یه سوال درباره کتاب شناسی حضرت علی اکبر

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یه سوال درباره کتاب شناسی حضرت علی اکبر

با عرض سلام خدمت دوستان خوبم

یه تحقیق مفصل دارم درباره سخصیت حضرت علی اکبر ع.
از دوستان عزیزی که درابره کتابهایی پیرامون شخصیت این بزرگوار خصوصا فرازهای مستند از زندگی نورانیشون کتابی یا مقاله ایی مشناسند معرفی کنند

با تشکر و قدردانی از همه بزرگوارهای عزیز

سلام مجدد

یکی تو این سایت خوب نیست به داد این سوال ما برسه؟

با سلام

درباره كرامات وجودي و نقش‌آفريني ايشان در واقعه كربلا كتاب‌هاي فراواني به رشته تحرير درآمده اند كه برخي از مهمترين اين آثار در سال‌هاي اخير، عبارتند از:
ـ دلیران نامدار کربلا، علی اکبر/ کریم باوفا، عزیزالله امیرشقاقی/ احرار / 1382
ـ شبه المصطفی(ص)، شرح زندگانی حضرت علی اکبر(ع)/ مجید زجاجی مجرد/ مرسل/1382
ـ خورشید جوانان، شرح زندگانی و کرامات حضرت علی اکبر(ع)/ سیدمحمدرضا حسینی/ موسسه فرهنگی سماء / 1383
ـ انصارالحسین(ع) شامل، مناقب و مصائب حضرت زینب(س)، حضرت ابوالفضل(س)، حضرت علی اکبر(س)/ سیدمهدی مرعشی نجفی/ پریور/ 1383
ـ زندگانی قمر بنی هاشم حضرت ابالفضل عباس بن علی بن ابیطالب علیه السلام و زندگانی حضرت علی اکبر شهید علیه السلام و حضرت علی اصغر علیه السلام/ عمادالدین حسین اصفهانی/ کتابچی / 1386
ـ دیوان اشعار مذهبی «قصر نور»؛ حضرت امام حسین سیدالشهدا(ع) و حضرت ابالفضل العباس، قمر بنی هاشم(ع) و حضرت علی اکبر و سایر شهداء گرانقدر دشت کربلا / سیدهاشم موسوی (شاعر)/ آرمان رشد / 1386
ـ حضرت علی اکبر(ع)/ سیدمحمدتقی مدرسی، محمد شوشتری زاده (مترجم)/ محبان الحسین (ع) / 1386
ـ آینه محمد صلی الله علیه و اله؛ فرازهایی از زندگی حضرت علی اکبر علیه السلام/ محمدباقر انصاری/ دلیل ما / 1386
ـ شقایق دشت کربلا؛ حضرت علی اکبر(ع)/ جواد نعیمی (بازنویسی)، حسین آسیوند (تصویرگر)/ عروج اندیشه / 1387
ـ هیات بهشت؛ شعر، ارتباط امام زمان(عج)، کرامات حسینی، گریز، روضه، نوحه، ...: حضرت علی اکبر(ع)/ جواد حیدری (گردآورنده)/ صیام، آرام دل/ 1387
ـ مقتل علی اکبر؛ اولین مقتل مستند حضرت علی اکبر استخراج شده از مقاتل معتبر تا قرن هفتم هجری/ علی اکبر صداقت/ بکاء / 1387

راهی;188931 نوشت:
یکی تو این سایت خوب نیست به داد این سوال ما برسه؟

سلام
جناب راهی شما سوالتون را در جای خودش مطرح نکرده بودید.
این سوال را در انجمن احکام مطرح کردید، در صورتی که مربوط به انجمن احکام نیست.
هنگام زدن تاپیک به محل مناسب آن دقت کنید تا سوالتون توسط کارشناسان قابل رویت باشه و من هم که انجمن تاریخ را چک میکنم ببینم سوال شمارو.

با سلام
چند کتاب و منبع دیگر درباره حضرت علی اکبر (ع): زندگى و شهادت حضرت ابو الفضل و حضرت على أكبر و زندگانى حضرت زينب.احسان.تهران: پديده، 1345 ش، 176 صفحه.
تحقيق حول علي الأكبر الشهيد، سيّد حبيب حيدر بن حبيب اللّه موسوي نيشابوري كنتوري (1255- 1304 ه).
حياة علي الأكبر (ع).سيّد عبد الرزاق المقرّم.
علي الأكبر.(ثاني سهم في كنانة الحسين- ع-).أحمد صندوق.البيان (نجف أشرف)
علي الأكبر.علي محمّد علي دخيّل.التضامن الاسلامي،
علي بن الحسين الأكبر (ع).محمّد علي عابدين.بيروت: ط 1، 1399 ه- 1979 م، 120 صفحه.قم: دار الكتاب الاسلامي چاپ دوم 2، 1404 ه- 1984 م، 120 ص، 21 سم.
مقتل علي الأكبر.شيخ حسين بن حسن البلادي البحراني.نجف أشرف: 24 ص، 21 سم.

راهی;188740 نوشت:
با عرض سلام خدمت دوستان خوبم یه تحقیق مفصل دارم درباره سخصیت حضرت علی اکبر ع. از دوستان عزیزی که درابره کتابهایی پیرامون شخصیت این بزرگوار خصوصا فرازهای مستند از زندگی نورانیشون کتابی یا مقاله ایی مشناسند معرفی کنند با تشکر و قدردانی از همه بزرگوارهای عزیز

با سلام
متن کتاب زیبای پدر عشق پسر را در اینجا می توانید ببینید
http://www.askdin.com/thread15308.html
یا علی
:Gol:

علاوه بر آنچه دوستان گرامی فرمودند این کتابها نیز درباهر شخصیت آن بزرگوار تالیف شده است .
حضرت علي اکبر شبيه پيامبر،شهيد ولايت/گلي زواره، غلامرضا، قيام، 1374.
علي اکبر عليه السلام /موسوي مقرم، عبدالرزاق، ترجمه امير حسين لولاور، صيام، 1380.

علي بن الحسين (علي الأكبر).
في: الأعلام 4/ 277.
لخير الدين الزركلي.
بيروت: دار العلم للملايين، ط 7، 1986 م.
گذشته از اینها فکر می کنم منبع زیر بیشتر از همه به دردتان بخورد ودم دستتر باشد
سایت راسخون
http://rasekhoon.net/article/category-24442-1.aspx
14 مقاله با منبع آورده که بسیار جالب است

زیتون;189086 نوشت:
سلام
جناب راهی شما سوالتون را در جای خودش مطرح نکرده بودید.
این سوال را در انجمن احکام مطرح کردید، در صورتی که مربوط به انجمن احکام نیست.
هنگام زدن تاپیک به محل مناسب آن دقت کنید تا سوالتون توسط کارشناسان قابل رویت باشه و من هم که انجمن تاریخ را چک میکنم ببینم سوال شمارو.

با تشکر فراوان
ولی اونجوری که بنده به ذهنم میاد سوالم رو در تاپیکهای شخصیتهای انجمن تاریخ زده بودم ولی بازم ممکنه که بنده اشتباه کردم و فکر میکنم که اینطور بوده

[="Tahoma"][="Navy"]به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) این تاپیک در اسکرول سایت قرار گرفت.

این عید بزرگ بر همه شما جوانان اسک دینی مبارک باد.

:goleroz:

[/]

موضوع قفل شده است