صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر می خوایی خودتو برای ظهور آقا آماده کنی بسم الله

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

اگر می خوایی خودتو برای ظهور آقا آماده کنی بسم الله

آقا جان نیا! هنوز نیا!!

هر جا که می روی صحبت از آقاست!
    کتاب که می خوانی نویسنده در صفحه اول پس از عنوان آن را تقدیم قطب عالم امکان می کند!
    مسجد محله که سخنران دعوت می کند موضوعش اتظار فرج است!
    استاد الهیات و معارف دانشکده هم که صحبت ها را به امام زمان (عج) می کشاند!
    در مجالس مختلف که مداحان حضور دارند همین که نامی از مولا می برند؛ مردم بر سر و صورت می زنند و فریاد می کنند که: آقا کجایی؟؟ چرا نمی آیی؟؟!!
    اما جالب این است که همه می دانیم که چرا آقا نمی آیند!
    می دانیم که چرا 1173 سال است حضرت در پرده غیبت هستند!
    همه می دانیم! نگو که نمی دانم! خوب هم می دانیم!

لیاقت!!!

آری ، چون که لیاقت تو را نداشتیم!
    لیاقت خودت را که هیچ، حتی لیاقت بردن نامت را هم نداریم!
    و هنوز هم نداریم!
    آقا جان نیا! نیا که لایق تو نیستیم
    لایق نام تو حتی نیستیم و جالب اینکه همه می گوییم: مهدی جان بیا! آقا جان چرا نمی آیی!
    چندتا چله دعای عهد می خوانم؛ همه صلواتهایم را با عجل فرجهم می گویم؛ در تعقیب همه نمازهایم دعای « اللهم کن لولیک ... » را می خوانم صبح های جمعه مجلس دعای ندبه شرکت می کنم و تو را ندبه می کنم !
    نذر می کنم که این بار که به قم آمدم ؛ از حرم تا جمکران پیاده بروم !
    و صدها و صدها نذر و نیاز دیگر اما دریغ
    دریغ از یک ذره عمل!!!
    آقا جان دلت را من شکسته ام !
    قلب نازنینت را من جریحه دار کرده ام!
    آن وقت بعدش می گویم: آقا من منتظر تو هستم!
    این چه انتظاریه؟
    یکبار که به دکتر رفته بودم و کمی مطب شلوغ شده بود چندین و چند بار به منشی مراجعه کردم و پرسیدم که آیا نوبت من نشده؟ چه موقع نوبت من فرا می رسد؟
    اما اینجا چه؟ نوبت که به تو می رسد انتظار را فراموش می کنم! انگار نه انگار که منتظرم!
    ببخش مرا آقا جان! اما انگار که تو منتظر مایی!!!
    آری در این کشاکش غم غربت و دوری ، تو منتظر مایی!!!

مولا جان! نیا! هنوز نیا!

کمی فرصتمان ده تا به عظمت تو پی ببریم.
    همه ترسم از آن است که اگربیایی و به من ( کسی که دعای فرجش ترک نمی شود؛ کسی که به یاد غمهایت می گرید و کسی که فکر می کند منتظر توست ) همانند جدت ، امام صادق ( ع) ، بگویی که بروم و درتنورآتش بنشینم؛ و من همانند آن مرد نتوانم اطاعتت کنم!!!
    می ترسم اگر بیایی نشناسمت!
    آری! این گل زیبای زهرا! را نشناسم!!!
    آخر من همه اش برای تو شعر گفته ام و برایت قافیه ردیف کرده ام. دفترچه خاطراتم، هر عصر جمعه پر است از عطر دلتنگی هایم که ای خدا چرا این جمعه نیامد؟ غافل از اینکه ای علی! ای کسی که مدعی انتظاری! مگر تو چه کردی که آقا بیاید؟ مگر با این شعر گفتن و سرودن و آرزوی بوسیدن خاک پایشان، آقا ظهور می کنند؟

من از انتظار فقط شعرهایش و دعاهایش را فرا گرفته ام بی آنکه نسبت به تو معرفتی پیدا کنم؟؟؟
    گرچه در احادیث وارد شده که : افضل اعیاد امتی انتظار الفرج ؛ ولی انتظار من کجا و انتظار اما صادق (ع) کجا؟
    جمعی از اصحاب امام صادق (ع) بر ایشان وارد شدند و دیدند که حضرت بر خاک نشسته اند و می گریستند به طوری که گونه ای حضرت دگرگون شده و دیدگانشان پر از اشک گردیده است و در همین حال می گویند: ای آقای من! غیبت تو خواب از دیدگان من ربوده و بسترم را بر من تنگ ساخته و آسایش قلبم را از من سلب نموده است. ای آقای من ! غیبت تو اندوه مرا به فجایع ابدی پیوند داده و فقدان یکی پس از دیگری جمع و شما را نابود کرده است، من دیگر احساس نمی کنم اشکی را که از دیدگانم بر گریبانم روان است و ناله ای را که از مصائب و بلایا ی گذشته از سینه ام سر می کشد . . . »
    امام صادق (ع) یکصد سال قبل از تولد حضرت اینگونه برای غیبت فرزندشان اشک می ریزند آن وقت من در عصر غیبت چه می کنم؟

مولا جان! نیا! هنوز نیا!
    هنوز غم غربت و مظلومیت جدت ، حسین بر دلهاست؛ هنوز آنقدر لایق نشده ایم که 313 نفر آدم صالح باشیم که تو بیایی!
    مولا جان! کمی فرصتمان ده تا بتوانیم نسبت به تو معرفت و شناخت پیدا کنیم و بدانیم که منتظر چه کسی هستیم؟

اما مولا جان !
    دیگر نمی خواهم فقط برایت شعر بگویم!
    نمی خواهم فقط دعایت کنم !
    می خواهم از این پس در کنار دعا برای ظهور تو سعی کنم یک منتظر واقعی باشم.
    من از امروز اول اسفند 1390 به خودم ، نه، به تو قول می دهم که منتظرانه زندگی کنم.
    که حضرتش فرمودند: « اما تعلم ان امرا هذا لاینال الا بالورع »
    مگر نمی دانی که امر ( فرج ) ما میسر نمی شود مگر با ورع و تقوا؟

ای نازنین!
    ای مهدی صاحب الزمان!
    کمی فرصتمان ده تا بتوانیم ما هم از یارانت باشیم.
    و کمی هم دعایمان کن که لیاقت حضور تو را دریابیم
    یا مهدی!

اللهم عجل لولیک الفرج!

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ در ساعت ۲۰:۲۵ دلیل: افزودن عکس

می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت

2. صلوات ها 82

3.  

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

آیا من منتظرم؟

تعداد یاران حضرت حجت با توجه به آنچه که در روایات آمده بین 300 تا 313 نفر می باشند.
    یعنی اگه آقا 313 شیعه واقعی داشته باشند؛ اونوقت موقع ظهور آقاست.
    همه مون منتظر نشستیم که این 313 نفر خودشون جمع بشوند و بروند همراه آقا ؛ شاید فکر می کنیم این 313 نفر از یک دنیای دیگه ای یا از یک کره دیگری می آیند!!!
    یعنی ما نمی تونیم جزء یاران حضرت باشیم؟
    چرا نتوانیم؟
    مگر نه اینکه ما شیعه هستیم؟ خب پس چرا نتوانیم از یاران حضرت بشویم؟
    میتونیم ؛ خوب هم میتونیم
    هدف ما در این تاپیک اینه که بیاییم و ببینیم چه طوری می تونیم جزء اصحاب و یاران حضرت قرار بگیریم.
    نه باور کنید نمی خواهیم اینجا حرف بزنیم و شعر و نثر ادبی بنویسیم. نه ، آقا به یاور نیاز داره
    بیایید اینجا ببینیم ما چقدر با معیارهای یاوران حضرت فاصله داریم و روز به روز از این فاصله کم کنیم انشاء الله
    اولین معیار اینه که منتظر باشیم.منتظر واقعی
    انتظار یعنی اینکه آمادگی برای آنچه که انتظارش را می کشیم داشته باشیم.
    انتظاری که سازنده است؛ نیرو آفرین و تحرک بخش است؛ باعث می شود که خود و دیگران را به گونه ای آماده سازیم که زمینه ساز ظهور آقا باشیم
    انشاءالله

اللهم عجل لولیک الفرج

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ در ساعت ۲۰:۲۶ دلیل: افزودن عکس

5. صلوات ها 64

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

سلام بر منتظران آقا!

خب قرار شد که ما منتظر واقعی آقا باشیم. انشاءالله

این هم یک توصیه جالب و البته خیلی مهم برای منتظران هست که مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان به آن اشاره کردند:

فایل پیوست را دانلود کنید
    ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۰/۱۲/۰۲ در ساعت ۰۹:۲۲

7. صلوات ها 45

نوشته
    12
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    124

انتظار

انتظار
    امام سجاد "علیه السلام ": ان اهل زمان غیبه القائمین بامام] والمنتظرین لظهوره افضل من اهل کل زمان ...اتظار الفرج من اعظم الفرج
    اهل زمان غیبت او که معتقد به امامتش و در انتظار ظهورش باشند از اهل هر دوره و زمانی با فضیلت ترند... انتظار ظهور از بزرگ ترین راههای رسیدن به ظهور است .
    بحار الانوار ج 5 ص122

9. صلوات ها 39

علاقه
    خدا ، اهل بیت سلام الله علیهم ،نفسم
    نوشته
    1,640
    حضور
    19 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    7
    گالری
    70
    صلوات
    10776

اولین شرط انتظار؛ معرفت است تا انسان میهمان خود را نشناسد و از خصوصیات خوب او مطلع نباشد منتظر او نخواهد شد. تنها هنگامی انسان در انتظار کسی می نشیند که او را خوب بشناسد اما اگر انسان کسی را نشناسد ولو بداند که آن شخص خواهد آمد برایش اهمیتی نخواهد داشت و منتظر او نخواهد ماند. در مورد انتظار امام زمان هم چنین است. کسانی که آن حضرت را نمی شناسند مانند کفار و یا اهل ادیان دیگر، هرگز انتظار او را نمی کشند اما کسانی که او را می شناسند و ارزش او را می شناسند و مقام او رامی دانند منتظر او می مانند.

کسانی که امام زمان(عج) را نمی شناسند اگر چه به ظاهر مسلمان باشند چنانچه در این حال بمیرند در حال جاهلیت از دنیا رفته اند. چنانکه پیامبر اکرم(ص) فرمود: «من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه؛ هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مردن جاهلیت از دنیا رفته است» (بحارالانوار، ج 32، ص 331).

بنابراین اولین شرط انتظار، ایجاد معرفت در مورد امام زمان است و طبیعی است که هر مقدار معرفت انسان نسبت به امام زمان بیشتر باشد انسان ارزش او را بیشتر درک خواهد کرد و به عظمت او بیشتر پی خواهد برد و بیشتر تشنه وجود آن حضرت خواهد شد. در حالی که افراد جاهل و ناآگاه به ارزش آن حضرت هرگز احساس تشنگی و عطش نسبت به وجود مقدس آن حضرت نخواهند داشت و بدین جهت از زمره منتظران او بیرون هستند. آری:

وصل خورشید به شب پره اعمی نرسد..... که در این آینه صاحب نظران حیرانند

البته شناخت امام زمان دو گونه است. اول، شناخت از راه دل ، که این راه متوقف بر عمل به دستورات دین و پیشه کردن تقوای الهی است. یعنی انجام واجبات و ترک محرمات و اخلاص عمل برای رضای خداست اگر در این مسیر استقامت بورزید خداوند از درون شما را هدایت خواهد کردو موانع را برطرف می کند و توفیق روی توفیق شامل حالتان خواهد شد و روز به روز بر ظرفیت وجودی شما افزوده خواهد شد ، قرآن کریم می فرماید :ان الذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا و نیز می فرماید ان الذین قالو ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه و در کلمات معصومین آمده : (من اخلص لله اربعین یوما انبت الله الحکمة فی قلبه و یجری من قلبه علی لسانه و جوارحه ؛ کسی که چهل روز تمام کارهایش فقط و فقط برای خدا باشد خداوند نور حکمت و بینایی را بر دلش می فشاند بنا بر این با استقامت در مسیر اطاعت و عبودیت محض خداوند معرفت از راه دل حاصل میشود. دوم خواندن کتب معتبری که در مورد امام زمان(ع) نوشته شده است می تواند انسان را تا حدی به مقام و عظمت امام زمان(ع) آشنا سازد.

11. صلوات ها 39

علاقه
    نوشته
    1,640
    حضور
    19 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    7
    گالری
    70
    صلوات
    10776

دوم محبت به امام زمان(ع)؛ وظیفه دیگری است که منتظران آن حضرت باید در خود ایجاد کنند و آن را افزایش دهند. بدیهی است که تا انسان از میهمان خویش خوشش نیاید و نسبت به او محبت نداشته باشد هر چند هم که او رابشناسد نمی تواند واقعا منتظر آمدن او باشد اگر انسان از میهمان خود بدش بیاید چگونه می تواند منتظر قدم او باشد و خود را برای پذیرایی از او آماده کند؟ پس تا محبت به امام زمان در وجود انسان شکل نگرفته و شعله ور نشده باشد نمی تواند به وظایف منتظران واقعی عمل نماید.محبت به امام زمان وظیفه ای است که پیامبر اکرم(ص) نیز به دستور خدا از ما خواسته است. آنجا که در قرآن کریم می فرماید: «قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی» ؛ (شوری، آیه23).

13. صلوات ها 34

علاقه
    نوشته
    1,640
    حضور
    19 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    7
    گالری
    70
    صلوات
    10776

ارتباط با امام زمان(ع) به شکل های مختلف؛ اگر انسان منتظر محبوب خویش را نیابد سعی می کند عدم دوری محبوب خویش را از طریق دیگری مانند تلفن و نامه جبران نماید تا اگر به ملاقات او موفق نشده است لا اقل ارتباط ضعیفی با او داشته باشد. همچنین منتظر امام زمان وقتی موفق به زیارت آن حضرت نمی شود از طریق خواندن دعای ندبه، زیارت آل یاسین، دعای عهد که از طرف بزرگان بسیار توصیه شده است، و نیز از طریق رفتن به مسجد جمکران ارتباط خود را با آن حضرت حفظ می کند.

15. صلوات ها 32

علاقه
    ادبیات گیاهان
    نوشته
    85
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    749

البته جناب ashr درست می فرمایند اما علاوه برشناخت ومعرفت نسبت به آقا باید به خود سازی هم بپردازیم .باید سعی کنیم روح خودمون رو هم واسه پذیرش کلام حق آماده کنیم.اما چطور میشه روح انسان آماده بشه؟
    یکی از راه ها اینه که لقمه پاک و حلال بخوریم!!!!!!!!!
    راستش زیاد از دیگران آقایان همکار شنیدم که میگن:
    نونی که خونه میبرن حلال نیست!!!!!!!!!
    میگن امکان نداره بشه لغمه حلال در آورد
    آدمک آخر دنیاست بخند/آدمک مرگ همین جاست بخند/دستخطی که تو را عاشق کرد/بازی کودکی ماست بخند/آدمک خر نشوی گریه کنی/کل دنیا سراب است بخند/آن خدایی که بزرگش خواندی/
    به خدا مثل تو تنهاست بخند

17. صلوات ها 21

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

آیا ما منتظریم؟

سلام بر منتظران!

از اینکه اینگونه در فراق و دوری مولایمان اینگونه می سوزید معلوم میشه که همه مون میخواهیم جزء اصحاب و یاران آقا باشیم.

ایتجا هم برای اینه که خودمون رو به آقا نزدیک کنیم. اونقدر که جزء یاران ایشان باشیم . انشاءالله

نگید که نمیشه. نه، اگر خودمون بخواهیم میشه. چرا نشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط کبوتر حرم 90 نمایش پست ها
    انتظار

امام سجاد "علیه السلام ": ان اهل زمان غیبه القائمین بامام] والمنتظرین لظهوره افضل من اهل کل زمان ...اتظار الفرج من اعظم الفرج اهل زمان غیبت او که معتقد به امامتش و در انتظار ظهورش باشند از اهل هر دوره و زمانی با فضیلت ترند... انتظار ظهور از بزرگ ترین راههای رسیدن به ظهور است . بحار الانوار ج 5 ص122
    حدیثی زیبایی که دوست بزرگوارموان نقل کردند یکبار دیگه مرور می کنیم:

« ان اهل زمان غیبته، القائلین بامامته و المنتظرین لظهوره افضل من من اهل کل زمان . . . . اولئک المخلصون حقاً و شیعتنا صدقا و الدعاة الی دین الله عز و جل سرا و جهرا و قال علی بن الحسین (ع): انتظار الفرج من اعظم الفرج »
    بحارالانوار، جلد 52، باب 22 ، حدیث 4 ، صفحه 122

امام سجاد علیه السلام فرمودند:

« همانا مردمی که زمان غیبت امام مهدی زندگی می کنند و به امامت آن حضرت اعتقاد دارند و منتظر ظهور او هستند؛ برتر از مردم هر زمانی می باشند . . . . آنها مخلص واقعی و شیعیان و پیروان راستین ما و کسانی هستند که مردم را به دین خدای عز و جل در پنهان و آشکار دعوت می نمایند و حضرت فرمودند: انتظار فرج از بزرگترین فرج می باشد. »

در این حدیث چندتا نکته مهم هست ولی از همه مهمتر اینه که :

قائلین به امامت حضرت و منتظرین ایشون از بهترین مردم روزگار هستند.

به چه کسی منتظر می گویند؟فقط به ادعاست؟

اگر آقا الان ظهور کنند ما حاضریم از همه چیز دست بشوییم و با ایشون همراه بشیم؟؟؟(انصافا خودت جواب بده)

اللهم عجل لولیک الفرج

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ در ساعت ۲۰:۲۷

19. صلوات ها 23

نوشته
    4,398
    حضور
    78 روز 21 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    1
    گالری
    2199
    صلوات
    26284

نقل قول نوشته اصلی توسط حاج علی نمایش پست ها
    سلام بر منتظران آقا!

خب قرار شد که ما منتظر واقعی آقا باشیم. انشاءالله

این هم یک توصیه جالب و البته خیلی مهم برای منتظران هست که مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان به آن اشاره کردند:

فایل پیوست را دانلود کنید

ویرایش توسط آدینه : ۱۳۹۰/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۱۵
    گفتمش نقاش را نقشی بکش از زندگی
    با قلـــم نقش حبـــابی بر لب دریا کشید

گفتمش تصویری از لیلی و مجنون را بکش
    عکس حیـــدر در کنار حضرت زهـــرا کشید

السَّلاَمُ عَلَيْکِ أَيَّتُهَا الْمُضْطَهَدَةُ الْمَقْهُورَة

21. صلوات ها 21

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)