرگی نرفته ام !
در ضمن اون آوازی که بدون موسیقی بود و کاملا انگلیسی بود من رو ترساند و با داد بلند شدم ! دلیلش رو نمی دونم !
و اینکه قابوت رو من در اصل دیدم و بر روی یک کاغذ نوشته شده بود به این صورت که هرچه زور زدم این ها به ذهنم رسید :

قابوت گرفتار طاغوت
پنج سال دیگر از بین خواهیم رفت
حضرت آدم

این ها به ذهنم می آید و من در خواب هی می گفتم پنج و می ترسیدم و هر کسی که می شنید خشکش می زد ! ... کلمه قابوت گرفتار هم من را یاد یک حاله ی سیاه می اندازد چون من را در خواب ترساند !

البته من برای کلمه قابوت به قرآن سر زدم و چند سوره رو یافتم و در این سایت هم مطرح کردم اما باهاش برخورد کردند و من رو خرافاتی خطاب کردند !
این سوره هارو با در نظر گرفتن نوع و طرز تلفظ هر حرف از کلمه قابوت انتخاب کردم که فقط یک نوع ازش در قرآن بود : 1- سوره ق .... 2- آل عمران ....3-سوره البروج .....4- سوره واقعه .... 5-سوره التین

ق به خاطر ق اول قابوت ، چون ق اول در اصل ساکن دارد و وقتی با حرف (ا) وقتی ترکیب می شود حالت قآ می گیرد .

آل عمران به خاطر آ کلمه قابوت ... الف که به شکل آ بیاید ...در قرآن آل عمران است.

البروج (بروج) به خاطر داشتن ب در قابوت ، ب با تلفظ «او» در قابوت خوانده می شود ولی اگر و بعد از ب رو برداریم ، هم تلفظ بروج می شود ....چون قاب«ضمه»+و«تلفظ او»+ت است و بروج به شکل ب«ضمه»+روج است.

«و» چون تنها سوره ایی که با این حرف در قرآن شروع می شود ، واقعه هست ....

(ت) هم چون در قابوت ساکن می گیرد ...سوره التین مناسبش است چون (ت) در التین ساکن دارد ولی چون با (ی) ترکیب می شود (تی) خونده می شود .

خب شاید این کلمه ارتباط بین این پنج سوره است ! ... ولی اینکه قابوت گرفتار است .... اینش یکم گیج می کنه منو .

ما ، خانه ی بچگی را ترک کرده ایم و تا به حال دو یا سه خانه عوض کرده ایم ! ....و اینکه آشپزخانه قدیمی باشد یا .... نه ...مدرن است و در آنجا غذا نمی خورم !
در ضمن از مادرم هم پرسیدم ، گفت که قبلا در همین زمان هایی که گفتید از چیزی نمی ترسیده !
چیز غیر عادی ای هم ندیده ایم در خانه !

باسلام...
متشكرم...

اگر درآينده نزديك خواستيد به فروشگاه بريدويا گذرتون به اونجا خوردهرچيز عجيب ويا جالبي ديديد با خوابتون ومنظورخواب بررسيش كنيد...اگرتونستيد اينجا هم بگيدش...

درمورد موسيقي...اگرازموسيقي ترسيديد معني رو براي نشانه هاي روح عوض ميكنه....بايد ديد كه شما برخوردتون واعتقادتون با موسيقي خارجي چيه؟واصلا گوش ميكنيد؟

ذهن شما درخواب بين طاغوت و زن سياه و سايه هاي شيطاني و موسيقي بيگانه ارتباط برقراركرده...

به همين دليل هراسم و هر تصوير و هر واژه ي مشابه اين زنجيره كه دربيداري ميبينيد خوابتان روجهت ميده.....

مثلا ممكنه شما يه فيلم خارجي ببينيد..همين واژه خارجي درخواب به دنبال

تصاوير بيروني مثل همين زنجيره درخواب شما ايجادميشه.

اما سوال انه كه چراخواب شما خيلي به اين موضوع دقت ميكنه؟آيا فقط به خاطرعارضه ترسه؟
بايدعلل رو پيداكرد.

علت هاتلفيقي ازاين هاست:

يكي اينكه روح شما در مقابل فشارهاي فريب شيطاني درحال مقاومته......اين مقاومت وفشار باعث ميشه تصاويرخوابتون اين شكلي بشه.

دوم هشدار روحه به شما براي حفظ پاكي(اونهايي كه پاكن وياشيطان مدام دركمينشونه خواب بهشون خبرميده كه بيشترمراقبت كنند)..........وبراي حفظ ميهن دوستي ومسيربالا يعني ميهن ووطن واقعي همه انسانها يعني جايگاه عبدوبندگي باخدا.....

وسوم كه خيلي مهمه درگيري ودغدغه ذهني شما با اين واژه هاست...

هم وزني قابوت با طاغوت ميتونه گوياي اين باشه كه ذهنتان به خاطردغدغه همين زنجيره اون روتوي خواب ديده...

آيا درمورد طاغوت و فريبهاي بيگانگان و ارواح شيطاني زياد آشنايي داريد...ازاين واژه ها ازكي بيشترآشناشديد..

علت ترستون چيه؟آيا دركودكي درموردچنين مسائلي كنجكاوبوديد؟وحالا؟

آيا درنوجواني مسيرعرفان ويا مسائل مشابه اين داشتيد؟

آيا درخانه شما قرآن زيادتلاوت ميشه؟

كي بيشترازهمه قرآن مي خونه؟

آيا خانواده شما هم مذهبي هستند؟

درخصوص سوره ها،خرافات نيستند...شايد دوستان منظورتون روخوب متوجه نشدند...
اينكه خوابتان رواينطورمعني ميكنيد جالبه....
راستي يه چيزي ميگم شايد به دردتون بخوره واسه تعبيربيشترخواب...نام سوره هايي كه گفيددرعرفان بسيارقابل بحثه.....

مراحل عرفان ازاين سوره ها مي گذره..آن هم دقيقا به ترتيب.

اگرفكرميكنيدخواب داره شماروبه قرآن رهنمودمي كنه پس قدرت پساوايي شما داره فعاليتش رومثبت ميكنه..

چون ذهن آدم درتفسيرواژه ها اصل مطلب روميگه.(توضيح اين متن دركتاب تفسيرخواب) خواب اين واژه رومياره چون ميدونه شماباديدن واژه سراغ قرآن ميريد.

بعدازپاسخ هاي شمااگر اجازه داديد من حتما درمورد آن سوره ها يه چيزي بگم..

راستي گفتيد توي يكي ازخوابها عدد5رومي گفتيد؟

كجا اسم قابوت رو درزمان بيداري ديديد؟وچه كسي پيشتون بود؟آيا معنيش روهم ميدونستيد؟

واينكه بعدازديدن واژه دربيداري چندوقت بعدش خواب روديديد؟

خواهش مي كنم جواب اين قسمت رو كمي دقيقتر پاسخ بديد آخه بعضي قسمتها رو به صورت پازل نميتونم كنارهم جوركنم واينكه سوالات اين قسمت مهم اند....

متشكرم.....

ببخشید من به جای سوره توبه باید می نوشتم سوره التین ...! من معذرت می خوام یکم اشتباه کردم !

در مورد موسیقی بگویم که من موسیقی های متال و راک خارجی گوش میدهم که در نزد اسلام حرام است ! و همچنین موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی های بی کلام از سبک های مختلف را خیلی دوست دارم ! اما اینی که در خواب خواندم شبیه یک شعر معمولی انگلیسی بود !

من در کودکی به دنبال چنین چیز هایی نمی رفتم و سعی می کردم که دینی باشم اما وقتی فیلم هایی می دیدم که شخصیت شیطانی در آن بود ، کیف می کردم !

من نوجوانم ! 16 سال سن دارم ... و اینها تجربه های نجوانی عرفان من است !
در خانه قرآن تلاوت میشه یعنی مادرم که نماز خوان هست و خودم هنوز نه ! (باید شروع کنم) و اینکه من خودم قبلا وقتی کوچک بودم ، خواندن قرآن را دوست داشتم و به پیش مادر بزرگم می رفتم و شماره تلاوت قرآن در تلفن را می گرفتم و می گذاشتم تا گوش بدیم !
قطعا مادرم بیش تر قرآن می خونه و خانواده ما مذهبی هست و افراطی هم نیستیم !

من اصلا و هیچ وقت نام قابوت رو در هیچ کجا ندیدم ! مگر در خوابم که بر روی یک دفترچه کاغذی نوشته شده بود ..

بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام
دوستان لطفا مطلب زیر را بخونید.شاید اونی که میگید همین باشه.

بختک از ديد علمي

فلج خواب يا به اصطلاح عموم " بختک " با زمينه ژنتيکي در نتيجه استرسهاي روزمره به وقوع مي پيوندد و هيچگونه عارضه جسمي در پي ندارد.

تشريح چگونگي فلج خواب يا بختک
دقيقا پيش از خواب طبيعي و يا هنگام بيدار شدن بامدادي و هنگامي که فرد دراز کشيده حالتي موسوم به فلج خواب رخ مي دهد که در آن فرد براي چند ثانيه ( گاهي تا چند دقيقه ) مطلقا قادر به حرکت نيست ولي در عين حال نسبت به کليه وقايع اطراف خود آگاه است .
مي توان با لمس بدن فرد يا صدا کردن اسم او، وي را از اين حالت خارج کرد. در ضمن گاهي اوقات فرآيندهاي ذهني خواب در زمان فلج خواب بروز مي کند و فرد حتي ممکن است در حالت بيداري و فلج، رويا ببيند که اکثر اين روياها هشدار دهنده و ترسناکند.

علت ايجاد " بختک "
به طور يقين مي توان گفت ؛ که فلج خواب در اثر ناهنجاري مغزي ايجاد مي شود که در آن مکانيسمهاي عصبي، در زماني نامناسب فعال شده اند.
خواب چنين افرادي به جاي آنکه با امواج آهسته مغزي ( آلفا) آغاز شود مستقيما وارد مرحله عميق مي شود و اين بدين معناست که فرد مبتلا به فلج خواب، خواب سبک يا به اصطلاح چرت زدن را تجربه نمي کند.
فلج خواب يک اختلال ژنتيکي است و تقريبا کليه افراد مبتلا داراي ماده ويژه اي در خون به نام HLA-DR2 هستند. در ضمن فلج خواب هيچ عارضه جسمي ايجاد نکرده و با اضطراب و استرس تشديد مي شود.
لازم به ذکر است عارضه مذکوربا داروهايي از قبيل ايمي پيرامين و آمفتامينها به طور موفقيت آميزي درمان مي شود.

فلج خواب -بختک

فلج خواب(sleep paralysis) به حالت ناتواني درانجام حركات ارادي حين خواب اطلاق مي شـود.فلج خواب يـك تـجربـه ي دلــهره آور و هراس انگيزمي بـاشد. فـلـج خـواب اغـلب اوقات هنگام بيدارشـدن از خـواب و يـا در مـوارد نـادر در لحظه ي بهخـواب رفتن رخ ميدهد. فلج خواب از چند ثانيه تاچـند دقيـقه بـه طـول مي انجامد. 25 تا 30 درصدجـمعيت كشـور حـداقل يكبار در طول زندگي خوداخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه كرده اند. فلج خوابميتواند در هر سني روي دهد.
علايم فلج خواب:

1- ناتواني در حركت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت كردن (فرد از فرط ترس ميخواهد فرياد بكشد و براي بيدار شدن تقلا ميكند، اما گويي تلاش وي بي نتيجه است).
2- فلج تمام و يا بخشي از عضلات اسكلتي ي بدن.
3- احساس خفگي و نزديك بودن زمان مرگ (گويي موجودي روي قفسه سينه ي شما قرار گرفته است).
4- وحشتزدگي و اضطراب.
5- توهمات خواب(hypnagogic hallucinations): به توهمات شنيداري، ديداري و لمسي ي رويا مانند اطلاق ميشود. احساس حضور يك انسان ديگر در اتاق، احساس فشردگي در قفسه سينه، ديدن سايه ي افراد، ديدن منبع نوراني، شنيدن صداي افراد، شنيدن صداي قدمهايي كه نزديك ميشوند، ديدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنيدن صداي بازو بسته شدن درها.
تصورات غلط نسبت به فلج خواب و يا بختك:

آزار و اذيت توسط جن، شيطان، ديو و يا موجودات فرازميني، و يا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج از بدن.
علت ايجاد فلج خواب:

عوامل ژنتيكي، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب را در پيدايش فلج خواب دخيل ميدانند.
مكانيسم ايجاد فلج خواب:

در طي خواب در مرحله ي حركات سريع چشم(REM)، يعني مرحله اي كه رويا بيني در آن روي ميدهد، مغز انتقال سيگنالهاي عصبي بسوي عضلات اسكلتي (به استثناي عضله ديافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف ميسازد، تا شما روياهاي خود را برون ريزي نكنيد (يعني مثلا وقتي خواب ميبيند در حال دويدن هستيد، از رختخواب بلند نشويد و شروع به دويدن نكنيد). هنگامي كه شما قصد داريد از خواب بيدار شويد، مغز مجدداً كنترل عضلات را به دست ميگيرد. اما گاهي اوقات قبل از اينكه مغز كنترل عضلات اسكلتي را بدست گيرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، شما هشياري خود را باز مي يابيد. كه نتيجه ي آن احساس هراس آور فلج بودن بدنتان خواهد بود. نقطه ي مقابل اين عارضه زماني است كه برخي افراد هنگام رويا ديدن دستها و پاهاي خود را تكان ميدهند و يا در موارد شديد تر دچار خوابگردي ميشوند.
چه چيزهايي احتمال تكرار فلج خواب را افزايش ميدهند:

1-كساني كه بطور طاق باز و رو به پشت ميخوابند بيشتر به فلج خواب دچار ميشوند.
2-برنامه ي خواب نامنظم و محروميت از خواب.
3-افزايش استرس و اضطراب.
4-تغييرات ناگهاني در سبك و يا محيط زندگي.
5-مصرف قرصهاي خواب آور و آنتي هيستامينها.
چگونه هنگام تجربه فلج بدن خود را از اين وضعيت هراس آور خلاصي بخشيم:
1-سعي كنيد انگشتان دست و يا پاي خود را تكان دهيد.
2-چشمان خود را به شدت تكان دهيد، به دنباي آن پلكها و سر خود را.
3-سعي كنيد وضعيت خروج از بدن را در خودتان القا كنيد.
درمان فلج خواب:
فلج خواب يك اختلال خواب بي خطر است. تنها با رعايت اصول بهداشت خواب، خودداري از طاق باز خوابيدن و كاهش استرسها و هراسها ميتوان تكرار آن را به حداقل رساند. افرادي كه هفته اي يكبار به فلج خواب دچار ميشوند لازم است تحت درمان دارويي (مصرف ضد افسردگي ها) قرار گيرند.

منبع:سایت رسمی دکتر محمد حسن عامری http://www.dr-ameri.com/fa/articlepages.aspx?id=114

به نقل از پايگاه اطلاع رساني تبيانhttp://www.tebyan.net/index.aspx?pid=934&articleID=359924

سلام بر شما و ممنون از مطلب مفید شما

من دقیقا می دونم چه می گویید چون چند باری برای من این حالت رخ داد ولی این خواب هایی که گفتم اصلا در این حالت نبودم و حتی بیشتر اوقات من در خواب دور خودم چرخ می زنم ! و همچنین حرف هم می تونم بزنم در خواب .
ولی موقع دیدن این خواب ها اینقدر خوابم عمیق می شود که اصلا احساس نمی کنم خوابم ! احساس می کنم که واقعا دارم چنین چیزی را می بینم و همین ترسم را افزون می کند !

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان عزیز و تشکر فراوان به خاطر تمامی زحماتی که می کشند :Gol:

اجرتان با قائم آل محمد (ص) :hamdel:

مادامی که در حال مطالعۀ مطالب دوستمان جناب کامران بودم، شک داشتم که آیا ذکر مطلبی که مد نظرم هست مفید خواهد بود یا خیر، تا اینکه به این قسمت از فرمایشات ایشان رسیدم:

«در مورد موسیقی بگویم که من موسیقی های متال و راک خارجی گوش میدهم که در نزد اسلام حرام است !

من نوجوانم ! 16 سال سن دارم ... و اینها تجربه های نجوانی عرفان من است !
در خانه قرآن تلاوت میشه یعنی مادرم که نماز خوان هست و خودم هنوز نه ! (باید شروع کنم) و اینکه من خودم قبلا وقتی کوچک بودم ، خواندن قرآن را دوست داشتم و به پیش مادر بزرگم می رفتم و شماره تلاوت قرآن در تلفن را می گرفتم و می گذاشتم تا گوش بدیم !
»

موسیقی های متال را در قالب فیلم می بینید، یا آنها را فقط می شنوید؟ بعضاً در کلیپهای این سبک علائم خاصی وجود دارد که مسائل شیطانی و محیطهای تیره و تار و سیاه را القا می کند. :Sham:

در رابطه با سنتان، شما در نقطۀ اوج فعالیت عرفانی هستید. در روایات اشارتی شده است که به اختصار مواردی را ذکر می کنم:

الإمام الصادق عليه‏السلام ـ في قَولِ اللّه‏ِ عز و جل : «أَوَ لَمْ نُعَمِّرْكُم مَّا يَتَذَكَّرُ فِيهِ مَن تَذَكَّرَ» ـ : تَوبيخٌ لاِبنِ ثَماني عَشرَةَ سَنَةً .
امام صادق عليه‏السلام ـ درباره اين سخن خداوند عز و جل : ـ (مگر شما را [آن قدر ]عمر دراز نداديم كه هر كس مى‏خواست در آن عبرت گيرد ، عبرت مى‏گرفت؟) : [اين سخن] سرزنش هجده ساله‏هاست .
الخصال ص 509 ح 2

«فَمَآ ءَامَنَ لِمُوسَى إِلاَّ ذُرِّيَّةٌ مِّن قَوْمِهِ» .
([سرانجام ،] كسى به موسى ايمان نياورد ، مگر فرزندانى از قوم وى)

. رسول اللّه‏ صلی الله علیه و آله : اُوصيكُم بِالشُّبّانِ خَيرا فَإِنَّهُم أرَقُّ أفئِدَةً ، إنَّ اللّه‏َ بَعَثَني بَشيرا ونَذيرا فَحالَفَنِي الشُّبّانُ وخالَفَنِي الشُّيوخُ ، ثُمَّ قَرَأَ «فَطَالَ عَلَيْهِمُ الْأَمَدُ فَقَسَتْ قُلُوبُهُمِْ»
. پيامبر صلی الله علیه و آله : شما را به نيكى با جوانان سفارش مى‏كنم؛ زيرا نرم‏ترينْ دل‏ها را دارند . به راستى كه خداوند ، مرا بشارت دهنده و هشداردهنده برانگيخت . جوانان ، با من پيمان بستند و پيران ، با من به مخالفت برخاستند . [آن گاه ، اين آيه را خواند] : (و عمر آنان به درازا كشيد ، و دل‏هايشان سخت گرديد) .
شباب قریش: ص 1

الإمام علي عليه‏السلام : لا يَزالُ العَقلُ وَالحُمقُ يَتَغالَبانِ عَلَى الرَّجُلِ إلى ثَمانِيَ عَشرَةَ سَنَةً فَإِذا بَلَغَها غَلَبَ عَلَيهِ أكثَرُهُما فيهِ .
امام على عليه‏السلام : خِرد و نادانى تا هجده سالگى در آدمى در نَبَردند . وقتى آدمى به آن سن رسيد ، هر كدام بيشتر باشد ، بر او غلبه مى‏يابد . :Sham:
کنز الفوائد: ج 1 ص 200

این تصور که سیر و سلوک و حرکت در مسیر دین از سنین بالا آغاز می شود، و جوان تا جوان است باید جوانی کند تصور بسیار غلطی است. بلکه مسیر زندگی یک شخص در همین سنین مشخص می شود.

خواب و بیداری و واقعیت و خیال و غیره جزئیات حقیقت هستند. حقیقت این است که ما همواره در هر شرایطی با جلوه های اسماء الهی مواجهیم، و خداوند هم همواره به وسیلۀ این جلوه ها ما را به راه راست راهنمایی می فرماید. با توجه به ماهیت تجربۀ شما به نظر می رسد از نظر روحی استعداد بالایی دارید، از این رو راهنمایی ها را در حد بالاتری دریافت می کنید.

خلاصه اینکه به نظرم در این ماجرا یک پیام اساسی برای شما وجود دارد، و آن وارد شدن به راه قرآن و دین است. با توجه به سنتان، همین حالا زمان مناسبی است و حقیر به شما توصیه می کنم قرائت قرآن (همراه با معنی آیات) و عمل به دستورات آن و تدبر در آیات آن (منظور کلنجار فکری نیست) را اولویت اول خودتان قرار دهید. خصوصاً بحث نماز از اهمیت بسیار بسیار بسیار زیادی برخوردار است، هرچند که در ابتدا تأثیرات آن حس نشود.

نفس مثل آینه ای انوار الهی را منعکس می کند. حال اگر روی این آینه یک وجب خاک نشسته باشد، فرقی نمی کند که یک میلیمتر از آن را پاک کنیم یا نه... باز هم نوری منعکس نخواهد شد. :Sham:

راز این مطلب که برخی از نماز زده می شوند همین است که تأثیر آن را به دلیل زیاد بودن غبار نفس حس نمی کنند. از این رو دچار این وهم می شوند که در حال وقت تلف کردن می باشند. حال آنکه نماز ستون دین است.

البته یک وسوسۀ شیطانی هم هست که به خاطر ارتکاب پاره ای از گناهان، دست از عبادات بکشیم و با خود بگوییم: «مرا با آن سابقه چه به بندگی خدا!» هرچند که شاید این جمله از نظر روحی پشتوانه ای از شرمندگی به خاطر اعمال گذشته را داشته باشد، ولی به هر حال نتیجۀ آن فقط آب به آسیاب شیطان می ریزد و باعث می شود فرد دست از عبادات مستحبی و حتی واجب خودش بکشد.

از این رو، اینجانب عبادات مستحبی را هم به شدت توصیه می کنم. فرقی نمی کند که مرتکب چه گناهانی شده باشید یا در آینده بشوید. به هر حال عبادت پاک کنندۀ نفس انسان و جبران کنندۀ گناهان و فراهم کنندۀ زمینۀ آمرزش است. حضرت علی (ع) می فرمایند:

لذت گناهان را با سختی دادن به تن خویش برای عبادت , پاک کنید.

با توجه به مشکل بی خوابی در شب به شما توصیه می کنم از نماز شب و قرائت قرآن در سکوت شب فیض ببرید و سلوک عملی خودتان را از همین جا آغاز بفرمایید.

ان شاء الله نه تنها این کار مشکلات شما مربوط به بحث این تاپیک را حل خواهد کرد، بلکه زمینۀ رسیدن به درجات بالای قرب الهی را هم فراهم خواهد ساخت.

با تشکر فراوان
التماس دعا :Gol::Gol::Gol:
یا حق

خیلی ممنون از شما

فقط جواب سوالی که کردید رو بدم ... درباره ی موسیقی بگویم که من ، در موقع کشیدن نقاشی حالا بر بوم باشه یا هر چیز دیگه حتما باید موسیقی گوش بدم ...در رسم نقاشان اینه که سنتی گوش بدن ولی من هم سنتی گوش می دم و هم موسیقی های خشن یا آهنگ هایی که در سبک متال هستند ولی آرام اند و آهنگ زیبایی دارند و من بیشتر وقتا اصلا به چیزی که خواننده می خونه کاری ندارم و لذت رو از آهنگ ، اون موسیقی می برم نه شعرش !

امیدوارم که افراد دیگری که مشکل در رابطه با خواب دارن از مطالب خوب شما که من را راهنمایی می کنید ، بهره ببرن .

بااسلام.

شرح بختك خواب ازنظرعلمي بسيار متن كامل وجالبي بود براي فهم اطلاعات بيشتر...بسيارمتشكرم..فيلسوف معاصربزرگوار..

درخصوص نكات بي نام بزرگوار كه نيازبه تفكرو بسياردارد هم متشكرم..

ازپاسخي كه كامران بزرگوار فرمودند اگردوستان اجازه دهند من هم درادامه همكاري كنم...شايد باهم فكري هم به نتيجه آخربرسيم:

اينكه درخواب سنگين فرو مي رويد بعد ازنقش تغذيه و يا خستگي جسم كه يكي

ازعاملين اصلي است....مي توان به ضميرخودآگاه شما توجه كرد كه چون درخواب

ضميرخودآگاه شما بيدار مي ماند وتصاوير واضح درخوابتان را حفظ مي كند...(اين يعني شمادر فهم مطالب قوي هستيد و اگراحيانا دردرس گاهي مشكل داريد مربوط به هوش شمانيست.وفقط به پشت كاري برميگرده چون ازنظرهوش،قدرت فكري بالايي داريد.

جواب دقيق علت تصاويرخواب روخودتان داديد.

زمينه عرفان در وجود شما و خوابهايتان داره ابراز وجود مي كنه و درخواست فعال شدن داره...بعد مادرانه و يا همان نيمكره راست شما در الهام ازنقاشي واحساس دروني ازموسيقي باعث شده بيشترفعال باشه....

پس آن چهره هاي زشت از زن سياه مربوط به خلا روحي شما نميشه(نتايج مربوط به جوابهاي خودتان است.هرچه دقيقترباشندبهتربه جواب ميرسيم.مربوط به نوعي ازجايگزيني هاي ذهني وبعضي خطرات بيرونيه كه ازكودكي هشدارداده شده.ازتصاويرفيلمي هم كمك گرفته)

اما يك تناقض وجود داره
...شما ازموسيقي خوشتون مياد بدون آنكه باعرض پوزش شما رو به گناه بكشونه.اما چرا روحتان ترسيد؟ خواب دارد نكته ايي ازخودتان به شما ميگه كه هنوز بهش متوجه آن نشديد.

اگرميشه به اين سوالات هم پاسخ بديد:
آيا صداي موسيقي توي خواب خيلي بلندبود؟
چرا توي خواب ازموسيقي ترسيديد
؟

وقتي اين پاسخ روشن بشه تفسيرخواب به راحتي تاحدودي معلوم ميشه.

كه تفسيرهمان راهكاره.چون اگرشمابه پيام خوابتان گوش كنيدتصاويرش درجهت عملكرد شما تغييرميكنند..

البته بعضي خوابها شيطاني هستنداما خوابي كه تعريف كرديدپراز نماده وشيطاني نيست.

اما قبل ازپاسخ به اين دوسوال ويافتن تفسيرخواب،اجازه دهيد تفسير تصاوير قبلي خوابتان رو به صورت كلي بگم بعدش خودتان با بررسي ببينيد آيا به تفسيري كه من دارم بهش فكرمي كنم ميرسيد؟

شما درابتدا با واژه ي ترسناكي روبرو ميشويدكه واژه هم وزن كلماتي است كه در زنجيره ذهني شما ايجادشده است.اين يعني خواب دارد با عوامل منفي در اطراف شما اشاره ميكنه و شما رو به آن آگاه ميكنه.

اما درقوانين مربوط به خواب،رويابين بعد از يك خواب وحشتناك به همراه نماد نيازبه تعادل داره و ضميرخودآگاه ميگرده دنبال يك چيزي كه شما رو در زمان بيداري آرام ميكرده .....و همان رو درخواب بعدي نشانتان ميده...(كه درپنجره هاي قبلي بهش اشاره كردم كه فكرميكردم باآهنگ خارجي درخواب آرام شده ايد)

اما باتوجه به تمام توضيحاتي كه داديد شما به جاي آرام شدن بيشترترسيديد..روح واقعي شما ازصداي موسيقي ترسيد.اينجا موردسوال وتعجب برنگيزه.

يعني روح شما درموضوع خاصي با شما دريافتن آرامش مخالف است...

يافتن آرامش درخيلي موارد كسب شدنيه.گاهي افرادبا قرآن ونمازآروم ميشن وگاهي باآهنگ وگاهي هردورو انتخاب ميكنند.دراين نوع آرامش ها ممكنه بعضي آرامش ها رو جايگزين هم ميكنيم.گاهي با درگيري از يكي ازعاملين آرامش كننده عامل ديگر را رها مي كنيم ويافرصتي براي ان نداريم.

پس مساله اينجاست كه روحتان با ضميرآگاه شما كه به افكار روزمره تان اتصال داره در بعضي مسائل با او اختلاف نظرداره.احتمالا شما داريد براي رسيدن به آرامش از فاكتورهايي استفاده ميكنيد كه روحتان با آنها احساس محدوديت ميكند و ازضميرآگاهتان ميخواهد كه با او در يك مسيرقرارگرفته و به او اجازه پرواز ونامحدوديت بدهيد.
البته هنوزمشخص نيست.اين فعلا يه حدسه باپاسخ دقيق سوال بهتربه نتيجه خواهيم رسيد.

اينكه مادرتان درخانه قرآن ميخونه قابل تحسينه وبرشما ناخودآگاه تاثيرگذاشته.

اين فعلا يك توضيح كوتاست.

بابررسي اين توضيح به چه تفسيري ازخوابتان ميرسيد؟آيامصاديق روميتونيدپيداكنيد؟

آيا روحتان ودردرونتان دنبال چيزي هستيد؟

بامادروپدرواعضاخانوداه معمولا دردودل ميكنيديا درخودتان ميريزيد؟

تاحالا شده درموردبعضي مسائل باخودتان درگيرشويدوبه موضوعي دغدغه

وارفكركنيد؟

تا حالا بوده اند كساني دراطراف شما كه بخواهند ازنظراعتقادات مذهبي شما رو به ترديد و شك وا دارند

درمورد نماز كه گفتيدقراره بخونيد تصميمتان قابل تحسينه.شما الان يك ساله به سن تكليف رسيديد.بهتون تبريك ميگم..هم چنان پاك پاكيد..ان شاءالله كه هم چنان به پاكي شما افزوني بشه.

بعدازپيداكردن بعضي ازتفسيرهاي تصويرخواب(هرتصويري براي هركس تفسيربه خصوصي داره ويافتن آن خيلي سخت وپيچيدست اما با تحليل آن ميتونيم حداقل به بعضي معانيش برسيم)به يك راهكاركاملي ميرسيم..بعدش به كمك دوستان راهكارو انجام ميديم..بعدازانجام راهكارها نتيجه گيري ميكنيد....

نتيجه عملكردراهكارخيلي مهمه واصلماجراست وبه ما ميگه كه دقيقانيازروح ومعني خواب چيه؟

تشكرميكنم اگردرادامه سوال هاروپاسخ بديد.

بله ...ممنون از شما

البته بگم که موسیقی ای در کار نبودا ....گفتم آواز بود و یک شعر بدون موسیقی بودش ولی وزن داشت ! بیشتر صدام شبیه زن ها بود ...نازک شده بود .... و صدای آواز خوندنم هی بیشتر می شد .
فکر کنم چون داشتم در یک محیطی که خالی بود و من تنها بودم و داشتم آواز می خوندم که این کار از منطقم به دور است ترسیدم !

خب با این بررسی ای که فعلا انجام شده ....من فعلا گیج شده ام ! چون من یک شخصیت ظاهری ای دارم که فقط سیاه می پوشم یا رنگ های تیره .... نقاشی هام خشن هست و تاریک و دوست دار نشان دادن فرشتگان الهی و شیاطین در نقاشی هام هستم . تمایل به نماد گرایی زیاد دارم و اهل تحقیق درباره ماوراالطبیعه هستم به طوری که در زمانی با افرادی هم ارتباط داشتم که کاری های ماورالطبیعه می کردن (ارتباط با موجودات درون و ...) !
در هنرم از این چیزا زیاد استفاده کردم به طوری که استادم به من میگه رفیقات اینکارارو کردن ! منظورش جن هاییست که رفیقای من شدن ولی به شوخی می گوید تا همه بخندیم !
و با این تحلیل ها داره کم کم نظرم به شیطانی بودن خواب هام تغییر می کنه و همین کمی آروم ترم می کنه ...

در درون خودم به دنبال خلاقیت هر چه بیشتر هستم ، همانطور که گفتم هم دوست دارم ارتباط بر قرار کنم با دنیای ماورا اما یه چیزی مانع میشه اونم اینه که اسلام میگه حرامه !

با مادر و پدر اتفاقات رو مسائل روز مره رو حتما در میان می گذارم چون اگه نذارم ...رو مغزم فشار میاد ...و همچنین من در زمان های مختلف سر ارتباط با دیگران خیلی مشکل داشته ام و دارم و این هم بر می گرده به اینکه فرد اجتماعی ای نیستم !

بله افراد هستند ، هنوز که هر وقت باهاشون حرف می زنم .... در خیلی از مسائل به خاطر وضعیت کشوری و مسائل سیاسی کشور و جهان ..... نظرشون راجع به اسلام عوض شده ولی کسی سعی نداره منو از دین خارج کنه ! ....و من خودم سعی دارم که افراد رو دعوت کنم ولی موفق نمی شم البته تا یه جاهایی تاثیر می گذارم ولی نه زیاد .

با سلام..اي كاش اين توضيحات رو همان اول ميداديد...
اما متشكرم..

ا گر وارد جزئيات بيشتر شوم و با عرض پوزش بخواهم وارد خصوصيات دروني شما شوم ممكنه طولاني بشه..

اگراجازه دهيد به راهكارها برسيم تا از مسيرخارج نشوم (اگر خواستيد به صورت جزئي تر واردش بشيد ازطريق بحث گروهي مشاوره دنبال كنيد)

درمورد علايق واستعدادتون كه سوال كرده بودم حالا بهش اشاره كرديد كه اصل موضوعه.
شما چون به ماورا علاقه داريد وچون فكرميكنيد اسلام ميگه حرامه وحصارمي زنيد پس خوابتان علاقه شمارودنبال ميكنه اما با مصاديق واقعي..

مثلا به شما ميگه ادامه دهيد اما نه با استفاده از جايگزيني ها..
مثلا اينكه شما آهنگي روجاي نماربذاريد(البته عمدي نيست..ذهنتون با عملكردشما اين كاروميكنه)

وعلت ترس هم اينه كه تا حالا وارد جزئيات موضوع نشديد.
ا
جازه دهيد بدون ادامه جزئيات راهكارو بگم..

چون تصاويرخواب به نيازات ومسائل روزمره مربوط ميشه بايد به همانها دقت كنيم..

خواهش مي كنم اين كارها رو با برنامه ريزي خودتان در عرض يك ماه انجام دهيد و نتيجه رو اينجا وارد كنيد:

اول انتخاب رنگ:كمكم رنگهاي لباستون روعوض كنيد...اگر دوست نداريد....خب رنگ نقاشيتون روعوضكنيدوسعي كنيدچندين طبيعت زيباورنگارنگ را نقاشي كنيد...
هديه ايي براي خواهرتان يادوستتان يايكي از اعضا خانواده درنظربگيريدوبراي آن به فروشگاه بريدوسعي كنيد چيزي بخريد كه رنگي باشه...مثل يكروسري رنگي.يا يك كتاب با موضوع شاد..مثل كتابهاي طنز يا آلبوم طبيعت يايك كارت پستال رنگي..
اينطوري ذهناتن رودرگير رنگاي جديد ميكنيد..توي اين يك ماه به رنگهاي روشن چشمتان روعادت بديد.

بااين كاربه خوابتان يادميديد حصار را از رنگ سياه دور كند و ازآن نترسد و رنگ مشكي رو در كنار رنگهاي ديگه كه روشن هستند بذاره.

دوم قرآن بخونيد اگرخواستيد آهنگ گوش كنيدوهمراه آن نقاشي يكشيد.. اما زمان نماز نباشه كه ذهنتون بخوادآن روجايگزين كنه.وقرآن باترتيل و يا صوت دراتاقتان پخش كنيدوهمراه باآن نقاشي مسجدويا يك مادرمهربان ويا چنددسته كبوتردريك آسمان آبي بكشيد....
اينطوري به خوابتان يادميديد كه روحش رو رها كندوخوابهاي عرفاني وزيباي شما روپرورش دهد...دريك ماه اين كارو5بار انجام دهيد.البته هرروز ميتونيدقرآن گوش كنيداما نقاشي كشيدن روبا صداي قرآن 5بارتكراركنيد..

سوم:علوم ماورا:واردش بشيد....اما با حركتي متعادل...اسلام فقط ميگه احضلرروح وشياطين حرامه...وگرنه با آموزش ماورا مخالف نيست...يكي ازدوستان من براي پرورش درعرفان اين علم ماورايي رو آموخته وازش استفاده ميكنه اما به صورت پاك ونه به صورت منفي..
اگرخواستيد درموردتحقيق دراين زمينه با شما همكاري كنم.اگرخواستيد ميتونيد در همينجا يك تاپيك بزنيد.درمورد همين علوم ومنم خبركنيدواسه همكاري بيام..هرچه بيشترآگاه بشيد ازش روحتان بيشتراحساس آرامش ميكنه...اما به علت طبع درونيتان وقدرت پساوايي روحيتان درجلسات احضاروارواح واين قبيل مسائل شركت نكنيد كه برايتان فعلا سنگينه.وخوابتان رودچاراختلال ميكنه.

چهارم:روابط اجتماعي.....اول بامطالعه كتاب شروع كنيد كه چگونه اينكاروبكنيد..
سپس دراين يك ماه سعي كنيد رابطهع روبيشتركنيد.از اسك دين ميتونيد كمك بگيريريد..مثلا درهمين يك ماه بياييد با تعداد زيادي ازدوستان اتصال دوستي درپروفايلتان قراردهيد تا ظاهرشمارواجتماعي نشون بده.اين يك مكانيسم مثبته.

اين برنامه روبا نظم دقيق خودتان درعرض يك ماه انجام دهيد.اگرسوالي داشتيد..بفرماييد.
نتيجه روحتما بگيد..آخه ازروي نتيجه ميشه فهميدكه درخواست واقعي خواب ونمادهايش چي بوده؟

راستي درخصوص سوره ها...سعي كنيد بيشتربهش فكركنيد...
شايد باخواندن آن سوره ها بتوانيد روحتان روازگرفتاري نجات بديد.
اگرآخريش توبه ميشد.....بامراتب عرفان يكي بود..اما هرسوره ايي ميتونه راهگشا باشه ودرعرفان نقش داشته باشه.
متشكرم.

خیلی ممنون از شما ، پس سعی می کنم در این یک ماه که سه چهارمش تعطیلیه به این کار ها رسیدگی کنم و تاثیراتش رو ببینم ....پس ماوراالطبیعه چیز بدی نیست ! چه خوب ... در ضمن من تمایل کامل دارم برای پیگیر شدن در مسائل ماوراالطبیعه تا هم از ترسم کاسته بشه هم به چیزی که می خوام برسم . اگر می توانید یک تایپیک با این موضوع بزنید و مقدمات را بگویید تا بررسی بشه .
ممنون از همه که همراه بودن و راهنمایی کردن و انشالله به یک نتیجه درست برسیم که این خواب هایم چه چیزی رو دقیقا می خواد به من بگه و این کلمات و ... چی هستن !

باسلام....

متشكرم كه دنبال ميكنيد..

درمورد علوم ماورا.يكي ازدوستان ازطريق همين علوم توانست باعرفان نماز ارتباط برقرار كنه.

ومتوجه بشه كه نمارازسايرعبادت ها كاملتره.

درمورد ايجادتاپيكش من دقيقا نميدونم دركدام قسمت انجمن ميشه اون رو ايجادكرد؟

اما اگرميتوانيد بامديرسايت ويا مديرفرهنگي صحبت كنيدواسه پيگيري ايجادتاپيك.

واما اگر ميدونيدممكنه درفضاي عمومي طرح اين موضوع باگذرزمان صورت

ميگيره...دربحث گروهي ميتونيد ادامش دهيد.

درخصوص ايجادتاپيك آدرسش روبديد تا بنده هم باشماوسايردوستان همكاري كنم
متشكرم.
ياحق

از همه ی دوستان که در مورد سوالم راهنمایی و کمک کردن مننونم.بخصو ص دوست عزیز سبزینه ی ظهور:Sham:

جمع بندی پست های پرسشگر جهت پاسخگویی کارشناسان

:moshavereh:

مهسان;190904 نوشت:
سلام.
قبل از هر چیز عذر خواهی میکنم اگه سوالمو جایی نوشتم که نباید! موضوعی که به سوال من نزدیک باشه در این سایت پیدا نکردم

اگر بوده و من ندیدم بذارید به حساب بی تجرگی من و آشنایی تازه ام با اینجا
حقیقتش حدود 7/8 ماهی هست که برام مسئله ای پیش اومده در رابطه با خواب.در واقع هنوز نمیدونم خواب هست یا بیداری.تا به

حال هم این موضع رو با کسی در میون نذاشتم جز اعضای خانواده ام.چون نمیدونستم باید به کی بگم تا اینکه با این سایت آشنا شدم

وچون فضای اونو صمیمی و امن دیدم تصمیم گرفتم اینجا سوالمو بنویسم امیدوارم کارشناسان محترم اگر امکان داره راهنماییم کنند.

من چند وقتیه که با خوابیدن مشکل پیدا کردم.شبا بد میخوابم دیر خوابم میبره و گاهی خیلی زود بیدار میشم.یک شب حدود 7/8 ماه

پیش نمی دونم خواب بودم یا بیدار احساس میکردم کسی داره منو از رو زمین بلند میکنه اونقدر واضح که همین الان هم اون کشش تو

ذهنم هست .انگار یه نفر دستاشو دور کمرم انداخته بود و از کمر منو بلند میکرد.چند بار این اتفاق افتاد و بعد از اون من خودمو تو اتاق

خودم تو خونه ی خودمون میدیم که دارم راه میرم و در عین شباهت به شرایط واقعی خونه(بر خلاف خواب دیدن که معمولا مکان و زمان

متفاوت میشه )تصویر های دیگه ای جریان داشت! بعد دوباره بیدار میشدم و بعداز چند دقیقه دوباره کسی منو از روی تخت و از کمر بلند

میکرد.دقیقا احساس میکردم که با پنجه لحاف و متکامو محکم گرفته بودم تا اون نیرو بلندم نکنه چون وقتی هوشیار میشدم میدیم به

متکا محکم چنگ زدم! شاید بگید خواب میدیدی.اما اون زمان که حس میکردم دارم از رو تخت کنده میشم میدونستم کجام میفهمیدم

دارم از رو تخت بلندمیشم.
یکبار دیگه ام این اتفاق برام چند وقت پیش افتاد !با این تفاوت که اینبار بدنم سنگین شده بود مثل تو خواب که آدم میخواد حرف بزنه داد

بزنه اما نگار صدا ش در نمیاد کسی نمیشنوه.دندونام قفل شده بودو بدنم کرخت و سنگین.اما میدونستم که خوابم.درواقع شایدم

بیدار.من در مورد زمانی که روح میخواد بعد خواب به بدن برگرده و اون لحظه اتصال یه چیزهایی شنیده بودم واسه همین آگاه بودم که اون

لحظه برام همون لحظه اتصال روح و جسم بود.بدنم بیجون بود امامن میفهمیدم.یه چیز عجیب برام اینه که اون لحظه من توی گوشم

صدای خش خش میشنیدم.مثل اینکه سرمو توی مشما کرده باشم و توی باد ایستاده باشم .خش خش زیاد بود.
چون تا حدی ترسیده بودم شروع کردم به خوندن سوره ی ناس.اما همون موقع به خودم گفتم اگه آیه الکرسی رو بخونم به آیه آخر

نرسیده کاملا بیدار میشم پس خوندم و آیه اول به آخر نرسیده بیدار شدم بیدار که شدم مشکلی نداشتم هیچ احساس بدی نداشتم.
همین دیشب هم دوباره این اتفاق افتاد.اما بیشتر اون صدای خش خش تو ذهنم مونده.
ببخشید که سوالم طولانی شد.
این چند وقت استرس دارم میترسم گاهی از اینکه بخوابم.میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید
فقط نکته ای که باید بگم اینه که من به شدت آدم خود خوری ام .تاحدی که اگه مسئله بدی پیش بیاد برام شاید 20درصد اونو بروز میدم

بقیه رو تو خودم میریزم.این چند وقت هم به اقتضای سنم(26 سالمه)فشارهای روحیم زیاد شده.یعنی امکان داره به خاطر مسائل

روحی و روانی این اتفاق برام افتاده باشه؟؟؟

پیشاپیش متشکرم!!:Gol:

مهسان;191542 نوشت:
سلام
حقیقتش من موضوع"شهود الهی یا شهود شیطانی"رو خوندم.چیز زیادی دستگیرم نشد.درواقع من نتونستم ارتباط بین این مطلب و

مسئله ای که برای من پیش اومده رو پیدا کنم.(بذارید به حساب درک پایین من!!)من بیشتر فکر میکنم این مسئله یه درگیری توفضای

عصبی و روحی من هست که من نمیفهمم.اگه لطف کنید بیشتر منو راهنمایی کنید ممنون میشم!!

مهسان;191817 نوشت:

[=&quot]سلام.

[=&quot]ممنونم از شما [=&quot]سبزینه ظهور[=&quot] که وقت گذاشتید و در مورد سوال بنده راهنمایی کردید.حرفهای شما کمی آرومم کرد.

[=&quot]پاسخ شما جامع و مفید بود فرموده بودید:

[=&quot]اين حالت شبيه حالت خلسه ذهنيه[=&quot]...
اگرشمادرحين جاي گيري جسم اثيري ازخواب بپريدشبيه عملكرد خلسه ذهني شديد.بدناتن قفل ميكنه،نمي توانيدحرف بزنيد،چشمانتان ظاهرابسته است اما ميبينيد،صداهاي خاصي توي گوشتان وزوزكنان مياد،انگاربازمين فاصله گرفتيد...اين حالت براثرسه رابطه ايي كه گفتم پيش مياد

[=&quot]اگر امکانش هست در مورد جای گیری جسم اثیری بیشتر توضیح بدید و اینکه این موضوع مسئله ای رو برای روح یا جسم به وجود نمیا ره!؟در بلند مدت تاثیر منفی نمیگذاره؟

[=&quot]در مورد جزئیات ، چیزی که الان به ذهنم میاد اینه که من اون موقع میفهمم که تو چه حالتی هستم! همونطور که گفتم آیه هایی که در طول روز شاید بارها میخونم اون موقع یادم هست...حالا اگر سوال خاصی مد نظر شماست بفرمایید من پاسخ میدم.

[=&quot]اما یه سوال راهی هست که بشه اون لحظه کنترل جسم و روح رو بدست بیاریم؟ و اینکه گفته بودید [=&quot]امکان داره یکی از حالتهای مدیومی روح فعال شده باشه[=&quot]میشه در مورد روح مدیومی بیشتر توضیح بدید و اینکه چه اتفاقی می افته که یکی از حالتهای اون فعال میشه؟؟

[=&quot]باز هم از توجه شما ممنونم!

مهسان;192176 نوشت:

[=&quot]سلام

[=&quot]حق با شماست سبزینه ظهور،دوست عزیز

[=&quot]تا اونجا که من خودم رو میشناسم این مسئله ربط ( بیش از اندازه ) مستقیم به شرایط اعصاب و روانم داره.من تقریبا خواب داغونی دارم.در واقع یک مقداری از اون خود خواسته است.بیدار موندن شب رو دوست دارم.اما از اونجا که بقیه عادت استراحت کردنشون با من فرق داره!!! اینه که گاهی نمیشه کامل خوابید و گاهی اصلا نمیشه خوابید و این، خستگی مضاعف رو به همراه داره .خود خوری و فشار های عصبی هم که این روزها مثل نقل و نبات توجیب هر کسی هست!!

[=&quot]به هر حال خیلی خیلی ممنونم که راهنماییم کردید.

[=&quot]اما یه سوال دیگه (البته منو ببخشید اگه پر حرفی ممیکنم و سوال مپرسم اگر زحمتی نیست و دوست داشتید جواب بدید)

[=&quot]من خواب نمیبینم (شایدم میبینم اما یادم نمیمونه!!!)هر 6ماه یه بار خواب میبینم که اگه یادم بمونه خوابیه که اصلا مربوط به آدما و مکانهای دوروبر نیست.آدمها و مکانهایی که میبینم برام غریبه اند وهمیشه آدمهای جدید چهره های جدید جاهای جدید با شرایط و کارهای جدید رو می بینم. مثلا دوشب پیش خواب مراسم اسکار رودیدم در صورتی که من حتی عکسی از این مراسم رو هم هنوز ندیدم (برام مهم نیست!!) می دونم شاید اون مکان و آدمها اصلا با واقعیت یکی نباشه (صد در صد نیست)

[=&quot]در مورد این مسئله نظرتون چیه؟؟

موضوع قفل شده است