چگونه می توان احوال مردگان را دانست

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه می توان احوال مردگان را دانست

سلام،
اگر ما به عمل شخص دسترسی نداشته باشیم تا بدانیم او واقعاً در دنیا چه کرده و چه نکرده. چگونه می توان احوال این مردگان را نزد خدا دانست؟

از کجا می شود فهمید که مثلاً فلان شخص که مرده بهشتیست یا نه؟

nejatam;186883 نوشت:
سلام،
اگر ما به عمل شخص دسترسی نداشته باشیم تا بدانیم او واقعاً در دنیا چه کرده و چه نکرده. چگونه می توان احوال این مردگان را نزد خدا دانست؟

از کجا می شود فهمید که مثلاً فلان شخص که مرده بهشتیست یا نه؟

سلام و عرض ادب
سرنوشت هر انسانی تابع عمل اوست«كُلُّ نَفْسٍ بِما كَسَبَتْ رَهِينَة»؛هر كسى در گروِ دستاورد خويش است.
وعمل نیز زمانی در نزد خدا ارزش دارد که برخواسته از ایمان شخص باشد:
«مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً وَ لَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما كانُوا يَعْمَلُون؛هر كس- از مرد يا زن- كار شايسته كند و مؤمن باشد، قطعاً او را با زندگى پاكيزه‏اى، حياتِ [حقيقى‏] بخشيم، و مسلماً به آنان بهتر از آنچه انجام مى‏دادند پاداش خواهيم داد».
ودر روایت نبوی صلی الله علیه و آله است که:«الاعمال بالنیات».

در زندگی دنیوی ما ظاهر اعمال را می بینیم اما باطن آن، که ملاک سنجش اعمال است را نمی بینیم ،تبعا در برزخ نیز اینگونه است و ما به حسب عادی، اطلاعی از وضعیت آنان نداریم؛ مگر به واسطه امور غیر عادی از اخبار اولیای الهی و یا در مرحلۀ نازله، رؤیاهای صادقه که به صورت مجمل می تواند در یچه ای به عالم غیب باشد.

بنابراین می توان در جواب شما گفت:برای خیلی از انسانها احوال اموات روشن نمی باشد و حال آنان در پرده غیب قرار دارد.
جهت اطلاع بیشتر می توانید به کتاب«در یچه ای به عالم غیب»؛ تالیف آیت الله سید محسن خرازی ، سر دلبران؛ تالیف آیت الله شیخ مرتضی حائری یزدی، منازل الآخرة مرحوم شیخ عباس قمی،مراجعه نمائید.

سلام

بهترین راه نماز شب هست !
من خودم یکی از دوستام و که مداح هم بود و بر اثر بیماری فوت کرد (که امام زمانم در عالم خواب دیده بود!!) چند بار اونو توی خواب دیدم چندتا سوالم ازش پرسیدم! (توی خواب حواسم بود _برزخ در واقع)
یکیش مکانش و پرسیدم که گفت توی بهشتم و از نجات یافته گان شدم!

یکیش درباره شکنجه آدمای گناهکار بوده(مثل من) که گفت هر یکشنبه و چهار شنبه بیدارشون میکنن و عذاب میدن!!(نوع عذابم پرسیدم گفت اجازه ندارم بگم!!)

یکیش فشار قبر بود که جوابی نداد یادش افتاد ناراحت شد و فقط گریه میکرد!!!!!

یکیشم این بود که گفتم الان این طرف هستی بنظرت من چکار کنم خوبه؟... فقط گفت: ازدواج کن...ازدواج...!!!

عزرائیل;212964 نوشت:
سلام

یکیشم این بود که گفتم الان این طرف هستی بنظرت من چکار کنم خوبه؟... فقط گفت: ازدواج کن...ازدواج...!!!

میگفتی رفیق جات خوبه و دلت خوشه ها!!!!