ما از کدوم دسته ایم......

تب‌های اولیه

42 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ما از کدوم دسته ایم......

یا الله

بیایید بوووووووووووووووووووق نباشیم...

سلام دوستان بسیار خوب...
این تاپیک رو جهت این تدارک دیدم
که یکم خود سنجی کنیم که تو شرایط فعلی...
و تو این وا نفسا...
ما از کدوم دسته ایم...
امیدوارم از خنگای روزگار نباشیم...
یا اگه هستیم ، این آخرالزمونیه
دستمونو به یه بصیرت و هوشی بند کنیم...
خلاصه اینکه خوشحال میشیم تکلیف خودتون رو روشن کنید
و ما رم در جریان بذارید...

برچسب: 

بحث رو با توجه به این تمثیل پی میگیریم

تمثیل زیبا از مرحوم حاج اسماعیل دولابی: مرحوم حاج اسماعیل دولابی از علمای برجسته و از بزرگان اهل معرفت، درخصوص انتظار فرج تمثیل زیبائی دارند که نقل آن آموزنده است.
آن مرحوم می فرمایند: پدری چهار تا بچه را گذاشت توی اتاق و گفت این‌جا‌ را مرتب کنید تا من برگردم خودش هم رفت پشت پرده. از آن‌جا نگاه می‌کرد می‌دید کی چه کار می‌کند، می‌نوشت توی یک کاغذی که بعد حساب و کتاب کند ... یکی از بچه‌ها که گیج بود، حرف پدر یادش رفت.
سرش گرم شد به بازی. یادش رفت که آقاش گفته خانه را مرتب کنید یکی از بچه‌ها که شرور بود شروع کرد خانه را به هم ریختن و داد و فریاد که من نمی‌گذارم کسی این‌جا را مرتب کند یکی که خنگ بود، ترسید. نشست وسط و شروع کرد گریه و جیغ و داد که آقا بیا، بیا ببین این نمی‌گذارد، مرتب کنیم اما آنکه زرنگ بود، نگاه کرد، رد تن آقاش را دید از پشت پرده. تند و تند مرتب می‌کرد همه‌جا را می‌دانست آقاش دارد توی کاغذ می‌نویسد هی نگاه می‌کرد سمت پرده و می‌خندید. دلش هم تنگ نمی‌شد.
می‌دانست که آقاش همین ‌جاست توی دلش هم گاهی می‌گفت اگر یک دقیقه دیر‌تر بیاید باز من کارهای بهتر می‌کنم آن بچه‌ شرور همه جا را هی می‌ریخت به هم، هی می‌دید این خوشحال است، ناراحت نمی‌شود وقتی همه جا را ریخت به هم، آن وقت آقا آمد ما که خنگ بودیم، گریه و زاری کرده بودیم، چیزی گیرمان نیامد. او که زرنگ بود و خندیده بود، کلی چیز گیرش آمد زرنگ باش. خنگ نباش. گیج نباش شرور که نیستی الحمدلله. گیج و خنگ هم نباش نگاه کن پشت پرده رد آقا را ببین و کار خوب کن خانه را مرتب کن، تا آقا بیاید.

رفتگر;187245 نوشت:
می‌دانست که آقاش همین ‌جاست توی دلش هم گاهی می‌گفت اگر یک دقیقه دیر‌تر بیاید باز من کارهای بهتر می‌کنم آن بچه‌ شرور همه جا را هی می‌ریخت به هم، هی می‌دید این خوشحال است، ناراحت نمی‌شود وقتی همه جا را ریخت به هم، آن وقت آقا آمد ما که خنگ بودیم، گریه و زاری کرده بودیم، چیزی گیرمان نیامد. او که زرنگ بود و خندیده بود، کلی چیز گیرش آمد زرنگ باش. خنگ نباش. گیج نباش شرور که نیستی الحمدلله. گیج و خنگ هم نباش نگاه کن پشت پرده رد آقا را ببین و کار خوب کن خانه را مرتب کن، تا آقا بیاید.

بنام خدا
سلام
ممنون از ای دی رفتگر
خیلی جالب بود و استفاده کردم .
احساس کردم اینجا جاییست که می توانم حرفی که مدت ها در دلم بود را بنویسم
من واقعا" حال کسانی را که گاهی از دوری حضرت مهدی(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء)) اشعار غمگین و عاشقانه می نویسند درک نمی کنم !
ندبه های امام صادق(ع)واولیاء را چرا ولی بعضی ادم هایی که در روز دایره وار حال و احوالشون در حال دوران است را خیر !

با خودم می گویم این حال و عمل چیست ؟!!
ان حال چه بود ؟!!

جل الخالق ,ادمیزاد هم موجود شیرینیست ها !!
خودم هم ........بعله .....
سرکار رفتگر محترم !اگر ادامه داشته باشد مشتری هستیم !

موفق باشید انشالله

sama85;187396 نوشت:
من واقعا" حال کسانی را که گاهی از دوری حضرت مهدی(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء)) اشعار غمگین و عاشقانه می نویسند درک نمی کنم ! ندبه های امام صادق(ع)واولیاء را چرا ولی بعضی ادم هایی که در روز دایره وار حال و احوالشون در حال دوران است را خیر !

شاید حرف شما درست باشد اما در طول روز انسان آنقدر گرفتار کارهای روز مره اش است که دیگر اصلا فکر نمی کند که کجا هست؟
اما وقتی که دیگر تنهاست و گرفتاری دنیا را رها می کند به درون خودش رجوع می کند و می بیند یک روز دیگر گذشت بی آنکه به یاد مولایش، رهبرش باشد، دلش می گیرد. خب این دل رو نباید خالی کنه؟
هر کسی هم با یک زبونی دلش رو خالی می کنه!
یکی داد و فریاد می کنه
یکی زیارت آل یس می خونه
یکی شعر میگه
اون یکی می خونه
یکی دیگه قرآن می خونه
و اون یکی با خودش زمزمه می کنه : یا صاحب الزمان!

یا صاحب الزمان

راستی یک پیشنهاد!
سرکار رفتگر!
اگه امکان داره اسم این تاپیک رو عوض کنید بهتره!
مثلا بذارید:
بچه زرنگها بیان!
یا : بیایید زرنگ باشیم!
یا چه می دونم هرچی دوستان گفتند!
یا علی!
ستاره من! تو خواهی آمد و من در انتظار آمدنت روزها را شب و شبها را روز می کنم!

حاج علی;187512 نوشت:
راستی یک پیشنهاد!
سرکار رفتگر!
اگه امکان داره اسم این تاپیک رو عوض کنید بهتره!
مثلا بذارید:
بچه زرنگها بیان!
یا : بیایید زرنگ باشیم!
یا چه می دونم هرچی دوستان گفتند!
یا علی!
ستاره من! تو خواهی آمد و من در انتظار آمدنت روزها را شب و شبها را روز می کنم!

با سلام وتشکر از پیامتون
به نظرم این کلمه ی خنگ باید باشه که یخده خونمون به جوش بیاد از دست خودمون...
دیگه نهایتا اسمش بشه..بیایید خنگ نباشیم
البته اگه دوستان نظر بدن و رای با اکثریت باشه عوض میکنیم...ما که بخیل نیستیم...

حاج علی;187511 نوشت:
شاید حرف شما درست باشد اما در طول روز انسان آنقدر گرفتار کارهای روز مره اش است که دیگر اصلا فکر نمی کند که کجا هست؟ اما وقتی که دیگر تنهاست و گرفتاری دنیا را رها می کند به درون خودش رجوع می کند و می بیند یک روز دیگر گذشت بی آنکه به یاد مولایش، رهبرش باشد، دلش می گیرد. خب این دل رو نباید خالی کنه؟ هر کسی هم با یک زبونی دلش رو خالی می کنه! یکی داد و فریاد می کنه یکی زیارت آل یس می خونه یکی شعر میگه اون یکی می خونه یکی دیگه قرآن می خونه و اون یکی با خودش زمزمه می کنه : یا صاحب الزمان!

بنام خدا
سلام حاج علی اقا

البته من از بس دیروز چک و سیلی خوردم هنوز گیجم اگه الان نفهمیدم چی می گم شما بذار بحساب
دوره ی نقاهت !!
فرمایش شما درسته ولی منظور من اینه چطور می شه برای جور درامدن قافیه ی شعرراحت دروغ گفت؟
من اینو هضم نمی کنم
طرف خیلی راحت برمی گرده می گه مهدی (عج) جان !دیوونتم !عاشقتم !تا تو نیای خواب و خوراک ندارم و شب و روز اشک می ریزم !
بعد تپل می شینه سر کیف هر روز سهم دنیای ما رو هم می خوره؟!!(منظورم از خوردن اصطلاح است نه ناهار شام خوردن!)
و امثالهم ...
بابا ما عاشق دنیوی کسی میشیم چه حالی داریم؟!اسم اون عشقه اینم عشقه؟!!
من می گم اگر عاشق نیستم ابروی عشق را چرا ببرم؟درک نمی کنم؟!
شما می گی تخلیه؟!!اینم حرفیست .

تا بعد خدانگهدار (پیگیر هستم)

sama85;187516 نوشت:
بابا ما عاشق دنیوی کسی میشیم چه حالی داریم؟!اسم اون عشقه اینم عشقه؟!! من می گم اگر عاشق نیستم ابروی عشق را چرا ببرم؟درک نمی کنم؟! شما می گی تخلیه؟!!اینم حرفیست .

خواهر بزرگوار!
چندتا آدمتوی این دنیا هستند که به معنای واقعی کلمه منتظر آقا هستند؟
انصافا خودتون بشمارین
من که تعارف ندارم ؛ خودمو میگم منتظر واقعی نیستم چون حال و روز خودمو می دونم و به بقیه هم کار ندارم ( حمل بر جسارت نشود)
اما خب حالا که اینطوریه باید دست روی دست گذاشت و هیچ کاری نکرد؟
خب نمیشه
من آقامو دوست دارم!
درسته که همیشه به یادشون نیستم اما هر موقع که توی ذهنم تصورش می کنم این چشمهایم نمناک میشه
اصلا شما بگو من دارم ادای منتظران رو در میارم
باور کنید ما به همین ادا دراوردن هم دل خوشیم
باور کنید
خودش می دونه که من چی میگم
گاهی سر بزنگاه همون جایی که دیگه مرز بین گناه و غیر گناهه، همین که به یادش می افتم ، چهار ستون تنم می لرزه و بر میگردم؛ این برای من کافیه
به قول رفقا: نوکرتم مولا!
اللهم عجل لولیک الفرج

بنام خدا
سلام دوستان
رفتگر عزیز چرا ناغافل عنوان موضوعت را عوض می کنی ؟جالب بود که!!
بگذریم
خواستم بگویم تاپیک رفتگر مرا به زرنگ بودن تشویق کرد و امروز همش بیاد مطلب ایشان بودم .نتیجه این شد که: دوستان من امروز چند تا زرنگی کردم

1-نمازم را اول وقت خواندم و به گناهانم فکر کردم و استغفار کردم
2-از دست دختر کوچولوم عصبانی شدم ولی سریع بدون هیچ پرخاشی بخشیدم و محبت کردم
3-صبح در مدرسه ی دخترم غرورم را زیر پا گذاشتم واز یکی از اولیا که کدورتی پیش امده بود دلجویی و عذرخواهی کردم وبا لبخند از هم جداشدیم
4-یکی از عزیزانی که حقم را خورده بود به یاد مهربانی امام مهدی(عج)بخشیدم و از حقم(مالی) گذشتم و کینه را از دلم شستم.
خدا را شکر می کنم که کمکم کرد.

(راستی شما که مرا نمی شناسید باز هم ممکن است ریا وتظاهر شود؟! :Gig:)

حالا امروز تا الان کسی از من زرنگ تر بوده یا نه؟!

سلام عليكم.

با تشكر از شروع خوبتون!

به نظرم هر كي هر جاهست در حد توانايي هاش يه حركت زرنگانه انجام بده.

ما بايد آينده رو بشناسيم و مشكلات خودمون و بشناسيم .اگر نتونيم وضع موجود و بفهميم تعريف وضع مطلوب غير ممكنه!

وقتي بدونيم در آينده چه اتفاقي خواهد افتاد و ما چه قدر با جامعه مهدوي فاصله داريم سعي مي كنيم با حضور انديشمندانه فاصله رو كم كنيم.

نمونه اش انتخاب سياست مداراني كه به سياستمداران امام زمان (عج) نزديكتر باشه!
جامعه مهدوي با بصيرت مي خواد.

بايد دين فهم باشيم و درك عميقي از دين داشته باشيم.
سركار محترم sama85 گمون نكنم ريا باشه..ريا وقتيه كه به خاطر غير خدا كاري رو انجام بدين.
اتفاقا" خوب شد كه گفتين تا تلنگري باشه برام تا هر چي زودتر حركت كنم!

در پناه حق

sama85;187541 نوشت:
بنام خدا
سلام دوستان
رفتگر عزیز چرا ناغافل عنوان موضوعت را عوض می کنی ؟جالب بود که!!!

یا الله
سلام
کی؟؟؟
کجا؟؟
کی؟؟؟
من نبودم....
به جون خودم من عوضش نکردم...خودممم گیجم...
شاید دوستانی که صاحب مقاماتند به جای پیشنهاد ...
اقدام عملی کردن.
مرد عمل بودن خوبه ها...ول خب نه هرجایی قربونتون.رحم کنید.
اگر آن اقدام کننده به تعویض نام این تاپیک اعتراف کنه ..میبخشیم..
ولی ..نه...ما که قراره ببخشیم دیگه چرا اون لو بره...گناه داره...

sama85;187541 نوشت:

خواستم بگویم تاپیک رفتگر مرا به زرنگ بودن تشویق کرد و امروز همش بیاد مطلب ایشان بودم .
نتیجه این شد که: دوستان من امروز چند تا زرنگی کردم

ایول به این میگن بهره ی عملی بردن...هوش عملی داشتن...
نگفتم حاج علی که خونمون هم به جوش بیاد از دست خودمون، بد نیست...
یه وقتایی توپ و تشر لازمه...
البته خانم سما شما کلا زرنگی!

sama85;187541 نوشت:
بنام خدا
خواستم بگویم تاپیک رفتگر مرا به زرنگ بودن تشویق کرد و امروز همش بیاد مطلب ایشان بودم .نتیجه این شد که: دوستان من امروز چند تا زرنگی کردم .......

خدا را شکر می کنم که کمکم کرد........

امروز کسی از من زرنگ تر بوده؟!

[=Comic Sans MS]بنده پیشنهاد میکنم همین شیوه ی خانم سما رو پیش بگیریم
[=Comic Sans MS]وهر کار کردیم همدیگه رو در جریان بذاریم...این خودش موتور محرکی میشه...
[=Comic Sans MS]حتی اگه موفق هم نشدیم بیان کنیم...
[=Comic Sans MS]بالاخره اینجا که فقط جای ریا نیست...:Cheshmak::khandeh!:
[=Comic Sans MS]یه کم شکسته نفسی هم خوبه...:Cheshmak::Cheshmak::khaneh:

:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

رفتگر;187243 نوشت:
یا الله
هر کی خنگ نیست بسم الله...

سلام دوستان بسیار خوب...
این تاپیک رو جهت این تدارک دیدم
که یکم خود سنجی کنیم که تو شرایط فعلی...
و تو این وا نفسا...
ما از کدوم دسته ایم...
امیدوارم از خنگای روزگار نباشیم...
یا اگه هستیم ، این آخرالزمونیه
دستمونو به یه بصیرت و هوشی بند کنیم...
خلاصه اینکه خوشحال میشیم تکلیف خودتون رو روشن کنید
و ما رم در جریان بذارید...

سلام به رفتگر و همه دوستان

اینم یک نکته مهم اخلاقیه که هیچ کس با الفاظ خارج از ادب و نامناسب خودش یا دیگران رو خطاب نکنه:

بفرمایید:
هرکی میخواد ضرر نکنه بسم الله ...

عرفان;187588 نوشت:

اینم یک نکته مهم اخلاقیه که هیچ کس با الفاظ خارج از ادب و نامناسب خودش یا دیگران رو خطاب نکنه:

بفرمایید:
هرکی میخواد ضرر نکنه بسم الله ...

یا الله

خوب دوستان علاوه بر بیان
راهکارهای عملی خنگ نماندن...
إإإ ببخشید... ضرر نکردن...
(آخه خیلی دیگه مثبت میشه...
خب حقیقت تلخه ...خب خنگی تلخه...
من که مقصر نیستم)

خب داشتم میگفتم...
علاوه بر بیان عملکردهای خودشون...
یه دو سه تا اسم هم
برای این تاپیک غریب بینوا
پیشنهاد بدن..که بهترین رو انتخاب میکنیم و میذاریم ...
البته بنده دستم بسته اس..
باید التماس رییس این قسمت بکنیم
تا نام مورد نظر که بهترین هم هست رو بذارن...

عرفان;187588 نوشت:
....

إإإ...ببخشید استاد اخلاق و عرفان جان:hamdel:
من ذاتا بی ادب نیستما....

:Gol::Gol::Gol:سلام علیکم ورحمة الله وبرکاته:Gol::Gol::Gol:

یا الله

دوستان
اگه موافقید

اسم تاپیک رو بذاریم:

هرکی بوووووووووق نیست بسم الله

یا

بیایید بوووووووووووق نباشیم

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر نظراتیم

سلام
من که خنگِ خنگم
من از اونایی هستم که نمازم قضاست.
اتفاقا چند روز پیش حساب کردم اگر بمیرم تو اون دنیا هیچی ندارم اگر امام زمان(عج) هم ظهور کنن بازم دستم خالیه هیچی ندارم چطوری برم تو سپاهشون تنها کاری که تا حالا کردم این بوده که مخلص امام خامنه ای و گوش به فرمانشون باشم شاید از این طریق به ما هم یه چیزی رسید.
ولی تقصیر اونایی که تا اسم امام زمان میاد حرف خون و خون ریزی و جنگ رو تو گوشمون خوندن هم هست من از جنگ نمیترسم اما امامی که بیاد و بخواد جنگ راه بندازه از اون امام میترسم(که البته 100% هم از روی قصد و غرض بوده این کارشون)
و اخرشم اینکه نمیدونم چطوری باید عاشق خدا و امامش بشم؟
من فقط به فکر خودمم:Shekastan Del:

محمد مَهدی;187713 نوشت:
سلام من که خنگِ خنگم من از اونایی هستم که نمازم قضاست. اتفاقا چند روز پیش حساب کردم اگر بمیرم تو اون دنیا هیچی ندارم اگر امام زمان(عج) هم ظهور کنن بازم دستم خالیه هیچی ندارم چطوری برم تو سپاهشون تنها کاری که تا حالا کردم این بوده که مخلص امام خامنه ای و گوش به فرمانشون باشم شاید از این طریق به ما هم یه چیزی رسید. ولی تقصیر اونایی که تا اسم امام زمان میاد حرف خون و خون ریزی و جنگ رو تو گوشمون خوندن هم هست من از جنگ نمیترسم اما امامی که بیاد و بخواد جنگ راه بندازه از اون امام میترسم(که البته 100% هم از روی قصد و غرض بوده این کارشون) و اخرشم اینکه نمیدونم چطوری باید عاشق خدا و امامش بشم؟ من فقط به فکر خودمم

بنام خدا

سلام

پارسی را پاس داشتی جناب محمدمهدی !! افرین ! :Kaf:

ما را می پیچونی بزرگوار؟

از مطلبتان که زرنگی دارد می بارد!!

شما خیلی زرنگی !به چند دلیل :

1-این مطلب را نوشتی

2- تکبر و خودبرتر بینی در کلامت نیست

نمازت را اراده کن نگذار قضا بشود حالا لازم نیست حتما" همیشه اول وقت باشد ولی همت کن نگذار از این به بعد قضا بشود اما یک سوال! نمازت اول وقت باشد و تکبر و غرور منفی داشته باشی بهتر است یا از قضاشدن نمازهایت اینطور دلت تنگ باشد؟!

شکرانه دارد!خیلی مقدس ها گرفتار این بلای تکبر و خودبرتر بینی هستند !

در نماز هایتان ما را هم از دعا ی خیر فراموش نفرمائید !

محمد مَهدی;187713 نوشت:
ولی تقصیر اونایی که تا اسم امام زمان میاد حرف خون و خون ریزی و جنگ رو تو گوشمون خوندن هم هست من از جنگ نمیترسم اما امامی که بیاد و بخواد جنگ راه بندازه از اون امام میترسم(که البته 100% هم از روی قصد و غرض بوده این کارشون) و اخرشم اینکه نمیدونم چطوری باید عاشق خدا و امامش بشم؟ من فقط به فکر خودمم

سلام برادر محمد مهدی!
خوش اومدین
اینکه فقط امام زمان رو در این موارد خلاصه کنیم ظلم به حضرت هست
امام زمان امام رافت و مهربانی هستش
خودشون میگن:
ما در رعایت و رسیدگی شما کوتاهی نمیکنیم
خب اینچنین امامی اول باید محبتش رو توی دلمون بیاریم
محبت آقا

چشمم اگر تر نیست ، شرمنده ام ...
دلم اگر تنگ نیست ، شرمنده ام ...

من اگر آن باید باشم که نیستم ، شرمنده ام ...
اما من نه این ، که جز اینم ...
من ای کاش همان باشم ...
:Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham:

توي دنيايي كه منه ادم فقط بفكر خودمم چطور ميتونم مهر امامم رو توي دلم جا كنم

خدايا بهم رحم كن

رفتگر;187674 نوشت:
إإإ...ببخشید استاد اخلاق و عرفان جان:hamdel:
من ذاتا بی ادب نیستما....

:gol::gol::gol:سلام علیکم ورحمة الله وبرکاته:gol::gol::gol:

سلام
صحبت سر خنگ بودن یا نبودنه نه اسم تاپیک.
حتی به قول شما، خنگ ها هم می دانند که معلمان حقیقی و بی عیب و نقص بشر، حضرات معصومین بودند که زیرک ترین افراد بشرند و همانها به ما راهکار نشان دادند که هیچ گاه پایین پرواز نکنید و هیچ گاه به سطح کم راضی نشوید و مقدمه و پله ابتدایی همین است که با واژگان مربوط و باادب شروع کنید که ..........>

ادب از بی ادبی به دست نمی آید.

رفتگر عزیز!

تفسیر به رای در علم اخلاق راه علمی و مورد تاییدی نیست و این روش شما به پرتگاه نزدیک است.

جناب محترمه سرکار رفتگر ممنون از تاپیک زیباتون
بنده هر چی فکر کردم جزو هیچ کدوم از این گروها نیستم
ای کاششششششششش جز یکی شون بودم حتی اون شرور از همه جا بیخیر که حد اقل خبر از حضور پدرش و فهم درستی از علت کارش و عواقب اون نداره یا اون خنگ که لااقل یک بهونه داره که خنگه و نمی فهمه و به اندازه شعورش بازپرسی میشه یا اون فراموش کار که بهونه فراموش کردن داره
من بیچاره هم حضور آقا رو کاملا حس میکنم نه پشت پرده بلکه کنارم و ناظر و شاهد بر رفتار و اعمالم و هم به خوبی عواقب غفلت و گناهم رودرک میکنم.متاسفانه یا خوشبختانه فراموش کارم نیستم.
اما افسوس و صد افسوس که حرکتم خلاف جهت و این روزها به خوبی حس میکنم معصومیت و پاکی رو که از دستم میره و من تلاش چندانی برای حفظش نمی کنم

اما تمام تلاشم رو میکنم که بشم زرنگه نه برای پاداش برای خدام،عشقم و دلم

رفتگر عزیز!

تفسیر به رای در علم اخلاق راه علمی و مورد تاییدی نیست و این روش شما به پرتگاه نزدیک است.

یا الله
سلام جناب مدیر
بابا کمی مهربان تر...
من اگه دم پرتگاه هم بودم که با این کلامتون ازترس نزدیک بود
هول شم بیفتم تو پرتگاه..
تسلیم جناب مدبر..
هرچند قصد بی ادبی نداشتیم ولی تا بیش از این ما رو نترسوندین تسلیم...
بابا همه که مثل شما از علم اخلاق و...اینا که سررشته ندارن که...
اینی که گفتین رو والا ما بلد نبودیم...
ولی کلا چشم...
هرچی مقامات بگن...

عرفان;187875 نوشت:

صحبت سر خنگ بودن یا نبودنه نه اسم تاپیک.

یا الله

دیشب خیلی فکر کردم...
و تو کتم نرفت که این حرف رو (خنگ) نباید زد...
اگه بد بود که این عارف عزیز هم به زبون نمی آوردن...
وبه نظرم نقطه عطف داستان و تاثیر گذارترین قسمت داستان همینجاست...
بنده احساس میکنم اگه به فرموده ی شما خنگ بودن رو مطرح نمیکردیم
و به جاش یه لفظ + به کار میبردیم...هممون(بنده خودمو عرض میکنم)
شاید قبول دار نمیشدیم که ممکنه همون فرد بووووووووق باشیم...
آخه ما بچه مذهبی ها خیلی این روزا خودمونو قبول داریم...همینه که فک میکنیم بووووق نیستیم و...شاید ناراحتم بشیم اگه بگن بووووقیم...
میدونم ومتوجه شدم که منظور شما مدیر اخلاق عزیز هم رو لفظ خنگ هست
ولی به نظر حقیر همین کلمه خودش بار خیزشی داره(خیزش:بلند شیم یه کار برای بووووقیمون بکنیم)

نمیدونم بازم این حرفارو میذارید پای تفسیر به رای بودن؟

رفتگر;188238 نوشت:
یا الله
دیشب خیلی فکر کردم...
و تو کتم نرفت که این حرف رو (خنگ) نباید زد...
اگه بد بود که این عارف عزیز هم به زبون نمی آوردن...
وبه نظرم نقطه عطف داستان و تاثیر گذارترین قسمت داستان همینجاست...
بنده احساس میکنم اگه به فرموده ی شما خنگ بودن رو مطرح نمیکردیم
و به جاش یه لفظ + به کار میبردیم...هممون(بنده خودمو عرض میکنم)
شاید قبول دار نمیشدیم که ممکنه همون فرد بووووووووق باشیم...
آخه ما بچه مذهبی ها خیلی این روزا خودمونو قبول داریم...همینه که فک میکنیم بووووق نیستیم و...شاید ناراحتم بشیم اگه بگن بووووقیم...
میدونم ومتوجه شدم که منظور شما مدیر اخلاق عزیز هم رو لفظ خنگ هست
ولی به نظر حقیر همین کلمه خودش بار خیزشی داره(خیزش:بلند شیم یه کار برای بووووقیمون بکنیم)
نمیدونم بازم این حرفارو میذارید پای تفسیر به رای بودن؟

از زیبایی های اسلام
یکی از مهم ترین نیاز های انسان کرامت است.
خیلی از فعالیت ها و تلاشهای ما در طول تاریخ و یا حتی در امور روزمره به دست آوردن این امتیاز است.
مباحث علمی و کنفرانس ها و وقایع زیادی حول مسئله کرامت انسانی می چرخند.
در سیره انبیاء الهی و معصومین صلوات الله علیهم هم رسیدگی به این مسئله نمایان است.

حرف بنده واژه مورد بحث ما نیست، حرف بنده این است که کرامت و حرمت انسانی از پله اول تا آخرش مهم است و باید از همین واژه ها شروعش کرد.
اصل معنای مورد نظر شما اشکالی ندارد اما به کار بردن این واژه و امثال این نه ریشه دینی دارد و نه تایید از سیره معصوم.
گفتم بحث را مصداقی نکنید، بحث در رابطه با انتخاب راه است که از همین کوچک ترینها شروع می شود.

اگر مشهد هستيد و يا دوستانتون هستند، استاد بنده رو ميتونيد زيارت كنيد(استاد عدالتيان)از ايشون راهنمايي بگيريد.

sama85;187764 نوشت:

بنام خدا

سلام

پارسی را پاس داشتی جناب محمدمهدی !! افرین ! :Kaf:

ما را می پیچونی بزرگوار؟

از مطلبتان که زرنگی دارد می بارد!!

شما خیلی زرنگی !به چند دلیل :

1-این مطلب را نوشتی

2- تکبر و خودبرتر بینی در کلامت نیست

نمازت را اراده کن نگذار قضا بشود حالا لازم نیست حتما" همیشه اول وقت باشد ولی همت کن نگذار از این به بعد قضا بشود اما یک سوال! نمازت اول وقت باشد و تکبر و غرور منفی داشته باشی بهتر است یا از قضاشدن نمازهایت اینطور دلت تنگ باشد؟!

شکرانه دارد!خیلی مقدس ها گرفتار این بلای تکبر و خودبرتر بینی هستند !

اقا وضعت خوبه!ننه من غریبم بازی در نیاور(الان مودب های سایت شاکی می شوند ) تو نماز قضاهایتان ما را هم از دعا فراموش نکنید !

سلام
لطف دارین ولی به نظرم خیلی دلم سنگ شده و در مقابل گناها دیگه کمتر عذاب وجدان میگیرم
پوستم کلفت شده!:geristan:

حاج علی;187785 نوشت:
سلام برادر محمد مهدی!
خوش اومدین
اینکه فقط امام زمان رو در این موارد خلاصه کنیم ظلم به حضرت هست
امام زمان امام رافت و مهربانی هستش
خودشون میگن:
ما در رعایت و رسیدگی شما کوتاهی نمیکنیم
خب اینچنین امامی اول باید محبتش رو توی دلمون بیاریم
محبت آقا

سلام حاج علی اقا
اینکه ذهنم میره سمت این موارد ناخوداگاهه ولی بعدش یاد امام خامنه ای :Mohabbat:میفتم میگم وقتی نایبشون این باشه دیگه خودشون....:hamdel:

رفتگر;187681 نوشت:
یا الله

دوستان
اگه موافقید

اسم تاپیک رو بذاریم:

هرکی بوووووووووق نیست بسم الله

یا

بیایید بوووووووووووق نباشیم

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر نظراتیم

کلاغه : ((میگم آ ... اینقدر میگن خنگ و بوق ، اگه قانون جاذبه عمل کنه اونوقت وضعمون از این که هست بدتر میشه آ ... از من بود گفتن ... ))

تلخی ها وجود دارن اما کسی از ما نخواسته بهشون فکر کنیم ؟!
شاید بشه به جای فکر کردن به کثیفی شیشه پنجره به زیبایی منظره پشت اون نگاه کرد و دیدن زیبایی هایی که بوده و هست شاید امید به زیبایی ساختن رو زنده کنه
به نظرم اسم این تاپیک رو شاید بشه گذاشت :
ما را می بیند ...

محمد مَهدی;188384 نوشت:
سلام
لطف دارین ولی به نظرم خیلی دلم سنگ شده و در مقابل گناها دیگه کمتر عذاب وجدان میگیرم
پوستم کلفت شده!:geristan:

سلامی گرم به محمد مَهدی
این تاپیک خیلی میتونه به شما کمک کنه تا پیشرفت زیادی داشته باشید:

مهاجر خاک آلود;188522 نوشت:
کلاغه : ((میگم آ ... اینقدر میگن خنگ و بوق ، اگه قانون جاذبه عمل کنه اونوقت وضعمون از این که هست بدتر میشه آ ... از من بود گفتن ... ))

یا الله
سلام به مهمون ناشناس اینجا...جناب کلاغه...
شما نگران نباش ...
فعلا که قدرت دافعه اومده روی کار
و
"بووووووووووق بودن وخنگ بودن" رو برنمیتابه...
ینی اصلا این وصله ها به ماها نمیچسبه...
اینم خوبه ها...
درسته به پای زرنگی نفر چهارمِ تمثیل حاج آقا دولابی نمیرسه..
ولی از بووووقی که بهتره...

مهاجر خاک آلود;188522 نوشت:

تلخی ها وجود دارن اما کسی از ما نخواسته بهشون فکر کنیم
شاید بشه به جای فکر کردن به کثیفی شیشه پنجره به زیبایی منظره پشت اون نگاه کرد و دیدن زیبایی هایی که بوده و هست شاید امید به زیبایی ساختن رو زنده کنه

یا الله

جناب "مهاجر خاک آلود" شما که دیگه زدید رو دست جناب مدیر اخلاق و عرفان ...
چقدر خوبه که دور بر ما همه اهل کرامت و ادب و زیبانگری اند...
کم کم دارم تحت تاثیر قرار میگیرم...
جدا عرض کردم...دوستان حمل بر کنایه گویی نفرمایند...

یا الله

دوستان خوب
فکر میکنم توجه به تمثیل یخورده کم شد...
برای همین بنده هم با توجه به تمثیلی که در ابتدا آمد آمار خودمو خدمتتون عرض میکنم...
و به کمک شما مسئله ی اصلی رو پی میگیریم...
و انشاالله حل مساله میکنیم...

من که خودمو جزء همه ی این 4 گروه میدونم...
بیشتر وقتا گیج...
یه وقتا شرور...
بیشتر از اون بووووووووووووووووق...
و برای خالی نبودن عریضه ، گاهی هم زرنگ...
البته این زرنگ رو گفتم که کرامت خودمو نادیده نگیرم...
(تحت تاثیر دوستان اهل کرامت.) به پای ریا واین حرفا نذارید یه وقت...

خوب حالا که هر کدوممون میدونیم از کدوم دسته ایم..
برای اینکه به اصل خودمون و به همان که باید باشیم دست پیدا کنیم
و انشاالله جایگاه خودمون رو در دسته ی بچه زرنگا تثبیت کنیم...راهکار عملی نیازه...
پس بسم الله...
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم

??راهکار برای زرنگ و زرنگ تر شدن؟؟

رفتگر;189360 نوشت:
خوب حالا که هر کدوممون میدونیم از کدوم دسته ایم.. برای اینکه به اصل خودمون و به همان که باید باشیم دست پیدا کنیم و انشاالله جایگاه خودمون رو در دسته ی بچه زرنگا تثبیت کنیم...راهکار عملی نیازه... پس بسم الله... هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم ??راهکار برای زرنگ و زرنگ تر شدن؟؟

بنام خدا

سلام

یک راهکار (دقت کردم در بچه زرنگ ها زیاد دیده ام ):

خوش اخلاق باشیم, کمتر حرف بزنیم وبه انچه اموخته ایم فکر کنیم !

وچون می دانم الان همه عمل می کنیم!! واز این به بعد خیلی کم حرف می زنیم !! یک راهکار هم برای اینکه لال از دنیا نرویم دارم! :khaneh::

زیاد صلوات ختم کنیم !!!

این نسخه جواب داده و مجرب است! (شما هم امتحان کنید!) :khaneh:

التماس دعا

یا الله

یه طور دیگه هم که میشه سوال مطرح کرد ودنبال جواب رفت:

چی میشه که ما گیج میشیم و یادمون میره
که باید یه کاری کنیم؟؟؟؟

چه عاملی سبب شرور بودن ما میشه؟؟؟

چرا هیچ نمیکنیم و فقط هوار میکشیم که آقا بیا؟؟؟

بچه زرنگا چی دارن که سه تای اولی ندارن؟؟؟

عامل ها رم بررسی کنیم خودش میشه آسیب شناسی

سلام بچه ها.

من فکر میکنم هیچ کدوممان خنگ نیستیم اما خوابیم. خوابمون هم یک کم سنگینه. یک تلنگر میخواییم تا بیدار بشیم. البته بچه زرنگها خودکار بیدار میشند ماها نیاز به کوک کردن ساعت داریم که یکهو تکونمون بده البته به شرطی که دوباره خاموشش نکنیم و بگیریم بخوابیم:Nishkhand:

سادات;189836 نوشت:
من فکر میکنم هیچ کدوممان خنگ نیستیم اما خوابیم.

بنام خدا

سلام خدمت همه و سادات عزیز و بزرگوار!

اینکه گفتید هیچ کدوممون خنگ نیستیم را مطمئنید؟! یا تعارفه و از باب تشویق؟

اخر بزرگوار تعبیر ما از خنگ بودن همان خنگ بودن در داستان ذکر شده از سرکار رفتگر است نه به معنی لغوی کلمه !!

خنگ در ان داستان چکار می کرده است؟!! واقعا" هیچکدوم از ما اینطوری نیستیم ؟!

تقصیر این سرکار رفتگر است با این حکایتش! (مزاح)

sama85;189840 نوشت:

اینکه گفتید هیچ کدوممون خنگ نیستیم را مطمئنید؟!
....
خنگ در ان داستان چکار می کرده است؟!! واقعا" هیچکدوم از ما اینطوری نیستیم ؟!

یا الله

من که هنوز مطمئنم که بیشتر جز دسته ی بوووووووقم....
ولی خانم سادات راست میگن ...همین بووووقی هم همیشه و هرلحظه....نه گاهی...
به تشر احتیاج داره...
ماها (خود خودم) یه وقتا که شارژمعنوی میشیم...همچین جوگیرمیشیم که انگار برا هفت پشتمون بسه...

خوب...داریم به جاهای خوب میرسیم...

چی رو شارژ معنویه هر لحظمون قرار بدیم؟؟؟
شاید همه بگید یاد خدا...
ولی جسارتا این تکراریه...ینی اینو خودمونم میدونیم...
همینو یه طور دیگه بگید...
دنبال یه حرف نابم...

نقل قول:

تمثیل زیبا از مرحوم حاج اسماعیل دولابی: مرحوم حاج اسماعیل دولابی از علمای برجسته و از بزرگان اهل معرفت، درخصوص انتظار فرج تمثیل زیبائی دارند که نقل آن آموزنده است.
آن مرحوم می فرمایند: پدری چهار تا بچه را گذاشت توی اتاق و گفت این‌جا‌ را مرتب کنید تا من برگردم خودش هم رفت پشت پرده. از آن‌جا نگاه می‌کرد می‌دید کی چه کار می‌کند، می‌نوشت توی یک کاغذی که بعد حساب و کتاب کند ... یکی از بچه‌ها که گیج بود، حرف پدر یادش رفت.
سرش گرم شد به بازی. یادش رفت که آقاش گفته خانه را مرتب کنید یکی از بچه‌ها که شرور بود شروع کرد خانه را به هم ریختن و داد و فریاد که من نمی‌گذارم کسی این‌جا را مرتب کند یکی که خنگ بود، ترسید. نشست وسط و شروع کرد گریه و جیغ و داد که آقا بیا، بیا ببین این نمی‌گذارد، مرتب کنیم اما آنکه زرنگ بود، نگاه کرد، رد تن آقاش را دید از پشت پرده. تند و تند مرتب می‌کرد همه‌جا را می‌دانست آقاش دارد توی کاغذ می‌نویسد هی نگاه می‌کرد سمت پرده و می‌خندید. دلش هم تنگ نمی‌شد.

معلم شهید;189362 نوشت:
یک راهکار (دقت کردم در بچه زرنگ ها زیاد دیده ام ): خوش اخلاق باشیم, کمتر حرف بزنیم وبه انچه اموخته ایم فکر کنیم !

با سلام
چه خوبه که راهکارهایی که بچه زرنگها دارند رو بدونیم
منم از چندتا بچه زرنگها دیدم اونا کم صحبت می کنند و فهمیده اند(خیلی با ادبند)

به نام خدا
با سلام

رفتگر;187245 نوشت:
مرحوم حاج اسماعیل دولابی از علمای برجسته و از بزرگان اهل معرفت، درخصوص انتظار فرج تمثیل زیبائی دارند که نقل آن آموزنده است. آن مرحوم می فرمایند: پدری چهار تا بچه را گذاشت توی اتاق و گفت این‌جا‌ را مرتب کنید تا من برگردم خودش هم رفت پشت پرده. از آن‌جا نگاه می‌کرد می‌دید کی چه کار می‌کند، می‌نوشت توی یک کاغذی که بعد حساب و کتاب کند ... یکی از بچه‌ها که گیج بود، حرف پدر یادش رفت. سرش گرم شد به بازی. یادش رفت که آقاش گفته خانه را مرتب کنید یکی از بچه‌ها که شرور بود شروع کرد خانه را به هم ریختن و داد و فریاد که من نمی‌گذارم کسی این‌جا را مرتب کند یکی که خنگ بود، ترسید. نشست وسط و شروع کرد گریه و جیغ و داد که آقا بیا، بیا ببین این نمی‌گذارد، مرتب کنیم اما آنکه زرنگ بود، نگاه کرد، رد تن آقاش را دید از پشت پرده. تند و تند مرتب می‌کرد همه‌جا را می‌دانست آقاش دارد توی کاغذ می‌نویسد هی نگاه می‌کرد سمت پرده و می‌خندید. دلش هم تنگ نمی‌شد. می‌دانست که آقاش همین ‌جاست توی دلش هم گاهی می‌گفت اگر یک دقیقه دیر‌تر بیاید باز من کارهای بهتر می‌کنم آن بچه‌ شرور همه جا را هی می‌ریخت به هم، هی می‌دید این خوشحال است، ناراحت نمی‌شود وقتی همه جا را ریخت به هم، آن وقت آقا آمد ما که خنگ بودیم، گریه و زاری کرده بودیم، چیزی گیرمان نیامد. او که زرنگ بود و خندیده بود، کلی چیز گیرش آمد زرنگ باش. خنگ نباش. گیج نباش شرور که نیستی الحمدلله. گیج و خنگ هم نباش نگاه کن پشت پرده رد آقا را ببین و کار خوب کن خانه را مرتب کن، تا آقا بیاید.

بله مثال بسيار خوبي زدند مرحوم حاج اسماعيل دولابي . روحشان شاد .
همين مثال رويه كار و زندگي و دينداري ما را در ايام غيبت حضرت وليعصر (عج) روشن مي كند .
هر كدام از ما بخوبي مي دانيم جزء كدام دسته ايم .اگر غير از گروه زرنگها هستيم بايد در كار و اعمالمان تجديد نظر كنيم .
فراموش كردن و از ياد بردن و يا نشستن و گريه سر دادن دردي از غيبت را درمان نمي كند البته خوب است مشتاق زيارت رو در روي مولايمان باشيم اما دوران غيبت نيز خود مرحله اي خاص و غير قابل تكرار براي آزمودن ايمان ماست و شايد كمتر امتي مانند مسلمانان در عصر غيبت از جهت ايمان و استقامت و پايداري ، عجيب و ناب باشند . لذا بهتراست شيوه مومنين كيس و زرنگ و هوشيار را داشته باشيم تا نهايت استفاده را از اين شرايط ببريم و همچنين تمهيد لازم جهت ظهور را فراهم نماييم .
رواياتي كه حكايت از عرضه اعمال ما بر امام (ع) دارند ، نيز مشوق خوبي براي مراقبت ، بازنگري و تصحيح عمل ماست .(1)

(1)- با توجه به اخبار فراوانی که از امامان رسیده عقیده معروف و مشهور بر این است که پیامبر (صلی اللّه علیه و آله و سلّم ) و امامان از اعمال همه امت آگاه می شوند، یعنی خداوند از طرق خاصی اعمال امت را بر آنها عرضه می دارد.
از امام صادق علیهم السلام نقل شده که فرمود: «تعرض الاعمال علی رسول الله اعمال العباد کل صباح ، ابرارها و فجارها، فاحذروها، و هو قول الله عز و جل و قل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله ، و سکت » « تمام اعمال مردم هر روز صبح به پیامبر عرضه می شود، اعمال نیکان و بدان ، بنا بر این مراقب باشید و این مفهوم گفتار خداوند است که می فرماید: و قل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله ، این را فرمود و ساکت شد. »
البته در بعضی از این اخبار تنها سخن از پیامبر (صلی اللّه علیه و آله و سلّم ) به میان آمده و در پاره ای از علی (علیهالسلام )، و در بعضی پیامبر و امامان همگی ذکر شده اند، همانطور که بعضی تنها عصر پنجشنبه را وقت عرض اعمال می شمرند، و بعضی همه روز، و بعضی هفته ای دو بار و بعضی در آغاز هر ماه و بعضی بهنگام مرگ و گذاردن در قبر.منبع : سايت پرسمان

نقل قول:
من فکر میکنم هیچ کدوممان خنگ نیستیم اما خوابیم. خوابمون هم یک کم سنگینه.

ما خودمونو زدیم به خواب............فرقه کسی که خودشو میزنه به خواب با کسی که خوابه که میدونید چیه؟؟؟

اون که خوابه زود بیدار میشه حتی با یه تلنگر.....

اما....اما .......اون که خودشو زده به خواب.........با جرثقیل هم بیدار نمیشه...........

دسته بندي شيعيان در زمان غيبت حضرت وليعصر عجل الله
پرسش:
بر اساس تمثيلي كه مرحوم حاج اسماعيل دولابي در زيربيان كردند ، ما از كدام دسته ايم؟

پاسخ:
بله مثال بسيار خوبي زدند مرحوم حاج اسماعيل دولابي . روحشان شاد .
همين مثال رويه كار و زندگي و دينداري ما را در ايام غيبت حضرت وليعصر (عج) روشن مي كند .
هر كدام از ما بخوبي مي دانيم جزء كدام دسته ايم .اگر غير از گروه زرنگها هستيم بايد در كار و اعمالمان تجديد نظر كنيم .
فراموش كردن و از ياد بردن و يا نشستن و گريه سر دادن دردي از غيبت را درمان نمي كند البته خوب است مشتاق زيارت رو در روي مولايمان باشيم اما دوران غيبت نيز خود مرحله اي خاص و غير قابل تكرار براي آزمودن ايمان ماست و شايد كمتر امتي مانند مسلمانان در عصر غيبت از جهت ايمان و استقامت و پايداري ، عجيب و ناب باشند . لذا بهتراست شيوه مومنين كيس و زرنگ و هوشيار را داشته باشيم تا نهايت استفاده را از اين شرايط ببريم و همچنين تمهيد لازم جهت ظهور را فراهم نماييم .
رواياتي كه حكايت از عرضه اعمال ما بر امام (ع) دارند ، نيز مشوق خوبي براي مراقبت ، بازنگري و تصحيح عمل ماست .(1)

(1)- با توجه به اخبار فراوانی که از امامان رسیده عقیده معروف و مشهور بر این است که پیامبر (صلی اللّه علیه و آله و سلّم ) و امامان از اعمال همه امت آگاه می شوند، یعنی خداوند از طرق خاصی اعمال امت را بر آنها عرضه می دارد.
از امام صادق علیه السلام نقل شده که فرمود: «تعرض الاعمال علی رسول الله اعمال العباد کل صباح ، ابرارها و فجارها، فاحذروها، و هو قول الله عز و جل و قل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله ، و سکت » « تمام اعمال مردم هر روز صبح به پیامبر عرضه می شود، اعمال نیکان و بدان ، بنا بر این مراقب باشید و این مفهوم گفتار خداوند است که می فرماید: و قل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله ، این را فرمود و ساکت شد. »
البته در بعضی از این اخبار تنها سخن از پیامبر (صلی اللّه علیه و آله و سلّم ) به میان آمده و در پاره ای از علی (علیه السلام )، و در بعضی پیامبر و امامان همگی ذکر شده اند، همانطور که بعضی تنها عصر پنجشنبه را وقت عرض اعمال می شمرند، و بعضی همه روز، و بعضی هفته ای دو بار و بعضی در آغاز هر ماه و بعضی بهنگام مرگ و گذاردن در قبر.منبع : سايت پرسمان

موضوع قفل شده است