آیا شما هم قبل از خواب وضو می‌ گیرید؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[="Green"]

[/]

چرا فقط این اعضای چهارگانه وضو داده می‌شوند ؟

می‌گوییم به جهت این که وقتی انسان در مقابل پروردگار خود می‌ایستد
اعضای وضو ظاهر و آشکارند ،
زیرا باپیشانی سجده کرده و با دست‌های خود سؤال می‌کند
و با سر خود متوجه رکوع و سجدهمی‌شود
و به وسیله پاها قیام و قعود می‌کند ،
پس در نتیجه باید این اعضای چهارگانه پاک و تمیز باشند.

[="red"]وضو کلیدی برای رابطه با خدا[/]

اگر انسان بخواهد با پروردگار رابطه پیدا بکند دو راه وجود دارد،
یک راه برایاولیا خداست یک راه هم برای نوع ماست.
اما راهی که برای همه ماست:
از رسول خدا(صلی الله علیه و آ له) سؤال شد:
یا رسول الله راه رسیدن به خداچیست؟
حضرت فرمودند:
فاصله گرفتن از نفس و امیال نفسانی.

هم چنین امام صادق(علیه‌السلام) به شخصی فرمودند:
این علمی که پیدا کردی ازکجا پیدا کردی؟
چگونه بر اسرار غیب مطلع شدی؟

گفت: یابن رسول الله هر چه دلم خواست،
بر خلاف آن عمل کردم با امیال نفسانی مبارزه کردم.
البته این راهی است که باید البته !
البته! خدا مساعدت بکند.

[="red"]اما راه دیگر که مخصوص اولیای خداست:[/]

هر چه که عمل می‌ کند برای خدا باشد،
اگر نماز می‌خوانم برای خاطر پروردگارباشد.
همان طور که در منزل وضو می‌گیرم
خارج از منزل هم همان طور وضو بگیرم.

خدا رحمت کند مرحوم حاجی انصاری را که گفت:
در منزل کسی مهمان بودم خواستم بخوابم.
صاحب خانه برای من آب وضو آوردو گفت :
شما قبل از خواب وضو نگرفته‌اید!
به صاحب خانه گفتم:
من در منزل خودم هم قبل از خواب وضو نمی‌گیرم.

خدای نکرده طوری نشود که در منزل خودت وضو نگیری،
اما در خانه مهمان وضوبگیری!
این شرک است. چنین شخصی مشرک است.

سادات;189894 نوشت:
چرا فقط این اعضای چهارگانه وضو داده می‌شوند ؟

می‌گوییم به جهت این که وقتی انسان در مقابل پروردگار خود می‌ایستد
اعضای وضو ظاهر و آشکارند ،
زیرا باپیشانی سجده کرده و با دست‌های خود سؤال می‌کند
و با سر خود متوجه رکوع و سجدهمی‌شود
و به وسیله پاها قیام و قعود می‌کند ،
پس در نتیجه باید این اعضای چهارگانه پاک و تمیز باشند.

جوابتونو قبول ندارم

1. اعضای وضو کجا آشکارند؟ مگه دست ما تا آرنج مشخصه؟ یا مثلا فرق سرمون؟

(مگه اینکه منظورتون آقایون باشه که اونم اشتباهه چون در اقایون خیلی از جاهای دیگه هم اشکاره. در ثانی وضو مخصوص آقایونه مگه؟)

2. همه ی اعضای بدن در هنگام نماز باید پاک باشه و اعضایی که در وضو بهشون آب میرسه هم آشکار نیست .

3. به نظر من وضو یکی از آداب ارتباط با خداست که خود خدا براش قوانینی وضع کرده که همه یکسان باشن .

هییییییییی یادش بخیر
قدیما که بچه + بودم ، دائم الوضو بودم . ( چون دیگه نیستم گفتم ، ریا که نیست؟ :khandeh!:)

حس اعتماد به نفس بالایی به ادم میده و یه حالت روحانی .
چرا دیگه این کار رو نمیکنم جزو دیوونگیهامه و این که دیگه بچه + نیستم

کاش دوباره اون روزا برگرده .
چقدر بده که ادمها بزرگ میشن . درگیر میشن. قاطی مردم میشن . از اون بالا بالا ها فاصله میگیرن .
هیییییییییییییییی

(( هر کس وضويش را از دست بدهد و وضو نگيرد به من جفا کرده است ٬ و کسی که وضويش را از دست

بدهد و دوباره وضو بگيرد و حداقل دو رکعت نماز نخواند بر من جفا کرده ٬ هر کس وضويش را از دست داد

تجديد وضو کرد و دو رکعت نماز خواند ٬ و پس از آن دعا نکرد بر من جفا کرده است و هر کس وضويش را

از دست داد و پس از آن وضو بگيرد و نماز بخواند دعا کند ٬ و از حوايج دنيا و آخرتش چيزی بخواهد و من

اجابت نکنم ٬ من به او جفا کرده ام و من خدای جفا کار نيستم ))

nakisa;190000 نوشت:
جوابتونو قبول ندارم

(مگه اینکه منظورتون آقایون باشه که اونم اشتباهه چون در اقایون خیلی از جاهای دیگه هم اشکاره. در ثانی وضو مخصوص آقایونه مگه؟)

2. همه ی اعضای بدن در هنگام نماز باید پاک باشه و اعضایی که در وضو بهشون آب میرسه هم آشکار نیست .

3. به نظر من وضو یکی از آداب ارتباط با خداست که خود خدا براش قوانینی وضع کرده که همه یکسان باشن .

اتفاقا

اگر دقت نمایید این اعضای وضو هستند که اعمال و افعال را مباشرتا انجام میدهند.
با دست و پا و .... و
برای همین است که در وضو گرفتن این اعضا مورد توجه اند.

در آداب وضو دقت کنید:

کسی که وضو می گیرد مستحب است موقعی که نگاهش به آب می افتد بگوید:
"بسم الله و بالله و الحمد لله الذی جعل الماء طهورا و لم یجعله نجسا"
موقعی که پیش از وضو دست خود را می شوید بگوید:
"اللهم اجعلنی من التوابین و اجعلنی من المتطهرین "
در وقت مزه مزه کردن ، یعنی آب در دهان گرداندن بگوید:
"اللهم لقنی حجتی یوم القاک و اطلق لسانی بذکرک "
در وقت استنشاق یعنی آب در بینی کردن بگوید:
"اللهم لا تحرم علی ریح الجنة و اجعلنی ممن یشم ریحها و روحها وطیبها"
موقع شستن صورت بگوید:
"اللهم بیض وجهی یوم تسود فیه الوجوه و لا تسود وجهی یوم تبیض فیه الوجوه "
در وقت شستن دست راست بخواند:
"اللهم اعطنی کتابی بیمینی والخلد فی الجنان بیساری و حاسبنی حسابا یسیرا"
موقع شستن دست چپ بگوید:
"اللهم لاتعطنی کتابی بشمالی و لا من وراء ظهری و لا تجعلها مغلولة الی عنقی و اعوذ بک من مقطعات النیران "
موقعی که سر را مسح می کند بگوید:
"اللهم غشنی برحمتک و عفوک و برکاتک"
در وقت مسح پا بخواند:
"اللهم ثبتنی علی الصراط یوم تزل فیه الاقدام و اجعل سعیی فی ما یرضیک عنی یا ذاالجلال و الاکرام ".

نقاط برجسته در این آداب را می بینید؟

ادامه دار...

nakisa;190000 نوشت:
جوابتونو قبول ندارم

صحبت در این جا از فقه و احکام نیست که ما دنبال پاکی باشیم، صحبت از طهارت روحیست که وضو نمادی از این نوع طهارت است نه طهارت جسمی که چاره اش فقط غسل است.

چرا این اعضا آشکارند:
شما کسی را می بینید اول به صورت و سرش نگاه می کنید مگر اینکه نکته خواصی در دیگر اعضا باشد.

http://iiny.org/data.asp?lang=1&id=2965

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=934&articleID=318033

http://islampedia.ir/fa/1390/06/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88%D8%B6%D9%88/
http://rasekhoon.net/article/show-32142.aspx

خواص درمانی وضو گرفتن

* وضو، لمس کردن اعضای بدن و انرژی دادن با دست به آن هاست.

* وضو گرفتن نیز علاوه بر رعایت نظافت و پاکیزگی ، حسی از پاکی در فرد ایجاد می کند که خود به ایجاد آرامش می انجامد.

*وضو ، تطهیر است یعنی مهیا شدن برای رویارویی با معشوق.

* وضو ، تمام کانال های انرژی بدن را باز کرده و چاکراها ( مراکز تبادل انرژی در بدن ) را متعادل می سازد . با متعادل شدن چاکراها و باز شدن کانال های انرژی شرایط سلامت روحی ، روانی ، ذهنی ، احساسی و جسمی در ما فراهم می گردد.

* با وضو گرفتن ، هاله ی انرژی بدن به شدت بزرگ و درخشان می گردد به طوری که افراد دیگر نیز این درخشندگی و نور را حس می کنند.

* وضو گرفتن با آب سرد ، ایجاد نشاط کرده و سبب باز شدن منافذ پوست و رسیدن اکسیژن بیش تر به آن می گردد . هم چنین موجب تخلیه ی انرژی های منفی و معیوب می شود.

* وضو گرفتن موجب بالا رفتن سطح تمرکز ، توجه و دقت می گردد .

* با وضو گرفتن ، از گیجی و خواب آلودگی کاسته شده و به سطح هوشیاری افزوده می شود.

* با مسح دست ها ، انرژی دو طرف بدن را به هم منتقل می کنیم . ضمن آن که اگر عضوی دچار کمبود انرژی و یا انباشتگی انرژی نیز باشد ، پاک سازی شده و متعادل می گردد . در ضمن ، چاکراهای نوک انگشتان ، کف دست ها و آرنج ها نیز تحریک گشته ، پاک سازی شده و متعادل می گردند.

* با مسح سر ، انرژی بدن با سر تبادل می گردد و انرژی الهی بیش تری را دریافت می دارد . مسح سر ، موجب تحریک پل ارتباطی دو نیمکره ی مغز و فعالیت غده ی « پینه آل» می گردد . بدین ترتیب تعادل نسبی در وضعیت و فعالیت نیمکره های مغز پدید آمده و انرژی با سهولت بیش تری در آن ها جریان می یابد . تحریک این نقطه در تقویت حافظه نیز تأثیر دارد.

* با مسح پاها ، انرژی بالا تنه با انرژی پایین تنه تبادل شده و چاکراهای کف پاها نیز پاک سازی شده و متعادل می گردتد تا بتوانند انرژی بیش تری از زمین بگیرند . کسانی که چاکراهای پایینی ضعیفی دارند ، انرژی کمی را به بالا پمپ می کنند و اغلب از خستگی مزمن رنج می برند و به این شکل با وضو گرفتن ، تبادل انرژی در سمت چپ و راست بدن و بالا تنه و پایین تنه برقرار می گردد. اگر عضوی ضعیف باشد ، از این طریق ، انرژی کافی برای خود درمانی دریافت می دارد.

در طول شبانه روز، انرژی درون بدن باید یک دور گردش کامل در تمام بدن داشته باشد ولی گاهی وقت ها چاکراهاو یا کانال های عبور انرژی ، تنگ شده و یا مسدود می گردند و به همین دلیل ، انرژی کافی به عضو آن حوزه نمی رسد و آن عضو بیمار می گردد.

سطح انرژی مثبت یا منفی و یا کم و زیاد بودن آن ، موچب جذب خوشبختی و یا بدبختی در زندگی ما می گردد زیرا ما هر انرژی را که از خود ساطع کنیم ، همان را به سمت زندگی مان می کشانیم . آن چه که نحوه ی زندگی، رفتار اطرافیان و نوع دوستان ما را رقم می زند ، وضعیت انرژی ماست و ما می توانیم با پاک سازی انرژی های منفی و معیوب در خود از طریق وضو گرفتن ، غسل کردن و به جریان انداختن انرژی های مثبت و روحانی از طریق انجام مراسم عبادی ، شرایط بیرونی را التیام بخشیده و آرام کنیم .

* وضو گرفتن می تواند بر روی شغل و حرفه، د ر آمد ، روابط خانوادگی ، روابط اجتماعی و بین فردی ما نیز تأثیر بگذارد زیرا ما به مرور از انرژی های منفی و معیوب پاک گشته و سرشار از انرژی های مثبت و الهی می گردیم و طبق قانون جذب و تابش ، آن چه که مثبت و حتی معنوی است ، به سمت زندگی خود می کشانیم .

* با وضو گرفتن ، خستگی مزمن که به دلیل پمپاژ شدن انرژی کم به طرف بالاست ، باباز شدن چاکراهای کف پا ، از بین می رود.

* وضو گرفتن ، موجب خنک شدن خون بدن می گردد که خود موجب کاهش سکته های مختلف که به دلیل گرم و غلیظ شدن خون روی می دهند ، خواهد شد.

نکته:

شایداین سؤال پیش بیاید ، حال که وضو گرفتن ، غسل کردن و انجام مراسم و مناسک مذهبی می تواند موجب سلامتی انسان ها گردد ، پس چرا تا این حد افراد بیمار به خصوص در بین مسلمانان وجود دارد؟

* به دلیل آن که این اعمال با توجه کامل انجام نمی شود و جزیی از روز مرگی زندگی ما شده است .

* به دلیل خراب بودن ، تنگ بودن و انباشتگی یا نقصان چاکراهاست که انرژی ، خوب عبور نمی کند.
موضوع قفل شده است