صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی( سی دی آشنای محبوب و هنر عشق بازی)

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754

  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی( سی دی آشنای محبوب و هنر عشق بازی)
  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی اثر استاد دهنوی
  محصول موسسه نرم افزاری کوثر
  7737020-0251
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 2. صلوات ها 9


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  آقای دهنوی برای اولین بار به این بحث پرداخته اند
  از خصوصیات این سی دی
  - علمی بودن
  - مباحث اسلامی
  - ارائه بحث با حفظ حیا
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۰
  علاقه
  معنویت
  نوشته
  202
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1720  پیوند دوگل- ویژه نامه آداب زناشویی در اسلام

  http://rasekhoon.net/article/show-98154.aspx

  بلند بخوان؛ درشت بنويس؛ آويزه ي گوشت کن که : «تقوا» آن نيست؛ که با يک «تق»، وا برود ...

 6. صلوات ها 5


 7. #4
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی اثر استاد دهنوی محصول موسسه نرم افزاری کوثر 7737020-0251


  لینک زیر سی تا فایل صوتی از برنامه های آقای دهنوی در رابطه با روابط صحیح در مسائل زناشویی هست:
  http://ch3.ir/index.php?option=com_p...id=8&Itemid=81
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 8. صلوات ها 7


 9. #5
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  متن جلسه اول
  90/12/25
  سوال – چند کتاب در مورد غرایز جنسی معرفی بفرمایید .
  پاسخ – کتاب ازدواج و تربیت انسان قبل از تولد نوشته ی محسن ملااحمدی است . در این کتاب در مورد رفتار شناسی جنسی صحبت شده است و کتاب دانستنی های زناشویی نوشته ی رضا صالحی است . هر دو کتاب ، از کتابهای خوب است و محتوای آنها مشابه کتابهای قبلی است . ویژگی این کتابها این است که حجم آن کمتر است و قیمت آن مناسب تر است .
  سوال – شوهر من انتظار دارد در جایی که دیگران خوابیده اند به درخواست او پاسخ بدهم . آیا این کار درست است .
  پاسخ – خیر . این کار درست نیست . این ارتباط هم برای خانم و هم برای آقا ،آفت دارد . خانم چون احساس امنیت نمی کند ، بهره ای نمی برد و به اوج لذت ( ارگاسم ) نمی رسد . در مورد آقا باعث انزال زودرس می شود . پس ارتباط غریزی زن و مرد باید پنهانی باشد . مثل فاخته ها که بهم عشق می ورزند اما رابطه ی غریزی آنها کاملا مخفیانه و پنهانی است . ما روایت داریم که ارتباط غریزی زن و مرد نباید در محل رفت و آمد دیگران باشد . پیامبر فرمودند : اگر زن و مرد در محل عبور دیگران بهم نزدیک بشوند مورد لعن خدا و فرشتگان الهی قرار می گیرند . این بخاطر این است که جلوی انتشار کار بد گرفته بشود . در ضمن ممکن است که دیگران به خطا بروند . مثلا کسی که در این اتاق خواب است اگر صحنه ای ببیند و صدایی بشنود ، احتمال انحراف اخلاقی و جنسی او زیاد است . حتی اگر از محارم خانم باشد. ما برای جواب این سوال روایت داریم. امام صادق (ع) فرمود : کار ناشایستی است که مرد به همسرش نزدیک بشود در حالیکه شخص دیگری در خانه است . این ارتباطات باید برای حریم خصوصی مرد و زن باشد .
  سوال – آیا ارتباط غریزی زن و مرد ، در اتاقی که فرزندان خوابیده اند اشکال دارد ؟ همسر من می گوید که این کار اثر بدی روی بچه ها دارد .
  پاسخ – صحبت همسر شما کاملا درست است و این کار در جلوی روی فرزندان اثر بدی دارد . اگر فرزندی شاهد خلوت والدین خودش باشد زمینه ی انحراف جنسی در آینده برای او ایجاد می شود . پیامبر فرمود : اگر زن و مرد خلوتی داشته باشند و فرزندان شاهد آن خلوت باشد ، فرزندان هرگز رستگار نمی شود و سرانجام عمل منافی عفت انجام می دهد چه پسر باشد چه دختر . این سختگیری ها بخاطر آفات این عمل است . دختر خانم روحیه زن نمایی دارد یعنی دوست دارد مثل مادرش باشد و پسر روحیه ی مرد نمایی دارد یعنی دوست دارد مثل پدرش باشد . ویژگی بعدی همانند سازی است . ممکن است که اگر فرزند این رفتار را در پدر و مادرش ببیند ممکن است که بخاطر این ویژگی ها بخواهد این رفتار را با همسالان خودش انجام بدهد یا نسبت به بدن خودش حساس می شود و زمینه ی انحرافات اخلاقی در او ایجاد بشود . اگر کودکی در اتاق خواب باشد این عمل در ذهن او ثبت می شود و در آینده که به بلوع جنسی می رسد و او را آزار می دهد و اگر نوجوان باشد بالفعل دچار انحراف می شود . حتی غربی ها روی این مسئله حساس هستند . در کتابهایشان توصیه می کنند که خانم ها و آقایان مراقب خلوت خودشان در جایی که کودکان شان هستند ، باشند . زیرا ممکن است که صدایی بشنود یا صحنه ای را ببیند و چون قدرت تجزیه و تحلیل ندارد دچار اضطراب می شود . و از طرفی گمان می کند که مادرش مورد آزار قرار گرفته است و نسبت به پدر انتقام جو می شود . پدر و مادر ها باید مراقب باشند .
  سوال – پس از انجام غسل جنابت متوجه شدم که کمی از آرایش پشت چشم من باقی مانده است ، آیا من باید دوباره غسل کنم ؟
  پاسخ – خیر ، شما نباید کامل غسل کنید . شما می توانید همان مانع را برطرف کنید و و لازم نیست که سمت راست و چپ بدن را بشویید . حالا اگر مانع روی دست شما باشد ، شما می توانید مانع را برطرف کنید و دست را بشویید و دیگر لازم نیست که شما سمت راست و چپ بدن تان را بشویید . اگر شما ده روز بعد فهمیدید که غسل شما مشکل داشته است ، لازم نیست که شما کل غسل را انجام بدهید ، زیرا در غسل موالات شرط نیست ولی در وضو موالات شرط است . اگر شما در وضو دست راست را بشویید و بعد از ده دقیقه دست چپ را بشویید، وضوی شما باطل است و باید دوباره وضوبگیرید .
  سوال – آیا ارتباط غریزی بین زن و مرد، روبه قبله حرام است ؟
  پاسخ – خیر . این کار حرام نیست بلکه مکروه است یعنی بهتر است که این اتفاق نیفتد . هر مکروهی را می توانیم انجام بدهیم و جایز است .
  سوال – آیا برای تقویت قوای جنسی و کاهش سردمزاجی ، خوردن داروهای گیاهی اثری دارد ؟
  پاسخ – در کتابهایی که ما در مورد غرایز جنسی معرفی کردیم ، بابی بنام درمان کاهش سرد مزاجی و تقویت قوای جنسی وجود دارد . آقای دکتر پیام معاونی کتابی بنام افزایش نیروی جنسی با استفاده از گیاهان داروهایی دارد . این کتاب جیبی است . ایشان تجویزهای ابوعلی سینا را در این کتاب آورده اند و مهمترین داروهای گیاهی و خوراکی های موثر را از لسان ابوعلی سینا نوشته اند . پایه این مواد خوراکی بر عسل است . یکی از نسخه های آن این است که نصف قاشق چایخوری زنجبیل کوبیده را با یک قاشق غذاخوری غسل مخلوط کرده و یک زرده تخم مرغ را هم به یک لیوان شیر اضافه کنند و بعد از صبحانه میل کنند و در بعد از ظهرها همان مواد را بدون تخم مرغ در یک لیوان چای مخلوط کنند و میل کنند ، ده روز این کار را ادامه بدهند و بعد در سی روز ، فقط یک وعده یا صبح یا عصر این کار را دامه بدهند . این مواد اثر زیادی روی سرد مزاجی و ضعف قوای جنسی دارد .
  سوال – آیا زیاده روی آقایان در مسائل جنسی علت خاصی دارد و قابل درمان است ؟
  پاسخ – اگر زیاده روی ها غیرعادی و نامتعارف نباشد ، بستگی به جسم فرد ، داشتن آرامش و تغذیه فرد دارد . اگر زیاده روی برای این شرایط باشد این اختلال نیست . اما در این مورد باز توصیه به اعتدال داریم . در روایات داریم که زیاده روی در ارتباطات غریزی ، باعث ضعف اعصاب ، فرسودگی قوای جسمانی و باعث پیری زودرس می شود. فرموده اند : کارائی عقل را کاهش می دهد ، حافظه را کم می کند ، باعث کاهش بینایی ،تاری دید و تضعیف نطفه می شود . اهل فن به این نتیجه رسیده اند که در مواردی باعث ناباروری و ناتوانایی جنسی می شود . امیرالمومنین فرمودند : کسی که می خواهد عمر طولانی داشته باشد در ارتباط غریزی با همسرش زیاده روی نکند . مرحوم بوعلی سینا می گوید : به ازای هر بار که مرد به همسرش نزدیک می شود میخی را بر تابوت خودش می کوبد . پس این ارتباط باید تعدیل بشود . اگر انسان در این امر زیاده روی بکند اشباع می شود و دیگر از ارتباط لذتی نمی برد. اگر شما مدتی لذیذ ترین غذا را پشت سرهم بخورید، از آن غذا بدتان می آید . ما باید سعی کنیم که این تشنگی را حفظ کنیم . یک وقت زیاده روی ها خیلی غیر عقلانی است و طبیعی نیست . مثلا اینکه مرد روزی چند بار از همسرش این تقاضا را داشته باشد . این غیر عادی است و یک اختلال است . ممکن است که این اختلال هورمونی و پرکاری آن باشد ، در این صورت باید به متخصص غدد مراجعه بشود . در مواردی این زیاده روی هست و مرد با همسرش بیش از حد تنوع طلب است و فشار در تکلم دارد و چشم چران است و خیلی تنوع طلب است و می خواهد با خانمهای دیگر ارتباط برقرار بکند و این مسئله بر زندگی اش حاکم شده است ، اگر چنین چیزی باشد این یک اختلال روانپزشکی است و می تواند نشانه ای افسردی دو قطبی یا اختلال شخصیتی مرزی یا بیماری پارافیلیا باشد . در این مورد باید به روانپزشک مراجعه بشود . این افراد خودشان رنج می برند و تحت فشار هستند و مجبور به این رفتارها می شوند. این بیماری ها قابل درمان است .
  سوال – در مورد اهمیت صله ی رحم توضیحاتی بفرمایید.
  پاسخ – اسلام به این مسئله خیلی تاکید کرده است . رسول اکرم فرمودند : بالاترین رفتار دینی ، پس از ایمان به خدا صله ی رحم است . ما در روایات داریم : صله ی رحم از جهاد در راه خدا بالاتر است . پیامبر فرمود : من به امت خودم سفارش می کنم ، چه آنها که حاضرهستند و چه آنهایی که غایب هستند که تا روز قیامت صله ی رحم کنند حتی اگر قرار باشد برای صله ی رحم یک سال راه بروند .
  سوال – برادر من یکسال است که با ما قطع ارتبا ط کرده است و دوست ندارد که با ما ارتباط برقرار بکند ، وظیفه ی ما چیست ؟
  پاسخ – وظیفه ی شما این است که ارتباط برقرار بکنید . برادر شما کار خطرناکی کرده اند ولی شما مقابله به مثل نکنید . پیامبر فرمودند : کسی که ارتباط را قطع می کند ، تو با او ارتباط داشته باش. امیرالمومنین فرمودند : صلیه ی ارحام کنید اگر چه آنها رابطه شان را باش ما قطع کرده اند . قدمی که شما برای این ارتباط برمی دارید، جزو بهترین قدم های شما در زندگی است . امام سجاد (ع) : بهترین گام ها نزد خداوند ، گامی است که برای صله ی رحمی است که او ارتباط را قطع کرده است . این همه تاکید برای آسیب های قطع رحم است . ما روایت داریم که صله ی رحم باعث نعمت می شود . و برعکس آن قطع رحم باعث نقمت و بدبختی می شود . وظیفه ی شرعی و اخلاقی شما ارتباط با برادرتان است . وقتی شما به منزل برادرتان بروید قطعا ایشان هم دلشان نرم می شود و با شما ارتباط برقرار می کنند .

  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 10. صلوات ها 8


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  علاقه
  علوم اسلامي
  نوشته
  5,572
  حضور
  153 روز 10 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  27
  صلوات
  31453  نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
  سوال – پس از انجام غسل جنابت متوجه شدم که کمی از آرایش پشت چشم من باقی مانده است ، آیا من باید دوباره غسل کنم ؟ پاسخ – خیر ، شما نباید کامل غسل کنید . شما می توانید همان مانع را برطرف کنید و و لازم نیست که سمت راست و چپ بدن را بشویید . حالا اگر مانع روی دست شما باشد ، شما می توانید مانع را برطرف کنید و دست را بشویید و دیگر لازم نیست که شما سمت راست و چپ بدن تان را بشویید . اگر شما ده روز بعد فهمیدید که غسل شما مشکل داشته است ، لازم نیست که شما کل غسل را انجام بدهید ، زیرا در غسل موالات شرط نیست ولی در وضو موالات شرط است . اگر شما در وضو دست راست را بشویید و بعد از ده دقیقه دست چپ را بشویید، وضوی شما باطل است و باید دوباره وضوبگیرید .
  با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرانقدر

  نکته ای در این پاسخ استاد دهنوی وجود دارد که باید به عرض برسانم:

  پاسخی که جناب استاد داده اند تا آنجا که ما اطلاع داریم از نظر همه مراجع جز آیت الله مکارم شیرازی اشتباه است یعنی تنها مقلدین آیت الله مکارم می توانند به این پاسخ عمل کنند و از نظر بقیه مراجع چنین غسلی به صورت صحیح انجام نشده است.

  جهت تکمیل بحث باید عرض کنم دیدگاه بسیاری از مراجع این است که هر گاه کسی بعد از غسل متوجه مانعی در سر شود نیازی نیست که غسل را از نو شروع کند می تواند همان قسمت را بشوید و سپس ادامه غسل را به صورتی که مرجعش می گوید انجام دهد . (1)

  همیشه سالم و موفق باشید

  پی نوشت:
  1. توضیح المسائل مراجع م361


 12. صلوات ها 10


 13. #7
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  سی دی آشنای محبوب
  فیلم راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی (ویژه بزرگسالان)
  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی( سی دی آشنای محبوب و هنر عشق بازی)
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 14. صلوات ها 4


 15. #8
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی( سی دی آشنای محبوب و هنر عشق بازی)
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 16. صلوات ها 3


 17. #9
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی( سی دی آشنای محبوب و هنر عشق بازی)

  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 18. صلوات ها 2


 19. #10
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  سی دی روابط صحیح در مسائل زناشویی( سی دی آشنای محبوب و هنر عشق بازی)
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 2. تو میایی ای پسر فاطمه
  توسط safareeshghe در انجمن مهدویت و آخرالزمان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۰, ۱۹:۴۷
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود