دعاهای همسران در لحظه ی عقد

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعاهای همسران در لحظه ی عقد

سلام
یه سوال سخت دارم
یکی از شهدا که من اسمش یادم نیست ولی حتما اینجا یکی از دوستان هست که این موضوعی که میگم رو بدونه و اسم اون شهید رو بهمون بگه... همسرش تعریف میکنه که موقع عقد ازم خواست آرزو کنم شهید بشه... چون آرزو و دعای عروس موقع عقد حتما برآورده میشه... طرف میگه گریه میکردم و از خدا شهادت همسرم رو میخواستم... و ایشونم بالاخره شهید شد

به سرم زده اینو از همسر آینده ام بخوام... اینکه دعا کنه شهید از دنیا برم... به نظرتون آرزوی سختیه؟... کسی هست جرات داشته باشه اینو از همسرش بخواد و دختری هست که شجاعت گفتن چنین دعایی رو داشته باشه... که خدایا همسرم شهید از دنیا بره... اگه به شما اینو بگن چی کار میکنید؟... اینکه اینو از همسرت بخواه یا از اون طرف اینو برای همسرت آرزو کن... این کارو می کنید؟

می تونید؟

با سلام و احترام

دعاي قشنگيه، ولي چرا دعا كنه فقط همسرش شهيد بشه؟!

اگر ميخوان دعا كنند به نظرم اينجوري دعا كنند بهتره:
خدايا زندگي سراسر خوشبختي،خير و سلامتي و همچنين عمري طولاني و بابركت به هردومون عنايت كن و در آخر وقتي خواستي ما رو از اين دنيا ببري هر دومون رو باهم و به وسيله شهادت از اين دنيا ببر.

اگر دوستان دعاي قشنگ تري بلدن بفرمايند تا همه استفاده كنند.

اللهم اجعل عواقب امورنا خيرا.

سلام بر دوستان
دوست عزیز به این حرف ها نیست،این همه شهید آیا همسرانشون از خدا خواستن که شهید بشن؟
یا موقع عروسی دعا کردن؟
وقتی در باغ شهادت باز بشه خدا خودش لاله ها رو میچینه،من کسانی رو میشناسم که حتی شرط کردن که همسرشون این دعا رو براشون بکنه و لیاقت شهادت نداشتن و نرفتن..
تا دل صاف نشه این حرفا راه به جایی نمیبره..اتفاقا یکی از شهدا توی خاطراتش اومده که هیچ وقت به همسرش نگفت که دوست داره شهید بشه..میگفت چه معنی داره هر دم دل همسرتو بلرزونی ،اگر لایق باشی خدا خودش میبرت..
زمان جنگ بحث زن گرفتن خیلی داغ بود،اخه به رزمنده ها گفته بودن در بهشت نوشتن ورود مجرد ها ممنوع...:khandeh!:
خدایا هر کسی رو که آرزو و تب شهادت داره رو لایق شهادت بفرما
و انشالله خدا به شما همسری عطا کنه که دلیل امضای شهادت نامه شما باشه.

تنهاترین سردار;188225 نوشت:

دوست عزیز به این حرف ها نیست،این همه شهید آیا همسرانشون از خدا خواستن که شهید بشن؟

با سلام و احترام

در روايتي حضرت

امام صادق عليه السلام مي فرمايند:
در 4 زمان درهاي رحمت آسمان باز مي شود و رحمت الهي نازل مي گردد:
1- هنگام بارش الهي
2- هنگام باز شدن در خانه كعبه
3- هنگام نگاه كردن فرزند به صورت والدين (از روي محبت )
4- هنگام ازدواج

مسلماً در زماني كه درهاي رحمت الهي باز هست دعا هم به اجابت نزديكتر هست.
حالا هر كسي هر حاجتي داره به زبون مياره شايد لطف الهي شاملش بشه و به اجابت برسه.

آذر بانو;188213 نوشت:
خدايا زندگي سراسر خوشبختي،خير و سلامتي و همچنين عمري طولاني و بابركت به هردومون عنايت كن و در آخر وقتي خواستي ما رو از اين دنيا ببري هر دومون رو باهم و به وسيله شهادت از اين دنيا ببر.

باریکلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:hamdel::hamdel::hamdel:

یا الله

سلام
اتفاقا به نظر من اینکه طرف عاشق شهادته و آرزوی شهادت داره ملاک ایده آلیست برای انتخاب او...
این یعنی طرف خدامحوره..وراضی است به رضای خدا...
و هر کاری برای رضای خدا انجام میده...
و این شخص خود خواه نیست...
این راهی است که امام حسین ع رفتند...بی هیچ شک و تردیدی...
بنده که آرزو میکنم همسرم از کسانی باشد که شهید میشود(اونوقت میشیم همسر شهید)
انشاالله خداوند مرگ ما وهمسران و فرزندان مارا شهادت در راه خودش قرار دهد....آمین
چه چیز به ز این؟؟؟

سلام
من بحثم سر اینکه چه دعایی قشنگه و کی لیاقت شهادت داره نیست... دنبال اون معرفتم... اون عشق... اون گذشت... اینکه آیا شما حاضری بگذری از همسرت یا نه؟... اینش برام مهمه
وگرنه خوب معلومه هر کسی آرزوی خوشبختی داره و دوست داره همسرش در کنارش احساس خوشبختی کنه
اینم مشخصه که هر کسی لیاقت شهادت نداره... بعضی ها حتی جبهه هم رفتن ولی شهید نشدن... کشته شدن ولی شهید نشدن... بحث نیت هاست... تعدادشون کمه ولی خوب... میخوام بگم میدونم زورکی نمیشه شهید شد

سرکار آذربانو درخواست تغییر عنوان تاپیک رو داشتن... باشه... حرفی نیست... انشالله دوستان همه بیان و استفاده کنن... من خودم دست رسی ندارم (هنوز با ساختارا آشنا نیستم)... لطفا تغییرش بدین به: دعاهای همسران در لحظه ی عقد

خدایا کمکمون کن از الگوهایی که برامون گذاشتی پیروی کنیم و همون طور که پیامبر برای همسرش بهترین بود... ما هم برای خانواده مون بهترین باشیم... طوری نشه که همسر ما با دیدن یکی دیگه دلش بلرزه و بگه ای کاش همسرم فلانی بود

بسم الله
انشاءالله خداوند نصیب همه کنه و همه ما بتونیم واسه همسرامون بهترین باشیم.
فک نمیکنم صواب همسر شهید کمتر از خود شهید باشه مهم شهید گونه زندگی کردنه.

انسان باید سعی کند تسلیم خدا باشد و در را او از این جهان برود. با کسی که با این مشکل دارد نباید ازدواج کرد.

مومن با مومنه

reza-v;188122 نوشت:
سلام
یه سوال سخت دارم
یکی از شهدا که من اسمش یادم نیست ولی حتما اینجا یکی از دوستان هست که این موضوعی که میگم رو بدونه و اسم اون شهید رو بهمون بگه... همسرش تعریف میکنه که موقع عقد ازم خواست آرزو کنم شهید بشه... چون آرزو و دعای عروس موقع عقد حتما برآورده میشه... طرف میگه گریه میکردم و از خدا شهادت همسرم رو میخواستم... و ایشونم بالاخره شهید شد

به سرم زده اینو از همسر آینده ام بخوام... اینکه دعا کنه شهید از دنیا برم... به نظرتون آرزوی سختیه؟... کسی هست جرات داشته باشه اینو از همسرش بخواد و دختری هست که شجاعت گفتن چنین دعایی رو داشته باشه... که خدایا همسرم شهید از دنیا بره... اگه به شما اینو بگن چی کار میکنید؟... اینکه اینو از همسرت بخواه یا از اون طرف اینو برای همسرت آرزو کن... این کارو می کنید؟

می تونید؟

سلام

اون سردار شهید حاج یونس زنگی آبادی بوده

از سرداران کرمان.

با سلام و احترام
به نظرتون لحظۀ عقد که درهای رحمت الهی باز هست و دعاها به اجابت نزدیکتره, چه دعاهای خاص و قشنگ دیگه ای میشه کرد؟

آذر بانو;188944 نوشت:
به نظرتون لحظۀ عقد که درهای رحمت الهی باز هست و دعاها به اجابت نزدیکتره, چه دعاهای خاص و قشنگ دیگه ای میشه کرد؟

سلام
نمیدونم اینو بگم یا نگم؟ فقط خواهشا بعدش این حقیر رو آماج پیام خصوصی و عمومی قرار ندین!

منم مثل شما بزرگواران شهادت رو دوست دارم.اصلا کدوم خداپرستی هست که دوست نداشته باشه در راه معبودش جونش رو فدا نکنه.
اما به عنوان یک مسلمان از شهادت مهمتر انجام وظیفه است. اینکه من وظیفه ام رو به درستی انجام بدم و خداوند از من راضی باشه این مهمه! حالا اگه دوست داشت با شهادت منو از این دنیا ببره یا با یه مرگ معمولی!

به نظر شما اجر و پاداش حضرت زینب ( سلام الله علیها) از امام حسین ( علیه السلام) کمتره؟ اگه اینطوره چرا امام حسین ظهر عاشورا، اون لحظه آخر ، در آن آخرین وداع، به خواهر گرامیشان می گویند: در نماز شبت مرا دعا کن!
یک معصوم ازیک غیر معصوم چنین درخواستی می کند!
به نظر من بهترین دعا اینه که خدا کمکمون کنه به وظیفه مون عمل کنیم و از ما راضی باشه!
یا علی!

باز جمعه ای گذشت و یار نیامد!
تا جمعه دیگر ای خدا!
فرصتم ده تا ببینم جمال یار را!
اللهم عجل لولیک الفرج

نظرمن :دعابرای ظهورحضرت.
خدایاذکرماروعشق به امام عصر(عج)وامام حسین(ع) قراربده!
خدایاماراموردپسندامام زمان(عج)قراربده!
ازخدابخواهیم دلهامون رونورانی کنه وبرای دیگران هم دعاکنیم.
ازاوبخواهیم روزی ماراشهادت دررکاب حضرت قراردهدکه شهادت بالاترین درجه ی رضای الهی است.
ازخدابخواهیم که این بال پروازی که به ماعطاکرده مارادرقرب بیشتریاری نمایدوباهم راه سعادت به رابپیماییم.

دعا کنیم که خدایا کمک کن این وصلت راهی بسوی تو باشد نه غیر تو.

سینمای ایران وجهان نمیداند عشق چیست
نمیداند ودم از عشق میزند
انسان ازدواج میکنه که به خدا نزدیکتر بشه نه اینکه....
بابا به قول کارگردان بزرگ سینما آقای سلحشور که فرمودند:
سینمای ایران یه شوره زاره که گلی توی اون رشد نمیکنه

زمستون;188507 نوشت:
بسم الله
انشاءالله خداوند نصیب همه کنه و همه ما بتونیم واسه همسرامون بهترین باشیم.
فک نمیکنم صواب همسر شهید کمتر از خود شهید باشه مهم شهید گونه زندگی کردنه.

یا الله
سلام
البته که ثوابش کمتر نیست...
آفرین برآنان که شهید گونه زندگی میکنند....
موضوع قفل شده است