جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تحریف انجیل و تورات از دیدگاه قرآن

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  327
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1149

  تحریف انجیل و تورات از دیدگاه قرآن
  با آنکه قرآن می گوید که احبار و رهبانیان ،از مسیحیت و یهود ،به ثمن بخس دین خود را فروختند و بخشی از کتاب مقدس را آشکار کردند و بخشی را پنهان ،چرا خداوند با این حال به پیامبر می گوید که دعواهای آنها را با تورات و انجیل پاسخ بده ؟ اگر تحریف شده اند چرا در قضاوت به آنها ارجاع داده می شوند ؟ نکته دیگر اینکه چگونه می توان آیاتی که صحت و درستی کتب آسمانی پیشین را تایید می کند و می گوید با آنکه آنان کتاب مقدس که همه چیز در آن است نزدشان است باز هم به سراغ تو می آیند و تو را نمی پذیرند ؟ (تقریبا به همین مضمون ) . بالاخره تحریف کتایهای پیشین از پیامبران الهی گاهی مورد تایید است و گاهی نه این چگونه قابل بررسی است ؟

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  650
  حضور
  13 روز 9 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  2
  گالری
  15
  صلوات
  1098  بسم الله الرحمن الرحیم

  نقل قول نوشته اصلی توسط اهرام نمایش پست ها
  با آنکه قرآن می گوید که احبار و رهبانیان ،از مسیحیت و یهود ،به ثمن بخس دین خود را فروختند و بخشی از کتاب مقدس را آشکار کردند و بخشی را پنهان ،چرا خداوند با این حال به پیامبر می گوید که دعواهای آنها را با تورات و انجیل پاسخ بده ؟ اگر تحریف شده اند چرا در قضاوت به آنها ارجاع داده می شوند ؟ نکته دیگر اینکه چگونه می توان آیاتی که صحت و درستی کتب آسمانی پیشین را تایید می کند و می گوید با آنکه آنان کتاب مقدس که همه چیز در آن است نزدشان است باز هم به سراغ تو می آیند و تو را نمی پذیرند ؟ (تقریبا به همین مضمون ) . بالاخره تحریف کتایهای پیشین از پیامبران الهی گاهی مورد تایید است و گاهی نه این چگونه قابل بررسی است ؟

  با عرض سلام و خسته نباشید.

  تحریف در تورات:
  دوست عزیز قرآن در هیچ جا کلمه تحریف را در مورد تورات و از آن بالاتر در مورد انجیل به کار نبرده است، که حالا بخواهید بگویید تحریف کاهی مورد تأیید است و گاهی نیست، ولی قرآن کلیت تورات را تإیید کرده است و گاهی بخشهایی از آن را رد فرموده است، خب این به چه معناست؟

  1.قرآن تورات را کتابی از سوی خدا میداند.
  2.قرآن بخشهایی از تورات را رد میکند(مانند بقره:102 که آشکارا ادعای باب 11 از اول پادشاهان تورات، را رد میکند)
  نتیجه: قرآن کلیت تورات را قبول دارد ولی بخشهایی از این کتاب سخن خدا نیستند، پس تحریف در کار است.

  متوجه شدید؟ تحریف بر اساس آیات قرآن نتیجه گرفته میشود.

  از سوی دیگر بر اساس متن خود تورات نیز دلایل فراوانی در دست هست که این کتاب تحریف شده است، که این بحث به این انجمن ربطی ندارد که مطرح نمیکنم، ولی بد نیست مطالب وبلاگ این حقیر را بررسی بفرمایید تا ببینید که مطالب این کتاب ممکن نیست که کلام خالص و دست نخوردۀ خدا باشد:

  http://realchristian.blogfa.com

  یکی از موارد تحریف را نیز در اینجا ذکر کرده ام، که البته موارد دیگر نیز به زودی به وبلاگ اضافه خواهد شد، ان شاء الله.

  تحریف انجیل:
  قرآن در مورد انجیل ادعای تحریف نکرده است، ولی هرگز نفرموده است که آنچه در دست مسیحیان است، انجیل است. در کتاب مقدس مسیحیان، در عهد جدیدشان، چهار زندیگنامه از حضرت مسیح موجود است که به آنها انجیلهای چهارگانه گویند. البته خود عهد جدید نیز مجازا انجیل خوانده میشود، ولی این انجیل، با انجیلی که قرآن میفرماید، فرق دارد. قرآن با صراحت میفرماید که انجیل کتابی بود که به حضرت مسیح آموخته شد، ولی انجیل(عهد جدید) که مسیحیان دارند، تنها حاوی مکاشفه، زندگینامه و رسالات به حواریون حضرت عیسی است، و این رسالات و زندگینامه ها، تا قرن چهارم میلادی مدون نشده بود و به شکل کتاب عهد جدید(انجیل مسیحیان) در نیامده بود و در انجمن نیقیه بخشهایی از آن به شکل کتاب مقدس در آمد و در انجمنهای بعدی بخشهایی دیگر نیز بدان اضافه شد که اینی شد که الان مسیحیان دارند!
  پس این انجیل مسیحیان اصلا انجیل مورد نظر قرآن نیست که خدا بخواهد در قرآن آنرا تأیید کند. قرآن نیز انجیلی را تأیید فرموده است که وحی به حضرت عیسی است.

  البته از خاطر نبرید که حضرت عیسی بدون شک بخشهایی از انجیل مورد نظر را به حواریون آموخته است و بخشهایی از آن در همین انجیل جعلی مسیحیان و در زندگینامه ها وجود دارد.

  قرآن در سورۀ نساء آیات 156 تا 159 آشکارا مصلوب شدن حضرت عیسی، در مائده:72 الوهیت حضرت مسیح(ع) و در مائده:73 تثلیث را رد فرموده است و اینها چیزهایی است که انجیل مسیحیان، آن را ادعا کرده است!

  اهل کتاب، مأمور به عمل کتاب مقدسشان:

  اولا این حق مسلم هر قومی هست که بر اساس کتاب و آیین خودشان در موردشان داوری شود. اسلام از انها میخواهد در مورد دینشان تحقیق کنند ولی مادامی که دین اسلام را نپذیرند نمیشود آنها را وادار کرد که از قوانین قرآن و فقه اسلام پیروی کنند، پس باید طبق کتاب مقدس خودشان قوانین در موردشان وجود داشته باشد.

  ثانیا بخشهایی از تورات تحریف شده هست ولی نه تمامش؛ انجیل مسیحیان نیز بخاطر نقل قولهای حواریون از حضرت مسیح بدون شک حاوی بخشی از انجیل حقیقی هست، پس این کتابها را نباید دور انداخت. یادمان باشد که قرآن، تورات را هدایتگرتر از سایر کتب میداند(قصص:49)

  ثالثا توجه مسیحیان و یهودیان در کتاب خودشان بسیار مفید است زیرا آنها در همین کتاب مقدسشان نشانیهای کافی برای پذیرش اسلام دارند و بسیاری از اهل کتاب که مسلمان شدند بخاطر همین بشارتهای کتاب مقدس در مورد اسلام بود.

  به امید ظهور
  ویرایش توسط مسلمان ایرانی : ۱۳۸۸/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۴:۳۶

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  علاقه
  فلسفه - فقه استدلالی
  نوشته
  882
  حضور
  13 روز 5 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3113

  مطلب
  باسمه تعالی
  با سلام به دوست عزیز
  باید به عرض برسانم که تحریف تورات و انجیل در قرآن بدان اشاره شده است که از آن جمله می توان به آیات ذیل اشاره کرد:
  1-«يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَواضِعِهِ» يعنى (گروهى از يهود كلمات خدا را از محل خود تغيير ميدهند)
  2- انْظُرْ كَيْفَ يَفْتَرُونَ عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ: ببين چگونه بوسيله تحريف تورات و انجيل، به خداوند نسبت دروغ می‏دهند.
  3-لِمَ تَلْبِسُونَ الْحَقَّ بِالْباطِلِ يعنى چرا مخلوط می‏ كنيدحق را با باطل، مقصود كارى است كه آنها انجام مى‏دادند از قبيل تحريف تورات و انجيل و ...

  آنچه در قرآن آمده، این است که :فاحکم بینهم بما انزل الله یعنی چنانکه خواستی میان اهل کتاب داوری کنی بر طبق احکام قرآن داوری کن(سوره مائده آیه 48)که این همان مهیمن بودن قرآن بر سایر کتب آسمانی را می رساند.
  اگر آیه ای دال بر مطلبی که فرمودید وجود دارد لطفا ذکر کنید تا ذیل همان آیه بحث شود.  ویرایش توسط سعید : ۱۳۸۸/۱۰/۱۶ در ساعت ۲۳:۰۵

 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,898
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8430  با سلام

  با آنکه قرآن می گوید که احبار و رهبانیان ،از مسیحیت و یهود ،به ثمن بخس دین خود را فروختند و بخشی از کتاب مقدس را آشکار کردند و بخشی را پنهان ،چرا خداوند با این حال به پیامبر می گوید که دعواهای آنها را با تورات و انجیل پاسخ بده ؟ اگر تحریف شده اند چرا در قضاوت به آنها ارجاع داده می شوند ؟ نکته دیگر اینکه چگونه می توان آیاتی که صحت و درستی کتب آسمانی پیشین را تایید می کند و می گوید با آنکه آنان کتاب مقدس که همه چیز در آن است نزدشان است باز هم به سراغ تو می آیند و تو را نمی پذیرند ؟ (تقریبا به همین مضمون ) . بالاخره تحریف کتایهای پیشین از پیامبران الهی گاهی مورد تایید است و گاهی نه این چگونه قابل بررسی است ؟  يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ لَا يَحْزُنْكَ الَّذِينَ يُسَارِعُونَ فِي الْكُفْرِ مِنَ الَّذِينَ قَالُوا آَمَنَّا بِأَفْوَاهِهِمْ وَلَمْ تُؤْمِنْ قُلُوبُهُمْ وَمِنَ الَّذِينَ هَادُوا سَمَّاعُونَ لِلْكَذِبِ سَمَّاعُونَ لِقَوْمٍ آَخَرِينَ لَمْ يَأْتُوكَ يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ مِنْ بَعْدِ مَوَاضِعِهِ يَقُولُونَ إِنْ أُوتِيتُمْ هَذَا فَخُذُوهُ وَإِنْ لَمْ تُؤْتَوْهُ فَاحْذَرُوا وَمَنْ يُرِدِ اللَّهُ فِتْنَتَهُ فَلَنْ تَمْلِكَ لَهُ مِنَ اللَّهِ شَيْئًا أُولَئِكَ الَّذِينَ لَمْ يُرِدِ اللَّهُ أَنْ يُطَهِّرَ قُلُوبَهُمْ لَهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الْآَخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ (41) سَمَّاعُونَ لِلْكَذِبِ أَكَّالُونَ لِلسُّحْتِ فَإِنْ جَاءُوكَ فَاحْكُمْ بَيْنَهُمْ أَوْ أَعْرِضْ عَنْهُمْ وَإِنْ تُعْرِضْ عَنْهُمْ فَلَنْ يَضُرُّوكَ شَيْئًا وَإِنْ حَكَمْتَ فَاحْكُمْ بَيْنَهُمْ بِالْقِسْطِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ (42) وَكَيْفَ يُحَكِّمُونَكَ وَعِنْدَهُمُ التَّوْرَاةُ فِيهَا حُكْمُ اللَّهِ ثُمَّ يَتَوَلَّوْنَ مِنْ بَعْدِ ذَلِكَ وَمَا أُولَئِكَ بِالْمُؤْمِنِينَ (43) إِنَّا أَنْزَلْنَا التَّوْرَاةَ فِيهَا هُدًى وَنُورٌ يَحْكُمُ بِهَا النَّبِيُّونَ الَّذِينَ أَسْلَمُوا لِلَّذِينَ هَادُوا وَالرَّبَّانِيُّونَ وَالْأَحْبَارُ بِمَا اسْتُحْفِظُوا مِنْ كِتَابِ اللَّهِ وَكَانُوا عَلَيْهِ شُهَدَاءَ فَلَا تَخْشَوُا النَّاسَ وَاخْشَوْنِ وَلَا تَشْتَرُوا بِآَيَاتِي ثَمَنًا قَلِيلًا وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ (44مائده)

  تفسیر نمونه:


  آنها سخت شنونده و پذيرنده دروغ و خورنده حرامند (مردمشان از علماى خود دروغ مى‏پذيرند و علمائشان از مردم رشوه مى‏گيرند) پس اگر به نزد تو آمدند خواهى ميان آنها داورى كن يا از آنان روى برتاب، و اگر روى برتافتى هرگز هيچ زيانى به تو نمى‏رسانند، و اگر داورى كردى ميانشان به عدل و داد داورى كن، زيرا خدا عدالت پيشگان را دوست دارد

  ما پس از نزول انجيل بر عيسى (عليه السلام ) به پيروان او دستور داديم كه به آن عمل كنند و طبق آن داورى نمايند. كسانى كه بر طبق حكم خدا داورى نكنند فاسقند ... کافرند ...ظالمند.


  اين آيه بحث درباره يهود را در مورد داورى خواستن از پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) كه در آيه قبل آمده بود تعقيب مى كند و از روى تعجب مى گويد: چگونه اينها ترا به داورى مى طلبند در حالى كه تورات نزد آنها است و حكم خدا در آن آمده است . (و كيف يحكمونك و عندهم التورية فيها حكم الله ). بايد دانست كه حكم مزبور يعنى (حكم سنگسار كردن زن و مردى كه زناى محصنه كرده اند) در تورات كنونى در فصل بيست و دوم از سفر تثنيه آمده است . تعجب از اين است كه آنها تورات را يك كتاب منسوخ نمى دانند، و آئين اسلام را باطل مى شمرند با اين حال چون احكام تورات موافق اميالشان نيست آن را رها كرده و به سراغ حكمى مى روند كه از نظر اصولى با آن موافق نيستند. و از آن عجبتر اينكه بعد از انتخاب تو براى داورى ، حكم تو را كه موافق حكم تورات است چون بر خلاف ميل آنها است نمى پذيرند. (ثم يتولون من بعد ذلك ). حقيقت اين است كه آنها اصولا ايمان ندارند و گر نه با احكام خدا چنين بازى نمى كردند. (و ما اولئك بالمؤ منين ). ممكن است ايراد شود كه چگونه آيه فوق مى گويد: حكم خدا در تورات ذكر شده است در حالى كه ما با الهام گرفتن از آيات قرآن و اسناد تاريخى تورات را تحريف يافته مى دانيم و همين تورات تحريف يافته در زمان پيامبر اسلام (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) بوده است ؟ ولى بايد توجه داشت كه اولا - ما تمام تورات را تحريف يافته نمى دانيم بلكه قسمتى از آن را مطابق واقع مى دانيم و اتفاقا حكم فوق از اين احكام تحريف نايافته مى باشد ثانيا - تورات هر چه بوده نزد يهوديان يك كتاب آسمانى و تحريف نايافته محسوب مى شده با اين حال آيا جاى تعجب نيست كه آنها به آن عمل نكنند؟!.

  به يقين ما تورات را فرو فرستاديم كه در آن هدايت و نور بود، پيامبرانى (از زمان موسى تا زمان عيسى) كه تسليم (دين موسى) بودند بر طبق آن براى كسانى كه يهودى بودند داورى مى‏كردند، و نيز علماى ربّانى و دانشمندان (تورات‏شناس) بدان جهت كه از آنها حفظ كتاب خدا خواسته شده بود و بر (بقا و مصونيت) آن گواه بودند، (به آن حكم مى‏كردند) پس (اى علماى يهود) از مردم نترسيد و از من بترسيد و به وسيله (تحريف) آيات من بهاى اندكى به دست نياوريد. و كسانى كه بر طبق آنچه خداوند نازل كرده حكم نكنند آنهايند كه كافرند.


  بقیه جواب در :

  http://forum.msadra.ir/thread-1241-page-4.html

 8. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود