صفحه 1 از 27 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا مسیحی نیستم؟؟؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301

  چرا مسیحی نیستم؟؟؟
  بسم الله الرحمن الرحیم
  سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت امام صادق علیه السلام مبارکباد!

  مدتی قبل جزوه کم حجمی به دستم رسید که بر روی جلد آن نوشته شده بود: « اسم او عجیب خواهد بود»
  این جزوه که در 16 صفحه تهیه شده بود، خواننده را تشویق می کرد در مورد حضرت عیسی مسیح بیشتر تحقیق کرده و به مسیحیان بپیوندد.
  البته من حضرت عیسی را پیامبر بزرگ خدا می دانم و برای ایشان احترام زیادی قائلم و بارها و بارها سخنان زیبایش را که در کتابهای مذهبی خودمان آمده مطالعه نموده و برای دیگران هم نقل کرده ام. اما برایم عجیب بود که نویسنده جزوه سعی کرده بود با استفاده ار الفاظ خاص، خواننده را وادار کند که با رها کردن دین و عقیده فعلی اش، به قول خودش، حیات تازه ای پیدا کند و به مسیحیت بپیوندد!!!
  مثلا در این جزوه آمده بود : « آیا به غیر از حضرت عیسی مسیح، شخص دیگری را می شناسید که به این طرز عجیب وارد دنیا شده باشد؟ »
  آری نویسنده توقع داشت با طرح این سوال، خواننده بگوید: «نه من نمی شناسم و لذا من هم مسیحی می شوم».
  اما من با خودم گفتم: بله که می شناسم؛ مگر خلقت حضرت آدم بدون پدر و مادر عجیب تر نیست؟ و مگر ورود پیامبر اسلام به این دنیا عجیب نیست که در شب ولادت ایشان، طاق ایوان کسری شکافت و چند کنگره آن فرو ریخت و آتش آتشکده فارس خاموش شد، بتهای بت خانه مکه سرنگون شد، نوری از وجود آن حضرت به سوی آسمان بلند شد که شعاع آن فرسنگها راه را روشن کرد، انوشیروان و موبدان ، خواب وحشتناکی دیدند و . . . . ( تاریخ یعقوبی )
  اما اینها هیچکدام دلیل بر نبوت نیست و انسان خردمند بدون دلیل، دین یا مذهبی را برای خود انتخاب نمی کند و پس از رسیدن به یک عقیده، بی دلیل از آن دست بر نمی دارد.
  در عین حال با خود گفتم خوب است تحقیق بیشتری در مورد تورات ، انجیل و کتب مقدس مسیحیان داشته باشم و از نزدیک با منابع آنها آشنا شوم؛ لذا با یکی دو تن از اساتید معظم و گرانقدر مسأله را مطرح کردم و بنا بر این شد که مهمترین منابع یهودیان و مسیحیان را با دقت مطالعه نمائیم.
  در پایان مطالعات به این نتیجه رسیدیم که « واقعا عجیب بود »؛ آنقدر عجیب که حیف بود دیگران از آن بی بهره باشند. آنچه که در این سطور می آید، بخشی از دستاورد این مطالعه و تحقیق است.

  البته از آنجا که ما با گفتگوی ادیان و مذاهب و تحقیق در جهت روشن شدن حقیقت کاملا موافق و بلکه مشتاق هستیم؛ تلاش کردم علاوه بر پرهیز جدی از هرگونه تعصب ورزی و جسارت، حتی المقدور از طرح مطالبی که می توان پاسخی برای آنها یافت خودداری کنم و تنها به طرح سوالاتی پرداخته شود که برای آنها پاسخی یافت نشد.
  در جمع آوری این مطالب علاوه بر کتاب مقدس از دو کتاب دیگر مسیحیان و یهودیان به نام های « قاموس کتاب مقدس» و « گنجینه ای از تلمود » نیز استفاده شده است.
  باشد که مورد قبول آستان حق قرار گیرد.

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 2. صلوات ها 26


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350  با سلام
  دوست عزیز اینکه شما مسیحیت را نمی پذیرید هیچ اشکالی نیست - اگر استدلال های ان را هم نمی پذیرید باز اشکالی نیست و اینکه در باره مسیحیت تحقیق کرده و یا میکنید هم خوب است اما در نوشته شما برایم سوالی پیش امد که امیدوارم پاسخی برای ان داشته باشید
  اسم او عجیب است
  تولد او هم عجیب است
  تولد مسیح با حضرت ادم تشابه دارد - بله دارد - یکی انسان اول است و ان انسان اخر = با یکی نافرمانی وارد جهان شد و با دیگری رابطه گناه الود به رابطه پدری و فرزندی تبدیل شد - اولی گناه و لعنت حاصل از ان را وارد جهان کرد و دومی نجات و رستگاری را
  اما تولد حضرت محمد؟؟؟؟
  ایا واقعا طاق کسری ریخت؟؟ بتها سرنگون شدند؟؟؟ اتشکده کسری خاموش شد؟؟ چه روزی و کدام تاریخ؟؟
  تا انجا که من میدانم هنوز تاریخ تولد حضرت دقیقا مشخص نیست - شما اول تاریخ درست تولد حضرت را مشخص کنید و این اختلاف یک هفته ای بین شیعه و اعل سنت را فیصله دهید - تا برسیم به وقایع اعجازی زمان تولد حضرت که فرمودید
  امیدوارم این تاپیک هم به بهانه تبلیغ حذف نشود
  و الحال اين سه چيز باقی است:
  ايمان و اميد و محبت
  اما بزرگتر اينها محبت است
  ((( پولس رسول )))

 4. صلوات ها 10


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301

  آشنایی با کتاب مقدس مسیحیان
  سلام علیکم
  قبل از اینکه وارد بحث اصلی بشیم ناگزیر هستم که با کتاب مقدس مسیحیان اشنا بشویم.
  کتاب مقدس مسیحیان دو بخش دارد؛ عهد جدید و عهد عتیق ( یا عهد قدیم). علت نامگذاری آن است که مسیحیان معتقدند خدا با انسان دو پیمان بسته است؛ یکی پیمان کهن به وسیله پیامبران پیش از عیسی مسیح. در این پیمان مرتبه ای از نجات از طریق وعد، وعید، قانون و شریعت به دست می آید.
  دیگری پیمان نو توسط خدای متجلی یعنی عیسی مسیح. در پیمان نو نجات از طریق محبت حاصل می شود. به این معنا که طبق اعتقاد آنان خدای پسر به شکل انسان مجسم می شود، گناهان بشر را بر خود می گیردو با تحمل رنج صلیب کفاره گناهان می شود. در انجیل یوحنا می خوانیم:
  « زیرا خداوند، جهان را این قدر محبت نمود که پسر یگانه خود را داد تا هرکه به او ایمان آورد هلاک نگردد، بلکه حیات جاودانی یابد. زیرا خدا پسر خود را در جهان نفرستاد تا بر جهان داوری کند؛ بلکه تا به وسیله او نجات یابد. » انجیل یوحنّا، فصل3، شماره 16-17
  آن قسمت از کتاب مقدس که درباره پیمان کهن سخن می گوید عهد عتیق( یا قدیم) و آن قسمت که درباره پیمان نو سخن می گوید عهد جدید نامیده می شود. در حقیقت عهد عتیق کتاب آسمانی یهودیان است که مسیحیان برای آن احترام قائل شده، آن را در آغاز کتاب خود قرار دادند. اما یهودیان عهد جدید را قبول ندارند.
  مجموع کتابهای عهد عتیق و عهد جدید 66 کتاب است . عهد عتیق 39 کتاب و عهد جدید نیز 27 کتاب دارد.عهد جدید به چهار بخش تقسیم می شود:
  1- اناجیل اربعه ( چهار انجیل به نام انجیل متّی ، انجیل مرقس، انجیل لوقا و انجیل یوحنا)
  2- اعمال حواریون
  3- نامه های رسولان
  4- مکاشفه

  یهودیان و مسیحیان تورات را نوشته خود حضرت موسی علیه السلام می دانند . همچنین کتاب هر یک از پیامبران دیگر عهد عتیق را تالیف پیامبری می دانند که نام وی در عنوان آن کتاب آمده است.
  اما درباره چهار انجیل ، مسیحیان معتقدند که آنها سالها پس از حضرت عیسی علیه السلام نگارش یافته اند و به گفته آنان در آغاز مسیحیت ، تنها کتابهای عهد عتیق به عنوان کتاب خدا مطرح بودند. ولی کتاب عهد جدید اندک اندک در مجامع مسیحی جنبه الهی پیدا کرد.
  همه مسیحیان ، همیشه و همه جا معتقد بوده و هستند که انجیل های کنونی زندگینامه و سخنان حضرت عیسی علیه السلام می باشد که چهار نفر به نامهای متّی ، مِرقس، لوقا و یوحنّا آنها را نوشته اند.
  در آغاز انجیل لوقا چنین آمده است:
  « از آن جهت که بسیاری دست خود را دراز کردند و به سوی تألیف حکایت آن اموری که نزد ما به اتمام رسید (1) چنان که آنانی که از ابتدا نظارگان و خادمان کلام بودند به ما رسانیدند (2) من نیز مصلحت چنان دیدم که همه را من البدایه به تدقیق در پی رفته، به ترتیب به تو بنویسم ای تیوفلس عزیز (3) » لوقا ، باب اول، آیه 1 تا 3

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 6. صلوات ها 17


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301

  سیر مراحل بحث
  حال که با کتاب مقدس آشنا شده ایم به بحث اصلی می پردازیم.
  ما در اینجا در 5 قسمت به بحث می پردازیم:

  1- خداوند در تورات و انجیل

  2- انبیاء از دیدگاه تورات و انجیل

  3- آیا عیسی خداوند است؟

  4-عباراتی از کتاب مقدس!

  5- حقایقی از کتاب مقدس

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 8. صلوات ها 17


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  دوست عزیز اینکه شما مسیحیت را نمی پذیرید هیچ اشکالی نیست - اگر استدلال های ان را هم نمی پذیرید باز اشکالی نیست
  جناب سینا!
  نه تنها من بلکه هیچ انسان آزاد و جستجوگری صرفا به خاطر یک نام یا یک تولد پیرو هیچ دین یا آیینی نمی شود. من به دنبال اسم نیستم؛ آنچه که برای من مهم است دلیل است. مگر من باید این دین را بپذیرم چون که حضرت مسیح گفته است؟ پس نقش عقل کجاست؟ در حدیثی از امیرالمؤمنین علی علیه السلام آمده است که :
  لا تنظر الی من قال و لکن انظر الی ما قال
  به گوینده سخن توجه نکن بلکه ببین چه می گوید.

  اما گفته اید استدلال های آن را نمی پذیرید. خب بفرمایید استدلال های آن را بیان کنید تا ببینیم چه می گویید؟ نه اینکه به سایر ادیان و مذاهب هجمه و حمله کنید. شما اگر واقعا دلیل و استدلال منطقی دارید بیاورید این گوی و این میدان و اگر نه پس به سایر ادیان و مذاهب از روی جهل و ناآگاهی خدشه وارد نکنید.( خواهشا از ارجاع دادن به سایر سایتها و تاپیک ها خودداری نمایید.)


  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  تولد مسیح با حضرت ادم تشابه دارد
  جناب سینا !
  تولد حضرت آدم که عجیب تر از تولد حضرت مسیح است. اگر حضرت عیسی مسیح که درود خداوند بر او باد، بدون پدر به دنیا آمده اند ؛ حضرت آدم بدون پدر و مادر به این دنیا آمده اند. این کجا و آن کجا؟؟؟پس باید گفت که نعوذبالله حضرت آدم باید ادعای خدایی کند!!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  یکی انسان اول است و ان انسان اخر = با یکی نافرمانی وارد جهان شد و با دیگری رابطه گناه الود به رابطه پدری و فرزندی تبدیل شد - اولی گناه و لعنت حاصل از ان را وارد جهان کرد و دومی نجات و رستگاری را
  مرادتان از انسان آخر چیست؟
  نافرمانی؟ رابطه گناه آلود؟ حضرت آدم گناه را وارد دنیا کرده؟ فقط حضرت عیسی مدعی نجات و سایر رستگاری بوده؟
  جناب سینا!
  شما مدعی هستید که دین شما استدلال دارد، اما آنچه که جنابعالی در این سطور نوشته اید صرفا بازی با الفاظ و دادن نسبت ناروا به حضرت آدم و سایر انبیائ عظام الهی است.
  اگر استدلال شما این است که . . . .
  در عقائد ما همه انبیاء الهی معصوم هستند و محال است که از آنها گناهی و لو اند سر بزند اما شما . . . ؟ آیا کسی که ادعای هدایت و پیامبری برای سایر مردم را دارد نباید خود از گناه و خطا مصون باشد؟ پس نسبت ورود گناه توسط حضرت آدم چیست؟ ؟؟

  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  اما تولد حضرت محمد؟؟؟؟ ایا واقعا طاق کسری ریخت؟؟ بتها سرنگون شدند؟؟؟ اتشکده کسری خاموش شد؟؟ چه روزی و کدام تاریخ؟؟ تا انجا که من میدانم هنوز تاریخ تولد حضرت دقیقا مشخص نیست - شما اول تاریخ درست تولد حضرت را مشخص کنید و این اختلاف یک هفته ای بین شیعه و اعل سنت را فیصله دهید - تا برسیم به وقایع اعجازی زمان تولد حضرت که فرمودید
  در مورد این مطالب می توانید به سایر کتب معتبر تاریخی مراجعه کنید. البته اگر انصاف داشته باشد.
  اما در مورد اختلاف در تاریخ ولادت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم:
  پیامبر اسلام در سرزمینی مبعوث شدند که تعداد با سوادان آن از تعداد انگشتان دو دست تجاوز نمی کرد و یکی از معجزات حضرت این بود که از آن مردم بیابانی و بیسواد ، انسانهایی فرهیخته و متمدن تربیت کنند. بنابراین اگر در ثبت تاریخ ولادت یا سایر وقایع مهم دیگر صدر اسلام اختلافی بوجود بیاید طبیعی است اما در مورد تاریخ ولادت حضرت عیسی مسیح چه می گویید؟ حضرت عیسی علیه السلام در زمان و مکانی به دنیا آمدند که مردمان آن از سواد بهره ای داشتند.
  اما در مورد تاریخ ولادت حضرت عیسی علیه السلام ذکر چند نکته ضروری است:
  بايد توجه نمود كه تعيين تاريخ تولد حضرت عيسي در سال 354 انجام يافته ( یعنی 4 قرن پس از حضرت عیسی!) و تصميم به اينكه اين زمان مبدأ تاريخ باشد حدود سال 533 ميلادي گرفته شده است ( حدود 6 قرن پس از حضرت عیسی!!!) .
  به هر تقدير درباره تاريخ تولد حضرت عيسي عليه السلام بايد از دو جنبه سخن گفت: يكي سال تولد و ديگري روز تولد ايشان.
  درباره سال تولد حضرت عيسي توجه به نكات زير مفيد خواهد بود:
  1- حضرت عيسي در زمان سلطنت هرودوس كبير به دنيا آمده است و حال آنكه هرودوس در سال چهارم قبل از ميلاد از دنيا رفته است.
  2- طبق مدارك تاريخي در سرزمين يهود طي سال هاي بيست و هشتم و هشتم قبل از ميلاد و چهاردهم بعد از ميلاد فرمان سرشماري صادر شده است. از سويي تولد حضرت عيسي در زماني بود كه حضرت مريم به همراه شوهرش يوسف ( طبق اعتقاد شما مسیحیان) براي سرشماري به ميان قوم خود رفته بودند. اگر اين سرشماري را همان سرشماري سال هشتم قبل از ميلاد بدانيم، بايد تولد عيسي را نيز در همان حوالي در نظر گرفت.
  3- عيسي در هنگام شروع خدمت خود و تطهير بناي هيكل حدوداً سي سال داشته است( لوقا 23:3) و از سويي در اين زمان چهل و شش سال از ساخت بناي هيكل مي گذشته است(يوحنا 20:2) و از ديگر سو سال بناي هيكل 22 قبل از ميلاد بوده است. با كنار هم گذاشتن اين سه مقدمه، سال تولد حضرت عيسي حدود ششم قبل از ميلاد به دست مي آيد.
  در مجموع مي توان سال تولد عيسي را بين چهار تا هشت سال قبل از ميلاد دانست. در حالی که اگر شما ادعا می کنید سال ولادت ایشان را مبداء سال میلادی قرار داده اید این سال شماری شما اشتباه است.
  و اگر بگویید که ما روز ولادت ایشان را مبدا سال شنماری قرار داده ایم می گوییم:
  مسيحيان روز تولد عيسي را 25 دسامبر مي دانند؛ ولي در اين باره مي توان به نكات زير توجه نمود:
  1- 25 دسامبر ابتداي زمستان است و هواي بيت المقدس بسيار سرد و باراني مي باشد. به طوري كه حتي مردم روزگار عزراي نبي با اينكه گناه خود و دعوت عزرا به توبه را پذيرفتند ، ولي با خارج شدن از منازل خود براي توبه به دليل برودت هوا و باراني بودن جو مخالفت كردند. (عزرا 13:10). ولي كتاب مقدس روزهاي تولد عيسي را چنين توصيف مي كند: ((و در آن نواحي شبانان در صحرا بسر مي‌برند و در شب پاسباني گله‌هاي خويش مي‌كردند)) ( لوقا 8:2) روشن است كه چراي گوسفندان در صحرا در غير فصل زمستان صورت مي گيرد.
  2- در هنگام بارداري مريم ،‌ قيصر روم فرمان سرشماري عمومي را صادر نمود. بدين منظور هركس بايد به ميان قوم خود باز مي گشت و در شهر خود نام نويسي مي كرد. بنابراين يوسف به همراه نامزدش _مريم_ از ناصره به بيت لحم بازگشت و از آنجا كه شهر براي نام نويسي و نيز برگزاري جشن هاي ساليانه ابتداي پاييز بسيار شلوغ بود ، ايشان نتوانستند منزل يا كاروانسرايي براي خود بيابند و در همين شرايط مريم وضع حمل نموده و پسر خود را به دنيا آورد. به ناچار او را در قنداقه اي پيچيدند و در آخوري خوابانيدند. (لوقا2: 7-1) از اين جملات به خوبي فهميده مي شود كه تولد عيسي در ابتداي پاييز بوده است.
  3- بشارت تولد يحيي ، هنگامي به زكريا داده شد كه وي در معبد مشغول خدمت بود.( لوقا 1: 24-8) بنا بر يك سنت يهودي ، هريك از كاهنان بايد يك هفته در معبد خدمت مي نمود و نوبت زكريا طبق قرعه، هفته دهم سال تعيين شده بود كه مقارن با خرداد ماه است. (اول تواریخ ۲۴:‏۷‏-‏۱۹) در نتيجه تولد يحيي در اوايل فروردين بوده است. از آنجا كه حضرت عيسي از يحيي شش ماه كوچك تر بوده اند،( لوقا 1: 26و36) تولد ايشان اوايل پاييز رقم مي خورد.
  اما در مورد اينكه چرا با وجود اين قراين ، كليسا تولد عيسي را در بيست وپنجم دسامبر تعيين نموده است ، بايد گفت اين روز در آيين مهرپرستي كه در روم باستان به شدت رواج داشته،‌ روز تولد مهر و جشن ساليانه مهر پرستان بوده است. اصحاب كليسا براي همراه نمودن مهرپرستان ، روز تولد مهر را با روز تولد عيسي يكي دانستند تا نوعي وحدت ميان دو امت به وجود آورند!
  پس جناب سینا اگر اختلاف میان مسلمانان در مورد تاریخ ولادت پیامبر گرامی اسلام از روی عدم سواد بوده است ( که آنهم یک هفته بوده است نه چند ماه و چند سال) این اختلاف در مورد تاریخ حضرت عیسی را چگونه توجیه می کنید؟ آیا این یک تحریف نیست که تاریخ ولادت پیامبرتان را بخاطر همزمان شدن با یک جشن دست کاری نمایید؟؟؟
  ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۰/۱۱/۲۱ در ساعت ۱۸:۳۷

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 10. صلوات ها 20


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301

  خدا در تورات و انجیل
  در این زمینه به ذکر چند نمونه اکتفا می شود:
  1- توصیف خداوند در کتاب مقدس:
  « وقت تنگنایی خود خداوند را استدعا و خدای خود را تضرع نمودم و ناله مرا از هیکل خود شنید و فریادم به سمعش رسید. و زمین متزلزل و مرتعش و اساس آسمان متحرک و لرزان گردیدند به جهت غضبناکیش، از دماغش دود برآمد و از دهانش آتش می خورد که از آن زغال افروخته شد. آسمانها را خم کرده به زیر آمد و در زیر پایش ظلمت بود. و به کرّوب سوار شده پرید و بالای بالهای باد نمایان شد و به اطرافش ظلمت و کثرت آبها و غمامه مظلمه هوا را چادر ساخت. از روشنایی که در پیشش بود زغالهای آتشین افروخته شد . . . ته دریا نمایان و بنیان دنیا ظاهر شد از تنبیه خداوند و از نفحه نفسِ دماغش » کتاب دوم شموئیل ، فصل 22

  راستی نفهمیدیم این توصیف خداست یا . . .

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 12. صلوات ها 20


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301

  خدا در تورات و انجیل
  نمونه ای دیگر:
  « بنابراین برای افریم ، من مانند کرم بید و برای خاندان یهوداه مثل پوسیدگی خواهم بود . . . به درستی که من از برای افریم مثل اسد و برای خاندان یهوداه مانند شیر جوان خواهم بود ، من خودم ایشان را پاره پاره کرده راه خود را در پیش می گیرم بر خواهم داشت و رهاکننده نخواهد بود . . . بنابر این به جهت ایشان مثل شیر خواهم بود و مانند ببر به سر راه کمین خواهم کرد. ایشان را مثل خرس بی ولد گردیده دچار خواهم آمد و پرده دل ایشان را خواهم درید بلکه ایشان را در آنجا مثل شیر بلع خواهم نمود و حیوانات صحرا ایشان را پاره خواهند کرد. » کتاب هوشیع، فصل 13، ص 1582

  آیا تشبیه خداوند به نور آسمانها و زمین زیباتر است ( چنانکه در قرآن آمده است ) یا تشبیه به کرم، پوسیدگی و انواع حیوانات؟؟؟!!!

  « اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ

  فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَكَةٍ زَيْتُونِةٍ

  لَّا شَرْقِيَّةٍ وَلَا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ

  يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ »

  خدا نور آسمانها و زمين است مثل نور او چون چراغدانى است كه در آن چراغى و آن چراغ در شيشه‏اى است آن شيشه گويى اخترى درخشان است كه از درخت‏ خجسته زيتونى كه نه شرقى است و نه غربى افروخته مى‏شود نزديك است كه روغنش هر چند بدان آتشى نرسيده باشد روشنى بخشد روشنى بر روى روشنى است‏ خدا هر كه را بخواهد با نور خويش هدايت مى‏كند و اين مثلها را خدا براى مردم مى‏زند و خدا به هر چيزى داناست


  سوره نور آیه 35

  ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۰/۱۱/۲۱ در ساعت ۱۹:۳۲ دلیل: افزودن ترجمه آیه

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 14. صلوات ها 20


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  157
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  437

  تولد امیر المونین
  با سلام خدمت همه دوستان به خصوص حاج علی عزیز نکته اول اینکه : ما نیز حضرت مسیح را به عنوان یکی از پیامبران اولو العزم و بزرگ الهی قبول داریم و نسبت به ایشان بسیار احترام می گذاریم؛ تنها معتقدیم چون بعد از حضرت دینش تحریف شد در حال حاضر قابل قبول نیست و به وسیله اسلام نسخ شد .
  نکته دوم :به نظرم ولادت امیر المونین علی(ع) خیلی عجیب تر از حضرت مسیح(ع) است چرا که در طول تاریخ بشریت تنها کسی است که طبق نقل های معتبر تاریخی در بهترین جای روی زمین یعنی خانه خدا به دتیا آمد. حضرت مریم (س)در هنگام تولد عیسی (ع) به بیابانه رفتند و در آنجا حضرت مسیح را به دنیا آوردند . لذا تولد امیر المونین برتر از عیسی(ع) است
  ویرایش توسط فرقان : ۱۳۹۰/۱۱/۲۱ در ساعت ۲۰:۰۰

 16. صلوات ها 23


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,376
  حضور
  1 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11301

  مشاهده خداوند!!!
  ضمن عرض تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به همه اسک دینی های بزرگوار

  در پست های قبلی سیر بحث را مشخص نمودیم که قرار شد در 5 قسمت به بررسی کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان بپردازیم. قسمت اول، خدا در تورات و انجیل بود که در مورد توصیف خداوند دو نمونه گذشت.
  اینک موضوع دوم از قسمت اول : مشاهده خداوند!

  در تورات آمده است:

  « و موسی و هارون و ناداب و ابیهوء با هفتاد نفر از مشایخ اسرائیل بر آمدند و خدای اسرائیل را مشاهده کردند و در زیر پایهایش مثل کار سنگ بست از یاقوت کبود که صفا چون خود آسمانها بود و بر عظمای بنی اسرائیل دست نگذاشت و خدا را مشاهده کردند و خوردند و هم نوشیدند » سِفر خروج، فصل 24 آیات 10 تا 12

  خوردند و نوشیدند هر چه خداوند بر آنان دست نگذاشت!!!
  راستی آیا چنین خدایی جسم ، محدود و محتاج به مکان نیست؟؟؟

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 18. صلوات ها 17


 19. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350  با سلام
  دوست عزیز
  تولد مسیح زمان وقوع خرافاتی که شما بیان کردید نیست روزی است از روزهای خدا - علت تعیین تاریخ 4 دی ماه هم قبا از اینکه شما مسلمین بپرسید توسط خود مسیحیان بیان شده است به جای طرح شبهات بیشمار اما بی مایه به سوال این حقیر پاسخ دهید - فرض کنید مسیحیت هیچ استدلال عقلی یا تاریخی درخور ندارد فرض محال که محال نیست و فرض کنید قادر نیست شما را قانع کند!!!!! من در باره ادعای شما پرسیدم - اگر به قول خودتان تحقیق کرده اید و در ادعایتان صادق هستید بی حاشیه رفتن پاسخ دهید
  و بار دیگر تکرار میکنم و تا وقتی که شما از پاسخ فرار میکنید و سوال را با سوال جواب میدهید خواهم گفت:
  ایا واقعا طاق کسری ریخت؟؟ بتها سرنگون شدند؟؟؟ اتشکده کسری خاموش شد؟؟ چه روزی و کدام تاریخ؟؟
  تاریخ نگار و مورخی که زمان تولد حضرت محمد را نمیداند چگونه چنین ادعایی کرده است ایا این سخنان عجیب و غریب بیش از خرافه است؟؟؟

  سوال را با سوال پاسخ ندهید هرچند سوال اسبق بنده را هم بی پاسخ گذاشته اید

  منتظر پاسخ هستم
  ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۹۰/۱۱/۲۳ در ساعت ۲۳:۰۶ دلیل: لطفا سئوالان را در انجمن مربوطه مطرح کنید
  و الحال اين سه چيز باقی است:
  ايمان و اميد و محبت
  اما بزرگتر اينها محبت است
  ((( پولس رسول )))

 20. صلوات ها 6


صفحه 1 از 27 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. « بحث و مناظره تا چه مقدار سودمند است؟؟؟ »
  توسط ali pir در انجمن ولایت فقیه و حکومت اسلامی
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۴, ۱۰:۳۷
 2. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۶, ۲۲:۰۸
 3. اتلاف زمان برای تیمم بدل از غسل؟؟؟!!!
  توسط kosar در انجمن متفرقه
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۲, ۰۹:۱۷
 4. « توسل و توحید » ؟؟؟
  توسط FTMH_Mohammadi در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۲/۱۴, ۱۳:۳۶

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود